Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) nesa válasza Boci_83 (#1650) üzenetére


nesa
veterán

Akkor jol kigyurtad magad vazze!

(#1652) nesa


nesa
veterán

Na kiprobaltam ezt az rm clock csodat 0,85V 5-os szorzoval Orthos strabil .

(#1653) HWSW válasza nesa (#1652) üzenetére


HWSW
tag

Viccesek ezek a kijelentések! 20 perc édeskevés, főleg, ha procit akarsz tesztelni. Arról nem is beszélve, hogy nem blendet kéne futtatni, hanem Small FFt-t, és nem 1-es priorityn, hanem min 9-en! És ha 12 óra után sem hibázott, akkor is csak egy olyan kijelentést engedhetsz meg magadnak, hogy "12 órán keresztül nem hibázott az orthos"!
Félre ne érts, nem veled van bajom, hanem a kijelentéseddel!
(volt nem 1 olyan ember, akinek 17 óra után hibázott)!

[ Szerkesztve ]

(#1654) VR6-Fan válasza HWSW (#1653) üzenetére


VR6-Fan
veterán

te is jó embernek szóltál be :)) ...

és mi vna ha 17 óra 1perc 11másodpercnél hibázik :) ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1655) nesa válasza HWSW (#1653) üzenetére


nesa
veterán

Hmm 5x val szerintem ez is eleg ha szamol valamit azt ugyse 1ghzn teszi hanem foljebb es mar nincs is jelentosege hogy 5 percet vagy 5 napot volt stabil,ott csak stagnal...

(#1656) HWSW válasza VR6-Fan (#1654) üzenetére


HWSW
tag

Sajnálom, ha ezt beszólásnak veszed. :))
Ezért is mondtam azt, hogy ha 12 óráig megy, akkor addig stabil. Nem tudom, hogy van-e vége az orthosnak! De szerintem 20 perc az lófütty!

[ Szerkesztve ]

(#1657) HWSW válasza nesa (#1655) üzenetére


HWSW
tag

Ezt most férfiasan bevallom, nem értem! :B

[ Szerkesztve ]

(#1658) VR6-Fan válasza HWSW (#1656) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kérdésemre szeretném a választ!!
nem veszem konkrétan beszolásnak... csak amég nem tudod hogy ki milyen PC ismeretekkel rendelkezik addig nem kéne leszólni azt amit csinál, maximum magkérdezni hogy: "héj te az a 20 perc leggyengébben nem kevés, vagy miért úgy futatad?"

"És ha 12 óra után sem hibázott, akkor is csak egy olyan kijelentést engedhetsz meg magadnak, hogy "12 órán keresztül nem hibázott az orthos"!"<- erre csak annyit tudok mondani hogy és te ki vagy?

nesa meg arra gondol hogy ha nincs terhelve a rendszer akkor még egy kis instabilitás is bele fér...

orthos végtelen

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1659) HWSW válasza VR6-Fan (#1658) üzenetére


HWSW
tag

kérdésemre szeretném a választ!!
...
orthos végtelen

Kérdésedben a válasz! Olyat nem lehet kijelenteni, hogy orthos stabil!

erre csak annyit tudok mondani hogy és te ki vagy?
Ezt a személyeskedést nem szeressük! Én vagyok én. Elhiszem, hogy ez most úgy esik neked, mintha egy új tanuló érkezne a 8. osztályba, és megmondaná a véleményét egy barátod dolgáról, de úgy gondolom, hogy ez egy fórum, ahol bizonyos keretek között szólásszabadság honol! nesa meg szerintem meg tudja védeni magát, ha arra szüksége lesz!
Látatlanba nem kéne skatulyázni az embereket! Részemről a téma lezárva!

[ Szerkesztve ]

(#1660) VR6-Fan válasza HWSW (#1659) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ment pü.
de nem is az volt a kérdésem hogy kijelenthető e az hogy orthos stabil lehet valami ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1661) nesa válasza HWSW (#1657) üzenetére


nesa
veterán

Na tehat ha ilyen C&Q vagy hasonlo szarsagot hasznalsz ugye ha nincs terhelve a cumo leveszi a szorzot ha terheled visszal az eredeti frekire:) en levettem a szorzot 5 re es nem engedtem hogy felrakja 10,5 re de ha ez a vacak bevan alitva gondolom nemfog 17 percig tetlenkedi 5 os szorzon hanem egybol felugrik 10,5 re ....
Csak azt teszteltem hogy ezen a szorzon mekkora a legkissebb fesz amit meg stabilan elvisel ....nyilvan nemfogok nekialni videot kodolni 5x200 on 0,85v al .

(#1662) VaniliásRönk válasza nesa (#1661) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

De a Firefoxod ettől még elszállhat ha túl kevés a fesz... :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1663) nesa válasza VaniliásRönk (#1662) üzenetére


nesa
veterán

Na ja a tuzroka majd letesztelem azzal is ogy hogy elkezdek letolteni vele orthos alatt es ranyomok 1 3D markot meg egy superpi 32M esetleg meg torentezek is kicsit :) remelem igy mar kilesz hasznalva a gep :)

(#1664) VaniliásRönk válasza nesa (#1663) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért egy Metabenchet is igazán nyomhatnál... :(((
:D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1665) Balint133 válasza VaniliásRönk (#1636) üzenetére


Balint133
aktív tag

Hali, ez a meória fesz növelés megoldhatja azt a problémát h nem mindig "ad képet" mikor beindítom, és azt is h "HIBA A RENDSZER INDÍTÁSAKOR" üzenetet dobja ki bootoláskor?:S mert ez így elég egyszerűen hangzik...:D

A tápom: 650W Qtech szvsz szerintem el kéne bírnia a konfigot...:S nincs egy éves a táp...

Két küklopsz négy szem közt!!

(#1666) éN79 válasza Balint133 (#1665) üzenetére


éN79
addikt

Próba szerencse, de ddr2-es ramoknál és ilyen rendszerknél többnyire gyógyír a feszemelés.

(#1667) nesa válasza Balint133 (#1665) üzenetére


nesa
veterán

En most tesztelem a gepem fogyasztasat:) es eloszor azt hittem rossz a muszer de NEM megneztem egyebb haztartasi fogyasztokal es ott rendre a megadott ertek kozelebe mutatott PL 1400W hajszaritonal 1350 korul ...
Tehat alap alapotba csak netezek akkor 68W ehez a ha masolok a HDD-rol HDD-re +7w DVD iro+8w mindezt 2100Mhz-en orthos alatt 117w volt:) cod2 alatt 85-90w valtozoan neha kicsit tobb.

Mindez monitor nelkul merve csak a gep.

(#1668) direwolf válasza nesa (#1667) üzenetére


direwolf
őstag

Ez így korrekt, ennyinek kell lenni. A 7300gt szinte semmit se eszik, ellenben az 1950pro... ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1669) nesa válasza direwolf (#1668) üzenetére


nesa
veterán

Rendessen rohog a 350W-os FSP tapom rajta:) amugy othos +3D mark egyuttes futasa alatt sikerult 1x 129w -ra felvinni ha kozbe irtam volna DVD + masoltam volna valamit akkor se ment volna 150W ra fel Ma lehet megnezem mennyire lehet ezt leszoritani.

(#1670) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Sziasztok!

A KN9-s lapomon időnként nem jó a hang. Főleg játékokban: van amelyikben mindig, van amelyikben néha. Újraindítás néha segít. Legfrissebb driver van fenn. Tipp?
Vagy vegyek egy PCI-s hangkarit? (nem naon akaródzik)
A segítséget előre is köszönöm.

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#1671) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

[link]
bios 2.2

(#1672) redXIII válasza MaSzKa (#1671) üzenetére


redXIII
senior tag

próbáltad?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#1673) direwolf


direwolf
őstag

BIOS ID:22
1. Fixed can not use PCIE3 issue.
2. BIOS compiled date: 09/04/2007.

Mi a szar az a PCIE3 :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1674) nesa válasza direwolf (#1673) üzenetére


nesa
veterán

Ez engem is erdekelne.
Amugy feltoltam tuningot meg nem neztem vele.

(#1675) VaniliásRönk válasza Tituszazeb (#1670) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mit jelent az hogy nem jó? Gari van még a lapra?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1676) VR6-Fan válasza nesa (#1674) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem igaz hogy közel 1.5év alatt nem lehet egy biost megírni rendesen :W :W

tuningot még én se néztem, nem tudom mikor lesz időm megint kicuccolni az ablakba :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1677) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném...

Konfigom:
ABIT KN9 SLI
AMD Athlon64 X2 4600+ Dual Core AM2 processzor
2*1GB Kingmax mars ddr2 800MHZ ramok
Geforce 6600 256MB DDR2
350W-os táp

A ramok az 1 és 4 slotban tökéletesen működnek, jól megy a gép,stabil. Viszont bármely más slotba teszem őket vagy csak egyel akarom használni(többel még nem tudtam tesztelni) akkor a gép megáll a boot képernyőnél(legtöbbször) vagy képet sem ad. Elvileg az 1 és 2-es slotokba tenném őket h dualba menjenek,de semmi. A ramokra a memteszt nem dobott hibát.
Mi lehet a gond? Alaplap decemberig garis. Érdemes bevinnem megnézetni?
A válaszokat előre is köszönöm...

(#1678) nesa válasza szpal17 (#1677) üzenetére


nesa
veterán

Par kerdes milyen bios van fent?
Probaltal a ramoknak kis feszt adni PL 1,9-2,0V??
Huzva van a gep vagy minden alapon?
Kingmax mars nem RAM!!! (Vaniliasronk szerint igen)

(#1679) Coyot válasza szpal17 (#1677) üzenetére


Coyot
őstag

csak biost frissíts, és megoldódik, nekem is hasonló volt.

nesa: mi bajod a kingmaxal??? multkor is kérdeztem, de csak annyit sikerült leszűrni h nem lehet ugy tuningolni, akinek meg "csak" egy stabil gép kell annak elég szvsz.

Má' nem

(#1680) szpal17


szpal17
őstag

Minden alapon van...se húzás,se fesz... gyári bios(2006.06.15.-a, a számát nem tudom sajnos..mert nem vagyok otthon)
Egyszerűen ha máshová bárhogy rakom a ramokat akkor semmi...tegnap még egy slotba egyszer elindult viszont akkor egyből dobta h system 32 sérült...javításhoz tegye be bla bla...(vissza a ramok 1-4-be xp lemez,javítás és megint megy jól..szóval ááá)

(#1681) szpal17


szpal17
őstag

Látom közben jött egy válasz..köszi megpróbálom...
Melyiket ajánlod? Mert azt mondják nem biztos hogy a legfrissebb a legjobb...

(#1682) Coyot válasza szpal17 (#1681) üzenetére


Coyot
őstag

én anno a legfrissebbet tettem fel, most van ujabb, sztem tök mindegy én a legujabbat tenném az tuti, aztán ha nem oldja meg akkor egyel előbbit.
jah és ne felejts el egy kis feszt adni a ramoknak, aztis szeretik, bár a kingmaxoknak nem lételemük, sok am2es rendszert raktam össze kingmaxal, mind elszaladgált alpafeszen.

Má' nem

(#1683) szpal17


szpal17
őstag

Köszönöm szépen a segítséget...
Lenne még egy láma kérdésem...Eddig mindig lemezről csináltam BIOS frissítést más gépeken(pl intel corón)... Abitnál van ez a flashmenus frissítés... Ez mit takar?Ezzel is lehet..?(csak a leírásban olvastam)

(#1684) Coyot válasza szpal17 (#1683) üzenetére


Coyot
őstag

netrő win alol frissítheted, nem lesz vele gond és pcösölni sem kell a lemezzel meg a többi jól megszokott dologgal:D

Má' nem

(#1685) szpal17


szpal17
őstag

Okok...ha hazaértem már nyomom is... :DD
köszi mégegyszer...

(#1686) Boci_83 válasza szpal17 (#1685) üzenetére


Boci_83
őstag

Azért ajánlott ha inkább leszeded a netről mint fájl.t, és fájlból frissited windows alól....
A 19, 20, 21 között nem sok különbség van. Nekem a 20 teljesen stabil volt, 21 -el néha újraindul közvetlenül az után hogy feláll a rendszer, megmagyarázhatatlan okokból.

**********

(#1687) Coyot válasza Boci_83 (#1686) üzenetére


Coyot
őstag

nekem nincs bajom a 21el sem, nem tapasztaltam ujraindulást, való igaz kb kéthetetnte indítom ujra :DDD

Má' nem

(#1688) Tituszazeb válasza VaniliásRönk (#1675) üzenetére


Tituszazeb
tag

Gari van. De ha lehet nem akarok vele vacakolni, mert netről rendeltem a konfigot, és elég macerás lenne gariztatni.
Szal winampban néha kiír ilyet, h bad direct sound... ez viszonylag ritkán következik be, nem annyira zavaró, ilyenkor csak az újraindítás segít. Nem tudom, h ez is mitől lehet...lehet, h a driver kavar be neki...
játékokban meg ahogy írtam: néha jó, néha rossz

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#1689) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok! Miért van az hogy az aláírásomban szereplő ramok a biosban manual ra és ddr800 ra van állítva, de everest meg cpu-z csak 743 ír ki?

(#1690) VaniliásRönk válasza Tituszazeb (#1688) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Legújabb Winamp, legújabb driver? Winampban be van állítva a Realtek, vagy csak Elsődleges hangillesztőn van?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1691) VaniliásRönk válasza mergal (#1689) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért mert az AMD-nél így működik a memóriakezelés, csak egésszámú osztót ismer, így DDR2-nél már ritkán jön ki névleges értékre a RAM órajele.

Szerk.: Egyébként nem veszítesz vele semmit, így is bőven sok a sávszélesség amit kihajt a RAM-okból.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1692) mergal válasza VaniliásRönk (#1691) üzenetére


mergal
aktív tag

Ja értem. Köszi. Akkor ezér megy 667-en és 650 et ismer fel.

(#1693) szpal17


szpal17
őstag

Na kipróbáltam a BIOS frissítést és örömmel írom h működik.Már dualban vannak a ramok... :DD :C :DD

(#1694) nesa válasza szpal17 (#1693) üzenetére


nesa
veterán

Legkozelebb ramot vegyel majd,amugy en is sokat szoptam a kingmaxal 2 het utan eladtam jo nagyot bukva rajta, utanna volt Moselem,meg most a geil mind2 hibatlan.....
nekem egyszeruen nem volt turelmem kivarni mig talan esetleg jo lesz a ram a lapba akkoriba jott ki a katasztrofalis 17 bios:(

(#1695) smokk.


smokk.
tag

Feltettem az új biost!Holnap kipóbálom a tunigot,és leírom jobb e mint az előzővel.
Ugyis ki akarom próbálni meddig megy a supertalent ;]
Üdv.

(#1696) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Van különbség egy nforce4 és az újabb nforce-os lapok között? Felszereltségben van ha jól tudom, de gyorsaságra semmivel nem lesz gyorsabb a rendszer igaz?

(#1697) nesa válasza mergal (#1696) üzenetére


nesa
veterán

Igy van.

(#1698) direwolf válasza mergal (#1696) üzenetére


direwolf
őstag

Tapasztalataim szerint az nforce5xx széria = nforce4 ddr2 támogatással. Ezt bizonyítani látszik, hogy az nforce4 XP ghostja minden probléma nélkül megy az nforce570-en, és fordítva sincs gond.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1699) Tituszazeb válasza VaniliásRönk (#1690) üzenetére


Tituszazeb
tag

A Winamp dolog nem annyira zavaró, tényleg ritkán fordul elő.
Nem tudom számít-e az, de nekem úgy tűnik, h mikor megszakad a netem (na ez egy külön história) nagy rá az esély, hogy a hang is elmegy...ilyenkor csak újraindítás segít.
Egyébként nem lehet, h vmi táp probléma miatt szarakodik a hang, meg a net? Mert azt tomm, h a 350 W-os Mercury nem egy erőgép, a rendszeremhez azért egy komolyabb táp passzolna.

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#1700) HERR Z válasza direwolf (#1698) üzenetére


HERR Z
veterán

egy gond van, hogy a cpuban van a memvezérlő
azért megy a ghost mert ua. a driver van nf3/4/5/6-hoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.