Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Az előző topic folytatása.
Az előzmény:

Abit AN9 / KN9 topic - Archívum I. [link]

Feel Good Inc.

(#2) rétisün válasza Pompi (#1) üzenetére


rétisün
veterán

én meg el se tudtam képzelni, miért nem tudtam módosítani a hsz-emet :((( ujabban 5000 után automatice záródik, vagy ennyire résen voltál? :DDD

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3) VaniliásRönk válasza rétisün (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Rajta volt a srác. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4) Pompi válasza rétisün (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

éN79 volt résen ;)

Feel Good Inc.

(#5) nesa


nesa
veterán

Most kellene valami tuti elso hsz.

(#6) éN79 válasza Pompi (#4) üzenetére


éN79
addikt

Köszönet a gyors reagálásért! :R
rétisün: elnézést, a figyelmesség áldozata lettél. :B

[Szerkesztve]

(#7) VaniliásRönk válasza éN79 (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A nagy dolgok mindig áldozatokat követelnek. :))
Kis lépés ez egy sünnek, de hatalmas lépés az AN9/KN9 topik lakóinak! :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) Boci_83


Boci_83
őstag

És beleférek az első 10 be!!! :)
Felment a 19-es, nem makacsolta meg magát! A 20assal megvárom a windows ujratételét!
Így is 200 volt a vérnyomásom, a pulzusom meg az felett lehetett!
Na Jó éjszakát!

**********

(#9) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csigavér, nehogy agyvérzést kapj! :D Ha mégis akkor tudd, hogy a topik saját halottjának fog tekinteni. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10) wilkyx


wilkyx
tag

Jó lesz nekem a 10es is(:DDD ), egyébként normálsi dolog új lapnál hogy először nem engedett magas fsbre állítani(200->286 :B ) de igy hoyg apránként emeltem enged 290et is?(KN9S)

[Szerkesztve]

(#11) VaniliásRönk válasza wilkyx (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt már én is nem egyszer tapasztaltam, szoknia kell a ''kicsikének''. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) rétisün válasza éN79 (#6) üzenetére


rétisün
veterán

ugyan már, nagyobb bajunk sose legyen :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13) wilkyx válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


wilkyx
tag

:D akkor jó, mert szeretném már élvezni is a gépet nem pedig berhelni, pláne úgy hogy hiányzik a sikerélmény :U bár így hogy megnyertem a 13as jegyet is remélem nem lesz több gond... :)) koppkoppkopp :B

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#14) wilkyx


wilkyx
tag

Lehet hogy mégse olyan szerencsés szám volt :O A cpu(4000+brisbane) 280 fsbnél(előző lapomban 286ot is simán ment) orthosban behibázik 1.425V mellett is, holott ramokat is vissza szedtem, időzítéseket alapon hagytam, meg engedtem feszt 2.2-2.3ra, ht 3xos nem értem..... pedig a KN9Snek bőven bírnia kéne.. kapott 9.20as biost is(ezt az amerikai oldalról oneclick flashel csináltam de minden oké volt) azóta meg új wint... de orthos nem szeret... 250fsbén ment 35 percet aztán lekapcsoltam, coolnquiet drivert feltettem de biosban disablizáltam, van vmi ötletetek mi lehet?

(#15) VaniliásRönk válasza wilkyx (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A chipsetnek adtál feszt? Lehet hogy kifogtál egy kevésbbé tuningos darabot...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) Yutani válasza nesa (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem azzal kellene kezdeni, hogy mondhatni kötelező a DDR2 1,8 Voltos alapfeszültségét 1,95 - 2,0 Voltra állítani első indításnál.

#tarcsad

(#17) diablo1984 válasza Yutani (#16) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem inteles lapban is a geiljeimnek alapból 1,9Vot adott a lap, de ez is kevés volt 2V-al volt stabil! egyáltalán van olyan chipset, amivel 1,8V elég a ddr2-nek?

(#18) Vigneau válasza Pompi (#4) üzenetére


Vigneau
félisten

Mire én szóltam volna, elment a netem... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#19) Eugene Roe válasza diablo1984 (#17) üzenetére


Eugene Roe
őstag

ASUS M2N-E-ben (nf570) elég 1.8V, 1.95V elég volt 960Mhz-hez Geil-lel :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#20) Rhino666 válasza Yutani (#16) üzenetére


Rhino666
őstag

Ez miért van? Mondjuk rám nem vonatkozik túlzottan, mert az én RAM moduljaim alapból 2,1V-ot igényelnek... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#21) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Remélem nincs túl sok anti-tuning KN9-S, mert én is most rendeltem 1-et... Illetve szerintem te is csak rosszul állítottad be.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22) diablo1984 válasza Eugene Roe (#21) üzenetére


diablo1984
veterán

hát én is remélem, mert 2 nap és itt lesz az enyém is! és nem véletlenül ilyet veszek, hanem a szuperolcsó tunninglap hírneve miatt! ;]

(#23) Rhino666


Rhino666
őstag

KN9 lapba szeretnék rakni x2 4800+ procit. Kell-e nekem a rev. 12 BIOS, vagy menni fog rendesen a rev. 11-el is? :F A hivatalos oldalon csak annyi van írva, hogy 12-es BIOS-szal tesztelték és úgy oké. Bár ez nekem nem sokat jelent ilyen szempontból...

:C

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#24) RtK


RtK
tag

Én már megvettem a deszkát, már csak a ram és a proci kell megjöjjön! :))

(#25) diablo1984 válasza RtK (#24) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem meg a memók megvannak, a deszkáért csak érte kellene menni és a prociért is, csak a hűtőre kell péntekig várni, addig meg nem hozom el a többit, mert megőrítene, hogy ilyen közel és mégis olyan távol.... :O

(#26) VaniliásRönk válasza Rhino666 (#23) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mibe kerül frissíteni FlashMenu-vel? ;) Egyébként menni fog 1.1-el is, de nem kell félni egy kis flasheléstől.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) wilkyx válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


wilkyx
tag

Csak nem, hisz csak azért vettem ezt hogy bírja a kiképzést.... Mostanra annyi változott hogy 280fsb-n az orthos cpu tesztje elment félóra - 40 percet, és semmi hiba majd nézem tovább,is de csak nem szivtam úgy meg hogy nem viszi a 290-300as fsb-t, valakinek van ien kn9s gondja? Mert megy a levesbe ez a lap ha nem visz ennyit, pedig ez az amiért ezt vettem egy an9 fatality után... Chipsetnek amikor feszt adtam max 1.3ig(1.2Vről) még ennyire se vitte bár lehet hoyg csak most szokja a kiképzést...

(#28) VaniliásRönk válasza wilkyx (#27) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Megeshet, nálam eleinte meg se nyekkent 286-os FSB-n, csak sípolt, most meg ha akarnám menne annyin stabilan, de nem érzem szükségét.

Szerk.: Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 2400 felett ''kinyílik a proci torka'', és csak dönti magába a feszt, 9x286-hoz 1.55V kell neki, RMClock-kal meg nem szivesen szabályoztatnám 1.1-1.55V között.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) wilkyx válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


wilkyx
tag

remélem ez lesz a nyitja, mert nálam is így volt be se jött a vindóz még 270en sem most meg már 280on az orthos sem szívózik, az élet csupa rejtély:D

(#30) Nikkel


Nikkel
tag

Sziasztok nálam valami nagy gáz lehet melegedés terén.2940Mhz-ra húzott Brisbane Orthos alatt 71fok :Y :W .Pedig most már egy 12-es venti is fújja a levegőt a freezer hátuljára!!!Megfogtam kézzel a hűtő lamelláit és melegek.A ramok hűtő bordái tűz forróak.(Visszaosztva 667-re Így mennek 828-on 2V-al)Nem értem :F :(
Most látom tag lettem :C

[Szerkesztve]

A legfontosabb dolog a világon az akit legjobban szeretsz!!Szeretlek Manó

(#31) kircso13 válasza Nikkel (#30) üzenetére


kircso13
senior tag

Nekem is 70-75 fok körűl van, de nem gáz, a lap nem szereti a 4000+ brisbane procit, de talán az új bios ezt orvosolja. Nekem az 1.7 ill. az 1.8 -as bios-szal már volt 120 fokos is, de akkor a gépem már nem menne. A hűtő langyos volt. Szal no para!

..,

(#32) Dabsol5


Dabsol5
tag

Nálatok se működik a billentyűzetre bekapcsolás, ha be van állítva biosban?

(#33) Sdi válasza Dabsol5 (#32) üzenetére


Sdi
addikt

Nézd meg a kézikönyvet, hol található a PS2-PWR1-es jumper. Azt állítsd át / helyezd át / és működni fog. Alapból le van tiltva.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#34) Boci_83 válasza kircso13 (#31) üzenetére


Boci_83
őstag

Nekem is rohadtul felülmér a 2.0-ás is, mert már sikerült azt is rendesen felpakolni, és idegesít hogy forgatja a ventit mint állat, közben meg kézrátéttel lagyikának mondanám....
Kiadhatnának már valami rendes bioszt mert 2 napja van meg az új procim, de már tök pipa vagyok!

Néha újra is indul Orthos terhelés alatt! Milyen prioritivel szoktatok tesztelni?????

[Szerkesztve]

**********

(#35) Dabsol5 válasza Sdi (#33) üzenetére


Dabsol5
tag

Kösz.

(#36) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#34) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Átmenetileg használj SpeedFan-t, az nem csak az alaplapi szenzor alapján tud szabályozni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Hogy jöttek újra elő ezek a problémák ?? Nem is olyan régen, még király volt a 2-es biosz, már jól mérte a 4000+ x2-est meg minden... most meg 280Mhz-nél megáll FSB + 120 celsius ??!!

Még 4 nap és itt az enyém is, kezdek félni :( :F :(

[Szerkesztve]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#38) nesa válasza Nikkel (#30) üzenetére


nesa
veterán

De az valojaban szerintem csak 50 par fok:) a borda meleg ,mert ha 70 fok folott mar az tuzel rendesen:)

(#39) Boci_83 válasza VaniliásRönk (#36) üzenetére


Boci_83
őstag

Sem a speedfan, sem a rmcclock nem működik...... Nem értem miért.

**********

(#40) Joe fiú válasza diablo1984 (#17) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát nekem a kn9 ultrában 1.82 volt-ot ír ki a memó feszre(2*1gb ddr2 800-as kingmax) :))

(#41) HERR Z válasza Eugene Roe (#37) üzenetére


HERR Z
veterán

kn9 ultra, nem kn9-s;)

(#42) diablo1984 válasza HERR Z (#41) üzenetére


diablo1984
veterán

pontosan! nem egy chipset.... ;)

(#43) wilkyx válasza HERR Z (#41) üzenetére


wilkyx
tag

Hát nem tom én egy KN9-Sel szívok már 3 napja, a procimat tőled vettem, simán ment az an9fatalitiben is 286 fsb-t(2996mhz) most meg a kn9s-el a 280 is izzadósan stabil, 286 épp hogy bebootol de orthos hibát talál vagy restartol, nektek nincs ilyen gondotok az új biosszal és ezzel a lappal? már csak azért kérdem mert ze kisértetiesen hasonlít arra amit boci is írt

(#44) wilkyx


wilkyx
tag

mennyi feszt bírnak ezek a brisbane procik? lehet az volt a gond hogy 1.425 kevés neki a 10x286hoz?

(#45) VaniliásRönk válasza wilkyx (#44) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem túl esélyes. Én max. 1.45-öt ajánlok hozzájuk, többet ált. nem érdemes adni. (adott technológia max. hivatalos feszültsége plussz kb. 10%)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#46) wilkyx válasza VaniliásRönk (#45) üzenetére


wilkyx
tag

Most feltettem 1.45re és eddig jó, és gyirsabban bootol mint kevesebb fesszel, bár nem nyomattam még le az orthost rajta csak codoztam 1órát bár az nem egy gépnyűvő game... Viszont hogy mi lehet amiért nem tom jobban meghajtani rejtély, nem hittem volna hoyg visszasírom a fatalityt :DDD

(#47) Boci_83 válasza diablo1984 (#42) üzenetére


Boci_83
őstag

Mi van abban az esetben, ha valaki véletlenül a Kn9-s bioszát, tenné fel egy Ultrára, vagy fordítva?? Vagy lehet hogy a biosok egyébként meg is egyeznek ennél a két lapnál?
Már csak azért kérdezem, mert ahogy nézegettem az Abit holnapján nem tesz különbséget letöltésnél, mintha ugyan az a fájl lenne fent.....

**********

(#48) diablo1984 válasza Boci_83 (#47) üzenetére


diablo1984
veterán

szinte kizárt, hogy ugyanaz lenne, azért, mert:

- nem egy chipsetre épül
- nem egy felszereltségű(kn9s-en nincs semmi extre, míg az ultra kicsit exxxtrább)
- ha megpróbálod(és engedi is hogy felrakd)akkor elhalálozik a lap és ezt készpénznek veheted

(#49) Boci_83 válasza diablo1984 (#48) üzenetére


Boci_83
őstag

Na nem azért kérdezem, hogy ezt meg akarom csinálni, :Y csak feltünt..... Nem kísérletezek én ezzel.... :B

**********

(#50) koh válasza diablo1984 (#48) üzenetére


koh
csendes tag

Hali!

Márpedig a SoftPedia-ról olyan BIOSt töltöttem le, hogy KN9 Series 2.0. Nincs S, Ultra vagy SLI. Csak KN9 [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.