Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Picco válasza Oliverda (#1800) üzenetére


Picco
addikt

de elindul.
270*10mhz
1.275V
533 mhz

igy mukodokepes, volt h 280-on is elindult de folotte megmurdel....

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1802) Oliverda válasza Picco (#1801) üzenetére


Oliverda
félisten

400on is elindul így?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1803) VaniliásRönk válasza Picco (#1801) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugye adtál min. 2V-ot a RAM-nak?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1804) Picco válasza VaniliásRönk (#1803) üzenetére


Picco
addikt

volt olyan is....de 2.'-nel tobbbet nem
csinalok 1 probat 2.2-vel es utana schlafen gehen, majd megalmodom...
koszonom szepen az eddigi segitsegeket, remelem sikerul osszehozni valahogy 3200-at stabilan..ez a cel : :B

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1805) VaniliásRönk válasza Picco (#1804) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tartósan 2.1+ nem ajánlott.

Szerk.: Próba kedvéért adj a chipsetnek max. feszt.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1806) Picco válasza VaniliásRönk (#1805) üzenetére


Picco
addikt

proba szinten gondoltam.
no 290*7
1.325
chipsetnek is egy kicsi
ddr400
stb...
nem megy.....:(

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1807) Oliverda válasza Picco (#1806) üzenetére


Oliverda
félisten

200*7
1.325
chipsetnek is egy kicsi
ddr400
stb...

ez megy?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1808) Picco


Picco
addikt

megtort a jeg!
mi kellett neki?
egy bios rewrite:D (ugyanazzal a biossal:) )
most tartok 3100nal igy elso probalkozasra:)

mod: nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segytséget :R

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1809) Oliverda válasza Picco (#1808) üzenetére


Oliverda
félisten

Éljen!

3200MHz-en 1.40V-on szerintem mennie kellene stabilan. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1810) nesa válasza Picco (#1789) üzenetére


nesa
veterán

Na ez klafa csak igy tovabb az fsb vel nem lesz gondod csak a proci birja

[ Szerkesztve ]

(#1811) nesa válasza Picco (#1808) üzenetére


nesa
veterán

Ehez meg nem kell +fesz a chipsetnek .
Viszont ha van lehetoseged a VGA-ra rakni 1 VF 700 az pozitivan erintheti a chipsetet:) mivel kotor neki egykis levegot...

(#1812) Picco válasza nesa (#1811) üzenetére


Picco
addikt

vf700 szeru hutes van az asus 2600xt-n csaki kicsit gyengeb...meg jo h nem melegszik:)
ideinglenesen radobok a lapra egy 8cm-s ventit...ugy is csak kint figyel meg az asztalon amig el nem keszul az uj haza:)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1813) nesa válasza Picco (#1812) üzenetére


nesa
veterán

Ertem,en gondolkodtam rajta hogy teszek ra 1 HR5-ot vagy 1 NBF47 legyezot de azt mindig lusta voltam szerelni ,meg aztan igy is jo....
Most menyinel tartasz??
Elegedett vagy??

(#1814) Picco válasza nesa (#1813) üzenetére


Picco
addikt

igy mar igen:)
este kozlok vegleges eredmenyeket, amugy rajottem h a kn9s-nek lelke van:D
ha mondjjuk bios clear utan teszem 300-as fsb-re akkor nem megy, ha fokozatosan pakolom fel akkor megy es orthos stabil:DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1815) Boci_83 válasza Picco (#1814) üzenetére


Boci_83
őstag

Akkor az Ultranak is lelke van...

**********

(#1816) Picco válasza Boci_83 (#1815) üzenetére


Picco
addikt

nalad is ez van?
nameg a masik fura dolog: AN8 ultram volt, mindig 200-rol 300ra vagtam az fsb-t, ment.
a biosclear is halalra ilyesztett, an8nal attettem a cmoscelar jumper, 1 sec vissza, es ment.
itt legalabb 5-10 masodpercet kell varnom...
egy dolog nem teccik ebbe a lapba: nincs rajta az a ketszamjegyu kis kijelzo......kar erte, rendkivul hasznos......

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1817) repvez


repvez
addikt

Sziasztok ! Sürgős segitség kéne.
Van egy AMD x2 4000+, abit kn9ultra, 1gb kingmax mars ddr2 800mhz, seagate 320gb winyo gépem.nincs huzva semmi.legujjabb bios.És az a problémám vele, hogy vettem egy ujabb giga memoriát bele ugyan az a model sorozat számú mint az elözö.Gondoltam elég lesz majd csak beletenni az ujjat és kész, de ehelyett csak sipolt a gép.
Mondom biztos ujra kell telepiteni a wint.Ujraformáztam a C meghajtót ,de a telepités 7%-a körül vagy kékhalál vagy ujraindulás vagy csak a monitor kikapcsol.Ha CD-röl futtathato winozt inditottam akkor 2 orán keresztül minden gond nélkül muködött a gép mindenféle fagyás nélkül.Megprobáltam felrakni a vistát is ami sikerült is ,de mire felraktam volna a szügséges drivereket megint kékhalál és ujraindulás jött.
Most azt nem tudom hogy a memoria miatt rakoncátrankodik vagy a winyom miatt, mert az ez elötti telepitést is csak egy lowformat után tudtam rátenni a vinyora és a hdd sentinel csak 16%-os kondiciot és 4880 gyenge sectort irt ki.A SMART-nál viszont mindenhol zöld pipa van.
hogyan tudom kiszürni hogy mi a probléma.mert most itt vagyok op rendszer nélküli géppel .

[ Szerkesztve ]

(#1818) nesa válasza Picco (#1814) üzenetére


nesa
veterán

Nekem nemtunt fel hogy lelke lenne de ha temondod akkor biztos:)
Kivancsian varom az eredmenyeket.

(#1819) Picco válasza nesa (#1818) üzenetére


Picco
addikt

friss oprendszert kellene telepitenem, es varom h erkezzen vegre az irhato cd:DDD
de eredmenyekrol be fogok szamolni.
3250-el boot-ol de indulni nem akar.....majd meglatjuk az uj xp-vel...kivancsi vok h a 64-bites xp tud e valami extrat :F

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1820) Johnny001 válasza repvez (#1817) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Tudom, hogy unalmas de táp milyen?

By.:Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1821) nesa válasza repvez (#1817) üzenetére


nesa
veterán

Megigerem hogy nem fikazom a ramodat mert ahoz hogy fikazzam elobb ramnak kellene tartanom.

A 16% HDD meg kb Nulla erteku...

[ Szerkesztve ]

(#1822) éN79 válasza repvez (#1817) üzenetére


éN79
addikt

Adj a ramoknak ha még nem tetted, 1.9 v 2.0V-ot, nézd meg a ramokat más slot leosztásban.

nesa: te tényleg nagyon nem szereted ezeket a ramokat. :DDD

(#1823) nesa válasza éN79 (#1822) üzenetére


nesa
veterán

Nem en akartam hogy igy legyen:( en beruhaztam egyszer abba a termekbe vegzetes hiba volt....azota nemtudok aludni az eklbukott penz miatt...

(#1824) VaniliásRönk válasza repvez (#1817) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hányas BIOS van a lapon?

nesa: Legyél olyan kedves és felejtsd el hogy létezik Kingmax, ha meglátod egy hsz-ben csak leírod ezt a f@szságot, minek?

Szerk.:
"Most azt nem tudom hogy a memoria miatt rakoncátrankodik vagy a winyom miatt, mert az ez elötti telepitést is csak egy lowformat után tudtam rátenni a vinyora és a hdd sentinel csak 16%-os kondiciot és 4880 gyenge sectort irt ki.A SMART-nál viszont mindenhol zöld pipa van."

Ez alapján az sem ártana ha a HDD-t megvizslatnád egy másik gépben...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1825) nesa válasza VaniliásRönk (#1824) üzenetére


nesa
veterán

Hatde most nem is mondtam semmit:)
Te se mindig mesz el az ASUS mellet szo nelkul....
De ezentul csak dicserni fogom a kingmaxot megigerem neked...

(#1826) VaniliásRönk válasza nesa (#1825) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

ASUS-szal én magam 2x is szívtam, de az indulataim alapvető oka a szándékos kib@szás a vevőkkel, amit nem lehet félremagyarázni.
A Kingmax-szal te csak egyszer szívtál, és valószínűleg akkor is vastagon benne volt a BIOS, Geil Value-val is járhattál volna ugyanígy.
Ez a gyártó pedig kb. ugyanarra törekszik amire pl. az Abit, Inno3D vagy Sapphire, stb., minél olcsóbban normális (vagy minőségi) termékeket a vevőknek, az ár miatt sokat adnak el belőle (sokat félhülye lusernek), nyilvánvalóan több a hibás is, ebből a "logikus" következtetés kishazánkban az hogy ezek sz@r gyártók...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1827) Picco


Picco
addikt

ugy tunik orthos stabilan nem akar 3100 fole menni:(
bar meg probalkozok...azert ez is 55% ;]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1828) nesa válasza Picco (#1827) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem ha 3100 on stabil akkor az is nagyon szep eredmeny attol a procitol GRAT a jo procinak meg a jo laPnaK:R

(#1829) Picco válasza nesa (#1828) üzenetére


Picco
addikt

koszi a lapot, meg vagyok elegedve, csak a 2 pici szamkijelzo hianyzik az an8-amrol.....

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1830) Oliverda válasza Picco (#1827) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát.... ez borzasztó... hozd vissza és visszakapod a pénzt. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1831) nesa válasza Picco (#1829) üzenetére


nesa
veterán

Van ilyen szamkijelzos pci kartya vegyel bele.

(#1832) Picco válasza nesa (#1831) üzenetére


Picco
addikt

wow, mindjart nezek is egyet :R

Oliverda:3200on meg elindul, asszem nem adom vissza :DDD :R

regi winnel: kep:)

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1833) nesa válasza Picco (#1832) üzenetére


nesa
veterán

Jo az alaplapod nagyon.

(#1834) Picco válasza nesa (#1833) üzenetére


Picco
addikt

tudom, azert vettem meg^^

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1835) HWSW válasza nesa (#1823) üzenetére


HWSW
tag

Az a xaros kingmax!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1836) nesa válasza HWSW (#1835) üzenetére


nesa
veterán

Szuper vegyel gyorsan meg 2x1 vagy 2x2Gb belole...

(#1837) nyesix válasza Picco (#1834) üzenetére


nyesix
senior tag

és a procid menniy feszt kap? nekem is ilyenlapom van, benne 2*1G 800 as kingmax, de 263*11,5-en már hibáz az orthos, a procinak 1,425 V a ramnak 2V, ht3X, ram 5-5-515-2T.
A bios a legfrisseb, 2.2

Lehet megprószálom másik slotba őket. vagy csak egyel, hátha.

mondjuk azt nem tetszene, ha a ram miatt nem engedné feltolni magát mert akkor vehetnék 1066-os ramot
Az FSB gyengesége/erőssége csak a laptól függ nem? ezek szerint az enyém nem jól sikerült széria.
Az orthosnak melyik tesztével próbáltad?

(#1838) nyesix válasza HWSW (#1835) üzenetére


nyesix
senior tag

mekkora fesszel viszik ezt a ramok? gondolom 800-as ok
Te nagyobb FSB vel és kisebb szorzóval nem próbáltad?

(#1839) Picco válasza nyesix (#1837) üzenetére


Picco
addikt

hali

figyu nekem Windsor magos a procim...de azert valaszolok.(most 3000-en hasznalom)
300*10 1.325,
ram:2.05V, 667 5 5 5 15 2T(1000mhz)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1840) HWSW válasza nyesix (#1838) üzenetére


HWSW
tag

2,1V! 1066-osok! Nem próbáltam!

[ Szerkesztve ]

(#1841) repvez


repvez
addikt

Na ujra tudok netezni a géppel,de még nem jo teljesen, mivel csak akkor müxik rendesen,ha az egyik ramot kiveszem a géppöl.Mindegy hogy melyiket.Esetleg okozhatja az alaplap ezt a gondot hogy nem megy 2x 1gb-os rammal dualba?Vagy valami bios beállitás gondja van ?MErt ha auto modba állitom akkor egy ideig megy majd kifagy vagy ujraindul a gép, ha manualba akkor meg sipolva el sem indul.Volt ma olyan hogy sikeresen felment rá az XP és a betöltö képernyö után nem adta be az asztalt csak elfeketedett a kép,de ment a gép és nem sipolt csak nem láttam mást mint a monitor jobb also sarkában egy kék szinu 0,5x1 cm négyzetet.Amugy a legujjabb 2.2-es bios van rajta és minden driver a lehetö legfrissebb.500w-os MODE COM FEEL II táp van benne.

A kingmax memokrol meg annyit, hogy mikor megjelentek az AM2-es lapok akkor minden alaplap topik azzal volt tele hogy nem mindegyik memoriával mennek ,de a kingmax mars ramokkal ment mindenkinek gond nélkül én is ezért választottam ilyen ramokat.Az hogy valaki rosz darabot fog ki az megesik,de attol még nem kezdem el fikázni vagy leirni azt a márkát,mert egyéb dolgok is közrejátszhattak.PL a samsung viszom már az elsö héten sz@rakodott és a maxtort is kellett már gariba cseréltettnem,de az lehet hogy már elötte valami behatás érhette szálitáskor és nem biztos hogy a márka rossz.

(#1842) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

holnap veszek 2x1GB 675MHz-es corsair xms2 ramot. várható akármilyen probléma egy abit KN9S lapban, vagy a corsair és az abit szeretik egymást?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1843) éN79 válasza repvez (#1841) üzenetére


éN79
addikt

Próbáltad már, amit korábban javasoltam, azaz legalább 1.9-2.0V a ramoknak és a különböző slotok cseréje?

FireKeeper: a corsair az egyik legelfogadottabb lap, szvsz. nem lesz semmi gond. De miért nem 800-as?

[ Szerkesztve ]

(#1844) FireKeeper válasza éN79 (#1843) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az drágább. ennyi. ez meg gusztustalan áron van (13k). megnézem, mennyit tudok kihozni belőle emberi feszültségekkel. egyébként találtam a neten egy tesztet erről a ramról (ugyanolyan reves mint amilyet fogok venni, kifaggattam ipont, ha nem olyat kapok amiket mondtak nagy balhét csapok:D) és hát elég szépen ment az árához képest (cl4 900, cl5 1020 2,1V 5-6-6-18 1080) bár ha már a 800-at vinni fogja cl4-ben elégedett leszek vele.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1845) lsc válasza repvez (#1841) üzenetére


lsc
nagyúr

A trfc mennyire van állítva,mert nekem 127,5 kell mindkét slothoz,más értéken nem bootol a win.

Az élet kegyetlen .

(#1846) direwolf válasza FireKeeper (#1844) üzenetére


direwolf
őstag

2x1G 800-as Kingmax is 13k :K

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1847) éN79 válasza direwolf (#1846) üzenetére


éN79
addikt

sincs, lásd pl. aqua. ;)

(#1848) Picco válasza repvez (#1841) üzenetére


Picco
addikt

probalj egy bios-fash-t, nalam az segitett amiutan mar mindent megprobaltam, sok sikert:)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1849) repvez válasza lsc (#1845) üzenetére


repvez
addikt

feszültség feltekerésével még nem probálkoztam soha igy nem is nagyon szeretném turkálni azzal több kárt csinálnék mint hasznot sztem. a memeket már probáltam felcserélni és külön külön is mindegyiket és ha csak az egyik volt benne akkor mindig elindult és stabilan müködött a gép ha bármilyen variácioban mind a 2 ram benne volt akkor már nem ment.Egyébként csak az 1 és 2-es slotokat probáltam,mert azt irták hogy sorrendbe kell feltölteni a helyeket ezért nem probáltam ugy ki hogy kihagyom az elsö kettöt.Vagy ugy is lehet az mindegy hogy melyik slotba mennek?

Ha jol emlékszem akkor 75 és 105 ön probáltuk öket bár nem vagyok bene biztos hogy mi az a trfc, de ha az volt amit állitottunk akkor kiprobálom ezen az értéken is.
Amugy ha igy a bios értékeket turkálom és nem nagyon vagyok tisztába hogy mit mire kéne állitani akkor tönkretehetem az alkatrészeket a gépben?

(#1850) repvez válasza Picco (#1848) üzenetére


repvez
addikt

A bios flash mit jelent,mert már frissitettem a legujjabbra a 2.2-es van fenn amit a lap oldalárol le lehet tölteni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.