- btz: Internet fejlesztés országosan!
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Rap, Hip-hop 90'
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
_kovi_
aktív tag
Sziasztok!
Kis bash script segtségre lenne szükségem. Szervizeket szeretnék ellenőrizni, de szintaktikai hibát dob ez a drágaság:
vsftpd=`service vsftpd status`
if [ echo `"$vsftpd" | grep -q "pid"` -eq 0 ];
then
echo "a service fut"
else
service vsftpd start
fi
Köszi!!
-
vargalex
félisten
válasz
CPT.Pirk #31293 üzenetére
AP módot tud az ESP8266/ESP32 is (ugye ezeken integrált wifi, illetve utóbbin integrált bluetooth van). Szintén kész megoldás van az egész konfugurációra (pl. WiFiManager). De nem rábeszélni akarlak...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
vargalex #31292 üzenetére
Van még egy funkció, gombnyomásra AP módba kell lőnie magát az eszköznek, ami ad egy hotspotot telefonnak, ahonnan rá tudod állítani az egészet az adott helyen lévő wifire, erre egyszerű kész megoldás van Raspberryre.
Meg az is elképzelhető, hogy egyszer fog kapni 4 darab USB-s kamerát a PI és azoknak a képét is be kell majd küldenie szerverre, szóval nem baj, ha ott a lehetőség meg a kraft az eszközben.
Az időzítés egyébként jah, az RS485 irányváltó lábát nem is tudja kellően gyorsan kezelni a PI, azt egy 555-tel oldottam meg. -
vargalex
félisten
válasz
CPT.Pirk #31291 üzenetére
Van httpclient, json, i2c, SPI, stb. library, szóval ezt egyszerű összedobni. Ráadásul az ESP32-t programozhatod ESP-IDF-ben is, ami még inkább C közeli.
Én több célra is használok esp8266-ot és szerintem pont ezekre a feladatokra találták ki. Mivel nem futtat operációs rendszert, így sokkal pontosabb időzítéseket tudsz megvalósítani, stb.
Továbbra is azt gondolom, hogy a Raspberry overkill erre. Arra, hogy több önálló egységből összegyűjti az adatokat, arra igen. De a GPIO portok kezelése sokkal jobb Arduino alatt. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
bambano #31289 üzenetére
Egy-két apróságot lehet abban fogok megcsinálni, de egyébként kész, saját könyvtáraink vannak C-re, szóval marad meg ahhoz értünk.
vargalex:
Az Arduino egy vicc ilyen célra, ráadásul a C és a C++ egy sajátságos keverékét használják ami itt-ott eltér a szabványtól de ezt csak akkor veszed észre, mikor nem pont úgy működik egyik-másik függvény, ahogy annak kellene.
Volt alkalmam dolgozni egy bonyolultabb szerkezeten amiben minden belső elektronikát Arduino kezelt, de az az igazság, hogy erősen érződött rajta, nem ilyen feladatokra találták ki. ESP-vel még nem dolgoztunk, de a szerkezet alegységeiben ST mikrovezérlők lesznek, azoknak a munkáját fogja össze a Raspberry.
Json csomagokat is kell majd küldenem szerverre meg hasonlók, ilyeneket nem szeretnék alacsonyabb szinten megvalósítani. -
vargalex
félisten
válasz
CPT.Pirk #31288 üzenetére
Ugyan nem ismerem a program bonyolultságát, de erre nem overkill egy Raspberry? Feleslegesen futtat egy operációs rendszert is. Első közelítésre egy arduino/esp8266, vagy ha nagyobb teljesítmény kell, akkor esp32 megfelelőbb a célra.
Bambanonek egyébként igaza van, ezekben a feladatokban a python felé megy a világ. Én úgy gondolom azért, mert egyre kevesebb C, de egyre több python programozó van. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
és Bambano,
Igen, az embedded eclipse Remote SSH módját üzemelem most be. Nekem kicsit szokatlan a dolog, mert ennél butább beágyazott eszközökre fejlesztettem eddig ahol nem volt SSH meg hasonlók, vagy rendesen asztali PC-re.
Az már megvan, hogy ráküldi a binárist az eszközre... Futtatni még nem sikerült mert szerintem nem arra fordult le a bináris amire kellene de már az agyvérzés kerülget így is a sok több éve elavult tutoriál megnézése után.ivana: igen, headless jelenleg. Jelenleg.
Tudod mikor a marketing kitalálja, hogy ez nagyon jó, de tegyünk rá egy érintőképernyőt is, az milyen trendi manapság és biztos nem bonyolult megcsinálni...
-
bambano
titán
átlag user azt nem szokta érteni, hogy a grafikus felület fordított kliens-szerver architektúrájú. Ha egy nagy gépre grafikusan akar bejelentkezni, akkor a desktop pc a grafikus szerver és a nagy gép a kliens.
Tehát ahhoz, hogy az rpi-n grafikus felület futhasson, nem kell rá se monitor, se semmi, arra a pc-re kell grafikus felület, amiről be akar jelentkezni.szerk: konkrét példára visszakanyarodva: fel kell rakni a netbeanset az rpi-ra és ott fejleszteni. az rpi-ra nem kell hozzá monitor, semmi.
-
-
bambano
titán
válasz
CPT.Pirk #31278 üzenetére
egyrészt qt creator meg az egész kde-s lom pénzes lett.
én nem használnám.
másrészt az, hogy nincs a málnán kijelző, miben módosítja a dolgokat?
van rajta hálózattranszparens grafikus felület.
ha c-ben programozol egy málnát, aminek nem kell grafika, akkor ssh-n is láthatod a kiírásokat.nem értem a problémádat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
bambano #31277 üzenetére
Ez így lehet, hogy több erőforrást visz mint amennyi hasznot hoz. C-ben kellene programoznom egy olyan Raspberry-t, aminek nem lesz kijelzője, legfeljebb webszerveren keresztül lehet majd ezt-azt látni, meg a szerveren keresztül, ahová json csomagokat küld.
Én Lazarus (freepascal) alatt csináltam volna meg, de kollégáim miatt meg praktikussági okokból maradtunk a C / C++ programozásnál, így jönne be a képbe a QT Creator, ami alatt már dolgoztam és jó cucc volt, de akkor nem nekem kellett összeraknom a cross-compile KIT-et hozzá.
A "B" terv az, hogy Eclipse alatt csinálom a progit, mert ahogy nézem azt 1-2 nagyságrenddel könnyebb beüzemelni cross-compile területre és ezt jobban is ismerjük. Még talán gtk-s ablakot is lehet benne csinálni, ami kiír pár értéket, több meg nem is kell. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Amit itt csinál a videóban az rsync-kel: https://youtu.be/TmtN3Rmx9Rk?t=1439
az lehet Ubuntu specifikus dolog?Mert mikor Manjaro-n próbálom ugyanazt:
rsync -avz pi@192.168.100.39:/lib sysroot
akkor nekem egy darab sysroot nevű link jön létre, ami a usr/lib -re mutat. -
válasz
Fecogame #30053 üzenetére
Frissült a Portscan Protection script többek között Whitelist funkcióval, amivel hozzá lehet adni IP-ket egy listához. Ezeket az IP-ket nem fogja blokkolni az iptables.
GitHub Issue #1
GitHub Issue #3Teszteljétek bátran
-
#63718632
törölt tag
válasz
Sub-ZeRo #31267 üzenetére
Több évnyi használat után bátran ajánlom az MX-et. Nagyon megkedveltem ezt a disztrót. Annyira, hogy az Arch mellett ez tartottam csak meg a disztróhopperkedésből. Mindkettőn Xfce-t használok, az MX-nek van egy Fluxbox konfigja is, ha még soványabb GUI kellene, mint az Xfce. Nagyon könnyen telepíthető a repójukból.
Az MX repói elég lassúak, ne lepődj majd meg, ha a nagyobb csomagok kicsit lassabban jönnek majd le. Ez utóbbit tudom csak említeni, aminek van egy kis negatív fennhangja. -
attilav2
őstag
válasz
Sub-ZeRo #31263 üzenetére
Xfce4 desktop is jó mint kulcsrakész megoldás, viszonylag szolid memória fogasztása van.
Persze próbálkozhatsz pehelysúlyú ablakkezelővel, pl openbox, de konfig fájlokat kell túrnod és alapból tálcád sem leszDe cserébe kevesebb memóriát kér egy ilyen "pálcika" wm.
Gtk vs Qt arra számítsál hogy mindkettőre szükséged lesz, valamelyik proginak Qt valamelyiknek Gtk kell, nem próbálnék egyik mellett sem lándzsát törni, használd azokat az alkalmazásokat amelyek a legjobbat tetszenek, esetleg törekedhetsz arra hogy olyan progikat használj amelyeknek viszonylag kevés függőségük van, azaz nem bloatok. -
válasz
Frawly #31266 üzenetére
Cleart azt most láttam először de nem jön be. Az elementary jó, tetszik, de inkább kipróbálnék mást. Nem a pár ezer Forint a döntő, de volt egy nagy szívásom most a win update-tel és inkább a linux felé hajlanék. Amúgy rég linuxon lennék, ha a játékok többsége nem winen futna. Tudom, ott az nvidia megoldása de na.
Szóval mindenképpen linuxot tervezek kintre. Szóval a befutó az MX lesz. Egyelőre.
Ha esetleg lesz más akkor felkerül rá másik. -
Frawly
veterán
válasz
Sub-ZeRo #31263 üzenetére
A legtöbb grafikus linuxos program és grafikus felület Gtk-s, LibreOffice, Firefox, Chrome (és azon alapuló megoldások, Opera, Vivaldi, Brave, FB Messenger, Skype, Visual Studio Code, stb.), Audacious, gedit, notepadqq, stb. De vannak Qt-sek is, VLC, qBittorrent, Clementine, Krusader, stb..
Ez a Gtk, Qt grafikus függvénytár, amit az alkalmazások használnak az ablakaik leprogramozására, témázására, stb..
Igazából, ha az Elementary vagy Clear bevált, azt is felrakhatod, hacsak nem a kalandvágy hajt, felesleges bonyolítani, meg újítani. Garuda is érdekes, bár az szerintem a haladóbbakat célozza. Zorint nem ajánlom, bloat, és túlwindowsosított, félig fizetős megoldás felé terelnek, akkor már ebben a műfajban jobb a Mint, Elementary. De ha csak a pénzbeli spórolás hajt, akkor a Win10 kulcs se drága azért a néhány ezresért, csak azért nem szoktam ajánlani a Linuxot, hogy az ember azt a kevés ezrest lespórolja. Pedig jobb a Linux, de csak akkor érdemes feltenni, ha tényleg eleged van a Windowsból, vagy szakmailag is akarsz fejlődni, érdekelnek ezek a szoftveres, informatikai dolgok. Tehát a meggyőződés hajtson, ne az a kevés ezresen spórolás.
-
válasz
Frawly #31264 üzenetére
Olvasom hogy December 31-én vége.
Ránézek kíváncsiságból, hogy milyen. Legalább látok ilyet is.
De szerintem az MX lesz a befutó. Arra amire kell elég. Kedden jön meg a rendelésem a nuc-hoz, memória, monitor, ssd, feli tartó, vezetéknélküli egér plusz bill. is. Még ebayről kell hogy megjöjjön egy fém lap, hogy a nuc meg a falitartót is fel tudjam csavarozni és akkor mehet majd ki hamarosan a műhelybe. Elkalandoztam... -
Frawly
veterán
CentOS semmiképp, kő stabilan most fog megszűnni nem sokára, mindenki vált el róla. Ubuntu LTS még talán okés is lehet, de mint írtam, lehetőleg ne a Gnome-os főverzió.
Bár én eddig sem ajánlottam ezeket, mert szakmailag nem tartom őket jó disztróknak. Azóta becsatlakozott egy másik érv, ami miatt nem fogom ezeket ajánlani senkinek, az pedig politikai ok, a fent nevezett disztrókat kiadó, fejlesztő szervezetek jelenleg RMS üldözésének ürügyén verik szét az FSF-et, hátráltatják a free software ügyét. Már eddig sem állhattam ki őket a bloat, corporate szutykaik miatt (Unity, Gtk, Snap, systemd, pulseaudio és társaik), már számos alkalommal kifejtettem az ellenérzésem az LTS meg egyebek iránt, de ez a legvégső szög volt a koporsójukba nálam, és elég ahhoz, hogy innentől fogva elvi alapon sem fogom ajánlani senkinek.
Írom ezt annak ellenére, hogy engem mindig is hidegen hagyott a politika. Meg ha az ember elér egy szintet, akkor onnantól ez a disztrófetisizmus, disztróhoppolás is mindegyé válik, mert megtanulja bármilyen disztrón beállítani magának azt a grafikus környezetet, szoftveres körítést, workflow-t, amit megszokott. Onnantól a disztrók már csak frissítési-kiadási mechanizmusban, esetleg initrendszer, csomagszám/tükörszám tekintetében különböznek, a többi csak részletkérdéssé válik (installer, default beállítások és default települő csomagok, grafikus felület, téma).
-
válasz
Frawly #31261 üzenetére
Igen, egy Kingston 2400-es 8 gigás modul lesz benne.
Most próbálgatom az egyik laptopon live pendrive-ról a linuxokat és az MX és az Ubuntu mate jön be. Az elementary az asztalin fent van másodlagos rendszernek a w10 mellett.
Eddig a clear, peppermint, mx, ubuntu mate-t próbáltam ki. Most a Garuda linuxot nézem és utána még egy Zorint is rápróbálok.
Linuxot akarok, mert nincs kedvem venni még egy w10 kulcsot.
Gtk, Qt-s passz. Annyira nem vagyok benne. Leginkább Firefox menne rajta, Libreoffice, meg zene lejátszó. A műhelybe elég ennyi. Az ff a net és net rádió miatt, a libreoffice ha netán szerkeszternem kell valamit excelben, de arra meg ott netes excel. A zene lejátszó meg Audacious lenne mert Elementary alatt is ezt használom. -
Frawly
veterán
válasz
Sub-ZeRo #31260 üzenetére
Az egy viszonylag modern Celeron, kb. korai mobil Core i3 proci szintje, ha tényleg 8 giga RAM-mal párosul, akkor azon minden normálisan elfut, Win10, akármilyen modern, bloat felületű Linux, Clear is támogatja. Én egyébként a kettő közül az MX-et preferálnám, de a Mate ellen sem tudok sok kifogást felhozni (egyedül a sima, gnome-os Ubuntu van ellenemre a Snap-ok erőltetésével, de ez a Mate-es változatban nincs benne tudtommal). Igazából mindegy, tedd fel azt, ami szimpatikusabb, ha nem jön be, bármikor lecserélheted. Linuxot gyorsabb telepíteni, újratelepíteni, mint Windowst. Akár még Elementary, PopOS, Mint vagy Arco Linux és Manjaro is játszhat, szintén a neked tetsző felületű kiadás, attól függően, hogy milyen felületet preferálsz, többségében Gtk-s vagy Qt-s progikat használnál-e rajta, eddig mit szoktál meg, mennyire akarod, hogy hagyományos windowsos desktopszerűség legyen, stb..
-
Frawly
veterán
válasz
Sub-ZeRo #31258 üzenetére
Ebből bármelyik jó. Én leginkább az MX-et mondanám, mert az alapból Xfce-s, és systemd-nélküli, így a háromból a legsoványabb megoldás. De az Ubuntu Mate sem vészes.
A Clear Linux határeset, az is jó lehet, ha nem túl régi Celeron, mert a Clear csak az újabb procikat támogatja, az elmúlt 10 évből, meg alapból eddig Gnome-mal jött (bár lehet újabban grafikus felület nélkül települ, és neked kell grafikus felületet telepíteni rá, olyat, amilyet akarsz). A Gnome erőforrás-igényesebb, mint a fentebb említettek, de még talán elfut cerkán is.
Igazából itt az dönt, hogy te melyiket ismered, melyiknek a felülete jön be legjobban. Annyira egyikkel sem tudsz mellényúlni.
-
Sziasztok!
Clear linux, Ubuntu mate, mx linux.
Egy 2 magos celeron, 8 giga rammal és ssd-vel szerelt intel nuc alá szerintetek melyik lenne a legjobb választás?
Egy műhelybe menne majd, netezés meg zene menne majd róla. Netet elvileg majd kábelen kapna. -
Frawly
veterán
válasz
attilav2 #31256 üzenetére
tar -cJvf cde-backup.tar.xz ~/cdesktopenv-code
Bár az sem tragédia, ha nem binárisként mented, hanem mindig lefordítod, és csak a forráskódját mented egy scripttel, ami a fordítás csinálja gcc-t meghívva, make, stb.. Nincs egy nagy kódbázisa, modern gépen pillanatok alatt fordul. Egyedül csak akkor látom értelmét a bináriskénti mentésnek, ha ilyen Ubuntu és CanonRedHatBullshit disztrókon akarod használni, amiken a fordítás a csomagkiosztás és régi csomagverziók miatt nehézkes.
-
attilav2
őstag
Sziasztok!
Lefordítottam Arch alatt a CDE-t, működik fut. El szeretném menteni a CDE forrás mappáját az összes almappával, jogokkal/attribútumokkal együtt egy tar.gz fájlba. Hogyan csináljam, milyen parancsot adjak ki? Nem csináltam még ilyet. A mappa a home könyvtáramban van cdesktopenv-code néven. A célom az lenne ezzel hogy legközelebbi rendszer újratelepítéskor csak kicsomagolom (és a megfelelő függőségek felrakása után) csak telepítem a már korábban lefordított CDE-t, így nem kellene minden rendszer újra rakáskor leforgatni. -
Speeedfire
félisten
válasz
lionhearted #31254 üzenetére
Ez van most, de ha lenne jobb megoldás. Mégiscsak jobb lenne.
-
válasz
Speeedfire #31253 üzenetére
Vedd fel külön, és időzítsd rá.
-
Speeedfire
félisten
Sziasztok,
hátha valaki tud valami infót merre induljak el.
Van egy kamerám (xiaomi mijia 4k), amit néha használok vlog-ra. De közben rájöttem, hogy tök jó lenne egy külső mikrofon. Ez a példány viszont nem támogatja ezt. Custom FW-t pedig nem találtam még ra.
Viszont van egy github bejegyzés, ami szerint linux van rajta, meg még egy RTOS (most hallok róla először). Gondolom a sima 3-as kernel hozzá valami busybox, uclib, és az RTOS ide nyúl be.
Szerintetek lehetne valahogy usb dac supportot tenni rá? Vagy esélytelen? -
radi8tor
MODERÁTOR
Plz ne egy szakmai topikban tárgyaljatok ki egy másik fórum belügyeit.
-
Frawly
veterán
Szerintem nyugodtan írhatod a regisztrációs kérelmet nem céges mailfiókból is. Én is úgy regisztráltam a HUP-ra, hogy senki nem ajánlott, és nem céges, hanem sima gmail.com-os fiókból. Említsd meg, hogy más IT fórumokon 2004 óta regisztrálva vagy, több ezer hozzászólással, nem volt veled probléma, és X éve linuxozol, írd meg a valódi neved, és hová valósi vagy. Ennyi nekem elég volt pár éve.
Én megpróbálhatlak beajánlani, bár lehet úgy nem lesz valami hiteles, hogy nem ismerlek, és nem lesz az ajánlásnak alapja. Ezt az ajánlást nem is tudom hogy kell megejteni, nekem kell írni valami e-mailcímre, vagy neked kell az ottani nickem (Raynes) említeni, vagy hogy megy ez, nincs sehol írva, nem ajánlottam még be senkit.
Mindenesetre szerintem az oldalgazda feleslegesen izmol ezzel az e-mailezős, ajánlós rendszerrel. Nyugodtan mehetne sima online formos reggel, azt a napi pár spambotot egyszerűbb lenne kitiltogatni, nem engedélyezni, mint ilyen pitizős e-maileket elbírálgatni. Annyira nem forgalmas oldal, hogy ne férne még 10× annyi user. Plusz ha valaki úgyse tud hozzászólni szakmai dolgokhoz, meg rendbontó, az úgyis gyorsan kiderül, ráér akkor törölni a nem kívánt regisztrációkat.
-
Miert regisztralnal oda? Szakmai tartalom nincs, rasszista/szexista/nacionalista/antiszemita horda van ott, a Linuxhoz nem ertenek. A csucs az, hogy ezt az oldal alapitoja nyomatja a leginkabb
, a legujabb maniaja az, hogy vett egy parmillios (?) orat, es azt gondolja, h ettol o mar 'gazdag'
-
8zabi
őstag
kicsit off, de valaki nem tudna beajánlani HUP regisztrációhoz?
-
luks
kezdő
Sziasztok!
Amerikai kiosztású billentyűzetet magyarra cseréltem. A VC és X11-re vonatkozóan is átállítottam ami kell.
localectl set-keymap hu
éslocalectl set-x11-keymap hu
. Azonban, boot után, amikor a diszket decrpytelem és beírom a passphrase-t a kiosztás még mindig US. Mi hiányzik? Egyértelműen OS szintű (mi más) a dolog, mert ennél a pontnál már túl vagyunk a systemd-boot-on. Arch Linux dwm-el, Kai Hendry módra, szóval minden kézimunkás. -
st6969
őstag
Sziasztok,
tennék egy elkeseredett kísérletet, hátha tudtok segíteni. Itt írtam egy problémáról.
Remélem, maradhat
Előre is köszönöm. -
_Dumber_
őstag
válasz
_Dumber_ #31226 üzenetére
Ha valakit érdekel akkor a problémát azonosítottam. Megoldásra vár.
(Kikerülni már ki tudom.) -
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #31231 üzenetére
Nem kell feltétlen Kali, meg Parrot, hanem bármelyik sztenderd disztró tárolójában megtalálhatók ezek a toolok, csak ki kell nyomozni, hogy mi való rá, ami ingyenes, opensource megoldás. Ez az, amihez én is lusta vagyok, főleg, ha csak valamihez egyszer kell.
A Hirens előnye, hogy fut róla minden Live módban, telepítés nélkül is. Régen én is szerettem (egy ideig volt tartva Hirens-es pendrive is), de mióta áttértem Linuxra, felesleges a Hirens, amit az tud, ilyen partíció, fájlrendszerjavítás, mentés, azt a legtöbb disztró Live-ja is simán megcsinálja. Még ilyen windowsos, jelszótörős mókákat is, csak akkor ki kell nyomozni a natív linuxos alternatívát, az már nem szokott default telepítve lenni a Live rendszerekre, hacsak nem Kali tényleg.
A Parrot viszont neked tökéletes, megy a kalózos avatarodhoz
A 2 gigás pennel nem az a gáz, hogy csak 2 giga, vagyis az is, hanem hogy emiatt feltehetőleg egy régi, szutyok lassú, USB2-es drive. Erre tényleg senki ne sajnálja a pénzt, 16 gigás USB3-as penek is jelképes áron mennek, de még egy 60-128 gigás SATA2-SATA3 SSD is kihozható ugyanannyiból, USB-SATA átalakítóstól, és az állva hagy akármilyen szokvány tollhajtányt, és még rendes Linux telepítésre is használható, vagy Windows To Go telepítésre, és gyors is, mint egy belső SSD. 2 gigás pennel ne szenvedjen már 2021-ben senki se. Sok disztró és OS telepítő már 4 giga felett van amúgy is.
-
sh4d0w
félisten
válasz
ubyegon2 #31235 üzenetére
A Kali egy bazi nagy gyűjtemény, de sehol nincs rá utalás, hogy a toolok nagy részét még be kell konfigolni első használat előtt. Pl. metasploit framework: használhatod azonnal, csak akkor lassú lesz benne a keresés és nem lehet adatbázisba menteni pl. nmap scan eredményeket - mert nincs adatbázis (van, fut, de nincs beállítva).
Felhasználót egyébként lehet benne csinálni elég régóta, de nem kényelmes a rendszer használata, pörgeti a rendszert a sok háttérfolyamat.
Én inkább azt szoktam, hogy a Debianra raktam nmapet, meg használom a saját kis eszközeimet, vm-ben meg ott a Kali, ha ennél több kell.
-
válasz
sh4d0w #31234 üzenetére
Megint csak igazat kell adnom neked! Nekem ezekről mindig a forensics ugrik be(anno sok CSI-t nézhettem), egyébként tényleg iszonyú sok hasznos holmi van a Kaliban, de home usernek gyakorlatilag felfoghatatlan, ami abban van!
Magát a disztrót főleg nem érdemes halandónak felrakni, mivel root módban működik alapból. (ha ez még így van egyáltalán most is)
-
-
válasz
sh4d0w #31232 üzenetére
Jogos!
Nem voltam biztos benne amúgy, hogy fut az is live-ban, pár forensics célú disztró nem fut, de lehet keverem, mert ezeknél célszerű a live. No de minek szedjen le valaki 3,5GB-ot, ha a Hiren's töredékéből is megvan. Minap is olyan ft írt, akinek max 2 gigás penje volt.
-
válasz
#68216320 #31227 üzenetére
nm
Sajna anno Win miatt kellett párszor használnom, de majd 10 év alatt sem felejtettem el a nevét.
Amúgy Frawlynak igaza van, spéci disztrókkal is megoldhatnád, de bonyolultabb lenne odáig eljutni. A Kalinak tuti vannak erre csomagjai, de a Parrot OS is hasonló szerintem. De minek egy teljes disztrót feltenni. Nekem anno merevlemez műveletekhez volt nagyon hasznos a Hiren's.
-
Frawly
veterán
válasz
bugizozi #31228 üzenetére
Szerintem túlbonyolítod. Ha alapvetően jól hallasz a BT headsettel, akkor lehet csak annyi kéne, hogy a grafikus hangerő-szabályzóban (pavucontrol) a bemeneti eszközöknél átállítod, hogy ne a laptop mikrofonját használja, hanem a BT eszközét.
#31227 PeachMan: ja, ez nagyon jó ötlet, nekem sem jutott volna eszembe. Alapvetőn a Hirenst nem tartom sokra, de egyszerű jelszótöréshez tényleg lehet, hogy most a legjobb, legegyszerűbb megoldás, nem kell külön rar jelszótörőt keresgetni, meg warez oldalakról kétes windowsos dolgokat levadászni, meg szutykokat feltelepíteni. Persze könnyen meglehet, hogy ha türelmesen utánanéznék, találnék rá natív linuxos opensource alternatívát, ami simán töri a Rar3-at, de összességében tovább tartana, mint egy Hirens-en alapuló gyors partizánakció. Natív, tiszta megoldást akkor érdemes csak kikísérletezni, ha többször fog kelleni, nem csak egy egyszer.
-
aujjobba
addikt
Elnezest a keresztposztert, de van egy olyan ubuntu problemam ami nem ubuntu specifikus, hatha ti tudnatok segiteni.
A lenyeg, elrontottam a rendszer SSD particioit, emiatt a grub nem tud bootolni, EFI a rendszer.
A grub konyvtarat egyik particion se talalom, ahogyan a kernelt sem.
Ha tovabb akarok menni a /boot konyvtaron, azt mondja a particion kivul szeretnek olvasni es azt nem lehet.
BootRepair USB-rol probaltam, de nem adta be a Repair opciot sajnos.
#38776 -
bugizozi
őstag
Sziasztok!
Bluetooth fülessel kapcsolatban lenne gondolom.
Linux Mint 20.1 Cinnamon
Kernel: 5.4.0-66-generic
Dell Latitude 5490 (Bluetooh 4.2)
Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic (TWSEJ08WM/BHR4089GL) (Bluetooth 5.0)
A füles szépen csatlakozik a Bluetooth-on a laptophoz, én tökéletesen hallok, viszont a másik fél engem nagyon rosszul. Kis troubleshoot után rájöttem, hogy nem a füles mikrofonját használja a szoftver, hanem a laptop belső mikrofonját.
2 mp Google (linux bluetooth headset microphone not working) után láttam, hogy ez nem egyedi probléma. feltelepítettem ablueman
-t hogy az A2DP-t átváltsam HSP-re [link] de nem sikerültRefused to switch profile to headset_head_unit: Not connected
Próbáltam, hogy aload-module module-bluetooth-policy auto_switch=2
sort hozzáadtam a/etc/pulse/default.pa
fájlba, de nem segített
Kipróbáltam Windows-on, és ott simán működik (Dual boot-os a notebook)Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne működésre bírni ezt a BT headset-et Linux-on?
Köszönöm!
-
_Dumber_
őstag
Sziasztok
Lenne megint egy problémám. Igazából elég kicsi az esély, hogy megoldásom is lesz, de hátha együtt sikerül.
Adott egy Arch telepítés KDE-vel. Arcwiki alapján telepítettem most már kb sok-sok éve cc 2016-ban) Használok xfreerdp-t multimonitoron. Van 3 képernyőm, ebből 2-n futtatom a távoli win RD-t. (ez igazából mindegy is, mivel akár mind a 3-on meg tudom jeleníteni)
Plasma 5.20.x-ig minden rendben működött. A plasma váltott 5.21-re, és azóta csak az egyik képernyőmön jelenik meg a win. A winben felismeri, hogy neki 2 vagy 3 monitort kéne használni, és a configban is látható 2. képernyő (tehát a win leképezi), de a Linux csak egy monitort használ hozzá. A többi láthatatlan, nem jelenik meg.
Ha downgardelem plasma 5.20-ra akkor megint tökéletes minden. Több RD-vel is próbáltam, és az eredmény ugyanaz.
Valószínű nálam lesz a hiba. mert USB-re felraktam egy Ubuntut és egy Calam-Arch-KDE-t (Plasma 5.21), és azokon minden jól megy.
Van ötlete/tippe valakinek , hogy mi a kótyagos fityfenét nem állítottam be, vagy állíthattam el?A freerdp-n már jelentettem mint bug-ot, de félek nem tudnak segíteni.
Azért jelentettem, mert 5.20-ig minden rendben volt.
Legrosszabb esetben felrakom újra az Arch -ot, de ez elvi kérdés,
nem szívesen tenném.
-
#68216320
törölt tag
válasz
Frawly #31223 üzenetére
Huh, jó lenne a Rar jelszó törés. Már csak azértis, mert a két archivum között kevés idő telt el, sanszos hogy ugyanazt a jelszót használtam a zip-nél is vagy valami kombinációját, mint a rar esetében.
Tuti, hogy 3.8x. Na, akkor keresgélek valami hasonló névvel cracker-t.(sok-sok évvel ezelőtt egyszer járt a kezeim között valami univerzális cd, amivel word, excel, windows és még jópár program, köztük talán rar jelszókat lehetett visszafejteni. már nincs meg, de most az is jól jönne.)
-
Frawly
veterán
válasz
#68216320 #31216 üzenetére
A Rar-verzió csak azért érdekes, mert a 3.x-ig egyszerű CBC-s eljárással titkosított a Rar, meg a WinRar is, és a 4.x-től álltak át AES-re. Ha tényleg 3.80-assal csináltad, akkor mákod van, könnyen törhetőnek kéne lennie, a megfelelő célszoftverrel másodpercek. És azért írom így általánosságban, mert bár csináltam ilyet, hogy 3.x-es .rar archivumról oldottam le a jelszót, de évekkel ezelőtt volt, és akkor Windowst használtam, és arra kiadott célszoftverrel törtem, talán valami Rar Password Cracker vagy már nem is tudom mi volt a neve, pár mp. alatt simán nyitotta az archívumot. Linuxon nem tudom melyik natív tool jó erre.
Az AES256-os zip törése elég reménytelen viszont. Persze, meg lehet próbálni, de mivel csak brute-force lehet, az elég sokáig fog tartani, kivéve ha 12345 vagy password vagy ilyesmi blődség a jelszó.
-
Speeedfire
félisten
válasz
bambano #31220 üzenetére
Tény, hogy nem sok hely volt rajta. És igen, sd kártya. Ugye ez egy odroid xu4 gép, a rendszer egy sd kártyán van, a többi adat pedig egy külső hdd-n.
Sokszor van, hogy elfogy az sd-ről a hely. Már gondolkoztam, hogy cron-nal csinálok valami cleanup scriptet, ami törli a régi logokat, cache-ket.Alapból 600-as jog van rajta, tudni is szoktam írni. Nem is értettem ezt a dolgot. Csak a napokban akadozott minden szolgáltatás rajta. Emiatt léptem be, aztán mivel gép csere is volt, akkor mondom feldobom az új ssh kulcsot is.
-
bambano
titán
válasz
Speeedfire #31219 üzenetére
bennem felmerülne a gyanú, hogy elkopott az sd kártya és ezért csinált egy emergency remount readonly-t.
még annyit, hogy az általam használt desktop debianok nem veszik figyelembe az authorized_keys-t, ha nem jó a védelmi kulcsa + a .ssh dirnek a kulcsa.
-
Speeedfire
félisten
Nem tudom mi volt a gond vele, de újra indítottam, és jó lett.
-
válasz
Speeedfire #31211 üzenetére
Lehet SELinux vagy apparmor védi, vagy valami hasonló security modul.
-
sh4d0w
félisten
válasz
Speeedfire #31211 üzenetére
1. Mivel a file a tied, nem kell sudo.
2. Ne adj senki másnak hozzáférést a file-hoz. -
#68216320
törölt tag
válasz
Frawly #31213 üzenetére
Annyira emlékszem, hogy a zip-et még windows-on a total commander-en belül aes256-al titkosítottam. A rar pedig winrar 3.x verzió volt. Talán 3.80, de nem biztos. Ha érdekes, akkor elő tudok bányászni régi dvd-t amin az install volt.
Esetleg valamelyiket lehetne célirányosabban visszafejteni? -
bambano
titán
válasz
Speeedfire #31211 üzenetére
ha authorized_keys fájlra mindenkinek jogokat adsz, akkor lesz még pár dolog, amivel előtte nem találkoztál
-
Frawly
veterán
válasz
Speeedfire #31211 üzenetére
Maga a fájlrendszer, amin az illető fájl van, csak írásvédetten, read only flaggel lett csatolva, vagy mert eleve így volt beállítva, vagy valami fájlrendszerhiba miatt csatolta így. Csatold fel újra, rw módban.
-
Frawly
veterán
válasz
#68216320 #31209 üzenetére
Szerintem nem éri meg erre időt pazarolni. Zip-nél attól függ, hogy milyen Zip progi jelszavazta, milyen titkosítással, Rar-nál meg hogy milyen régi volt a tömörítő. A modern Zip progik (pl. 7-zip), meg a 3-asnál újabb Rar AES-t használ, min. 128 bit, néha 256 bit, plusz pár bites kulcserősítés, így nagyon hosszú brute force-szal törni őket, nem nagyon éri meg. Ha meg is csinálod, akkor se a nyereségvágy, hanem csak a tanulás, szakmai kíváncsiság hajtson.
De ha régi fájlok, amiket régi Zip, főleg pkZip, WinZip csomagolt, meg régi Rar, azokat elég könnyen törik kulcsrakész megoldások, pár másodperce egy átlag desktop gépen.
A Zip-pel a legnagyobb baj, hogy nem biztosan szabványos. Ahány Zip progi, annyi féle megoldást használnak. Rar-ból legalább csak egyféle van.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Speeedfire #31211 üzenetére
Vagy read-only mode-ban van mountolva a meghajtó, vagy esetleg lockolva van a fájl?
-
-
#68216320
törölt tag
Sziasztok.
Van egy jelszavas zip és jelszavas rar fájlom. Szeretném jelszó hiányában feltörni őket.
A zip2john/rar2john és hashcat kombóval próbálkoznék. Azonban miután létrehozom a hash-t mondjuk a zip fájlból (./zip2john valami.zip > hashes.txt) és indítanám a hashcat-et (./hashcat -a 3 -m 17225 .\hashes.txt) hibába futok:Hashfile 'hashes.txt' on line 1 (..blah, blah... ): Signature unmatched
No hashes loaded.
Mit szúrok el? A 17225 nem megfelelő a hash-hez? [link]
Ha 23003-at használok, akkor szintén nem megy csakSeparator unmatched
lesz a hibaüzenet. -
vargalex
félisten
válasz
CPT.Pirk #31204 üzenetére
A ~ az a git user home-ja, mint normálisan. Az első esetben az SCP formátumot használod az elérésre, a másodikban a hagyományos SSH-t. A második is jó, adj meg teljes elérési utat:
git clone ssh://git@XXX.XXX.XXX.XXX:17722/home/git/testrepo.git
Esetleg hivatkozhatsz itt is a home-ra. Itt olvashatsz róla.
Szerk.: Kell nekem hozzászólás írása közben dolgoznom, lekéstem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
GIT kérdésben kellene egy kis segítség. Van egy GIT szerverem egy belső hálós gépen, amit a belső hálóról így:
git clone git@192.168.7.103:/~testrepo.git
el is lehet érni. E szerint készült: [link]
Itt nem értem, hogy mit takar a:/~
tag a címben.Valamint ez a gép ssh-n keresztül elérhető a külvilágból, de nem a 22-es, hanem egy másik porton. (az ssh működik, be tudok lépni a gépre)
Viszont sehogy nem jövök rá, hogy milyen szintaxissal lehetne megoldani, hogy elérjem ezt a git repót itthonról.Ilyesmikkel próbálkozom:
git clone ssh://git@XXX.XXX.XXX.XXX:17722/testrepo.git
de nem találja a repót. Gondolom az a tag a címben amit kérdeztem, annak köze van ehhez. -
buherton
őstag
Sziasztok!
Lesz egy hálózati eszközöm (IP kamera) a belső hálózaton ami csak http-t tud, viszont szeretném ezt az eszközt publikus IP-n is biztonságosan elérni. Ezen a belső hálózaton van egy Debian szerver is, ami már képes https-re, érvényes certificate-je van és nyilván autentikációra is képes.
Arra gondoltam, hogy valamilyen módon a szerverbe kellene egy proxy vagy valami ilyesmi.
Közben szétnéztem utána néztem a dolgoknak és találtam egy ilyet:
https://httpd.apache.org/docs/2.4/howto/reverse_proxy.html#page-headerHa jól értem, akkor ezzel a ProxyPass-al meg lehet oldani?
-
Mr Dini
addikt
Üdv!
Adott egy Fedora Server-t futtató dedikált vas. Bár a hoszting adna IPv6-ot, egyelőre az általuk adott IPv6 cím egyáltalán nincs belőve, így a szerver csak IPv4-en csatlakozik. Egyelőre nem volt rá szükség.
Viszont most jól jönne egy nagyobb IPv6 blokk, mivel beüzemeltem egy proxyt rajta és azt vettem észre, hogy ha minden kérés egyetlen IP címről hagyja el a vasat, akkor a google meg az összes nagyobb oldal egy idő után captchával kezdi el bombázni a usereket. Tehát az a terv, hogy hozzáadok a proxyhoz egy nagyobb IPv6 blokkot és minden proxy user kap majd egy dedikált címet, vagy az egész round robin lesz (még nem döntöttem el). Mivel a hoszting csupán egyetlen IPv6 címet ad, így a tunnelbroker felé kezdtem el kacsintgatni. Annyit érdemes tudni a szolgáltatásról, hogy ingyen adnak egy /48 IPv6 blokkot kérésre egy sit tunnellel. Egy /48 valószínűleg bőven elég lenne számomra, így ez tökéletesnek tűnik. Szeretném felrakni, viszont az általuk javasolt parancsok nem megfelőek számomra:
modprobe ipv6
ip tunnel add he-ipv6 mode sit remote 216.66.66.66 local <szerveremipv4cime> ttl 255
ip link set he-ipv6 up
ip addr add 2001:470:1f08:412a::2/64 dev he-ipv6
ip route add ::/0 dev he-ipv6
ip -f inet6 addr
Ugyanis itt egyrészt a /64 blokkot rendeli az interfészhez, nekem pedig a /48 kellene. Így egyszerűen az "ip addr add" sorban a /48-at adtam meg helyette. És ez így működik is szépen. Futtattam még egy
sysctl -w net.ipv6.ip_nonlocal_bind=1
ésip -6 route replace local <48asipv6blokkom> dev lo
parancsokat és a proxy már tudja is használni a teljes range-t. Igen ám, viszont a default route miatt a teljes rendszer ipv6-os forgalma a tunnelen keresztül fog zajlani, amit nem szeretnék, mivel a tunnel jóval lassabb, mint a fizikai interfészem, illetve csak a proxyn belül van szükségem az IPv6-ra, más programokkal felesleges.Gondolkoztam, hogy a default route helyett hogyan tudnám megoldani, hogy csak bizonyos programok számára legyen a sit tunnel elérhető. Van egy megoldásom, amit a VPN-ek esetében szoktam használni, hogy csinálok egy felhasználót és annak a forgalmát irányítom egy adott interfészre. Valahogy így néz ki a parancssorom hozzá:
adduser ipv6
id ipv6 # uid: 1004, gid: 1005 az esetemben
modprobe ipv6
ip tunnel add he-ipv6 mode sit remote 216.66.66.66 local <szerveremipv4cime> ttl 255
ip link set he-ipv6 up
ip addr add 2001:470:1f08::2/48 dev he-ipv6
ip -6 rule add uidrange 1004-1004 table he-ipv6
ip -6 rule add default dev he-ipv6 table he-ipv6
Ennek mennie kellene és az ipv6 user forgalmának elviekben a tunnelt kéne preferálnia, de a gyakorlatban, mintha az uidrange feltétel nem működne ipv6-tal. Ugyanez a módszer ipv4-gyel remekül működik.
Mit tudok tenni? Gondolkoztam VM-men, de az nagyon béna megoldás, illetve network namespace-n/vrf-en, de azt nem sikerült összehozni...
Illetve van egy wireguard VPN kliensem. Meg tudom csinálni, hogy a sit forgalmat VPN-nen keresztül bonyolítom le? Vagy a wireguard L3-on működik, a sit pedig "lentebb van"?
Köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
- Energiaital topic
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- iPhone topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Autós topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Azonnali fotós kérdések órája
- Eredeti játékok OFF topik
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 XC 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i7-5GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U757 - i3-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest