Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) VR6-Fan válasza Boci_83 (#1548) üzenetére


VR6-Fan
veterán

itt is grat a top10-eséghez :) :C

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1552) Boci_83


Boci_83
őstag

Köszi srácok! Azt hiszem nem sok van már ebben a prociban, de ez is elég szép eredmény úgy gondolom.... :U

**********

(#1553) nesa


nesa
veterán

:)

(#1554) smokk. válasza Boci_83 (#1552) üzenetére


smokk.
tag

Gratulálok én is!
:R :R :R :R :R :R :R :R

(#1555) nesa


nesa
veterán

Ez a vacak 2x nyomta el, tok gaz ez a ph.

(#1556) nesa


nesa
veterán

Elado a deszkam ha valakit erdekel...
mivel linkelni nem lehet bemasolom http://prohardver.hu/apro/abit_kn9-s_tuninglap_elado/hsz_1-100.html#msg1

(#1557) VaniliásRönk válasza nesa (#1556) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ne linkelj, már miért ne lehetne linkelni? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1558) Sdi válasza VaniliásRönk (#1557) üzenetére


Sdi
addikt

:DDD :R

De egyébként ezt találtam:

linkelést így csináljátok:

1. beírod amit szeretnél, hogy megjelenjen a link szövegeként
2. kijelölöd
3. rákatt a link gombra alul
4. beír url

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1559) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

lassan megépülésbe fordul át a kompi projekt ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1560) nesa válasza Sdi (#1558) üzenetére


nesa
veterán

(#1561) direwolf válasza nesa (#1556) üzenetére


direwolf
őstag

Mi lesz helyette?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1562) nesa válasza direwolf (#1561) üzenetére


nesa
veterán

Nemakarom elkiabalni de lehet DFI de kacsintgatok epox iranyba is ..meg van puritanabb B terv is:)

(#1563) repvez


repvez
addikt

érdekllödni szeretnék hogy az abit kn9ultra lap mennyire van kibékülve a vegyes memoriákkal?Most egy 1gb kingmax mars ddr2/800mhz ram van benne, de szeretnék mellé még 1gb-ot tenni, de nem biztos hogy kingmax lesz ,ez menyire nagy kockázat abbol a szempontbol hogy nem fog elindulni a gép?
esetleg vannak olyanok amiket kifejezetten kerülni kell?Vagy bármilyen nonamel is elboldogul?

(#1564) VaniliásRönk válasza repvez (#1563) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elindul, de már az is lutri hogy eljut-e akár egy kékhalálig, miért nem jó neked mégegy ugyanolyan Kingmax?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1565) repvez válasza VaniliásRönk (#1564) üzenetére


repvez
addikt

nincs vele bajom csak a kingmax olyan 11k körül van most másfajtat meg már 7800-ért is tudnék szerezni.És amilyen szerencsém van mire meglesz rá a pénzem addigra pont nem lesz majd kingmax a környek boltjában.Netröl meg hozzájön a pk ami szintén nem kevés ha csak 1 memot akarok.

(#1566) smokk. válasza repvez (#1565) üzenetére


smokk.
tag

egy darab memóriát kb 300ftért elküldenek neked postán szóval...
Üdv. :R :R

(#1567) direwolf válasza nesa (#1562) üzenetére


direwolf
őstag

És a platform marad NF5xx? Állítólag az új Ati csipszetek nagyon klasszak.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1568) VaniliásRönk válasza repvez (#1565) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

iPon, PC Land

Szerk.: Azért csak összejött. :D Thx, és kösz hogy nem szurkálódtál. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1569) rétisün válasza VaniliásRönk (#1568) üzenetére


rétisün
veterán

így meg így :D
látom, azért belejövünk.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1570) MaSzKa válasza VaniliásRönk (#1537) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nekem volt sempron64 e6 venice256 2800+ 754 és Abit NV8 alaplap abba 2x512mb geil kék ramok voltak dram:fsb 1:1-be 400@540-en mentek a ramok és tök stabil volt olyan 3700+ lett a vége kb 1 évig használtam gyári hűtéssel alapfeszen1600@2000mhz-n most is akinek eladtam faszán müködik 2000-en cas 3-3-3-on a cas 2.5 helyett :R

(#1571) nesa válasza direwolf (#1567) üzenetére


nesa
veterán

Am2 marad az tuti intelt nem veszek gusztustalan cegnek tartom... csakugy mint n vidia ...

(#1572) VaniliásRönk válasza MaSzKa (#1570) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Alapfeszen nekem is megy 2000-et, úgy is használom, de 2182 felett már a BIOS is kifagy, pedig 2x256MB-tal 2500 felett is postolt...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1573) direwolf válasza nesa (#1571) üzenetére


direwolf
őstag

Az rendben, hogy AMD, nem is feltételeztem, hoyg Intelre váltasz ( :Y ) de az "új" Ati csipszetek (nem tudom a számukat) állítólag nagyon jók és jól bírják a tuningot.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1574) nesa válasza direwolf (#1573) üzenetére


nesa
veterán

Megadtam a valaszt elozo hozaszolasomban sem az intelt sem az nvidiat nemkivanom tamogatni a jovoben:) a sis meg nem erdekel tehat marad az ATI/AMD

(#1575) direwolf válasza nesa (#1574) üzenetére


direwolf
őstag

Be kell látnom igazad van. Köv. gépem nekem is full AMD lesz :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1576) nesa válasza direwolf (#1575) üzenetére


nesa
veterán

Csak kar hogy az abit nem tolja az ATI/AMD chipes lapokat:(

(#1577) MaSzKa válasza nesa (#1574) üzenetére


MaSzKa
senior tag

az én esetemből tanulva nem vegyetek intel-t

nekem volt 1 fasza bevált kn9 ultra+3800 +x 2 windsor eladtam mondom veszek újat ua-ilyet csak brisbane

azt nem lehettt kapni alaplapot SLI Ultra se

vártam 1 hónapig azt akkor megvetem ezt a drága intelt
abit mint alaplapmárka maradt IP35 (dualboot -ezt akkor tudtam meg mikor már megvolt :W )

a 2140 alapbeállításokkal lassab mint a 3800+ volt pedig 2gb-ram van benn egyedül tuningolni lehet jól 1600@2800 alapfeszeszen de én nem akarok tuningolni, mert igy lehet 2x annyit is megeszik, nekem az fontos hogy halk legyen a gép és keveset fogyasszon

(#1578) direwolf válasza MaSzKa (#1577) üzenetére


direwolf
őstag

Mi az a dualboot egy alaplapnál?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1579) LALA_kiraly válasza nesa (#1576) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem is ez a bajom... Lehet giga lesz belőle

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1580) éN79 válasza direwolf (#1578) üzenetére


éN79
addikt

Az abit IP35-nél van/volt olyan, hogy ha bekapcsoltad a gépet, akkor elindult majd újra elindult (pár másodperc múlva) és akkor állt fel a rendszer. [OFF][/OFF]

(#1581) direwolf válasza éN79 (#1580) üzenetére


direwolf
őstag

OMG! Én meg aszittem ez valami fícsör :DDD

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1582) direwolf


direwolf
őstag

Szerintetetek van olyan lehetőség "asztali" alaplapoknál a fogyasztás csökkentésére, mint a notebookoknál? A CPU-hoz hasonlóan a chipset feszt is vissza lehetne venni, a memóriának se kell folyamatosan a full fesz stb. Azzal tisztában vagyok, hogy úgysem lehet elérni a jobb notik ~10W-os idle fogyasztását, de a mostani 80-90W helyett egy 30-40W reális lehetne.
Ötlet? :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1583) éN79 válasza direwolf (#1582) üzenetére


éN79
addikt

Nem igazán. Mondjuk az abit uGurus lapjai jobbak ilyen szempontból a többieknél, de ezeknél is "csak" azt lehet megtenni, hogy tuning esetén OS alatt vissza tudod állítani (nem muszály "vissza") a chipset, cpu és ram feszeket, de értelemszerűen csak a minimálisan adható értékekre.
Ahoz hogy olyan alacson értékeket érj el, egy ati chipes lapra, egy spéci, nem csak "EE"-s amd procira (kb. 35W TDP-jűek) és mondjuk integrált vga-ra lenne szükséged.

(#1584) direwolf


direwolf
őstag

Azért amit lehet megtettem, CPU 4x szorzóra, és 1V-ra áll vissza, VGA-t underclockoltam 250/250-re, de így se tud 85W alá menni, pedig a tápom se akármi (Corsair VX450 :K )
Szóval akkor ennyi, és örüljek?
Letöltőgépnek meg használjam a notit...
:(

Amúgy az AMD lapokkal mit lehet még tenni?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1585) direwolf válasza éN79 (#1583) üzenetére


direwolf
őstag

Ja bocs éN79, neked akartam válaszolni csak félrenyomtam :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1586) VaniliásRönk válasza direwolf (#1584) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem értem mit akarsz még? Egy átlag izzó többet fogyaszt. (Itt csak halkan mondom, hogy egy AMD chipsetes GigaByte lappal további 10-15W-ot spórolhatnál.)

Notit ne használj letöltésre, nem arra lett kitalálva, szervizeltetni meg nem éppen olcsó mulatság...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1587) éN79 válasza direwolf (#1585) üzenetére


éN79
addikt

Ahogy VaniliásRönk is írta, AMD chipes lappal nyerhetnél további wattokat, meg tényleg, egy másik AM2-es procival is, de akkor is kb. 50-60W lenne a fogyasztás.

(#1588) direwolf válasza VaniliásRönk (#1586) üzenetére


direwolf
őstag

Hát az átlag izzók lehet, de amik nálam fényt adnak azok 7-20W-ot esznek ;)
Notival mi a gond? Miért ne használjam?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1589) VaniliásRönk válasza direwolf (#1588) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért mert nem folyamatos üzemre van kitalálva, szétmegy benne minden.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1590) HERR Z válasza direwolf (#1584) üzenetére


HERR Z
veterán

nem kell visszavenni annyira a szorzót
ugyan nemtudom milyen procid van:
de egy toledo 939-es proci elmegy 1.15-1.2V-on alapórajelen
egy brisbane am2-es proci elmegy 1.05-1.15V-on alapórajelen
anno windsor 4200+ f2-m volt annak 1.35V helyett 1.225V volt az alsó határ amivel stabil volt még alapórajelen
ekkor még van erő is, és maxx 10-15w-tal fogyaszt többet a géped mint szinte p3 teljesítménnyel
ha gyárilag keveset fogyasztó proci kell akkor be széria 45w maxx...

(#1591) direwolf válasza VaniliásRönk (#1589) üzenetére


direwolf
őstag

Hát ennek ellentmond, hogy 2,5 éve használok a cégnél folyamatosan egy IBM-et. Alig kapcsolom ki, hétvégén meg otthon van, általában seedelek vele. Az akkuja még mindig bírja 3,5 órát lecsukott lcdvel, wlannal :) (Újan 5 órát ment :Y )

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1592) direwolf válasza HERR Z (#1590) üzenetére


direwolf
őstag

3600-as Brisbanem van, 290 FSB-n hajtom, RMClockal vissza van véve minimumra 4x szorzó, 1V (performance on demand) Ennek ugye 65W a TDP-je, de ezt csúcson eszi az ebbe a szériába tartozó legnagyobb proc ami ha jól tudom az 5200-as 2,6GHz-en, szóval amikor az enyém 1,1GHz-en megy akkor max 25W-ott eszik :) ennél sokkal többet egy 35W TDP-sel se nyernék, legfeljebb buknám a tuningot.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1593) VaniliásRönk válasza direwolf (#1591) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Rendben, akkor használd csak nyugodtan seedelésre a saját notidat is, nekem mindegy. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1594) direwolf válasza VaniliásRönk (#1593) üzenetére


direwolf
őstag

Nana! Szarkazmus helyett érveket inkább :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1595) nesa válasza direwolf (#1594) üzenetére


nesa
veterán

Igy van mert en is notival toltogetek ejszaka mivel fogyasztasba kedvezobb mint az asztali.
Amugy dolgoztam olyan cegnel ahol notik voltak es soha de soha nemvoltak kikapcsolva mivel nonstop ment a termeles...

(#1596) MaSzKa válasza direwolf (#1592) üzenetére


MaSzKa
senior tag

intelt is vissza lehet venni rmclockal hogy keveset fogyasszon?

(#1597) rétisün válasza MaSzKa (#1596) üzenetére


rétisün
veterán

Supported CPUs

Current release of RMClock utility implements the CPU frequency, CPU load and throttling level determination on the following processor models:
AMD K7 (Athlon/XP/MP, Duron, Sempron) and K8 (Athlon 64/FX/X2, Opteron, Dual-Core Opteron, Sempron, Turion 64/X2) family processors.
Intel Pentium II/Celeron, Pentium III/Celeron, Pentium M/Celeron M, Pentium 4/Celeron (Northwood and Prescott cores), Pentium 4 Extreme Edition (Gallatin and Prescott cores), Xeon (Prestonia, Nocona, Cranford, Irwindale, Potomac, Paxville and Dempsey cores), Pentium D and Pentium Extreme Edition (Smithfield, Presler and Cedar Mill cores), Core Solo/Celeron M/Core Duo (Yonah core) and Core 2 Duo/Core 2 Quad/Core 2 Extreme/Xeon (Conroe/Allendale, Merom, Woodcrest, Kentsfield/Clovertown cores).

az rmclock honlapja szerint azintel procikal is működik..

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1598) nesa


nesa
veterán

Azt eszerevettetek hogy az uj biosal 800 nal vagy felette is megy az 1T

(#1599) MaSzKa válasza rétisün (#1597) üzenetére


MaSzKa
senior tag

:C köszi
le is töltöm

(#1600) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát akkor már sose hallok a tuningeredményekről az új BIOS-szal? Nagyon elkanyarodtunk a főcsapástól!

By.: Johnny001

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.