Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) kircipeti válasza diablo1984 (#2500) üzenetére


kircipeti
senior tag

A maghomersekletek nem valosak, csak a CPU. Talan.

(#2502) diablo1984 válasza kircipeti (#2501) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem mind1, de valahogy az jobb, ha nem kapcsol le, mert lederesedik a proci! :D

(#2503) diablo1984 válasza diablo1984 (#2502) üzenetére


diablo1984
veterán

jelentem g2-es 4400+ x2-es proci ment bele, hőmérsékleti gondok megszűntek! 3000-en megy a proci, memók 860-on, orthos és everes stress teszt stabil a gép, 1,375V-ok kap a proci! szóval g2 a megoldás! :K

(#2504) Kisfiú


Kisfiú
csendes tag

Sziasztok!

Két napja betettem egy 4850e procit, azóta minden újraindításnál a CMOS Checksum error - default loaded hibaüzenet fogad (természetesen csak akkor, ha a tápot is lekapcsolom). Cseréltem az elemet, változás nincs. A biosból a 23-as van fenn, ami ismeretlennek jelöli a procit. :((
Van valakinek ötlete?

(#2505) diablo1984 válasza Kisfiú (#2504) üzenetére


diablo1984
veterán

valszeg a legfrissebb bios sem imeri a procit, és azért cmosozik, hogy a proci sebességét be kell állítani! erre szerintem nincs megoldás, mert nem hinném, hogy több új biost adnának ki alá! cserélj procit, vidd vissza a boltba és hozz helyette valami g2-es 4400-4600-5000-es cuccost, ami árban megfelelő neked! azzal nem lesz gond!

(#2506) Grobyc


Grobyc
csendes tag

Hali!

Tud vki segíteni, Abit KN9 ultra alaplapot párosítottam egy CM Hyper TX 2-vel, a problémám hogy a venti maxon 2000-en pörög ezáltal a procit 25-30 fokra hűtve egy 4600+-osat, biosban le lehet vhogy szabályozni? néztem a pc healthnél próbáltam de nem értem ezt a %-os dolgot bármit álllítok nem használ, van egy másik gépem abban MSI alaplap szintén Hyper TX 2-vel 5000+-os procit 40 fok körül hűti de csak 1000-en megy és sokkal csendesebb, msi biosban más performance meg qfan beállításokkal lehet állítani.

Tehát hol lehet beállítani hogy a venti csak 40-50 fokra hűtse a procit és ne a maxon pörgesse magát, van az a start control stop kontrol százalék nem vágom mi mit csinál!

Köszi

(#2507) lsc válasza Grobyc (#2506) üzenetére


lsc
nagyúr

Pedig a pc health-ben kell , a venti csatlakozóját átállítottad 3-asra ? Én minden mást gyárin hagytam , tökéletes volt .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2508) Grobyc válasza lsc (#2507) üzenetére


Grobyc
csendes tag

venti csatlakozás 3-asra? na ez új! hol kell, hol találom mi a pontos neve?

(#2509) lsc válasza Grobyc (#2508) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben tx2-őd van annak 3-as a csatlakozója , a Pc Health->Abit fanEQ Control menűben van , Cpu Fan Type .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2510) diablo1984 válasza Grobyc (#2508) üzenetére


diablo1984
veterán

csak 3 pines a csatija? amúgy a start rész írja, hogy hány foknál pörgesse maxon a hűtőt, ennek az intervallumát lehet fokokban megadni(nálam pl 50fok, a tűrése 5fok, 80%-os a fordulat) ez annyit tesz, hogyha eléri az 50 fokot, akkor pörgeti a ventit, azt csak sejtem, hogy egyébként 80%-on hajtaná.....

(#2511) Grobyc válasza diablo1984 (#2510) üzenetére


Grobyc
csendes tag

igen 3 pines, de az alap 4 pines, lehet ez a gond?

ja vannak ezek a százalékok na azt nem értem mi hogy start meg stop, mi az a tűrés 5 fok
asszem van olyan hogy 30% tehát azt lehet itt hogy ha eléri az 50-et csak 30%-on pörögjön, állítottam én mindent de nem változott nem egyből kéne látnom a seb változást ott a biosban kiírja mennyin megy?

(#2512) lsc válasza Grobyc (#2511) üzenetére


lsc
nagyúr

[link] A leírt menüben állítsd 3-asra , a beállított értékek jók , azt nem igazán kell állítgatni .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2513) Grobyc


Grobyc
csendes tag

tegnap átraktam egy gigabyte alaplapra, de ott is max 2000-en pörgeti állítottam ott is amit tudtam van vmi lehetőség fan állításra, auto, voltage, pwd, ekkor annyi történt hogy lement 1900-ra a fordulat, ja itt a hőmérsékletet 70-fokra írta de sztem ez rossz, mert a hütőt simán megtudtam fogni nem volt még langyos se egy szintén 4600+-os procinál

délután kipróbálom megint az Abiton, tényleg nem értem minek kell ezt annyira megbonyolítani és hogy miért nincs változás bármit csinálok állítgatok, egyedül az msi csinálja jól átláthatóan ott van auto thermal beállítás hogy csak annyival pörgeti amennyi a hőfok, néha hallom is mikor pl kilépek egy alkalmazásból hogy visszalassul a venti, vagy mikor játszok hangosabban pörög.

(#2514) lsc válasza Grobyc (#2513) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha visszaolvasnál látnád , már kétszer leírtam a megoldást . Az abit is tökéletesen szabályoz , csak be kell állítani , ennyi . Amennyiben hsz-t gyűjtögetsz akkor szólj , nem válaszolok .

Az élet kegyetlen .

(#2515) Grobyc válasza lsc (#2512) üzenetére


Grobyc
csendes tag

délután nekifekszem köszi a segítséget remélem müködni fog, amúgy lehet hogy ez a marhaság miatt ment az alap gyári amd hűtője 5000-en? azt hittem szétrobban, persze lehűtőtte a procit 35 fokra, ezért is vettem a TX 2-t mert nagyobb jobban hűt csendesebb lassabban pörög

(nem hsz gyűjtés a cél hanem info gyűjtés, bocs hogy ennyit írok, csak marhára idegesít a dolog :O ) :W

[ Szerkesztve ]

(#2516) diablo1984 válasza Grobyc (#2515) üzenetére


diablo1984
veterán

ha 70 fokos a proci, akkor ne csodálkozz, ha tekeri mint állat! hiába nem anniy, deha a lap úgy gondolja régen rossz! 80-90 foknál restartol, úgyhogy vigyázz!

(#2517) lsc válasza diablo1984 (#2516) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt írja , hogy 25-30 fokos a proci így .

Az élet kegyetlen .

(#2518) Grobyc válasza diablo1984 (#2516) üzenetére


Grobyc
csendes tag

igen de azt a gigabytos alaplapon írt ki 70-et frissen pasztázással, de megfogtam a bordát és semmit nem éreztem hogy meleg lenne, és ott is 2000-en teker mint az abit-osnál csak ott hűt is, vagy lehet hogy az adat a rossz amit a bios írt ki nem tom, másik gépemen msi+tx2 40fok 1000rpm, ezt szeretném összehozni az abit-os és a gigabytos lapnál is :F

(#2519) diablo1984 válasza Grobyc (#2518) üzenetére


diablo1984
veterán

és milyen a procid? mert lehet, hogy az abit azt nem szeresse....

vagyis a stepping lenne az érdekes, mert a g1-et nagyon nem csipázza eme lapocska....

[ Szerkesztve ]

(#2520) Grobyc válasza diablo1984 (#2519) üzenetére


Grobyc
csendes tag

amd 4600+ steppinget majd még megnézem az abit-os gépen de a gigabytos alaplapban lévő 4600-as BH-F2 az itt kiírt 70 fok sajnos valós adat ugyanis ha bármi komolyabb alkalmazást indítok kikapcsol a gép leszedtem a hűtőt és a gyári paszta még el sincs kenődve, nem tudom miért mindent jól rakok fel lefogatom mégse ér a hűtő a prochoz, hétfőn visszaviszem a tx2-t vmi nem oké vele.

az abit-os gépen jól hűt a másik tx2, viszont a forgást csak nem tudtam lentebb nyomni azon oknál fogva hogy amit írtatok menü nálam nincs is!! enabled, disabled és kész más nincs, a bios verzióm a 20-as lehet ez a baja? leszedtem az abit oldaláról minden drivert, nektek hanyas van fenn, nem lehet vhonnan olyan biost letölteni ami vista alól is fut?

(#2521) diablo1984 válasza Grobyc (#2520) üzenetére


diablo1984
veterán

bios-t vista alól és op rendszerből nem tudod elérni! revision rész mutatja a steppinget cpu-z esetén! nekem is azt hiszem, hogy a 20-as bios van az abiton, de van már 23 is!

(#2522) Grobyc válasza diablo1984 (#2521) üzenetére


Grobyc
csendes tag

aha és neked van az a menüpont amit ISC kolléga írt nekem hogy ott tudom beállítani a ventit?

(#2523) diablo1984 válasza Grobyc (#2522) üzenetére


diablo1984
veterán

van, amit az abitban a %-os cuccosok olyan van! de 3 vagy 4 pines valamiről nem tudok, mivel 4 pines ventim van, így az nem foglalkoztatott! de hőfokhoz be lehet a venti fordulatát lőni, olyanom leledzik!

(#2524) lsc válasza diablo1984 (#2523) üzenetére


lsc
nagyúr

Amíg az a menü elő nem kerül addig nem fogja tudni bioszban állítani a ventit , mivel a tx2 nem pwm-es , ezért 3-as a csatlakozója , és amíg át nem állítja addig 100%-on pörgeti . Bioszt kellene frissíteni , lehet hogy csak az újabbakban van benne .

Mod Grobyc : A kezelési könyve megvan a lapnak ? Abban is benne van .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2525) diablo1984 válasza lsc (#2524) üzenetére


diablo1984
veterán

jolvan, én 4 pines ventivel használtam mindig és nekem volt, így természetesnek vettem, hogy van is! ha jól emléxem a 23-as biost befrissítheti, több procit támogat, hátrányáról nem tudok!

(#2526) lsc válasza diablo1984 (#2525) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem lecseszni akartalak , csak ez addig így marad . A srácnak frissítés előtt meg kellene nézetni valakivel akinek ilyen lapja van , hogy ha frissebb a biosz akkor ott van-e ilyen menü .

Az élet kegyetlen .

(#2527) diablo1984 válasza lsc (#2526) üzenetére


diablo1984
veterán

okés :R

(#2528) Debilon válasza lsc (#2524) üzenetére


Debilon
addikt

igaz, nekem kn9-s lapom van az utolsó 23-as bios-al, de ebben nincs az a menüpont amit mondasz, ami előtte volt fenn bios abban sem szerepelt ilyen állítási lehetőség..
igaz, nem is tx2-es hűtőm van :)

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2529) lsc válasza Debilon (#2528) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor nem értem , a mostani ip35-ben van , a softmenü is hasonló . Mondjuk ahogy jobban belegondolok lehet hogy a kn9 ultrámhoz még sima tx-em volt , az viszont pwm.es , négy tűs :B . Akkor hűtő csere pwm-esre , vagy egy potméter berakása a megoldás .

Viszont ha jól emlékszem még az IS-7-ben is volt ilyen menüpont .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2530) Debilon válasza lsc (#2529) üzenetére


Debilon
addikt

akkor függhet attól, hogy hány pin-es venti van rádugva? :U

mert a kézikönyvet nézem, ami a komplett kn9 szériára vonatkozik, meg sem említik ezt a lehetőséget/menüpontot

a faneq control-nál csak enabled/disabled van...
szerintem ez kapából pwm-re van belőve.. és marad a poti, vagy a külön vett 5,25-ös kontrol panel :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2531) diablo1984 válasza Debilon (#2528) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is kn9s-es van, mindig pwm-es cuccal használtam és mindig volt így a menüje....

(#2532) Grobyc


Grobyc
csendes tag

na hétvégén nem voltam csak most olvasom mi a helyzet, mivel ez azt jelenti hogy vagy marad a 2e pörgés vagy kicseréltetem, de én úgy tudom hogy a tx 2 csak 3 pinesbe van, jó hogy kiderült az is hogy nem én vagyok a vak hogy nem látom az átállítós menüt!
ma beviszem a boltba és kicseréltetem ha lehet, mivel a 3 nap már lejárt meglátjuk mit tudunk megbeszélni, gigabytos gépbe viszont nem jó a tx 2 vmiért nem fekszik fel a procira normálisan, pedig biztos jól rakom fel, és folyamatosan 80-90 fokon van ellenben az abit-os meg 25-30 fokos, vmit elindítok meg ki is kapcsolja a gépet, tehát ez tuti csere lesz.
nem fényezni akarom az msi k9n-et de ott is tx 2-van szintén 3 pines, de ott érdekes megoldották a biosban az alaplapi szabályozást de a másik két alaplapgyártó nem :W

[ Szerkesztve ]

(#2533) Kisfiú válasza diablo1984 (#2505) üzenetére


Kisfiú
csendes tag

Sikerült egyszerűen megoldani: a szorzót kellett eggyel visszaállítani, azóta semmi gond.

A válaszodat köszönöm!

(#2534) SP!T


SP!T
addikt

Hali!

G1-es 4400+ Birsalmám van, ami 2800MHz-en 1.35V-al szépen futkorászik. Ám olvastam, hogy ez a lap érdekesen méri ezeknek a Birsalma proccoknak a hőmérsékletét! Everest szerint:

Idle/stress
CPU: 41°C/61 °C
1. mag: 12 °C/31 °C
2. mag: 18 °C/37 °C

Az fix, hogy a magokat szarul méri idle állapotban. Na de vajon a sima CPU adatoknak hihetek? Stress alatt is szerintem azért több, mint 37 °C a mag... Egy Scythe Katana II-vel hűtöm.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2535) diablo1984 válasza SP!T (#2534) üzenetére


diablo1984
veterán

ha így méri neked, akkor mákod van, nálam idle 50 körül, terhelésnél akár 115 fok... :(((

(#2536) methyl


methyl
tag

testvéreim!

Kisebb problémám van, bár nem biztos hogy az.
Tegnap beraktam a gépbe 2x512 Mbyte DDR2 (Kingmax) mellé 2db 2 Gigás Kingston DDR2 modult, 800 MHz-es mindegyik. Igazából régebben 4x512 Mbyte volt benne.
Ez most akkor ugye a tegnapi naptoól 5 Gigának számítana.
De iit az érdekesség: A Bios csak 4 Gigát ír ki, viszont a 64bit -es Vista látja az 5 Gigabyte-ot.
A memtest 86+ is csak 4 Gb-t lát, illetve ír ki.... még nem vártam meg míg lefut a teszt..... Bár lehet hogy ebből is BIOS-ból is újabb verzió kéne.
Sajna az ABIT honlap BIOS downloads menüje most nem jön be nálam, lehet hogy frissítik.
Ti találkoztatok ezzel a jelenséggel? Ötlet?

köszi :DDD

''Nem én vottam''

(#2537) diablo1984 válasza methyl (#2536) üzenetére


diablo1984
veterán

bios frissítést egy jó ideje nem adott ki az abit a laphoz! :(((

érdekes jelenséggel futottál össze, csoda az is hogy műxik így!

(#2538) jap


jap
aktív tag

helo!
van 1 abit kn9 ultra lapom. most szeretnék bele procit venni, és nagyon meghúzni!
én a régi , még 2x1 megás 6000+ ill. 6400+ra gondoltam.
melegedés nem számít, de ha tudtok jobb procit: jobban húzható, jobb teljesítményt ad összzességében megfontolom. :K
ezeket szeretném 1066os memóriákkal pl. 250es fsbével (1:2 cpu/ram aránnyal) ill valami jó általatok már kitapasztalt beállítással hajtani.
gondolok itt mindenre kiterjedő, részletes nb/sb... feszek beállítására.

előre is köszönöm! :R

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#2539) diablo1984 válasza jap (#2538) üzenetére


diablo1984
veterán

hi

hát egy 6400-ast 250-es fsb-vel full szorzón nem tudsz használni, azokban a csúcs x2-esekben nincs sok tartalék! max 200mhz, tehát max 3400körül menne! inkább a kissebb procikból lehet ezzek kicsalni nagy tunningokat, mint a 4400+-os x2-esből 3013-on hajtom, de van olyan 4400+-osom is, ami 3200-on megy 24/7! és nem rommáfeszelve, nem vízhűtéssel....
a 6400-as amúgy is rengeteget zabál, de a tunning szinte felejtős, mert nem húz annyit rajta, mint amennyivel több fesz kell(het) neki!

a 2x1mb caches windsor magos procik azok amúgy sem annyira tuningosak, mint a g2-es birs első szériái!!

(#2540) methyl válasza diablo1984 (#2537) üzenetére


methyl
tag

tegnap frissítettem a BIOS-t két verzióval újabbra (ver.15 áprilisi), de így is csak 4 Gigabyte-ot lát... A Vista 64bit és CPU-Z az látja fullra... Hmmm nem vágom. Remélem gáz nem lesz belőle.
:F

''Nem én vottam''

(#2541) diablo1984 válasza methyl (#2540) üzenetére


diablo1984
veterán

nem hinném, hogy gond lenne....

(#2542) methyl válasza diablo1984 (#2541) üzenetére


methyl
tag

Nem tudom van e ilyen funkció a BIOS-ban, de most javasolták, hogy kapcsoljam be a memory remap-ot. Hazamegyek meló után és csekkolom is.

''Nem én vottam''

(#2543) methyl


methyl
tag

A MEMORY HOLE REMAPPING funkció bekapcsolásával most már a BIOS-om is látja az 5Giga RAM-omat. Zsííír. :C

''Nem én vottam''

(#2544) Findzs


Findzs
addikt

valaki probalt mar bele phenomot rakni ?
menne benne ?
a 6000x2 nagyon melegszik ?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2545) diablo1984 válasza Findzs (#2544) üzenetére


diablo1984
veterán

abit szerint nem támogatja azt a procit, márpedig, ha szerintük nem megy, akkor én hajlok rá, hogy tényleg úgy lehet! bios frissítéssel meg nem rabolják a drága idejüket! :(

(#2546) burnyo válasza diablo1984 (#2539) üzenetére


burnyo
csendes tag

Sziasztok!

Alaplapom tipusa: kn9 ultra 23-as biosszal
Procim: 6400+ x2 be windsor magos jh-f3 steppingel
Memo:2x1gb kingston 800mhz-es
Vga:inno 7300 gt
Hdd:80gb ill.250gb-os samsung
400w deer táppal.egy lg rw-vel

ezt a konfigot sikerült megrántanom 3600 mhz-ig
tartósan nem használtam így mert nekem ez a letöltő gépem is és kell a qool & quit
hozzá.
de lehet húzni viszont nem tudom mi a vége.
ha esetleg van valaki akinek sikerült nagyobbat domboritania 6400+ x2-ön szivesen látnám
itt a forumban

(#2547) VaniliásRönk válasza burnyo (#2546) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Léggel többet nem hiszem hogy el lehet érni. :D

C'n'Q helyett van célsoftware, pl. RMClock, tuning mellett is működik, teljesen testreszabható.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2548) burnyo válasza VaniliásRönk (#2547) üzenetére


burnyo
csendes tag

köszi a tippet kiprobálom.

(#2549) Findzs


Findzs
addikt

elérhető az nvidia honlapján uj meghajtocsomag az nforce 550 chipsethez
[link]

valaki használ a lapba 5600 os 65 nm es procit vagy 6000 est ? (x2)

ugyanis nemvagyok biztos benne hogy mene e a lapba mivel csak 2007 es bios van az abit honlapján a proci meg pár honapos

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2550) VaniliásRönk válasza Findzs (#2549) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Havernál 5000+ Black Edition van benne, megy gond nélkül, de csak a legutolsó BIOS-szal.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.