Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) aya


aya
addikt

Phenom proci müködik sima kn9 nforce 4 lapban?

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2152) antikomcsi válasza aya (#2151) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem találtam még olyan biost ami támogatná az am2+ procikat.

(#2153) Picco válasza aya (#2151) üzenetére


Picco
addikt

haat, elmeletileg mukodni fog...de majd meglatjuk...nforce4-hez kiv vok h megcsinaljak e...eleg regi mar szeginy :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2154) SP!T


SP!T
addikt

Hi! Ha áramtalanítom a tápot, elfelejt minden beállítást a BIOS! (KN9-SLI) Elemet cseréltem, de nem segített. Bár tuti nem az a rossz, mert lemértem multiméterrel őket. Legújabb BIOS-t is felraktam, de nem segített! Meg néha, ha sokat állítgatom, ugyan úgy kiírja, hogy please "re-enter the cpu settings" és alapra visza rakta az FSB-t. Pedig csak 1-2MHz-es emelésről van szó, akkor is... Valami nem okés a lappal! Csak nekem van ilyen problémám?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2155) Picco válasza SP!T (#2154) üzenetére


Picco
addikt

beszelj dryman-el, o megmondja h mi a problema :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2156) fatianegra válasza Stve26 (#2114) üzenetére


fatianegra
csendes tag

nekem is volt ilyenem ugyanilyen GeIL ramokkal. Visszavittem a boltba modom mi a baj erre a csóka:
milyen alaplap?
mondom Abit KN9 Ultra
jaaa, az Abit nem szereti a GeIL-t.
termék vissza, plusz 3000 2x1GB Kingston hazavisz betesz örül.

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#2157) lsc válasza fatianegra (#2156) üzenetére


lsc
nagyúr

Az enyémben geilek vannak , nincs gondom .

Az élet kegyetlen .

(#2158) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

HEllo! Kérdésem az lenne, hogy lehetséges e, hogy a Kn9-be, beletéve egy ide (Pioneer dvd írót ami ide-s) kikapcsolgatja a gépet(Ide driver nincs felrakva). Mert most lehúztam a lapról, és eddig nem kapcsolgatta le a gépet)

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2159) Coyot válasza fatianegra (#2156) üzenetére


Coyot
őstag

Bios kellett volna csak frissítened...

Má' nem

(#2160) fatianegra válasza Coyot (#2159) üzenetére


fatianegra
csendes tag

BM, ha tudtam volna...
Asszem a 19-es van fent.
most talán a 23-as a legújabb...

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#2161) VaniliásRönk válasza fatianegra (#2160) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

1.9 utániakban már nem javítottak a memória-kompatibilitáson, nem lett volna megoldás a 2.3-as.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2162) fatianegra válasza VaniliásRönk (#2161) üzenetére


fatianegra
csendes tag

most nézem, tényleg:[link] :W
persze nem 100% hogy a 19 van fent. :F
amint hazaérek lecsekkolom.
Sajnálnám, ha ez lenne, a GeIL jobb áron volt mint a Kingston.
Bááár azért a mostani se egy moslék.

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#2163) Mr.SonyBlade


Mr.SonyBlade
csendes tag

Hali!

Kinek mi a tapasztalata a lappal? Megéri még az árát szerintetek?
Illetve az lenne a kérdésem, hogy AGP-s VGA nem megy bele?
Gondolom nem, de azért megkérdezem!
Nem vagyok Guru ezekben!

THX

(#2164) VaniliásRönk válasza Mr.SonyBlade (#2163) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Melyik lapra gondolsz? Van 4 tipus KN9-esből, és akkor az AN9-esekről még szó se volt. (+2)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2165) ela válasza Picco (#2150) üzenetére


ela
tag

Szia !

Lehet,hogy nem voltam teljesen érthető,de ...

Kiváncsiságom tárgya mindössze annyi,hogy a lapunkban - Abit KN-9-S - lehet-é az AMD X2 5000+ Black Edition szorzóját -szabadon garázdálkodva- feltolni BIOS szinten,mondjuk az alapról 18x-ra.
Egyáltalán engedi-e a BIOS és nem a Proci ezen müveltet ??
Várom a hozzászólásokat !!!

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#2166) Picco válasza ela (#2165) üzenetére


Picco
addikt

na ez jo kerdes, de szerintem igen, inkabb x2 topicba kerdezd meg hogy abit lapoknal be procival mennyi szokott lenni a max szorzo.
amugy miert akarsz 18as szorzot? :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2167) ela válasza Picco (#2166) üzenetére


ela
tag

Oké !

Ott is meg kérdeztem,de úgylátszik ezen összeállítás Fehér Holló egyenlőre.

Már tulajdonképpen mindegy is,hisz megrendeltem és majd beszámolok az eredménykről,csak kiváncsi voltam,de azért köszi.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#2168) BOBO6 válasza Yutani (#2137) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Érdekes módon nekem is ez a 262-es FSB a határ, pedig ez G1-es proci. Afölött akármennyi feszt adok, csak rosszabb lesz, mert elmelegszik. (Mondjuk nem tuning hűtővel :U ) :(

Bevált a 3850-es zsuga? ;)

(#2169) pisti88+ válasza BOBO6 (#2168) üzenetére


pisti88+
senior tag

Van egy Abit KN9-S lapom most jelenleg egy 4000+-os járgány megy benne 5000+ra(2624MHZ-re)huzva! Kérdésem a következő lenne megy ennél feljebb fesz nélkül mert most nincs neki adva, adtam neki mikor jobban huztam de kék halál lett a véga namost ez lenne a vége vagy kilehet még hozni belőle vmit? Másik iagz hogy a fent említett deszkám nemjol müködik együtt tuningramokkal, mert nekem ugyan kingmaxaim vannak de elvben az is bír 1 kis huzást namost ez semmit nem visz mert el sem indul aszondták ez jó lap igaz vagy kamuztak pls help valaki köszike :R

Pisti -(*_*)-™

(#2170) VR6-Fan válasza pisti88+ (#2169) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Szia!

ramok kuka :) , na jó nem max min adjéál nekik 2V és csinálj meg mindent megint ha ezsem elég akkoe 2.1-et a ramoknak(2,3-nál már illik hüteni öket), ha ez sem elég osztd vissza öket, vagy lazits az időzítéseken.

chip setnek elemhetsz egy kis feszt. ha most se megy(és a ramok is már feszelve vannak akkor a procinak),

jó kis lap ez:)

FSB-re:[link], és itt se a lap volt a korlát hanem hogy túl melegedet ill vagy kevés volt a fesz....

(igaz nekem modolt chipset hütésem van)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2171) pisti88+ válasza VR6-Fan (#2170) üzenetére


pisti88+
senior tag

Húha mejk fesz értéket emeljem nemtom mejk a chipszeté, és mennyivel szabad egyálltalán aszidtem a heatpipes hütés elég lesz:)!!!!egyépként nem szállnak el a kingmaxok 2v-tol??? Ettől azért tartok...

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#2172) aya válasza pisti88+ (#2171) üzenetére


aya
addikt

4db 1024mb kingmax van a kn9 lapomban, 940mhz-s tuningal mennek, és 2.2v -ot kapnak ;)

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2173) pisti88+ válasza aya (#2172) üzenetére


pisti88+
senior tag

:Y :Y :Y Eskü??? Hát az Geil ultrát odaba**ó eredmény grat hozzá!!!! :R :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#2174) VR6-Fan válasza pisti88+ (#2171) üzenetére


VR6-Fan
veterán

soft menü alatt lesz asszem a 3.(pci-e ne csesztesd) proci az első
az hogy alami akta kukac kitalálta hogy 1,8V a DRR2-e ramok alapfesze nem jelenti azt hogy mennek is annyin.

jobb ramokkal nekem pl így is ment[link]

kingmax-al 900-ig kevés fesszel 4-4-4-14-et tudni szokták...

(azért egy jó geil utát nem vág oda...)

Aya:milyen időzítésel?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2175) pisti88+ válasza VR6-Fan (#2174) üzenetére


pisti88+
senior tag

Benyomtam a feszt a ramoknak (2,1v) és most szárnyal a rendszer 10,5*280as FSB :C :C , satbilan asszem ennyin hagyomez már igy is az elvi határ(3000mhz)-hez nagyon közel van! Ezt a bechmarkot hogy hoztad elő leirod nekem???? :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#2176) VaniliásRönk válasza pisti88+ (#2173) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor 966-ra CL4-ben mit mondasz? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2177) pisti88+ válasza VaniliásRönk (#2176) üzenetére


pisti88+
senior tag

óóóóóóóóóóóóóóóóóóó :DD , nekem most cl5 ben mozognak a modulok szerinted he lejjeb veszem 4-4-4-12re akkor jobban megy majd??? Am nekem vissza van osztva 667re onnan huzta fel a rebdszer most 840re szerinted merjem visszatenni 800ra??? nemlenne neki sok tanácsot várok :C

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#2178) aya válasza pisti88+ (#2173) üzenetére


aya
addikt

Nem kamuzok, ha gondolod mond meg milyen képet csináljak róla, és linkem.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2179) aya


aya
addikt

Annyi a gáz vele hogy csak a gyári 5-5-5-18 2T beállitásokat engedi, ha bármit állitok a késleltetésen azonnal fagy már a biosban is!!

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2180) pisti88+ válasza aya (#2178) üzenetére


pisti88+
senior tag

Elhiszem én, nekem csask 840en mennek most azon gondolkozok hogy 5-5-5-15-ről leveszem 4-4-4-12re, csak most 667ről mentek fel 840re, ha most visszaveszem 800ra őket elindul vajon a gép???? :C

Pisti -(*_*)-™

(#2181) aya válasza pisti88+ (#2180) üzenetére


aya
addikt

5-4-4-15 2T -ben ment 2 db kingmax 940 mhz-n 2.1v mellett, amikor vettem még kettöt akkor már 2.2v -nél indult csak be a lap!
840-en szerintem mennie kell 5-4-4-12-öt talán.. bár kell majd neki a 2.1 v

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2182) VR6-Fan válasza pisti88+ (#2175) üzenetére


VR6-Fan
veterán

4.0 everest vagy újabb, "eszközök", "gyorsítótár és memoria sebeség mérés"

(szmájlikkal azért csinján)

így megy most a rendszer

szvsz, 5-5-5-18 2T nyugotan felrakhatod 800-ra, csak tesztelj valami terhelö progival(orthos/primel 2.25. google a barátod!)

VaniliásRönk, no és neked meg van a CL4 1GHz-n :P (no offens), te kingmaxaid valami nagoyn speckok, vagy félre szitázot Micronok :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2183) VaniliásRönk válasza VR6-Fan (#2182) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eddig nem mertem megnézni, ugyanis gyanítom, hogy az egyik modult azért kellett gariztatnom, mert megnéztem megy-e 800-3-4-4-8-2T-ben 2.3V-on. Ment. :D Csak pár héttel később megdöglött az egyik, de nagyon durván elszállt, 10 másodpercen belül telelistázta a képernyőt a Memtest. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2184) kircipeti


kircipeti
senior tag

Hi!

Mostansag olyat jatszik a gepem, hogy kb hetente 1x ujraindul. 2x1GB Kingmax Mars 667 van benne tok alap idozitesekkel 5-5-5-15, valamint mar atallitottam 2T-re is es 2V-ot adok nekik. A proci (3500+) is alapon megy. Az alaplapom egy KN9Ultra.
Van valakinek tippje mivel derithetnem fel a problema forrasat?

(#2185) VaniliásRönk válasza kircipeti (#2184) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nálam is előfordul néha, fogalmam sincs mi okozhatja, X2 előtt nem fordult elő...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2186) kircipeti válasza VaniliásRönk (#2185) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nekem meg inkabb a 2. memoriamodul megvasarlasa ota csinalja talan, aztan atraktam oket 2T-be, adtam nekik 2V-ot, majd egy ideig nem csinalta, most meg megint kezdi. Lehet hogy megprobalom atrakni masik slotba oket vagy megcserelem esetleg. Ki tudja...

(#2187) VR6-Fan válasza kircipeti (#2184) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ha itt tartunk nekem is vannak újraindulásaim(nap hosszat terheltem se közben se után, csak elötte) újra indulgat, de se memoria se cpu hibát nem ír ki. húzva van a gépezet mondjuk(eddig MRclockra gyanakodtam, 2 napig kilötem, de pont akkor nem volt)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2188) fatianegra válasza fatianegra (#2162) üzenetére


fatianegra
csendes tag

megnéztem, 15-ös a BIOS verzió!
akkor elvileg ez is okozhatta a GeIL RAM problémát... :W

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#2189) Janoska26


Janoska26
addikt

hellósziasztok, beléptem végre Én is a klubba :C kn9 Ultra lapocska itt hever előttem 4600+-os procival, namost az lenne a kérdésem, ha olyan 2,5Ghz-en akarom járatni, 800-as ramokkal miféle beállításokat kell beállítanom biosba? :U előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#2190) pisti88+ válasza Janoska26 (#2189) üzenetére


pisti88+
senior tag

Hát mijen ramjaid vannak? először is, mert ha szupi akkor menni fog bár azt hallottam hogy a geileket nemszeressék a kn9esek :R :R , am szerintem 2.5 ghz-n simán menni fog tökéletesen!!! Időközben láttam samu ramjaid vannak szerintem ne oszd vissza őket menni fog asszem proba ki de a ht-t lehet oszd vissza 4 re:)

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#2191) Janoska26 válasza pisti88+ (#2190) üzenetére


Janoska26
addikt

11,5*217MHz-et lőttem be neki, 2503 MHz vagy mennyi, bőven elég asszem :DD

(#2192) fatianegra


fatianegra
csendes tag

Dobtam egy BIOS frissítést 15-ről 23-ra. sikerrel.
FlashBIOS-al csináltam.
Annyi plusz dolog volt hogy a CMOS törlés miatt a RAID-et ismét engedélyezni kellett.

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#2193) fatianegra


fatianegra
csendes tag

akarommondani: FlashMenu

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#2194) Picco válasza Janoska26 (#2191) üzenetére


Picco
addikt

ooo, megy az meg tobbet is szvsz,, adj neki 1 kis plusz feszt, a chipsetnek, tedd a ramokat 2T-be, a trfc-t 127,5-re es maris repul az 2800 szvsz. :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2195) Hoze76


Hoze76
csendes tag

Sziasztok!

KN9 SLI lapom van, 23-as bios, és 5000+BE proci, most 232*11,5 en megy ~ 3016Mhz, HT freki 1160Mhz, ami jó, szerintem.

De, a ramokat nem 232*4=928-on hajtja, hanem "csak" 431*2= 862Mhz-en.
Mert a CPU:FSB arány CPU/7, csak azt nem tudom hogy miért, és BIOS-ban nincs ilyen állítási lehetőség, legalábbis én nem láttam.

Megoldás?

(#2196) Picco válasza Hoze76 (#2195) üzenetére


Picco
addikt

milyen ramjaid vannak?
amugy a 11,5 tehat a felezos szorzo miatt van legalabbis nalam amiatt csinalt ilyet :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2197) Hoze76


Hoze76
csendes tag

Kingmax 1066

(#2198) Picco válasza Hoze76 (#2197) üzenetére


Picco
addikt

probald valamivel alacsonyabb fsb-vel es 12es szorzoval...talan bejon

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2199) Hoze76 válasza Picco (#2198) üzenetére


Hoze76
csendes tag

Rosszul írtam.
13*233 van a biosban, és így ez a jelenség.
:F

(#2200) Picco válasza Hoze76 (#2199) üzenetére


Picco
addikt

hmmm....dunno :F

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.