Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Воланд válasza Liudvikas (#1199) üzenetére


Воланд
titán

200 dollar. kezdoarnak nem rossz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1202) Liudvikas válasza Воланд (#1201) üzenetére


Liudvikas
tag

csak gondolom jön a szokásos 200 euró+egyéb költségek.. mondjuk a szolgáltatók még beakciózhatják :)

(#1203) gzbotii válasza Liudvikas (#1199) üzenetére


gzbotii
veterán

Most miert is? Egyszeruen akcentusa van. Szerinted a hunglish jobb?
En gorogbe peldaul az elso ket nap neztem a nepre, mit hebegnek itt angolul..meg a stuardes es a biztonsagi or a repteren..mert egy sajat akcentussal beszletek.
O meg kb Indi/Pakisztan-i szarmazasu, ott is van egy akcentus..
Akarcsak Jamaikban..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1204) Liudvikas


Liudvikas
tag

gépre dugva nem lehet valahogy kikapcsolni a töltést? :F

alaplaphibás a telefonom, rebootol töltéskor, és lehúzáskor is.. gari lejárt, és a telefon árának 2/3-a lenne kicserélni :))

így gondolom esélytelen lesz rávarázsolni a 7.8-at, mert update közben egyik lépésnél, ha jól emlékszem lehúzza USBről.. valaki segítség?

(#1205) zoo8800


zoo8800
veterán

Fontos, kis segítség kellene.
Nemrég váltottam internet csomagot (100->500MB), ezért állandóan bekapcsolva hagytam a 3G-t. A telefon óránként konstans 4-500KB adatforgalmat csinál, ami egy hónapban 300MB... A leveleket manuálisan frissítem, időjárás appot mostanság nem használok.

Mi csinálhat ekkora forgalmat?

rip and tear, until it is done

(#1206) Воланд válasza Liudvikas (#1202) üzenetére


Воланд
titán

elmeletileg europaban nem is kerul forgalomba, csak azsiaban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1207) gzbotii válasza zoo8800 (#1205) üzenetére


gzbotii
veterán

FB chat/MSN..
A People Hub szinkronizal statuszt, kepek stb (ezeke biztos a kiemelt konaktoknak)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1208) zoo8800 válasza gzbotii (#1207) üzenetére


zoo8800
veterán

A facebook appot is leszedtem ma, de még mindig letölti a fél internetet a telefon :)
a facebook ismerőseim is szinkronizálva vannak a people hubban, de nem találtam, hol/hogy lehetne manuálisra állítani a szinkronizálást.

rip and tear, until it is done

(#1209) gzbotii válasza zoo8800 (#1208) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem nincs ilyen opcio..
FB app nem segit ezen, csak az ha a Messages Hub-bol offlinba kerulsz es akkor bar az nem fogyaszt

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1210) zoo8800 válasza gzbotii (#1209) üzenetére


zoo8800
veterán

ott is ki van kapcsolva az fb chat. azt tervezem, hogy az fb ismerőseim átrakom a gmailbe, és törlöm az fb accountot ahogy van.
nektek mekkora internet keretetek van? ahogy számolgatom, nekem 1 gb simán elfogyna, ha nem figyelnék oda.

rip and tear, until it is done

(#1211) gzbotii válasza zoo8800 (#1210) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem csak 150MB van, de nagyon ritkan fogy el. Pedig netezek es FB chat megy szine non-stop.
Igaz, nekem FB, Yahoo mess es mail adatokat nem szamolja a szolgaltatom (Orange RO), az korlatlan.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1212) blex válasza zoo8800 (#1210) üzenetére


blex
senior tag

nekem 100 mega van, folyton be van kapcsolva a net, de nem szokott elfogyni. videókat nem nézek, de azért szoktam használni a netet...

(#1213) zoo8800


zoo8800
veterán

Vadászok tovább, mi eszik ennyit. Nem hiszem, hogy a Counters ennyit csalna...
Jut eszembe, a people hub is csak akkor szinkronizál státuszt és képeket, ha odalapozok. De itt lezárt képernyő mellett fogynak a megabitek.

woland_y2k
djuice (telenor)
Nem állnak a helyzet magaslatán. örülök, ha megkapom tőlük a hóvégi számlát, és nem felejtik el :)) épp mostanában cserélnek számlázási rendszert. Az online felület egy katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1214) Воланд válasza zoo8800 (#1213) üzenetére


Воланд
titán

a szolgaltotol nem tudod lekerni az aktualis adatforgalmat?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1215) gzbotii válasza zoo8800 (#1213) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem van egy olyan csoport, hogy Top.
Itt a legtobbet hivott csaladtagok/baratok vannak. Ez a csoport ki van tuzve startscreenre es latom egyesek FB tevekenyseget, amikor uj statut raknak ki. Es nem csak akkor, ha ralepek a csoprtra. ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1216) Barthezz2 válasza Liudvikas (#1194) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vagy már ma. :)

A Nokia viszont tehet egy szívességet a 256 RAM-jával.. :(((

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1217) Liudvikas válasza Barthezz2 (#1216) üzenetére


Liudvikas
tag

:C

#1204-re valaki?

(#1218) Воланд válasza Liudvikas (#1204) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet.

lumia 920 nemet arak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1219) pushalias válasza amanoba (#1200) üzenetére


pushalias
addikt

Klasszikus indiai akcentusa van, de kifejezetten enyhe. Teljesen jól érthető, nem tudom, mi a baj vele.

(#1204) Liudvikas

Mit értesz azon, hogy „update közben egyik lépésnél, ha jól emlékszem lehúzza USBről”?

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#1220) Maateeo válasza pushalias (#1219) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Amikor újraindítja magát a telefon update során, akkor az újraindításnál van a szokásos "eszköz leválasztva" majd fél másodperc múlva az "eszköz csatlakoztatva" hang..

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#1221) Liudvikas válasza pushalias (#1219) üzenetére


Liudvikas
tag

nem emlékszem a lépésekre, de mintha leválasztaná a gépről, és újraindítaná?

#1220 Maateeo

köszi, ez érthetőbb talán :K kevés volt a mai kávém?

[ Szerkesztve ]

(#1222) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Testvérem telefonváltás előtt áll, egy ideje Samsung Galaxy Ace (android) telefonja van, de most arra gondolt, belekóstolna a Windows Phone világába egy Nokia Lumia 800-assal.
A kérdés, hogy az Android → WP váltás járna-e, és ha igen, milyen kompromisszumokkal? A kérdés azért merül fel, mert sem én sem ő nem vagyunk benne napi szinten a témában, de mintha a WP platform kicsit lemaradásban lenne (programkínálat terén)..
A legfőbb kérdés, hogy van-e WP-ra használható natív (1) Facebook, (2) Viber, (3)Instagram alkalmazás?
Emellett minden további érvet ellenérvet szívesen veszünk!

És ha már itt tartunk:
- Lumia 800-ra jó lesz a WP8?
- Érdemes várni valamilyen okból a a WP8 megjelenéséig a vásárlással?

Előre is köszi a segítséget! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1223) Воланд válasza Wyll (#1222) üzenetére


Воланд
titán

"Lumia 800-ra jó lesz a WP8?"

nem.

"Érdemes várni valamilyen okból a a WP8 megjelenéséig a vásárlással?"

igen. pl lesz ra normalis viber, facebook es instagram.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1224) Wyll válasza Воланд (#1223) üzenetére


Wyll
őstag

a francba... :U :P

Akkor, ha jól értem, inkább az a jó kérdés, hogy melyik telókon fog menni a WP8?
Az olcsóbbakat mondjátok légyszi! :B

Azért még az eredeti kérdésre is jöhet válasz, hogy android→WP váltás mivel jár?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1225) danilla válasza Wyll (#1224) üzenetére


danilla
őstag

Egyik WP7, 7.5 -ös telfonon se fog menni a wp8.

A jelenleg legolcsóbb érkező wp8-as telefon pedig a HTC S8.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1226) Maateeo válasza Wyll (#1224) üzenetére


Maateeo
aktív tag

danilla: 8S akart lenni..

Wyll: Mivel jár? Attól függ. A kontaktokat ha felhöbe mentette kukadroidon, akkor csak beadja WP-n a gmail-es fiókot, és a kontaktok már le is vannak szinkronizálva. Más egyéb ami fontos lehet, hogy nem lehet pendrive-ként használni a telefont, és hogyha zenét/videót/képet akar rárakni, akkor ahhoz külön program (Zune) kell. Meg hát ugye nem lehet a kinézeten sokat változtatni. De mindezek ellenére nagyon gyors, nagyon stabil, és öröm használni.
WP8 nem lesz egyik WP7-es készülékre sem, viszont a föbb funkciókat (ne kérdezd, nem tudjuk mik azok még) egy 7.8-as frissítéssel megkapjuk.
Ha még konkrét kérdésed van kérdezz nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#1227) catroot válasza Wyll (#1224) üzenetére


catroot
veterán

"Azért még az eredeti kérdésre is jöhet válasz, hogy android→WP váltás mivel jár?"

Mindenféleképpen kompromisszummal. Az android-féle szabadságot el lehet felejteni, viszont cserébe "out-of-the-box" rendszert kapsz - a stabilitásról nem is beszélve.

Szóval a lényeg az, hogy mik az igények a rendszerrel kapcsolatban?

De szvsz. várjatok a wp8-ig, hogy milyen változások lesznek.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#1228) zoo8800 válasza gzbotii (#1215) üzenetére


zoo8800
veterán

Én nem hoztam lètre csoportot a people hubban. Nem a fb a hibàs, miután kiirtottam a telefonròl mindent, ami fb, ugyanùgy fogy a keret. 2 óra alatt 900kb. Most az Egérutat szedtem le, hátha...

rip and tear, until it is done

(#1229) gzbotii


gzbotii
veterán

Na..kikapcsoltam a WiFit es erre fel, 10p kesobb mikor ujra be akarom aktivalni, elfeljti a halozatunkat. Ez mi :W
masnak hasonlo tapasztalat?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1230) legiaap


legiaap
nagyúr

Amit a surface-hez adnak touch keybord az most érintős?
Az eszem azt mondja ja, de láttam róla közelebbi képet, ahol tök úgy néz ki, mintha kidudorodnának a billentyűk, ergo benyomhatóak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1231) danilla válasza legiaap (#1230) üzenetére


danilla
őstag

Kétfajta billentyű van hozzá, a touch cover és a type cover. A vékonyabb amivel promózni szokták a tabletet az a touch cover, érintős. Csak egy nagyon picit domborodnak ki rajta a billentyűk, nem benyomhatóak.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1232) crey válasza Maateeo (#1226) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A tileok állíthatóságán kívűl még sehol senki nem erősítette meg, hogy a főbb újdonságokat megkapja a 7.8 -és nem is hiszem hogy megkapunk bármit a WP8-ból.

Wyll: Az Ace után megváltás bármelyik WP telefon, de ismerni kell a korlátait. Nem lehet skineket cserélni, nincsen a gyári helyett másik böngésző, másik zenelejátszó és video player (az iOS-hez hasonlóan zárt, de még butább kicsit), vagy épp mass storage.
A social networking integrációja kimagaslóan jó - ráadásul a Nokia iszonyat pénzeket beleöl a fejlesztésekbe, és támogatja még a 7.8-at tovább.

A fenti bekezdés a 7.8-ig érvényes, a WP8 hivatalos bemutatása október 29-én lesz. Én a helyetekben várnék, hogy mit sütöttek ki az MS-nél... Ugyan elvileg már minden kiszivárgott, de ez akkor lesz biztos, ha már Joe Belfiore is elmondja :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1233) legiaap válasza danilla (#1231) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi a megerősítést. Így gondoltam valahogy én is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1234) Wyll válasza crey (#1232) üzenetére


Wyll
őstag

Na végre valami kifejtős válasz :) köszi szépen :R

A többieknek is köszönöm a véleményeket!
(de akiben még maradt, az mondja nyugodtan)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1235) gzbotii válasza Wyll (#1234) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem jopar telefonom volt, tudok mondani egy relevans velemenyt.

-valamikor a FB klien Wp-n egy rakas kaki volt. Most sebessegben veri a droidos klienst (egyik frissitesnel elszurtak nalla valamit); FB integralva van a People hub-ba (kiveve az uzenetek reszt), itt lehe kommentelni, latni a frsiteseket, postokat
-FB es MSN integralva van az Messages Hub-ba, hasznalhato, gyors (kiveve az uzenetek erkezese-kuldese, ott van kb 2mp keses) :DDD
-bongeszesi elmeny nagyon jo rajta, persze Flash nincs, de mobilon kibirhato hianya. iPhone 4-et is ver gyorsasagban (de pl nick&jelszo parost mar nem kepes megjegyezni)
-van eleg app ra (olyanokra meg, ami van iOS&droidon arra van valamilyen "megoldas"; pl: Instagram nincs, de van Lonogram, ami az Instagram kepszerkeszto es Fb megoszto reszet potolja)
- teljes rendszernek van egy letisztul, egyseges (nem mint droidon levo ossze-visszasag), minimalista stilusa es aki ezt szereti annak tetszeni fog ;)
-en droid es iOS mellet/utan/elott is hasznaltam WP7-et es baromi gyors rendszer. Masik kettonel is gyorsabb, nekem meg akadast nem produkalt
-droid utan fajo lehet a mass storage hinya, de ki lehet birni (legalabb a Zune egyszerubb es jobban hasznalhatobb mint az iTunes ( iOS juzerek velemenye szerint is ;) )
-sok progi (mint pl. instagram) mint irtuk itt nincs meg, de helyetesiteni tudod. Azonkivul meg szinte minden feladatra kapsz 3-4 jol hasznalhato alternativat
-azt nezed, milyen kis aku van benne, de azt is nezd itt nincs valos multitask (csak background agent) es kozel sem fogyaszt annyit! (nekem HD7 1350mAh aksival ment 2 napot - 4.3", 1Ghz - hasonlo droid kb 14 orat birt volna)

En ajanlani tudom, foleg Ace utan..egy valos feludules lessz (nem kell TaskKillerzni, rootolni, ROMolni). Csak bekacsolod es megy) Unokatesomnak Ace-je van, hasznalta a Radarom es azt mondta, ide-oda-falhoz veri sebessegben es user experiencben mindehol...

Ha valahol hibaztam/nem tiszta, javitsatok ki

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1236) Maateeo válasza crey (#1232) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Jó, én még legelsö bejelentésnél vagyok, ahol a fö funkciókat. De nem is mondtam 100%-ra, hogy így lest. Mindegy is, jól elvagyok a 7.5-tel is :)

[ Szerkesztve ]

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#1237) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!
az alábbi a gondom:
Ez az üzenet jelenik meg Windows live szinkronizálásnál:
Frissítési hiba...
probléma lépett fel a kiszolgálóval (m.hotmail.com) történő szinkronizálás közben.
...
Hibakód:86000108
Jelszó tuti h jó, gépnél be tudok lépni vele, telefonon is beírtam újra. Megnéztem erre a hibakódra való megoldásokat a microsoft oldalán de nem jöttek be a javaslatok. Esetleg van itt olyan akinek sikerült ez a problémát megoldania?

(#1238) csoki46 válasza gzbotii (#1235) üzenetére


csoki46
aktív tag

A facebook üzeneteket a gyári appon kívül az üzenetekben is elérhetőek.

(#1239) gzbotii válasza csoki46 (#1238) üzenetére


gzbotii
veterán

Es en nem irtam eztet?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1240) crey válasza Wyll (#1234) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Terveim között szerepel egy összefoglaló cikk írása a WP rendszerről, de egyenlőre az időhiány akadályoz, valamint megvárnám a WP8-at most már, hogy egy átfogó írás születhessen.

Miután használtam/ most is használom huzamosabb ideig mind a három rendszert (WP7 - iOS - Android), ezekről is lesz egy összehasonlításom (illetve inkább egy know-how azoknak, akik egyik rendszerről a másikra vándorolnak).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1241) l!nk87


l!nk87
aktív tag

Ma felfigyeltem egy új feature-re, én csak úgy hivom,hogy quick restart :D

Szóval a telefont az asztalra kb merőlegesen a bal aljánál lekoppintva újra indul a rendszer :D
Valószínűleg új készüléket kell vásárolnom :)
Amúgy optimus 7

(#1242) catroot válasza l!nk87 (#1241) üzenetére


catroot
veterán

Ezt le kell védetni! ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#1243) Maateeo válasza l!nk87 (#1241) üzenetére


Maateeo
aktív tag

such an amazing new Windows Phone 7.6 feature (Y) :D

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#1244) btudos válasza crey (#1240) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nekem is vannak WP7-WP8 változást érintő cikkre terveim (HD7 vs. 8X, gigászok csatája :P ), bár ehhez előbb meg kéne jelennie a 8X-nek ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1245) bull84ghia válasza l!nk87 (#1241) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szerintem csak elmozdul az akksi egy pillanatra, ha töltőn lóg akkor is?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1246) btudos válasza bull84ghia (#1245) üzenetére


btudos
Topikgazda

Azért annak az akksinak ennyitől nem kéne elmozdulnia :N

Inkább valami egyéb kontakthibának tűnik, de nem hiszem hogy akksi lenne...

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1247) Maateeo válasza btudos (#1246) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Lehet csak be nem jelentett feature. Elvégre ha a rácsapós dolog újdonság, ez miért ne lehetne az... :) de szerintem is kontakthiba.

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#1248) l!nk87


l!nk87
aktív tag

Ha kontakthiba,ha nem,akkor is jövő hónapban csere lesz,nagyon várom már az árakat :)
Bár nagyon szeretnék egy lumia 800 vagy 900-at,viszont ha kellemes ára lesz a 8-oknak,akkor hurrá :) viszont én ezzel a 7.5-tel is vigan elvagyok,szóval meglátjuk.

A töltős dolgot is kipróbálom majd, bár garim nincs,sokat meg nem akarok költeni már rá.

(#1249) gzbotii válasza l!nk87 (#1248) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat ha 230 fonton kezd a 8S es januar-februarig beesik nekem a lelektani 1000 lejes hatar ala (61.189 Ft) akkor lehet benevezek. De ehez kell a jo arazas es a faszintos WP8...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1250) Lall válasza gzbotii (#1249) üzenetére


Lall
veterán

Drukkolok, hogy ne 61.190 legyen. ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.