Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) VaniliásRönk válasza bigyo108 (#3000) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Probald meg kivenni az egyik memoriat a kitbol, ha ugy sem latja a 4GB-ot, akkor nem dijazza a kulonbozo RAM-ok mixeleset, egyebkent passzolom.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3002) bigyo108 válasza VaniliásRönk (#3001) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Értem ...

A DIMM 3 és 4 full ugyanaz a ram.
A DIMM 1-el lesz a baj.
A 8GB-nál mind a 4nek ugyanolyannak kell lenni vagy 2 -2 elég ha típus azonos.

Már nem kérdezek többet.

Mindent köszönök!

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#3003) VaniliásRönk válasza bigyo108 (#3002) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A negy modul eleve kihivas a memoriavezerlonek, nem szokott mukodni, nem erdemes eroltetni, foleg nem ha stabilitasra vagysz. Ha 8GB kell, vegyel meg 2x2GB-ot ugyanabbol a tipusbol, de gyorsan, mert kifut az a szeria es onnantol ugyanaz a tipus sem ugyanaz, aztan megint jon a lutri.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3004) Rizzo válasza VaniliásRönk (#3003) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Nekem is néggyel megy :P Igaz jóval kisebbek, és ha jól emlékszem 2 régebbi és 2 újabb van benne, tehát nem egy szériás mind a négy.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#3005) VaniliásRönk válasza Rizzo (#3004) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tudom milyen RAM-ok vannak a gepedben, de azok legalabb egy gyartotol vannak, es igy is kerdes volt, hogy mukodnek-e. Nem lehetetlen esemeny 4 kulonbozo (de egyforma meretu) modullal sem a dual-channel, csak a valoszinusege konvergal a nullahoz. :D (ha ezt olvasna a muveszno biztosan konnyekig meghatodna :DDD)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3006) kaktusz2


kaktusz2
tag

sziasztok:)

olyan problémám lenne a k9 el hogy ati 1950xt ment benne de elfáradt és megalt!!
pótoltam 9600gt vel!ment is vagy 2 napig gond nélkül!de most hol ad képet hol nem!
a win bebutol csak kép nincs!ha beindul ugy hogy van kép akkor van hogy 10perc játék után ki kapcsol de van hogy kevesebb idö is elég hogy leálljon
volt valakinek hasonló problémája?a segitséget elöre is köszönöm

(#3007) D34L3R válasza kaktusz2 (#3006) üzenetére


D34L3R
tag

Hali! Én is ilyen gondal küzködtem! Nekem is mindig leállt játék közben! Nos a megoldás egyszerű! Nekem a procit izzította 100 fok fölé ezért állt le a gépem rövid idejű jűték után de jelzem előtte ezt nem csinálta! Felraktam az alaplap driverét (AMD) és azóta is tükéletesen müxik! remélem segítettem! Jah így a proci hőmérséklete nem megy 62 fok fölé!

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#3008) kaktusz2 válasza D34L3R (#3007) üzenetére


kaktusz2
tag

köszi szépen de nekem még elöbb a kép probléma érdekelne!!nekem nem hiszem hogy a proci melegedése lenne probléma!habár letesztelem ha van erre valami progi ami mutatja a höfokot teljesités alatt?

(#3009) D34L3R válasza kaktusz2 (#3008) üzenetére


D34L3R
tag

Szedj le egy CoreTemp-et ...feltelepíted...aztán leszedsz egy ORTHOS-t! Futtatod a CoreTemp-et aztán az ORTHOST is elindítod és megnézed hogy alakul a hőmérséklet!

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#3010) kaktusz2 válasza D34L3R (#3009) üzenetére


kaktusz2
tag

nos 1 kártyát sem tudok rajta be inditani!próbáltam gt 220 ati 4770 és 9600gt
amivel megy szépen az 1 gs 7300 és gt 7600!de ezek már gamelni nem igazán elegek:(
a lekapcsolgatás igen valószinüleg a proci tulmelegedése okozza mert az 1 mag felmegy 120fokig is!a második mag ugy 10 fokkal alacsonyabb!de alig 1 perc után már ennyi a hö fok!és érdekes nem áll le?pedig a biosba néztem 96foknál már le kellett volna kapcsolnia??
ehhez ki tud hozzá szólni mi lehet a gond?

(#3011) D34L3R válasza kaktusz2 (#3010) üzenetére


D34L3R
tag

Mondom...szedd le a lap AMD Cool 'n' Quiet Driverét!

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#3012) VaniliásRönk válasza D34L3R (#3011) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A C'n'Q driver a processzorhoz tartozik es az AMD-tol erdemes leszedni XP-hez a Dual-Core Optimizerrel egyetemben.

#3010 kaktusz2: A maghomersekletre mindenfele hulyesegeket irnak ki a 65nm-es Athlon 64-ek, az alaplapi szenzor altal mert CPU-homerseklet a mervado. Ha az is eszevesszett magas, akkor ideje volna ellenorizni a hutot.
Milyen tapegyseged van? A lekapcsolgatast gyenge/rossz minosegu/eloregedett tap is okozhatja. Felpuposodott kondik nincsenek az alaplapon? Nezd meg tuzetesen.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3013) kaktusz2 válasza VaniliásRönk (#3012) üzenetére


kaktusz2
tag

szia köszi a hozzá szólást:)

ez az optimizzer progi is fent volt de igy is melegedik a proci!persze a táp csere volt az elsö!
fsb 450W táppal ment a próba alatt!de ugy gondolom hogy a bios chip a ludas hogy a kártyákat nem lássa???de ez már csak találgatás!de továbra se nincs hiba érzékelés??
pedig már a 22 biost is felraktam!mert azt olvastam visszább hogy volt akinek ez meg oldotta a melegedést!nálam nem

(#3014) VaniliásRönk válasza kaktusz2 (#3013) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem a melegedest oldja meg a 2.2, hanem a felremeresen segit valamit. Ellenorizd a hutot es az alaplapot. (a tap FSP lesz inkabb)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3015) kaktusz2 válasza VaniliásRönk (#3014) üzenetére


kaktusz2
tag

sziasztok:) köszi a helyesbitést !igen fsp a táp,nos alakulnak a dolgok!a melegedés
megoldva és ugy néz ki hogy a vga kártya probléma is!a pci-e sloton érintkezési gondja van!ez nem tudom cserélhetö e ?vagy javitható e valamilyen módon!mert butoláskor nyomni kell a lapba a kártyát!a melegedéssel már többet kinlódtam!mert hiába cseréltem hütöt és paztáztam ujra még a freezer 64 el is melegedett! ujra lebontottam a procit megmozgattam a slotjában és ujra össze pakoltam!onnantól már a régi hütö is elég volt!51 fokig ment csak a 20 prces teszt alatt ugy hogy közben tv is néztem rajta
Remélem ez az irás is segit majd másoknak a hibák felderitésében
köszönöm a hozzászólásokat és a segitséget!

sajnos a hutot nem tudom hogy kell megnézni és hogy mi az arról se nincs gözöm se!pedig már pár gépet beinditottam intelt amd egyaránt,de azért erröl a hutról irhatnál pár sort!vagy linkelhetnél ahol olvashatok erröl köszönöm üdv zsolt

(#3016) VaniliásRönk válasza kaktusz2 (#3015) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyen hibaval szerencsere meg nem volt dolgom, nem tudom mit lehetne kezdeni a slottal, kerdezd meg valamelyik azonnali kerdesek topikban.

A Freezer 64-nek egy trukkje van, a lefogato femlemezen levo lyukakba kell igazitani a muanyag alateten levo pockoket, mielott lehuzatod, kulonben nagyon feszul es hamar letori a fulet a foglalatrol.
Azt, hogy nalad miert nem hut, azt sajnos latatlanban nem tudom megmondani, de valoszinuleg a felszerelessel lehetett valami gond, hacsak nem serultek meg a hocsovek, de ezt ketlem. Ha nem is bajnok, a gyari hutonel jobb, sokkal.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3017) kaktusz2 válasza VaniliásRönk (#3016) üzenetére


kaktusz2
tag

ja már értem a hutot=hűtővel én teljesen félre értettem

(#3018) VaniliásRönk válasza kaktusz2 (#3017) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Minek lehet meg erteni? Pizza nem volt elotte. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3019) Emi1986


Emi1986
tag

Sziasztok!

Van egy Abit Kn9 ultra lapom és szeretnék benne procit cserélni.

A jelenlegi egy AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400+ és egy AMD Phenom™ X4 9850-es re váltanám fel.
(itt vannak az új cpu adatai :http://products.amd.com/pages/DesktopCPUDetail.aspx?id=396 )

a kérdésem az lenne, hogy megeszi-e az AM2 lapom ezt az AM2+os procit. Tudom, hogy az Abit oldalán a támogatott procik között nincsen quad cpu support, de azért reménykedem.

Van fizikai különbség az AM2 és AM2+ processzorok között? Más a proci lábkiosztása? Illetve AM2+ és AM3 foglalat között fizikailag különbség?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3020) VaniliásRönk válasza Emi1986 (#3019) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A problema szimplan software-es, a BIOS-ban nincs benne a szukseges kod a CPU mukodesehez. Habar fizikailag lehetseges volna, nem fogod tudni belerakni azt a CPU-t.
Egyebkent sem nyernel sokat azzal a CPU-val, mert egy erosebb ketmagossal az esetek tobbsegeben meg mindig eloroebb vagy, mint egy lassabb negymagossal. (arrol nem beszelve, hogy az az alaplap jo esellyel megsulne egy ido utan a CPU viszonylag magas teljesitmenyfelvetele miatt)
Inkabb add el az egeszet es vegyel egy AM3(+) konfigot, lehet azt olcson is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3021) dik


dik
őstag

Helló!

Lenne egy S.O.S. kérdésem. Úgytünik egyik pillanatról a másikra megdöglött a lapom an9 32x. Utobbi 2 évben éjjel nappal ment. Most újraindítom (hébe hóba szoktam :) ) és se kép se hand vagyis elindul de mintha újraindította volna magát folyamatosan. Csak úgy birtam kikapcsolni hogy a tápot kikapcsoltam gombokra nem reagált. Esetleg járt már így vagy halott már ilyesmiről. Ha igen segíthetne mi tévő legyek. Tápom volt egy cseréltem de semmi eredmény. Valaki valami ötlet esetleg?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3022) VaniliásRönk válasza dik (#3021) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Talan a gombelem. (sok alaplap ugyanezt csinalja, ha zarva marat a CMOS Clear jumper) Probald kivenni (varj egy percet) es visszarakni, vagy csereld ki. Mas otlet igy hirtelen nincs.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3023) dik válasza VaniliásRönk (#3022) üzenetére


dik
őstag

Próbáltam kivettem cmos reset meg minden. Kicserélni viszont nem próbáltam másikra de mindenképp egy próbát megér. Gondoltam a memóriára is de az nem hiszem ilyet tudna eredményezni nekem mint annó kitárgyaltuk veled 4db 512 van és emelnem kellett a feszen (1,95V-ra) hogy stabilak legyenek esetleg az nem lehet hogy elszáltak emiatt ennyi év után?
Ja igen és mikor bekapcsolom a tápot a kis kijelzőjén 02 villan fel majd utánna 00 ezelőtt ilyet nem irt ki ez nem tudom jelenthet-e valamit (vagyis nem emlékszem ilyenre)? A könyvében nem találtam semmi utálást rá mi lehet ez.
Ha semmi nem hozna eredményt ez helyette jó lehet így gyorsan?
http://ipon.hu/webshop/product/_asrock_n68c_s_ucc/145372

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3024) VaniliásRönk válasza dik (#3023) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

En sose voltam ilyen kimeletes a memoriakhoz, megse volt veluk baj. (2.05V-2.10V) Egyebkent kiveheted az osszeset es egyenkent probalkozhatsz, slot is lehet hibas, azt is nezd meg.
Keress ra a hibakodra google-lel, de a manualban is benne kene lennie, hogy ez milyen hibat jelent.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3025) dik válasza VaniliásRönk (#3024) üzenetére


dik
őstag

Kipróbáltam mindent de semmi változás nem indul. Elem 3,05V tud szóval azzal baj nem lehet. A hibakódra nem találtam semmit a gyári könyvében sincs 02 kód. Én kifogytam az ötletekből. Többet az életbe nem adok ki majd 50 rugót egy lapért az is tuti.
Esetleg más valami tipp?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3026) VaniliásRönk válasza dik (#3025) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hany evet is huzott ki? :) Egyebkent tenyleg sok az 50k egy alaplapert, kapsz 30 alatt is olyat, ami minden foldi joval fel van szerelve.
Nem igazan van tobb otletem, google sem talalt semmit a hibakodra.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3027) dik válasza VaniliásRönk (#3026) üzenetére


dik
őstag

3 vagy 4 évet húzott ki pontosan a fene tudja mikor vettem már és akkor közel 50 volt. Minden jóval felszerelve de hiába. Google sem mondott sokat bár lehet nagyon rosszul kerestem rá a hibára. Na mindegy akkor ez kuka + még amit magával vitt. Megrendelem azt a lapot amit mutattam előbbiekben más választásom nem maradt vagyis remélem jó lesz hozzá.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3028) VaniliásRönk válasza dik (#3027) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a leheto legolcsobb es leggyorsabb megoldas kell, akkor rendben van. De elobb nem artana kideriteni mas is ment-e. Ha igen akkor semmi ertelme AM2 lapra penzt kiadni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3029) dik válasza VaniliásRönk (#3028) üzenetére


dik
őstag

Igen itt kezdőnek a problémák kideríteni mit vitt el nincs lehetőségem próbálgatni nagyon. De már csak simán 2 ír a kijelzője így a lap tuti befejezte. Memória, proci maradt a kérdéses.
Vagyis abba a lapba ez a memória nem jó mivel kicsik (512) így az csere minimum 2x2gb és akkor már ddr3-ra. Procit fogad AM3-ig szóval ha ez kimult azt is lehet cserélni komolyabbra. Sok pénzt nem akarok rá áldozni de így belegondolva talán ez lesz a legköltséghatékonyabb megoldás...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3030) VaniliásRönk válasza dik (#3029) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eleinte en is fejlesztgettem ilyen modszerrel, de a vege mindig rafizetes volt. Gondolkozz el egy AM3+ konfigon, azzal megint nem nagyon lesz gondod egy par evig. Persze csak ha kivitelezheto.
Hacsak nincs valami egyertelmu jele komoly hibanak (pupos kondik, stb.), valoszinuleg csak a chipset pusztult el, es nem vitt magaval semmit.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3031) dik válasza VaniliásRönk (#3030) üzenetére


dik
őstag

Elgondolkoztam úgy kellene. Priviben esetleg valamit tudnál küldeni(lap, memo, vga, proci)? 130000-be max.. Roppantul nem figyelem manapság mik a hírek a buldozer körül. Amúgy eszem ágában sincs fejleszteni amire használtam ez is jó volt csak közbejött ez a kis baki és ez így nem fasza. :D Persze alszok még rá párat mert ha nem muszály nem akarok költekezni.
Ja igen pupos kondi nincs. Tuning az volt 4000+ 4800+-ra így a memok 667 2t és jó volt egész eddig. Kicsit besokalt. :O

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3032) rexstyle86


rexstyle86
csendes tag

Üdv segítsetek nekem van 1: KN9 SLI lapon ami eddig egy 4000+ x2 vel ment, de, szeretném felturbózni.
a kérdésem, hogy mekkora a teljesítmény különbség ez a proci és és mondjuk egy 6000-6400+ között??? Nem ismerem annyira :B

[ Szerkesztve ]

... Mindennap egy alma, és a doktor alma!...

(#3033) Rizzo válasza rexstyle86 (#3032) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Milyen teljesítmény-re gondolsz? Hogy gyorsabb lesz? Ha rendesen meghúzod igen, észrevehető lesz a különbség. Azonban megfelelő hűtésről is gondoskodj, gyári hűtővel ne nagyon húzd.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#3034) #65675776 válasza Rizzo (#3033) üzenetére


#65675776
törölt tag

A gyári coolerrel simán lehet tuningolni is, csak nem érdemes az egekbe emelni a feszültséget. Akkoriban szinte minden A64 X2-höz ugyan az a cooler járt. 3800+-tól 6400+-ig.

(#3035) rexstyle86 válasza #65675776 (#3034) üzenetére


rexstyle86
csendes tag

van ez a gyári, kicsit modern utánzatú 4 Heatpipe-os AMD Hűtő egy 1075T ből marad meg. most azzal fut. az gondolom elég lesz rá.

A géppel Meg PS CS5 mint atom, 4 de minnyá 6 gb ram Quadro FX 3500 STB...
OpenGL-es masina

... Mindennap egy alma, és a doktor alma!...

(#3036) #65675776 válasza rexstyle86 (#3035) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az 140W-os procikra lett tervezve, szóval simán bírnia kell.

(#3037) Dagatt


Dagatt
csendes tag

Meglepődtem, mennyire nem támogatja a KN9 a G2-es procikat, legalábbis lista alapján...
Meg akartam kínálni egy 5400+ G2-vel, de nincs a felsorolásban.

(#3038) VaniliásRönk válasza Dagatt (#3037) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha tamogatja a BIOS a G2 steppinget (marpedig emlekeim szerint tamogatja, volt nekem abban 5000+ BE), akkor barmelyik G2-es proci megy benne, max. a nevet nem irja ki helyesen.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3039) Dagatt válasza VaniliásRönk (#3038) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Csak azt nem értem, hogy ha a többi KN9-változatnál beleírták őket a listába, akkor ennél miért nem tették meg... fene érti ezt (csak az 5000+ BE, és az 5800+ szerepelnek benne G2-es változatban).

(#3040) Rizzo válasza Dagatt (#3039) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Lehet azért, mert a KN9 az még NF4, a többi meg NF5.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#3041) #65675776 válasza Rizzo (#3040) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyenge kifogás lenne, mivel a procitámogatás nem chipset függő. Egy egyértelmű eset volt, az viszont bug: Via K8T890 rev1-es chipsettel szerelt lapok nem tudták stabilan kezelni az A64 X2-ket.

(#3042) VaniliásRönk válasza Dagatt (#3039) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hanyagoltak a tamogatast, akkor mar kivonuloban voltak, ettol meg mennie kell a procinak a lapban.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3043) Gausz


Gausz
aktív tag

Szervusztok!

Valaki meg tudná mondani, hol találok 23as BIOS-t KN9S-hez? Csak a nem működő gyári honlapokat hozza ki Google.
4800+-omat szeretném minél nagyobbra cserélni, és ennek ez lenne a feltétele. Jelenleg 20as van fenn, ami az alábbi szerint nem sokra elég:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ABIT/KN9S.html

Kösz,
Péter

(#3044) Gausz válasza Gausz (#3043) üzenetére


Gausz
aktív tag

Találtam 22est, remélem az is jó lesz majd. Azt találtam 23ról, hogy csak az LE-s sorozat támogatását tartalmazza.

További jó hetet!

(#3045) SlAy3r válasza Gausz (#3043) üzenetére


SlAy3r
tag

Hali!

Ha még kellene valakinek BIOS KN9-hez itt egy működő link (2012.06.20.)

http://pross.org.uk/Abit/bios/kn9/

:DD

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#3046) Gausz


Gausz
aktív tag

Sikerült beszereznem az új procit. Ez a hsz azért születik, hogy eldöntsétek, érdemes-e a lapot maxra kihasználni, vagy érdemes-e már cserélni.

Eddig ez volt:
X2 4800+
[link]

Radeon 4650 OC

Mért játékok:
Civ 4 1680*1050 min beállításokkal. 25fps
GTA 4 1680*1050 bármely beállítással 15fps
Dead Space 2 1680*1050 min beállítással 20fps

Ez lett:
X2 6000+
[link]
A BIOS 22es, mivel úgy olvastam valakinél, hogy a 23nál pl hőmérési gondok voltak.

Radeon 7770 GHz Edition

Civ 4 1680*1050 min beállításokkal. 40fps
GTA 4 1680*1050 bármely beállítással 20fps
Dead Space 2 1680*1050 max beállítással 30fps
Max Payne3 1680*1050 max beállítással átlag 32fps, 25 alá sosem esett!

Szóval GTA4-nek nem segít, de az ugyebár nem jól portolt. DS2 pedig fixen azon a sebességen van, 20 ill 30 fps, onnan sosem mozdul ki...

[ Szerkesztve ]

(#3047) Gausz válasza Gausz (#3046) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nem Civ4, hanem Civ5 akart az lenni.

(#3048) Thrasher


Thrasher
csendes tag

KN9 Ultrahoz született vajon valaha PCI-E x16 2.1-es update?

(#3049) VaniliásRönk válasza Thrasher (#3048) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A PCI-E vezérlő hardware, nem lehet update-elni, viszont a VGA-k oda-vissza kompatibilisek akárcsak a merevlemezek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3050) Thrasher válasza VaniliásRönk (#3049) üzenetére


Thrasher
csendes tag

én elég sok helyen olvastam, hogy a 2.1-nél megnövekedett a felvett teljesítmény, ezért sok 1.0-s lapban nem mennek az ilyen kártyák. konkrétan egy esetet olvastam, ahol a 2.1-es 6850 be sem indult 1.0-s slotban.
mondjuk én sem tudom, software-esen meg lehet-e ezt oldani, bár azt olvastam, hogy a legtöbb 1.1-es laphoz van ilyen BIOS update, ezért bízom benne, hogy 1.0-sokhoz is létezik ilyen.
bár azóta megtaláltam egy csomó 2007-es KN9 BIOS frissítést, és marhára nem írják egyikben se, hogy foglalkoztak volna a témával, úgyhogy eléggé halványak a remények. :/
kár, rá kellett volna mozdulni erre a 42 rugó körüli Powercolor 6870-esre, de akkor megvárjuk, amíg lesz pénzem lapra, meg procira is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.