Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) VaniliásRönk válasza repvez (#1849) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A DDR feszültséget állítsd 2.0V-ra, ha nem segít 2.05V-ra, nem lesz semmi baja a moduloknak. (voltak már egy páran akik ódzkodtak a dologtól, szívtak még pár napot aztán megjött a bátorságuk :D)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1852) repvez válasza VaniliásRönk (#1851) üzenetére


repvez
addikt

Hogy lekopogjam uy néz ki megjavult és megy a dolog elég volt neki 1.8-rol 1.85-re emelni a feszt és igy már elindult.Bár ezt nem értem hogy miért kell nagyobb feszen menni a ramnak attol hogy egy ujjabb modul is bekerült a gépbe.Eddig sose kellett ha bövittettem .

(#1853) VaniliásRönk válasza repvez (#1852) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

DDR2, de attól hogy elindult még nem stabil, ha instabil lesz a géped az a te bajod. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1854) Boci_83 válasza repvez (#1852) üzenetére


Boci_83
őstag

A két modul több áramot vesz fel, ezért kismértékben viszaesik az áramerősség, ami pont annyi hogy ne induljon el. Szerintem is nyugodtan add meg neki az 1,9 V-ot. De te tudod.

**********

(#1855) VR6-Fan válasza HWSW (#1835) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ezek meg 800-asok :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1856) VaniliásRönk válasza VR6-Fan (#1855) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Te is ilyen selejt modulokat fogtál ki? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1857) nesa válasza VaniliásRönk (#1856) üzenetére


nesa
veterán

Na akkor itt vannak az en vacak kingmaxal elert eredmenyeim 1039mhz 1104Mhz a gond nem ez volt hanem ha visszakartam osztani akkor rosszabb lett a tuning....

(#1858) VaniliásRönk válasza nesa (#1857) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor ne fikázd a Kingmaxot, mert ezért egyértelműen a BIOS felel, KN9-nek Elixir RAM-okkal sem volt ilyen gondja, pedig az tényleg tré cucc. (havernak nem is volt választása, muszáj volt visszaosztania :D)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1859) VR6-Fan válasza VaniliásRönk (#1856) üzenetére


VR6-Fan
veterán

úgye.. borzalom hogy nem megy 1100-et CL4-ben :(((

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1860) nesa válasza VR6-Fan (#1859) üzenetére


nesa
veterán

CL3 ba 1100 kellet volna :D

(#1861) VR6-Fan válasza nesa (#1860) üzenetére


VR6-Fan
veterán

4V folyékony nitroval biztos menne neki ;] :))

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1862) VaniliásRönk válasza VR6-Fan (#1861) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

5V hidrogénnel? :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1863) VR6-Fan válasza VaniliásRönk (#1862) üzenetére


VR6-Fan
veterán

fenéket... egyből atomot neki :DD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1864) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

ha valakit érdekelnek még rajtam kivül a Volkswagenek :)
link

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1865) nesa válasza VR6-Fan (#1864) üzenetére


nesa
veterán

1 Idobe nagyon buktam rajuk volt is par db de aztan ataltam az olaszokhoz ,es most Mazdam van de OLASZ autot akarok:)))

(#1866) VR6-Fan válasza nesa (#1865) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem tudom, engem megfertöztek
olasz autokat nem szeretem, valahogy a minőségükkel bajom van(már mint inkább autó szerelő szemszőgből), de a forma terve :R

japánok nagyon jók, de valahogy nem szeretem ha 10k rpm felet járok és sok ló de kevés nyomaték van benne..

amerikaik meg egyáltalán nem...

hogy érthető legyen a video 1db 1-es GTI supersprint átmenő dob... :)

MO 2 egyes golf VR6-tja

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1867) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

hát felemásra sikeredett az új ramjaim bemutatkozása. először a gép el sem indult, csak sípolt, be a régi ramok, rambeállítások mind auto, aztán rájöttem hogy kell kisütni a biost, ha valamit elcseszek és a ramok miatt nem indul a gép. nagyon durván simán megy 800MHz cl4-ben, szinte nem is melegek a ramok, viszont 850CL4-ben meghal (sípol a lap) 900valamennyi cl5 szintén síp. és nem tudom hogy a lap nem bírja vagy a ram. de most legalább megy cl4 800MHz 2,1V. :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1868) direwolf válasza VR6-Fan (#1864) üzenetére


direwolf
őstag

Mióta lemeszeltek egy majdnemvócvágennel 90 helyett 151-el (lassítás közben ;] ) azóta maradok a gyengébb gépeknél, nehogy megint kísértésbe essek :DDD

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1869) VR6-Fan válasza direwolf (#1868) üzenetére


VR6-Fan
veterán

7-8 év alatt kb 3x fogták meg bátyámat akkor se gyors hajtásért

főleg azért mert telefonált...

de volt egy aranyos történet: rendőri ellenörzés vége lassan gurulunk el... rendőr látva hátúl a V12-es felíratot meg kérdi hogy 6V->12V lett-e átalakítva mint a trabant?
válasz: igen biztos úr....

majd hasonló fordulaton távozva enyhe füst kiséretében elhagytuk a helyszínt, szerintem szégény biztos úr azóta is azon gondolkodik hogy akkor ez lehet nem is 12V-s hanem kapásból 24V V-s... :F

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1870) direwolf válasza VR6-Fan (#1869) üzenetére


direwolf
őstag

V12? Mivel jársz? Lambo? :DDD

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1871) VR6-Fan válasza direwolf (#1870) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ja most az a céges gépjármű.. sajnos nem volt nagyobb raktáron a szervizbe ;] :DDD

(am 12szelep :P )

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1872) direwolf válasza VR6-Fan (#1871) üzenetére


direwolf
őstag

:W :DD
esetleg W12 mer asserossz :K

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1873) VR6-Fan válasza direwolf (#1872) üzenetére


VR6-Fan
veterán

G5-ben van... élőben láthattam a leleplezést ;] :)

de ha már lúd.... asszem valamelyik amcsi tuning cég már adot ki hozzá Bi-turbos szettet

azzal már lehetne gizdulni...bár az is a maga 650-en pacijával lerendezet a 20-as kerekeken :R :Y

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1874) zsámoly


zsámoly
tag

Üdv.

BIOS frissitést tervezek az új VGA kari miatt(8600GTS).
[link]
Melyik frissitést ajánlatok ezek közül?(KN9-SLI lap)

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#1875) VaniliásRönk válasza zsámoly (#1874) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pusztán az új VGA miatt nem kell, elvileg csak akkor ajánlott ha valami nem működik.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1876) zsámoly válasza VaniliásRönk (#1875) üzenetére


zsámoly
tag

Köszönöm.
Mondjuk az én BIOS-om 01/16. dátumú,probléma délután volt a géppel.Nem volt hajlandó elindulni.Aztán csináltam egy CMOS resetet, és csodák csodája "megjavult". Egy "kék hibaüzenet" szerint BIOS-t kellett volna frissitenem, csakhát a Windowsig már nem jutottam el.

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#1877) direwolf válasza zsámoly (#1876) üzenetére


direwolf
őstag

Egész nyugodtan frissíts a utolsóra (22-re), nekem megjavította az USB egérkezelést. Pontosabban az a 21-es volt, de a 22 van most, és ez se rosszabb.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1878) diablo1984


diablo1984
veterán

na rájöttem a lapom(KN9S) egy nagy hibájára! mégpedig az volna, hogy 4db 1gb-os geil modullal az istennek sem akar elindulni! :Y :Y :Y :Y
csak sípol! alapra állítva a gépet, a procinak 1,4V-ot adva, a memóknak 2,1V-ot úgy elindul, de nehogymár!!!! :((( :(((
úgyhogy eladó a lap, vagy eladó 1 pár geil dual kit, vagy elcserélhető 2 pár dual kit 2x2gb dual kitre! :U

(#1879) diablo1984


diablo1984
veterán

habár mikor nyár elején megvettem a konfigot nem számítottam rá, de: eladó az Abit KN9S-es alaplapom, mindenével, több mint 2 és fél év kiskergarival és jó tunningpotenciával! és aladó a 4400+-os birsbane procim is(1,375V alatt 2800-on ketyeg 41 fokon ebben a lapban)

e lett a vége, hogy cserélek procost és alaplapot is, mert azért vettem 4 gigát, hogy ki tudjam használni! a memóriavezérlő a prociban van, valszeg azért nem megy, vagy csak ezt a 4 geil combót nem szereti így összességben!

mind1, váltok Giabyte-os ati chippes technikára és fogösszeszorítva várom, hogy elbírja majd ezt a unningot az is, mint ez a jó kis Abit! :))

akinek kell a lapom, tényleg mekímélt, hibátlan, sok-sok bolti, papíros garos!
hírdetni nem hírdetem, mert azt akarom, hogy olyanhoz kerüljön, aki értékelni tudja, mert ilyen-olyan an9-es(vagy mi az utóda) lapot sóznának rá zéró tunningal 20k-s áron, inkább vegye ezt, mert ezt még azért csinálták, hogy jó legyen!

addig is használom és várok egy jó ajánlatra! :R

(#1880) kispalya


kispalya
tag

Hi.
3GB memóriám van 2*512+2*1024 leosztásban.
Az a problémám, hogy ha csak az első 3 slotban vannak memóriák, a gép gond nélkül megy, ha viszont mind a négy foglalatban van modul, kékhalál. :F :O
A négy modul ugyanolyan (DDR2, 800Mhz Kingmax)
Valaki pls help!
Előre is köszi

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#1881) kircso13 válasza kispalya (#1880) üzenetére


kircso13
senior tag

Hi!

Ha egy kicsit átbogarásztad volna a topikot, akkor a kérdésedre választ kaptál volna :). Mindenki panaszkodik , hogy ha 4 modult rak a gépbe vagy nem indúl el, vagy a tuning ugrott, sőt még a gyári értékeket sem éri el. EZÉRT írja mindenki, sőt tapasztalat, hogy max 2 modul kerüljön a gépbe azaz 2x1gb vagy 2x2gb ram.

Nem a ramok a rosszak!!!!!

..,

(#1882) kispalya válasza kircso13 (#1881) üzenetére


kispalya
tag

Kösz kircsó a választ, nem volt időm átnézni a hozzászólásokat...
Csak azt nem értem, hogy akkor miért írják rá a lapra, hogy a max az 8GB :F
Vagy miért nem tesznek bele csak 2-3 slot-ot.
Ez tiszta sz*r így. Más alaplapokkal is így van, vagy csak ezzel?

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#1883) nesa válasza kispalya (#1882) üzenetére


nesa
veterán

Kezel 8Gb ramot de csak 667 vagy 533on es nincs tuning, anno a KN8 is csak 333 on tudta kezelni a 4db ramot.

(#1884) diablo1984 válasza nesa (#1883) üzenetére


diablo1984
veterán

hmmmm.... simán 667-en meg sem néztem, hogy műxik-e! akkor csak így van ahogy te írtad, hogy 4slotban már 800on sem tudja a ramokat kezelni....667-en 4gb-al mag kínlódjon a fene! :(((

(#1885) ela válasza diablo1984 (#1884) üzenetére


ela
tag

Ácsi Ácsi Ácsi !!!

Ne rohanjatok annyira.
Vegyük sorjában egymás urtán a dolgokat.

Az én KN9-S lapomban is járt már majd mindenféle RAM és RAm leosztás,de az Általatok jelzett Problem nem,vagy nem igazán jelentkezett.
Szerintem RAM függő a dolog ebben a lapban.Van amit-akit-szeret és van amit nem (bár ez is inkább a mi-AMD-esetünkben szerintem inkább Proci függő,bár a zért mindig beleszól a Lap is..
Én ezidáig-no money- csak Kingmax DDR II 800 és 1066 Ram-okkal tudtam próbálni,de majdnem mindegy volt "TUNING" szempontjából a 2 vagy 4 Gb.
Istenigazából a 2-höz képest 4-re váltás semmit sem hozott,de nem is lassított a TUNING-on.
Megfelelő,nem túlzott fesszel ugyanúgy-időzítések-szaladt a 4 Gb is ,mint a 2 Gb,legalábbis nálam.
Más kérdés,hogy nem vagyok,ezért nem is szereplek egy listán sem,EXTRÉM Tuning "örült"-ként.
Próbálom "normális"-felhasználói kereteken belül tartani a Tuningot is.

Nos röviden ennyi a tapasztalatom a felvetett kérdésről.

Üdv: ela

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#1886) diablo1984 válasza ela (#1885) üzenetére


diablo1984
veterán

hát igen, a kingmax is finnyáskurva, de a geil-re szerintem 4-nél már allergiás a lap, nem kicsit, nagyon! :(((

(#1887) Johnny001 válasza kispalya (#1882) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Azelőtt egy ASUS M2N-E-m volt annál, azon kívül hogy a ramoknak csak 1,95 voltot lehetett adni már az is lutri volt, hogy két egyforma rammal egyáltalán elindul-e.

Ahhoz képest KN9 Ultra felüdülés igaz, hogy csak 2 egyforma ram van benne.
Szóval ne legyünk telhetetlenek :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1888) Johnny001 válasza FireKeeper (#1867) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Úgy látom Neked senki se válaszolt, megsimogattam a Renault Coupe-mat (16i 16V) jó éjszakát kívántam neki és már itt is vagyok.

Na: a ramjaidnak nyugodtan adhatsz 2,1 voltot, egészen 2,3-ig. Lehet, hogy alapon is már min 2,1-et igényel, ha elindult próbáld meg húzni, ha véletlenül hibázik, kis fesz.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1889) Boci_83


Boci_83
őstag

Ismét tapasztaltam ujraindulást a konfigommal. Windows felhasználoi fiok belépése után azonnal. Majd semmi gond nélkül azóta is megy rendesen. Ez volt a helyzet korábban is, de azt hittem a bios frissités megoldotta a dolgot, de mégsem. 21-es bios van a lapon.
Ramok 2,1V-on természetesen 1T-ben, mint eddig is.
Valakinek valami ötelete esetleg??
Mod: Játékok közben semmi gond, orthos is stabil.

[ Szerkesztve ]

**********

(#1890) Picco válasza Boci_83 (#1889) üzenetére


Picco
addikt

tolts le egy orthos-t es egy memtest-et :K

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1891) kircso13 válasza Boci_83 (#1889) üzenetére


kircso13
senior tag

Kedves Boci_83!

Azt az 1T rakjad át 2T-re és meg fog szünni a hiba! Én ezért nem használom az 1T , mert szintén ugyan ez volt a hiba! Lassulást nem fogx észrevenni :)

..,

(#1892) nesa válasza Picco (#1890) üzenetére


nesa
veterán

Es inditsd el az orthost + superpi (legalabb 20 perc) +memtest + netrol letoltes firefoxal es ha lehet kozbe irj DVD es ere nyomj ra 1 3D markot ... ha ez igy egyszere elfut fagyas nelkul akkor ok.

(#1893) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#1889) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"természetesen 1T"

Ha nem lett volna vagy 100x leírva hogy AM2-nél nem érdemes erőltetni az 1T-t...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1894) Boci_83 válasza VaniliásRönk (#1893) üzenetére


Boci_83
őstag

Valóban, de azóta kitárgyaltuk azt is hogy többmindenkinek megy szépen az 1T is, az ujjabb biosokkal, még azoknak is akinek eddig be sem bootolt a windows.. :P

**********

(#1895) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#1894) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor várd a következő resetet... ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1896) Shono


Shono
aktív tag

Abit KN9 ultra lapon mi állítja a RAM FSB-t? Azaz, ha huzom a procit, hol kell visszavenni a RAM-ot?
És ha még valaki azt is tudja pontosan hogy működik ez, hátha felfogom én is.

Eddig úgy tudtam, a prociban van a CPU/RAM osztó, amit nem lehet állítani.

(#1897) diablo1984 válasza Shono (#1896) üzenetére


diablo1984
veterán

van egy menü, ahol ezt lehet beállítani, asszem a bal oldali oszlop 3. vagy 4. sorába ha belépsz, ott a ht alatt ddr-es valami(asszem 3.sor) ott belépsz, majd a ramot visszaveszed 667-re!

(#1898) Shono válasza diablo1984 (#1897) üzenetére


Shono
aktív tag

téháix

(#1899) SP!T


SP!T
addikt

Hali! KN9 Ultra vagy KN9 SLI a jobb tuningra? (KN9S-töl most tekintsünk el:) )

Thx! :R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1900) VR6-Fan válasza SP!T (#1899) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Szia!

sima kn9, amúgy kettő közül ultra, de inkább az S azok nagyobb példány számba birták jobban a nagyobb tuningot.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.