Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) TechN7ne válasza Wiz Khalifa (#40850) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszi ,

Én már minden HDD-t külsőnek csináltam meg ,Apple eszközökhöz is külső HDD-t használok tárolásra.
Nekem is kell a tárhely ,megértelek.

Sztem ha HDD helyére raksz egy 2,5 ssd-t és tárolásra te is külsőnek használod a többi HDD-t nem cseszel ki magaddal ,én már PC-be sem rakok merevlemezt nagyon rég.

:R

(#40852) Syl válasza TechN7ne (#40851) üzenetére


Syl
nagyúr

A külső tárhely jó ötlet, amíg az ember falnak nem ütközik. Én is vettem USB-C SSD-t, mert többszáz gigát kellene OneDrive-ból szinkronizálni. Csakhogy a OneDrive nem megy leválasztható eszközre, csak belső tárhelyre :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40853) Wiz Khalifa válasza TechN7ne (#40851) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Már intéztem egy M2 SSD-hez való adaptert, szóval marad a HDD a helyén. :D Nézegettem, ez az adapter csak egy nyáklap, semmi elektronika stb... szóval nem fog behalni. :D

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#40854) x17dtl


x17dtl
csendes tag

Urak,

Van egy 2011 mid 21.5 iMac-om, amin nem ment a word, ppt stb, mert nem támogatott lett. Vettem egy M1 24" helyette.

Na de mi legyen a régivel, nyilván nincs nagy piaci értéke, gondoltam jó lesz a középső diamnak az xbox-hoz monitor-nak. Van tv is , de neki monitor kell. youtubeon láttam, hogy pc re reákötötték target display mode-al, igy vettem egy mini display hdmi átalakítót, de nem csinal semmit. cmd F2, se fn cmd f2. mi lehet a baj?

(#40855) Alex91 válasza x17dtl (#40854) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ezt figyelmesen elolvas…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40856) Czo válasza x17dtl (#40854) üzenetére


Czo
őstag

Target Displaynel a Thunderboltos Macec csak Thunderboltos gepre dughatoak ra (mert Thunderbolt monitornak latszanak). En hasznaltam a 2018-as MBP-hez kulso monitornak a 2011-es 27"-es iMacet.

A 2010-es iMacban van sima DisplayPort-os Target Display Mode, azt barmilyen DisplayPort kimenetre ra lehet dugni es monitornak hasznalni.

Amit vettel atalakito, az DisplayPortot alakit at HDMI-re ugy, hogy a jel, a DisplayPort iranyabol folyik a HDMI iranyaba.

(#40857) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

400 ezer forintért jó vételnek számít az iMac 24” M1?
Meddig kap még frissítéseket?

(#40858) Czo válasza timelord1987 (#40857) üzenetére


Czo
őstag

Osszesen 6-7 OS verzio a "szokasos" (ezt ugye, senki sem tudja elore). Mivel macOS 11 volt rajta amikor forgalomba kerult, igy macOS 16-17 korul lesz szerintem a vege. Jelenleg ugye, macOS 14-nel jarunk.

(#40859) Aszpirin válasza timelord1987 (#40857) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szerintem annyiért már jó vétel, újan, hivatalos (3 éves) garanciával (gondolom a 2 portos alapmodellről van szó /ami pont ennyibe kerül az iSTYLE akciójában/, mert ha nem, akkor még jobb vétel). Második kérdésedet passzolom, de mivel nemrég frissült a modell, szerintem még legalább 3-4 oprrendszer-főverzió benne van, és az utolsó főverzió még plusz egy évig kap biztonsági frissításeket - a 2017-es inteles iMac-em most kapta meg a Ventura 13.6.3-at)

[ Szerkesztve ]

(#40860) daneel_hu válasza timelord1987 (#40857) üzenetére


daneel_hu
addikt

AZ új 24 colos M3-as 510e nettó jelenleg.
Gyakorlatilag most jött ki ez a gép. :)

Én biztos nem vennék csak ennyivel olcsóbban egy 2 éves modellt, bár Apple Silicon az M1-es is, szóval biztos jó lesz. Nekem az árával lenne problémám.

De ha megnézed a használtpiacot, ott is elmebeteg árazás van.
Van, hogy 2017-es, 2018-as gépeket majdnem annyiért árulnak, (Intel CPU-val), mint egy új M2-essel szereltet, a nettó árat nézve.
De vannak kivételek, jó vételek szerencsére. :)

(#40861) Aszpirin válasza daneel_hu (#40860) üzenetére


Aszpirin
senior tag

"510e nettó" az konkrétan 650ezer bruttó, ezt hasonlítsd a 400ezer bruttóhoz. Akárhogy nézem, majdnem 250ezer a különbség, de úgy is vehetjük, hogy másfélszer annyiba kerül az M3-as 24-es. Hát ha ez valakinek nem szignifikáns, akkor persze.
(az külön érdekes, amikor itt valaki nettó árakkal érvel, ami ugye nem magánszemélyeknek szól, utóbbiak ugyanis ki kell fizesék az ÁFA-t, ha nem "adóügyeskednek" valamelyik Jóskapisti BT-vel).

[ Szerkesztve ]

(#40862) daneel_hu válasza Aszpirin (#40861) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ügyeskedik a halál, saját cégre veszem. Nem kell egyből rosszra gondolni.
Egyébként ha magánszemély árulja, akkor miféle bruttóról beszélünk? :)

Ha cég árulja és 400e bruttó akkor igazad van, az jelentős különbség.

(#40863) Aszpirin válasza daneel_hu (#40862) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Még be is linkeltem a céget, de a kkor mégegyszer: [link] . Ráadásul iSTYLE, hivatalos Apple-forgalmazó.
(egyébként nem akartam rád célozni, azért írtam, hogy vállalkozásoknak számít vagy olyan magánszemélyeknek, akik... A céged vállalkozás, szóval így :) )

Szerk.: hoppá, közben el is foggytak az iStyle-nál a400ezerért szórt M1-es alap 24 colosak.... na, ez is a múlté. Az általam kinézett 512GB-os is elgfogyot már szürkében... úgy tűnik, ez az akció igen friss, és nagyon ráharaptak az emberek... remélhetőleg a kolléga, akinek javasoltam, el tudott csípni még egyet belőlük...)

[ Szerkesztve ]

(#40864) x17dtl válasza Alex91 (#40855) üzenetére


x17dtl
csendes tag

tehát nem, köszi...esetleg valakinek tippje mihez lehet kezdeni egy 2011 mid géppel? 256 ssd, 500gb hdd, gondolom eladni lehetetlen...

(#40865) TechN7ne válasza x17dtl (#40864) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én átveszem baráti áron :)

(#40866) Czo válasza x17dtl (#40864) üzenetére


Czo
őstag

Barkacsold at monitornak. Van kesz panel, amit az iMac helyere teszel bele, es akkor hdmi -s monitor lesz belole, usb-n at meg megy a hangszoro es a kamera, de van olcsobb, tobb paneles megoldas is, ami szinten mukodik.

Ez mar MBP melle, egy 5k iMac eseten is opcio, mert ezek ara is beesett boven az 5k monitorok ara ala. Ki kell hajitani a belsejet, a maradekbol meg lehet monitor.

(#40867) Aszpirin válasza Czo (#40866) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Bizony, bár kell belé azért egy LCD driver board az AliExpresszről (5K-shoz azért van ára rendesen ennek is, a legolcsóbb 50ezer körül van, a legdrágább 100ezer fölött, az AliExpresszen) és némi vállalkozó szellem, de szuper monitorokat lehet gkészíteni régi iMac-ekből, már a retisnásakból is (még a hangját is ki lehet használni, attól függően, melyik elektronikát választja az ember, kb egy StudioDisplay-t lehet varázsolni belőlük)

[ Szerkesztve ]

(#40868) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Azt lehet tudni esetleg ,hogy melyik évben épp ki gyártotta az iMac kijelzőket (esetleg egy adatbázis)?

Az érdekesség számomra ,hogy a 27 colos 2020 as iMac és a 2015-ös iMac kijelzője picit különbözik ,2015 végi 27 colos 5k kijelzője picit szebb és a 2020-as példányon több felhősödés is látszik.

(#40869) Wiz Khalifa válasza TechN7ne (#40868) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A 2015 valószínűleg LG. A 2017-es iMac-nek egy picit javított kijelzőt adtak, de az is LG. De amúgy úgy tudom hogy LG és Samsung szokott lenni a kijelző.

Biztos van valami program amit feltéve kiírja milyen kijelző paneled van.

Smoke some weed nigga!

(#40870) timelord1987 válasza Aszpirin (#40863) üzenetére


timelord1987
őstag

Sajnos lekéstem :(
Az iMac erősebb a MacBook Air 2020 M1-nél?

(#40871) TechN7ne válasza timelord1987 (#40870) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

M1-es iMac ugyanaz ,kérd 16gb rammal és legalább 512gb ssd el ha hosszabb távra tervezel vele.

(#40872) timelord1987 válasza TechN7ne (#40871) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#40873) Czo válasza timelord1987 (#40870) üzenetére


Czo
őstag

Igen, ha olyan workloadot tolsz ra (hosszu, hosszu perceken keresztul fullra jaratod), akkor a ventillator hianya miatt, vissza fogja venni a sebesseget az Air, hogy le tudjon hulni. Mindennapi hasznalat kozben, netezgetes, foto importalas, foto exportalas, lightos video vagas, nem feltetlen fogod ezt eszrevenni.

(#40874) Kasza08


Kasza08
őstag

Sziasztok!

Használtan vettem egy iMac 27" 5K 2017-est. Az előző tulaj próbálta leformázni, de nem sikerült neki. Nekem valahogy igen, fel is ment rá a Ventura. Az viszont nagyon érdekes volt, hogy sok kötetet mutatott. Egyet sikerült törölni a lemezkezelővel, de így is 4 kötettel volt megosztva a meghajtó. Úgy voltam vele, ha működik, inkább elengedem.

Megpróbáltam feltenni Boot Camppel a Windowst, de azt írta, hogy a lemez partícionálása nem sikerült.
Ekkor úgy döntöttem, hogy kezembe veszem a dolgot. Letörlök mindent, partícionálom és felteszem újra. Addig addig törölgettem, hogy a végén végre kiírta, hogy 2 kötettel megosztva. Telepítés után viszont újra 5 lett. Boot Camp megint nem tud partícionálni.

Van ötletetek? Ennek így kell kinéznie?

(#40875) Czo válasza Kasza08 (#40874) üzenetére


Czo
őstag

Ez teljesen jol nez ki. Pontosan, mit csinalsz es hogyan kapod ezt az ablakot? Elinditod a Bootcamp Assistantot es rogton? Vagy csinalsz benne mar valamit es azutan?

(#40876) Kasza08 válasza Czo (#40875) üzenetére


Kasza08
őstag

Megkérdezi, hogy mekkora részt szeretnék adni a windowsnak, az ISO helyét megtalálja magától. Elkezdi letölteni az illesztőprogramokat, majd particionálásnál dobja ki. Szóval eltelik egy pár perc és a folyamat közben. Az elsősegély egyébként nem talál semmi hibát egyik lemezképnél sem. Viszont ami még érdekes, és szerintem gondot okozhat, hogy ha én magam szeretném particionálni és leválasztani egy részt, akkor az úgy jelenik meg, hogy van a MacOS 1.03TB-on, és van egy 900 egynéhány GB-os szabad terület külön. Magyarán, olyan mintha 2TB-tal gazdálkodhatnék, ezt is írja be magától a partíció méretéhez. Miközben tudjuk, látjuk, hogy csak az 1TB-os Fusion Drive van benne.

(#40877) trialboj


trialboj
őstag

Ismét megkérdezem hátha látja valaki aki tud segíteni.

Olyan appot keresek macre amivel jelszóval lehet védeni egy programot, és ingyenes. Találtam több félét de mind fizetős, annyit szeretnék csak hogy ne nyúlhasson más a munkahelyemen az egyetlen programhoz ahova saját accal vagyok belépve, minden más elérhető kell maradjon.
Az egyik app jó lett volna, de nem lehetett megoldani hogy ha valaki véletlenül megnyitja de nem tudja a jelszót vissza tudjon menni, tehát csak egy force restart vagy a jelszó beírása volt a megoldás, ami elég barbár :)
Köszi
-
Ha már itt vagyok megkérdezem hogy mennyire ajánlott frissíteni Montereyről a legújabb os-re? Nekem nincs gondom, de vajon az új os nem tudja jobban hasznosítani az m1 chipeket a videó vágó programoknál?
Nem szoktak frissítgetni ha nincs gond, de nagyon szar látni hogy alig használ valamit abból a rengeteg magból, pedig nem megy mindig szépen a videó lejátszás.
Szóval az OS nek lehet köze ahhoz hogy a programok mennyire jól használják ki a teljesítményt, vagy minden programot külön frissítve kell inkább várjam a csodát.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#40878) Czo válasza Kasza08 (#40876) üzenetére


Czo
őstag

Mekkora particiot kersz tole? Illetve, raksz fel errol egy kepet, ahol duplan latszik? Marmint 2 storage eszkoz van a gepedben, es a kettobol letre van hozva egy storage group, es a storage group a fusion driveod. Amikor Windowst fogsz felrakni, akkor a lemezkontener meretet csokkenti az egyik storage eszkozon, es ott fog letrejonni a Windows particio. Amikor azt irtad, hogy nem tudtad formazni, akkor torolted a fusion driveot az Apple leirasa alapjan, majd ujra letrehoztad azt?

(#40879) Kasza08 válasza Czo (#40878) üzenetére


Kasza08
őstag

400GB-ot szerettem volna, nem olvastam olyat, hogy számítana a méret, de próbáltam kisebbel is. Utolsó mókolásom után, ahol az üres részt töröltem és az új partíció méretet 1.03TB-ra állítottam, már nem látszik duplán. Persze a folyamat közben hibán dobott, de mégsem látszik már duplán.
Nem szedtem szét és raktam össze. Azt kellene?

[ Szerkesztve ]

(#40880) daneel_hu válasza trialboj (#40877) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha már itt vagyok megkérdezem hogy mennyire ajánlott frissíteni Montereyről a legújabb os-re? Nekem nincs gondom, de vajon az új os nem tudja jobban hasznosítani az m1 chipeket a videó vágó programoknál?"

Nincs sok tapasztalatom még, inkább Intelesekkel van de...van egy M2-es Minim is...
Szerintem a BigSur a leglassabb, a Monterey nálam rövid ideig volt fenn.
A 4 legutolsó OS közül szerintem a Ventura és a Sonoma a legjobb.
M1-es lapkával valószínűleg azért TE sem fogsz sok különbséget érezni.

(#40881) Wiz Khalifa válasza daneel_hu (#40880) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem annyi bajom van a Ventura-val hogy már nem támogatja a 32bit-es dolgokat, szóval nem tudsz csak 64bites dolgokat futtatni.

Erre nem tudom van-e valami megoldás vagy sem.

Smoke some weed nigga!

(#40882) titi12 válasza trialboj (#40877) üzenetére


titi12
tag

Az nem működik, hogy egy jelszóval védett lemezképre teszed a programot?

(#40883) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Safari böngészőben lehet jelszót generáltatni, mint Chrome-ban?
Be lehet állítani valahol, hogy ne a böngészőbe mentse a jelszót, hanem felhőbe? iPhone-ra lehet valahogy szinkronizálni? Kétfaktoros hitelesítéshez mit telepítsek?

(#40884) Czo válasza timelord1987 (#40883) üzenetére


Czo
őstag

Milyen felho? Sajat felhobe (iCloud) ment az iCloud Keychain, igy ha ez be van kapcsolva, akkor oda kerulnek a jelszavak, 2FA kodokhoz (itt ugye a QR kodos, szabvanyos kodokra gondolsz?), pedig szinten van beepitett tamogatas a Safariban. Jobb klikk a QR kodon es ott lesz a menuben. Ez szinten bekerul az iCloud Keychain-be ha hasznalod, es atmegy iPadra/iPhoenra es a tobbi Macedre is.

(#40885) blakey válasza Wiz Khalifa (#40881) üzenetére


blakey
titán

A 32 bit "kivonása" korábban kezdődött és folyamatosan jöttek a figyelmeztetések. Nekem semmi sem hiányzik, minden megvan 64 biten. Neked mi hiányzik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40886) Wiz Khalifa válasza blakey (#40885) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igazából most hogy itt voltak az ünnepek, meg betegeskedek kicsit szerettem volna régi klasszikusokkal játszani mint a 3 GTA, Mafia 2, vagy a Postal. De így ez a tervem elbukott.

Majd kitalálok más alternatívát hogy ha úgy van.

Smoke some weed nigga!

(#40887) Czo válasza Wiz Khalifa (#40886) üzenetére


Czo
őstag

Ebbol a GTA 3, meg boven a PowerPC korszakban jott ki, az meg nemhogy 32 bit, de PowerPC is.

Windowst kell rakni, ott nem nagyon van problema az NT korszak jatekaival, modern rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#40888) Wiz Khalifa válasza Czo (#40887) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az lesz csak a gyári SSD-t nagyobbra cserélem előtte mert így nem fér el rajta más a macOS-en kívül.

Amúgy hogy érdemes? Dual Boot, BootCamp-el gondolom. Mert úgy a legjobban nem terhelő, mint hogy macOS alól virtual-ba futtatni.

A GTA alatt nem a 3-ra gondoltam csak, hanem a 3 GTA klaszikusra, tehát GTA 3, VC, SA. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#40889) Czo válasza Wiz Khalifa (#40888) üzenetére


Czo
őstag

Node, ez mind a 3, kb GTA 3 :) Tehat ehhez max 2011-es Inteles gepre lenne szukseged, amin meg megy a 10.6, mert az az utolso, amiben meg volt Rosetta es ment rajta a PowerPC.

En Bootcampet hasznalva jatszottam anno az iMacen, virtualizalva szerintem, csak RC Helicopter simulatort hasznaltam.

(#40890) Wiz Khalifa válasza Czo (#40889) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én úgy emlékszem hogy még a High Sierra-n lehetett futtatni, vagy rosszul emlékszek?

A virtualizálva való futtatás szerintem feleslegesen jobban terheli a gépet, persze kényelmesebb hogy nem kell azért újraindítani a gépet hogy a macOS-t újra használd. :)

Smoke some weed nigga!

(#40891) Kasza08 válasza Wiz Khalifa (#40890) üzenetére


Kasza08
őstag

Nem tudom milyen géped van, de nem hiszem, hogy a felsoroltak közül bármelyik játékkal leizzasztanád egy VM Windows alól futtatva sem :)

(#40892) timelord1987 válasza Czo (#40884) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Hol tudom bekapcsolni a Keychain-t?
2FA kódnál például Gmailre és Facebookra gondolok.

(#40893) cigam válasza timelord1987 (#40892) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Melyik verzió fut a gépeden/telefonodon? Ha nagy a verziókülönbség, akkor a gép és telefon jelszó adatbázisa "külön életet él" nem látja egyik a másikat.
Rendszerbeállítások -» Apple ID -»

Ott pedig bepippantod a "Kulcsakrika"t.
Teljesen mindegy, hogy melyik oldalhoz tartozik a 2fa kód, a jelszó mellett azt is eltárolja a jelszókezelő.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40894) Wiz Khalifa válasza Kasza08 (#40891) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Egy iMac 27" 5k mid 2017 - i5 7600K, 16GB ram (jelenleg, ez hamarosan 32GB lesz) és egy Radeon Pro 580 8GB.

Smoke some weed nigga!

(#40895) Aszpirin válasza Wiz Khalifa (#40894) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Mé, ha ez a 2TB-os Fusion Drive-ot tartalmazó valtozat, akkor pont ilyenem van nekem is (24 GB-tal), még mindig imádom, pedig van M2Pro MBP-m is, de nem az a kedvenc valahogy…

(#40896) Wiz Khalifa válasza Aszpirin (#40895) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Eredetileg 2TB Fusion Drive-os volt, hozzám már úgy került hogy helyette 1TB-os 2.5-es Macbook vinyó volt benne. Én azt már lecseréltem egy 4TB-ra. :D

Amúgy épp azt néztem hogy ha macOS Mojave-ig vissza lépek akkor a 32bit-es alkalmazás támogatás még ott van.

Én is imádom, tervezem hogy majd a procit is kimaxolom ha úgy lesz kedvem hozzá. :)

Smoke some weed nigga!

(#40897) TechN7ne válasza Wiz Khalifa (#40881) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezeken a gépeken Monterey t használok (egyik legjobb macOS) ,M1/2-n van csak Ventura.

(#40898) Wiz Khalifa válasza TechN7ne (#40897) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én meg azon gondolkoztam hogy a Sonoma-t kéne feltenni erre. :DD

De a Ventrua is teljesen megfelel.

Smoke some weed nigga!

(#40899) Aszpirin válasza Wiz Khalifa (#40896) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Bár ennek az alaplapján még van proci!-foglalat, a 7600K tudtommal az eredeti alaplapon lévő foglalatba illeszthető legerősebb proci, szóval csak alaplapcserével tudod tovább “erősíteni”.

(#40900) Aszpirin válasza Wiz Khalifa (#40898) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Venturat használok a 2017-es iMac-en, a jelenlegi 13.6.3 verziónak nem látom semmilyen hátrányát a Monterey-hez képest. Sonomát még a 2023-as M2Pro MBP-mre sem tettem fel.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.