Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) diablo1984 válasza SP!T (#2749) üzenetére


diablo1984
veterán

szorzóra meg ha BE a proci, akkor lehet feljebb is állítani, mert tudtommal 16x200=3200 ami a gyári alapórajele! a be-nek meg a szorzó nem fix és nem visszafelé(olyat tud a többi is) hanem felfelé!

(#2752) SP!T válasza diablo1984 (#2750) üzenetére


SP!T
addikt

Már ma este toltam egy memtestet, mert a plusz venti nem segített (wrm ventivel 63 fok). A ramjaimnak gyárilag 2.0V kell, de feltoltam 2.1-re. Hibáznak gyári időzítéssel. Marha forróak, lehet ők lesznek a ludasok. Megpróbálom lehűteni valahogy. Ha úgy sem jó, irány gari! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2753) diablo1984 válasza SP!T (#2752) üzenetére


diablo1984
veterán

ha hibázik a ram, akkor cumi van, az hiba és nem lesz jobb! nézd meg, hogy ha tényleg 800-on hasít a ram, akkor azt feszelheted, ha hibás, akkor cserés! amúgy én a geiljeimnek toltam 2,3V-ot is, igaz melegek voltak mint állat, de nem volt gond velük, még most is mennek! ;)

(#2754) SP!T válasza diablo1984 (#2751) üzenetére


SP!T
addikt

Na igen, de felfele akkor sem tudom állítani, ezért kérdem.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2755) diablo1984 válasza SP!T (#2754) üzenetére


diablo1984
veterán

BE-es a proci? a 23-as bios van a lapodon?

memóhibáról meg, ha az egyik hibázik, azt addig dobd ki, és nézd meg, hogy jó-e úgy....

(#2756) SP!T válasza diablo1984 (#2755) üzenetére


SP!T
addikt

Mindig azt írod, amit épp csinálok! :D Már kiderítettem, hogy melyik modul hibázik. A másikkal fogok most nyomni egy orthost, mert memtest így már oké! Aztán megyek garit intézni köv héten.

Igen BE-s a proci és legújabb BIOS van fent.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2757) diablo1984 válasza SP!T (#2756) üzenetére


diablo1984
veterán

még valami: a hibásnak vélt ramot érdemes megnézni magában az összes slotban, mert lehet csak a helyet nem szereti....próba szerencse

üssed vágjad a procost, kíváncsi vagyok mennyivel jobb a 5600+-ostól! :K

[ Szerkesztve ]

(#2758) SP!T


SP!T
addikt

85 fokos PWM? Az a zsííír! :DDD Nem tudom, hogy gondolta ez a csoffadt bordát erre, ha ennyire melegedik... Ráolvadt az ujjbegyem... Ventivel lemegy 63ra. Na de ordít, mint a sakál! :W

Erre nem lehet kapni valami értelmes hűtést? Elég speckónak tűnik! :(

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2759) diablo1984 válasza SP!T (#2758) üzenetére


diablo1984
veterán

volt már aki cserélte és megoldotta, próbáld meg újrapasztázni!

(#2760) SP!T válasza diablo1984 (#2759) üzenetére


SP!T
addikt

Hővezetőlapka van alatta. Paszta többet érne? És aki cserélte,mire cserélte? Csak mert a kis chipekre nem tudom hogy lehetne felfogatni egy nagyobb bordát. Illetve vékony és magas kéne. Vagy nem is tudom megéri-e még szórakozni ezzel a lappal.. :(

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2761) diablo1984 válasza SP!T (#2760) üzenetére


diablo1984
veterán

asszem a pwm-en hagyta, a hőcsövet széttákolta és a chipsetre asszem valami saját cuccost tett....
de szerintem nem érdemes babrálni, a hővezető lapka idővel gallyra megy, szétszárad és tartja a hőt! érdemes helyette pasztázni, decsak véknyan(nehogy lefollyon az alaplapra) és csakis fehér pasztával(ezüst messze kerülendő)

bár nekem egész normális hőket produkál még a cuccos, de egyszer biztos átpasztázom(lusta vagyok kivenni a lapot, meg még az enyém jó, meg még van rá 1,5 év gar....stb-stb)

az biztos, ha megfő, akkor már ugyanilyenre ha akarnák sem tudnák cserélni, hisz az abit befejezte az alaplapos mizériáját, de inkább ne legyen vele gond!

(#2762) SP!T


SP!T
addikt

A chipseten nekem sem a gyári hűtés van (HR-05). A hőcsőt kiszedtem, az egy röhej, semmit sem szállít a pwm bordához. Lehet kipróbálom a pasztázást.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2763) diablo1984 válasza SP!T (#2762) üzenetére


diablo1984
veterán

mégis meleg maga a cső! nekem a pwm most 42 fokos, szobában 25fok van, és 1 hete megy a gép....csak jelenthet valamit... :U

(#2764) SP!T válasza diablo1984 (#2763) üzenetére


SP!T
addikt

Igen azt jelenti, hogy a pwm 42fokra melegíti a bordát. De a chipset szerintem alig tud átvinni oda hőt. Ha meg át is tud, az baromi sok lenne már. Nekem cső nélkül passzívan volt 90 fok, persze terheléssel. Ventivel 63... Képzeld el, ha még a chipsetemet nem a HR-05 hűtené és a hőcső a pwmhez vinné pluszba a meleget! :D

De ilyen probléma csak akkor van, ha nem megy a CnQ, és terhelem. Mert ugye CnQ leveszi a cpu feszt. És ezek tudtommal azért felelősek. Ilyenkor nincsenek leterhelve. Mindegy, a plusz ventivel most sikerült lehűteni annyira, hogy ne fagyjon a gép. Mikor 5600+ procim volt, ami 1.3V-al ment, szintén nem melegedett ennyire a pwm. Ezért gondolom, hogy a cpu fesszel van kapcsolatban az egész.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2765) SP!T


SP!T
addikt

Újabb fejlemény:

2.0V 4-4-4-12 a gyári specifikációja a ramomnak. 2.2V-al sem ment. Gondoltam akkor feszeljük alul! 1.9V-al tökéletesen megy eddig! :Y

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2766) diablo1984 válasza SP!T (#2765) üzenetére


diablo1984
veterán

na megnéztem terhelve a dolgokat: proci 62 fok, pwm 63fok, alaplap 31fok, szóval itt nincs hiba! :))

(#2767) SP!T válasza diablo1984 (#2766) üzenetére


SP!T
addikt

Na de passzívan, nem? Mert nálam 8cm venti sűvít rajta 2400rpm-el és úgy 63! :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2768) diablo1984 válasza SP!T (#2767) üzenetére


diablo1984
veterán

passzívan de, azért is jó ez a jó őreg lapocska! :K

(#2769) SP!T válasza diablo1984 (#2768) üzenetére


SP!T
addikt

Hővezető lap helyett átpasztáztam. 63-ról 59 fokra csökkent. Nem sok, de valami! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2770) diablo1984 válasza SP!T (#2769) üzenetére


diablo1984
veterán

szétvolt száradva a lapka?

(#2771) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2770) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az egy vastag gumi flepni, ha nincs elöregedve akkor sem egy ideális hővezető/hőátadó réteg.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2772) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#2771) üzenetére


diablo1984
veterán

olyasmi, mint a p4-es presscotok gyári hőtőjánek egyike, csak néztem havernál, mikor levettem a hűtőt, hogy mi ez az összeaszott vacak a borda alatt, a prescott kettégrillezte a lapkát és közel 90fokon járt a proci és fagyott mint az időjárás manapság....sima pasztával meg hatvanakárhánynál megállt....nemtudom miért raknak ilyen vackokat a bordák alá, mondjuk nehezebb lesarkazni vele a kis magot, meg egyenletesen hűt(fűt), de a paszta mégiscsak jobb megoldás, csak nem árt azt sem újrakenni időnként, hogy ne száradjon szét.

bár nekem még a gyári cucc van a chippen, és még bírj, de megvan a paszta is rá! :K

(#2773) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#2772) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

PWM-nél még logikus a használata, egyenetlen, darabokra oszló felszín, a paszta így 1-2 áv alatt garantáltan kiszárad, a flpeni kicsit többet bír, ha nem is olyan jó.
Hogy chipsetre (pláne CPU-ra :F) miért tesznek ilyet, azt ne kérdezd...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2774) SP!T válasza diablo1984 (#2770) üzenetére


SP!T
addikt

Egyáltalán nem. Teljesen jó állapotban volt.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2775) degu


degu
senior tag

Mondok egy vicceset... :DDD
Az Everest szerint a +12V...7,9V
-12V...0.88V ! :Y
Ezek utan elhihetem,hogy az X2-es 5000+ procim hofoka 39,es a passziv hutesu MSI 8600-as vidikari GPU-ja 65 fokos?
Dejok ezek a tesztprogik! /De az Abit szenzorai is igen erdekesen dolgoznak... :P /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2776) gorgo


gorgo
őstag

Vazz, haver teljesen beizzított, hogy vegyek egy Audiofil minőségű DAC konvertert a hangkártya helyett. Igaz 40 ropi lenne, de cserébe profi hangminőséget kapnék.

Egy bazinagy akadája van. Nincs ezen a tetű alaplapon (KN9) SPDIF kimenet.

Nem tudtok valami bővítőkártyát / stb. amin elérhető ez az opció??? (félek, sejtem mi lesz a válasz):

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#2777) diablo1984 válasza degu (#2775) üzenetére


diablo1984
veterán

hidd el, nem az abit szenzorai érdekesek, az egy dolog, hogy a procit félreméri, de a feszértékeket nem szokása, vagy a vga-ét(abban saját szenzor van)!
a procifélremérés az egyértelmű abit hiba, de nálam minden mást korrektül mér(ezzel a procival a hőmérsékletet is)

(#2778) degu válasza diablo1984 (#2777) üzenetére


degu
senior tag

Hat en is a -0,88V-on lepodtem meg...de megnezem a biosban is!
Elvileg ezekkel a fesz ertekekkel nem is mukodne a vas! :Y
/A tapom egyebkent egy 400-as Chieftec,tehat nem hiszem,hogy nem birna a konfigot/ :(
Hat akkor Everest hiba lenne? :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2779) diablo1984 válasza degu (#2778) üzenetére


diablo1984
veterán

valahol valami hibásat ír ki, amúgy tényleg nem menne a gép! legutóbb 300as codegennél láttam ilyeneket, ami egy ecs lapot hajtott, hogy melyik hülyesége volt, azt nem lehetett tudni...

(#2780) repvez


repvez
addikt

Üdv!
Lehet, hogy már volt téma csak nem olvastam át az egész topicot.A kérdésem az lenne, hogy a KN9Ultra lapba lehetséges beletenni AM2+ procikat Akár az X4-eseket is?Ha igen akkor melyik BIOS-t kell hozzá frissiteni?
Vagy ennek a lapnak a max belerakhato procija az X2 6400+?
Sajnos csak ez utobbirol találtam utalást a hivatalos oldalon proci támogatásnál, de állitolag lehetséges más lapokkal csak a HT értéke fog csokkenni a procinak AM2-es szintre.Jo lenne biztosan tudni, hogy ez a lap is tudja ,mert igy akkor nem kéne lapot is cserélni ha gépet akarok fejleszteni.
Köszi elöre is

(#2781) Debilon válasza repvez (#2780) üzenetére


Debilon
addikt

nincs a laphoz am2+-os bios sajnos

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2782) repvez válasza Debilon (#2781) üzenetére


repvez
addikt

Csak ezzel a lappal nem lehetséges vagy egyikkel sem?Vagy más gyártok jobban supportálják a régebbi AM2-es lapokat az uj procikhoz?
Ha igen akkor milyen gyártok lapjai tudják ezt a "trukkök"

(#2783) Debilon válasza repvez (#2782) üzenetére


Debilon
addikt

ezzel az abit szériával tuti nem, nekem kn9-s van..

más gyártók elvileg igen, de szerintem guglizzál rá, vagy itt a fórumban.
van pár asus meg msi, talán giga lap is.

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2784) diablo1984 válasza repvez (#2782) üzenetére


diablo1984
veterán

msi, asus, asrock, giga...etc mind kezelik a nagyobb procikat, de mivel az abit kiszállt az alaplapbizniszből így már nem is fejleszt rá biost sem(pedig biossal mennének benne)

(#2785) Debilon válasza diablo1984 (#2784) üzenetére


Debilon
addikt

valaki nem tudná mddolni/megírni azt a BIOS-t? :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2786) diablo1984 válasza Debilon (#2785) üzenetére


diablo1984
veterán

ha találsz ilyet, akkor tedd közzé, mert páran feltolnák a lapjukra! :K

(#2787) repvez válasza Debilon (#2785) üzenetére


repvez
addikt

Köszi , hát szomoru vagyok hogy sikerült belenyulnom a sok gyárto kozul abba az egybe ami nem támogatja a dolgot :(

Egyébként nekem is ez jutott egyböl az eszembe, hogy a többi hasonlo csippes lap biosát meg kéne modositani , nagy eltésrések nem lehetnek talán bene.
Vagy peticiot irni az abitnak hogy legalább ezt a modositást csinálja meg egy utolso bios javitással eggyütt.

(#2788) Debilon válasza repvez (#2787) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem ne bánnd, nem olyan rossz lap ez (legalábbis én meg vagyok vele elégedve), persze jóljönne az am2+ support, nem kéne lapot cserélnem.. amivel szerintem megvárom már a tavaszt :)

igazából hasonló csippes lap nem elég, az abit specifikus dolgok miatt...szerintem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2789) diablo1984 válasza Debilon (#2788) üzenetére


diablo1984
veterán

csak erre a lapra írt mod bios lenne jó hozzá, másé soha, de mod biosról még nem hallottam ennél a tipusnál, pedig kitűnő tunninglap, csak az abit régen lemondott már a supportjáról...sajnos....

(#2790) Debilon válasza diablo1984 (#2789) üzenetére


Debilon
addikt

így van :)

most rákerestem és ezt találtam:
KN9 Ultra 23-as mod bios
[link]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2791) diablo1984 válasza Debilon (#2790) üzenetére


diablo1984
veterán

kn9s-hez is ugyanez jár, márcsak rá kellene próbálni és egy phenommal letesztelni.... :U

(#2792) Debilon válasza diablo1984 (#2791) üzenetére


Debilon
addikt

hátja :)

ha esetleg lenne egy önként jelentkező, aki mindkét feltétellel rendelkezik a bátorságon felül... ;]

ha tehetném, én kipróbálnám..
mondjuk ettől elszállhat lap, proci vagy mindkettő?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2793) diablo1984 válasza Debilon (#2792) üzenetére


diablo1984
veterán

ha nem jó a bios a laphoz, akkor a lap, de elméletileg nem véglegesen.....énmár frissítettem vakon biost(tehát sekép sehang lapnál) de az anno még egy p3-as asus volt....procinak nem tud ártani

(#2795) kispalya


kispalya
tag

Sziasztok.
Kn9-es alaplapom van. Régebben már voltak memória problémáim a géppel, ha jól emlékszem két modul is hibás volt, ezeket cseréltem. A tünetek ugyanazok voltak (gépindításkor folyamatos sípolás,el sem indul vagy váratlan lefagyások install közben, vagy ha hiretelen több alkalmazás elindul stb.). Érdekes módon ez mindig XP alatt következett be és a memóriacsere tényleg segített. Kb 3 hete lecseréltem a Vista-t a jó öreg XP SP3-ra és újra problémák adódtak. Az indítás tökéletes, nincs sípolás, de install és több program egy időben történő futtatása közben van, hogy jön a KÉKHALÁL :W . 2db 1 gb.os modulom van, az egyiket kivettem ment is stabilan a gép, gondoltam újabb rossz modul. Nemrég azonban a jónak hitt modullal is elkezdődtek a lefagyások :F . Sajnos nem nagyon tudom elolvasni milyen hibákat ír ki, mert egyből újraindul a gép, de egyszer nem restartolt automatikusan és akkor azt írta, hogy valamit állítsak át a BIOS-ban ami a memóriákkal kapcsolatos. BIOST nem frissítettem (nem is tudom hogyan kell :( ). Nem értek hozzá, így nem mertem semmit állítani a memória értékeken. Most egy modult használok, de kezdem azt hinni, hogy nem is azokkal van a gond.
Ha valaki tudna segíteni, esetleg tanácsokat adni, hogy mit állítsak át, BIOS frissítést leírni, annak nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm!

U.I.: Vista alatt hibátlanul futottak a FullHD filmek KMPlayerrel, most örülök, ha a 720-asok elmennek. 1080 szaggat :F :F :( :W . Nem tudom, lehet-e összefüggés a két dolog között, de lassan visszasírom a Vista-t (soha nem gondoltam, hogy ezt fogom mondani :O )

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#2796) VaniliásRönk válasza kispalya (#2795) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kapnak azok a modulok 2.0-2.1V-ot? A command rate 2T-ben van?

Szerk.: Ha valami ősrégi BIOS van az alaplapon az is belejátszik a dologba, vidd vissza oda ahol vetted és kérd meg őket, hogy frissítsék a BIOS-t a legújabbra.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2797) VaniliásRönk válasza kispalya (#2795) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Memtest-et futtattál már?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2798) kispalya válasza VaniliásRönk (#2797) üzenetére


kispalya
tag

Tehát:
-DDRII Voltage 1.85V --> 2.0V (BIOS-ban átállítottam)
-DDRII VTT Voltage 0.9V -->1.0V (ezt automatikusan átállította magának)
-command rate-et nem találtam (az a "TwTr Command delay" lehet? Mert az "3 cloks" állásban van :F )
-memtestet letöltöttem és futtattam egymás mellet 2-t párhuzamosan fél órán keresztül, hiba nélkül futott

Gondoltam sokkolom kicsit a gépet és elindítottam azokat az alkalmazásokat, amik ki szokták ütni és még mindig ugyanaz. Kékhalál és vmi BIOS-os memóriaállítgatós hibaüzenet közben :( :O :W

Azért köszönöm a tanácsokat.

U.I.: Everest-es tesztet és Prime95-öt is futtattam, azok alatt sem volt semmi hiba :( :Y

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#2799) VaniliásRönk válasza kispalya (#2798) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Command Timing vagy Rate (fejből nem tudom), az opciók pedig 1T és 2T, 1T-ben nem szoktak szeretni a DDR2 RAM-ok.
Memtestből egyszerre csak egy tud futni, szóval te valami mást töltöttél le. Erre gondoltam, kiír CD-re, bootol, figyel. :) (esetleg C, 3, 3 megnyom ebben a sorrandben)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2800) diablo1984 válasza kispalya (#2798) üzenetére


diablo1984
veterán

a ramoknak tényleg kell r +fesz, meg a 2t, meg persze a legújabb bios is, mert ennek a lapnak is vannak bugjai...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.