Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Gubek-Einste válasza bzoly (#32944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen adatok megadása teljesen felelőtlen mivel előre nem lehet megmondani, hogy meddig és milyen sebesség lesz, a környezet mindenhol más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32952) Rocko66 válasza Gubek-Einste (#32950) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Köszi a választ itt is!
Ő lesz a választás:
[link]
Az USB stickes wifi vevőt is lecserélem,mert az is 54mb/s-es.
Erre cserélném:
[link]
Ez jó választás?

(#32953) Rocko66 válasza Gubek-Einste (#32950) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Még annyi kérdésem lenne,hogy az alábbi router firmware frissítése,hogy zajlik?
[link]
Többen írják,hogy ha megvesszük a fenti routert,akkor frissíteni kell a firmware-t...
Ami érdekesség,hogy a hivatalos oldalon ugyan azon típus alatt másik routert ad ki...
[link]

(#32954) kali válasza Rocko66 (#32953) üzenetére


kali
legenda

szia,

van belőle v1 és v2 verziós, utóbbi a jobb.
letöltöd a verziónak megfelelő friss firmware verziót, kicsomagolod az állományt, belépsz a router adminisztrációs feületére, ott a megfelelő szekcióban betallózod azt, és hajrá!

(#32955) Gubek-Einste válasza Rocko66 (#32952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Arra figyelj, hogy v2 legyen mert az jobb.
Megfelelő lesz a kinézett adapter is, van neki egy külső antennás változata is 822N néven ami előnyösebb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32956) ripla


ripla
őstag

adott egy lakás, ahol az utolsó szobáig nem megy el a wifi. az előszobában még van jel, de az utolsó szobában már megszakad. ebben a szobában van egy sz.gép amibe vezetéken keresztül megy a net. hallottam valami olyasmiről, hogy a gépből ki kell húzni a netkábelt, be kell dugni valami kis kütyübe, és az abból kijövő kábelt kell visszadugni a gépbe. így a gépben is lesz net, és mivel a jel keresztülmegy a kis kütyün, az meg tudja sugározni a felerősített wifi jelet. így gond nélkül működne a wifi az utolsó szobában is.
az lenne a kérdésem, hogy ennek a kütyünek mi a neve? milyen márkákat keressek? :)

[ Szerkesztve ]

(#32957) mezis válasza ripla (#32956) üzenetére


mezis
nagyúr

Bármelyik WiFi router, AP jó lesz erre a feladatra. (Működőképes persze, megfelelő beállítással.)

mezis

(#32958) vbbb


vbbb
őstag

üdv

Ajánlott pci-e-s vezeték nélküli hálózati kártya új számítógépbe? Tudtok valamit ami használható?

A router és a számítógép között 1 vastag fal van.

Ja és egy másik router is kéne hálózatot osztani, 10ezer forint körül lehetőleg...esetleg kicsit drágábban?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#32959) vbbb válasza vbbb (#32958) üzenetére


vbbb
őstag

(#32960) ripla válasza mezis (#32957) üzenetére


ripla
őstag

annyira nem vagyok benne ebben a részében. ezt kifejtenéd hogy mi az a AP?
mert amúgy az van, hogy a router-től megy az utolsó szobába a net vezetéken keresztül.
namost maga a router az wifi jelet is ad, de az utolsó szobáig az már nem ér el.
nekem egy olyasvalami kellene, ami a már létező wifi jelet erősíti fel, hogy az utolsó szoba lefedettsége is meg legyen oldva a mobil eszközök számára.

[ Szerkesztve ]

(#32961) mezis válasza ripla (#32960) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi router tartalmaz egy AP-t is. Az AP viszont nem tartalmaz routert. (AP : Application Point, Csatlakozási pont.)
Egyszerűbb lesz a dolgod, ha veszel egy WiFi routert (ez a legoolcsóbb, legbiztosabb megoldás) és azt beállítod csak AP-nek, az egyik LAN portjába csatlakoztatva a jelenlegi UTP kábelt. (A PC-det meg egy másik LAN portjához egy újabb UTP kábellel.)
Ez egy újabb WiFi állomást jelent, de mentesen a sebességi, térerő gondoktól.
Meglehetne oldani egy WiFi repeaterrel, Range Extenderrel is (az AP-knek van ilyen üzemmódja), valahová "félútra" elhelyezve, de sokféle probléma felmerülhet.

Ha mindenképp WiFi repeaterrel akarod megoldani a gondod, kezd a 2,4GHz-es WiFi frekvencia tartomány feltérképezésével (InSSIDer).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32962) ripla válasza mezis (#32961) üzenetére


ripla
őstag

kösz az infókat. :)

(#32963) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv mindenkinek !

Lenne egy kérdésem, ami már régóta piszkálja a csőröm. Évek óta USB-s WIFI adapterrel internetezek, szinte mindig van egy két elérhető hálózat a közelben, ami nincs lekódolva. Többnél tapasztaltam már, hogy egyszer csak a felére csökken a jel erőssége, és szinte használhatatlan az, ami eddig gyors, és stabil volt .... ez tart pár napig ( de volt már, hogy pár hétig ), és utána szépen lassan ujra rendbejön, erősödik a jel. Ez mitől lehet ?

(#32964) krealon válasza ripla (#32960) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az AP (AccessPoint) egy vezetekes halozatra csatlakozo eszkoz, ami a vezeteknelkuli eszkozok reszere halozati kapcsolatot biztosit.

A SoHo WiFi router altalban egy vezetekes router, egy switch es egy AP egybeepitve.

Ha a WiFi router WAN csatlakozojat nem hasznaljuk, a DHCP szervert kikapcsoljuk benne es a LAN IP-je nem utkozik mas eszkozzel a halozatban, akor egy AP-t kapunk.
Ennek az AP / switch modnak a megvalositasat linkelte a kolega.
Az SSID (a WiFi halozatneve), valamint a titkositas parameterei a masodik eszkozon lehet azonos az elozovel, igy a megfelelo kliensek (vezeteknelkuli eszkozok) automatikusan tudnak valtani kozottuk. Lehetoleg a hasznalt csatornak a ket AP-n legyenek tavol, hogy ne zavarjak egymast.

(#32965) Gubek-Einste válasza vbbb (#32958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #32959

A kinézett router nem ajánlott, az elsővel sok baj van, a második pedig egy xDSL modem-router.
Írhattál volna net sebességet de kinézett alapján jó lehet egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND router-nek.
A kinézett adapterekkel nincsen tapasztalat de mivel rendes helyről vannak és jó gyártótól így lehet tenni prót velük, különösen előnyös, hogy az antenna ki van vezetve így a gépház nem árnyékolja le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32966) krealon válasza Tenager18 (#32963) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Többnél tapasztaltam már, hogy egyszer csak a felére csökken a jel erőssége, és szinte használhatatlan az, ami eddig gyors, és stabil volt .... ez tart pár napig ( de volt már, hogy pár hétig ), és utána szépen lassan ujra rendbejön, erősödik a jel. Ez mitől lehet ?"

Szinte barmitol.
A radios atvitel nem megbizhato.
Ha kodolva sincs a halo, akkor szinte biztos, hogy majdnem minden alaperteken van, igy nem csoda, ha idonkent szetesik.

(#32967) mezis válasza Tenager18 (#32963) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl.: Jött egy nagy eső, vízzel megszívta magát a cserép (nádtető ? :D ) aztán szép lassan kiszáradt...

mezis

(#32968) Tenager18 válasza krealon (#32966) üzenetére


Tenager18
senior tag

:R

(#32969) mezis válasza vbbb (#32959) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, hogy nem akarsz túl sokat költeni. Nem lenne jó egy USB-s WiFi adapter ? (Vagy akár 3 db, mert kb annyi kitelik egy kártya árából. :DDD )

mezis

(#32970) vbbb válasza Gubek-Einste (#32965) üzenetére


vbbb
őstag

Az internet kifejezetten lassu, mai viszonylatban foleg. Csak par megas net...ragom is a fulet egy gyorsabb miatt.

Akkor ez lesz a router TP-LINK TL-WR841ND.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#32971) ripla válasza krealon (#32964) üzenetére


ripla
őstag

aham, na most nekem csak konkrétan ez az access point kellene, ha létezik ilyen megoldás router nélkül. ugyanis mint mondtam, az utolsó szobában van vezetékes net ami a routertől jut el odáig, viszont ugyanettől a routertől a wifi már nem jut el odáig.
ebből milyet tudnál ajánlani? van olyan ami pár ezer forintból kijön és mondjuk nem hal meg pár hónapos használat után? :)
amúgy az normális, hogy egy ilyen linksys routerből kijövő wifi jel kb. 4 falon (ebből kettő kb. 40 cm széles főfal, a másik kettő mondjuk feleennyi) nem bír átmenni úgy, hogy durván 15 méteren belül már egyáltalán nincs is jel?

[ Szerkesztve ]

(#32972) kabino


kabino
újonc

Sziasztok!
Van egy D-Link dwl 2100 ap access pointom.Az lenne a kérdésem, hogy a fenti eszközt össze lehet-e csatlakoztatni a falon lévő Wifi Ubiquity antenna systemes antennával és az Access point pedig egy laptophoz lenne csatlakoztatva.A fenti megoldás azért kellene, mert az Ubiquity Antenna jele gyenge és az Accessel erősíteném a jele, ha lehetne.
Amatőr lévén ne kövezzetek előre!
A típus a következő : Ubiquiti UniFi Enterprise WiFi System.
Egy kb. 30 cm átmérőjű, tányér alakú wifi antenna a falon.Egy iskola folyosóján van a cuccos az első emeleten. Én a másodikon, egy teremben szeretnék netezni, de nem elég erős a jel. Az Access Pointtal szeretném erősíteni a korábban leírtak szerint. Már összedugtam a laptopommal,de még a kezdőoldalt sem adta be az Accesshoz. Ezért kérem a segítségedet, segítségeteket. A hogyanokat kérném leírással, ha lehet
Kösz a segítséget!

(#32973) mezis válasza kabino (#32972) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ezt először a rendszergazdával kell megbeszélned !

mezis

(#32974) Tomeyi válasza bzoly (#32947) üzenetére


Tomeyi
újonc

Mind a kettő tudja az N-t,és a router ebben is sugároz! Nekem is ez volt az első gondolatom hogy laptop nem tudja fogadni,ezért is frissítettem a drivert! Egyébként a modem amiről most megy az ugyanúgy küldi a jelet mint a router,ugyanazokkal a beállításokkal.

(#32975) Tomeyi válasza kali (#32948) üzenetére


Tomeyi
újonc

"az esetleges hibalehetőségek;
- adott szabványt nem kezeli
- adott titkosítást nem kezeli
- ékezetes betű és/vagy nagyon speciális karakter van az ssid értékében (a jelszó se tartalmazzon ilyet)
- 1 - 11 közötti csatorna kell, mert a magyar szabványt nem kezelő wifi modul, illesztés...stb jellemzően csak 11-ig kezel
- nincs több kiosztható ip cím, mert például a dhcp tartomány korlátozva van"

Szia
A szabványt kezeli és a titkosítást is,mert a modem is ugyanazokkal a beállításokkal sugároz és azt rögtön látja.Karakterek rendben. A dhcp tartományt is ellenőriztem az előbb.(még bőven van hely). A csatornát átváltom és holnap ha itt lesz megint az a bizonyos gép akkor ránézek,de szerintem egy csatorna váltás nem fogja megoldani. Köszi a tippeket,remélem mégis igazad lesz.

(#32976) krealon válasza ripla (#32971) üzenetére


krealon
Topikgazda

"aham, na most nekem csak konkrétan ez az access point kellene, ha létezik ilyen megoldás router nélkül. ugyanis mint mondtam, az utolsó szobában van vezetékes net ami a routertől jut el odáig, viszont ugyanettől a routertől a wifi már nem jut el odáig.
ebből milyet tudnál ajánlani? van olyan ami pár ezer forintból kijön és mondjuk nem hal meg pár hónapos használat után? :)
"

A legolcsobb AccessPoint kb 6ezer, a legolcsobb ajanlott router 4ezer, amire Gargoyle firmware-t rakva egy szinte mindent tudo eszkozod lesz.

"amúgy az normális, hogy egy ilyen linksys routerből kijövő wifi jel kb. 4 falon (ebből kettő kb. 40 cm széles főfal, a másik kettő mondjuk feleennyi) nem bír átmenni úgy, hogy durván 15 méteren belül már egyáltalán nincs is jel?"

Teljesen normalis.
Ha a falak anyaga elnyeli a radiohullamokat, vagy pl a vakolat alatt drothalo van, akkor nem csoda, ha nem megy a kommunikacio.

(#32977) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok!

adott egy tp-link tl-wr940n router, a másik oldalon laptop + telefon.

a ház azon pontjában ahol a 2 készülék használva lenne már nincs jel. ha jól láttam ennek a routernek fix antennái vannak!?

hogy tudnám így erősíteni a jelet? minden megoldás érdekel.

előre is köszi!

Aurea mediocritas

(#32978) krealon válasza AXisBOLD (#32977) üzenetére


krealon
Topikgazda

Wifi hatotav novelesi modszerek:
Beraksz egy koztes helyre egy AccessPoint-ot (vagy olcsobban WiFi routert 3rd party firmware-rel). Megvalositsi modok:
1. Kabelen (UTP) kotod a halozatra az uj eszkozt, ekkor (a megfelelo csatornabeallitas mellett) a teljes csatorna savszelesseg elerheto lesz.
2. Radios kapcsolattal ered el a halozatot (Range extender / Repeater mod). Ebben az esetben a repeater (ismetlo) AP ugyanazon a csatornan uzemel, mint a "fo" AP es minden adatcsomagot megismetel. Ennek koszonhetoen az adatok ketszerannyi ideig toltik ki a kommunikacios csatornat, vagyis az atviteli sebesseg felezodik.

(#32979) ripla válasza krealon (#32976) üzenetére


ripla
őstag

ismét köszönöm a válaszokat.
akkor azt mondod hogy ez a tp-link router ajánlott, jól működik és megbízható? :)

(#32980) ripla válasza krealon (#32976) üzenetére


ripla
őstag

most olvastam el a logout-on egy rövid kis tesztet róla, különösen ajánlott-nak írják, úgyhogy akkor ez lesz. :)

(#32981) krealon válasza ripla (#32979) üzenetére


krealon
Topikgazda

En TL-WR741ND-t hasznaltam Gargolyle firmware-rel Client (Router, gateway) modban a nyaron, es teljesen elegedett voltam vele. Ez a TL-WR740N -tol csak abban ter el, hogy leveheto / cserelheto rajta az antenna (a "D", mint Detacheable (lecsatolhato) jeloli a tipusszamban).

(#32982) lacuspapus


lacuspapus
tag

Sziasztok.
Adott egy wifi hálózat, a szomszédomé, amit közösen használunk. van egy tp-link router, ami szórja a jelet, és el is érem a webes felületről, mert megadta a jelszót, ha vmi gond Adott egy wifi hálózat, a szomszédomé, amit közösen használunk. van egy tp-link router, ami szórja a jelet, és el is érem a webes felületről, mert megadta a jelszót, ha vmi gond lenne.
mostanában azt csinálja a modem, hogy nem továbbítja a jelet, vagy hogy mondjam, a routerben a wan résznél minden nullákból áll, és ugye nincs net. hiába csinálok rebootot, nem történik semmi. a beállításokban a renew és release gombok nem elérhetők. szóval, ha nincs itthon, hogy tudnám újraindítani a modemet a routeren keresztül, vagy bármilyen módon? előre is köszönöm a használható ötleteket. Buék.
u.i. remélem ez ide tartozó probléma, és nem off. :)

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#32983) mezis válasza lacuspapus (#32982) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem egy UPC kábel modemmel volt hasonló problémám. Sokáig kerestem a hibát. A modem, router teljes áramtalanítása - visszakapcsolása hol rendbe hozta az internet kapcsolatot, hol nem. Koax F-csatlakozó ? Talán. UTP kábel - csatlakozó ? Talán. Kábel csere. változatlanul időnkénti szakadás. Kábelek, modem rögzítése amennyire lehetséges ne mozduljon semmi. ÜFSZ hölgy javaslata: maradjon minden bekapcsolva, húzzam ki az UTP-t meg vissza. Az esetek többségében ez helyrehozza a kapcsolatot ! Aztán amikor naponta többszöri szakadás, újraforrasztottam a UPC modemben az UTP csatlakozó aljzat forrpontjait. Azóta atomstabil.

De még így is előfordult, hogy megszakadt az internet, a telefon maradt újraindítások, áramtalanítások (egyszerre modem, router) nem segítettek talán még az UTP ki-be sem, csak amikor a routert magában áramtalanítottam és bekapcsoltam. Ezt ismét az ÜFSZ javaslatára. Bár lehet, ez idő alatt ők is reseteltek, csak azt nekem már nem mondták meg. (Minden reggel egyszerre indul a kettő, gond nélkül.)

Csak azért írtam le ilyen hosszan, részletesen, hogy nem minden esetben elég egy újraindítás. (Vannak mav 30 m-ről távvezérelhető csatlakozó elosztók...)

mezis

(#32984) ripla válasza krealon (#32981) üzenetére


ripla
őstag

viszont még egy dolog.
2 routert össze lehet lőni úgy, hogy ne akadjanak egymásba?

(#32985) krealon válasza ripla (#32984) üzenetére


krealon
Topikgazda

:F
Ha mar a szakszavakat nem ismered, akkor legalabb ird korul mit szeretnel, mert ezt a szlenget nem tudom ertelmezni.

(#32986) mezis válasza ripla (#32984) üzenetére


mezis
nagyúr

Természetesen. Ha WiFin kapcsolódnak egymáshoz, (repeater) akkor is ugyanígy kell.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32987) ripla válasza krealon (#32985) üzenetére


ripla
őstag

oké.
szóval. :D
bejön a net a házba és rákapcsolódik a modemre, innentől elmegy a jel a routerig ami szétosztja a netet a házban, vezetéken és wifin egyaránt.
namost.
az egyik szobában van net, de csak vezetékről, és ide kellene eljuttatni a jelet wifivel.
a kérdésem pedig arra vonatkozott, hogy megoldható-e az, hogy ebben a szobában bekapcsolunk még egy routert a hálózatba, abba menne be a vezetékes net, és onnan menne tovább egy újabb vezetéken a net az ott lévő géphez. így lenne net is a gépben, illetve ez a második router osztaná a wifit is ebben a szobában.
erre vonatkozóan kérdeztem azt, hogy ha 2 darab router van bekapcsolva ilyetén módon a vezetékes nethálózatba, akkor nem fognak-e összeakadni akármilyen címkiosztási probléma miatt? :)
megoldható? vagy másképpen kellene? esetleg létezik más megoldás is?
ezek a kérdések. :)

[ Szerkesztve ]

(#32988) ripla válasza mezis (#32986) üzenetére


ripla
őstag

köszi a választ újfent. :)

(#32989) kisguly válasza mezis (#32986) üzenetére


kisguly
tag

Sziasztok!

BOLDOG ÚJÉVET MINDENKINEK!

Én ilyet nem állítottam be! Akkor lehet hogy ezért vacakol nálam a megosztás?

(#32990) csixy válasza ripla (#32987) üzenetére


csixy
addikt

A megoldás:a másodlagos router AP/SWITCH módú beállítása.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#32991) AXisBOLD válasza krealon (#32978) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönöm!

próbálkozok!

Aurea mediocritas

(#32992) pkbiker1


pkbiker1
csendes tag

Sziasztok! valaki tudna nekem segíteni hogy hogyan működik a USB Wifis adapter? csak felinstalálom a CD-t és bedugom az USB-t és tudom fogni telefonomal a wifit??

(#32993) csixy válasza pkbiker1 (#32992) üzenetére


csixy
addikt

már kaptál választ másik topicban

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#32994) mezis válasza pkbiker1 (#32992) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
Olvasni is kell időnként, nem csak kérdezni.... ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32995) kisguly válasza csixy (#32990) üzenetére


kisguly
tag

És ha a router után van egy Range Extender, majd még utána egy Acces Point repeaterként akkor is így beállítani az IP címet?

(#32996) Gubek-Einste válasza kisguly (#32995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, minden esetben így kell ha azonos alhálózatban vannak az eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32997) ripla válasza csixy (#32990) üzenetére


ripla
őstag

frankó, köszi.

(#32998) Immy


Immy
őstag

Szerintetek mennyire lehet igaz?
http://www.theverge.com/2013/12/30/5256636/nsa-tailored-access-jacob-appelbaum-speech-30c3

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#32999) kisguly válasza Gubek-Einste (#32996) üzenetére


kisguly
tag

Köszönöm. Kipróbálom.
Gondolom ez csak elírás,
LAN IP címének kiolvasása.(Pl. 191.168.0.1)

"B"-n: LAN IP címének beállítása. (Pl. 192.168.0.99)

A 191 és a 192-re gondolok.

(#33000) rosco111


rosco111
csendes tag

Sziasztok!

Nagy gondom van a telefonos wi-fivel kapcsolatban.

Adott egy mikrós net: 9,65 mbps speedtesttel mérve.
Router: 2 antennás TP Link WR841ND 300 mbps WPA2-PSK
Laptopom vezetékkel csatlakozik a rouetrhez.
Nekem egy Sony Xperia Play telefonom van, asszonynak egy Huawei y300.
A problémám, mind2 telóval és bármelyikkel, aki nálunk csatlakozik:

- Youtube abszolút nem indul azt írja: gond volt a hálózattal.
- Facebookon, Google playen abszolút nincsenek képek, nem jönnek be a videok.

Máshol (McDonalds, kávézók wifije) jól működik minden...
Próbálnék még videokat, filmeket nézni videán / indavideon de flashplayert kér hozzá vagy azt írja nem támogatja lejátszást a böngészőm, de gondolom ez a telefon , nem pedig a wifi hibája....
Mindig tv , RTL most viszont jól megy wifin, ott elég jól lejátsza a filmeket...

Más fórumokon azt írták a mikrós netemmel lehet a gond, kérlek válaszoljatok mielőtt felhívom szolgáltatómat és elküldöm a büdös **-.* -ba őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.