Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) kabelmania27 válasza TeeJay (#8050) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez

(#8052) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok ez mi akar lenni, egyébként 25/1,5.
Egész nap ilyen a net....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8053) Slyer válasza kabelmania27 (#8049) üzenetére


Slyer
senior tag

na végeztek a bekötéssel, rosszul tudtam, és csak 2 elosztó van :)

Az egyik ilyen: PCT-NGNII-3SB
A másik: PCT-IT1W-08

ezek jók lesznek?

ja és még egy kérdés: ugye 4 tv-n lesz használva, és egyik analóg jelet fog kapni. Az analóg adás nem fog megszűnni?

(#8054) blakey válasza Slyer (#8053) üzenetére


blakey
titán

PCT-IT1W-08 - ez a TAP, a TAP leágazás -8dB csillapítású a másik -2dB körül van.
Milyen minőségben mennek? Jó mindegyik tv-n?

Miért szünne meg az analóg? Hol olvastál erről? Azt ne mond, hogy mindenhol ez megy, mert akkor nem vagy figyelmes. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8055) kabelmania27 válasza Slyer (#8053) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek jófajták (első hármas splitter, második -8as tap), az analóg fokozatosan fog megszűnni. Milyen sorrendben vannak bekötve az osztók? Mi van a tap kimenetre kötve? Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen

[ Szerkesztve ]

(#8056) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8055) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"az analóg fokozatosan fog megszűnni"

Ez valószínűleg így lesz, de nem itt, és nem most! Az az analóg megszűnés, ami jelenleg folyik mindenhol a csapból, csupán az Antenna Hungária által nyújtott földfelszíni analóg műsorszórásra vonatkozik, vagyis azokra, akik valamilyen szoba, vagy tetőantennával nézik a TV adásokat! Az analóg kábel TV továbbra is elérhető marad!

[ Szerkesztve ]

(#8057) anonymus89 válasza anonymus89 (#8052) üzenetére


anonymus89
addikt

Srácok ez mi akar lenni, egyébként 25/1,5.
Egész nap ilyen a net....

No az automatikus frissítéssel újabbra lett frissítve a gigabites vezérlő és elszarta mert chrome-nál megint előjött az a hiba ha képet töltök fel bárhova akkor megszakad az internet. Valamint most ez, hogy alig megy a net visszatettem a régi driver-t egyből hasít.

Na ezért hagyja futni az automatikus frissítéseket az ember a win7 alatt..... :W

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8058) Slyer válasza blakey (#8054) üzenetére


Slyer
senior tag

Hát nem tudom, voltak akik ezt mondták, gondoltam egy kérdést megér :D
Nem mondanám hűde jónak, de teljesen nézhető. egyelőre még csak analóg van mindenhol, még nincs szerződés kötve, csak bekötötték a hálózatot.

kabelmania27:Még nem tudok jelszintet mondani, mert még csak analógom van, nincs hd boxom, se modemem, se semmim, azt majd megcsinálják valamikor, csak kerülnék már be a rendszerbe :)

azt hogy érted hogy mi van a tap kimenetre kötve? :U

(#8059) blakey válasza Slyer (#8058) üzenetére


blakey
titán

A kábeles analógnak nem "kötelező" megszűnni, majd egyszer, talán eltűnik, nem kötelező igénybe venni és ha már nagyon kevés lesz az "analóg háztartás" akkor talán lekapcsolják és kártya nélkül fogjuk élvezni a digitális adást. :) Gyakorlatilag ua. lesz, mint most az analóg csak digitális formában, ami a diginél működik kártya nélkül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8060) club1 válasza blakey (#8059) üzenetére


club1
veterán

Én a UPC esetében ebben kevésbé bízom. Mármint abban, hogy a közel- (és távol)jövőben kártya nélkül nézhetünk náluk digitális adást. Van egyébként a UPC érdekkörében bárhol (külföldön) erre precedens?

(#8061) blakey válasza club1 (#8060) üzenetére


blakey
titán

[link]
Jelenleg az m2 és egy-két rádió kódolatlan. Szerintem pár év és nem kell kártya v. box.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8062) club1 válasza blakey (#8061) üzenetére


club1
veterán

Igen, a beállításhoz/teszteléshez. Külföldön is mindig van egy-egy csatorna. De hogy komplett csomagokat kódolatlanul adjanak, erre véletlenül sem számítanék...

(#8063) blakey válasza club1 (#8062) üzenetére


blakey
titán

A linket olvastad?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8064) club1 válasza blakey (#8063) üzenetére


club1
veterán

Persze. De szolgáltatói oldalon több minden az előfizető kártyák mellett szól. Jóval drágább pl. az élő munkaerővel megoldható utcai/elosztóponti szűrés, mint a kártyás - központilag menedzselhető - jogosultságkezelés. Gond továbbá az, hogy sokkal nehezebb ezután küzdeni a szomszédok közötti műsorjel-elosztás ellen, ez pedig pont a kódolatlanság bevezetésével várható előfizetői szám emelkedés ellen hatna. Meg persze a feleslegessé váló ósdi boxok bérleti díja is hiányozni fog a cégnek. És így tovább...
Szóval hiszem, ha látom, az erről szóló közlemény megjelenéséig egy pillanatra sem élem magam bele a - részleges vagy teljes - kódolatlanságba...

(#8065) kabelmania27 válasza Slyer (#8058) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszintet tudsz nézni ha a böngészőbe beírod a 192.168.100.1 címet
A házba bejövő koax kábel előszőr a tap way vagy a hármas splitterbe megy? Ha a tap way az első osztó akkor az out vagy a tap kimenet megy tovább a hármas osztó felé?

[ Szerkesztve ]

(#8066) TeeJay


TeeJay
félisten

kábelen az analóg SDTV csatornák szerintem még évekig üzemelni fognak. csatornánként ha jól tudom 8 MHz szükséges tehát mondjuk egy max 25-30 analóg csatornás kínálathoz elég kell legyen max 240MHz-nyi frekvenciasáv az 1GHz-ig skálázható koaxon. valamennyi kell még a digitális TV-nek meg a digitális HD adásnak meg ugye internetre szintén 8 DS sávhoz 72MHz feltöltésre most nem tudom mennyi van
1GHz-ből bőven van mit kiosztani szóval egyelőre nincs szükség az analóg kipucolására kábelen.

persze olyan már nem lesz mint régen a szimplán analóg korszakban hogy 50-60 SDTV csatorna.
azt már csakis digitálisan fognak mert az jóval hatékonyabb.
én csak azért utálom ezt az egészet hogy ilyen olyan kártya kell vagy beltérit kell venned mert az vagon veszélyes hulladék lesz 1x. mennyivel egyszerűbb lenne ha kötelezték volna az összes TV gyártót hogy egységes platformon minden TV-ben legyen egy kártyahely kódolt digitális TV vételhez ami minden szolgáltatóval kompatibilis.

ember bemegy a boltba vesz egy TV-t amibe van DVB-T és DVB-C tuner, hazaviszi
bevágja a helyére és eldönti hogy földfelszíni sugárzást akar ingyen, netán több csomaggal havidíjasan kártyával vagy valamelyik szolgáltató kábeles szolgáltatását akarja kártyával.
előfizet megkapja a kártyát benyomja a TV-be és örül.
nem az hogy ilyen beltéri olyan irányító amolyan kártya meg anyám kínja még
természetesen kártya nélkül meg menne az analóg SDTV csomag ha csak arra fizetett elő.

egyrészt jóval kevesebb áramfelhasználás, és valljuk be egyik másik bóvli beltéri csak úgy nyakalja be az áramot, én azokat ki is tiltottam volna az EU helyében
1W feletti készenléti fogyasztás felett tilos behozni, de még jobb lenne ha egyáltalán nem lenne szükség ennyi STB-re mert európa szinten több milllió és bizony ha csak 10wattokat fogyasztanak óránként bizony kegyetlen sok áram elmegy csak arra hogy az ember TV-t néz, vagy ha nem nézi akkor a sok készülék standby fogyasztása sem piskóta ilyen milliós darabszámnál.

örömteli hogy UPC elkezdte ezt a kártyás dolgot játszani de ott is ha peched van nem kezeli a TV-d
akkor marad a STB és megint szívás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8067) blakey válasza club1 (#8064) üzenetére


blakey
titán

Bocs, de "precedenst" kérdeztél, én meg linkeltem egyet. :) Hogy mi meddig és milyen formában lesz az egyelőre nem izgat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8068) Slyer válasza kabelmania27 (#8065) üzenetére


Slyer
senior tag

a hármas splitterbe megy először, utána a tap-be, ami még 2 felé osztja

ha beírom a böngészőbe a 192.168.100.1-t nem történik semmi, kiírja hogy a chrome nem tudott csatlakozni

[ Szerkesztve ]

(#8069) kabelmania27 válasza Slyer (#8068) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A tap way osztóból melyik eszközhöz megy az out és melyikhez a tap? Másik böngészővel sem jön be az oldal?

(#8070) Slyer válasza kabelmania27 (#8069) üzenetére


Slyer
senior tag

egyelőre minden közvetlenül tv-be megy, de az out fog a modembe menni.

(#8071) blakey: igen gondolom hogy az a baj hogy nincs modem, de nem tudtam hogy hülye vagyok e vagy béna :D de már említettem hogy nincs semmim, azt hittem ennek ellenére be kell jönnie :D

(#8069) kabelmania27: hát.. 5-1000MHz-120dB RFI ilyen is van, meg TAP-08dB

[ Szerkesztve ]

(#8071) blakey válasza kabelmania27 (#8069) üzenetére


blakey
titán

Szerintem elkerülte a figyelmedet, hogy egyelőre csak analóg tv van nála. :D

(#8068) Slyer
Majd akkor fog működni a cím ha már van egy modemed.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8072) kabelmania27 válasza Slyer (#8070) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, úgy jó lesz. Hány dB van a tapra írva?

(#8073) kabelmania27 válasza Slyer (#8070) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az úgy jó lesz, ha analóg tévé megy a -8dB tapba és outba a modem.

(#8074) Slyer válasza kabelmania27 (#8073) üzenetére


Slyer
senior tag

hát úgy lesz hogy tap megy egyik hd boxba, out megy modembe, onnan hd boxba.

az úgy jó lesz?

(#8075) kabelmania27 válasza Slyer (#8074) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az out ág van továbbosztva kétfelé egy kettes splitterrel?

(#8076) Slyer válasza kabelmania27 (#8075) üzenetére


Slyer
senior tag

nem, ez már nincs tovább osztva. hármas splitter egyik ága van tovább bontva tappel, utána már nincs semmi. csak 2 elosztó van a rendszerben

(#8077) kabelmania27 válasza Slyer (#8076) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Elvileg jó lesz, ha akadni fog a tapba kötött boxon az adás ki kell cserélni a leágazót kettes spliterre, ha akkor is akadni fog a hármas splittert kell olyanra kicserélni amelynek egyik ága -3,5csillapítású (mostani hármas osztónak ha jól nézem 5,8dB mindhárom kimenetén a csillapítás), ezt az ágat kell a második osztóra kötni. Ha meglesz a modem és a box írd majd meg a jelszinteket, családi házas övezetben nyáron csökken a bejövő jelerősség, ha gond lesz észre fogod venni, remélhetőleg megmérték műszerrel a jelszintet.

[ Szerkesztve ]

(#8078) Slyer válasza kabelmania27 (#8077) üzenetére


Slyer
senior tag

tehát ha majd akad, akkor kicserélem a tapet egy sima elosztóra?

(#8079) kabelmania27 válasza Slyer (#8078) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, első kőrbe egy kettes splitterrre, második kőrben a hármast cseréld ilyenre. Ha egyszerre rendelnél ez is jó.

(#8080) Slyer válasza kabelmania27 (#8079) üzenetére


Slyer
senior tag

okés értem! köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítséget!

lehet fárasztani foglak titeket egy darabig ha meg lesz már mindenem.. bocsi, és még egyszer köszi!

(#8081) kabelmania27 válasza Slyer (#8080) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond, nyugodtan írj. Lehet hogy probléma esetén elég lesz csak a leágazót splitterre cserélni, mert 4,5dB-vel erősebb már elég lesz hogy ne akadjon, ha nem akkor a linkelt hármassal még 2,3dB-t tudsz nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#8082) ithomas


ithomas
őstag

Sziasztok!

Azoktol kérdezném akiknek eddig 30/3-as kapcsolatuk volt,és kaptak mostanában új modemet, hogy mindenkinek frankón 50/5 lett a sebesség?
Nekem a letöltés stabil 30 Mbit maradt, pont úgy ahogy eddig, egyedül a feltöltésem lett 5 Mbit.
Csomószor mértem, de soha nem megy 30-31 fölé..
Itt vannak a modem statok, mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#8083) blakey válasza ithomas (#8082) üzenetére


blakey
titán

Régi vagy új modemmel méred? :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8084) Intruder2k5 válasza blakey (#8083) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel 8 előre és 4 vissziránya van, így nyilván az újjal... :)

[ Szerkesztve ]

(#8085) blakey válasza Intruder2k5 (#8084) üzenetére


blakey
titán

Ott a :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8086) djdaniel válasza TeeJay (#8007) üzenetére


djdaniel
senior tag

egyetértek veled, nekem 2db ilyen ipari hulladék van a lakásba, állandóan lefagynak...stb
havi 3k.val több a villanyszámlám mint előtte, leírásba ha jól emlékszem azt írták kikapcsolt állapotba 25w-ott zabál, tehát kb annyit fogyaszt kikapcsolva, mint a tv-ém bekapcsolva, röhej.

(#8087) TeeJay válasza ithomas (#8082) üzenetére


TeeJay
félisten

router típusa? ugye kábelen próbálod? ftp.fsn.hu-ról próbáltál letölteni valami 2-4gigás fájlt?
ott mennyit adott ki sebességre?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8088) Slyer


Slyer
senior tag

Ha nem használnám a videótárat, és van a tv-ben DVB-T tuner, akkor lehet jobb választás lenne a mediacard hd?

(#8089) TeeJay válasza djdaniel (#8086) üzenetére


TeeJay
félisten

sajnos ez van, és minden szolgáltatónak más rendszere van, más beltéri más kártya satöbbi...
remélem 1x eljön az amit írtam és lesz szabvány kártya aztán csak elő kell fizetni és használja a TV-t az ember, nem kell sem dvd lejátszó sem set top box sem semmi egyéb :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8090) kabelmania27 válasza Slyer (#8088) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor tudod boxnélkül nézni a dtv adásokat, ha a a tévében van DVB-C tuner és CI+ modulfogadó.

(#8091) blakey válasza Slyer (#8088) üzenetére


blakey
titán

Ha nem kellenek a box-szal járó "extrák" akkor igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8092) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Budafokon nincs internet.. Valaki tapasztalt ilyet??

Üdv: Csabee.

(#8093) blakey válasza Csabee. (#8092) üzenetére


blakey
titán

Albertfalván van. :) 1221 és kérdezd meg őket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8094) Csabee. válasza blakey (#8093) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Most jött vissza:)

Üdv: Csabee.

(#8095) Csabee. válasza blakey (#8093) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Neked van Upc tv előfizetésed? Ha igen akkor megvagy elégedve a képminőséggel?
Illetve analógon hány csatornát fogsz be?

Üdv: Csabee.

(#8096) blakey válasza Csabee. (#8095) üzenetére


blakey
titán

Mindenem van, elégedett vagyok, upc által kiépített hálózat, digitálisok minősége jó, analógon meg kb 44 adó van, az is elfogadható, de aki már hozzászokott a HD képéhez annak már nézhetetlen az analóg, persze ahhoz képest, hogy régen milyen volt, kiváló.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8097) #74774528


#74774528
törölt tag

Sziasztok!
Videken van egy fiberpower 50-em, budapesten pedig egy digital bronz hd mediaboxxal, ha videkre elviszrm a mediaboxot, ott tudom nezni? vagy elkepzelheto,hogy van egy szuro ami szuri a digitalis jelet? Ha igen akkor ezt èn tudom orvosolni?;) ha nem akkor ezertkuldenek ki szerelot vajon?
Köszi!

(#8098) TeeJay válasza Csabee. (#8092) üzenetére


TeeJay
félisten

célszerű előtte ide is benézni mert általában ilyenkor szokás nyáron áramszolgáltatóknál karbantartást végezni és biza ha nincs áram nincs net sem.

itt vannak mindig az aktuális karbantartások esetleges fejlesztések dátuma
http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/aktualis-karbantartasok/

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8099) club1 válasza #74774528 (#8097) üzenetére


club1
veterán

Persze küldenek szerelőt, ha oda is rendelsz tv-t. Hivatalosan ui. te nem hordozhatod a boxot. Egyébként csak net esetében szűrő van fent.

(#8100) #74774528 válasza club1 (#8099) üzenetére


#74774528
törölt tag

Köszi! Csak net esetében, gondolom ezt a szűrőt ki tudom iktatni, ha mondjuk ez lakason belul van?;) bocs a làma kèrdèsért ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.