Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Luck Dragon: MárkaLánc
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Candy: AOOSTAR WTR PRO – NAS, alkoss, gyarapíts
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
egyszerű megoldás: virtualizáld az egész kócerájt.
bonyolult megoldás kérdései:
- akkoriban még kézzel csináltuk meg a device node-okat (/dev/hda és társai), de ez téged semmilyen szinten se zavarjon. ha nincs meg valamelyik node, csináld meg, ha feleslegesen megvan, ne foglalkozz vele.
- "egy ujabb, 2.6-os, vagy 3-as kernelre, az okozhat-e a rendszer es az azon futo szoftverek mukodeseben problemat": szerintem igen, udev és környéke területen. a 2.6-os és újabb kernelekhez biztosan kell udev, a régiekben nem volt. ha nem akarod bolygatni a számlázó szoftvert, akkor nem cserélsz libc-t, ezzel viszont az udevd-t teszed lehetetlenné. megoldás lehet, ha kikísérletezed, hogy egy 3.6-os kernel mit csinál udev támogatás nélkül.
- szerintem lilot lehet grubra cserélni, ha a grub elbírja a régebbi libc-t meg a többi shared libet.
- a régi szép időkben autostartos volt az md raid, ott nem kellett idióta mdtabokkal meg egyebekkel kínlódni. meg nem az első szektorba tették a superblockot, mint a mostani megoldásban... egyszer összeraktad a raidet, attól kezdve a kernel önállóan képes volt elindítani.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Z Fold6 12/256GB Silver Shadow használt, karcmentes 6 hónap garancia
- Részletre BankMentes ASUS ROG Zephyrus G16 (2025) GU605CR QR110W
- 16gb DDR 5 so-dimm laptop RAM 4800MHz 5600MHz
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
