Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) SP!T


SP!T
addikt

Nagyon lehalt ez a topic!

Nekem szerintem meghalt a KN9 SLI lapomon a SATA-II csatik egy része. Bedugom a winyóm és újraindul vagy kék halált dob. Ha a DVD írót, akkor XP telepítésnél nem talál file-okat. :Y És egyre több csatlakozóval csinálja ezt! De lehet valami más oka van, de érdekes módon, ha átdugom egy jó ideig megint jó. :F

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2552) diablo1984 válasza SP!T (#2551) üzenetére


diablo1984
veterán

bios frissítés? memóriák tesztelve vannak? nem melegszik túl?

(#2553) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2552) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Havernak is dögledeznek a SATA csatik a KN9-S-en, lehet hogy valami szériahiba.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2554) SP!T válasza diablo1984 (#2552) üzenetére


SP!T
addikt

A legújabb van rajta, már mióta megvettem. Azért megpróbálom újraflashelni, hátha segít!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2555) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2553) üzenetére


diablo1984
veterán

zupper... :((( még jó, hogy az enyémen van gar még bőven! :U

(#2556) Findzs válasza VaniliásRönk (#2553) üzenetére


Findzs
addikt

ne rémisztgessetek már
biztos valami más bibije van, véletlen egybeesés, ilyesmi

én csak egy sata portot használok
lehet tulterhelődtek a sataportok sokat használt a haverod is egy szerre, vagy tulmelegedett az alplap, vagy a táp kinyirta a vezérlőt vagy ...

de ne már szériahiba legyen mááá
:)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2557) SP!T válasza Findzs (#2556) üzenetére


SP!T
addikt

Másik furcsaság! Eltűnt az egyik hálókártya a gépből! ;] Hehe! Egyszerűen, mintha nem lenne! Megszűnt létezni! BIOSban engedélyezve van, de a gép nem látja! Nem is villog, bármilyen UTP-t dugok bele... Remélem csak bios frissítés kell neki!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2558) SP!T válasza SP!T (#2557) üzenetére


SP!T
addikt

BIOS csere nem nyert. A LAN2 továbbra sem működik! Viszont rosszul emlékeztem. A két ledből rajta az egyik, ha bedugom az UTP kábelt, egyből kivillan. De a másik led meg se mukkan. A másik működő LAN1 rajta, azon mind a két led világít és az egyik villog állandóan. Windows nem ismer fel semmilyen hardware-t sajnos... SATA problémákra egyből nem derül fény, csak használat alatt idővel.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2559) diablo1984 válasza SP!T (#2557) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem 1 lan van rajta, így a másik el is tűnhet felőlem.... ;] :P

(#2560) VaniliásRönk válasza SP!T (#2557) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az int. LAN/audió gyakran elhalálozik. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2561) SP!T válasza VaniliásRönk (#2560) üzenetére


SP!T
addikt

Csak ne az én lapomon! :DDD Most azon tanakodom valszeg nem is a sata kezelője rossz, hanem bezavar a DVD-RW! Mert ha azt lehúzom működik... :F (egyenlőre)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2562) methyl


methyl
tag

Mi lesz velünk ha megszűnik a jó öreg és legeslegjobb ABIT márka???
Milyen alaplapot fogunk együtt nyűni?
Nekem hiányozni fog...........

''Nem én vottam''

(#2563) VaniliásRönk válasza methyl (#2562) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mint mindenkinek, de sajnos csak idő kérdése volt.
Egyelőre még van alternatíva, GigaByte vagy akár az ASRock, mostanában nagyon megnyerő lapokat kezdtek készíteni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2564) methyl válasza VaniliásRönk (#2563) üzenetére


methyl
tag

jah mondjuk a Gigabyte tényleg egész használható cuccokkal jön elő
Amellett szívesen le tenném a voksom ha nincs ABIT....

''Nem én vottam''

(#2565) sakto


sakto
őstag

Sziasztok,van egy Abit KN9 ultra lapon és ehhez használok egy logitech Z5450 hangrendszert digtális kábelen,de nem megy az 5.1 És nem értem miért rámegyek az integrált karesz ikonra, teszt és csak az jobb és bal hangszoro szolal meg teszt alatt...esetleg valami ötlet ???

(#2566) ejjha


ejjha
csendes tag

Háj!

Van 1 Abit KN9 Ultra alaplapom, X1950pro, 2x 1GB kingmax DDR2 800mhz, Athlon X2 3800+ windsor 90nm-es procival ami most 2400mhz-en (alap hűtővel) megy 4-4-4-15, 4T időzítéssel mem. 667re visszaosztva (nem igazán tudom ezek ideálisak-e így). Memóriának 1.95V van adva, procinak 1.375. Igazából fogalmam sincs kihoztam e a maximum tuningot ebből a konfigból annyira nem értek hozzá, de nagyon tovább nem engedi, fagyogat.
A kérdésem az, ill. azok pontokban:

1. Szerintetek ebből a konfigból ki lehet még hozni vmi stabil pluszot akármilyen bónusz időzítéssel vagy bármivel?

2. Érdemes ehhez a laphoz esetleg másik procit venni (olvasgattam itt hogy vannak tuningképesebbek), lenne annyi a pluszteljesítmény hogy megérje? Vagy akkor már eleve ramot is cserélnem kell?

3. Gondolkodtam vga-cserén is, érdemes lenne HD4850-re, vagy 9600 GT-re cserélni az X1950pro-t, miután esetlegesen kicserélném a procit vmi jobban hajthatóra?

Előre is köszi a segítséget.

(#2567) Cadal válasza ejjha (#2566) üzenetére


Cadal
őstag

Hi!

Amit leírtál azok alapján kb jók a beállításaid. Talán a ramnál lehetne vmit kezdeni azzal a Command Rate 4T-vel, jobb lenne ha 2T lenne. Plusz nem írtad, hogy a HT mennyin megy érdemes azt is visszavenni x4-re (800Mhz). 240-es fsb-nél már úgyis 960Mhz-en jár. Nekem is volt Kn9 ultrám X2 3800+-al. Nálam stabilan vitte a 2,5Ghz-et. de ez felett már nem volt stabil. Ha tuningolni szeretnél akkor mindenképp ajánlanám, hogy egy új hűtővel kezd. Az AC Freezer 64 Pro és a CM Hyper TX2 nagyon jó hűtők, és jó áron meg lehet őket szerezni. Akár később egy nagyobb teljesítményű procit is rendesen lehűtenek. és a Én válaszaim:
1; egy jó hűtővel szvsz menne tovább is.

2; Ha vga-t is cserélsz, akkor már érdemes egy erősebb proci, amit meg lehet húzni 3,0-3,2 Ghz környékére. A ram sztem maradhat.

3; Az általad említett kártyákhoz már kell minimum 2,9 - 3,2 Ghz. Amúgy ha szoktál játszani, akkor érdemes jó kis alaplap ez.

Valamiért nem tudtam linkelni semmit, pedig tudnék pár képet mellékelni. (pl ha megnézed a cuccaimnál levő linket, akkor láthatod, hogy azt is egy ilyen lappal csináltam + freezerrel, + kingmax rammal.)

[ Szerkesztve ]

(#2568) diablo1984 válasza Cadal (#2567) üzenetére


diablo1984
veterán

command rata az vagy 1T vagy 2T, 4T nincs, az szerintem CL4 akart volna lenni...

(#2569) VaniliásRönk válasza sakto (#2565) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Használj XP-t vagy Linux-ot, esetleg vegyél egy X-Fi Xtreme Music-ot/Gamert.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2570) sakto válasza VaniliásRönk (#2569) üzenetére


sakto
őstag

Hali,nem teljesen értelek... xp-t használok..alaplapi hang karesszal..igaz van egy X-Fi Xtreme audiom de azon nincs sajna digit kimenet...

(#2571) VaniliásRönk válasza sakto (#2570) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Vista alatt szokott ilyen gond lenni a hanggal, de jobban belegondolva a digitális kimeneten valószínűleg simán kimegy a jel felkeverés nélkül... a hangfalon nincs valami beállítási lehetőség?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2572) ejjha


ejjha
csendes tag

Kösz szépen. Igen elírtam Command Rate 2T, CL 4. Milyen procit lenne érdemes venni ehhez a laphoz, ami jól húzható?

(#2573) Cadal válasza ejjha (#2572) üzenetére


Cadal
őstag

Mire lenne szükséged? (Mhz?)
Amúgy a G2 steppinges X2 procik egész jól tuningolhatóak nagy általánosságban.

(#2574) Danex


Danex
addikt

Hello! Nemtudja valaki, hogy miért van az ha kivan kapcsolva a gép akkor is kap áramot az összes USB port? pl ha a telefont rákötöm egyből világít, vagy a házamon elöl világít az USB port melett (kéken) ezt az usb áramából. :(

BIOS-ban nemláttam semmit.

Előre is kösz.

(#2575) diablo1984 válasza Danex (#2574) üzenetére


diablo1984
veterán

természetes, az optikai egér is vilégít kikapcsolt gépnél ps2-ről is....

(#2576) Danex


Danex
addikt

Tegnap végigböngésztem az összes ilyesmi témát és megtaláltam.... van pár Jumper azt kell átrakni.

(#2577) janati


janati
őstag

Ha valakinek lenne sima Abit KN-9-es lapja eladó, dobjon rám egy privit!

Köszi!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#2578) sakto válasza VaniliásRönk (#2571) üzenetére


sakto
őstag

otána olvastam azota..sajna vam hogy digitalis kábelen nem megy a gamék alatt 5.1 be..sima kábel kell hozzá..nem is értem :U

(#2579) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! Abit KN9 (NF-MCP55 series) laphoz keresek drivereket Vista32bit alá. Nem találok sehol.

cpu-z

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2580) diablo1984 válasza Motion_Blur (#2579) üzenetére


diablo1984
veterán

üdv!

abit oldalán fenntvan minden! vagy az nvidia oldalán és az ac97 oldalán....

(#2581) Motion_Blur válasza diablo1984 (#2580) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, megvan :B Viszont itt LAN drivert nem találok :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2582) VaniliásRönk válasza Motion_Blur (#2581) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az nV chipseteknek saját LAN-ja van, benne van a meghajtó a chipsetdriverben, amiből inkább ezt szedném le. [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2583) diablo1984 válasza Motion_Blur (#2581) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, VR kollega is jól írja, viszont a lan-nál vigyázz, hogy a hardveres tűzfalat kerüld el, mert sok kékhaláltol kíméled akkor meg magad....

(#2584) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Hi!

Help pls!

Nemrég vettem Kn9 Sli-t, 3800+ proci, 2x2gb geil ram, 7950 vga-t. Néha olyat játszik, hogy az egeremet lekapcsolja ami usb-s. Ilyenkor ha átdugom másik aljzatba akkor megint él néha meg teljesen megfagy.Aztán kiírkálja, hogy jack csatlakozó érzékelve.
Ha letiltom a hangkártyát akkor is fagy a gép. Valami ötlet?

(#2585) diablo1984 válasza Kiscsoki (#2584) üzenetére


diablo1984
veterán

a chipset drivert próbáld meg hanyagolni, nálam asszem vistánál csatlakoztatott egy jack-et random, de idegesítő volt! nvidia driver gond, használd úgy, ahogy felismeri a vista(gondolom neked is az van rajta)

(#2586) Kiscsoki válasza diablo1984 (#2585) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hi!

Nekem xp-m van. Vistaval még nem próbáltam.

(#2587) diablo1984 válasza Kiscsoki (#2586) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor próbáld csak úgy, hogy magad egyenként ismerteted fel a cuccokat a lapon, illesztőt te mutatod neki, hogy mit toljon és honnan! mert pl: a lan drivert ajánlatos messziről kerülni, mert a beépített tűzfaltól csak kékhalhoklik a gép....de ez mióta ez a fícsör van nvidiáéknál, azóta ilyen szar...

(#2588) Kiscsoki válasza diablo1984 (#2587) üzenetére


Kiscsoki
tag

Köszi. Frissítettem Biost. Még a 10-es volt rajta. Most felraktam a 21-t. Aztán felraktam a 15,23-as chipset drivert. Először persze csak a Lan-t. :-)
Milyen lan drivert ajánlasz ha a gyári nem jó? Felraktm még Sm-t. Aztán külön a hangkarit.
Most egyenlőre tesztelem mit művel. Azt is olvastam, hogy a Geil memcsiket nem nagyon szereti ez a lap, de nincs másom amit beletehetnék. Most nem raktam fel a SP3-at sem egyenlőre.

(#2589) diablo1984 válasza Kiscsoki (#2588) üzenetére


diablo1984
veterán

lan az jó, sak az ethernet-es szart ne rakd fel, mert az a tűzfalas fos! lant azt az eszközkezelőben az illesztőprogram frissítésénél telepítsd és akkor nem lesz gond vele!

én is geil-el használtam és nincs vele/nem is volt gond!

(#2590) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Még megy a gépem. :-)
Remélem így is marad.

(#2591) Kiscsoki válasza Kiscsoki (#2590) üzenetére


Kiscsoki
tag

Már nem vagyok happy. Ugyanúgy lefagy és az egérről leveszi az áramot. Azaz az usb-ről.
De néha megy órákon keresztül. Grrr. Közben leszedtem egy vistat. Megnézem azzal mit művel. Utána meg marad az alkatrészek tesztelgetése. Másik gépben mondjuk.

(#2592) VaniliásRönk válasza Kiscsoki (#2590) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Úgy rémlik "Hálózatkezelő..." valaminek hívja az nVidia, a LAN driver beállítása után kínálja fel a telepítő az installálását, nagyon sok baj forrása, nem szabad használni. (pl. letöltött állományok állandóan CRC-sek miatta) A meghajtó többi részével szerencsére már nincs probléma, régen az IDE/SATA driver is taccsra vágta az Abit lapos konfigokat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2593) Kiscsoki válasza VaniliásRönk (#2592) üzenetére


Kiscsoki
tag

A lan telepítés után kérdezte, hogy fel akarom-e telepíteni az nvidia hálózatkezelő progiját, de nem kértem. Most letiltottam a 2. LAN-t. Ide, Sata driver van fent szerintem a raid miatt ha jól emlékszem.

(#2594) diablo1984 válasza Kiscsoki (#2593) üzenetére


diablo1984
veterán

nálam vistánál a legújabb nvidia driverrel már induláskor újraindulgatott, így javallott az nvidia drivereket kerülni mint a tüzet! vistánál amúgy hangon kívül szinte mindent felismer, raid-hez hogy kell-e még valami, azt nem tudom....

(#2595) N95 8Gb


N95 8Gb
tag

Sziasztok!

Nekem is KN9 Ultra lapom van/volt. Most próbálom cserélni egy M2N SLI Delux-ra. Nem tudja valaki, miért jelenik meg az eltávolítható eszközök listájában az összes Sata cuccom? DVD-RW, 2 winyó minden partíciója. Régebben is megjelent, de valamit telepítettem és utána csak az USB-s dolgokat sorolta fel. :R

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#2596) Kiscsoki válasza N95 8Gb (#2595) üzenetére


Kiscsoki
tag

Ezt nekem is csinálja. Nekem mondjuk Sata raid-ben mennek a vinyók. Az ide-s cuccokat nem rakja ki.

Egyébként ha az nvidia drivereket kerülni kell akkor mit használjak?

(#2597) VaniliásRönk válasza Kiscsoki (#2596) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már nincs velük baj (kop-kop :DDD), elég volt röpke 3-4 év hogy bugtalanítsák őket. :D

Szerk.: Persze az nVidia tűzfalát továbbra is tessék kerülni. :))

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2598) diablo1984 válasza N95 8Gb (#2595) üzenetére


diablo1984
veterán

ne rakd fel az nvidiás sata vezérlőt, az teszi ki eltávolítható eszközként.... :U

(#2599) N95 8Gb válasza diablo1984 (#2598) üzenetére


N95 8Gb
tag

Köszke, kipróbálom.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#2600) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Érdekes módon cmos reset után mindig normálisan megy a gép egy darabig. Most éppen 4-5 órája megy. Viszont előtte nem volt a vga-n kimenetem. Azaz a monitor nem kapcsolt be. Alaplapi elem lemerültsége okozhat ilyesmit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.