Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) diablo1984 válasza gorgo (#2000) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor bootoltatás nélkül, vagy altatod a gépet(hibernálod) vagy de! :D
a biosban csak azt lehet beállítani, hogy mikor kapcsoljon be! de abban az esetben bootol....

(#2002) gorgo válasza diablo1984 (#2001) üzenetére


gorgo
őstag

Bootolás nélkül, mert a hibernálás/készenléti állapot meghagy minden process-t. Igy mikor "felolvasztom" nincs boot menü, azonnal az asztalt kapom azaz nem bootol.

Ezt csak egyszer tudom beállítani, hogy bekapcsoljon másnap. Azt következő nap már nem.

Szóval? valamilyen BIOS manipuláló?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#2003) aya


aya
addikt

Érdekes jelenséget vettem észre abit kn9 nf4 alaplapnál.
Alapbol volt 2 db 1024mb 800mhz kingmax ramom ami mert dualban 940mhz-n
Vettem hozzá +1 1024mb ramot, ugye akkor ugrott a duál, viszont a ramidözitéseimet muszály voltam alapra tenni mert nem ment máskép a lap.
Vettem hozzá még 1024mb-t igy már 4096mb ramom volt tök egyforma.
A gond viszont az hogy már 940mhzn se akar menni csak 800-on visszaoszva igy viszont pöpec és megy duálban ujra.
Kérdésem az lenne hogy 940mhz-n duálban van esély hajtani a ramokat, vagy már eleve nem birja a ramvezérlö a terhelést?

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2004) aya


aya
addikt

Bios F13 ez lemaradt.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2005) VaniliásRönk válasza aya (#2003) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mennyi feszt adtál a RAM-nak?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2006) aya válasza VaniliásRönk (#2005) üzenetére


aya
addikt

2.1v

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2007) VaniliásRönk válasza aya (#2006) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Próbáld meg 2.2V-on, a DDR2 Ref. Voltage meg legyen +2%, hátha.
CR 2T, ugye?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2008) aya válasza VaniliásRönk (#2007) üzenetére


aya
addikt

igen 2T 5-5-5-18 alap kingmax idözités.
DDR2 Ref. Voltage meg legyen +2% ez pontosan mit is jelent?

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2009) VaniliásRönk válasza aya (#2008) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Közvetlenül a DDR2 Voltage alatt van, ha ez a kérdés.
Ha az hogy mit csinál, akkor a válasz az hogy nem kell a feszültségnek a DDR2 fesz. 50%-ára esnie, hogy 1 helyett 0-t jelentsen, elég 52%-ára, néha ennyi is elég ahhoz hogy stabil legyen a rendszer.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2010) aya válasza VaniliásRönk (#2009) üzenetére


aya
addikt

Köszi, kiprobálom holnap.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2011) aya válasza VaniliásRönk (#2009) üzenetére


aya
addikt

Megoldodott 2.2v mellett stabil a 940mhz :C

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2012) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!
Anno XP alatt sikerült egyszer frissítenem a biost, ha jól emlékszem az AWDFLASH progival.
De most semmit nem eredményez vista alatt.
Illetve csak annyit hogy megnyílik egy pillanatra, és bezárul.
Valami ötlet?

Logitech hardware tester

(#2013) VaniliásRönk válasza gabipaci (#2012) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Rosszul emlékszel, az AWDFLASH.EXE csak DOS bootlemezről megy, ami neked kell az az Abit FlashMenu. (Utlities között találod az alaplap weboldalán)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2014) gabipaci válasza VaniliásRönk (#2013) üzenetére


gabipaci
addikt

A délelőttöm ment rá...
Megvan, töltöm, próbálom, köszönöm:R

Logitech hardware tester

(#2015) gabipaci válasza gabipaci (#2014) üzenetére


gabipaci
addikt

Sikerült!
Mégegyszer köszi. :R

Logitech hardware tester

(#2016) VaniliásRönk válasza gabipaci (#2015) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szivesen. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2017) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Valaki tud valami bíztatót Phenom támogatás kapcsán? Nem láttam sehol új bios-t még.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#2018) VaniliásRönk válasza Hun'reeth (#2017) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mit akarsz BIOS-szal amikor még Phenom sincs? :F Ráérsz ezen jövőre izgulni...

Szerk.: Inkább a G2-es Brisbane-eket támogatnák végre az Abit BIOS-ok, annak értelme is lenne.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2019) Hun'reeth válasza VaniliásRönk (#2018) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Persze, hogy ráér engem az érdekel, hogy tényleg lesz-e nem csak szöveg. Mire a phenom megfizethető lesz... az még arrébb van. Ezt a procit addig úgyse cserélem.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#2020) VaniliásRönk válasza Hun'reeth (#2019) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Addigra lesz AMD 770-es lap 15k környékén, nem lesz értelme ilyen lapba Phenomot tuszkolni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2021) Levin01


Levin01
őstag

Hello!

KN9 Ultra lapom van és a gyári heat-pipe-os hűtéssel iszonyatosan melegszik az NForce570Ultra chip. Lényegében nem tudom 2másodpercnél tovább megérinteni a bordát a chipset-en. Javaslat arra, hogy milyen hűtés lenne hatékonyabb 570Ultra-ra?
Esetleg egy Thermalright HR-05IFX megoldaná a gondot (pláne egy 8centis ventivel)?

(#2022) nesa válasza Levin01 (#2021) üzenetére


nesa
veterán

Ugygondolod hogy elfog ferni??

(#2023) VR6-Fan válasza Levin01 (#2021) üzenetére


VR6-Fan
veterán

elcserélem az egyedi bordám a gyári hít pájposra :) (az enyémnek a csőve megtört, de még nem lukadt ki. ha van valaki S/Ultrának a hít pájpját felesleges porfogonak tartja szivesen fogadom)

ok:nem fog elférni a 8800GT.... ill az S1 nem...

borda fix 30-36 fok 1,35V-ig

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2024) blogista


blogista
csendes tag

Sziasztok! Mit, hogyan állítsak be, hogy a KN9 Ultra lapomon a 2*512/800 Samsung ramjaim duálban menjenek? Minden beállítás alapon van, most ismerkedek a lappal, a korábbi hozzászólásokat jelentős számuk miatt nem volt türelmem végig olvasni.

Köcce a segítséget!

(#2025) VaniliásRönk válasza blogista (#2024) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Dualhoz két egymás kelletti slotba kell rakni őket, pl. 1. és 2-ba, amik a CPU foglalat felé esnek, egyébként ez a manualban is le van írva.
Samsung RAM-ot ne nagyon piszkálj ezen felül, örülj ha alapon működik, nem értem 2-300Ft-ot miért kellett spórolni valami normálisabb RAM árán? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2026) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2025) üzenetére


Dee Dee
tag

Sziasztok!
Na belőttem a 2x1G 800mhz marsot és a 4200+EE-t. Felraktam 09/03/2007-es bioszt. Eleinte volt egy kékhalál-ujraindulás, úgyhogy emeltem a feszt 1,9re, most stabil. Orthos fut órák óta hiba nélkül. Esetleg futtassak még valamit? Azt, hogy dualba megy lehet tudni valahonnan?

[ Szerkesztve ]

(#2027) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2026) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Inkább legyen 1.95-2V, biztos ami biztos.
Everest kiírja, meg a mérési eredményekből is szembetűnő, dualban 6000 felett kell lennie írás/olvasásnak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2028) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2027) üzenetére


Dee Dee
tag

Hátő lehet rosszat nézek everestbe de az olvasás: 4007 MB/mp, az írás:1885 MB/mp a késleltetés pedig 66.2 ns. Vagy ez nem az? Bocs ha noob vok.

(#2029) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2028) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez katasztrófa, ilyen alacsony írást nem is tudom hogy lehet elérni, single channelben is kevés. :D
Rakd a DIMM1 és DIMM2-vel jelzett slotokba a RAM-ot, adj neki 2.1V-ot, ...

DRAM Timing Selectable: Manual
DRAM Clock: DDRII 800
DQS Timing Training: Skip DQS
CKE Base Power Down Mode: Enabled
CKE Base Power Down By: Channel
Memclock Tri-Stating: Disabled
TwTr Command Delay: 3 Clocks
Trfc0 for DIMM1: 127.5 ns
Trfc1 for DIMM2: 127.5 ns
Trfc2 for DIMM3: 127.5 ns
Trfc3 for DIMM4: 127.5 ns
Write Recovery Time (Twr): 6 Clocks
Precharge Time (Trtp): 4 Clocks
Row Cycle Time (Trc): 20 Clocks
RAS to CAS Delay (Trcd): 4 Clocks
RAS to RAS Delay (Trrd): 3 Clocks
Row Precharge Time (Trp): 4 Clocks
Min. RAS Act-Time (Tras): 12 Clocks
CAS Latency: 4 Clocks
Command Rate: 2T
Memory Hole Remapping: Enabled
DRAM ECC: Disabled

Az FSB-t meg megemelheted 218-ra, akkor pont 800-on fog menni a RAM. (ehhez lehet hogy a CPU-nak is kell egy kis fesz, 0.025-0.05V)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2030) VR6-Fan válasza VaniliásRönk (#2029) üzenetére


VR6-Fan
veterán

csökekntet órajeleken ment a gép szerintem->C N Q

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2031) VaniliásRönk válasza VR6-Fan (#2030) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A késleltetés olyankor javul, egyrészt, másrészt a terhelés miatt a C'n'Q is megemeli az órajelet, ha nem is azonnal.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2032) VR6-Fan válasza VaniliásRönk (#2031) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nekem ha RM clockkal van szabályozva akkor egy köztes értékre áll ba és nem a max-ra(min/avg/max, áltban avg-re szokot), csak akkor futatja teljes gázzal, ha elötte letíltom a kisebb szórzókat

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2033) VaniliásRönk válasza VR6-Fan (#2032) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nyilván ha pontos mérést akarsz előtte max-ra kell állítani ar RMClockot. Egyébként nekem maxra szokott ugrani. :F

Egykicsipank: Everestből a 4.20-at használd.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2034) blogista válasza VaniliásRönk (#2025) üzenetére


blogista
csendes tag

Köszi a segítséget, minden ok! :R
A ram árán nem spórolok, meglepiként kaptam mindent (ABIT AI7-ről váltottam), de még ma cserélem őket.

(#2035) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2033) üzenetére


Dee Dee
tag

Ó, sejtettem, hogy ott a hiba hogy régit használok. A 4.20-al mindjárt jobbak az eredmények: olvasás:7781, írás: 6876, másolás:7802, késleltetés: 49,7. Ezek már dual eredmények?
Ja, még annyi hogy amit irtál Precharge Time (Trtp) ott azt írtad 4-et írjak, de csak 2 és 3 közül lehet választani :F

[ Szerkesztve ]

(#2036) Hequila válasza Dee Dee (#2035) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, valószínűleg dual eredmények. De ezt egyébként ki is írja az everest...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2037) Rizzo válasza Dee Dee (#2035) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Mellé. :))

[ Szerkesztve ]

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#2038) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2035) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor 3, Everestből irogattam ki gyorsan. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2039) VR6-Fan válasza VaniliásRönk (#2033) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem, majd ha otthon leszke csinálok pár képet :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2040) Zsolt2 válasza VaniliásRönk (#2038) üzenetére


Zsolt2
csendes tag

Abit KN9 Ultra van nekem is. Ezen a lapo nem találom a BIOS-ban a DRAM/FSB arányt mint a régebbi lapomnál :( Vagy nincs is benne? És itt az Everet a DRAM/FSB arányhoz a CPU/7-et írja. A 4800+-om az alap órajelen ketyeg (2500 MHz) Ez alapján ha a CPU/7 értéken nem tudok változtatni akkor 2800 MHz-en kellene járatnom a procimat hogy 800 MHz-n menjenek a RAM-ok. Most Dual DDRII-714-nek írja ki az Everest. (A RAM amúgy 2x1024 MB Kingmax Mars)
Meglehet ezt oldani vhogy CPU órajel emelés nélkül? Addíg nem emelném a CPU órajelét míg a gyári hűtő van rajta.

A másik hogy a Trfc0 for DIMM1 105 ns a Trfc1 for DIMM2 pedíg 75 ns :S
Ezeknek nem kellene ugyan annyin menni? És mit állítok ezekkel? Nem gond ha nagyobb az érték?

(#2041) VaniliásRönk válasza Zsolt2 (#2040) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Olvasd el a #2029-et, az FSB-t nálad 224-re kell állítani, nem 218-ra, ennyi, a CPU-nak nem tudom mennyi a gyári feszültésge (1.25 vagy 1.35V), de ehhez valószínűleg kell neki 1.3-1.35V.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2042) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Üdv guruk!
Ilyen lapom van és egy 4600+os Windsor 65W-os dolgozik benne becsületesen.
Érdemes ebben a lapban lecserélni egy 4600, 5000, 5200-as Brisbane-re?
Csak maximum 65W-os proci jöhet szóba.
Olvastam előrébb hogy nem nagyon szereti ez a lap a Brisbane-eket.
Még mindíg vannak gondjai?
A választ előre is köszi.

(#2043) VR6-Fan válasza Ryu77 (#2042) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Szia!

4600-ba csak windsor volt/van, ha F3-as settingű akkor ezt tuningolnám egy normális hűtő társaságában.(BR-ből a 4100/4400/5000/5200-es van)

nálam a mag hőket mutatja rosszul, de a tok hőt nagyából jól.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2044) Ryu77 válasza VR6-Fan (#2043) üzenetére


Ryu77
aktív tag

- Athlon X2 4600+ S940 AM2 Brisbane dobozos vadiúj 3 év garancia: 18.900,-
Ezt láttam Gianni listájában de most nézem az AMD oldalán és igazad van.
CPU stepping BH-F2
Ez van nekem de tuning alapfeszen csak 2600-2640mhz-ig megy 1,4-el megy 2800, 1,55-el meg 3000. Sajna nem is Orthos stabil már 3000-en akármennyi feszt is kap. Egy Freezer hűti. Húzva nem járatom mert ott nincs cool&qiet. Érdekes mert volt nálam egy egyszer egy Asrock lap is de ott akárhova állítottam volt cnq...

(#2045) VR6-Fan válasza Ryu77 (#2044) üzenetére


VR6-Fan
veterán

cnq-hoz használj RMclockot, ha a lapod nem bírja tuning mellett, szvsz én max valami olcsó de tuningos F3-as windsorra cserélném vagy valami Phenom alapúra

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2046) m.joco


m.joco
csendes tag

meghülyült a gépem, ujraindulgat,kikapcsol és a hőmérsékletet megint elméri CPU:110°C pedig kézzel érintve nem meleg és ha leállitom a programot 2ms mulva már csak ~60°C , nem uj bios van rajta!nem játékot vagy valami tesztető progit használok rajta!
a bios szerint már nem szabadna kikapcsolnia nagy hőmérsékletnél ,de mégis!
régebben nem ment fel a windows elsőre csak ha 1db ram(kingmax 2x1Gb) volt a gépben!

(#2047) VaniliásRönk válasza m.joco (#2046) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Brisbane-ekhez a legújabb BIOS kell, különben esléytelen.
RAM-nak fesz kell, különben instabil a gép, adj neki 2V-ot, attól hogy felment a Windows még tönkremegy ha instabil rendszeren használod, resetet/kikapcsolást is okozhat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2048) Coyot


Coyot
őstag

MI van ha bios mentés után többet nem indul a gép? tehát save utána halott az egész kisipol valamit, nem indul. bios reset után se lehet menteni, F1el tovább lépke így most megy a gépem, valakinek volt már ilyen? gari lesz ugylátom.... :((( :W :W :W :((( :((( :O

Má' nem

(#2049) diablo1984 válasza Coyot (#2048) üzenetére


diablo1984
veterán

gondolom a memóknak vagy a tuning nem lett semmi sem állítva? mert memónál, túlzott utnningnál sípol kegyetlen....

(#2050) Coyot válasza diablo1984 (#2049) üzenetére


Coyot
őstag

semmi tuning, most h bios reset van ugye rádásulc sak 533on megy:( és semmit nem tudok beállítani, winben belövöm az időt aztán csókolom :W

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.