Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) HERR Z válasza HERR Z (#1249) üzenetére


HERR Z
veterán

visszatúrtam privit
faterjának a gépébe ment:)

(#1252) VR6-Fan válasza HERR Z (#1251) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hüm akkor lehet tényleg megtudok egyezni vele :) (köszi :R )

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1253) HERR Z válasza VR6-Fan (#1252) üzenetére


HERR Z
veterán

ez már kvaoff, úgyhogy privi

[Szerkesztve]

(#1254) Findzs


Findzs
addikt

csasztok ismét

most szenvedek az abit kn9s lapommal amit az ultra helyett adtak
az a problémám hogy ha két ram van a gépbe mindegy melyk slotba (2x kingmax 1024/800 mars) akkor fagyogat a gép, ujraindul
ha egy van benne (mindegy melyk ) akkor semmi probléma
már raktam fel xp-t is meg vistát is de mindkét op. rendszerel csinálja
az az érdekes hogy ismerősnek hasonlo gépe van alaplap+rammok ugyan azok és neki is ugyanilyen gondjai vannak
van mikor gond nélkül megy van mikor behal
de pl. bioshock demo közben tuti befagy 2 rammmal
töltöttem le legujabb biost fel is raktam de azzal is csinálja
most ki fogom probálni 1024/800 as geil ramokal kiváncsi leszek

valakinek volt már hasonlo problémája ?

köszi


"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1255) VR6-Fan válasza Findzs (#1254) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Szia!

nem lehet hogy az egyik ramod instabil?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1256) HERR Z válasza Findzs (#1254) üzenetére


HERR Z
veterán

adj a ramnak 2V-ot
alapfeszen ezt csinálja a teljes kn9 széria

(#1257) VR6-Fan válasza HERR Z (#1256) üzenetére


VR6-Fan
veterán

érdekes mert haveromnál nem :F

3800+, windsor

sima KN9 2x512 kingmax marx 1066 alap feszen és nem instabil.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1258) diablo1984 válasza VR6-Fan (#1257) üzenetére


diablo1984
veterán

pedig szokása az abitoknak, 2V-olt alapból eszik, nem ártalmas, a kingmaxok meg problémásak kicsit bennük, de azoknak is kell a 2V! :(((

(#1259) VR6-Fan válasza diablo1984 (#1258) üzenetére


VR6-Fan
veterán

úgy is wint kell húznom nála :((( , majd felteszem 2V-re

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1260) diablo1984 válasza VR6-Fan (#1259) üzenetére


diablo1984
veterán

lassan nekem is kukás lenne a windowsom, habár megy ez simán, de ha eldől, hogy az X1950XT vagy az X800gto marad a gépben(melyik megy el) akkor majd kap egy friss ropogós windowst!

2V-al mennie kell a cuccnak, de a feszt akár 2,2V-ig mehet aktív hűtés nélkül, de szerintem felesleges, mert elégnek kell lennie a 2V-nak is!

nekem is a geilek most 2V-al mennek 800-on, csak hogy véletlenül se jusson eszükbe a görcsölés.... ;)

(#1261) Findzs


Findzs
addikt

köszönöm szépen srácok
este kiprobálom

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1262) dik


dik
őstag

Én is megjártam a hadak útját a memóriákkal az enyémbe 4x512 800-as Kingmax van és 2V alatt egyszerűen akármit csinálok nem hajlandó elindulni a gép! Sípolás meg minden szép muzsikát add! A lapom an9 32x! De hála az itt lévő szakiknak gyors megoldódott a problémám annó! :R

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1263) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

ma ma lekaptam a moss-fetek bordáját, u.a. a hővezető gumi van alatta mint a chipset-nél...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1264) Findzs


Findzs
addikt

és tényleg
2 v -ot adtam a ramoknak és azota stabil a gép

ha jobban visszagondolok az ultrával is volt 1-2 megmagyarázhatatlan lefagyásom

orvosolhatnák ezt a hibát egy uj biossal

mégegyszer köszi, rendesek vagytok :)


[Szerkesztve]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1265) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

[link] itt tartok eddig

kérdésem lenne hogy van egy olyan a soft menüben hogy mccp55 vagy mi annak az alap fesze 1.2v(a chipset fesz fölött van) ha azt emelem mi lesz és mi az egyáltalán???

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1266) VR6-Fan válasza VR6-Fan (#1265) üzenetére


VR6-Fan
veterán

[link]

kérdés a ramoknak csak 2.3V adható max :F

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1267) nesa válasza VR6-Fan (#1266) üzenetére


nesa
veterán

Ez is szep eredmeny :C
Es sajna csak 2,3V adhato a ramoknak:(

(#1268) VR6-Fan válasza nesa (#1267) üzenetére


VR6-Fan
veterán

pontosabban még +2% ;]
az nagyon nagy kár mert 1GHz 4-4-4-15-nek jobban örültem volna :)

felraktam a legújabb bios-t és a maghőt nagyából pontosan írja ki, most 38-39 terhelés->59-60fok

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1269) M4R1NE


M4R1NE
tag

Hello!
Nem tudjátok, hogy lehet-e egyáltalán még kapni az Abit KN9-S alaplapot? És bárhol akartam venni, mindig én döbbentettem rá a boltokat, hogy ''ja, le kéne már szedni az internetről, hogy van''... Szóval aki tud budapesti boltot, ahol lehet kapni, írja már meg (persze én is keresek még)
Köszönöm a segítséget!

(#1270) direwolf válasza VR6-Fan (#1266) üzenetére


direwolf
őstag

És megért ez ennyit? Én megálltam 2800-nál (3600+) alapfeszen, orig hítpájpal, 1200-at forgó Hyper TX-el. Nekem inkább kussoljon a gép, mint még 200MHz ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1271) HWSW válasza VR6-Fan (#1265) üzenetére


HWSW
tag

Vagyis hol? Mert nekem frankón a képfeltöltés kezdőlapját hozza be!

[ Szerkesztve ]

(#1272) HERR Z válasza M4R1NE (#1269) üzenetére


HERR Z
veterán

(#1273) VR6-Fan válasza HWSW (#1271) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nézd meg a következő postom ;) (link)

direwolf:windsor magos?, mert szerintme az enyém nem tud annyit alap feszen :(

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1274) HERR Z válasza VR6-Fan (#1273) üzenetére


HERR Z
veterán

azért a hyper tx is pár fokkal jobb hűtő a freezernél

(#1275) direwolf válasza VR6-Fan (#1273) üzenetére


direwolf
őstag

Brisbane, de tudtommal 3600+ból csak ez létezik.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1276) VR6-Fan válasza direwolf (#1275) üzenetére


VR6-Fan
veterán

lehet annyira már nem vagyok képben :B

a proci nem fog elhalni mert valahol 50 fok körül(inkább alatt) poroszkál így is(vicces mert kb így eszik annyit alapon mint a sandim)
a ramoktól félek kicsit (A-data vitesta 800+ EE) mert .23V mennek bár a gyártó is 2.2 ír üzem fesznek.... és a frezzer ventije pont a két borda fölött van

HERR Z: :F :F

úgyez ezeken a lapokon a cpz fannak már 4 lábas a csatija, és a frezzerem meg régi fajta(3 tűs) és nem vezérli a ventit és a biosbna se találtam auto venit szabályzást, valakinek valami ötlet :F

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1277) éN79 válasza VR6-Fan (#1276) üzenetére


éN79
addikt

Kösd a cpu venti mondjuk az aux-ra v. egy sys-re és azt már fogod tudni vezérelni biosból. A ramok nem mennek kevesebb feszen a kívánt sebességen?

(#1278) VR6-Fan válasza éN79 (#1277) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem ezt az időzzítást nem birják, de lehet vissze kell állnom 250-es FSB-re :((( (elöbb újra indolt)

kicsit eltudnád magyarázni a ventit(biosba mit hol, mint a fél hülyének)
am az nem csak egy fix értéket tud beállítani :F

és meglepő hogy milyen baromi hüvős a szét feszelt Brisbane :D

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1279) HERR Z válasza VR6-Fan (#1278) üzenetére


HERR Z
veterán

kösd egy nem pwm-es venticsatira a systemre
biosba monitoring résznél tudod beállítani hány foknál kapcsoljon rá a venti talán

''azért a hyper tx is pár fokkal jobb hűtő a freezernél''
ugyanaz a proci ugyanabba a lapba ua. fesszel többet ment hyper tx-el mint freezerrel

[Szerkesztve]

(#1280) VR6-Fan válasza HERR Z (#1279) üzenetére


VR6-Fan
veterán

most 255-ös FSB-vel 1 óra után újra indult, a ramok szerintem nem birják a tempot..... :( (250-en megy most)
azért gondolkodok egy infinytin...

és annyi hogy a többit is egy PWM-es csatira kötöm akkor az össze venitnek azonos lez a fordulata nem :F

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1281) direwolf válasza VR6-Fan (#1280) üzenetére


direwolf
őstag

Ne görcsölj már annyit vele... rekordot akarsz dönteni, vagy miért szenvedsz? Mi az amire nem elég a mostani freq? Majd ha kell a nagyobb teljesítmény 2-3 év múlva, úgyis veszel egy totál új konfigot :U

Én is amikor megvettem, kíváncsiságból felnyomtam 300 FSB fölé... vitte, de feszemeléssel, ok, visszavettem addig amíg bírja alapon, mert a világon semmi értelme jelenleg annak a +200MHz-nek.

[Szerkesztve]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1282) VR6-Fan válasza direwolf (#1281) üzenetére


VR6-Fan
veterán

eltaláltad :D

csak még kompresszor építésben okosodok..... szerinted minekerült akkor chipset cooler rá?(jó azon kivül hogy sok szabad időm volt meg egy felesleges bordám..)

ja meg hogy a WoW alatt 100% kihajtsa a húzot 7600GT min 2.7 körül kell hogy szaladgáljon, nincs valami progi amiből Winből lehet húzni és pl azt betudom állítni hogy 95%-os terhelésnél adjon feszt meg emelje az órajeleket?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1283) nesa válasza VR6-Fan (#1282) üzenetére


nesa
veterán

Szoval rekordot akarsz??
Hmmm az meg messze van [link] igaz itt nemvolt stabil:(
[link]

(#1284) éN79 válasza VR6-Fan (#1282) üzenetére


éN79
addikt

Ilyen win alól tuningolós megoldás nincsen (szerencsére). A fesz meg szorzó állítást ha nem akarod a C&Q-t használni, akkor CCPUID (crystal cpuid) v. rmclock nevű programokkal elég jól el tudod végezni (rmc hajlamos fagyásokat okozni valamiért).

(#1285) VR6-Fan válasza nesa (#1283) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nekem 3452 kell megdöntenem..(4400+)

ha lesz hüvősebb idő vagy lesz időm meg leki erőm akkor megy rá a száraz jég vagy ne adj isten valaha kész lesz a kompim....

éN79:akkor lehet hogy azért fagy(se kék halál semmi, újraindul.)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1286) nesa válasza VR6-Fan (#1285) üzenetére


nesa
veterán

Hmm szolj ha megvan.
Majd telen lehet en is kiviszem a cuccot mert azt szobaba csinaltam ha jol emlekszem.

(#1287) megabe


megabe
tag

Sziasztok!

Szeretnék a Rendszeremből egy kis pluszt kihozni és még elég kezdő volnék ebben a tuning dologban. Ezért érdekelne, hogy mit és mennyire kéne emeljek és mi mivel van összefüggésben tuning szempontjából? A Konfigurációm ABIT KN9S - SEMPRON 2800+ - KINGMAX MARS 2x512 (667) A hozzáértő javaslatokat előre is köszönöm!!! :R

[Szerkesztve]

A kiskakas kikukorékolásig él

(#1288) nesa válasza megabe (#1287) üzenetére


nesa
veterán

Ramokat rakd 533ra,2T, Trfc legyen 127,5, es HT 4X de lehet nagyon fog menni akkor 3x es utanna kezd emelni az fsb ,esetleg memoknak tolj 2,0Voltot.
1000Mhz jo eselyel ra tudsz dobni majd. az en sempem ment 8x 340 alapfeszen.

(#1289) megabe válasza nesa (#1288) üzenetére


megabe
tag

:R Köszi a segítséget tényleg így lehet neki tolni! A memóriánál a TrFC az mit takar??? Tudnál olyan programot mondani amelyikkel tesztelhetem, hogy az adott beállítás stabilan működik?

A kiskakas kikukorékolásig él

(#1290) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

csináltam 1 nagy hülyeséget volt Abit KN9 Ultra alaplapom azt eladtam
mivel nem tudott senki emberi árba szerezni KN9 SLI-t
ezért vettem ideiglenesen 1 ABIT IP35 E2140-el

tapasztalat vele az hogy szar (Intelt töbet nem veszek)

olyat csinál e nektek a sima Abit IP35 hogy bekapcsolásgombra bekapcsol majd ki és újra be és akkor jó lesz

ez a 9.dik ABIT alaplapom

soha se volt gondom velük tök jók voltak (AMD)

(#1291) MaSzKa válasza MaSzKa (#1290) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ABIT IP35/-E/Pro - az első Bearlake fecskék


ebbe topicba irtam

(#1292) éN79 válasza MaSzKa (#1290) üzenetére


éN79
addikt

Abit inteles lapjainál abszolute természetes dolog, igaz a 965-ös sorozat nem minden tagjára jellemző, de túltenném magam ezen a bosszúságon és inább a 2140-est rángatnám meg jól, mert azon túl hogy a lap ''másodikra indul'' még nem mondanám éppen rossznak. :U
Az AMD-s lapok nem csinálják, de ez akkor sem ''hiba'', viszont hogy miért van, azt az abittól lenne érdemes megkérdezni.

[Szerkesztve]

(#1293) VaniliásRönk válasza MaSzKa (#1290) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A KN9-nek is volt ilyen nyűgje az első BIOS-szal, frissítsd ha van újabb, hátha az megoldja.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1294) éN79 válasza VaniliásRönk (#1293) üzenetére


éN79
addikt

Á, tényleg csak inteles ''szokás'', nem igazán tud ellene mit tenni valószínüleg (de véleményem szerint együtt lehet ezzel élni). :U

(#1295) VaniliásRönk válasza éN79 (#1294) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem is csinált olyat hogy áramtalanítás után elsőre nem indult, csak ha jóideje áram alatt volt már, vagy ha bekapcsoltam, kinyomtam, vártam egy kicsit, aztán indítottam. (mintha MaSzKa is hasonló hibát írt volna le)
1.1-es BIOS óta 2x csipog induláskor, először halkabban, utána a BIOS szabvány jelzése hogy minden ok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1296) wardred


wardred
tag

Sziasztok!

Múlt héten beszereztem a CM HyperTX2-es hűtőmet, +1 giga ram társaságában és nekiálltam húzni a rendszert.

KN9-SLI, 3800+ X2 ( Windsor ), 4*512 Geil Ultra CL4, MSI 8800GTS 640MB.

A problémám az volt, hogy 1 napnyi gamelés, 2 óra orthos ( tudom, többet kéne, de akkor annyi ideiglenesnek megfelelt ) után fogta magát, és msn közben kékhalál/restartolt estére. Akkor így nézett ki:
FSB: 250, cpu fesz: 1,35V, HT szorzó: 4, memók 833, mem fesz: 2,1V.

Ez mind semmi nem lett volna, adtam neki 1,375 fesz-t, és ment a win, viszont egyszer csak lekapcsolt a gép. Akárhányszor megemelem az FSB-t 240 fölé, teljesen változó időközönként fogja magát, és lekapcsol, néha még bios-t is resetel. :F A tápom jelenleg noname 420-as. holnap jön a BS2 400W. Úgyhogy a táp hiba kizártnak lesz tekinthető. BIOS pedig a legfrissebb.

Mi lehet a baj? chipsetnek is kéne feszt adnom? Remélem tudtok segíteni :O :O

(#1297) diablo1984 válasza wardred (#1296) üzenetére


diablo1984
veterán

a táp az csúnyán szar, csoda, hogy megy még a cucc, feszt tolj neki 1,4V-ot bátran, mert a windsor az kevésbé húzható mint a brisbane(habár volt már rá ellenpélda is)ht elég 4-nek, az jó, a memóknak menni kellene 833-on, habár lehet a 4 ram bekavar 800 fölött!

chipsetnek 1,25Velég ekkora húzásnál!

a táp kuka, nem kicsit, nagyon, én a gst-t nem mertem volna rákötni, mert maga kizabálja a tápot a házból, ha meg túlterheli, akkor jobb esetben lekapcsol a táp(mint esetedben) rosszabb esetben elkezdi írni a halállistáját és végignyírja a géped! :(

(#1298) wardred válasza diablo1984 (#1297) üzenetére


wardred
tag

Holnap jön a BS2, az a része megoldva. Azt mondod, hogy a táp volt a gyenge pont akkor? Megnyugodnék nem kicsit ebben az esetben.

Egyébként ''kizabálja a tápot a házból'' dologhoz annyit, hogy nézegettem a teszteket a kariról, és az enyémnél bőven durvább gépekben sem éri el az összfogyasztás a 300W-tot terhelés alatt.

Edit: akkor nem az alaplap lesz a rosz? Megnyugtató véleményeket szívesen fogadok :F

[Szerkesztve]

(#1299) diablo1984 válasza wardred (#1298) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, csak a noname táp lehet 420W-os, de valóban olyan 200-220W-ot ad le, amit közel a kártya is lezabál! egy márkásra, pl: chieftek vagy fsp, stb ha ráírják, hogy 400W azt le is adja, de a codegen, mercury, noname a felét sem! Pl: a q-tek 650W-osa is 300W-ot sem ad le....szóval ez ilyen polgárátb@szás! :(

mod: nem beszélve az ágakon mért amperekről, a noname az gyenge mint a harmat! :(

[Szerkesztve]

(#1300) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

AM2+-hoz való bios frissitésekről tud valaki valamit :F

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.