Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy Netgear WRG614v5ös routerem. A vicc, hogy a vezetéken ad netet, de wifin nem. Azt, hogy tudom megnézni, hogy a wifi része működik-e?

A helyzet, hogy itt diginet van és ugye az PPPoE. Lehet ezt nem ismeri a router? "Andere" cimszó alatt lehet beirni a fhnevet és jelszót.

Lehet egy FW frissités segitene rajta, nem tudom. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32402) mezis válasza cellpeti (#32401) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi: InSSIDer-t a WiFi-s PC-dre.

Ha gond lenne az internetkapcsolattal (PPPoE), akkor vezetéken (UTP, LAN) sem lenne internet.
A Digi-től érkező UTP kábel a sárga aljzatba (Cable/DSL modem) csatlakozik ?

mezis

(#32403) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Adott két lenovo a820-as telefon, mind a kettőn ugyan az a rom, minden.
Adott egy wifis hálózat MAC szűréssel, semmi más.
Az egyik telefon feltud csatlakozni a másik nem. A MAC-ek jól vannak megadva.
Annyit ír ki a telefon, hogy mentve, és mást nem csinál vele.
Mi lehet a baj? Androidos topicban kérdezzem inkább? :D

(#32404) mezis válasza cekkk (#32403) üzenetére


mezis
nagyúr

Hányas csatornára kellene csatlakozni ?

mezis

(#32405) cekkk válasza mezis (#32404) üzenetére


cekkk
veterán

10-es csatorna.
De az érdekes az, hogy barátnőm ugyan olyan telefonja, ugyan azzal az androiddal meg megy simán.

(#32406) Gubek-Einste válasza cekkk (#32403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használj inkább MAC szűrés helyett WPA2 jelszót, sokkal jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32407) cekkk válasza Gubek-Einste (#32406) üzenetére


cekkk
veterán

Tudom, hogy sokkal jobb.
Ezer éve így van beállítva a hálózat, nincs is a közelben másik wifis hálózat, szóval itt nem sok esélye van annak, hogy oda állnak és feltörik, mint mondjuk Pesten, ott azt is használok, már mint a Pesti lakásban :D
De ettől függetlenül, mitől lehet az, hogy két ugyanolyan telefon ugyanolyan szoftverekkel és még mégis az egyikkel megy a másikkal nem :(

[ Szerkesztve ]

(#32408) Gubek-Einste válasza cekkk (#32407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes a MAC szűréssel szórakozni, sokkal egyszerűbb elejét venni a gondnak. Arra nem számítsál, hogy nem lesz senki aki neki állna a wifi-det használni, használj WPA2 jelszót és kész.
Több minden okozhat ilyen hibát, amikor nekem volt ilyen gondom akkor egyszerűen kikapcsoltam a MAC szűrést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32409) cekkk válasza Gubek-Einste (#32408) üzenetére


cekkk
veterán

Arra nem számítsál, hogy nem lesz senki aki neki állna a wifi-det használni,
Lassan több itt a fekete mint a fehlr ember, azok meg nem értenek hozzá :DDD
Holnap kipróbálom és meglátjuk, hogy mi lesz. ma már nem állítgatom.
Máshol én is azt használom és javaslom is azt, itt már tényleg ezer éve így van használva, soha semmi gond nem volt.

(#32410) Gubek-Einste válasza cekkk (#32409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem is évekig ment a MAC szűrés hiba nélkül de aztán vetten egy Android-os telefont és már nem volt megfelelő. Egyszerűen kikapcsoltam és marad simán csak a WPA2 jelszó.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32411) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Lenne egy kérdésem, adott 1 accespoint, ami csatlakozik egy routerhez természetesen wifin keresztül, és netet oszt lanon egy eszköznek. (Állandó stabil alacsony sávszélesség igényű, kapcsolatra lenne szükségem,) de sajnos vhogy ciklikusan 1 mpre (vagy annyira se) megszakad a kapcsolat, szintén sajnos hogy nem állandó időközönként. Lehet e ennek oka tápellátás, tehát a földeletlen konnektor? Létezik e tápszűrés routerre?:) Vagy ha rákötök egy szünetmentest megszűri e?

[ Szerkesztve ]

(#32412) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#32400) üzenetére


Gézengúz
addikt

Vidéki családi ház előnye...:)

Közben gyűjtöttem véleményt és másnál is ilyen lassú tableten a számítógépen megosztott mappák elérése...

Esetleg valami hasonló progi?

Beállítottam a 2 wifi routert, nagyszerű jelem van a konyhában és az egész teraszon is...Nem játszottam repeatert, kihúztam jól eldugva egy 20m-es lan-t... Szerintem jobban lefedhető nagyobb terület két kisebb olcsóbb routerrel (841N) mint egy nagyobbal és még úgy is drágábbal..Szinte hihetetlen, hogy majd 3db. 841N-et kapok egy komolyabb TP-LINK áráért.. Jó persze tudom gigabit meg 3 antenna de mégis no :)

Egyelőre a 2. router a Wan portjába kapja a kábelt, DHCP-t bekapcsolva hagytam az IP-jét írtam át 192.168.1.1-re

Nem egészen vágom azt a Lan portba dugós helyi hálózat megmaradós témát :)

(#32413) Gézengúz válasza mezis (#32398) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ááá már vágom, holnap, illetve ma próba lesz...

Van valami hátránya a WAN-ba dugóshoz képest?

Ez de hülyén hangzott ;]

(#32414) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#32413) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eggyel kevesebb használható LAN portod lesz de 3rd party firmware alatt használható a WAN port is LAN portnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32415) DanielK


DanielK
addikt

Szerintetek mi az oka és mi a megoldása? Vázolom a helyzetet:

Adott egy asztali gép (Mac Mini mid 2011, dedikált AMD gpuval - hátha lényeges) és adott egy Linksys EA2700 wifi router. (A netemet a UPC biztosítja koaxon keresztül a tv-vel és telefonnal együtt).

A router képes egyszerre a 2.4 és 5GHz hálózatokat sugározni. Úgy van beállítva, hogy mindkettőben N only van csak (más eszköz már nincs itthon). Minden más automatán van. A titkosítás mindkettőn WPA2, az ssidk meg a következőek: xy és xy5 (az xy 6betű, csupa kisbetűvel és ékezet nélkül :B ). Tehát külön néven futnak.

A gondom az, hogy a macen baromira lassú lesz az 5GHz-es netem (2.4-en jól jön be). DE ha átállítom a mac beállításaiban a DNS-t 8.8.8.8-ra, akkor minden ok lesz.
Minden más eszköz jól kezeli le az 5GHz-et.

Amikor ugyanazon a néven futott a két ssid (gyárilag, csak a nevüket változtattam, de ugyanarra és titkosítást adtam nekik), akkor nem volt ilyen gondom, de gondolom, hogy ekkor nem is csatlakozott az 5GHz-re és ezért nem tapasztaltam semmi hasonlót.

Nem értem, hogy mi a gondja és a google dnse miért oldja meg. A többi eszköz jól működik...
Nagyon köszönöm előre is! :R

(#32416) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Valami vélemény erről:[link]

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#32417) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#32414) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mivel a legutolsó routernak csak wifin kell már szórnia nem gond a LAN port, viszont ehhez csak annyit kell tennem, hogy letiltom a DHCP-t és a LAN portba csatlakozok ( + átírom a LAN címet az ajánlottra?) Ilyenkor az előtte lévő router fog DHCP-t osztani vagy, hogy működik?

Köszi, eddig sokat segítettél..

Azt hiszem ennek is van helye itt...

Routerek, switchek, access pointok a hálózatban

(#32418) Gézengúz válasza Gézengúz (#32417) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát ez gyönyörűen megy.... :U

Már csak egy kérdésem van, ha bekerül még egy router a 2. elé és az fogja kapni a netet akkor mit kell majd állítanom, hogy a helyi hálózat is és a net is megmaradjon?

(#32419) Gubek-Einste válasza Atesz 666 (#32416) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lenne rossz, van rá Tomato is (5 GHz wifi nem működik Tomato alatt) de sajnos csak 100-as portjai vannak így elég drága. Hasonló eszköz az N15U ami már gigabites, USB portja is van de viszont 5 GHz wifi-vel nem rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32420) Gubek-Einste válasza DanielK (#32415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlatosabb a Google DNS használata.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32421) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#32417) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

+ #32418

AP/Switch módban mindig az az eszköz fogja kezelni a hálózati cím kiosztást amelyik az elsődleges, netre csatlakozó eszköz, amelyikben aktív a DHCP.
Ugyan úgy kell a harmadikat is beállítani mint az másodikat.

A linkel mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32422) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#32421) üzenetére


Gézengúz
addikt

a linkkel semmit,

annyit mondj még meg, hogy azonkívül úgy értelmezem ha 3 router lesz akkor csak elsőn kell DHCP-t állítanom, viszont a következőknek mi legyen a LAN címe, hogy okés legyen a helyi hálózat is...

Mert ugye most a másodlagos 192.168.0.99...Az elsődlegeshez meg a gyári 192.168.0.1

Köszi..

(#32423) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#32422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Menjünk szépen sorban, legyen akkor 192.168.0.98

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32424) Daneeka


Daneeka
senior tag

Igy (kep) allok most wifivel a hazban, jo a channelek elosztasa?

A "foldszint" nevut amugy arrebb tennem ha tudnam mert az osszes szomszed wifi a 6-oson van a 2-es meg kozel van az 1-hez de sehogy nem tudom elerni a router konfig feluletet. Ez azert furcsa mert amikor megvettem meg sikerult. Egyebkent egy TP-LINK WR740N sugarozza a "foldszint" nevut. A masik ket routerem kepes voltam konfigolni ugyhogy teljesen nem vagyok eletkeptelen a temaban de ez valahogy nem ment. Mondjuk ha jok a csatornak igy ahogy vannak akkor nem nyulok hozza.

(#32425) mezis válasza Daneeka (#32424) üzenetére


mezis
nagyúr

TP-Link WR941-es router kézikönyve szerint (2008 évi) 192.168.1.1 az IP címe. A legfrissebb, 2012. évi, legfrissebb firmware a 192.168.0.1 -es IP címen engedi a bejelentkezést.....

A 70 dBm elég kicsi jelszint. Feljebb kellene tornázni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32426) mezis válasza Gézengúz (#32413) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. A WAN portba is lehet csatlakoztatni, de akkor komplikáltabb a beállítás. Inkább csak akkor, ha elfogyott a 4 LAN port vagy ha külön alhálókat szeretnél.

mezis

(#32427) mezis válasza Gézengúz (#32418) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmit, csak a szokásosat. Annk meg mehet a példa szerinti ....98 -as LAN IP cím. :K

mezis

(#32428) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Ide is feltenném a kérdésemet, amit a "Hálózatok" topicban feltettem, remélem ez nem ütközik alapelvekbe:
Az alábbi probléma megoldásában kérem a segítségeteket:
Adott 2 db. IP kamera, amiknek a képei Nano M5 5Ghz rádiókon van továbbítva. A távolvégen vagy egy video szerver, ahol a képeket meg kellene jeleníteni.
A két IP cím tartomány teljesen eltérő: a kameráké és rádióké: 10.0.10.x, subnet: 255.255.255.0, gateway: 10.0.10.1
A szerveré: 172.26.0.200, subnet: 255.255.255.128, gateway: 172.26.0.254
Hogyan tudnám összehozni a két hálózatot? Van egy TP-LINK routerem, ahol valahogy port forwardinggal kellene megoldani a routolást, de nem tudom, hogy kezdjek neki. A kameráknak lehet portokat megadni, amire hivatkozhatok a szerveren.
Köszi, előre is!

(#32429) Daneeka válasza mezis (#32425) üzenetére


Daneeka
senior tag

Abba a szobaban amiben a screenshot keszult a 30dBm-esen szoktam lenni. (mind a 3 wifi az enyem a kepen)

Ezt a ket cimet probaltam meg meg par mast is, kabel es wifi kapcsolaton keresztul se ment. Mondjuk ha nem zavarjak egymast ezek a csatornak akkor nem annyira izgat.

(#32430) Gézengúz válasza mezis (#32427) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ja, hogy ennyi az egész?

Köszi mindkettőtöknek... :R

(#32431) GIJoe


GIJoe
addikt

Létezik olyan alapvető védelem a routerben, hogy a folyamatos videó adást megszakítja egy pillanatra, mert mondjuk floodnak érzékeli? (ezt szeretném kiküszöbölni)

(#32432) Gubek-Einste válasza GIJoe (#32431) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van a router-ek tűzfal ami sok bosszúságot okozhat ha valami nincs jól beállítva vagy nem teszik neki. Ha gond van akkor kapcsold ki és nézd meg mi a helyzet így.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32433) mezis válasza Daneeka (#32429) üzenetére


mezis
nagyúr

A "foldszint" eléggé zavarhatja a "WL..."-ot. Vedd vissza a sávszélességét és estleg tedd át 5-ösre.

mezis

(#32434) Daneeka válasza mezis (#32433) üzenetére


Daneeka
senior tag

a 'foldszint' az amelyikra irtam, hogy nem birom konfigolni

(#32435) mezis válasza Daneeka (#32434) üzenetére


mezis
nagyúr

Reseteld.

mezis

(#32436) GIJoe válasza Gubek-Einste (#32432) üzenetére


GIJoe
addikt

:R a tippet tesztelem...
Még 1 kérdés, adott 2 wifi router (300asok) hogy stabilabb a vétel a 2ő között 20 v 40 abow, v 40 below?
Vagy esetleg nem mixed hanem csak N üzemmód kellene? (áthidalási távolság 8-10 méter)

(#32437) Gubek-Einste válasza GIJoe (#32436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kell tapasztalni, erősen függ a dolog a környezettől. Minden beállításon végig kell menni egyenként.
Mutass egy inSSIDer képe a helyzettől mert akkor könnyebb lesz segítséget/tanácsot adni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32438) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Tudnátok ajánlani valami (nagyon)erõs antennát ami nem túl drága.Kb.100 méterröl jön a jel de mégse fogom(kasens 990wg-vel).Talál rengeteg mást de nekem arra az egyre lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#32439) And válasza korcsillio (#32438) üzenetére


And
veterán

Az a kasens 990wg nem a net-, hanem a hatásvadászat mintapéldája olyan súlyosan hazug adatokkal, mint "6000 mW, 60 dBi". A sikeres, vélhetően kültéri kapcsolat mellesleg nem a (nagyon) erős antennán múlik, hanem annak elhelyezésén: beltérre telepítve nem fog normálisan menni akkor sem, ha esetleg időnként látja a célként kiszemelt hálózatot. Kizárólag akkor, ha kültéren van az antenna (mindkét oldalon!) és a rálátás is adott. Ilyen távra még csak óriási antennák sem kellenek, de ha az említett feltételek nincsenek meg, az életben nem lesz normális minőségű a link. Rossz esetben (a te antennád ugyan kültéren van, de a 'túloldali' AP-t egy saját antennás, beltéri cucc képviseli) meg semmilyen sem lesz, legyen akármilyen jó antennád.

(#32440) korcsillio válasza And (#32439) üzenetére


korcsillio
őstag

Értem.Tudom hogy nem sokat ér ez a cucc de azt reméltem jobb mint a laptop saját wifi vevöje.Van köztünk 2 tetö sajnos :( Akkor így halott ügy?

(#32441) And válasza korcsillio (#32440) üzenetére


And
veterán

Annál biztos jobb, de igazából bármelyik kliens jobb, amelyiknek külső (pláne irányított, nagyobb nyereségű) antennája van. De mint említettem, ez nem a kliensen vagy az antennán múlik: takarásban vagy és az antenna is beltéren van, így közel lehetetlen vállalkozás. Ha nincs meg a felek közötti optikai rálátás, akkor kültérre is hiába helyeznél antennát (főleg, hogy a túloldalon még ez sincs), legalábbis erősen kétséges volna a végeredmény. Nagyon sokan vannak abban a tévhitben, hogy az 'erős' antenna meg a nagyobb teljesítményű kliens az valami csodaeszköz, és a környezeti / terepi adottságoktól függetlenül mindent megold, pedig ez messze nem igaz. Erre építenek azok a gyártók is, amelyek fizikailag lehetetlen adatokat adnak meg ezekre a vacak kliensekre (a vevők meg kajálják, legyen akármekkora átverés).

(#32442) mezis válasza And (#32439) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem figyeltél !
"60DBI panel Antenna", illetve a dobozon 60DBi.

d : deci (1/10)
D: ?

;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32443) #41133696 válasza Cathfaern (#32228) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, hasonló problémám volt nekem is...

ADSL-ről váltottam VDSL-re, ami hálózati (router) szempontból is jól jött, mivel nem kellett vennem 5 GHz-es és Gbps-os routert 25 000+ Ft-ért, mert a Telekom adott egy Speedport W 724V CI, router és VDSL modem kombót. Az eddig használt D-LINK 321B modem és az ASUS RT-N10+ ezen felállásban megszűntek szolgálni. A modem nyugdíjazva lett, de a routert beállítottam Repeaternek.

A következő a felállás:
1. Speedport W 724V CI

Speedport W 724V CI

Ez lefedi a szobámat, az előszobát és a fürdőszobát is. Ebből egy 15 méteres kábel megy át az előszobán keresztül a Nagyszüleim egyik szobájába ahol egy D-LINK DIR-600-ba fut bele. A D-Link-en természetesen a DHCP ki van kapcsolva. Mivel B5 rev.verzióról van szó, így IPv6 kompatibilis, de a dd-wrt helyett a gyári FW-t kell használni, ami AP módot enged csak.

2. D-Link DIR-600

A DIR 600 (AP módban) kapja az éteren keresztül is a jelet, és LAN porton keresztül is, ennek a LAN portjára megy a Sony Bravia tévé (Sony KDL-32EX650). Ezzel a szobával párhuzamosan van egy másik szoba, ahová már nem megy LAN kábel.

3. ASUS RT-N10+

Ide került át a dd-wrt-s ASUS RT-N10+ közel a falhoz, a TX power 71-ről 140-170 körül értékre állítva, és így van net, SD adásokra még elég. Repeaternek van beállítva, ha új dd-wrt-s FW jelenik meg, akkor áthozom, aztán felfrissítem. Antennát nem cseréltem egyiken sem, a szolgáltatóinak egyébként is beépített van.

Szerk: A VDSL profilt várhatóan hétfőn fogják aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#32444) #41133696 válasza #41133696 (#32443) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pár inSSIDer kép:

Az én szobámban: fentről lefelé: Speedport, D-Link, ASUS

Nagyapámék szobája: sorrend ugyanaz, D-LINK az aktív

Párhuzamos szoba, ASUS az aktív, plusz pár idegen WiFi is zavarna, de más csatornán vannak.

(#32445) kelly7


kelly7
aktív tag

Kértem kölcsön egy TP-Link TL-WA750RE jel erősítőt. Gyakorlatilag nem sok mindent csinál. Le töltöttem rá a legújabb szoftot, valamit javult a helyzet, de gyakorlatilag ugyanannyit tölt vele mint nélküle. Még a ping is majdnem azonos. Lehet, kell ezen állítani valamit, vagy ez ennyit tud? Van routerem is. Azt hogy lehet meg csinálni jel erősítőnek?

(#32446) Gubek-Einste válasza kelly7 (#32445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a meglévő router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32447) kelly7 válasza Gubek-Einste (#32446) üzenetére


kelly7
aktív tag

TP-Link TL-MR 3220

(#32448) Gubek-Einste válasza kelly7 (#32447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles összekötéssel AP módban biztosan vagy ha vezeték nélkül kell akkor OpenWRT-vel vagy DD-WRT-vel (csak v1 támogatott) oldható meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32449) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Itt kérdeztem először, de a döntés előtt, még ebben a topicban is szeretnék vele futni egy kört, hátha jön valami hasznos input. A lényeg, hogy egy G-s Wifi-s router lenne cserélve, családi házban, SOHO felhasználással, kicsit iroda, többségében háztartási felhasználással, 1,5 asztali gép, 2+ laptop 2+ okostelefon.

Jelenleg TP-Link 841N(D)-ben gondolkodom, nem látom értelmét jelenleg a gigabitnek, torrent nincs, nem is lesz, netbővítést ezek után nem terveznek... gondolkodom még abban, hogy esetleg a nem lefedett sarkot a megmaradó G-s Wifivel mint repeater fedem le, de nem tudom ez mennyire életképes elképzelés.

Van valami hasznos hozzáfűzni, kiegészíteni valótok a kérdéshez?

(#32450) Darnok21


Darnok21
újonc

Sziasztok!

Egy problémába ütköztem, remélem ki tudtok segíteni:

A lakótársam kiköltözött külföldre, ő a lakás tulajdonosa, az övé a wifi router is,
megegyeztünk, hogy a routert újralövöm saját adatokkal miután elment.

Itt a probléma, a router egy ASUS RT-N10 típus, minden gond nélkül sikerült resetelni a gyári adatokra,
majd újra lőni a rendszert, ám nagyjából fél óra működés után elszáll, és én egy ilyen hibaüzenetet kapok, amikor a windows hibaelhárítót futtatom rajta:
"A(z) Vezeték nélküli hálózati kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval."
Ha összekötöm a laptopot meg a routert kábellal, azonnal visszajön a wifi kapcsolat is, meg a vezetékes is él, ha kihúzom a vezetéket, a wifi megmarad, kb. fél óráig amikor megint elszáll.

Nem tanulmányoztam át, hogy a lakótársam pontosan hogy kalibrálta be a routert előtte, én nagyjából mindent úgy hagytam ahogy a reset után került defaultba.

Magamtól nem merek mélyen belekontárkodni, nehogy több kárt okozzak mint hasznot. Annyit csináltam eddig, hogy frissítettem a router illesztőprogramját, valamint szedtem le firmware-t is, de nem tudom hogyan kell frissíteni, kitömörítem a csomagot és kapok egy ."trx" file-t amit nem tudok futtatni, vagy ezt valahova be kell másolni esetleg?

Előre is köszi! (bocs a béna kérdésekért, de ebből tanul az ember)
Darnok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.