Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Wiz Khalifa válasza scdlsc (#41450) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mivel elég nagy a nyitott fémfelület a tetején és a gyári kábellel is földelt volt, azt javaslom hogy egy dugvilla csere történjen meg rajta, és akkor le is tudtad a "problémát".

Smoke some weed nigga!

(#41452) cigam válasza scdlsc (#41450) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Keressgélj még, pl ott ahol a zsinór bemegy a gépbe. Amúgy meg igen, látszik rajt, hogy valaki házilag levágta. A "szaki" fejében fel sem merült, hogy nem azért van ott, hogy a magyar háztartásokban ne lehessen használni, hanem célja, funkciója van annak a plusz csatlakozásnak?!
Én így nem használnám semmire, max elrettentő példának.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41453) Wiz Khalifa válasza cigam (#41452) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem lesz rajta a jelölés. [link]

Smoke some weed nigga!

(#41454) scdlsc válasza Wiz Khalifa (#41451) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Az lesz. Köszi mindenkinek!

(#41455) St3ven válasza St3ven (#41435) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz mindenkinek. :R Alap irodai dolgokra szánnám, plusz böngészésre, de azért streamingnek is mennie kellene gond nélkül (ha már TV a megjelenítő).

Ha van még tapasztalat, jó tanács a leírt összeállításban, ne tartsátok magatokban!

@Syl most jól elbizonytalanodtam.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#41456) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok.

OCLP-vel próbálok egy iMac 12,1-re Venturát rakni, de miután a legelső, pendrive-ról bebootolt GUI felületen végigment a telepítés és újraindul a gép, a boot menüben egyátalán nem jelenik meg a feltelepített állomány, amiről a telepítés menni tudna tovább, csak a pendriveo látom, amiről kezdtem a telepítést.

Egészen biztosan nem a pendrive-val és a gépben levő HDD-vel van a baj, mert a High Sierra-val tökéletesen működik, amit ugyanezzel a pendrive-val tettem fel.

Próbáltam egyébként egy 2014-es iMac-re is Venturát és Montereyt is rakni, ugyanezzel a végeredménnyel.

Néztem csomó tutorialt, ahol ugyanezt csinálják mint én és nekik működik... nem tudom hogy mit rontok el :F

Itt a legutóbbi videó ami alapján most csináltam. A 8:35-nél látható progress bar végigmegy, újraindul és ugyanaz fogad mint 6:50-nél.

Az OCLP-vel csináltam bootable pendrive-t olyan Mac-el amin natívan fut a Ventura és olyannal is amin egy régebbi rendszer volt, de az eredmény szempontjából ez sem vezetett előre.

[ Szerkesztve ]

(#41457) Czo válasza titi12 (#41432) üzenetére


Czo
őstag

Ez Svajc, az ausztral foldeletlen (hirtelen, semmi foldeltet nem talaltam), de polarizalt dugo az ilyen:

(#41458) Czo válasza FistXL (#41456) üzenetére


Czo
őstag

Tehat, keszitettel egy OCLP-t tartalamo sticket. Ezt bedugva, bebootolva megjelenik az EFI boot opcio, majd azt elinditva, "ujra kapsz egy bootmenut", amiben az installert valaszttva elindul a telepito, ugye?

Ezutan amikor jon a reboot, ujra bebootolsz USB-rol, majd ujra kivalasztva az EFI-s OCLP-t, az ujra megjeleno bootmenuben nincs benne az, amit telepitett? Vagy a gep "sajat" bootmenujeben probalod?

(#41459) FistXL válasza Czo (#41458) üzenetére


FistXL
aktív tag

Tehat, keszitettel egy OCLP-t tartalamo sticket. Ezt bedugva, bebootolva megjelenik az EFI boot opcio, majd azt elinditva, "ujra kapsz egy bootmenut", amiben az installert valaszttva elindul a telepito, ugye?

Így van.

Ezutan amikor jon a reboot, ujra bebootolsz USB-rol,

Csak az USB van, mert telepítés előtt és telepítés utáni reboot után ugyanazok az opciók jelennek meg.

majd ujra kivalasztva az EFI-s OCLP-t, az ujra megjeleno bootmenuben nincs benne az, amit telepitett?

Igen.

Vagy a gep "sajat" bootmenujeben probalod?

Nem igazán értem mit értesz ez alatt, hogy "a gép saját boot menüje", de telepítés előtt és után is ugyanaz jelenik meg:

1. Install macOS Ventura (sárga USB icon) - EFI Boot (OCLP icon)
2. OCLP iconra nyomva: macOS Installer (Ventura icon 2 HDD-vel egymás tetején) - Install macOS Ventura (Sima Ventura icon)

Edit: mégsem ugyanaz, mert telepítés után van egy HDD icon az EFI Boot-os OCLP icon mellett "macOS Installer" névvel, amire kattintva egy tiltó icon jelenik meg, alatta: "support.apple.com/mac/startup"

[ Szerkesztve ]

(#41460) Czo válasza FistXL (#41459) üzenetére


Czo
őstag

Amikor bekapcsolod a gepet es nyomod az alt-ot a gongnal, akkor jon a gep "sajat" menuje", ennek lesz szurke a hattere, mert azt hiszem, hogy a 2012-2013-as gepektol lett fekete. Amikor itt kivalasztod az EFI bootos OpenCore iconos particiot, akkor indul az OpenCore es jon annak a menuje, amely fekete hatteru lesz, mint az ujabb gepek "beepitett", azaz "sajat" menuje.

Tehat, amikor az "1."-es opciot irod, ott a menu hattere, az szurke? Csak ez a ketto opcio latszik?
Amikor azt irod a "2."-nel, hogy OCLP iconra nyomva, akkor az ujra megjeleno, uj menu, az fekete? Tehat ez mar az a menu, amit OpenCore-ba bootolva kapsz? Ott pedig, csak ez a ketto opcio lathato?

Ugy emlekszem egyebkent, hogy amikor vegigmegy eloszor a macOS telepito, akkor meg valami Installer a particio neve, majd csak a 2. fazis utan lesz atnevezve, arra, amire kerted, hogy legyen nevezve a particio. Tehat, megnezted, hogy mi tortenik, ha a 2 lemezes "macOS Installer" opciot nyomod meg?

(#41461) FistXL válasza Czo (#41460) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ugy emlekszem egyebkent, hogy amikor vegigmegy eloszor a macOS telepito, akkor meg valami Installer a particio neve, majd csak a 2. fazis utan lesz atnevezve, arra, amire kerted, hogy legyen nevezve a particio. Tehat, megnezted, hogy mi tortenik, ha a 2 lemezes "macOS Installer" opciot nyomod meg?

Azt kellet megnyomni, utána végigmegy egy fekete háttér előtt a progress bar alatta perc visszaszámlálóval, de eddig az volt a gond, hogy ezután sem változott semmi a boot opciókat illetően, én meg itt mindig elengedtem az egészet, viszont csak hagyni kellett volna, mert ezt követően még kb 10(!) újraindítást követően végre sikerült, és már Ventura fut rajta :DD

Már csak az a gond, hogy a bootup chime-ot nem lehet kikapcsolni és fixálni sem lehet az alapértelmezett induló partíciót, mert mindig megnyílik a boot menü indításnál annak ellenére, hogy a command-ot lenyomva refresh ikonná változó gombra nyomok a mac partíció alatt, de mind1, én ezzel is elégedett vagyok. Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#41462) Czo válasza FistXL (#41461) üzenetére


Czo
őstag

A boot chimeot soha nem akartam meg eltuntetni, ugyhogy azt a kerdest passzolom.

Elvileg, a default megadas, az ctrl+enter kellene legyen. Mivel probalod?

(#41463) titi12 válasza Czo (#41457) üzenetére


titi12
tag

Nem vittem túlzásba a keresést, azt dobta hirtelen… tényleg svájci, az ún. J-típus.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#41464) Czo válasza titi12 (#41463) üzenetére


Czo
őstag

Hja, csak azert irtam, hogy ne maradjon benn a forumban, az ausztral jelzes, mert itt nem olyanok a dugok, hanem olyanok, amit lefotoztam (kozbe eszembejutott, hogy ha kihuzom a kenyerpiritot, akkor az foldet dugoval rendelkezik).

[ Szerkesztve ]

(#41465) madgie válasza madgie (#41419) üzenetére


madgie
titán

Na, ma reggel Final Cut projektek vártak rám és megint elkezdett annyira akadozni, szaggatni, röplabdázni, hogy nyomtam rá egy Ventura downgrade-et. És ennyitől rendbe jött, most pakoltam rá a LR-t Final Cutot, pluginokat, stb és repül minden... kopp-kopp.

A Sonoma is friss gépre ment, nem is értem...

(#41466) FistXL válasza Czo (#41462) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ctrl+bal klikk, most megéztem ctrl+enter-el de még mindig megjelenik indításnál a boot menü. Nem annyira zavar egyébként, pár másodperc után magától is elindul.

(#41467) Czo válasza FistXL (#41466) üzenetére


Czo
őstag

Az, meg is fog, csak magatol el fog indulni a kivalasztott.

(#41468) totron


totron
addikt

Van egy vezeték nélküli billem, honnan tudom, hogy mely modellekkel kompatibilis?

(#41469) Godfather válasza scdlsc (#41448) üzenetére


Godfather
aktív tag

Ez svajci csatlakozonak tunik.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#41470) scdlsc válasza Godfather (#41469) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Azért tűnik annak, mert az. :)

(#41471) scdlsc válasza totron (#41468) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Szerintem mindegyikkel.

(#41472) Ear001 válasza madgie (#41465) üzenetére


Ear001
addikt

Nagyon fura. Nekem a Sonoma inkább gyorsított az Affinityken, igaz, abból jött viszonylag nagy frissítés is azóta.

(#41473) madgie válasza Ear001 (#41472) üzenetére


madgie
titán

Elhiszem, de én már itt maradok Venturán, amíg lehet, ez most jó, nem merem tovább piszkálni.

(#41474) madgie


madgie
titán

Huhh, megint "sírok": már az első beüzemelésnél feltűnt, fényes nappal, hogy a 24" iMac kijelzője oldalról kicsit felfénylik. Na, most éjjel ültem először elé úgy, hogy minimális fény van a szobában, de hát gyerekek, ez botrány. Egyedi hiba lehet ez, vagy minden 24-es iMac ilyen? Ekkora IPS glowt nem láttam vagy 15 éve... nyilván a telefon ráerősít, de olyan, mintha egy hályog lenne a szemem előtt, aminek csak a közepén látom át kontrasztosan.

Mutatok egy fotót és egy videót is róla, a 27-es iMac soha még csak hasonlóra sem volt képes.

(#41475) ddsteel válasza madgie (#41474) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ez tényleg nem néz ki jól. Én MacMinin tolom DELL monitorral, de az minden szögből teljesen ködmentes akármilyen külső fényviszonyok mellett. Legalább 7-8 éves a monitor, de még mindig szép képe van. Régen (nagyon régen, 2014 körül) 27-es iMacen dolgoztam, akkor emlékszem ilyen fényre, meg koszosodásra is (por belemegy) és voltak videók, hogy kell szétszedni és tisztítani. Itt nyilván nem erről van szó, mert új gép, és nem is kosz, de ilyen világos foltokra emlékszem azért az iMaces időkből. Nem tetszett nekem sem már akkor sem. Azóta nem tudták ezt megoldani? (sőt még rosszabb, mint a régi gépeden?) Fura.

[ Szerkesztve ]

(#41476) madgie válasza ddsteel (#41475) üzenetére


madgie
titán

Nem új, használtan vettem a hardverapróról. De elvileg garis még.

(#41477) TechN7ne válasza madgie (#41474) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az egy 24 colos új gyári iMac?
Nagyon durva jesszusom ,azonnal küld vissza.

Garancia úgy tudom felhősödésre nincs ,azt a vásárlástól számított 3 vagy 14 napon belül kellett volna jelezni.
Sztem add vissza akitől vetted ,ha csak nem vagy szerencsésebb és kicseréli neked a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#41478) blakey válasza TechN7ne (#41477) üzenetére


blakey
titán

Garancia úgy tudom felhősödésre nincs… - ez nem felhősödés, hanem ún. "IPS Glow", és minden IPS panellel rendelkező készülék esetében tapasztalható, de a mértéke változó, a képen lévő a sz@r kategória. Egy kiválóan összerakott IPS panel esetében csak nagyon minimálisan és bizonyos szögből érzékelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41479) TechN7ne válasza blakey (#41478) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem egyik IPS panel esetében sincs még picit sem ilyen ,nem hogy ekkora mértékben.

(#41480) scdlsc válasza madgie (#41474) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ez nekem inkább backlight bleednek tűnik. De a végeredmény így sem szép.

(#41481) blakey válasza TechN7ne (#41479) üzenetére


blakey
titán

Van, csak nem veszed észre, mert jóminőségű. Nekem is volt dolgom olyan IPS-panellel, ami nagyon minimálisan volt hajlamos az "IPS Glow"-ra, de van, ezt technológiai sajátosság.

#41480 scdlsc
Ez nekem inkább backlight bleednek tűnik. - Az másmilyen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41482) madgie válasza blakey (#41481) üzenetére


madgie
titán

Jaja, ismerem én is a dolgot, utoljára egy NEC 23" IPS monitorom tudott "hasonlót", az Apple-től viszont nem láttam még ilyet soha, pedig volt már egy csomó cuccom tőlük. Felkerestem a boltot, ahol vettem, meg az Apple-lel is beszéltem, hozzájuk is elvihetem szervizbe, bár a jó ég tudja, mit csinálnának vele (panelcsere?).

(#41483) ddsteel válasza madgie (#41476) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Én visszavinném, az tuti. Szerencse, hogy garis.

(#41484) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Gépre rádugott külső tárhely mappáját el lehet tüntetni az asztalról ,de jelen maradjon a finder és mindenhol máshol ,megoldható?

(#41485) scdlsc válasza TechN7ne (#41484) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Finder settingsben - general - Show these items on desktop - External disks mellől vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#41486) Czo válasza madgie (#41474) üzenetére


Czo
őstag

Hat, ez elegge rosszul nez ki. Novemberben en is vettem egyet, de soha nem neztem meg meg sotetben :o.

(#41487) cigam válasza Czo (#41486) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor naplemente után kérünk egy visszajelzést, hogy ez ilyen, vagy nálad azért nem ennyire gáz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41488) madgie válasza cigam (#41487) üzenetére


madgie
titán

Jaja, az tök jó volna :)
(bár amióta este láttam, azóta nappal is rááll a szemem a szürkébb sarkokra :DDD)

(#41489) TechN7ne válasza Czo (#41486) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az elsők között van az ilyen elállás időszak alatt ,

scdlsc
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#41490) Czo válasza cigam (#41487) üzenetére


Czo
őstag

Ez az, ami nem fog menni egyelore, mert kb 15 ezer kmre van tolem a gep.

(#41491) Wiz Khalifa válasza ddsteel (#41475) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A porosodás már 2012-től (az unibody házastől kezdve) megszűnt mert ragasztva van a kijelzőre az üveg. Szóval tanultak 5 év után abból a hibából legalább. :D

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#41492) Czo válasza Wiz Khalifa (#41491) üzenetére


Czo
őstag

A 2014-15 koruli retina kijelzonel is be tud porosodni a kijelzo, pont ugy, ahogy a regiek. Ami 2012-tol megszunt, az az, hogy a kijelzo es az uveg kozott nem porosodik, a kijelzo, a sajat retegei kozott, sajnos, ugyonugy porosodik. Tette egyebkent ugyonezt, a 2005-os G5-os es a 2006-os Core Duo iMac is.

(#41493) blakey válasza Wiz Khalifa (#41491) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem, az is porosodik, nem félévente, hanem 1,5-2 évente kellene takarítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41494) TechN7ne válasza Wiz Khalifa (#41491) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én sem vettem észre ,hogy befurakodna bármilyen pór a kijelző alá…
De sztem ez függ a higiéniától is ,én 1-2 havonta mindig letisztítom a kijelzőt gyári állapotra ,2 hetente meg átmegyek rajta törlőkendővel (széleket is áttörlöm).

(#41495) margithid


margithid
veterán

8 GB Ram szerintetek mennyire időtálló egy mac miniben?
Egyelőre csak nézelődök, régi asztali gépeim vannak windows 10zel, de jövőre esedékes lesz a lecserelesuk.
Lehet teszek majd egy próbát mac minivel.

[ Szerkesztve ]

(#41496) titi12 válasza margithid (#41495) üzenetére


titi12
tag

Időtálló? :) Jó kifejezés!
Használatfüggő (hogy elég-e 8 GB).
Ha kevés a keret, használtban is lehet gondolkodni, egy legalább 16/512-esben.

[ Szerkesztve ]

(#41497) margithid válasza titi12 (#41496) üzenetére


margithid
veterán

Én úgy szeretek vásárolni, hogy erősebb legyen mint kell.
Nem tudom pl ha sok lap meg van nyitva böngészőben, akkor az mennyire zabálja ezen a rendszeren a Ramot.
Tárhely nem kell sok.Azt meg amúgy is lehet bőviteni. (külső tárhely)

(#41498) madgie válasza Czo (#41492) üzenetére


madgie
titán

2017-es iMac-em azért nem tudom eladni, mert ott van a sarkaiban lent a por. Elvileg ebbe a nemrég linkelt IPS glow-os 24-es iMac-be számíttattam be, de holnap viszem vissza a boltba ezt, szóval nem tudom még, mit hozok haza, a régit, vagy épp semmit :D

Mindenesetre tegnap a Hardveraprón belebotlottam egy pofátlanul jó áras Mac Minibe, itt van a városomban, ma szerintem elhozom azt, aztán ha rendben van, veszek hozzá egy ilyen monitort. Tudom, hogy van jobb, de én már belefáradtam a költekezésbe, ez remélhetőleg egy egész jó IPS lesz, ha meg valamiért több kell (HDR anyagot vágni), itt a Mini LED TCL tévé, meg a szintén Mini LED MBP kijelző.

(#41499) blakey válasza TechN7ne (#41494) üzenetére


blakey
titán

Az, hogy nem veszed észre, sajnos még ott van. 2017-es iMac-em alsó sarkaiban jobban észrevehető és inkább világos, homogén háttér esetében. Ez nem higiénia kérdése, mert ha az lenne, akkor az enyém patika-tisztaságú lenne. :) Hetente mindent takarítok a lakásban, úh. biztos nem attól porosodik. A ventilátorok és szellőztetők erősen megmutatják a konstrukció hibáját, az LCD panel előtti üveglap, hiába van közel az nem akadálya a mikroszemcséknek egy idő után látható nyoma lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41500) TechN7ne válasza blakey (#41499) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az, hogy nem veszed észre, sajnos még ott van.

Nekem semmi nincs ott egyik gépen sem… :N

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.