Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) diablo1984 válasza Coyot (#2050) üzenetére


diablo1984
veterán

hanyas ramok vannak benne? lődd be gyárira a ramokat, adj nekik 2V-ot, úgy mennie kell!

új bios esetleg? bios frissítés.... :U

[ Szerkesztve ]

(#2052) SP!T


SP!T
addikt

270es FSB felé nem nagyon tudom a lapom miatt emelni a proccot! Nincs vmi mód, pl chipset fesz emelés, amitől jobban bírná?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2053) diablo1984 válasza SP!T (#2052) üzenetére


diablo1984
veterán

vedd visszább a proci szorzóját! :U

(#2054) SP!T válasza diablo1984 (#2053) üzenetére


SP!T
addikt

Az oké, de akkor sem jó 280as fsb-n már sajna.. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2055) Coyot válasza diablo1984 (#2051) üzenetére


Coyot
őstag

nem a ramokkal van itt baj, ha menti a biost meghal a bootlosákor, néha ki is sípol valamit néha nem, de ha mentek utána baszik elindulni a lap, ramok meg a segggükön vannak szpne 533on 5-5-5-15 be, hiába álítok bármit mikor mentem a biost nem menti vagy rosszul menti és nem tud indulni, szal szakadjon meg :((( megy vissza gariba, jó alkalom ez h intelre váltsak...

Má' nem

(#2056) diablo1984 válasza Coyot (#2055) üzenetére


diablo1984
veterán

ne aggódj, cserélik és kész! az intel sem lesz jobb, csak drágább, márha minőséget akarsz! ;)

(#2057) VaniliásRönk válasza SP!T (#2054) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Állíts rá egy ventit a chipsetbordára, meg azon a lapon chipsetfeszt is lehet emelni. (csak meg ne főzd, alapon is elég meleg)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2058) diablo1984 válasza SP!T (#2054) üzenetére


diablo1984
veterán

bizti, hogy birja a procc? :F

(#2059) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2058) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tipikus nFoce betegség, extra hűtés nélkül a legtöbb megáll 280 környékén.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2060) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2059) üzenetére


diablo1984
veterán

ati chippes sem megy többet.... :(

(#2061) SP!T válasza diablo1984 (#2058) üzenetére


SP!T
addikt

Oliverda proccja volt, ment neki 300x10-et 1,42V-al! Elég valószínű! :) Meg hát nálam 9x szorzóval se jó! Ma leszedtem a gyári heatpipeos hűtést és lecseréltem egy zalman sárga cuccra, de túrót sem javult, így visszaraktam a gyárit, mert az nem foglal helyet! 33 fokot ír amúgy rá! Majd veszek vmi értelmesebb hűtést rá és úgyis megpróbálom hátha!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2062) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2060) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt meg honnan veszed? AMD 690 röhögve indul alapfeszen 300-on, kis hűtéssel meg fesszel 400MHz is simán megvan.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2063) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2062) üzenetére


diablo1984
veterán

azom van, de a proci tunningolhatósága mit sem javult! kb egykutya a kn9s-es abittal! de jó, mert azt viszont hibátlanul viszi! :R

(#2064) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2063) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

4400+-nál nem szokott elfogyni az alaplap, elég nagy a szorzója, ennyit megy a CPU. :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2065) Coyot válasza diablo1984 (#2056) üzenetére


Coyot
őstag

jah csak pont most vizsgaidőszak van a gép nékül meg vagyok lőve, ah visszaviszem meg nincs gépem:( :W

Má' nem

(#2066) SP!T válasza diablo1984 (#2063) üzenetére


SP!T
addikt

Cserélj velem egy tuningos 3800 X2-re! :D 3000MHz@1.42V

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2067) diablo1984 válasza SP!T (#2066) üzenetére


diablo1984
veterán

ööööööööööööö, nem! :DDD

(#2068) SP!T válasza diablo1984 (#2067) üzenetére


SP!T
addikt

Wá! Undorító ez a DDR2 órajel kiszámítása! Fújj! :W :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2069) SP!T


SP!T
addikt

Mennyi feszt szabad adni max a chipsetnek?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2070) Picco válasza SP!T (#2066) üzenetére


Picco
addikt

3800+ windsor. 1.32V 3000 :)

mod: ki kene irni az elso hsz-ba h kn9s lapok mennek sokat csak fokozatosan kell adni neki az fsb-t....en mennyit szivtam vele amig rajottem....

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2071) SP!T válasza Picco (#2070) üzenetére


SP!T
addikt

1:0 neked! :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2072) Picco válasza SP!T (#2071) üzenetére


Picco
addikt

szintem oliverdatol :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2073) SP!T válasza Picco (#2072) üzenetére


SP!T
addikt

Te is töle vetted?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2074) Picco válasza SP!T (#2073) üzenetére


Picco
addikt

jah, az az elozo m igazabol n akart lenni :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2075) SP!T


SP!T
addikt

Muhaha, sikerült kinyirnom az egyik Kingmax ramom vhogy! Egyik nap elkezdtek a programok csak úgy leállni, hibát észlelt a win meg ilyesmi. Memtestben bármilyen MHz-en és feszültséggel errorozott... Ráfizettem és vettem egy Geil Ultra kitet inkább! Szereti a lap (KN9 SLI), ahogy látom! :R

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2076) laci1985


laci1985
tag

Megkérdezném hogy Abit kn9-sli vagy kn9 ultrát vagy kn9s -t éri meg venni ? Mert árban ugyan ott van csak az ultra nem tudom miben tud többet és hogy tuningnál melyiket éri meg venni ?

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#2077) diablo1984 válasza laci1985 (#2076) üzenetére


diablo1984
veterán

az s-est, az tunnyingosabb kissé, de nem nagy a diffi köztük!

(#2078) nagash


nagash
senior tag

Srácok!

Segítségetek szeretném kérni...
Van egy Abit An9 Fatal1ty lapom. Benne 2x1024MB Geil Ultra Kit. DDRII 800Mhz. Az Everest szerint a késleltetésem 88-101ns között járkál. A DDR FSB-re ír 350Mhz-et. Nekem az jött le az itt leírtakból, hogy csak tuninggal tudom elérni azt amit alapból tudnia kéne ennek a combo-nak... Valóban így van?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Knoblauch macht einsam.

(#2079) VaniliásRönk válasza nagash (#2078) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Everest 4.20?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2080) nagash válasza VaniliásRönk (#2079) üzenetére


nagash
senior tag

Szia!
Cpu-Z is 350Mh-zet ír...
Everest Ultimate 4.20 [link]

Egyszerűen fingom sincs már és ahhoz képest, hogy ez állítólag milyen über gémer és tuning lap... :O

Knoblauch macht einsam.

(#2081) VaniliásRönk válasza nagash (#2080) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Brisbane-eknél egy kicsit szerencsétlenebbül jön ki a RAM, 6-os a legnagyobb osztó ami még 800 alatti értéket ad, 2100/6=350 => DDR2-700...

Állítsd 4x-re a HT-t, a RAM-t 667-re, az FSB-t meg emeld meg 250-re. Ennyit alapfeszen is mennie kell, kivéve a RAM-ot, annak a biztonság kedvéért adj 2.1V-ot. (CR-et tedd 2T-re)
Aztán ha van kedved 5MHz-enként emelheted tovább az FSB-t, de a procinak valószínű kelleni fog egy kis fesz 2800MHz+-hoz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2082) RtK


RtK
tag

Hi! Egy KN9S lapba vettem egy ilyen csodát: Crucial Ballistix 2x1GB 1066 5-5-5-15 de nem tudok 1066 fölé menni vele 2,2V-on, pedig bírnia kéne a ramnak. Azt mondták h az északi hídnak kéne feszt adnom, kérdésem hogy mennyi + fesz egészséges neki?

(#2083) VaniliásRönk válasza RtK (#2082) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amennyitől nem sül meg. :DDD Ellenőrizd nem-e nagyon meleg (szerintem az lesz), támogasd meg egy kis légárammal és mehet a móka. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2084) RtK válasza VaniliásRönk (#2083) üzenetére


RtK
tag

Milyen néven fut a biosba?

(#2085) VaniliásRönk válasza RtK (#2084) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha jól emlékszem MCP Voltage, de nem biztos, nekem sima KN9 van, azon nem lehet chipsetfeszt állítani.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2086) RtK válasza VaniliásRönk (#2085) üzenetére


RtK
tag

Alapon 1,2V meg van olyan is hogy HT voltage, az is 1,2V. De ahhoz nem nyúlok szerintem.
1,3V már sok lehet neki?

(#2087) VaniliásRönk válasza RtK (#2086) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Előbb próbáld ki 1.25V-on, de mondom inkább támogasd meg egy ventivel, lehet hogy akkor feszemelés nélkül is tudod még húzni. (nálam a chipsethűtő cseréje kb. 30MHz-et számított)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2088) nagash válasza VaniliásRönk (#2081) üzenetére


nagash
senior tag

Szia!
Köszi a választ, ki fogom próbálni.
CNQ megy-e ezzel a megoldással? Illetve ugynanez amit leírtál lehet megoldás arra is, hogy nagyon magas (89-101ns) a memóriák késleltetése?
Lehet inkább venni kéne egy akkora procit, amit ha leoszt 6-al akkor pont jó. :DDD

Knoblauch macht einsam.

(#2089) commandejos2


commandejos2
csendes tag

Sziasztok

Sikerult szereznem (18.000-) vadi uj KN9 SLI lapot . Nagyon orulok neki.
A kerdes az hogy mennyire valoszinu hogy vinni fogja BIOS UPGRADE nelkul a AMD64 X2 6400+ CPU-t ???

A masik lenne meg bele 4GB GEIL ULTRA 800MHz memoria ... ez mar egyszer beforgatott mas lappal , ezzel se lesz gond ??

A konfig a kov. AMD64 X2 6400+ , KN9 SLI , 4GB GEIL ULTRA 800MHz 4-4-4-12 , 8800GTX

Elore is koszi

(#2090) VaniliásRönk válasza nagash (#2088) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

C'n'Q Abitoknál nem megy ha megváltoztatod a CPU beállításait, helyette be lehet állítani az RMClock-ot. (Performance on Demand mód)
Persze, a gyorsabb RAM és CPU önmagában is gyorsítana, de ha mindkettőt megtéped 40-50ns-ot fogsz elérni.
Minek fizetnél ezért, ha ingyen is elérheted egy kis tuninggal? A hűtőd is megvan hozzá...
Ez segít.

commandejos2: Valószínű elindul a rendszer régi BIOS-szal is, de miért nem lehet frissíteni? :F

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2091) nagash válasza VaniliásRönk (#2090) üzenetére


nagash
senior tag

:R Majd jelentkezem a(z) (rész)eredményekkel. :R

Knoblauch macht einsam.

(#2092) VaniliásRönk válasza nagash (#2091) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ami még nincs javítva a leírásban, az RMClock a CPU alapfeszültségével jelöli a BIOS-ban beállítot értéket, ha emelted a CPU feszültségét, akkor az RMClockban a valódi alapfeszt beállítva a BIOS-ban megadott értéket adja a CPU-nak, ezt bekalkulálva állítsd majd be a feszeket ha már ott tartasz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2093) RtK válasza VaniliásRönk (#2087) üzenetére


RtK
tag

Nem jött össze, úgy néz ki h a ram hibás! Azért köszi.

(#2094) citkar


citkar
addikt

Üdv emberek
van egy bit KN9 Ultra lapom benen 3800+X2
kérdésem a cool and quiet funkció megy e? régen úgy emlékeztem valami maitt nem, az amd oldalán nem láttam támogatva ezt a féle abit lapot erre a funkcióra,de aza bit oldlán írja h van, szóval a kérdésem akkor kell mennie, vagy sem? Korábban próbáltam nem sikerült,nem tudom, hogy a proci miatt vagy BIOS frissítés kellene-e.
Hátha valaki tud segíteni,köszi.

(#2095) VaniliásRönk válasza citkar (#2094) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Minden alaplapban megy a C'n'Q (feltéve hogy nem tuningolsz), driver kell hozzá és a minimális energiagazdálkodás.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2096) citkar válasza VaniliásRönk (#2095) üzenetére


citkar
addikt

feltéve ha nem tuningolsz?
korábban egy s754ben úgy is ment,( fsb emelése után) ez am2-nél kizáró ok?

természetesen driver, progi feltétele után

Másik:az amd oldalán a támogatottságot lehet h nem frissítik?
[link]
itt beállítva 3800x2 am2 abit lap atx cool and quiet és csak egyet dob ki

[ Szerkesztve ]

(#2097) VaniliásRönk válasza citkar (#2096) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem kizáró ok, de ha tuningolsz akkor nem kell meglepődni azon ha nem megy. (pl. Abit AM2-eseinél kizáró ok, mert fixálja a szorzót a BIOS, csak RMClock tudja állítani, vagy Crystal CPUID)

El tudod képzelni hányféle alaplap van? Teszteljék minddel végig? Minek?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2098) citkar válasza VaniliásRönk (#2097) üzenetére


citkar
addikt

Értem,és ez az RMClock vagy crystal CPUID elég biiztonságos ha pl arra szeretném alkalamzni, hogy időnként levegye a szorzót? netán van e benne automatikus álíltás, hgy terhelés nélkül agától leveszi?
Mert akkor ez is megteszi :)

Sokféle alaplap van,de igen, el tudom képzelni, hogy leteszteljék, azért ez egy nemeztközi cég, letesztelni a nevesebb gyártóktól minden alaplapot gondolom pár száz meglenne...szerintem nem rokkanna bele :)

Mindenestre köszi az eddigi információkat is

[ Szerkesztve ]

(#2099) VaniliásRönk válasza citkar (#2098) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Persze, RMClock kiválthatja a C'n'Q-et, és teljesen konfigurálható.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2100) citkar válasza VaniliásRönk (#2099) üzenetére


citkar
addikt

Kössz az infót,ezt majd meglesem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.