Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Hi!

Végre hazaért a memcsim és a vga-m. Azok rendesen műküdnek. Mostmár csak az alaplap vagy a proci lehet a ludas. Ennek a heatpipe-os cuccnak mennyi szokott lenni a hőmérséklete? Nálam igen meleg szegényke.

(#2652) VaniliásRönk válasza Kiscsoki (#2651) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Senki sem szokta tapogatni, nem kellemes működés közben. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2653) Findzs


Findzs
addikt

kn9-s lapba szeretnék húzni egy 5200 as x2-őt aminek a gyári órajele 2700 mhz
(jó lenne 3 ghz -et elérni)
mit állítsak a biosba hogy a memo ne húzódjon és működjön az a funkció, hogy ha nincs használatba a proci akkor nem megy olyan magas órajelen

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2654) VaniliásRönk válasza Findzs (#2653) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

[link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2655) Debilon válasza Findzs (#2653) üzenetére


Debilon
addikt

ebben a lapban ha húzod a procit, akkor a c&q nem működik

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2656) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy ABIT KN9 SLI-s alaplapom és nagyon jól működött, de elég gyakran ledob a netről. Ilyenkor letiltom a kártyát és újra engedélyeztetem. Kiírja, hogy a probléma megoldódott. Mindkét csatlakozóban. Vistát használok és nem tudom mi lehet vele. Frissebb driver nincs hozzá vagy nem találok... Valahol olvastam hogy a driver miatt lehet...lehetséges ez?
Megoldás?
Köszi a választ...

(#2657) VaniliásRönk válasza szpal17 (#2656) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Realtek 8139 hálókari bocicsoki ellenében. Ha letöltöd hozzá a legfrissebb drivert akkor nincsenek belassulások (mondjuk netnél egyébként sem lennének), egy mai CPU-nál pedig nem okoz érezhető terhelést. (netnél meg 486 DX4-en sem okozna :D feltéve hogy nem szinkron 100Mb-es neted van :DDD)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2658) szpal17 válasza VaniliásRönk (#2657) üzenetére


szpal17
őstag

Bárcsak lenne olyanom... :DD Hát szerintem is az első gondolat lesz a megoldás...
Egyébként vissza tettem a régebbit próbaként és egyből lassulás lett...na vissza a friss...
Köszi azért :)

(#2659) VaniliásRönk válasza szpal17 (#2658) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A friss drivert, meg a többit is a Realtek 8139-re értettem. :)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2660) szpal17 válasza VaniliásRönk (#2659) üzenetére


szpal17
őstag

Jaa..nem esett le...viszont tényleg belassult ha a régi driverrel néztem..azzal még nem használtam...szóval hasonlított a két dolog... :)
Na mind1..köszi..

(#2661) Findzs


Findzs
addikt

köszönöm VanilliásRönknek és Debilonak a válaszokat

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2662) Ste


Ste
addikt

aloha :)

tudja valaki mi lett az Abit honlapjával? Bios frissítésre lenne szükségem egy Kn9s laphoz, de a korábbi abit.com.tw nem megy, sőt a kiegészítő oldalai sem

előre is köszönöm a segítséget

(#2663) VaniliásRönk válasza Ste (#2662) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már jópár napja nem megy... [link] Azért nézd meg tényleg az-e ami. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2664) diablo1984 válasza Ste (#2662) üzenetére


diablo1984
veterán

leépítés járja abitéknál, de legalább az oldalukat meghagyhatnák, gondolom a szerókat nem adják el.... :U

(#2665) Ste válasza diablo1984 (#2664) üzenetére


Ste
addikt

az ftp linkek érdekes módon mennek (google - tárolt változat) csak magán az oldalon nehéz keresni :(

brisbane magos proci + kn9s nem jönnek ki egymással. Magokat néha jól méri, de a proci hőmérsékletnél 120 fokok röpködnek, az alaplap meg visít, mint a fába szorult féreg :(

23-as rossz, 22es rossz, most a 21es van teszt alatt

alap 4200+-os proci, se tuning, se egyéb húzás-nyúzás. Cpu hűtő egy böszme Xigmatek

(#2666) #65675776 válasza Ste (#2665) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#2667) Ste válasza #65675776 (#2666) üzenetére


Ste
addikt

ezt a linket nem találtam, úgy tűnik
ettől függetlenül a dolog nem megoldott :(
ezzel is sípol.
inkább lehúzattam a speakert, azzal csöndben van

apropó, az ftp linken nincs kn9s lap feltüntetve. a google lapos keresésből annyi még kiderült, hogy a 2 lapnak nem azonos biosaik vannak

[ Szerkesztve ]

(#2668) Ste válasza Ste (#2667) üzenetére


Ste
addikt

javítom magam: a leírások szerint a sima kn9 biosok is jók a kn9-s-hez
a webes részen külön elnevezésük volt

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2669) VaniliásRönk válasza Ste (#2668) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem, nem jók, a sima KN9-en nForce 4 Ultra van, a KN9-S/KN9 Ultra/stb. lapokon valamilyen nForce 5 chip van és vannak eltérő opciók is.

Szerk.: Az ftp-n valóban a KN9 mappában vannak a megfelelő BIOS-ok, de azok nem jók KN9-hez.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2670) diablo1984 válasza Ste (#2665) üzenetére


diablo1984
veterán

nem lesz jó egyik biossal sem! nálam is volt olyan proci, amit nem szeretett, jelenleg egy 4400+-os megy benne 3013mhz-n, max 57 fokos....

(#2671) Ste válasza diablo1984 (#2670) üzenetére


Ste
addikt

akkor procicsere marad? pedig ez is egy alapfeszes csoda lenne :U

érdekes, hogy amióta passzív vga van benne, azóta csinálja ezt. vagyis nem sokkal utána kezdte. amíg egy 6800gs+silencer volt benne, addig semmi baja sem volt
pedig semmi sem melegebb benne most. esetleg ha a vga felett van a hőszenzor, akkor lehet neki valami nyavajája, de ezt sem értem

korábbi biosokkal (21-22) warningot kikapcsolva, speakert lehúzva is kilőtte magát a gép :(
sőt néha újraindulni sem volt hajlandó. tuning ismét ohne, minden alapon

(#2672) diablo1984 válasza Ste (#2671) üzenetére


diablo1984
veterán

valszeg igen, én sem tudtam mit kezdeni vele, volt benne 4200+-oy g1-es birs, azzal is ilyet csinált, majd vettem egy g2 4400+-ost, azzal jó! a giga lapomból át akartam tenni a 4400+x2 g2-es birs@3200-at, azzal is túlhevülget szerinte, szóval lutri az egész teljesen.... :U

(#2673) Ste válasza diablo1984 (#2672) üzenetére


Ste
addikt

még egy vga cserét eszközölünk előtte, mert mint már írtam, a a passzív vga óta szórakozik
ha azzal is csinálja, akkor tényleg nem marad más mint a csere

(#2674) diablo1984 válasza Ste (#2673) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is passzív vga-im vannak, kazánok, de jól szellőző házban nincs gond vele!
de a 120 fok azért annak ellenére is túlzás szerintem.... :U

(#2675) Ste válasza diablo1984 (#2674) üzenetére


Ste
addikt

Azért gondoltam arra, mert azon kívül semmi más nem változott a gépben.
Ráadásul a Xigmatek hűtő sokkal jobb a korábbi Hyper Tx-nél

Kezdek kifogyni az ötletekből

(#2676) VaniliásRönk válasza Ste (#2673) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb alaplapot cserélni? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2677) Ste válasza VaniliásRönk (#2676) üzenetére


Ste
addikt

vga csere alatt egy másik barátom kártyáját értem. megnézzük azzal is

nem akarok fölöslegesen senkit sem vascserére felbújtani. 9600gt-je mindkettőjüknek, egyik passzív, másik aktív hűtéses. megnézzük az akív hűtésessel is

(#2678) dik


dik
őstag

Eltelt több mint 2 év mikor megvettem ezt a lapom AN9. Első 1 hónapban többször idegroncs lettem a memóriák véget de kiderült a bibi és azóta tökéletesen megy a szekér! :DD :DD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2679) VaniliásRönk válasza dik (#2678) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én is több mint két éve nyúzom a KN9-et, eddig ez a lap bírta a legtovább. :)) (Socket 7 óta :D)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2680) kircso13 válasza Ste (#2665) üzenetére


kircso13
senior tag

Szia!

NEm tom , h lett e megoldás, de ugyan ez a hiba volt nálam is! Kicsit lazíts a procihűtőn, azaz ne szorítsad le és lám csodát a hőfok jó lesz!

Érdemes megnézni :D, ja de előtte szorítsad rá és utána meg visszalazít:D

..,

(#2681) VaniliásRönk válasza kircso13 (#2680) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mintha rémlene, hogy többeknél a rosszul felszerelt Freezer meghajlította a hátoldalon lévő lemezt, és azért volt ilyen probléma...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2682) kircso13 válasza VaniliásRönk (#2681) üzenetére


kircso13
senior tag

Ez proci hiba, nem hűtő hiba lesz, azaz a hűtő leszorító erejétől függ minden :D. 4000+x2 brisbane procival szívtam meg! Kn9 be 120-130 fok, gigabyte lapba 120-130 fok , de itt már más hűtővel! Az ismerős visszaadta a procit mert így nem kellett neki! De közbe kapott ugyan ilyet és a szitu ugyan ez lett! Felpolírozott minden és ugyan ez, kipóbált 4 pasztát ugyan ez! És 1x fellazította a leszorítást menet közbe és lement a hőfok 45 fokra, visszaszorította és megint 120 fok lett! Szal a procit burkolo fém fedéllel volt a gond h meghajolt! Azóta nincs ilyen probléma! Kicsit lazít a hűtőn és jó is!

..,

(#2683) VaniliásRönk válasza kircso13 (#2682) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha valóban nyomásérzékeny a hőszenzor az elég vicces, mindjárt lazítok a Freezeren. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2684) kircso13 válasza VaniliásRönk (#2683) üzenetére


kircso13
senior tag

eddig ez a tapasztalat :D

..,

(#2685) degu


degu
senior tag

Jelezte a kijelzom,hogy megtelt a t*kom!
Segitsen Valaki!
Reggel 6 ota keresem a KN9 ultra users manualjat,es egyaltalan sehol sem jon be! :W
Egy masik topokban volt egy regebbi link...asse jott be!
Igy nem merem elkezdeni a gep osszerakasat! Mert olvastam valahol mindenfele jumperes beallitgatasokrol... :Y
Van Valakinek egy manualja,es el tudna kuldeni nekem? /vagy elo linket!/ :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2686) kircso13 válasza degu (#2685) üzenetére


kircso13
senior tag

semmit nem kell jumperelni! Adott a dolog mindenhez! A ház kábelei adott! Azt ennyi! Nem kell ehhez user manual!

..,

(#2687) lsc válasza degu (#2685) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor itt is .[link]

Az élet kegyetlen .

(#2688) degu válasza kircso13 (#2686) üzenetére


degu
senior tag

Na es a csippszett drajver? :P

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2689) lsc válasza degu (#2688) üzenetére


lsc
nagyúr

"Reggel 6 ota keresem a KN9 ultra users manualjat, ". Meg ne csináljam helyetted ? Egyébként szívesen .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2690) degu válasza lsc (#2689) üzenetére


degu
senior tag

Koszi szepen :R
Figyu! A 6 ora Neked nem mond semmit? :DD
Eddig azon munkalkodtam,hogy kimentsem a manualt a kepekkel egyutt! :C /Ez nekem komoly feladat volt,mivel nem a letoltendo fajlt,hanem a kepet hozta be a link./
Most ujabb megprobaltatas elott allok!
Keriteni kell egy alaplapi csipszett-drajvertet :Y
/De irigyellem azokat a magusokat,akik ertenek az informatikahoz... :K /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2691) lsc válasza degu (#2690) üzenetére


lsc
nagyúr

Innen próbáltad ? Az első lejönne a többit nem néztem . Egyébként ha emlékeim nem csalnak akkor a csipszet drivert nem érdemes felrakni, a vinyó és a hálózat kezelés nem a legjobb, amit a win felrak az elég .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2692) degu válasza lsc (#2691) üzenetére


degu
senior tag

Erdekes! :U
Eddig mindig azt mondogattak,hogy a chipset-drivert kell az install utan felrakni elsokent,kulonben gatya lesz a gep!
/Hat ezt sem tudtam eddig,hogy a win.tartalmaz chipset-drivert is... :F /
De megbizom a tanacsodban,es nem rakom fel az nForce drivert.Meglatom,hogy mi lesz!
/De azert letoltom!/ :DDD
Mi a fene 30 Mb ebben az izeben?Mi minden van benne?
Es az audio-driverrel kuzdjek?
...es meg valamit hadd kerdezzek...
Ha azt az XP-t hagyom a vinyon,amin az Intel 975P chip-driver van,akkor mi lesz,amikor bekaccsolom a gepet? /Persze csak probakeppen gondoltam,hogy elindul -e?/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2693) lsc válasza degu (#2692) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért alaplap cserénél illik új oprendszert rakni, annak ellenére hogy nem kizárt hogy elindul a régivel is . Csipszet driverben a hdd-k kezelésére, usb illetve hálózat kezelési drivereket rak fel, ezeket az xp is megteszi, jobban megy vele . Audiót neked kell felrakni, azt az xp nem rak, illetve még a hálókártya is kell ha használod . A csipszet drivert valóban elsőként kell, de az nv-nél nem jól működik, ezért én kihagynám . A sorrend, ha akarod az amd proci drivere, cool n quiet /ha jól írtam, ez a kettő az amd oldaláról letölthető /, majd a hálókártya és a hangkártya, más nem kell .

Az élet kegyetlen .

(#2694) Findzs


Findzs
addikt

[link]

most megy az abit oldala

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2695) dik válasza VaniliásRönk (#2679) üzenetére


dik
őstag

Te adtál annó pár tanácsot mi lehet a baja! Bevált a feszemelés! Nem tudom meddig huzza ez előti lapom Epox 8RDA3+ is a gari lejárta után(2év) döglött meg. Erre 3 év volt éa kezd lejárni..... Hajjaj lassan lehet el kell kezdeni vadászni az utódot. A hangkártya egyik kimenete már odavan ez a napokban történt valami elkezdődött. :W

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2696) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2683) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem procicsere megoldotta a gondot, pedig ugyanaz a freezer zeng fölötte.....

más: 2x1gb 800-as kingmaxokat 2x2 gb 10066-os kingmaxokra cseréltem, szinte nem meglepetés, hogy 1000mhz-n 2,1V-on a kingmax el sem akar indulni :D
de a 800-as beállításait, tehát cl5 860-at bírja a 800-asnak adott 2,05V-on, nem is kínlódok vele, hogy 1000-en elindítsam, ha úgysem akar, akkor így jártam! :U

(#2697) VaniliásRönk válasza dik (#2695) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a veszte ezeknek a cuccoknak, vagy a kondik vagy a forrasztások, 2-3 év után ált. úgyis cserélve vannak...

#2696 diablo1984: Passz, szerintem azért be lehetne lőni a cuccot, nekem a 800-asaim is simán viszik az 1000MHz-et, igaz CL5-ben, de CL4-ben is elmennek 970 körül. (igaz ahhoz a biztonság kedvéért kaptak 2.2V-ot, de Memtest szerint 2.1V-on is stabil volt a rendszer) Anyám gépébe lett véve annó 2x512MB 1066-os, azok is vígan vitték az 1000MHz-et 2.1V-on.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2698) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#2697) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Igaz én még 9k-ért vettem a modulok db-ját, lehet hogy jobban figyeltek a minőségre. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2699) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2698) üzenetére


diablo1984
veterán

minőség? hisz kingmaxokról van szó! ;] :DDD
majd ha ráérek, megpróbálok sakkozni vele, hátha, de valahogy cl6hoz nincs kedvem, máson állítani meg nem tudnék.... :U

(#2700) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2699) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem így értettem, ne az időzítést emeld, hanem a VDD feszt, ill. néha nem mindegy milyen szorzóval/FSB-vel éred el ugyanazt az órajelet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.