Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) VR6-Fan válasza body007 (#1950) üzenetére


VR6-Fan
veterán

igen egy hővezető pasztával van oda ragasztva leszedet a blokkot kicsit elforgatod a hőcsővet és kijön, viszont a chip-nél figyelj a lesarkazodásra...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1952) VaniliásRönk válasza VR6-Fan (#1951) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ill. inkább arra hogy ne legyen lesarkazódás. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1953) VR6-Fan válasza VaniliásRönk (#1952) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ott is egy pont :D

kezd össze kopni a gépem proci 1,285V 2,8GHz(alap 1,25V), 920 4-4-4-14-ről lazítom az időzítéseket 4-5-5-16-ra meg nézzük hogy 3Ghz-t van most a gépben 1,3V :) , ha lesz leki erőm akkor hajnalban lehet megprobálom megdönteni azt a fránya 3151MHz-t

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1954) nesa válasza VR6-Fan (#1953) üzenetére


nesa
veterán

Na sikerult koran kelned??

(#1955) VR6-Fan válasza nesa (#1954) üzenetére


VR6-Fan
veterán

vízes volt minden így nem kockáztatam... inkább vettem monitort :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1956) nesa válasza VR6-Fan (#1955) üzenetére


nesa
veterán

Az jo jobb jartal vele mint a karival.

(#1957) VR6-Fan válasza nesa (#1956) üzenetére


VR6-Fan
veterán

fene tudja

de film+FF+msnen elfélrajta egyszere :) , kicsit a színeken kell állítgatni..

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1958) orangez


orangez
csendes tag

Hali!

Kéne nekem egy Abit KN9 SLI.hez driver cd! Nem tudja valaki feltölteni, vagy átküldeni dc-n, torrenten vagy bárhol egy isoba? Nagyon megköszönném! :R Tudtommal a sima S és Ultra laphoz is ugyan az a CD jár! :R

Nagyon gyors proci, iszonyat videókari, végtelen vinyó...

(#1959) VaniliásRönk válasza orangez (#1958) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mi lenne ha leszednéd az nVidiától/Realtektől a drivereket? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1960) orangez válasza VaniliásRönk (#1959) üzenetére


orangez
csendes tag

Most noobnak nézel? :) Nem az a baj, hogy nincs meg a driver, hanem az, hogy oem a lapom és próbálok megszerezni mindent hozzá. Most jön az, h irjam ki cd-re a dolgait amit letöltöttem, de én az eredetit szeretném kiirni. :B

[ Szerkesztve ]

Nagyon gyors proci, iszonyat videókari, végtelen vinyó...

(#1961) VaniliásRönk válasza orangez (#1960) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A kérésből nem tudtam leszűrni mennyire vagy noob, vagy mennyire nem, sorry.
Viszont ennek sincs sok értelme (szerintem, egyébként is a doboz a legnagyobb flash :D), és sajnos segíteni sem tudok, nekem sima KN9 van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1962) body007 válasza orangez (#1960) üzenetére


body007
addikt

Igaza van Vanilásnak nincs sok értelme a gyári lemeznek én is a netről szedek le mindent mikor újrarakom a vint (a lemezen már régesrégi verziók vannak)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1963) kircso13


kircso13
senior tag

[link]

310 "FSB"

..,

(#1964) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a lappal kapcsolatban. Szóval, a delikvens egy Abit KN9 Ultra, benne egy egymagos 3800+ processzorral. Az volna a gond, hogy bővítésre kerülne sor, és belekerült volna 2x1 giga Kingmax ram (nyilván 800 MHz-es). Namármost, a gép ez után random módon fagy, kékhalált dob. Az üzenet, amit kiír (jobb esetben, mert van amikor csak resetel): "A fizikai memória listázása..." Magyarán, ez az, ami utoljára látszik (bocsi, ha nem kellően világos, én is csak a tesómék elmondása alapján írom... :B )
Amúgy játék közben is fagy, van, amikor csak 2., 3. próbálkozásra indul el. A memória másik gépben hibátlanul teljesít, másik gépből áthozott rammal ugyanez a jelenség. Jelenleg 2x512 MB 800 MHz-es Kingmax ücsörög benne - kifogástalanul. Vagyis nem allergiás a Kingmaxra... :F
A biosban az időzítések ugyanolyanok, mint az 512-es moduloknál, vagyis szerintem ez sem lehet felelős. Szóval nemtudom...lassan már a lapcsere kérdése is felmerült... :O

Valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1965) VaniliásRönk válasza Traxx (#1964) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Adj a RAM-nak 2V-ot.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1966) Traxx válasza VaniliásRönk (#1965) üzenetére


Traxx
őstag

Köszi a választ!

Vasárnap kipróba, előbb nem tudom :)
Amúgy miért van az, hogy az 512-nek nem kell plusz fesz (nincs húzva a rendszer), az 1 gigának meg kell?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1967) VaniliásRönk válasza Traxx (#1966) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Általában az 512-eseknek is kell, az 1.8V-ot valami idióta szabványügyi majom találta ki miközben be volt szívva, a DDR modulok sem nagyon mentek a szabvány szerinti 2.5V-on, de annó minden alaplap 2.6V-ot adott alapértelmezésben.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1968) Shono


Shono
aktív tag

Érdekes dolog történik a gépemen. Ha vista64-et bootolok, akkor a bootmenü után egy hosszú és egy rövid sípolás hallatszik, aztán megy minden a maga útján, és minden működik, devicemanagerben nincs felkiáltójel sehol.
XP x64-nél semmi gond.
Nem állítottam semmit nem is vettem le az oldalát már vagy 1 hete.

sípolás: 1 hosszú 1 rövid

IBM bios code: system board faliure

De ezen Phoenix van. Annak elvileg nincsen ilyen hibaüzenete, mert a legrövidebb hiba is 3 sípolásból áll.

Meg ha elszállt volna a lapom, akkor selytem azt az xp is észrevenné, rólam nem is beszélve.

Utolsó módosítás: nvidia 169.09 beta vga drivert installtam. tulajdonképpen azóta csinálja, de nem is mindig, meg nem akarom elhinni, hogy amiatt van.

(#1969) kolor


kolor
csendes tag

ABIT KN9 alaplapot érdemes vásárolnom?
Stabil, megbízható, gyors?

Az ABIT KN9 választásának oka:
- legalább 2 PCI és 2 Ultra DMA csatlakozóra van szükségem, hogy ne kelljen új alkatrészeket vásárolnom.

Tudtok jobbat ajánlani a ABIT KN9-nél?

Nem ragaszkodom az ABIT-hez, bár a jelenlegi ABIT NF7-S v2.0 atomstabil, csak kétmagos procira akarok váltani.

(#1970) VaniliásRönk válasza kolor (#1969) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem érdemes ilyen áldozatot hozni egy HDD meg egy ODD miatt, eladod őket és kész.
Annó én is emiatt vettem KN9-et, most meg nem tudtam rendes CPU-t venni bele, mert csak a 90-esekkel van jóban.
Meghirdeted a cuccokat, aztán ha elmentek veszel egy AMD770-es AM2+ lapot G2-es Brisbane-nel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1971) Shono válasza kolor (#1969) üzenetére


Shono
aktív tag

meg lehet már nem is nagyon kapsz...

(#1972) Warbeast


Warbeast
tag

Hát, ha magas FSB.kről esett szó, akkor beszállok én is :D
[link]

Ha valakinek van ötlete hogy lehetne jobban feltornászni, akkor azt szívesen várom :D

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#1973) nesa válasza Warbeast (#1972) üzenetére


nesa
veterán

Ez is magas de itt nem babraltam a szorzot marcsak azert se mert a 3000+ sempnel nemlehet.

(#1974) Warbeast válasza nesa (#1973) üzenetére


Warbeast
tag

Ehh...ez fasza...kicsi sempronnal :D
Milyen lapban mérted? Mi feszkót kínáltál neki?

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#1975) nesa válasza Warbeast (#1974) üzenetére


nesa
veterán

Ezt abit KN9-s lapba csinaltam:) a fesz ugyhiszem 1,65v (gyari hutovel) de a proci alapfeszen 8x347 ment non stop itt orthos stabil volt 5-6 orat is ill soha nem hibazott ugyhiszem 354ig ment alapfeszen.

(#1976) diablo1984


diablo1984
veterán

vegyetek abit kn9s-es lapot! pont van egyem feleslegben.... :B

(#1977) gorgo


gorgo
őstag

Hollari!

Tervezem lecserélni a jelenlegi (Kingston+Kingmax 2x2x512mb) 666MHZ-s RAMokat 1066-os Kingmax darabokra (2x1gb).
A tuning miatt (meg a lap miatt) ugye nem 1066-on fognak menni, hanem kb. 900MHz-en. Milyen időzítéseket tud ezen a sebességen a Kingmax?

kössz!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1978) VaniliásRönk válasza gorgo (#1977) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

900-hoz nem feltétlenül kell 1066-os, 4-4-4-12-2T-hez szinte biztos elég 2.1V a 800-asoknak is. (így 7k helyett 5k lenne a modulok db-ja)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1979) gorgo válasza VaniliásRönk (#1978) üzenetére


gorgo
őstag

Ez tökéletesen igaz, de mivel tök ingyen jutok hozzá ezért lesz 1066-os. És talán amiatt, hogy névleges alatt jár majd, cserébe szorosabb időzítéseket érhetek el.
(Most is így van, 666-os RAM-ok 600-on mennek de jobb időzítéssel. Tuning miatt így jön ki optimumra). Ezután meg vagy 900-on mennek, vagy lehet hogy FSB emeléssel és szorzó visszavétellel névleges körülin. A jövő zenéje, csak legyenek meg a modulok.)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1980) VaniliásRönk válasza gorgo (#1979) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Arra ne számíts hogy 900-on menni fog a CL3 vagy az 1T. :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1981) Boci_83


Boci_83
őstag

Nah megint előjött az ujraindulásosdi a gépemen mikor feláll a rendszer... A ramok 2,2V on 2T-ben igy ez kizárva, mert eddig arra gyanítottunk hogy az 1T miatt van, de nem. Két rendszerem van 2 különböző vinyón, mindkét rendszer xp sp2 de mindkettő rendszernél előfordul... volt hogy 3 szor egymás után..
Nah mit tévő legyek? Várom az ötleteket.! :R

**********

(#1982) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#1981) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor is csinál ilyet, ha a CPU nem bírja a gyűrődést.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1983) Boci_83 válasza VaniliásRönk (#1982) üzenetére


Boci_83
őstag

A cpu alapon megy, adjak egy kis plusz feszt? Bár orthos stabil ezzel a beállitásokkal...!

**********

(#1984) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#1983) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha alapon megy és így is fagy az vad. :F
Orthos nem 100%, ha hibát jelez akkor tuti gáz van, de ha nem attól még előfordulhat, hogy nem stabil a gép.
Nálam kikacsolások voltak párszor, de amióta nem min. ás max. között ugrál a CPU (több szorzó is be van állítva) még nem csinálta.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1985) diablo1984 válasza Boci_83 (#1983) üzenetére


diablo1984
veterán

adj a procosnak + feszt, mert nekem sem megy 1,3Von hibátlanul, annak ellenére, hogy 1,375-ön meg 2800-on hasít....előfordul az ilyen! :(((

(#1986) Boci_83 válasza VaniliásRönk (#1984) üzenetére


Boci_83
őstag

Nem fagyásról van szó! Álltalában indításnál szokott előfordulni, mikor feláll a rendszer, és mintha valami szoftver betöltésénél csinálna egy restartot. Játékok is mennek szépen, több óráig megy a cod4 is minden gond nélül.
Még a dual core optimalizációra gondolok, hogy nem-e ez lehet a gond. szoktak ehhez frissítést kiadni?? Mert emlékezeteim szerint, valami tavalyi dátum rémlik nekem hogy az volt amit felraktam.... és ez van mindkét rendszeren... :F

**********

(#1987) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#1986) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem fagyást, írtam, egyszerűen kikapcsolt a gép. (eddig kétszer, komoly terhelés nélkül)
Tedd fel a legfrissebbet, annál biztos van újabb, de szeritnem nem ez okozza a gondot. Talán a RAM, kap elég feszt?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1988) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#1987) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ja látom írtad 2.2V, Geilnek adhatsz 2.3-at is, próba cseresznye. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1989) gorgo válasza Boci_83 (#1986) üzenetére


gorgo
őstag

höhö, föláll a rendszer :)) akkor nagy baj nincs :)

viccet félretéve egyszer nekem is volt ilyenem (höhöh) ami egyre gyakrabban és semmihez sem köthető módon jelentkezett.
Aztán kivetettem a tápot, merthogy tönkrement...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1990) VaniliásRönk válasza gorgo (#1989) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Most hogy mondod, Super Flower tényleg Codegen kategória a tápos topik alapján, ez eszembe se jutott...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1991) nrgxxx


nrgxxx
tag

Jó reggelt!

Korán reggel lenne felétek egy gyors kérdésem.
Adott egy ABit KN9-es lap, 4 dimm foglalattal, elvileg 8 Gb-ig bővíthető rammal. Nos, én tegnap vettem 4 x 1 GB Kingston ramot bele. A probléma a következő:
- a bios látja mind a 4 gigát, az everest is látja xp alatt, hogy minden foglalatban van egy 1 Giga ram.
-DE! Összes memóriának mégis csak 3.25 Gigát ír ki a rendszer Xp alatt. Felment már egy másik Xp is, ugyanez a helyzet. Próbálkoztam azóta más márkájú ramokkal is (kingmax), és ha egyszerre 4 x 1 Giga ram van a lapba, windows alatt mindig csak 3.25 Gigát lát belőle.

(külön-külön, minden foglalatban 1 gigát lát az xp)
Mit csináljak? Köszönöm a segítséget

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#1992) diablo1984 válasza nrgxxx (#1991) üzenetére


diablo1984
veterán

mit csinálj? olvass vissza a topicba! a 32 bites porendszerek, nem képesek 4 gigát megcímezni, így csak 3, xxgb-ot tud kezelni! használj xp 64-es, vagy vista 64-et!

(#1993) nrgxxx válasza diablo1984 (#1992) üzenetére


nrgxxx
tag

ez gyors probléma megoldás volt...
kösz szépen

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#1994) Boci_83 válasza VaniliásRönk (#1990) üzenetére


Boci_83
őstag

Hát a tápos topic alapján pedig éppen az ajánlott tápok között vagyon irva...
És hidd el hogy nem egy codegen kategória!

[ Szerkesztve ]

**********

(#1995) diablo1984 válasza Boci_83 (#1994) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor használd bártan! ;] :P

(#1996) gorgo válasza Boci_83 (#1994) üzenetére


gorgo
őstag

Én nem is mondtam, hogy gyenge v. silány táp. Az én tápom anno nem azért ment tönkre mert 'olcsó' volt (noha még az is volt), hanem mert ami tönkremehet, az tönkre is megy alapon.
Lehetett volna a legmárkásabb csúcsmodell is. Addig bírta.
És persze nem biztos hogy táp gond, de a mód, hogy nem kifagy hanem KIKAPCSOL nem szoftveres hibár utal. Sztem próbálj kölcsönkérni havertól egy tápot. Nem veszthetsz semmit.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1997) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#1994) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

De igen, gondolom nem 2-3 éves vagy régebbi (mivel szép nagy 500-as), az újak már nem Enermax belet kapnak, többen írták hogy már nem ajánlott.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1998) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#1997) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

500W-os Enermax bőven 20k felett kezdődik.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1999) Boci_83 válasza gorgo (#1996) üzenetére


Boci_83
őstag

Szóval! NEM KIKAPCSOL! hanem ÚJRA INDUL! Na ha hazamegyek megnézem mikori gyártmány és egy tipust is nézek...!
Egy biztos, multiméterrel mérve minden feszültség megvan stabilan, nem ingadozik, nem ugrál... ezt már mértem.!

[ Szerkesztve ]

**********

(#2000) gorgo


gorgo
őstag

Hollari!

Valaki ismer olyan programot, amellyel minden apró beállítást módosítani tudok az asztalról a BIOS-ban? Itt most nem FSB-re feszre, ilyesmire gondolok, hanem azt kellene beállítanom a power management részben, hogy adott időpontban magától bekapcsoljon a gép.

Lényeg, hogy mindezt úgy, hogy ne kelljen hozzá újra bootolni a rendszert.

kössz!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.