Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) VaniliásRönk válasza pisti88+ (#2250) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

5-8˚C-kal jobb, kicsit átgondoltabb. Ha ennél lényegesen jobb kell, akkor elég mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2252) nesa válasza pisti88+ (#2250) üzenetére


nesa
veterán

Ne aprozd el vegyel ZALMAN 9500 vagy 9700 azok eleg tuti darabok.

(#2253) VR6-Fan válasza nesa (#2252) üzenetére


VR6-Fan
veterán

vagy syntech :D az is 10k körül van...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2254) lsc válasza pisti88+ (#2250) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben komolyabb kell olcsón , akkor rakd be a géped egy fagyasztóba :) .
Itt [link] egy teszt róla , talán ez segít .

Az élet kegyetlen .

(#2255) psykie


psykie
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Tovább tobzódnak a gondjaim :W A kiindúlópont ez volt #2218, tegnap estig teljesen meg voltam győződve róla, hogy a VGA a ludas, erre jött a mai nap, reggel gondoltam beviszem a gépet a munkahelyemre és tovább tesztelem, terhelem, mikor bukkan elő a rejtélyes hibám. Itthon szépen szabályosan leállítottam, lekapcsoltam a tápon lévő kapcsolót, kihúzkodtam a kábeleket, bevittem a munkahelyemre összedugdostam mindent, beindítom és lám a BIOS teljes feledékenységbe merült, minden korábban beállított dolgot elfelejtett. Gondoltam ez véletlen de nem, nekiálltam újra XP-t telepíteni, felmászott minden, felraktam a drivereket, a korábbi VGA hibának semmi nyoma, gép kikapcs majd 2-3 óra múlva bekapcs szintén BIOS elfelejtett mindent, még párszor megpróbáltam de semmi eredmény, kb 1 órája hazahoztam, összedugtam BIOS újra felejt, a 3. új gombelemet cseréltem de folyamatosan ugyanazt csinálja :W Ráadásképp az alaplapi speaker, XP alatt halkan idegesítően össze-vissza pittyeg, mindjárt kitépem a gépből :((( BIOSfrisstéssel már próbálkoztam újat is régit is most a 21-est javasolták. Már lassan megőrülök, nem tudom mi lehet a baj :Y A VGA vagy a VGA hibája is az alaplaptól volt és az alaplap a szar. :F :O

(#2256) VR6-Fan válasza psykie (#2255) üzenetére


VR6-Fan
veterán

probáltad pl 1-2 perc után újra indítani(bocs ha írtad, nem követem figyelemmel a történéseket)

és nézted már hogy az elem biztosan érintkezik a két érintkezővel(nekem az asus lapomnál volt olyan probléma hogy az egyik láb elhajlot és nem érintkezet és mindent felejtet a biosom, addig nem vettem ki az elemet.)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2257) psykie válasza VR6-Fan (#2256) üzenetére


psykie
aktív tag

Azt hiszem próbáltam de már magam sem tudom, annyi mindennel próbálkoztam már, de mindjárt kipróbálom. Igazából az elemet még nem is nagyon piszkáltam egészen a mai esetig, mitől ment volna tönkre, mondjuk egy kicsit mintha billegne a foglalatban az elem.

(#2258) psykie válasza VR6-Fan (#2256) üzenetére


psykie
aktív tag

Hát ez érdekes, ha csak szabályosan leálltom a gépet vagy újraindítom akkor OK-s minden, ha lekapcsolom a tápot is akkor indulásnál kiírja a CPU Has been changed. Please re-enter... szöveget, ha a tápkábelt is kihúzom akkor BIOSfelejtés. Nem tudom mit csinál ha hosszabb időre kikapcsolom, mert délután igy is felejtett.

(#2259) psykie válasza VR6-Fan (#2256) üzenetére


psykie
aktív tag

Most egy fél órára kikapcsoltam, úgy hogy a tápot is lenyomtam, elfelejtett mindent a BIOS. :W

(#2260) VR6-Fan válasza psykie (#2259) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szerintme bios táp ellátási gond lesz...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2261) psykie válasza VR6-Fan (#2260) üzenetére


psykie
aktív tag

Ez mit jelent? BIOSban nem igazán vannak tápra vonatkozó beállítások, vagy tévedek! :F

(#2262) barni00


barni00
tag

Üdv!
Va egy kn9 lapom és most vettem bele egy sapphire 3870 kártyát.
A lap biosa 12-es. Ha bekapcsolom a gépet, akkor rendesen elindul, de néha nincs kép.
Ilyenkor reset és van kép. Amikor megy akkor nincs semmi baj, tehát úgy tűnik nem a videokártya a ludas. Okozhatja a bios? Érdemes frissíteni 13, 14-re?
.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#2263) barni00


barni00
tag

Proci 5200+ brisbane. Táp 400 W.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#2264) VR6-Fan válasza psykie (#2261) üzenetére


VR6-Fan
veterán

már mint arra értem hogy a gomb eleméből áramtalanítás után nem tud felvenni áramot

barni00:szia, milyen táp?(igne érdemes mindig a legfrisebb biost feltenni) cuccok kitöltése az adatlapon

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2265) barni00


barni00
tag

Ja igen lusta voltam. A táp (fujolás) codegen, szünetmentes táppal megtámogatva. Eddig semmi probléma nem volt vele, direkt kevés hardver van rajta.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#2266) VR6-Fan válasza barni00 (#2265) üzenetére


VR6-Fan
veterán

lol :D

szerinted miért van táp csati a VGA-n?

biosznak ebbe nincs bele szólása í modon... szla csak táp lehet, egy 350W FSP-re min nevezz be!! minél hamarabb addig meg ne nagoyn erőltes a gépet használatot.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2267) barni00


barni00
tag

Van fsp 350-es tápom másik gépben. Az elbírja: 3870+5200++1 winyó+1 DVD?
De hangsúlyozom, amiikor megy semmi baja. Tudom hogy codegen gány. Cseréljem ki a két tápegységet?

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#2268) nesa válasza barni00 (#2267) üzenetére


nesa
veterán

A 400W os codegen 300w se kepes leadni mig a 350w FSP 450w is kepes kinyomni stabilan... ezekutan a te dontesed mit csinalsz.
Ajanlom a tapos topicot.

(#2269) nesa válasza barni00 (#2267) üzenetére


nesa
veterán

Megis van itt lathatod hogy a 350 es 400 codegen kozott semmi kulonbseg mind ketto 330w nal bedobta a kucsot ,es nezd meg a regebbi 350w FSP is.

(#2270) pisti88+


pisti88+
senior tag

Körbenézek és lehet eladó lesz PH-n egy freeser :DD :C

Pisti -(*_*)-™

(#2271) Cadal válasza barni00 (#2237) üzenetére


Cadal
őstag

Szia!

A brisbane 5200+ jó választás volt, ha szerencséd van egész jó értékeket ki lehet hozni kingmax memóriákkal is (bár sok minden más is számít)
és egy kis bemutató, hogy mire számíthatsz

[link]

és a wr 4. helyezett!! :C

[link]

gratula drlovinak is !!
(u.i. persze meddig lesz ez így :) igaz nesa)

(#2272) SpyK333


SpyK333
tag

Hello mindenki!

Ifjú ABIT KN9 ULTRA tulajdonos vagyok, és a segítségeteket kérném! Az van hogy összeraktam a gépem, és eg yilyen alaplapot tettem az egész szerkezet alá!

CSAKHOGY: Az van hogy egyszerűen meghülyülük olyan hangos a procihűtő! Nem tudnám valahogyan leszabályozni? Mert ha jol tudom akkor a 'kúl end kvájetnek' le kellene fogni a dolgokat! Ezzel ellentétben 3-4000reket pörög a venti! Nagyon kérlek segítsetek, probáltam már a BIOSban is játszani a dolgokkal, de nem megy lejebb se a hangereje se a fordulat száma!

Köszönettel: SpyK333

(#2273) psykie válasza SpyK333 (#2272) üzenetére


psykie
aktív tag

Gyári hűtő?
Vegyél egy ilyet: Arctic Cooling Freezer 64 PRO Heatpipe-os 3900,- itt PH,n Gianninál! :K

(#2274) Traxx válasza VaniliásRönk (#2247) üzenetére


Traxx
őstag

És vala igazság... :C :R

Friss bios feltolva, azóta úgy hasít, ahogy kell...Csak vasárnap óta elfelejtettem írni...szóval köszi :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2275) Traxx válasza nesa (#2269) üzenetére


Traxx
őstag

Amúgy nem hiszem, hogy egy cirka 5 éves teszt most még mérvadó lehet...a Codegenek amúgy inkább 200W körül adják be a kulcsot, legalábbis a maiak :D Mi meg haverokkal teszteltünk 350-es FSP PNF-et...2 hétig 24/7-ben a névleges teljesítménye felett hajtva...nem pampogott :C

Egy a lényeg: akkor is kuka volt a Codegen, és ezt a színvonalat sikerült máig megtartani :((

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2276) SpyK333 válasza psykie (#2273) üzenetére


SpyK333
tag

Jó, veszek egy másik hűtőt, de miért van az hogy a Cool'n nem szabályoz?

(#2277) pisti88+ válasza SpyK333 (#2276) üzenetére


pisti88+
senior tag

A gyári hűtő amugy is kuka csak egy kis aludarab meg egy vanti, bár nekem legalább halk volt hangját se lehetett hallani, igaz hütését se lehetett érezni... szal vegyél egy freesert vagy mást ami lehűti a kedéjeket, mellesleg a freeserek már PWM-esek igy nyugodt lehetsz nem lesz hangos sőt... :C :R

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#2278) donattilácsk


donattilácsk
csendes tag

heló! van nekem egy abit kn9s alaplapom most vettem bele 2×1 gb geil value 800 Mhz ramot,de beraktam és csak sípol és elsem indul a gép.pls segítsetek hogy lehet ezt megoldani???

(#2279) K.Tamas89 válasza donattilácsk (#2278) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Hello!

Vedd feljebb a memóriák feszültségét,rakj be egy másik ramot és a biosban állítsd be 2.0-2.1 voltra.

(#2280) gorgo


gorgo
őstag

Vazz, szíven szúrom magamat!
Nemrég álltam át teljesen SATA cuccokra, miután az utolsó PATA vinyóm haldokolni kezdett. És megint előjött a drága kurva nForce4 chipset elcseszett SATA kezelője. Most ott tartok, hogy DVD-ről nem tudok felmásolni semmit, mert egy nagyobb file másolásakor tutira rebootol ez a fostalicska. Legszívesebben kivágnám az ablakon. Asszem nincs fent a gyári SATA_IDE driver, még 2001-es az amit a win illesztett rá. Felraktam a 6.66-os driver csomagból csak a SATA_IDE-t (v.5.34).
Ha esetleg nem javul meg, valaki az ablakom alá állhat, mert tutira ki****** ezt az alaplapot (Abit KN9). Kár, hogy nem vet fel a zsé, már repülne is.

Aki szívott már emiatt, az hogy oldotta meg?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#2281) SpyK333 válasza gorgo (#2280) üzenetére


SpyK333
tag

Én is vettem SAT-s DVD írót. nekem semmi bajom nincs vele azon kívül hogy a vindóz úgy ismeri fel mintha USB lenne, mert tudjátok van a tálca jobb sarkában az a kis zöld nyilacska! Na ezt is annak látja, amugy semmi gáz nincs vele! Olvas ír rendesen!
Milyen vindózt használsz? Mert lehet hogy azzal van ott a gond, nem?

(#2282) VaniliásRönk válasza gorgo (#2280) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem semmi bajom a géppel. (szintén sima KN9 + SATA DVD-író) Nem lehet, hogy csak egy "új" Windows kéne? (nem használom az nVidia hulladékait, sem a tároló illesztőket, sem az IDE SW kacatot)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2283) VaniliásRönk válasza gorgo (#2280) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jut eszembe, megkapja a RAM a 2V-ot? Főleg hogy vegyesfelvágott, elég esélyes, hogy hibázik, az meg simán okoz ilyet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2284) gorgo válasza SpyK333 (#2281) üzenetére


gorgo
őstag

Hmm, mivel ghostolni szoktam a rendszert, ezért kb. 5 percbe telik egy "szűz" win install. Már próbáltam, egy rakás ***. Nem hajlandó új win alatt sem másolni. egyébként, hozzátenném, hogy itt egy évtizedes COPY parancs az amit nem tud ez a hulladék. Szal nem valami nagy kunsztot akarok, csak annyit, hogy egyik helyről a másikra kerülenek a fileok. Minden esetre a következő gépemben egy kurva chipre nem lesz ráírva, hogy nVidia, vagy száradjon le a tököm. Lényeg, hogy se alap win driverrel, sem a hulladék nVidiával nem megy a COPY parancs.
Tuti valami SATA probléma, mert pl. install megy, grabbelés megy, viszont másolni, azt már nem... Hát ilyet komolyan nem csesztem még.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#2285) VaniliásRönk válasza gorgo (#2284) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Próbáld meg egy memória-modullal. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2286) gorgo válasza VaniliásRönk (#2285) üzenetére


gorgo
őstag

Hi!

Nos, a rebootra még esetleg magyarázat lenne, de ettől még nem tudok másolni, illetve már 1 éve megvan, de ezt (reboot) csak tegnap produkálta először. A másolás pedig elvben megy, gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ~150kb/sec sebességggel másol. (Most épp egy 7GB-t kellene felmásolnom....).
Amíg nem pusztult ki az IDE vinyó, addig ezt áthidaltam, mert arra viszont simán, max sebességgel másolt. Most hogy nincs, hát nagyon meg vagyok lőve.
A RAM meg millió helyen kibukott volna, ha nem lenne stabil.

(közben 30 perc alatt felmásoltam a 7Gb-s filet, reboot nélkül)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#2287) ela válasza psykie (#2261) üzenetére


ela
tag

Szia !

Remélem nem késő,de a Clear CMOS Jumper állását,illetve feszes tapadását a csonkokhoz megnézted a lapodon ?
Ez nekem tipikus Clear CMOS Jumper hibának tűnik,mivel én is hasonlóképpen jártam egy "lögyögős" Jumper miatt.
Az alaplapi csatlakozók jobbra-balra mozdításával azok jobban érintkeztek a Jumperral és megszűnt a probléma.
Nézz utána,hisz ez a lap nagyon jó az emlékezetem és annak későbbi tulajdonosa szerint is.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#2288) SpyK333


SpyK333
tag

Erre jártam gondoltam megemlítem hogy mibajom van.
Az van hogy ugye most raktam össze nemrég a gépem ( KN9 Ultra, 2x1giga GEIL VALUE, 1950pro, 4400+ ) és van egy olyna gondom hogy egynelőre probálgatom a játékokat, hogy mit bír. Namármost van az UT3 azt simán elviszi. Feldúrtam a WoW-ot és vagy a betöltéskor kifagyok, vagy játszopm 2 percet és akkor fagyok ki. Ez lehet annak a hibája hogy a ramok nem kapják meg az elegendő feszkót? [ ez most jutott eszembe mint alertnatíva ]
De akkor az UTnak sem kéne futni, maxon nem?
Várom a tanácsokat! Elöre is köszI!

SpyK333

(#2289) Picco válasza SpyK333 (#2288) üzenetére


Picco
addikt

ha leirod a beallitasokat akkor konnyebben tudunk segiteni neked ^^

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2290) barni00


barni00
tag

Na kiderült a gépleállás oka!!! :(( A freezer pro letörte a kn9 lap procifelfogató fülét, nem ért hozzá.
Segítsetek már légyszi, régebben olvastam, hogy valamelyik bazáros úr árul külön erősebb procifoglalatot, ami jó a kn9-hez. Ki lehet az?
Vagy honnan tudnék ilyet szerezni? Előre is köszi.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#2291) pisti88+ válasza barni00 (#2290) üzenetére


pisti88+
senior tag

Boltból :DD , de egyépként ez tipikus AM 2 hiba majdnem mindig letörik nekem is thermaltake cumo van fenn erős mint a biuvaj!!!! :C

Pisti -(*_*)-™

(#2292) gorgo válasza barni00 (#2290) üzenetére


gorgo
őstag

Tipikus, és ismerős hiba. Venned kell egy műanyag proci felfogató keretet, 3 karmos kivitelben. Itt tutira rendelhetsz.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#2293) Yutani


Yutani
nagyúr

FONTOS INFORMÁCIÓ !

Elsősorban ez azoknak szól, akik kihasználják a SATA2 csatoló HOTSWAP funkcióját!

Van egy külső SATA2 500GB Samsung vinyó, amire családi videókat mentettem kameráról. Ez a művelet semmi gondot nem okozott, a vinyó működött hotswap funkcióval, azaz a gépem működése közben bekapcsolva használtaba vette a WinXP, vagy ha befejeztem a munkát, a vinyót leválasztva a Hardver biztonságos eltávolítása funkcióval kikapcsolhattam a külső vinyót (keretben van természetesen, külön tápon).

Az elmúlt hónapban volt egy WinXP reinstall, valamint felraktam a legújabb KN9 Ultra BIOS-t, a 23. verziót, ami m52a23.zip néven fut. Újra elővettem a külső vinyót, és használatba vettem. Viszont nem jelent meg az újrainstall óta a SATA vinyókra vonatkozó eltávolítási lehetőség! Hoppá! Akkor így hogyan tudom úgy használni a külső HDD-t, mint eddig?

Egy jó órás kutatás és próbálkozás után kiderült a turpisság! De ki ám! Hogy mi? Meg fogtok lepődni:

Az ABIT úgy döntött, hogy a SATA2 AHCI funkcióját (hotswap, NCQ) letiltja a BIOS-ban! Persze állítólag RAID használattal előjön ez a lehetőség, de én nem RAID-ezek.

Ezt egy, az Abit oldalán lévő fórumban olvastam. Mégpedig vélhetően azért tették ezt, mert túl sok a probléma a WinXP telepítéssel, és az új AN52 alaplapok egyébként sem támogatják az AHCI funkciót, így a rokon lapokból is kiveszik. A SATA vinyók ezentúl IDE eszközként szerepelnek DeviceID szinten. Legalábbis így következtetek az alábbiakból:

A KN9 Ultrámba visszaraktam a 22. verziójú BIOS-t, újratelepítettem a 9.16-os Nforce meghajtót, és csodák csodájára működik a hotswap!

Esetleg ha valaki kipróbálná a 23. számú BIOS-sal a WinXP telepítést a kezdeti F6 és drivermegadás nélkül, megtudnánk, hogy lekezeli-e mint sima IDE vinyót a SATA eszközt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#2294) pisti88+


pisti88+
senior tag

Köszönjük az infót!!! :R

Pisti -(*_*)-™

(#2295) SpyK333 válasza Picco (#2289) üzenetére


SpyK333
tag

megemeltem a ramok feszkóját és mostmár megyeget a dolog!

(#2296) Picco válasza SpyK333 (#2295) üzenetére


Picco
addikt

orulok neki :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2297) psykie válasza ela (#2287) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a tanácsot! :R :R :R
Kipróbálom!

(#2298) barni00


barni00
tag

Nem hiszem el, hogy egy letört pöcök miatt nem tudom használni az új gépemet. Nem tudtok esetleg olyan univerzális procihűtőt, amihez van am2 lefogató keret? :W

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#2299) psykie válasza ela (#2287) üzenetére


psykie
aktív tag

Szia!

Úgy néz ki az volt a problémám amit írtál! :R :R :R
Köszi a segítséget!

(#2300) Vaze


Vaze
őstag

Üdv All!
Volna egy Számotokra igen láma kérdésem :B
Volna nekem egy KN9 Ultra lapom + Hozzá egy 3200+ os AM2 es Procim!
Az volna a Kérdésem hogy ebbe a lapba csak Sempron procit lehet beletenni?
Köszi és nehari a lámaságomért ez a config még új nekem... :B

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.