Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) diablo1984 válasza BOBO6 (#1050) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem visszábbvett tunningal most hibátlan egyenlőre! 1 órát nyüstöltem a carbont és nem hibázott! máskor meg 5-10 perc alatt restart volt, akármennyi +feszt adtam neki! de azt nem értem, hogy hogy van ez, hisz anno kimértem, kiteszteltem, hogy mit bír a procos-lap párosítás, és semmi gond nem volt vele, mostmeg visszább kellett venni... :(

(#1052) valentinho


valentinho
aktív tag

Hali!Igaz nem ilyen lapom van, hanem AN52, de hátha tudtok segíteni tuning ügyletben!Szal ha még csak 210-es fsb-re rakom, akkor sem bootol-be... :O Próbáltam 225-el ott már visszavettem ht-t, de most ott csak a szorzót kell visszavenni, vagy van vmi 16 illetve 8 közül lehet választani :F Azzal mi a a tehendő?Ramot nem osztottam vissza, mivel bírnia kéne!Floppy sincs letiltva, esetleg CNQ bekeverhet?Előre is köszi :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1053) diablo1984 válasza valentinho (#1052) üzenetére


diablo1984
veterán

1. emelj feszt, a procinak és a memóknak
2. a memókat oszd vissza
3. ht-t 4x-esre állítsd
4. szórzót hagyd a p*csába
5.CnQ úgyis letilt tunning módban(vagyis a kn9-s-nél így műxik)
6. :R

(#1054) zsámoly


zsámoly
tag

Üdv.
A RAM órajelét hogy lehet lehúzni?(Kingston667 most 800-on megy)

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#1055) diablo1984 válasza zsámoly (#1054) üzenetére


diablo1984
veterán

van egy olyan rész, ahol az időzítéseket lehet beállítani, a bios-ban az első oszlop 4. vagy 5.sora, oda belépsz és ott dram cuccoshoz belépsz és ott ki lehet választani, hogy ddr533,667,800!

(#1056) nesa válasza valentinho (#1052) üzenetére


nesa
veterán

Lehet megiscsak jobb lett volna ramhalgatni es az en lapomat megvenni mint ezt az ismeretlen lapot.

(#1057) valentinho válasza nesa (#1056) üzenetére


valentinho
aktív tag

LOL :DDD Már jha... :((( De azt mondták ez az újabb széria vagy mi és, hogy már nincs náluk KN9... :O

[Szerkesztve]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1058) diablo1984 válasza valentinho (#1057) üzenetére


diablo1984
veterán

ez meg 520-as chippel van szerelve? hmmm, semmi heatpipe, hát mit várhat még az ember? :(

mod: viszont fantáziadús a doboza! :D

[Szerkesztve]

(#1059) valentinho válasza diablo1984 (#1058) üzenetére


valentinho
aktív tag

Hácc ez van...Boltba érkezéig nem is tudtam, hogy létezik ilyen egyáltalán! :DDD Bios flesselés után sincs változás, szal ezvan... :O

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1060) diablo1984 válasza valentinho (#1059) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor ez az aminek látszik! egy olcsó lap amitől csak annyit kell várni, hogy a proci alapon menjen benne, de azt hibátlanul tudja! és is ha anno a kn9-s-ről nem hallok annyi jót az életben nem jött volna képbe, mert az olcsóbb lapokból eddig kispóroltak mindent így a tunningpotenciát is! nemtúl régi lap ez a kn9-s-es sem, de mint láthatod te is, hogy kifutó, talán azért, mert túl jó, túl olcsó és a drágább abitoktol veszi el a célfelhasználókat, ki tudja! engem akkor meggyőzött és nem bántam meg! :B

(#1061) nesa válasza valentinho (#1057) üzenetére


nesa
veterán

Oszinten sajnalom hogy Mariettaeknak hiszel... szerinted mit ertenek hozza??
Ha erdekel a lapom szolj, azt meg add el valakinek.

(#1062) dante3


dante3
addikt

Sziasztok! Most rakok össze egy gépet az egyik kollégámnak, és érdekelne, hogy a AMD Cool 'n' Quiet Driver mi célt szolgál, nem volt még amd-s lapom!?

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1063) lsc válasza dante3 (#1062) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Ha nincs terhelve a proci, akkor csökkenti a proci feszültségét és az órajelét /fogyasztás, höfok csökken/. A win-ben minimális energiagazdálkodást kell beállítani,hogy müködjön, ill lehet ,hogy a biosban engedélyezni kell.

Az élet kegyetlen .

(#1064) dante3 válasza lsc (#1063) üzenetére


dante3
addikt

Köszi, most már világos! :R

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1065) Chaser


Chaser
titán

Vennék egy kn9 lapot, a ''simát'' [link], szupertuning 1általán nem lényeg, csak stabilitás a fontos, ramoknak lehessen 2.2V-ig feszt adni, meg az időzítéseit állítani? Visszaolvasnáma totyikot, de sürge lenne a válasz :B
Jah és az érdekelne, hogy hallottam egyes lapoknál, hogy c'N'q-t tuningkor letiltják, én ha tuningolom is, szorzót nem fogom állítani, max FSB-t, menni fog a c'n'q?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1066) éN79 válasza Chaser (#1065) üzenetére


éN79
addikt

Vedd meg nesa ( :R ) lapját! ;)

Ramoknak simán lehet adni annyi feszt, aszem 2.3 v. 2.4V-ig jók, az időzítéseket természetesen lehet minden extrém értékre állítani.
C&Q többnyire nem megy tuning esetén valóban (a szorzót amúgy is többnyire maxon hagyják, az ''fsb''-t szokták növelni), de ezt tökéletesen (sőt!) helyettesítheti az RMClock nevű alkalmazás. ;)

(#1067) Chaser válasza éN79 (#1066) üzenetére


Chaser
titán

Köszi a gyors választ :R A lap már folyamatban van, és mindenképp olyan helyről kell, ahol megfordulok néha, ha netán gariztatni kellene. Néztema bolti árait, ott se drága, 16kért láttam asszem a kn9-s meg az ultra verziót is, kicsivel kevesebbért de elég sok garival veszem ezért a kn9-et, ha a ramok terén van beállítási lehetőség. De ezexerint van :R
2x512mb geil ultra 800-as menne benne, tapasztalat? Procit még nem tudom, az biztos hogy ha x2 akkor windsor, ha innen nem jön össze egy függőben levő 3600-os, akkor 4000-es lesz, a ''mi'' boltunkban nagyon jó áron van, de majd holnap megkérdem a tisztelt főnökséget, lehet elírták :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1068) éN79 válasza Chaser (#1067) üzenetére


éN79
addikt

Geil Ultra: adj neki majd megfelelő feszt (min. 2 - 2.1V) és nem lesz gond. Windsor procit 4000-esben nem biztos hogy már találsz, de ha igen, akkor az nagyon jó vétel lenne, de mostanság már inkább ''csak'' brisbane'' van, ami szintén nem rossz, és talán már normálisan méri a lap a cpu hőmérsékletét.

(#1069) Chaser válasza éN79 (#1068) üzenetére


Chaser
titán

Ramokat illetően köszi a választ :R
A 4000-est nem kerestem, hanem ma az új árlistánkban láttam, 2ghz, 2x1mb L2..ez meg csak windsor lehet, és naon occcsón:) Holnap felhívom a nagykert, aztán megkérdezem tényleg az-e aminek mondják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1070) valentinho válasza Chaser (#1067) üzenetére


valentinho
aktív tag

Nekem a Geil ultrák mennek 2.2V-on 4-4-4-12-ben közel 1000-et!2.3-al sztem menne az még, csak lap a problem! :DDD

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1071) Chaser válasza valentinho (#1070) üzenetére


Chaser
titán

Grat :R Még ide se értek az ultrák, már az ultra+-on agyalok:D Cl3 900-on vagy ezren..nyami :DD

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1072) fecus


fecus
őstag

Abit KN9S-hez hol lehet kapni olyan USB bővítőt amit a kártyahelyek takaró lemeze helyett lehet hátulra betenni.
Nem tudom érthető-e? Az alaplapi további USB-ket szeretném használni. Hogyan keressem ezt a Net-en?
Nem előre akarom, ezért nem jó a floppy helyére betehető hub.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1073) Debilon


Debilon
addikt

nos első kisérletre ezek az eredmények születtek..

KN9-S lapban
3500+ CPU alapfeszen: ~2904Mhz (265x11)
800as PQI RAM (1,90v) visszaosztva 667-re: ~828 Mhz (5-5-5-18 2T)

270-en elindul a gép, de a win az ''üdvözöljük'' képernyőnél restart..

CPU-Z: [link]

mit kellene még csinálni, hogy 3ghz körül menjen?
ahhoz 272Mhz ''FSB'' kellene a számolás alapján...
kis fesz a procinak? (stock hűtő, dobozos proci volt..) jelenleg Everest szerint 32 fokos a proci

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1074) K.Tamas89 válasza Debilon (#1073) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Hello!

A HT-t visszább raktad?

üdv. Tamás

(#1075) Chaser válasza fecus (#1072) üzenetére


Chaser
titán

Nálunk pl Szentesen lehet, nem messze van Szegedtől.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1076) Debilon válasza K.Tamas89 (#1074) üzenetére


Debilon
addikt

igen, most 4x-esen van...
gondolod dobjam 3x-ra?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1077) Chaser válasza Debilon (#1076) üzenetére


Chaser
titán

Simán, FSB emeléssel az is nő, így nem csoda, ha kifagy a win...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1078) fecus válasza Chaser (#1075) üzenetére


fecus
őstag

Ez jó hír. Pontosabban hol, és miként hívják ezt az ''izét''?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1079) Chaser válasza fecus (#1078) üzenetére


Chaser
titán

Hansa98, Kossutgh utca, ha jól tom Szegeden is van üzlet, de ott nem tudom hogy bolt is van-e, vagy csak irányítástechnika. Ha gondolod el is postázhatok egyet hétfőn, némi kedvezményt is kaphatsz, mert ott dolgozok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1080) iwu


iwu
addikt

hali!
valaki tudna írni nekem gyári hűtéssel kn9-ultra pwm hőmérsékletet terhelten?
thx!
ÜDw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1081) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy próbálta-e már valaki a Raid0-t ezzel a lappal... (KN9-S) elvileg tudja, de igazából nem értek hozzá. Esetleg tapasztalat?!

Tökre láma vagyok, de kiszeretném próbálni :) Köszi, csá!

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1082) FireKeeper válasza iwu (#1080) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem ugyan KN9S-em van, de az 38 fokos. remélem azért ez is segít! :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1083) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!!

KN9(sima, NF4)-ről mi a véleményetek?

fő ként tuningra kéne 2X1giga kingmax mars 1066 költözne bele meg egy 4000+ tuningos Brisben-t szeretnék

negatívumok érdekelnének főbb ként.. ill mi is van ezzel hogy ha FSB-t állitok akkor megszünik a c'n'q?? elég csak 201 raknom vagy mondjuk 280-nál nem szereti már?


köszönöm a válaszaitokat

üdv VR

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1084) direwolf válasza iwu (#1080) üzenetére


direwolf
őstag

Most épp 40 fok
Statisztikát készítesz? :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1085) direwolf válasza VR6-Fan (#1083) üzenetére


direwolf
őstag

Pár oldalt olvass vissza, nemrég volt róla szó...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1086) éN79 válasza VR6-Fan (#1083) üzenetére


éN79
addikt

Ha a C&Q nem megy (emlékeim szerint nálam 250 környékén még ment, de többen állítják, hogy ahogy állítod az ''fsb''-t, meg is szűnik a c&q) akkor marad a kiváló rmclock, ami a c&q-nál sokkal jobban konfigurálható.
A brisbane-nek elég lesz a 280-290 FSB, az meg simán benne van tudtommal a lapban, viszont nem tudom, hogy a cpu hőmérséklet mérése már megoldódott-e. :U

(#1087) Grei


Grei
csendes tag

Sziasztok!
Nem igazán vág ebbe a topicba de megfelelőt nem találtam.
Tehát ugy néz ki, hogy vennék én egy gépet és kb ezt raktam össze:
Alap abit:kn9 ultra : 19284
Ram pqi: ddr2-800 1gb 4-4-4-12: 10068x2
Vga gigabyte 8800 gts 320mb 320 bit pci-e: 66744
Cpu amd athlon 64 (am2) x2 5200+ 1mbx2: 27996
HDD western digital 160gb 3gb\s 8mb 7200rpm : 11800
nec dwd +-rw: 6000
eurocase5470 ház+táp 450w: 12720
össz:164680

Szeretném ha megnéznétek és véleményeznétek mert én már elég rég kiestem a fejlődés követéséből és nem igazán van időm utánuk nézegetni.
megéri?
jobb vagy olcsóbb alternatíva?
stb?
előre is köszi... :R

(#1088) Gyuri27 válasza Grei (#1087) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] inkább ide.
Gyere át!

Amd - Radeon - Ryzen

(#1089) Grei válasza Gyuri27 (#1088) üzenetére


Grei
csendes tag

hoppsz benéztem! :D
ok átmegyek. az előző hsz em vegyétek semmisnek!
köszi

(#1090) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

Gazdagodtam egy KN9 SLi Abit lappal, és a kérdésem a következő lenne. Mire van a PCI-E melletti kis 4es tápcsati (olyan, mint amit az optikai meghajtókra dugható táp csatlakozó) Gondolom vmi kiegészítő táp. Simán fogom a táp egyik kábelét és bedugom? Ez csak SLI-be kötve van hatással, vagy mire?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[Szerkesztve]

(#1091) FireKeeper válasza mArZsi (#1090) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jól gondoltad, akkor kell ha sli-t használsz. és igen, fogod bedugod és kész.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1092) VR6-Fan válasza éN79 (#1086) üzenetére


VR6-Fan
veterán

és annyi hogy ha én 1.35 állítom a biosban a feszt az mennyire pontos(mennyire ingadozik)?

ill azt a hőcsőves retenetet lecserélte már valaki rajta :F

és mik a maximális feszültségek cpu&ram esetén?(amit ténylegesen le is tud adni)

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1093) diablo1984 válasza VR6-Fan (#1092) üzenetére


diablo1984
veterán

kissé ingatja a feszt, de nem túl vészes! hamár hearpipe van rajta, akkor nyugodjék is rajta békében!max feszt nem tudom, 2,3V a ramnak játszik, az biztos(lehet több is), a cpunak asszem 1,5V(vagy akár több is)! ezek teszteltek voltak, de lehet szerintem nagyobbat is választani, csak nem egészséges! ja és a chipsetnek is asszem 1,35V-ra(vagy 1,4V) lehet a feszét(alap 1,2V) emelni és a HT sín feszét is állítani lehet(alap 1,2V)!

(#1094) diablo1984 válasza VR6-Fan (#1092) üzenetére


diablo1984
veterán

amúgy 1,4V-nál a cpu feszt ingatja rendesen 1,392-1,424 ig vegyesen, pedig a tápom nem egy codegen.... :(((

(#1095) VR6-Fan válasza diablo1984 (#1094) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát az a kék hőcsőves borzadáj szerintem nem sokáig lesz rajta, mert leolvadna... :D

hát figy az előző asus lapom annyira gagyi volt hogy biosba nagyon szépen lehet állítani a feszt, és annyit tudod hogy 1,39V vagy 1,48V szerinted mennyire voltam ideg :) ?


am nagyon jó lenne, ha tudná min a 300-as FSB-ét, mert min 3.2 körül kéne hogy menjen stabilan a kis BR.(válogatot darab lesz..)

ő és mi is az a progi amivel lehet állítani úgy a procit mint a c'n'q??(linket tudnátok dobni az aktuális verzioról?)

a proci áram köreinek a tekercseire érdemes bordát rakni :F

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1096) diablo1984 válasza VR6-Fan (#1095) üzenetére


diablo1984
veterán

ááá, ebben azért kissebb lépésközönént lehet a feszt állítani, asszem 0,025önként, de lényeg, hogy ténylegfokozatosan lehet alápörkölni a procinak! a chipset és HT feszét 0,05önként.....

jaja, a cq húzásnál nem műxik, de nekem a feszámmítós csodánál egyszerűen rastartolt a lap! nagyon nem szereti, ha babrálják a szir-szarjait!

nekem már attól is beszart, hogy az órajel default volt, a feszt meg 1,35V-ra fixáltam....erre nyugi helyzetben előbb kimeredt, majd restartolt.....brisbane nem a legzsírabb proc ebbe a lapba....

(#1097) VR6-Fan válasza diablo1984 (#1096) üzenetére


VR6-Fan
veterán

pedig csak az lesz bár igazából intelt szeretnék de 16k nincs jó lap...

ill mi is a baj a BR maggal? azon kivül hogy szerezhetek egy diodás hőmérőt :D
ill honnan lehet szerezni hozzá keretet ami már nem anyag hiányos... és mennyi(mert akkor az is egyből csere :) , igen AC-m van..)?

vagy ha tudsz még valami jó lapot ami 18k max BR alá főként tuningra akkor ne tarsd magadban :D(felszereltségeben nincsenek nagy igényeim..)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1098) valentinho válasza VR6-Fan (#1097) üzenetére


valentinho
aktív tag

Vedd meg Nesa lapját, 383(vagy e körüli) FSB-t megy!KN9S az már 550-es csipszettel van szerelve és egyedi tuninggal bír! :DDD
[link]

[Szerkesztve]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1099) VR6-Fan válasza valentinho (#1098) üzenetére


VR6-Fan
veterán

cső!!

te itt :DDD ?

egy linket dobsz :) 16k-nál többet nem adok érte.. ill milyen procc és ramokkal?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1100) valentinho válasza VR6-Fan (#1099) üzenetére


valentinho
aktív tag

Sztem nem árulja, vagy nemtudom, csak nekem többször mondta, hogy vegyem meg a lapját, mert én is ilyet akartam venni!De nekem asszem 17k-ért akarta adni, annyit meg csak kibírsz egy fasza lapért, van még rá 2.5 év gari asszem![link]-Itt keresd! ;)

http://soundcloud.com/tinnyo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.