Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Dee Dee


Dee Dee
tag

Sziasztok!

Memóriát szeretnék venni KN9-es gépembe. Jelenleg két 1 gigás 800Mhz Kingmax KLDD48F-A8KB5 fut duálban. E mellé szeretnék venni még 2x1GB-t dualba. Szerintetek mi a legjobb ezek mellé? Vegyek két olyat, mint ami van, vagy ezekből a 1066MHz-est? Ugyanannyiba kerülnek. Vagy esetleg valami jobb márkát vegyek? Nem akarok nagyon költeni:)
előre is köszi!

(#2702) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2701) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Inkább 1066-osat, de jobb lenne ha bevinnéd a gépet az üzletbe, és akkor kiderülne, hogy megy-e a cucc vagy sem. Mondjuk a helyedben ezt karácsony utánra hagynám, mert jelenleg mindenhol bolondokháza van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2703) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2702) üzenetére


Dee Dee
tag

Uhh, még mindig ez a szenvedés van, hogy nem biztos h müködik? :((( Igazából azért kéne a + memória, mert xp64-et szeretnék feltenni, és azt hallottam ahhoz 4 giga kell. Bár ha ilyen szenvedés, lehet, hogy majd később foglalkozok vele. Köszi a gyors választ!

(#2704) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2703) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha különböző modulokat akarsz mixelni, annak mindig szenvedés a vége.
Még Vista alá sem muszáj 4GB-ot pakolni, az XP x64 meg egy Windows Server 2003 átmatricázva, több köze van az XP-hez, mint a Vistához.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2705) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2704) üzenetére


Dee Dee
tag

Értem. És Szerinted van értelme azt felraknom? Vagyis: van, amibe rosszabb, mint a sima XP? köszi

(#2706) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2705) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak a nyűg van vele, az egyetlen előnye az lenne, hogy rendesen kezel 4GB+ RAM-ot, de XP alatt bőven jó vagy 2GB-tal is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2707) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2706) üzenetére


Dee Dee
tag

Értem. Hmm, oprendszert mindenképp ujra kell raknom, mert tiszta mocsok van most. Akkor inkább szerezzek egy XP SP3-at?

(#2708) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2707) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

SP0 is jó, nLite-tal bele lehet bűvölni az SP3-at. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2709) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2708) üzenetére


Dee Dee
tag

Köszi mégegyszer! Akkor egyenlőre nem szarakodok plusz memóriával és megy az XP:)

(#2710) Findzs


Findzs
addikt

van valakinek kn9-s 6000+ x2 brisbane magos cpu -val ?
látja az alaplap rendesen 3100 mhz csak olyan problémám van vele hogy 2dmark vantage megfagy a cpu tesztnél, más tesztek lemennek csak ez nem
3dmark2006, everest cpu teszt, játékok (mondjuk a left4dead kilép)
mi lehet a baj ?
vistám van és ezelőtt egy 5200+ x2 szintén brisbane magos volt a lapban de az ment simán semmi nem lépett ki meg lement a 3dmark vantage is
ajjj de jo lenne egy újabb bios (23 as van fent)
köszi a válaszokat

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2711) Findzs válasza Findzs (#2710) üzenetére


Findzs
addikt

megoldódott
gyenge volt a tápegységem ( 350w chieftech )
vehetek tápot is :(

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2712) Debilon válasza Findzs (#2711) üzenetére


Debilon
addikt

az adatlapodo levő konfighoz kevés a 350-es chieftec?
nekem is 350-es van és ami a lapomon van vígan viszi..bár nem kizárt, hogy táphibád lehet..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2713) VaniliásRönk válasza Debilon (#2712) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A GPS 350 jó ha 200W-ot tud 12V-on, könnyen sok lehet neki egy 6000+ és egy 9600GT.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2714) Findzs


Findzs
addikt

Debilon: 5200 as x2 vel nem is volt probléma csak ez a 6000 x2 ez már sok neki

VaniliásRönk:elég régi már a chieftech tápom valoszinü elfáradt :) meg a régi konfigommal is hülyéskedett ugyhogy igazad van kb. 200w körül van
van megmaradva egy régi huntkey 400w tápom azzal tökéletesen megy a gép (csak nagy a hangja 8cm es még szegény :) )
most nézegetem milyet vegyek csak sajnos igy karácsony előtt nincs sok mani ilyesmire
corsair 400w os amit most teszteltek a prohardveren jonak tünik meg kb 10 körül megusznám
de lehet átszerelem a 350 chieftec házába a huntkeyt és rákötöm a 12 cm ventit csak ez már gányolás

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2715) Findzs válasza Findzs (#2714) üzenetére


Findzs
addikt

megnéztem a tápom cimkéjét és 350w 101A típusú a 12 voltos ága 180w ot tud max
gyenge

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2716) VaniliásRönk válasza Findzs (#2714) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem tudom megéri a macerát átbarmolni a tápot, de kit érdekel hogy gányolás? :D Egy FSP 350PNF nem olyan drága, feleannyiból meglenne mint egy CX400. Ha nem elég halkak a hűtők a gépben akkor úgyis csak a +60W szól mellette.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2717) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok!

Ismét a KN9 SLI-mel kapcsolatban lenne egy kérdésem...van a gépemben 2*1 GB DDR2 Kingmax 800MHZ ram dualban mennek...Vettem ezek mellé +2 GB kingston DDR2-es ramot de egyszerűen egymás mellett nem akarnak sehogyse menni...
Hogyan próbálkozzak?Vagy a BIOS-ban mit kellene állítanom? 2007 07 31.-ei a BIOS
Frissítsek esetleg?

(#2718) VaniliásRönk válasza szpal17 (#2717) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Véletlenül sem jutott eszedbe, hogy legalább megadod szerencsétlen konfignak az esélyt, és Kingmax mellé Kingmaxot raksz? :F
A legjobb amit tehetsz, hogy eladod a 2 Kingmaxot, és veszel gyorsan még két olyan Kingstont, amíg van abból a szériából az üzletben.
Friss BIOS sosem árt, de csak stabil rendszerrel frissíts.

Szerk.: Esetleg ha van rá lehetőség, 2x2GB-ra cseréld be a Kingstonokat, azzal biztosan nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2719) szpal17 válasza VaniliásRönk (#2718) üzenetére


szpal17
őstag

Az az igazság, hogy megláttam ,hogy ennyi akkor jöhet..kb így történt..bele se gondoltam... :(
Egyébként most frissítettem BIOS-t...annyi változott, hogy eddig a DIMM 1-be volt 1 GB kingmax a DIMM 2-be a 2GB Kingston...eddig 2Gb látott csak..mostmár 3Gb-ot..
Mindjárt próbálom a másikkal..hátha..ha nem segített akkor eladás a vége.. :)
Köszi :R

Szerk: Na mákom van mert a BIOS frissítés megoldotta...huuh.. :D

[ Szerkesztve ]

(#2720) VaniliásRönk válasza szpal17 (#2719) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ja hogy a Kingston ráadásul 1x2GB? :F Az teljesen esélytelen volt, Kingmax ki, +2GB Kingston be.

#2721: Az egy dolog hogy megy, az meg egy másik hogy stabil is, de még ha az is, a dual akkor is ugrott.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2721) szpal17 válasza VaniliásRönk (#2720) üzenetére


szpal17
őstag

De megy mostmár :D Nem kéne neki?

(#2722) szellem1978


szellem1978
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy egy Abit KN9 Ultra alaplapba próbálnék egy 6000+ X2 procit, de nem hajlandó dolgozni vele. Legtöbbször nem ad képet, áramtalanítás vagy alaplapi elem kivétele után első indításra be szokott jönni a bios, ott látja is a procit, órajelet, stb. de újra már nem indul.
A gyártói honlapról már leszedtem a legújabb biost, fel is tettem, sehol semmi.
Van valakinek ötlete hogyan tovább?

(#2723) VaniliásRönk válasza szellem1978 (#2722) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ki kéne próbálni egy másik CPU-val.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2724) Findzs válasza szellem1978 (#2722) üzenetére


Findzs
addikt

ugyanezzel kínlódtam én is 6000+ brisbane magosat akartam tenni kn9-s alaplapba
(majdnem ugyanaz mint a kn9 ultra)
nekem is kilépett alakalmázásokból, bizonytalanul működött, először tápra gondoltam mert a 6000 es sokat eszik (meg melegszik is rendesen) de több táppal is kipróbáltam és csak egyszer működött normálisan
úgy látszik ez a lap nem szereti bios meg nem lesz hozzá, jobban jársz egy 5600 -as brisbane procival csak 200mhz -el kisebb még a tesztprogikba se nagyon venni észre a különbséget [link] és az csak 65w os nem melegszik elég neki egy jó minőségű 350-es táp is
én maradtam ennél
ha mégis ragaszkodsz a 6000 hez akkor mindenképpen probálj ki egy másik jóminőségü 400w tápot (FSP 400W PNF)
meg a biosba adjál 2 voltot a ramodnak mert ez a lap azt szereti nekem a régi kingmax meg a mostani geil is csak igy stabil

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2725) szellem1978


szellem1978
csendes tag

Kipróbáltam másik 6000+ -al is, nem működött azzal sem. Én még odáig sem jutottam el velük, hogy egyáltalán bejöjjön a windows... Kipróbáltuk egy barátom KN9-lapjában, abban egy bios frissítés után simán ment a 6000+os. Jahh, és egy másik AsRock AM2NF6G-VSTA lapjában is. Szóval nem a procival volt gond. Beleraktam egy 5600+ot, most megy tökéletesen, semmi gond sehol, szóval akkor ahogy mondtátok is, ennél maradok.
Azért ez elég érdekes volt.

(#2726) Dee Dee


Dee Dee
tag

Üdv!
Nos, mégis úgy alakult, hogy sikerült eljutnom boltba (gépet is levittem) és vettem bele még két 1 gigás 800mhz-s kingmaxot. Így most 4 giga van benne. A nagy felbuzdulásra felraktam a 64-es xp-t. Igazából nagy különbséget nem észlelek. Eddigi egyedüli gyász, hogy nem tudom használni a webcamom, mert nincs hozzá megfelelő driver 64-re. De ezzel ahogy olvastam nem vagyok egyedül :(((

(#2727) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#2726) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyenkor kérdezem magamtól, hogy minek tépem a számat, mikor a userek 90%-a azt hiszi hogy jobban tudja...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2728) Findzs válasza szellem1978 (#2725) üzenetére


Findzs
addikt

mondtam én

:K

egyébként a kn9 az nf4 ultra chipszettes lehet amihez érdekes módos van ujabb bios ez lehet a megoldás

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2729) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#2727) üzenetére


Dee Dee
tag

Nyugi, válaszod minden részét teljesen pontosan megértettem. xp 64 feltelepítését kiváncsiságból tettem. Ha jobban tudnám, nem fordulnék Hozzátok tanácsért. Amit meg írtam, pusztán a tapasztalataim megosztása miatt tettem.
üdv

(#2730) diablo1984 válasza Dee Dee (#2729) üzenetére


diablo1984
veterán

ami számodra változást hozna, az a vista 64 lenne! ;)

más: huhh, kingmaxözön a karácsonyra, de ez a 2x1gbkingmax +1x2gb kingston esete nagyot ütött! :DDD

(#2731) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2700) üzenetére


diablo1984
veterán

na variáltam és tesztelés fázisban van most a cuccom:
procin húztam még 100mhz-t, így 3100-on hasít
memó így 887-re emelődött, és 5-5-5-15(18 volt eddig)-2T-re húztam az időzítéseket

feszeket nem változtattam és eddig everest stabilitás teszttel okés, 3dmark vantage-al is jó, meg még eddig hibátlan a cucc!

úgy néz ki a prociban még volt tartalék, mert a 800-as kingmaxokkal 3013 volt stabilan a vége, ezekkel már 3100, de 3200-on is indult, csak ott valami kevés volt neki, mert vista töltés közben kékhalál, szóval ott vagy memó érte el a határt, vagy proci, de inkább szerintem a memók lehettek....de ennyi pénzért ennyi is elég tőle! :K

(#2732) Findzs válasza diablo1984 (#2731) üzenetére


Findzs
addikt

nem semmi egy 4400 as procitol
grat

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2733) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2731) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Everest meg 3DMark nem ér sokat, valami rendes játékkal izzaszd. Ha kapnak feszt rendesen a RAM-ok (2.1-2.2V) szerintem mennének azok 4-4-4-12-20-2T-ben is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2734) diablo1984 válasza Findzs (#2732) üzenetére


diablo1984
veterán

ez semmi, a giga 690g-s lapomban egy másik ugyanilyen proci 3200-on volt atomstabil, 3300-on is ment, de akkor már a feszek 1,4V felett kellett volna neki, az meg nem természetes!

ebben a lapban a 3100-hoz a proci 1,375V-ot kér, a ramoknak 2,05V-ot adok, mert a kingmaxokat nem akarnám meggrillezni.

valszeg amúgy még fesszel még több tartalék lenne benne, de a lap akkor már kissé 1,4V-nál fölülméri ezt a procit is, mert kb 70 fokosra írja, 1,375 mellett meg 60 a max hő....

VR: mint írtam, a ramoknak 2,05V-ot adok, 2,2V kingmaxnál nem annyira egészséges(szerintem), de amúgy cod5öt toltam neki, nfs undercoverral is toltam, de semmi hiba eddig! mellesleg az everest stress tesztje fullra hajtja a procos mindkét magját, ha ott valami instabil, akkor az kakukkol!

(#2735) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2734) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem meg exhas kitaláltál egy értéket ami fölé nem mersz menni, ami már csak azért is hülyeség, mert max. gariztatnod kell, puff neki. Fél évig 2.2V-on mentek a moduljaim, még csak nem is melegedtek... Ami kinyírt egyet: 800@3-4-4-8-15-2T 2.3V-on, de valószínű az kevesebb fesz mellett, akár alapfeszen is beadta volna a kulcsot, csak kicsit később, ugyanis teljesen gallyra ment pár nappal a kis próba után. Egyébként stabil volt. :DDD

Szerk.: Az Everest "stressztesztje" csak a selejt benchmarkok futtatása végtelen ciklusban, max. a CPU-t hajtja meg (de szerintem azt sem maximálisan, mivel csak 1-2 utasításkészletet és minimális cache-t használ), nem a RAM-ot (aminek most igazán jelentősége lenne), és pláne nem az egész kócerájt. Olyan is volt, hogy 5. vagy 7. órája futott az Orthos 9-es prioritással, indítottam egy Firefoxot és adta is meg magát a rendszer, ugyanehhez elég 20-30 perc CS Source pl., ennyit a tesztprogramokról.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2736) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2735) üzenetére


diablo1984
veterán

mondjuk a ram élettartam garos, úgyhogy van időm kinyírni....

nyugi izzadt már a lent említett játékok alatt is, szóval egyenlőre stabilnak mondható!

az orthos valamitől keményebb, mint az everest, az a memókat is fullra leköti, azért nincs kapacitás még az egérmutatót sem mozgatni nagyon....mind1, az én módszereimmel tesztelem stabilra socket a-óta a rendszereimet és eddig nem vallottam szégyent vele! de amúgy tényleg a gépek, vagy dvd rip a lényeg, nem kell nekem, hogy az everest jól fusson, mikor meg kellene a cucc, akkor meg kékhalállal szembesüljek.....de eddig bejött! :B

jah, a memófesz érték az a 800-as ramoknál adott 2,05V volt, ezt adtam az 1066-osnak is, geilek azok bírták a 2,2V-ot, igaz a hűtőbordájuk grillszerű volt, de bírta! egy bíztos, mikor 2,1V-ot adtam a ramoknak, akkor 1000 fölött nrm volt hajlandő elindulni a ram, de annyira nem fontos a full tunning, fontosabb az, hogy tartós legyen a cucc, mert már nincs tartalékgépem, eladtam mindent, mert kellett a pénz karácsonyra, meg amúgy is! :DDD

(#2737) Ste válasza kircso13 (#2680) üzenetére


Ste
addikt

Cm Hyper Tx2 volt rajta, azon nem nagyon tudtam mit állítani. A későbbi Xigmatek is beakasztós, azon sem lehetett állítani. Lapcsere let a dologból. Az újjal hibátlanul üzemel. Aki ellenben szeretne egy ilyen lapot, priviben megtalál :)

(#2738) diablo1984 válasza Ste (#2737) üzenetére


diablo1984
veterán

pedig jókis lap ez, nekem csak ez maradt :B

(#2739) Ste válasza diablo1984 (#2738) üzenetére


Ste
addikt

a procit sajnáltam volna cseréltetni, mint korábban is írtam, így a lap húzta a rövidebbet. Egy m2n-e lett helyette, de nem megy benne olyan szépen alapfeszen a cucc, mint az abit-ban.

esetleg még egy lap tartalékba? :)

(#2740) diablo1984 válasza Ste (#2739) üzenetére


diablo1984
veterán

köszi, de most 0-ra ürítettem a felesleges hardverkészletemet, ha a főgép megadja magát, akkor anyám rettenetét használnám, hamár összeraktam neki, de remélem nem kerül rá sor!

jó lap ez, kissé finnyás, de mikor minden összeáll, akkor már tuti!

(#2741) SP!T


SP!T
addikt

Hi! Érdemes még KN9 Ulta + 6400+ BE kombóval bíbelődni? Inkább 790X alaplap egy phenommal? Vagy c2d? Ez már kicsit drágább...

Most KN9-em van. Ha 6400 BE lesz benne az már tényleg a teteje... Utána nincs hova bővíteni.. Ja de! 4GB helyett 8GB ram! :D Na deminek? 6400+ max 4830as vga-t hajt ki. A mellé meg elég a 4gb ram szerintem. Kár, hogy nem fogadja a Phenom procikat a lap...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2742) diablo1984 válasza SP!T (#2741) üzenetére


diablo1984
veterán

a 6400+-os proci szerintem nagyobb vga-t is kihajt, elvégre 2x1mb cache van benne, és alapból 3,2ghz-en megy! ha 3,5ghz-et kihoz belőle az ember, akkor már attól is jobb!
a 4 magot még nemsokminden használja ki, talán csak a 3dmarkok újabbrai, abban is inkább a c2q procik hülyére húzva jeleskednek....az AMD-sek inkább belenyugszanak...

(#2743) SP!T


SP!T
addikt

Tehát leegyszerűsítem a kérdést. Van egy KN9 Ultra. Gondoltam rakok bele X2 6400+ procit (18e huf). Na de ha lapot cserélnék, ami plussz 6-8e huf és bele egy Phenom 20e körül. Nem éri meg ezt a felárat nem? Ilyen áron C2D csak jobban megéri, ha már költök rá ennyit.. :U Vagy nem? Phenommal egyáltalán megéri szórakozni? Végülis csak kb +4e ft egy 9600os a 6400+ hoz képest, csak uj lap is kell!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2744) diablo1984 válasza SP!T (#2743) üzenetére


diablo1984
veterán

a mostani árak mellett inkább te is várj még pár hónapot, míg kinem jön az am3-as deszkák, meg hozzájuk a procik! a mostani géped sem rossz, de alaplapok ára most túlzottan fenntvan, várj még, nem hinném, hogy lejáratós státuszban lenne még a konfigod....

egyenlőre a 4mag még nem (nagy) előny, de tény, hogy intel vonalon(hacsak a 3dmarkokat nézzük) többet tud a proci, de ez leginkább ilyen szintetikus teszteknél jön ki, az amd más technológiát használ....
ha neked is olyan gép kell, ami olyan szándékkal van összerakva, hogy"kinek van nagyobb f@sza", akkor válts intelre vedd meg bele a q6600-as procit, húzd fel 3,6 fölé, és örülhetsz, hogy a 3dmarkban több pontot kapsz....de gyakorlatilag nagyobb difi csak a buxádban fog jelentkezni.... :U

(#2745) cirkus


cirkus
aktív tag

sima KN9 -es alaplappal rendelkezem !
ahogy az alírásomban is látszik, úgy a procim Athlon 64 X2 3800+
Egy új prociban gondolkodom !
Mi lenne az a legnagyobb amivel ésszerű és érdemes bővíteni, megfelelő konfigurációt alkotna DDR2 2 giga rammal ??

(#2746) diablo1984 válasza cirkus (#2745) üzenetére


diablo1984
veterán

jó, ajánlom az én konfigomat példának! csak arra vigyázz, ha procit veszel, hogy először a lapba próbáld bele, ment sok hőmérsékletét túlméri(azonos szériában is!!!)

(#2747) cirkus válasza diablo1984 (#2746) üzenetére


cirkus
aktív tag

quaddal nincs értelme foglalkozni ?

(#2748) diablo1984 válasza cirkus (#2747) üzenetére


diablo1984
veterán

nem is fogadja a lap.... :U

(#2749) SP!T


SP!T
addikt

Most látom, hogy a vcore-t, nem lehet a gyárinál alacsonyabbra állítani, csak feljebb! :F Nem lehet alulfeszelni a procit? Ez milyen baromság volt az Abit-tól... :W Illetve 6400+ procival, minden alapbeállításon, most fagy a gépem orthos alatt. A vrm-ekre gyanakszom a proci mellett balra. Tűz fórró, mióta nem 5600+ procim van. Ráraktam egy ventit ideiglenesen, megnézni az segít-e.
A másik kérdésem. A 6400+ BE procinak nem lehet 16nál magasabb szorzót adni? Miért? A lap nem engedi csak, vagy a proci?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2750) diablo1984 válasza SP!T (#2749) üzenetére


diablo1984
veterán

gondolom a legfrissebb biost feltoltad?
nézd meg, hogy alap beállításon(gyári vcore, asszem az 1,4V, alap órajel), a memóriáknak 2V-ot tolva stabil-e, mert elképzelhető, hogy ezt a procit is félre méri a lap(sziréna, majd kikapcs a trend)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.