Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#8444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet átmegy rajta minden, de nekem akkor sem kellene! Ahogy Te is mondod, 100x inkább CISCO, ezt a színestechnikát meg tartsa meg magának a UPC!

(#8452) TeeJay válasza aram01 (#8448) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig az az újabb és elvileg jobb ED2 modem ám... az EPX-el nagyon sokan szívtak és cserélték nekik EPC-re... nálunk kiesett a DS és US sávból amikor túl nagy terhelés volt de nem tudott másikra átállni, csakis áramtalanítás utána lett jó márpedig napjában többször áll át másik sávra ha sok a terhelés. EPC-vel onnantól nem volt gond soha többé.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8453) aram01 válasza TeeJay (#8452) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor lehet hogy csak nekem nincs vele szerencsém

(#8449) F_Zolee : állítva is forr

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8454) #74774528


#74774528
törölt tag

Sziasztok! Nekem egy olyan kerdesem lenne,hogy husegido alatt mi a szerzodesbontas feltetele? Csak a tv-re nincs szuksegem. Eltelt idő és igénybe vett kedvezmény a visszafizetendő? Vagy ha esetleg váltok digital gold-ra akkor a 8napos elállás joga az egész tv szolgaltatasra szol vagy csak a csomagra?

(#8455) F_Zolee válasza aram01 (#8453) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen idő uralkodik nálatok? :)

(#8456) aram01 válasza F_Zolee (#8455) üzenetére


aram01
nagyúr

borús, lóg az eső lába, miért kérded?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8457) Intruder2k5 válasza aram01 (#8456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom, mert, hogy folyton izzad a modemed...

(#8458) aram01 válasza Intruder2k5 (#8457) üzenetére


aram01
nagyúr

és úgy gondolod a borús esős idő ebben közre játszik?
vagy csak megint okoskodni jöttél? Pár napja már jeleztem hogy köszönöm, de nem kérek a "jó" tanácsaidból

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8459) glaci válasza aram01 (#8456) üzenetére


glaci
őstag

Szerintem a lakás hőmérsékletére gondolt.
Ha nagyon meleg van a modem is melegebb.
Ha pedig hűvös van Ő is "felfrissül" egy picit.

Szerk.:
Egyébbként szellőzik rendesen?
Nincs zsúfoltság körülötte?
A routerrel tudják egymást rendesen melegíteni, ha egymáson vannak.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8460) aram01 válasza glaci (#8459) üzenetére


aram01
nagyúr

az a gáz hogyha hűvösebb van, akkor is forr mint a dög, ha bekapcsolom mondjuk egy fél nap állás után 10perc és tojást lehet sütni rajta :(((

szerk: nincs rajta/alatta/mellette semmi, simán csak az asztalon van

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8461) Intruder2k5 válasza aram01 (#8458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó lenne ha leszállnál rólam, te kérdeztél valamit, én meg válaszoltam, minden okoskodást mellózve! Ha nem vetted volna észre, ez nem egy privát fórum, itt mindenki hozzászólhát a dolgokhoz, és ha ez neked nem tetszik, akkor menj privátba, vagy ahova akarsz! Te sem gondolod komolyan, hogy az érdekelte Őt, hogy le fogsz-e égni, vagy el fogsz-e ázni? Nyilván a modem miatt kérdezte az időjárást, hiszen a melegedésre panaszkodtál!

(#8462) F_Zolee válasza aram01 (#8456) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jól látod a modem miatt kérdeztem a szoba hőmérsékletet. Mondjuk nálam 27 fokba se volt tűzforró. Lehet akkor a modem a ludas. Ha ki is cserélik másikra lehet ilyet kapnál megint de talán az már nem lenne mini hősugárzó. Téli napokon letehetnéd lábfűtésnek. ;]

Alattam hozzászólónak is lehet igaza, hogy a bejövő jel miatt is forrósodhat esetleg, mert nem megfelelő a jelszint esetleg. Bár ehhez a részéhez nem konyítok...

[ Szerkesztve ]

(#8463) glaci válasza aram01 (#8460) üzenetére


glaci
őstag

Hát, ha annyira rövid idő alatt lessz olyan nagyon meleg, az szerintm már nem nomális.
Viszont ha egyébbként jól működik, akkor pici rá az esély, hogy csak emiatt kicsrélik.

+ Kérdés:
Tudom elsőre furcsa lesz, de kérlek nézd meg: A saját eredeti tápjával használod? A feszültség és az áram stimmel?
+ 2:
Ez már nagyn találgatás kategória: A jelszintek jók? Nem az erősítő dolgozik annyira, hogy így fűt?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8464) TeeJay


TeeJay
félisten

mit számít az ha meleg amíg működik? :D tudtommal nem lesz 50megabitből 25 ha forróbb a modem hanem vagy megy a net vagy nem :D ez nem olyan mint a proci hogy ha -200 fokra hűtöd többet ki lehet belőle facsarni. egyébként a Cisco EPC3212 modem tényleg melegebb mint az EPC2203 volt de gondolom amiatt is hogy erősebb benne a proci meg ugye 8/4 stream-et fog össze és gigabites switch-el szerelt.
a tápja is erősebb mint a réginek de egyáltalán nem mondanám hogy lángol csak finom meleg ennyi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8465) aram01 válasza F_Zolee (#8462) üzenetére


aram01
nagyúr

hát nem nyugtattál meg ;]

(#8463) glaci: saját adapterével megy, egy villámcsapás után cserélte ki a szerelő, bemért mindent szerinte frankó bár már aznap este is melegedett

(#8461) Intruder2k5: még mindig nem én vagyok aki osztja az észt neked, a múltkori hisztid után nemigazán érdekel a véleményed, írhatsz erre akármit is átsiklom felette, további jó fórumozást neked

(#8464) TeeJay: a finoman meleg az enyémre enyhe kifejezés :DDD

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8466) TeeJay válasza aram01 (#8465) üzenetére


TeeJay
félisten

modem adatok esetleg?
192.168.100.1-en megnézheted :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8467) Intruder2k5 válasza aram01 (#8465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nekem sem fogsz hiányozni, ezt elhiheted!

(#8468) aram01 válasza TeeJay (#8466) üzenetére


aram01
nagyúr

Name

EPC2203
Modem Serial Number

214075141
Cable Modem MAC Address

00:1c:ea:81:18:76
Hardware Version

1.0
Software Version

v202r1262-080915-sip
Receive Power Level

4.3 dBmV
Transmit Power Level

35.7 dBmV
Cable Modem Status

Operational
Vendor

Scientific-Atlanta, Inc.
Boot Revision

2.1.6lR6
Software Revision

v202r1262-080915-sip

jó f@szul másoltam, bocsi, mond neked valamit?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8469) kabelmania27 válasza aram01 (#8468) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek jónak tűnnek.
Így is meg tudod nézni http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin/W2402 ok, utána ugyanezeket beírod, acces level maxérték, ok utána 192.168.100.1 signal és log fül Milyen osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#8470) aram01 válasza kabelmania27 (#8469) üzenetére


aram01
nagyúr

hallod már nem emlékszem, pedig pont veled beszélgettünk róla úgy szeptember felé

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8471) kabelmania27 válasza aram01 (#8470) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Visszakerestem, hármas -3,5kimenetébe megy a modem, rendben van a kábelezés. Rendben vannak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#8472) aram01 válasza kabelmania27 (#8471) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi
akkor a modem cserés, ha jól sejtem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8473) kabelmania27 válasza aram01 (#8472) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sűrített levegővel próbáld kifújni a modemből a port hátha segít. Mi a hibajelenség?

[ Szerkesztve ]

(#8474) aram01 válasza kabelmania27 (#8473) üzenetére


aram01
nagyúr

okés, holnap leviszem a műhelybe majd írok hogy mi lett az eredmény

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8475) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Egy hónap múlva lejár a hűségem, 50M/5M net, telefon, 74 csatis digitális TV 1 BOX-al, Trio XL csomagra! Ez eddig volt 9200HUF! Az imént hívtak UPC-től, hogy hoznának rögzítős BOX-ot, és akkor lenne ugyanez 9300HUF, ha aláírok megint, immáron 2 évet! Néztem a honlapon, 9590HUF a csomag ára, tehát szerintem nem rossz az ajánlat! WiFi és HD hidegen hagy, médiacard nem érdekel, CRT TV-m van! Kinek mi a véleménye?

Kérdések még így ezzel kapcsolatban! :)

- Jelenleg ezt a Thomson DVR DCI62 típust kapja mindenki?
- Esetleg valakinek van már itt ilyenje? Vagy más, amit szintén most kapott?
- Ennek a készenléti áramfelvételéről lehet tudni valamit?
- A rögzítés helyben történik, vagy központban, mint az IPTV-nél?
- Bármely csatornáról bármit fel lehet venni, vagy itt is korlátozva van?

(#8476) blakey válasza Intruder2k5 (#8475) üzenetére


blakey
titán

Nekem volt ilyen box-om, nem a legjobb, hátha nem ilyet adnak. A rögzítés vinyóra történik (helyben), bármilyen csatornáról tudsz rögzíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8477) khorvat válasza Intruder2k5 (#8475) üzenetére


khorvat
senior tag

Én személy szerint sose fogok 2 évét aláírni UPC-nek azért , hogy havi 500Ft-al olcsóbb legyen a csomag, nagyobb potenciált érzek abban, hogy 1 év után nagyobb árcsökkenést realizáljak egy újabb 1 év hűség aláírásával.
24*9590FT/23 = 9190FT ennyibe kerül ez most egy új belépőnek havonta - TRIO XL 2 évre
Akkor egy hűséges előfizetőtől miért kérnek 9300-at? Szerintem harcold ki velük azt a 9190-et illetve mindenképpen érdemes aláírni vmit hűségre, mert augusztusban újabb áremelések jönnek így ezektől lehet meg tudod magad védeni!

(#8478) khorvat válasza khorvat (#8477) üzenetére


khorvat
senior tag

23*9590Ft/24 = 9190Ft akart az lenni:)

(#8479) Intruder2k5 válasza blakey (#8476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszokat, khorvat Neked is!

blakey!
Megtudhatom, hogy mi nem tetszett ebben a boxban? Ez az a bizonyos, ami éjjel folyton felpörgeti a HDD-t?

(#8480) aram01 válasza kabelmania27 (#8473) üzenetére


aram01
nagyúr

kifújtam, 10 perc alatt megint tűz forró a modem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8481) blakey válasza Intruder2k5 (#8479) üzenetére


blakey
titán

Volt egy időszak amikor jó volt, gondolom normális firmware-t kapott, de előtte fél évig és utána is elég hangos volt a standby, kikapcsolni nem lehetett, a kijelzője "kiégett". Egyébként tette a dolgát, semmi más hiba nem volt. A nappaliban elfért, de ha csend volt és nyugalom akkor nagyon zavaró tudott lenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8482) Intruder2k5 válasza blakey (#8481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az gáz, ugyanis mi mellette 2-3 méterrel alszunk! :)

Na kkor annek még utána kell járni, várom a további infókat, hogy kinek milyen van, amit lehetőleg most is tudnak adni, és érdemes lenne olyat kérni!

[ Szerkesztve ]

(#8483) blakey válasza Intruder2k5 (#8482) üzenetére


blakey
titán

Nekem Cisco HD DVR box-om van, az jó, csendes, nem pörög. Mondjuk ha energiatakarékosan akarom kikapcsolni, azaz pl. nincs óra kijelzés, akkor a táp "cicereg" elég rendesen. Amúgy nagyon halk, nagyon kell figyelni, hogy működik-e vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8484) Intruder2k5 válasza blakey (#8483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem az óra még kimondottan kell is, azt szoktuk nézni éjjel, szóval ez nem gond! Ez tehát akkor oké is lenne! Viszont írod, hogy Cisco HD DVR box... Van SD DVR box is? Ez nekem csak azért lényeg, mert ha van SD-s is, akkor nekem nyilván olyat adnának, mert a HD-s megint plusz feláras! Bár jelenleg HD Pace box-om van, de csak azért, mert készlethiány volt az SD-ból, amikor rendeltem, és csak ilyet tudtak adni! HD előfizum nincs hozzá...

EZ ugyebár nem a DVR-es CISCO? Az fent van valahol az oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#8485) blakey válasza Intruder2k5 (#8484) üzenetére


blakey
titán

A képen a HD DVR-es Cisco van, ilyen az enyém is. SD DVR-es a Thomson ami nem a legjobb, bár nekem nagyon régi volt, lehet, hogy az újak jobbak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8486) Intruder2k5 válasza blakey (#8485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát akkor neked nem pontosan EZ a típus volt, csak annyi, hogy az Thomson volt?

(#8487) Intruder2k5 válasza blakey (#8485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ha hívnak megint, lehet megpróbálom rávenni az emberünket, hogy ha van rá mód, akkor legyen mondjuk átmeneti készlethiány az SD-DVR BOX-ból, és küldjenek ezen az áron CISCO-t! Jelenleg is így van Pace HD BOX-om, amihez egyébként nincsen HD előfizetésem!

(#8488) balage25 válasza Intruder2k5 (#8475) üzenetére


balage25
senior tag

Már csak ilyen van, mert a szürke pár hónapja megszűnt.

(#8489) Intruder2k5 válasza balage25 (#8488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, és köszönöm! Akkor itt az újabb kérdés, kinek van ILYEN box-a, és mik a tapasztalatok vele? Ez nem hangoskodik éjszaka, mint az elődje?

(#8490) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#8489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én 3 évig használtam szürke Thomson-t, kb 1,5 méterre volt a fejemtől, tudtam aludni mellette rendesen. A DVR része megadta magát 3 év kemény munka után, csere jött 2 éve egy fekete Thomson + egy Cisco HD DVR ami bekerült a másik szobába. Annyira nincs neki hangja, hogy ha éjjel vesz valamit fel akkor mindig megnézem, hogy működik-e mert 3 méterről nem hallom, lehet, hogy én vagyok süket. A szememet egy kicsit bántja az elejéből kiálló kártya (a Cisco-n hátul van, a szürkén pedig takarásban volt).
Szerintem fogad el az ajánlatot, én már nem tudok élni DVR nélkül. Olyan egyszerű a DVR használata mint a faék, pár gomb nyomás és meg is. Minden csatornáról lehet felvenni amire előfizetésed van és addig tarthatod meg ameddig akarod de a felvételt csak átjátszással lehet kinyerni, közvetlenül nem. A rögzítés nálad történik ennek minden előnyével és hátrányával együtt, 160 GB-s vinyó van a Thomson-okban.
Egyszerre egy műsort tudsz nézni (meg is lehet állítani/visszatekerni) és egy másikat rögzíteni.Az élő adás az odakapcsolástól automatikusan veszi (-3s az elején), elkapcsoláskor törlődik, max 150 percet lehet az élő adást visszatekerni. A felvételt csúsztatva is meg lehet nézni, nem kell megvárni a felvételt végét, nézhet egy korábban felvett műsort is felvétel alatt. A felvételt be lehet állítani EPG-ből, élő adásra nyomással vagy a videónál megszokott időzítéssel. A felvétel elő/mögé automatikusan beállítható 10-10 perc ráhagyás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8491) blakey válasza Intruder2k5 (#8486) üzenetére


blakey
titán

Pontosan ez a típus volt, de ettől még "javulhat" benne egy-két alkatrész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8492) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8489) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél van ilyen box.

(#8493) TeeJay


TeeJay
félisten

hát nálunk is ez a fekete ótvar valami van de ha nem nézünk TV-t mindig áramtalanítom mert éjszaka is x óránként felpörgeti magát, pörög benne a ventilátor mint az állat, csak tudnám miért
a vinyót meg folyamatosan járatja és van egy alaphangja és ugye sajnos ezekbe nem 2,5" vinyót raknak aminek tényleg nem lenne hangja hanem 3,5" méretűt így én 3 méterről sem tudom elviselni.
legjobb ha áramtalanítva van :D

mit nem adnék egy csendes és halk vinyós eszközért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8494) balage25 válasza TeeJay (#8493) üzenetére


balage25
senior tag

Ennél azért egyszerűbb, ha mély készenlétbe rakod, mert akkor aztán nem zajong.

(#8495) TeeJay válasza balage25 (#8494) üzenetére


TeeJay
félisten

és azt hogy is lehet?
menüben be van nyomva hogy energiatakarékos legyen így nincs se óra se semmi. de még így is felpörög hajnalban párszor mintha infót frissítene vagy fene se tudja...
már próbáltam mindent maradt a teljes hátsó gombos áramtalanítás akkor nem pörgeti a vinyót se feleslegesen meg a cucc se zajong folyton

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8496) Intruder2k5 válasza TeeJay (#8493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#8497) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#8490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Köszönöm szépen, ez tényleg kimerítő válasz volt! A baj csupán az, hogy most már aztán tényleg nem tudom, hogy melyik jó, és melyik rossz! :)

Te mindegyiket dícséred, ellenben van aki lehúzza a Thomson-t! Hát a végén kénytelen leszek elfogadni amit hoznak, aztán maximum ha tényleg gáz van vele, akkor majd utólag verhetem a tamtamot, ami persze már mindig nehezebb, ha aláírt hűségszerződésed van, akkor sokkal inkább leszarnak! Aztán lehet, hogy megpróbálom kialkudni a CISCO-t, arról eddig nem mondott rosszat senki!

(#8498) TeeJay válasza Intruder2k5 (#8496) üzenetére


TeeJay
félisten

igen fekete Thomson SD DVR set top box...
nagyon tré, adhattak volna normálisabbat is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8499) Intruder2k5 válasza TeeJay (#8498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na most akkor ez igen érdekes, mert szerinted süvít a ventillátor hajnalban, Gubek-Einste meg azt mondja, hogy "ha éjjel vesz valamit fel akkor mindig megnézem, hogy működik-e mert 3 méterről nem hallom"! :)

Hát így fórumozzon az ember! :)

(#8500) TeeJay válasza Intruder2k5 (#8499) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor ő vagy kevésbé jó hallású vagy nemtudom de nálunk mióta megvan áramtalanítva van ha nincs szükség rá. éjszaka felpörög frissíteni magát, akkor zúg mint a fene, a vinyót legtakarékosabb módban is folyamatosan pörgeti így az alap motorzaja megvan és mint írtam nem is lenne baj hogy megy a vinyó ha 2,5"-os lenne de ebbe 3,5" van azoknak meg van hangja sajnos sőt szerintem nem is 5400-as vinyó hanem 7200-as van ezekbe sajnos...
szóval nekem a menüben se segített semmi megoldás hiába tettem energiatakarékos kikapcsolós módra
kijelző nincs meg óra se de attól sajna teker a vinyó hajnalban és nekem az nem hiányzik :D
mások lehet már újabbat kaptak vagy esetleg FW frissítettet de nekem nem annyira tetszik ez

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.