Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) redXIII


redXIII
senior tag

hali) elmondani vki mit és hogy álitsak be az rm clockban,hogy ugy müködjön minta C and Q?elöre is köszI)

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#2102) citkar válasza VaniliásRönk (#2099) üzenetére


citkar
addikt

Egy kérdés még, sajna a tuningot em hagynám el a lapról,mert azért sokat dob, és így nmetom a prici szorzóját állítani kisebb freki,fogyasztást beállítani...hacsak nem az alapfrekvenciát csökkentem,ez megoldható vmiféle programmal?

redXIII:[link]

[ Szerkesztve ]

(#2103) redXIII válasza citkar (#2102) üzenetére


redXIII
senior tag

kössz.mindjá kipróbálom.eddig az volt a gond,hogy nem vette vissza a szorzót nekem.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#2104) VaniliásRönk válasza citkar (#2102) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem ertelek, a szorzot es a feszultseget is tudod csokkenteni RMClock-kal.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2105) citkar válasza VaniliásRönk (#2104) üzenetére


citkar
addikt

igen igen,de az órajelet nem ( mert tuningolva van ), ha jól értem ezt az alaplap iylenkor em engedi, vagy az RMClock ezt úgymond felülbírálni képes s mégis csökkenthető?

Másik dolog (Abit KN9 ultra lap még mindig): van az alaplapon ez a front panel audio connection, ezt ha bekötöm a házba, hogy headsethez ezt használjam időnként akkor ez bármiben változtatja e az integrált hangkari (ami a hátsó panelnél jön ki) hangját? vagy párhuzamosan szólhat mindkettő s mindkettő mikrofonja is üzemelhet ugyanígy?

[ Szerkesztve ]

(#2106) VaniliásRönk válasza citkar (#2105) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a CPU órajelélre gondolsz, az a szorzóval együtt csökken, ha az alapórajelre ("FSB"), az valóban nem változik, de annyival nem is fogyaszt többet a chipset (ha nem emeltél neki feszt), hogy ezzel érdemes legyen foglalkozni. (20 helyett 25W édesmindegy)

Ha jól kötöd be akkor nem zavarják egymást.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2107) nagash válasza citkar (#2105) üzenetére


nagash
senior tag

Ezzel kapcsolatban nekem is lenne kérdésem:
Nekem úgy van beállítva a hangkártya driverében, hogy ha elöl bedugom a fülhallgatót akkor a hátsó némuljon el, mégsem teszi, sőt csak akkor szól elöl is, ha letiltom az előlapi érzékelést... :Y
Találkozott már valaki ilyesmivel?

Knoblauch macht einsam.

(#2108) citkar válasza nagash (#2107) üzenetére


citkar
addikt

kipróbáltam és ugyanígy van, szórol szóra,de legalább megy,csak le kell halkítsam a hátsó kivezetést v valami,végülis nem oylna gáz,bár nem így kéne működnie :)

(#2109) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello mitől van az , hogy a gépem egyszer egyszer csak lekapcsol?(ha terhelve van, vagy ha játszok sose kapcsol le), viszont ezek a lekapcsolások akkor jönnek elő amikor szinte terheletlen a gép, mos 0,98ghz-en megy 1 v mellett, és kb. 2 napja majdnem óránként lekapcsolt, csináltam egy bios frissítést, 2 napig jó volt, de ma megint eljátszotta 2*, mi lehet a baj?(a procihűtő egy ventiszabályzóra van kötve, mert amugy fullon járatja a ventit, ha ez számít vmit) :R

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2110) nagash válasza sosperecek18 (#2109) üzenetére


nagash
senior tag

A Bios-ban szokott lenni egy opció, régen az volt a neve, hogy "Shut down when CPU Fan fails". Ha nem forgott egy minimális mértéket a venti akkor nem bootol-t és esetleg leállt a gép. Dugd az alaplapra a procihűtést ha teheted. Hőmérsékletek rendben?

Knoblauch macht einsam.

(#2111) sosperecek18 válasza nagash (#2110) üzenetére


sosperecek18
senior tag

26 fokos proci esetén szokott lekapcsolni...uh nem ez a gond, ebben a biosban csak olyan van hogy shut down, ha a temperatures meghaladja a 90-en fokot, meg van egy olyan lehetőség hogy sípol, hha nincs rádugva a procihűtő,de ezt átállítottam arra hogy a system fant figyelje...
Értem én hogy kikapcsol ha nem forog a venti ,de akkor miért van az hogy ha játszok abban az esetben semmi gondja...

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2112) Debilon


Debilon
addikt

edit:
LOL a cd-n újabb verziók vannak a komponensekből, mint az utolsó nvidiás..
kérdés megoldva:)

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2113) Hooper


Hooper
őstag

Hello!
Tanácsotokat kérném:
Konfigcsere előtt állok, az uj lapon gondolkozok épp : a huzás nem fontos, inkább a stabilitás, megbizhatoság, hasonloak.. Asus M2N-e vagy ABIT KN9s a 2 versenyzőm, meiket ajánlanátok? A proci x2 4800+ a memo pedig Kingmax ddr2 800 2*1gb.

Ami még fontos lenne: Jelenleg Msi K8N sli lapom van 3700+al (2*1gb Kingmax), és a Core Center driverét (CnQ) pl nagyon megkedveltem, a procit terheletlenül 1000Mhzn járatja és a AC freezer ventijét alig tolja 1000rpm fölé, ez fogyasztás, de főleg hang miatt jo, és mindenképp szeretném ha az uj lapon is lenne vmi driver ami hasonloan kezeli a procit meg a ventit menet közben, és nem a biosbol kell konfigozni...

Köszönöm a segitséget előre is! :R

(#2114) Stve26


Stve26
csendes tag

Hello!

A Tanácsotokat kérném mielőt szervízbe vinném a gépemet.

A gépem:

Alaplap: Abit KN9S AMD AM2 64bit
Processzor: AMD ATHLON XP 4200+ AM2
Winchester: 1db Samsung 80GB SATA
1db Sasung 320GB SATA
Memória: Geil 2x512MB 800Mhz Dual Channel Kit DDR2

Geil 2x1GB 800Mhz QUAD Channel Kit DDR2 (ÚJ) csak kettőt adtak
http://kepfeltoltes.hu/view/080106/DSCN1073_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/IMG]
[link]
Videókártya: ATI Radeon X1300XT 512MB
Tápegység: http://kepfeltoltes.hu/080106/DSCN1080_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kérdés a következő, a gépem állandóan újraindul és nem tudom, hogy miért.
A gép alapon müködik szépen de ha egy kis terhelést kap azonnal újraindul pl: driver telepítése.
A memória beállítása a BIOS-ban: feszültség 1.9 V
sebesség 5-5-5-15
Ha csak a 2x1GB memória van benne a DIMM1 és a DIMM2-ben a gép elindul de nem bootól, ha DIMM1 és a DIMM3-ba rakom akkor elindul de hasonló kében a Windosba bejelenkezést követőn újraidul a gép mit kéne még beállítanom a BIOS-ban.
Légyszíves sgítsetek mert már nem tudom mi tévő legyek.
Segítségeteket előre is köszönöm.[link]

[ Szerkesztve ]

(#2115) lsc válasza Stve26 (#2114) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem első lépésként adj a ramoknak 2 voltot , az 1,9 a saját és az itteni tapasztalatok alapján is kevés .

Az élet kegyetlen .

(#2116) lsc válasza Hooper (#2113) üzenetére


lsc
nagyúr

Én az Abitot ajánlanám , az energiatakarékos üzemmódot / C&Q/ a biosban alapban engedélyezi , utána már csak vinben a minimális energiagazdálkodást kell kijelölni .

Az élet kegyetlen .

(#2117) Coyot


Coyot
őstag

Lenne egy eladó KN9-SLI -m most viszem vissza gariba, és amit visszakapok helyette az 1-2 héten belül eladósorba kerül, gondoltam most bedobom ide hátha kell valakinek. :)

Má' nem

(#2118) ela válasza Stve26 (#2114) üzenetére


ela
tag

Szia !

Bár beelőztek,de ugyanezt a lapot nyúzom már egy ideje,ezért csatlakozom az előttem szólóhoz.
Igenis adj BÁTRAN a Ram Fesznek.
1,9 Volt helyett told fel a Biosban 2,1 Voltra és vedd vissza az időzítést 4-4-4-12 2T-re ,aztán Restart.
Ha nem indulna,s a Procidat nem húztad eddig,akkor BIOS reset,aztán újabb próba,de szerintem ez a minimum ebben a deszkában és nálam nem csak alapon tudja,hanem 3,2-re felrángatott 5200+ X2 vel is,igaz Corsair Ram-okkal.
Következő lépcső adj feszt a Ram-okon kívűl a Procidnak is ,de csak ÓVATOSAN !!!
Nem vágom,hogy milyen a Procid 45-65-89 Watt-os e,de az enyém 89 Watt-os és alapból kér és kap 1,35 Voltot,amit fel lehet tornázni 1,425 Voltra Probléma mentesen,de figyelj a Hőmérsékletére,a jó Hútésre !!!
A prockód hőfoka ne legyen 52 foknál magasabb ezesetben terhelve -játék,vagy prime alatt- sem,legalább is nem illik,ha jó a Hűtő.
Egyébiránt a max 72 fok a 89 Watt-os szériánál.
Próbálkozz és várom a vissza jelzésed.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#2119) Stve26 válasza ela (#2118) üzenetére


Stve26
csendes tag

Hello!

Meg próbáltam a memóriát felhúztam 2.1 Voltra és 4-4-4-12-re a sebeséget.
A proci feszültsége 1.300 V azt, hogy hány wattos azt nem tudom hol keresem,
de nem szívesen piszkálom a proci beállításait.

(#2120) Stve26 válasza ela (#2118) üzenetére


Stve26
csendes tag

Hello!

A proci beállításait nem módosítottam, de a memóriát igen edig jó a gép nincs vele probléma.
Ha mégis lene majd szólók.
Köszönöm a segítséget.

(#2121) ela válasza Stve26 (#2120) üzenetére


ela
tag

Helló !

Örülök,hogy seikerült és megy rendesen a géped.

Szia:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#2122) Hooper válasza lsc (#2116) üzenetére


Hooper
őstag

köszi!
Ezt a biosos beállitást ismerem, arra lennék kiváncsi, h a win ben vam e vmi progi a laphoz (a mostani MSIm a Core Centert használja) amivel menet közben lehet szabályozni a CqC.t pl a venti sebességét, meg ienek....

Amugy ténylegesen van vmi minőségbeli, tudásbeli különbség a két lap között (AN9 vs Asus M2n-e) vagy csak a szimpátia?:) A tunning nállam nemfontos, ha arra mennék 1percet se gondolkoznék...Abit :DDD

(#2123) lsc válasza Hooper (#2122) üzenetére


lsc
nagyúr

Asust elég sokan szidták /igaz főleg a tuning miatt / , amennyiben ez nem számít , akkor az ár , esetleg a lap felszereltsége dönthet . Wines "hangoló "progi tudtommal nincs az Abithoz.

Az élet kegyetlen .

(#2124) Stve26


Stve26
csendes tag

Sziasztok!

Elhamarkodottan ítéltem meg a gépet, működött egy darabig de úgy 3 órával később újra rájött a bolond óra :O , vagy újra indult, :O vagy lefagyott :O ezért egyesével próbáltam ki a memóriákat és az egyik 1 GB-os memória rossz volt. Ma vissza vittem és kicserélték 2x1GB Geil PC6400
800Mhz memóriára (Geil Ultra Dual Channel Kit) most jó. :C
Ennek a memóriának a beállításai fesz: 2.1V
4-4-4-12

(#2125) nagash válasza lsc (#2123) üzenetére


nagash
senior tag

A uGuru nem ilyen?

Knoblauch macht einsam.

(#2126) lsc válasza nagash (#2125) üzenetére


lsc
nagyúr

Tudtommal azt támogatnia kell az alaplapnak , a KN 9 széria nem támogatja .

Az élet kegyetlen .

(#2127) ela válasza Stve26 (#2124) üzenetére


ela
tag

Bocsa a késedelmes válaszért,de örülök,hogy megoldódott a PROBLEM
Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#2128) Yutani


Yutani
nagyúr

Tegnap beszereztem egy G2 steppinges 4400+ procit itt a PH piacán, első tapasztalatok KN9 Ultrába:

- A legújabb, m520a23 BIOS még nem tudja a G2 proci hőmérsékletét kiolvasni rendesen, a magokra 5-6 fokot ír ki az Everest, a CPU hőmérséklet pedig 30 körüli idle módban, 3 GHz-en.
- Jelenleg 3 GHz-en tesztelem a gépet, a BIOS-ban 1,325 Voltot adva a procinak. Futtatom a 3DMark-okat (tesztelve, hogy a HD 3850 256MB kártyának mennyit számít a CPU órajele), valamint fogom tesztelni ORTHOS-sal is.

#tarcsad

(#2129) Rizzo válasza Yutani (#2128) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Azt megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül egy ilyen proci? :U

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#2130) Coyot


Coyot
őstag

Bedobom ide is hátha :D
Eladó egy KN9-SLI - [link]

Má' nem

(#2131) VaniliásRönk válasza Coyot (#2130) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ennyiért max. valami bolond veszi meg, 15k bruttóért van GigaByte MA69G-S3H boltban is, próbálkozz 12-13k-val, az SLI senkit sem érdekel, legalábbis olyat biztosan nem aki használt cuccokból épít gépet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2132) Yutani válasza Rizzo (#2129) üzenetére


Yutani
nagyúr

Privi megy...

#tarcsad

(#2133) Coyot válasza VaniliásRönk (#2131) üzenetére


Coyot
őstag

Tudom énis mit ér nefélj, nincs is odaírva h fix az ára:D

Má' nem

(#2134) VaniliásRönk válasza Coyot (#2133) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Felettébb bölcs dolog ráhagyással élni a kóros alkudozók kedvéért, viszont annál kevésbbé az durván felülbecsülni, így elriaszthatod a potenciális vevőket. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2135) Coyot válasza VaniliásRönk (#2134) üzenetére


Coyot
őstag

Megmondom őszintén ugy indultam neki h 14-15k-t simán megér, meg h ez egy kelendő dolog, de sajnos tévedem azthiszem :D

Má' nem

(#2136) kircso13 válasza VaniliásRönk (#2134) üzenetére


kircso13
senior tag

Csak lassan úgy kell eladni a dolgokat, hogy egy 25e forintos dolgot 27-re hírdeted, mert számolsz vele , hogy alkudni fognak ( persze miért ne tennék), így 25 re lealkudják így az árban vagy és még a vevő is jól jár. Tapasztalat ha a 25 e forintos dolgot felrakod 10e-ért ami tutin megéri, fok jönni olyan egyén aki 8e akar érte adni. Annó még az én vinyóimat akarták megvenni 7e forintért (120gb sata Hitachi) 1 évvel ezelött , pedig akkor sem adtam drágán :)

..,

(#2137) Yutani válasza Yutani (#2128) üzenetére


Yutani
nagyúr

Újabb tapasztalatok:

262 MHz FSB-vel az IWIW-ben kilépett az IE hibával, visszavéve 261 MHz-re már tökéletesen működik. Viszont játékokban és tesztekben teljesen jó volt 262-vel is. Nem segített egy kis plusz feszültség sem 262 FSB-nél.

#tarcsad

(#2138) VaniliásRönk válasza kircso13 (#2136) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tisztában vagyok az aprón uralkodó viszonyokkal, hirdettem már pár dolgot, épp ezért egyre kevesebb kedvem van itt meghirdetni bármit is, de jelen esetben akkor is az a helyzet, hogy a reális értéke vidéken is max. 14k a cuccnak, 15k felett nem érdemes hirdetni, szerintem. Főleg hogy mostanában mindenki kórót akar, más már nem is számít CPU-nak, az egymagos A64-emet 4k-ért tudtam eladni, ezek után szerinted kinek kell ilyen lap 15-16k-ért?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2139) Coyot válasza VaniliásRönk (#2138) üzenetére


Coyot
őstag

Azért én remélem valaki elviszi, mert sajna a pénz meg csak áll benn, éshát ez nem olyan szar lap na :)

Má' nem

(#2140) Rizzo válasza Coyot (#2139) üzenetére


Rizzo
aktív tag

A 6600 GT-m, ami szerintem egy teljesen jó és használható kari még most is, ma ment el 7500 Ft-ért (szerintem áron alul), de 2 hónapja hirdetem lassan, és örülök, hogy pénzt kapok érte, és nem egy polcdísz lett belőle. :(

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#2141) Coyot válasza Rizzo (#2140) üzenetére


Coyot
őstag

Hát asszem énis odaadom a lapot már 13ért csak vigye el valaki...

Má' nem

(#2142) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

A KN9 Ultra integrált hangkarija működik 5.1-ben Vista alatt? Az SB Live-om semmilyen házibarkács driverrel nem hajlandó rá, X-Fi -t meg most nem igen akarnék venni.

(#2143) VaniliásRönk válasza Levin01 (#2142) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Normálisan egyelőre csak az X-Fi-k működnek Vista alatt, de software-esen lehet hogy meg tud szólalni 5.1-ben, szedd le a legfrissebb HD Audio drivert a Realtektől.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2144) Picco válasza Levin01 (#2142) üzenetére


Picco
addikt

hali

nalam a kn9s-gond nelkul mukodott, creative audigy 2zs-m is megy rendesen Pista alatt bar azt nem a gyari driverrel hasznatam asszem.

coyot: ne add el szarehugye, jo lap az :K

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2145) Honey Bátyó


Honey Bátyó
csendes tag

Üdv,

KN9 Ultra-hoz XP alá hol található a legfrissebb chipset driver?

Az Abit honlapján levő "nForece500 Series Chipset Driver" lenne? [link] (a legalsó), vagy van ennél jobb, kifejezetten az nF 570 Ultra Chipsethez írt verzió valahol?

[ Szerkesztve ]

Angol fordítás olcsón, igényesen és gyorsan! Just call me - this is not a joke!

(#2146) VaniliásRönk válasza Honey Bátyó (#2145) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Meglepő módon a chipsetgyártó oldalán honol a legfrissebb driver...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2147) Coyot válasza Picco (#2144) üzenetére


Coyot
őstag

Jóhát de nekem meg a pénz kell...
Amugy el is adtam, pontosan 13ért... :(

Má' nem

(#2148) Honey Bátyó válasza VaniliásRönk (#2146) üzenetére


Honey Bátyó
csendes tag

gyáááá... :Y

Köszi!

Angol fordítás olcsón, igényesen és gyorsan! Just call me - this is not a joke!

(#2149) ela


ela
tag

Sziasztok !

Használ valaki az alaplapjában X2 5000+ Black Procit ?

Állítható a szorzó a BIOS-ból felfelé ?

Előre is köszi az infókat.
Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#2150) Picco válasza ela (#2149) üzenetére


Picco
addikt

persze hogy allithato, ezert black edition :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.