Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Picco


Picco
addikt

Elore is bocsi a hirdetesert, tovabbadnam Nesa-tol vasarolt tuninglapomat es vele egyutt procimat is, ezt tudja stabilan: [link]
ha valakit erdekel akkor priviben keressen meg.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2202) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tuning ügyben, eddig nem nagyon tuningoltam, lennt olvasható a konfigom. 2800MHz-et szeretnék elérni, állítólag ezt még stabilan viszik. :U A memória feszt megemeltem 1.95-re kérdésem az lenne, hogy elegendő-e csak az FSB-t 233-ra állítani és a szorzót 12-re, vagy kell állítanom a proci feszt /most:1.35V/ HT feszt /most:1.2V/, a memóriák időztésén kell álltanom? :C
Előre is köszi a segtséget! :R

(#2203) Picco válasza psykie (#2202) üzenetére


Picco
addikt

amit allitanod kell:proci fsb es szorzo tetszes szerint, memorianak mehet nyugodtan a 2.1V, es a +0.2%, chipseten allits 1-et fel, nem kell tobb.
ht szorzot vissza(fsbnek megfeleloen), memoriat gyari idoziteseken, de 2T, es a trfc-t (memoriabeallitasoknal alul) 127,5-re azoknal amelyik slotokban van a ram.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2204) psykie válasza Picco (#2203) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a segtséget, kipróbálom. :R
A +0.2% ez gondolom a "DDR2 Ref Voltage" az nem 2% mert nálam csak +2.0%, 0.0%, -2.0%, -4.0% van. :U A HT szorzót hol tudom álltani Soft Menu-ben csak HT Voltage van. Ez lehez az K8-MCP55 HT Speed: 1x, 2x, 3x, 4x, 5x, Auto :B

(#2205) Danlod81


Danlod81
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék alaplapot venni KN9 ultra, vagy vmi ati chipset,csak még vacilálok.Az kn9 ultra, és a kn9-s között mi a különbség?
Mennyire melegszik?-szeretném majd megcibálni ;)

(#2206) Picco válasza Danlod81 (#2205) üzenetére


Picco
addikt

kn9 s talan jobban tuningolhato, passiv, nem melegszik veszesen :)
nekem van is egy elado, de procival...50% feletti tuning :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2207) pisti88+ válasza Danlod81 (#2205) üzenetére


pisti88+
senior tag

Össz visz sztem mivel az ultra jelün 570es a chipszet jobban melegedik, és sztem ahogy a kolléga irta nem is birja annyira az iramot mint az S-es, de azért az sem rossz! Kinézetre ugyan az a 2 lap annyi a külömbség hogy az ultrán 2 lan dugasz van ,és 2 -el több S-ATA port(8db), na meg az 570es chipszet... De másban sztem ugyan az a 2 :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#2208) direwolf válasza pisti88+ (#2207) üzenetére


direwolf
őstag

+firewire +spdif

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#2209) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Szeretnék ventit szabályozni, így állítottam be:
PC Health menü:
(Nem PWM-es a venticsati)

SYS FanEQ Control: Enabled
SYS FanEQ Reference Temp.: CPU
SYS FanEQ Target Temperature: 45°C
SYS FanEQ Tolerance: 6°C
SYS FanEQ Start Control: 100%
SYS FanEQ Stop Control: 50%

elhalkul, de nem emeli a fordulatot mikor kellene.
Mit kell még rajta állítani?

(#2210) Lacpac


Lacpac
őstag

hiába állítottam be a cpu-t referenciának, akkor is az alaplapi szenzor szerint vezérelne.
22 a BIOS ID.

(#2211) pisti88+ válasza direwolf (#2208) üzenetére


pisti88+
senior tag

:R

Pisti -(*_*)-™

(#2212) SP!T


SP!T
addikt

Hali!

A KN9 SLI-m érdekes dolgokat csinál! Gondoltam megnézem az alaplapom FSB-jének a maximumát. Levettem a szorzót gyári 10 helyett 7esre, FSB-t meg 270re. Így kellett volna futnia 1890MHz-en! Elinditottam a CPU-Z-t, majd látom, hogy 2700MHz-en megy 10x szorzóval. Pedig CnQ ki van kapcs, bios tuti megjegyezte, mert lellenőriztem. Bár a bios is CPU speednek 2700at ír. Pedig szorzót jól irja... Játszadoztam vele és minden szórzó esetben ezt csinálja.... :( Mi lehet a gond? 23as BIOS van rajta. Linkelek pár képet:

[link]
[link]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2213) nesa válasza SP!T (#2212) üzenetére


nesa
veterán

Lehet hogy elszurtak a bios ezen reszet... ha FSB maximumra vagy kivancsi akkor tegyel fel 1 regebbi biost nalam az 1.6 postolt 400 on is a tobbi 390 korul dobta el magat.

(#2214) Lacpac


Lacpac
őstag

Nem igazán jár már erre senki, akinek volt KN9-SLI? Vagy esetleg nem ismer valaki olyat, akinek volt/van.
Szereztem egy AC Freezer-t olcsóért, az vele a gond, hogy csak három pines a venti csatlakozó.
A lap ugye csak PWM csatis ventit tud szabályozni a CPU-n.
Van rajta egy opció, hogy a SYS FAN a CPU hőfok szerint szabályozzon, az istennek sem tudom beállítani. Bárhogy állítom, mindig a System hőfokát veszi figyelembe.
Sikerült már valakinek beállítani ezt a szabályzást? Ha van olyan, akkor melyik BIOS-al?
21;22;23-at próbáltam már.

(#2215) Rapidus


Rapidus
tag

Lehet valahogy Win98SE-t rakni KN9 Ultrára? Driverekre gondolok, beszerezhetőek valahonnan?

[ Szerkesztve ]

R.I.P. 1954-2009

(#2216) sosperecek18 válasza Lacpac (#2214) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Én ugy tudom, hogy sajna ezeknél a lapoknál nem lehet/ett szabályozni a 3 pines freezert...én megoldottam vettem 900-ért egy zalman fanmatet...

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2217) nesa válasza Rapidus (#2215) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem gond lehet a sata HDD vel lehet hogy nem megy fel.

(#2218) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok

A következő problémával küszködöm: kb. 2 hete vásároltam 5600+ -os procit + 8800GTS -t, előtte egy 4600+ -m és egy 7900GTO -m volt. Kb. 1,5 hétig tökéletesen működött úgy a rendszerem, hogy még a régi procis+vgas XP-m volt a gépen, gondoltam ha már új hardvereket raktam a gépbe újratelepítem az egész rendszert, fdisk, xp új install... Mindenből leszedtem a legújabb drivereket 9.16 nforce, 169.21 forceware, AMD proci driver... felraktam a legutóbbi 2007/11/19 m520a23 bios -t is. Azóta a gépem játék közben fogja magát lila kockás lesz a kép újraindul, vagy pl. tegnap xp bejön beadja a HDD sentinel nagy ablakát és halványlila hálós a kép szintén újraindulás, belépek a biosba /memfesz 1,95/, eddig így faszán működött, a betűk a biosban! elkezdték változtatni formájukat, érdekes volt :O , nem is állítgattam semmit. Kiléptem újraindult a gép faszán bejött az xp kb. fél órát neteztem és nem történt semmi, kikapcsoltam lefeküdtem aludni azóta nem próbáltam.
Van valami ötletetek mit próbáljak ki!? :F :W

(#2219) nesa válasza psykie (#2218) üzenetére


nesa
veterán

Probald meg visszarakni a regebboi biost hatha az nem tuti.

(#2220) Debilon válasza Rapidus (#2215) üzenetére


Debilon
addikt

nemhiszem, hogy fel lehet varázsolni.. :(
not supported a 98-as op. rendszer...

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2221) psykie


psykie
aktív tag

#2218
Ezt csinálta ma is:
[link]
[link]
:F :W

(#2222) psykie válasza nesa (#2219) üzenetére


psykie
aktív tag

:R :R :R Kipróbálom...

(#2223) direwolf válasza Rapidus (#2215) üzenetére


direwolf
őstag

Szerintem tolj fel egy XP-t, és vmware-be 98-at ha mindenképp az kell...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#2224) Lacpac


Lacpac
őstag

Erre tényleg nincs megoldás?
Fanmate van, csak jobban szeretném a hőfokfüggő szabályzást.

[ Szerkesztve ]

(#2225) sonar válasza psykie (#2221) üzenetére


sonar
addikt

Kizárásos alapon először egy másik videókarit raknák be

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2226) jepeto


jepeto
tag

hali srácok lenne egy nagy gondom

állitolag az abit kn9 sli nagy brutál tuning lapok legalábbis mindenhol ezt irják rola
-nem tudom miért volt már pár amd a kezem allat egyse csinált ilyet

szobal a lap adot van benne egy 5200+ winsor magos proci 2x1gb gelir ultra 4-4-4-12 ram

a lapon az elözö gazdi biost frisitet á

na nekem meg az a nagy gondom tuningban hiogy visza veszem a HT1 re szorzot 11re ramoknak az idözitését visszaveszem 5-5-5-15 re adok feszt a cpu nak meg a ram nak is a ramnak 2.2 v a cpu nak 1.375 v

és probálom a tuningot sz nélkül kéne neki 600mhz igy menni ez pedig 2mhz emelés után nem indul el nem tölt be a bios meg ilyeneket csinál és csak biost kisütöm akkor indul el segitsetek hogy gyogyitsam meg a kis drágát privibe léccy

jepeto

(#2227) nesa válasza jepeto (#2226) üzenetére


nesa
veterán

A HT 4x re kell rakni es nem 1x re,ez 250FSB ig eleg.
A ramokat rakd 2T re
Es kezdetbe probald inkabb 5-5-5-15 on tesztelni.
Es ami nagyon fontos TRFC legyen 127,5.

[ Szerkesztve ]

(#2228) pisti88+ válasza jepeto (#2226) üzenetére


pisti88+
senior tag

Azt azért tudni kell hogy a kn9-es széria nem csipázza a geil ramokat valamiért nem egy embernek fagy ki és más ramokkal szárnyal... :U , de a HT-t nehogy 1-en hagyd :Y , tessék csak visszanyomni 4-re mint ahogy a kolléga irta!!!!!! :R

Pisti -(*_*)-™

(#2229) pisti88+ válasza Lacpac (#2214) üzenetére


pisti88+
senior tag

Hát én is vettem freeser 64et de nekem pwm-es a hűtő, és nekem van a pwm csati mellet egy sima kis 12w-os is más nem pwm-es hütőnek :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#2230) nesa válasza pisti88+ (#2228) üzenetére


nesa
veterán

Ezt cafolom nekem kingmaxal volt szar es geil ramokal hibatlan volt a cucc.

(#2231) pisti88+ válasza nesa (#2230) üzenetére


pisti88+
senior tag

De valakinek meg fordítva :R :R ( és lehet többen vannak akiknek fordítva csak erre akartam rávilágitani, + infos ismerősöm is azt mondta hogy a geil nem igazán tökéletes ezzel a lappal :U )

Pisti -(*_*)-™

(#2232) nesa válasza pisti88+ (#2231) üzenetére


nesa
veterán

Miert talan o tervezte a lapot kapasbol vagy 5 embert tudnek mondani akinek semmi gondja nemvolta geil ramokal KN9-xx lapban ... de mind1

(#2233) padre71 válasza nesa (#2232) üzenetére


padre71
tag

Meg tudlak erősíteni. Nekem KN9 Ultra van és már volt benne 2x1 GB Geil Value, 2x2 GB Geil Value és jelenleg 4x1 GB Geil Ultra. Minden alkalommal tökéletesen működött, semmi problémám nem volt és most sincs. A 4 modul 2,1V-on vígan szaladgál 4-4-4-12 2T beállítás mellett 800-on.

(#2234) lsc válasza pisti88+ (#2231) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem kell a két volt a ramoknak , és akkor nincs gond . Nekem is geil valuek voltak benne , semmi gond nem volt velük . Simán mentek 4-4-4-12 ben 800-on .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2235) pisti88+


pisti88+
senior tag

:R :R :R :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#2236) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok. Valaki dobna nekem 1 linket, hogy honnét tudom letölteni az MSI K9N SLI Platinum-omhoz a legfrisseb drivert???
Előreis Big THX.

(#2237) barni00


barni00
tag

Üdv!
Egy kn9 lapom van. Kezdő vagyok a tuningban. Légyszi írjátok le, hogyan vágjak neki.
Proci: 5200+ brisbane+ 2x1 Gb Kingston 800 Mhz.

. Mit és hogyan kéne a softmenuben állítani?

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#2238) VaniliásRönk válasza barni00 (#2237) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

[link]

Lajkó: Ez Abit topik... [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2239) Lajkó válasza VaniliásRönk (#2238) üzenetére


Lajkó
őstag

Oksa. :B Mindig sikerül benéznem valami tök 1xü dolgot. :O Bocsi, és köcce.
Bye all.

(#2240) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Volna egy probléma a géppel, nem tudom pontosan hová tartozna, de talán ez a legmegfelelőbb (és legpörgősebb :D ) topic...

Szóval, adott egy Abit KN9 Ultra lap, benne egy X2 4800+ proci(2500 MHz), felhúzva 2800-ra. Emellett 2x1 giga Kingmax ram, 2V-on.

Szóval, húzva a konfig tökéletes, egészen addig, amíg nem kapcsolom ki a gépet. Az ismételt bekapcsnál viszont nem indul, csak akkor, ha CMOS resetet kap a lap. Egyébként húzva is atomstabil, játékban sem hibázgat. Próbáltam az FSB-t lejjebb venni (220-ra), de ez sem segített. Egy hosszú sípolást kapunk eredményként :(

Valami ötlet? :R Procinak kéne esetleg +fesz? :F

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2241) sosperecek18 válasza Traxx (#2240) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Lehetséges, hogy a procnak kellene több...de nálam is előferdült, hogy biosfrissítés után beindítottam, beállítottam a régi tuningbeállításokat, és ment minden, de miután kikapcsoltam a gépet sosem indult el...mire rájöttem, hogy az uj bios miatt csinálja, elég sokat kellett gondolkoznom...tehát ha vmikor frissítettél biost, vagy ha nem, akkor sztem ha a +fesz sem segít, rakj fel egy régebbi biost az alaplapra.

Remélem segítettem!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2242) Traxx válasza sosperecek18 (#2241) üzenetére


Traxx
őstag

Bios frissítés nem volt sosem...még a gyári van rajta. Úgy vagyok, hogy minek frissítsek, ha ezzel is tökéletes? :D

A +feszt megpróbálom. És ha az se segít? Akkor nuku tuning? :O

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2243) antikomcsi válasza Traxx (#2242) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Minek?

Példáúl azért, hogy indításkor felismerje a procit. ;] :D

Nézd végig a [BIOS listát] a legtöbb új verzióban ott van a cpu-ra vonatkozó frissítés?

(#2244) Traxx válasza antikomcsi (#2243) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt a 4800-ast pölö remekül felismerte és kezelte is, ahogy írtam :P A gond ott van, ha kikapcsolom, akkor CMOS reset kő... :(

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2245) VaniliásRönk válasza Traxx (#2244) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Revision G1

Update CPU micro code.

Sejted ez mit jelent, vagy továbbra is azt hiszed, hogy nem a BIOS-szal van a probléma?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2246) Traxx válasza VaniliásRönk (#2245) üzenetére


Traxx
őstag

Őszinte leszek: halvány gőzöm sincs, mivel lehet a probléma :DDD

Az abit honlapján a linkből megnéztem a támogatott procilistát. és ott a 4800+ hoz 23-as biost írt...szal, ha jól értem, arra kéne frissíteni a lapot, és lőn öröm?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2247) VaniliásRönk válasza Traxx (#2246) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

S lőn öröm és boldogság, ahogy mondod testvérem. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2248) pisti88+ válasza VaniliásRönk (#2247) üzenetére


pisti88+
senior tag

;]Tudtok ajánlani egy jobb hütőt nem horror drágán a freeser 64nél??? Infómban ott van a konfigom, és a proci még ezzel a hűtővel is 60 fokos és még most jön a nyár kezdek rettegni várom az alternatívákat :)) !!!! ( lehet hogy kicsi már a 40%os overhez a freeser :F )

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#2249) lsc válasza pisti88+ (#2248) üzenetére


lsc
nagyúr

CM Hyper TX 2 .

Az élet kegyetlen .

(#2250) pisti88+ válasza lsc (#2249) üzenetére


pisti88+
senior tag

Hát ez majdnem ugyan ojan mint a freeser csak a venti más a borda detto valami tutibbra gondolok én :DD !

Pisti -(*_*)-™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.