Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Felraktam a Vistat. Mindent magától felismert. Szép csilli-villi. Kíváncsian várom mit művel a gépem.

(#2602) Findzs


Findzs
addikt

nekem évek ota megvan a lap geil memokal adtam neki + 0,2 tized voltot azota kafa stabil a gépem vistával (kopp kopp kopp)

most jutott eszembe hogy kiprobáljam az alvó funkciót a gépen
a biosba s3 van engedélyezve szépen el is alszik bill. alvó gombjára, a ház bekapcs gombjára meg vissza csak nincs kép a montor bekapcsol de ugy is marad minden lefagyva
mit felejtettem el átálitani ?

köszi

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2603) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Egyenlőre minden szép és jó. Mennek a játékok is meg minden amit használni szoktam. Már csak szokni kell.

(#2604) tomicsek


tomicsek
csendes tag

Sziasztok.
Va egy kis problémám ABIT KN9 SLI lappal.
Olyan gondom lenne mikor játszok a gép elkezd csipogni és leáll. Mi lehet a gond.Megköszöném mindenkinek aki segítene a probléma megoldásában.
A gépem: ABIT KN9 SLI
AMD X2 5000+
GEILL 2x1GB DDR2 800MHZ
GAINWARD 8800GTS 320MB

(#2605) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2604) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Valószínűleg túlmelegszik a CPU. Eressz rá valami nyúzóprogramot és figyeld közben a hőmérsékleteket.
Ha G2-es a CPU, lehet hogy félremér az alaplap, a legújabb BIOS van rajta?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2606) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2605) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Igen a legújabb BIOS van rajta. Megnézem a procit hogy G2-e.

(#2607) tomicsek


tomicsek
csendes tag

BH-G2 ír a CPU-Z

(#2608) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2605) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Igen egy kicsit mellegszik. Ezzel tudok valamit csinálni.pl.hűtőcsere, mert most a gyári hűtő van rajta. Vagy a lappal csináljak valamit.

(#2609) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2608) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nincs tuning a gyári hűtőnek is több mint elégnek kéne lennie. Hova van kötve és hogyan van beállítva?
A SysFan1 feszültséggel tud fordulatszámot szabályozni (3-tűs), a mellette lévő CPUFan1 viszont csak PWM-mel (4-tűs). A SysFan1-nél ki kell választani a BIOS-ban, hogy melyik hőmérséklet alapján szabályozzon, nyilván ha a CPU van rákötve akkor az alapján kellene neki.
Ill. lehet hogy történt valami malőr a felszerelésnél, megpróbálhatod újrapasztázni. Egyenletesen, vékonyan, túl nagy felületen ül fel a hűtő ahhoz hogy sok pasztát préseljen ki.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2610) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2609) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Nincs tuningolva és a CPUFan1 van kötve.

(#2611) Cadal válasza tomicsek (#2607) üzenetére


Cadal
őstag

Emlékeim szerint a G1 steppinges procik szoktak felfelé mérni, a G2-k inkább alulmérik a hőfokokat. Én is inkább azt mondanám, hogy első körben egy újrapasztázást kellene csinálni, és ha le van szerelve a hűtő, esetleg szemrevételezhetnéd a hűtőt, a felfogató keretet, stb.. Vagy ha van lehetőséged esetleg egy másik hűtővel kipróbálni.

(#2612) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2610) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha PWM-es a venti akkor a pasztával lesz a baj.

#2613: Nem tudom kell-e mondani, de a régi maradékát rendesen le kell pucolni. (megteszi egy sima papírzsepi, esetleg kettő :D) Volt olyan haver, aki az odakötött gyári pasztára még rányomott egy tubus ótvar Zalman trutyit is, aztán csodálkozott, hogy melegszik a Prescott. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2613) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2612) üzenetére


tomicsek
csendes tag

akkor teszek alá pasztát és meglátom. Köszönöm a segítséget.

(#2614) tomicsek válasza Cadal (#2611) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Megpróbálom.Köszönöm a segítséget.

(#2615) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2612) üzenetére


diablo1984
veterán

pont minap(pontosan tegnapelőtt mixeltem a lapjaimat, mert a giga lap nem szerette a 4gb-os pent, ezért visszaraktam az abitot és belevágtam a 3200 fölött tudó első szériás g2-es 4400+-os x2-es procimat! a gigához képest kissé magasabb alaphője volt, de terhelésnél sziréna és leállás.....kilencvenakárhány fokos lett a lap szerint(gigánál max 55 fokos volt ugyanez) a proci terhelés után 1-2 percre, majd kilőtte magát :Y freezer helyén volt, új paszta, de szar volt!

amivel eddig használtam proci, az egy újabb szériás(ergo nem tud annyit tunningra mint a másik) g2-es 4400+-os, de csak 3013-on hasít, az meg max 58fokos full terhelésnél!

szóval g2 és g2-es közt is van különbség, pedig úgy gondoltam, hogy áttolom a geil ramokat és a 3200+on szaladgáló procit és minden okés lesz....de mivel ezt a procost nem szerette így ment vissz bele a 3013-on ketyegő és a 2x1gb kingmax 860-on(tudom grrrrrr)

anno egy 4000+-os g1-esem is volt benne, azzal is sípolt terhelésnél(már induláskor a pwm-es freezer magasabb fordulaton pörgött, totál félremért), de legelőször egy első szériás g1-es 4400+-ossal meg semmi gondom nem akadt, csak annyi, hogy 2800-at ment csak....szóval stepping sem mindig ugyanaz, nem garancia rá, hogy g2, akkor tutira jó, ha g1, akkor szar, mert mindkettőre volt már nálam példa!

megvétel előtt illik kipróbálni benne a procit, mert semmire sincs garancia, hogy nem-e jár így a cucc!

(#2616) diablo1984 válasza diablo1984 (#2615) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, meg a kingmax-hoz még: belepróbáltam a gigába is, hogy mit csinál vele az ati chipset(köztudott, hogy tűz és víz), de csodák csodájára, szépen, duálba ment a ram benne, sőt, még húzási is éppúgy bírta! ilyet még nem láttam eddig, haver kingmaxai még duálban sem képesek az ő ilyen lapjában menni, az enyémek amolyan csodakingek! :D

(#2617) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2616) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Alapórajelen akkor sem szabadna gondnak lennie.

Nem tudom rémlik-e, de nálam 2x1GB Kingmax 800 megy 960-at 4-4-4-12-2T-ben, mindössze 2.1V-on, szóval egy kis fesz és mennének még többet is, csak épp értelme nincs nyúzni őket. Az hogy melyik alaplap milyen RAM-okat szeret az teljesen változó, leginkább az aktuális BIOS-tól függ, nem lehet általános szabályokat felállítani sem chipsetre sem gyártóra.

Szerk.: És akkor arról se feledkezzünk meg, hogy ugyanazon gyártó ugyanazon memóriatípusa is lehet különböző szervezésű, különböző chipekkel felszerelt, szóval leginkább a próba-cseresznye elv érvényesül.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2618) tomicsek


tomicsek
csendes tag

Sziasztok.
Továbra is megáll a gépem tettem alá új pasztát valaki segítsen mi lehet a gond.

(#2619) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2618) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tesztprogram futása közben nézted a CPU hőmérsékletét? CPU, CPU dióda, magok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2620) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2619) üzenetére


tomicsek
csendes tag

3D MARK PROGI AZ JÓ

(#2621) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2620) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

:( Azt mondtam, hogy teszt közben figyeld, 3DMark futása közben max. azt fogod látni, ha lekapcsol a cucc.
[link] [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2622) diablo1984 válasza tomicsek (#2620) üzenetére


diablo1984
veterán

told fel az everest nevű progit, abban van rendszer stabilitás teszt és közben a hőket is látod, majd....sírj....

ajánlom neked a hosszú írásom elolvasását, utána meg zsepit a közelben, mertha ez a proci nem ment még értelmesen a gépedben, akkor bizony nem is fog! a 3dmark a prociját lehet nem terheli annyi ideig, hogy felkússzon a maghó kritikusra(lap szerint), de az everesttel te szabályozod!

(#2623) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2621) üzenetére


tomicsek
csendes tag

pc wizard 2008 le tudom tesztelni ugye. bocsi hogy ilyeneket kérdezek de még ilyen bajom sose volt és nem igazán értek hozzá.

(#2624) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2617) üzenetére


diablo1984
veterán

jeee, kicsit bekevertelek nesa-val, ő igazi ellenkingmax drukker! :B
nem nagyon húztam amúgy tovább őket, mert ilyen prociidő mellett vagy ez a felállás, vagy 1000 fölött, az meg sok, a proci meg kitesztelve ennyit bírt 1,375V mellett! mondjuk szerintem még tartalék lenne benne, de a 3200-hoz képest nem igazán látok hatalmas diffit tőle, bár a memókezelése everest szerint brutálisabb, mint a giga lap a 917re húzott geil-ekkel, de az az ati chip miatt van!

(#2625) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2621) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Megoldódott a problémám hálás köszönet :R Köszönöm. :R :R :R :R :R :R

(#2626) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2625) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nah, mi volt a megoldás? :)

#2624 diablo1984: K8-nál leginkább a CPU órajele számít (legalábbis ha nem nagyon tré a memória, ill. ha nincs int. VGA), szóval értelmetlen nyúzni őket, volt hogy belőttem 3000/1000-re a gépet, de gyk. semmi gyorsulást nem érzékeltem, sőt, így 3100/886-on "mérhetően" gyorsabb a memóriabenchmarkok szerint...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2627) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Hali!
Sajnos vista alatt is kikapcsol az egerem, sőt már indulásnál is csak annyit csinál, hogy 1 pillantra felvillan az infraés el is alszik. Próbáltam másik 2 usb-s egérrel is azok is ugyanezt csinálják.

Most éppen ps2-es egérrel használom a gépet.
Van valakinek ötlete? Menet közben pen driveok mennek szépen, mobiltelefeon, fényképező mind mind usb-s és gond nélkül működnek.

:O :O :O

(#2628) VaniliásRönk válasza Kiscsoki (#2627) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mindegyik hátlapi is IO-paneles USB-vel is nézted?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2629) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2626) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Megoldás.
Az volt a megoldás, hogy kivettem a procit a helyéről megtakarítottam tettem alá pasztát és jó lett. Igaz elsőnek kevesett raktam alá, de most már jó. Tuningolni meg nem nagyon szoktam inkáb hagyom mindíg alapon ketyegni a gépet. Köszönök mindent. :R :R :R :R :R

(#2630) Findzs válasza Findzs (#2602) üzenetére


Findzs
addikt

erre valaki ?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2631) tomicsek


tomicsek
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kéne nekem.
Olyant kérdeznék, hogy vettem egy Artic Freezer pro hűtőt a procimhoz. Alap hőmérséklet mikor indítom a gépet 32fok-os, mikor játszok vele akkor kikapcsol a gép. Mi lehet a gond.

(#2632) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2631) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Valószínűleg megint rosszul szerelted fel a hűtőt. Ha ennyire nem megy inkább szervizben csinálják meg neked.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2633) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2631) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jut eszembe, milyen táp van azalatt a konfig alatt?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2634) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2633) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Szia.
Sima ATX-400W P4 táp

(#2635) tomicsek


tomicsek
csendes tag

Másik az gond lehet,hogy
Core 1 : 13 fok
Core 2 : 3 fok

(#2636) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2634) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

GeForce 8800 GTS meg egy ilyen zabagép nForce chipset mellett bőven kevés lehet, így valószínűleg a gány táp miatt kapcsolgat le a gép.
Vegyél egy rendes tápot. Egy 350W-os (esetleg 400W-os) FSP jó lesz. [link] (a Chieftec-ek elavultak ebben a kategóriában, a többi gyártó meg vagy sz@r, vagy drága, vagy egyáltalán nincs is jelen ebben a kategóriában, szóval ne hagyd magad rábeszélni LowCost Powa, Vargányné és Tsa. tápokra, vagy valami 10k+-os 450W+-os szörnyre)
A CPU maghőmérsékletei 65nm-es prociknál elég érdekesek, főleg AMD-knél.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2637) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2636) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Akkor ez végett melegedhet a procim is fel mert kicsi a táp. Ma bevittem a szervízve de ugyan az ami eddig. De nem mondtak semmit.

(#2638) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2637) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a táp a probléma forrása akkor nem melegszik túl a CPU, egyszerűen elfogy a kakaó a rendszer alól, ezért kapcsol le.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2639) tomicsek


tomicsek
csendes tag

Érdekes az is hogy mikor rá katt. valamire hirtelen felmelegszik pl.63 fokra de egyből lemegy utána 43 fokra.

(#2640) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2639) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ennyire drasztikusan elégtelen hűtéssel sem melegedhetne, de a lényeg hogy tegyél a gépbe egy rendes tápot, arra mindenképpen szükség van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2641) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2640) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Az lessz új táp és köszönöm az infót.

(#2642) tomicsek


tomicsek
csendes tag

Vettem tápot és ugyan az még mindíg :O

(#2643) VaniliásRönk válasza tomicsek (#2642) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Bakker. :F Próbálgasd a memóriát, csak egy modul legyen benne, mindegyikkel nézd meg.

Szerk.: Azért a táp nem volt felesleges kiadás így sem, de gondolom ez most nem vígasztal.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2644) tomicsek válasza VaniliásRönk (#2643) üzenetére


tomicsek
csendes tag

Meg lett a gond, BIOS hibás de teljesen leállt a gépem de hála az istenek meg csinálják.

(#2645) pattent


pattent
csendes tag

Sziasztok.
Kérlek segítsetek!!!!Van egy abit kn9-es lapom,most vettem hozzá egy sata2 vinyot.
A gépben van még egy régebbi ide-es 160gb-os műszer,ez remekül müködik.Erre települt fel új hardver ként a satás.És itt megakadtam...... Mit csináljak vele,hogy használni tudjam.

(#2646) diablo1984 válasza pattent (#2645) üzenetére


diablo1984
veterán

most mi a gond, nem ismeri fel, vagy mi???

tomicsik: még mindig azt mondanám, hogy egy everest stabilitás tesztnél ülhetnél a hőfokok mellett, mert szerintem a félremérés miatt kapcsol le, persze ez bioshiba, csak nem volt ehhez a laphoz tökéletes bios, mert amelyik procit nem komálta, azt nem komálta egyikkel sem!

(#2647) pattent válasza diablo1984 (#2646) üzenetére


pattent
csendes tag

Sikerült megoldani a problémát.Most már működik :C :C :C :C .

(#2648) diablo1984 válasza pattent (#2647) üzenetére


diablo1984
veterán

mert nekem 3 satás eszköz is van rádugva de semmi varázslat nem kellett hozzá, hogy felismerje és használja mindet!

(#2649) Digitalboy


Digitalboy
senior tag

Jól sejtem, hogy AN9-be nem lehet a 4magos procikat berakni, ugye?! Bár nekem a Fatal1ty van. :U

www.momogsm.hu

(#2650) VaniliásRönk válasza Digitalboy (#2649) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jól sejted, sőt, hárommagosat se lehet... sajnos az Abit már nem olyan mint régen.

#2644 tomicsek: BIOS-hiba? Ha nem a legfrissebb BIOS volt rajta az lehet gond, de ha elszállt akkor speciális felszerelés (EPROM-égető) nélkül nem lehet javítani... na mindegy, a lényeg hogy működjön végre...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.