Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) direwolf válasza HERR Z (#1700) üzenetére


direwolf
őstag

Ez igaz, mégsincs nforce4 ddr2 támogatással, viszont am2-es van, szóval mégiscsak múlik a csipszeten is. A driverek sem teljesen ugyan azok, bár egyik működik a másikkal, szóval lehet hogy az nvidia simlizik. ájdonno...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1702) VaniliásRönk válasza direwolf (#1701) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tényleg? Miket nem mondasz... :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1703) VaniliásRönk válasza Tituszazeb (#1699) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt a tápot addig cseréld egy FSP 350PNF-re amíg meg nem sütötte a rendszered! Innen el is postázzák.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1704) direwolf


direwolf
őstag

Érdekes tapasztalatra tettem szert, nem hiszem hogy sokakat érintene, de azért bepötyögöm. Szóval nincs a lapomra kötve floppy. Miután az utolsó biost besütöttem, a beállításkor véletlenül kimaradt a floppy vezérlő letiltása. Eddig úgy volt, hogy nyávogott érte a lap, de most nem tette, hanem a win bebút után nem ismerte fel az usb vinyómat, csak ha lehúztam és visszadugtam. Sose jöttem volna rá miért, ha nem veszem észre a biosban véletlenül, hogy floppy enabled. Letiltás után minden ok.
Ilyen barom egy hibajelenséget :O

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1705) redXIII


redXIII
senior tag

és hogy méri a hömérsékletet az uj bios? tapasztalat? )

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#1706) VR6-Fan válasza redXIII (#1705) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nálam a maghő még mindig rossz, de a cpu hő nagyából jónak tünik, tehát úgyan az vna mint a 21-esnél, a BR procik esetében

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1707) redXIII válasza VR6-Fan (#1706) üzenetére


redXIII
senior tag

na lehet megkockáztatom akkor)

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#1708) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

KN9 ultra.
A hangot hiába vezetem ki az előlapra az alaplapról, nem szól. Az előlap tuti jó, mert ASussal működött. Esetleg tudnátok vlaamit tanácsolni? Rendesen rá van dugva minden, ahová kell....

Előre is kösz,

evko

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1709) nesa válasza evko (#1708) üzenetére


nesa
veterán

winbe be kell kapcsolni az elolapi panelt.
Nagytrukk nekem is mindig engedelyezni kellet de ha ugy telepited a wint+hangot hogy bevan dugva valami akkor bekapcsolja magatol:))

(#1710) diablo1984


diablo1984
veterán

felraktam az új biost a kn9s lapomhoz, és amit észrevettem azonnal, hogy a kikapcsolási hő már nem 90 fok hanem 100 fok! eddig alacsonyabb volt jóval!
tunning: eleve win alól húzott gépnél raktam biost(húha, kövezzetek meg :P , ja meg zenét is hallgattam és letöltöttem is közben :B ;) ) úgyanazt a tunningot bírja mint az előzővel! sőt a régi proci a fénykorában tunningot belőttem rá és úgy is szépen ment, és orthos stabil is volt a cucc!ez 254-es fsb-t jelent és 4400+os birsnél 2921mhz-t! csak ezt 1,425V-on tudta a procc és ez az új biossal sem változott! orthos mellett max 69fokos volt a CPU full terhelésnél freezer pro alatt, magaok 43 és 47 fokosak(elég nagy a difi a magok és a cpu között, de már reálisabb, legalább nem 80 fok, igaz már nem is nyár van)!
de visszaraktam a cuccost az atomstabil 2800mhz-re(244fsb, 800-as memó, 1,375V)! így max terhelésnél orthosnál 61fokos, magok 37 és 39 fokosak, igaz, 59 foknál még a freezer 1100-at fordul, mert 61 foknák indul be....szóval jelentősnek mondható a diffi a 2 bios között, mert a másikkal kb 10 fokkal többet mért cpu-ra!
ja és alapon a cpu 40fokos, magok 20 és 23 fokosak! :)) így már élvezhetőbb letöltősgépnek is.... ;)

(#1711) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok! Tudom, nem itt kellene, de nincs valakinek egy eladó KN9-ese? NF4 ultra chipset. Sajna IDE vinyóm van, és kellene a kettő port.

(#1712) diablo1984 válasza Lacpac (#1711) üzenetére


diablo1984
veterán

vagy ata vezérlő kártya....

(#1713) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

valaki tudna nekem linkelni KN9-s-hez egy 32bit-es Vista hangkari drivert(alaplapit persze..) :F

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1714) rétisün válasza VR6-Fan (#1713) üzenetére


rétisün
veterán

ez például?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1715) VR6-Fan válasza rétisün (#1714) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem engedi felrakni, rossz indulatú proginak hiszi :(((

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1716) rétisün válasza VR6-Fan (#1715) üzenetére


rétisün
veterán

rendszergazdaként indítva a telepitést?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1717) VR6-Fan válasza rétisün (#1716) üzenetére


VR6-Fan
veterán

felraktam egy álltalános drivert és lás csodát jó lett.

még annyi hogy a chipset drivert honnan lehetne leszedni mert amit az NV honlapjáról szedtem le attól össze omlik a rendszer, abit honlapján meg nem találtam:S

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1718) rétisün válasza VR6-Fan (#1717) üzenetére


rétisün
veterán

ez nforce4 chipset driver, vagy ez nvidia chipset driver...hogy aztán melyik mi konkrétan :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1719) direwolf válasza VR6-Fan (#1717) üzenetére


direwolf
őstag

Kíváncsian várom mikor írod, hogy visszatetted az XP-t ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1720) VR6-Fan válasza rétisün (#1718) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem jó kinyrja mind a kettő:S

direwolf:Pegnap már két Vistán túl voltam, hajnalba ment fel az XP- de reggelre az is össze omlot ;] , most maradt a vista eddig jó, a hangot is sikerült megoldani, de ez a chipset-es dolog bosszant, nem kicsit, nagyon. föleg hogy instabil a netem...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1721) nesa válasza VR6-Fan (#1720) üzenetére


nesa
veterán

Nekem anno beette a CD levo xp drivert is a vista RC

(#1722) direwolf válasza VR6-Fan (#1720) üzenetére


direwolf
őstag

Én is próbálkoztam a Vistával, 2 hétig bírtam, aztán sika.
Szép, ez nem vitás, de egy idő után fárasztó a csilli-villi, ha meg lebutítom akkor meg minek...
Aztán ott van az állandó vinyódarálása. Hiába lőttem le az indexing servicet, csak nyomta, mint a duracellnyuszi.
Az S3 suspendbe is folyton belehalt, pedig mindenhez van megfelelő driverem.
A végső lökést az adta, hogy megpróbáltam vindózápdételni, és a 20 frissítést egy órán keresztül telepítette. Na ekkor jött el a partitionmagic ideje. Még a ghostimaget is töröltem.
Végeztem a visztával amíg rám nem erőlteti a M$.

UI: az még eszembe jutott, hogy az aero nem támogatja az overlay videot, visszakapcsol normál módba, ez nagyon idegesített. A DXVA-t meg dugják föl maguknak, nekem ne menjen 3D-ben egy videolejáccás.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1723) VR6-Fan válasza direwolf (#1722) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nálam nem resszel a vinyó:S(úgyan olyan mint xp alatt)

az össz frissítés(kb 150mb) meg volt 30 perc alatt letöltéssel újraindulással mindennel..

hát igen egy bő 100mb-assal többet eszk mint az sp2-es winem :(((

majd kiderül :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1724) janos80 válasza direwolf (#1722) üzenetére


janos80
senior tag

:D

(#1725) nesa válasza janos80 (#1724) üzenetére


nesa
veterán

Ha ezt megegy helyen meglatom toroltetlek!
Kicsit uncsi hogy mindenhova bevigyoroksz bakke............

(#1726) direwolf válasza VR6-Fan (#1723) üzenetére


direwolf
őstag

Melyik vistat installtad? Én az ultimate-et raktam föl. Fura, hogy nem darál, nekem szinte folyamatosan, pedig 2 giga rammal biztos nem swappel.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1727) VR6-Fan válasza direwolf (#1726) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én is az ultimate-et, hol is lehet kikapcsolni ezt a darálást?(nagyon ritkán de azért elkezdi... :((( )

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1728) direwolf válasza VR6-Fan (#1727) üzenetére


direwolf
őstag

Hát ezaz! Nem lehet :((( Próbálkoztam az indexing service letiltásával, de nem attól van. Egyébként még valami eszembe jutott, a sok apró fileból álló programok telepítése is eszement sokáig tart, mert olvastam valahol, hogy a winsxs folderbe (asszem) elmenti az összes rendszerfile előző verzióját. És ezt nem lehet kikapcsolni! Kurvanagy az a folder... :W

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1729) diablo1984 válasza direwolf (#1728) üzenetére


diablo1984
veterán

használj sp2-es xp-t az már kiforrott, és kevésbé hazsnálja a gépet! így nem fogja és teljesen(majdnem) hibamentes! ha nem számít a csili-vili, akkor ez a legmegbízhatóbb! én mindig frissítem és stabilabb! hamarosan jön az sp3-as xp is, úgyhogy nincs az még lejátszva! :))

(#1730) VR6-Fan válasza direwolf (#1728) üzenetére


VR6-Fan
veterán

igazából nem kerregteti folyamatosan(szó szerint),talán picit többet mint az SP2...

diablo1984:nekem van most Pistám :B

de viszont hangkártyához drivert találni:S

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1731) diablo1984 válasza VR6-Fan (#1730) üzenetére


diablo1984
veterán

hát használj integráltat! az abithoz(ha jól rémlik olyanod van) a gyári cd-jén is rajta van a driver vistához!
Pistát még felejtsd el, én is akkor teszem majd fel, mikor már az M$ teljesen lemond róla! addig még sok vista lefolyik még a neten.... :B

(#1732) Picco


Picco
addikt

hali

adott egy proci amiben nagy tunningpotencial lakozik es ki kellene csalogatnom, de ehhez eleg nagy fsb-re lenne szuksegem.
namarmost ezt mindenkeppen egy abit lappal szeretnem.
hallottam h a kn9s-lapok nagyon jok(talan ezert nem akarja senkisem eladni) kerdes h a kn9 sli-lapocskak is birjak e annyira az iramot?

udv: Picco :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1733) direwolf válasza diablo1984 (#1729) üzenetére


direwolf
őstag

Őőő... ezt ne nekem, én azt használom :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1734) Zoza24 válasza Picco (#1732) üzenetére


Zoza24
senior tag

a sima kn9 az bírja ez tuti ;)
kn9-sli is hasonlóan bírja sztem,de majd csak ír olyan akinek ez a típusú deszkája van...

Forza Italy!

(#1735) diablo1984 válasza direwolf (#1733) üzenetére


diablo1984
veterán

:B :R

(#1736) Picco válasza Zoza24 (#1734) üzenetére


Picco
addikt

nesa-nak kn9s-e van es tole veszem valszleg a lapot, allitolag 380-as fsb-vel is szaladgal a lap:)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1737) Zoza24 válasza Picco (#1736) üzenetére


Zoza24
senior tag

igen,de milyen procival akarod 380fsbvel tolni?feltéve persze hogy nem veszed vissza a szorzóját :B
én is épp most tesztelem hogy a sima kn9-em mekkora max fsb-t tud...a ramok már 1136on mennek :R

[ Szerkesztve ]

Forza Italy!

(#1738) Picco válasza Zoza24 (#1737) üzenetére


Picco
addikt

oliverda-tol veszem a procit.
egy 3800+os windsor.
ez egy felezett cash-el rendelkezo, visszavett szorzos 6000+...tehat kell az fsb:DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1739) Zoza24 válasza Picco (#1738) üzenetére


Zoza24
senior tag

az jó cucc lesz ;)

Forza Italy!

(#1740) Picco


Picco
addikt

ha beledobok ebbe a lapba 4*1gb 1066 kingmaxot vajon ez kihat a tuningra?
rendesen le fogja tudni kezelni?
egyik ismerosomtol hallottam h belassul a memkezeles ha mind a 4 slotot hasznalod, igaz ez?

udv: Picco

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1741) direwolf válasza Picco (#1740) üzenetére


direwolf
őstag

Ha jól tudom annyiban "lassul" hogy nem tudod 1T-ben hajtani. Mondjuk ez tunin esetén amúgy is elég esélytelen.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1742) Picco válasza Picco (#1740) üzenetére


Picco
addikt

van itt valaki aki kn9s-szeriat gyilkol es netan 4*1gb ramot hasznal?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1743) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

nekem mikor kn9 ultram volt néha a 2.0 bios-sal olyat csinált megjelent plusszba egy 5,25-ős meghajtó is pedig csak 1.44Mb-os volt a gépbe

azt kéne tudni mikor lesz Abit alaplap új ATI/AMD chippel akkor lehet visszatérek erről a szarrol AMD-re

(#1744) nándika válasza Picco (#1742) üzenetére


nándika
aktív tag

Én használtam 4x512 és nem ment jól a tuning vele, de ha nem tuningolod akkor nincs baj
csak hosszabb az elérési idő mint 2x2gb-nál

MaSzKA: kb 2 hét és itt vannak az új lapok AM2+ban

[ Szerkesztve ]

A bárányok hallgatnak!

(#1745) Picco válasza nándika (#1744) üzenetére


Picco
addikt

aucs

nem ebben a valaszban remenykedtem....sajna fontos a tuning de jo lenne a 4gb is...
nándika: köszi szepen az infot :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1746) nándika válasza Picco (#1745) üzenetére


nándika
aktív tag

Mivel leállították a 800 és 1000 RAM ok gyártását, olcsobbak lesznek 1066 és a 2x2gb-os modulok vársz egy kicsit és elég jó áron vehetsz majd.

A bárányok hallgatnak!

(#1747) Fucsi


Fucsi
tag

Sziasztok.Ezt alapot néztem ki magamnak,de mivel nem nagyon értek hozzá asegitségeteket kérném!!!Uj gépet rakok össze,húzni nem igazán szeretném!
A rendszer:
-asus x1950xt
-geil 2gb ddr2 800(5,5,5,12)
-5600+(vagy esetleg a legnagyobb 4xxx,és ezt esetleg egy kicsit húzni,bár nem értek hozzá szal kevés az esély erre)
-450wattos chieftec
-asus dvdiro(ide csatis)
-wd 160gb 8mb
-ja és sharkoon rebel 9 ház

És az MSI K9N NEO-F V3 lapot néztem kimagamnak!
FOGLALAT: Socket-AM2
CHIPSET GYÁRTÓ: nVidia
CHIPSET: nForce 560
INTEGRÁLT VGA: Nem
INTEGRÁLT VGA TÍPUS: Nincs
VIDEÓCSATLAKOZÁS: PCI-E
MEMÓRIA TÍPUS: DDR2
MEMÓRIA FOGLALAT: 4 foglalat
MAXIMUM MEMÓRIA: 8 Gb
AGP CSATOLÓ: 0 db
PCI-E 16X CSATOLÓ: 1 db
PCI-E 1X CSATOLÓ: 2 db
PCI CSATOLÓ: 3 db
IDE CSATLAKOZÓ: 2 db
SATA CSATLAKOZÓ: 0 db
SATA II CSATLAKOZÓ: 4 db
RAID VEZÉRLŐ: Igen
AUDIÓ: Igen
USB CSATLAKOZÓ: Igen
USB PORT: 10 db
FIREWIRE /IEEE1394/: Nem
HÁLÓZAT: 10/100/1000Mbps /Gigabit/
HÁLÓZAT 2: Nincs
PS2 CSATLAKOZÓ: Igen
MÉRET SZABVÁNY: ATX

Szal jó lesz ez nekem??? :R Előre köszi :R

(#1748) nándika válasza Fucsi (#1747) üzenetére


nándika
aktív tag

nincs vele semmi gond ez igy elég jó csak én helyedben már nem x1950xt vennék.
akkr inkább hd 2900pro

A bárányok hallgatnak!

(#1749) Fucsi válasza nándika (#1748) üzenetére


Fucsi
tag

Ok...köszi,arra nincs elég pénzem mert a vga-t innen veszem,holnap megyek érte!!!

(#1750) direwolf válasza nándika (#1748) üzenetére


direwolf
őstag

Van ám az 1950pro és a 2900pro között laza 25k difi, nem épp egy kategória (majdnem 2x :U ). DX10-ben ugyan olyan szar mint bármelyik a mai felhozatalban szal nem értem miért is... :F

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.