Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) TigerCat válasza Mela Kehes (#25100) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, rém egyszerű.

Ami durva, hogy mióta ezzel dolgozom, a PS-hoz sem vagyok suta. Azt egyébként nem ismerem, de sok a hasonlóság...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25102) Mela Kehes válasza TigerCat (#25101) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Tavaly novemberében volt akciós. Ha az elmúlt évek tendenciáját nézem tavasszal kellett volna akciósnak lennie. Nem tudom meddig várjak vele.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#25103) TigerCat válasza Mela Kehes (#25102) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha használni szeretnéd, semeddig. Így is megéri, iszonyatosan jó cucc.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25104) Mela Kehes válasza TigerCat (#25103) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Meggyőztél. :D

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#25105) megema válasza TigerCat (#25103) üzenetére


megema
őstag

Az Affinity Photo/Designer nem vált be? Nekem azokra fáj a fogam. A Pixelmator nem áll kézre valamiért. Az automatikus korrekcióival sem vagyok kibékülve, inkább rontanak a képeken, így kézzel állítgatok mindent. Lehet, hogy azért nem jön be, mert PS-t használtam a kezdetektől.

(#25106) TigerCat válasza megema (#25105) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem használom egyiket sem. Vektorra a Gaphic lett a barátom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25107) hszilard666 válasza Ragnar95 (#25091) üzenetére


hszilard666
veterán

Ez volt rajta a frissítés, és mivel idén frissítették, szerintem megérdemli az idei évjáratot:D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#25108) megema válasza TigerCat (#25106) üzenetére


megema
őstag

Pedig a Designer-t értékelted is a Store-ban. :F

(#25109) TigerCat válasza megema (#25108) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, jó cucc, rajzoltam is vele pár dolgot, de a másik még jobb. Vagyis amire nekem kell, arra. Hovatovább a Sketch-ről is írtam értékelést, mert az sem rossz, de az meg már sok kicsit. Legjobb a Corel Draw lenne, de sajnos Mac-re nem adják ki...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25110) Ragnar95 válasza hszilard666 (#25107) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem az a kérdés mondjuk, hogy szerinted megérdemli-e, hanem hogy az Apple frissítésként értelmezi-e ezt és erre a kérdésre a válasz nem :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25111) cigam


cigam
félisten

MacX MediaTrans
naponta 1000 ingyenes példány
● Fényképek átvitele iPhone-ról Mac-re. 8 másodperc alatt 100db 4K fényképet visz át.
● Zene exportálása iPhon-ra/ról. Lejátszási lista kezelése, zenék tömeges szerkesztése.
● Videók kétirányú szinkronizálása, automatikus konvertálás az Apple eszközökre.
● iPhone felcsatolása, mint egy USB-eszköz, hogy a Word, Excel, PDF, stb fájlokat is rámenthesd.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25112) cigam


cigam
félisten

MacX DVD Ripper Pro
Szeptember 17-ig ingyenes. Nem jár hozzá ingyenes frissítés.
Kikódolja ás lemásolja a DVD-filmeket, így megóvhatod a lemezeket a karcolásoktól. A legtöbb népszerű formátumba képes bekonvertálni a videót: MP4, H.264, MOV, M4V, FLV, AVI, QT stb, iPhone, iPad, Android, Apple TV-n is lejátszható verziót is készíthetsz vele. A grafikus processzor segítségével akár 36x gyorsabb és kiváló minőségű konverziót végez.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25113) cigam


cigam
félisten

DoYourData Super Eraser
2 napig ingyenes
Mielőtt eladod a régi számítógéped, töröld ki véglegesen az összes adatot, hogy a magán- vagy üzleti titkok azok is maradjanak. A Super Eraser segít elvégezni ezt a munkát. Véglegesen töröli az adatokat merevlemezről vagy más adattárolóról.

AmoLink Premium - Windows, OS X, Android, iOS
1 felhasználónak 1 évre szóló engedély, kereskedelmi vagy otthoni használatra.
csak ma
Modern és divatos vizuális tartalom készítő. Segít létrehozni és megosztani vicces fotókat, videókat aláfestő zenével. Létrehozhatsz üdvözlőlapokat, meghívókat, fotó kollázst, önéletrajzot, online prezentációt, diavetítéseket, info grafikát. Nagyon könnyű és szórakoztató a használata!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25114) madle válasza cigam (#25113) üzenetére


madle
őstag

Az első elég hasznos kis alkalmazásnak tűnik. Letöltöttem, de a telepítésnél nem engedi megnyitni a külső letöltsére hivatkozva
Tényleg nem probléma, hogy AppStore-on kívüli letöltés? Ráadásul ismeretlen linkről. Itt nem szoktak vírusokat terjeszteni?

(#25115) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Late 2016-os Mac Miniről volt már valami infromáció(morzsa)? :F
Gondolom a MBP-vel együtt érkezik az is, hisz általában ugyanaz a "bele" mint a 13-as retinának?!

:R

[ Szerkesztve ]

(#25116) TigerCat válasza madle (#25114) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállítások biztonság résznél engedélyezd a külső fejlesztők alkalmazását is.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25117) Ragnar95 válasza Tibi86 (#25115) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Semmi infó nincs, az se biztos,hogy lesz frissítés Mini fronton.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25118) Tibi86 válasza Ragnar95 (#25117) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszi, komolyan azt hittem, hogy csak az én figyelmemet kerülte el... :((
Egyébként kicsit utánajárva a lehetséges alternatíváknak és mert húgom épp cserélni szeretné a 2011-es minijét HP-nél elég jó alternatívákat találtam:

Pavilion Wave illetve Elite Slice

Októberig várunk, aztán ha nem lesz semmi érdemleges az Apple részéről, akkor HP-ra benevezünk. :B

(#25119) Chal válasza Tibi86 (#25118) üzenetére


Chal
addikt

Huh, ezek nagyon szépek, és jó ötletek is vannak bennük. Az Applenek ideje lenne összeszednie magát.

[ Szerkesztve ]

(#25120) xedos válasza Tibi86 (#25118) üzenetére


xedos
addikt

Az a torony, nagyon bejövős.. és durván a 3-ába kerül a MAC PRO-nak (na jó gyengébb is :-) )

(#25121) wm2 válasza Chal (#25119) üzenetére


wm2
őstag

Megkaptuk. A világ élegerősebb telefonja a pokemon go generációnak (életben nem használja ki a sok műkörmös botoxos picsa) és olcsó tabletek. Apple = telefon és tablet gyártó cég. Ilyen gépeket felejts el. :-)))

Ozora <3

(#25122) Ragnar95 válasza Tibi86 (#25118) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek már tényleg elég jó alternatívák mind méretben, mind kinézetben. Csak ne Windows futna rajtuk... :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25123) cigam válasza madle (#25114) üzenetére


cigam
félisten

Nyugodtan okézd le. A gatekeeper beállításaitól függően figyelmeztet. A program, és készítője, megbízható. Semmi hátsó szándékuk nincs. Évek óta használom a programjaikat, és semmi problémát nem okozott sem OS X-en, sem Windows-on.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25124) tomi5244 válasza Tibi86 (#25118) üzenetére


tomi5244
őstag

Nekem is 11-es minim van. Izgatottan várom én is az újat, pl alapból ssd-vel és 8 giga rammal. Bár szerintem erre kevés az esély. :) plusz lehetne benne végre alapból egy valamire való igp, mert a 14-es is csak a sima Irist kapta meg.

Továbbá új DP-ot is kiadhatná már az Apple a Mac szériákra, azok 120Hz-en kitolják a 4k-t :)

(#25125) wm2 válasza tomi5244 (#25124) üzenetére


wm2
őstag

"120Hz-en kitolják a 4k-t :)"

szegény intel hd chip meg is főne, még egy kimaxolt fhd game is feladja neki a leckét :-) vagy az ikonokat néznéd így? :-)

Ozora <3

(#25126) Chal válasza wm2 (#25125) üzenetére


Chal
addikt

Nade az 5K imac a legerősebb GPU-val tudná futtatni így akár a Minecraftot is :)) Oh wait, annak van saját kijelzője... :P

[ Szerkesztve ]

(#25127) tomi5244 válasza wm2 (#25125) üzenetére


tomi5244
őstag

Ikonokat nem, de a szöveges tartalom sokkal barátibb, ráadásul MacOS fronton a retinaUI sokkal jobban megvan oldva. Amúgy nem a 120hz a cél nyilván, de ha most a 60Hz a max, akkor egy újabb, erősebb gondolom "könnyebben" tolja ki az alacsonyabb képfrissítést. Ráadásul a 2011-es mini már nem kapta meg a Metált sem. :U

Jah, amúgy játék nálam elenyésző, közelít a nullához :)

(#25128) wm2 válasza tomi5244 (#25127) üzenetére


wm2
őstag

igen, a torrentes 1080p/24fps mkv film retinán teljesen más...

Ozora <3

(#25129) Tibi86 válasza Ragnar95 (#25122) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Igen, erre a hardverre és designra azt mondom én is, hogy vetekszik az Apple-lel. OS fájó pont, de azért a Windows 10 sem sikerült rosszul. ;)

A hátralévő másfél hónapot még megvárjuk, bár nagy csodára nem számítok sajnos... biztos elviszi a fejlesztési erőforrásokat a teljes képernyős konfetti effektus és a háromszor nagyobb emojik... ;]

(#25120) xedos

Arra tolok én is egy like-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#25130) Ragnar95 válasza Tibi86 (#25129) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bármilyen jól is sikerült a Windows 10, vannak olyan szolgáltatásai az Apple-nek, illetve funkciói az OSX-nek, amik még jó ideig nem fognak bekerülni a Windowsba, ha egyáltalán valaha bekerülnek.
Ilyen az iCloud, TimeMachine, touchpad is nagyon messze van még mindig bármely windowsos laptopban a MacBookok touchpadjétől és még sorolhatnám.
Persze csomó mindenre van alternatíva ezekből win alatt is, de ha valami nem natív, az a legtöbb esetben nem tud olyan jól működni, mint a natív megoldás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25131) Chal válasza Tibi86 (#25129) üzenetére


Chal
addikt

Ha nem gurult el a gyógyszerük a belsőt illetően (pl. nincs benne valami egyedi disk/usb vezéről, ilyenek), akkor OSX képes lesz ez is. Ja persze nem legálisan, de az már sokakat nagyon régóta nem érdekel, normális desktop hw-t úgysem tudnak (vagyis inkább nem akarnak) gyártani Tim-ék már, így aztán magad uram ha szolgád nincs... :)

[ Szerkesztve ]

(#25132) wm2 válasza Chal (#25131) üzenetére


wm2
őstag

Tim egy totális downgradet hajt végre azzal, hogy egy olyan reklám élére áll, amivel az embereket akarják elhitetni, hogy a mobil eszközöké a jövő. Vannak olyan erősek. Olyan jók. Ez persze annyit tesz, hogy kapnak iOS-re vmi fotó alkalmazást, aminek a motorjára jó pénzért 20 másik fapados épül (előgyártott fotó effektekkel természetesen, amiből ki lehet találni, hogy melyik platform szüleménye) és máris azt hiheik mekkora photoshop királyok. Ehhez persze kellenek az olyan reklámok, mint az "egy teljes értékű számítógép lesz" stb. Az Intel lassan belekóstolhat milyen volt amikor az IBM-nek és a Motorolának intettek búcsút. Kezdheti a mérnökeit izzítani, mert a coreM nem váltotta be az ígéreteket. Új mini? Macbook? Gyerekjáték gazdagoknak százezrekért. iCloud? Baszki még a szaros Mediafire is 10 gigás és Linux alatt összekapcsolsz 10x google fiókot 15 gigával ingyen. Hagyjuk már.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#25133) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Macbook Air notebook bármilyen USB-s Ethernet csatlakozóval működik vagy csak kizárólag apple termékkel?

[ Szerkesztve ]

(#25134) tomi5244 válasza wm2 (#25128) üzenetére


tomi5244
őstag

Ki beszélt itt filmekről?? ezt most nem értem miért kevered ide :U :F A magas felbontásnak sok haszna van, ezt már telefonoknál és tableteknél is tapasztaljuk.

(#25135) cigam válasza wm2 (#25132) üzenetére


cigam
félisten

Hagyjuk már.

Na, ebben teljesen egyetértünk.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25136) Chal válasza WhiteWalker (#25133) üzenetére


Chal
addikt

Azzal biztos, a többivel viszont lutri, ki kell próbálni, vagy ki kell guglizni egy adott típus ismeretében.

(#25137) TigerCat válasza WhiteWalker (#25133) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van akinek megy, van akinek nem. De Ragnar kolléga ajánlott minap valakinek, keress rá. Én Apple TB-LAN átalakítót vettem, az nagyon király cucc.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25138) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Rendben, köszönöm mindenkinek.
Teszek egy próbát , van nálam egy kinai elfekvőbe megnézem azzal. Csak türelmetlenül varom a notit hozza a futar :D

TigerCat: ez az ugye?

[ Szerkesztve ]

(#25139) TigerCat válasza WhiteWalker (#25138) üzenetére


TigerCat
nagyúr

igen, jó cucc

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25140) Gudy


Gudy
tag

Mac mini
Érdekelne a véleményetek, hogy mennyire használható ez a mini. Mennyire használható normál magyar bt-s billentyűzettel egérrel?
köszi

(#25141) Chal válasza Gudy (#25140) üzenetére


Chal
addikt

A 4GB ram manapság már elég kevés, és bővíteni sem lehet, bele van forrasztva. Ez a legnagyobb gond vele sajnos. A másik pedig a low-end 5400 fordulatos laptop hdd ami benne van, de arra azért vannak megoldások, csak hát azt hozzá kell számolni az árához.

(#25142) Ragnar95 válasza Gudy (#25140) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ennyi pénzért semmiképp nem venném meg ezt a Minit. Ahogy előttem is írták, a 4GB RAM hosszútávon mindenképp kevés lesz, a HDD meg már jelenleg is vicc kategória.
Ősszel van rá esély, hogy frissül a Mini sorozat, így ha ráérsz a vásárlással, én még várnék a helyedben 1-2 hónapot.
Ha sürgős a dolog, akkor pedig inkább használt iMac/MacBook Air/Pro vonalon nézelődnék a helyedben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25143) oszy válasza Gudy (#25140) üzenetére


oszy
veterán

Én egérre nem mertem még beruházni. :) Viszont a bt-s billentyűzetemet eladtam. Sokkal jobb a vezetékes!!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25144) cigam


cigam
félisten

Pár napja valami megváltozott, de nem jövök rá mi. A mail-ben a legtöbb hírlevélből eltűntek a képek:

Ugyanakkor van amit szépen megmutat, pl. a tchibo-ban ott van minden kép a helyén. A Libri esetében van egy link, ha rosszul jelenik meg a hirlevél, megnézhetem a WEB-oldon. De a WEBoldalukon sem jelnnek meg nekem a könyvek fotói. Mi és mitől kezdett el szelektálni? Ghostery és adblock plugin-ek vannak telepítve, de ezeket kikapcsolva sem jelennek meg a képek.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25145) oszy válasza cigam (#25144) üzenetére


oszy
veterán

Próbáld meg, hogy kiveszed a pipát innen: Webproxy (HTTP)

Beállítások-Hálózat-Haladó-Proxyk

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25146) biker válasza Gudy (#25140) üzenetére


biker
nagyúr

iJoe-nál majdnem 20-al olcsóbb :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25147) cigam válasza oszy (#25145) üzenetére


cigam
félisten

Nincs proxy

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25148) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék karácsonyra egy Apple MacBook Air 13" (2016) Core i5 1.6GHz,8GB,128GB SSD,HD 6000 (mmgf2mg/a). Szerintetek milyen gép? Csak netre lenne használva böngészés chat zenehalgatás meg ilyenek.Meddig lenne rá frissités?

(#25149) Ragnar95 válasza kisjimy (#25148) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az említett célokra tökéletes. Ráadásul most elég jó áron megy, de Karácsonyig még valószínűleg jönnek új szériás MacBookok is, így addigra vagy ennek lejjebb kéne hogy menjen az ára vagy jön utód.
Frissítés általában 7-8 évig jön, jelenleg a 2009-es modellek a legrégebbiek, amik támogatva vannak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25150) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Megjött a Macbook Air gépem. Nem vagyok otthon , majd csak este , de hogy tudom athozni a mac minirol a dolgaimat? Time machine?Vagy van más lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.