Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) club1 válasza Csontikka (#8849) üzenetére


club1
veterán

Ha korlátoznának, akkor a másik ip címeden is korlátoznának, hiszen ugyanazt a kábelmodemet használod (és azt nem tudod megkerülni).

(#8852) Csontikka válasza club1 (#8851) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nem vitatom egy percig sem, mindkettőtöknek igaza van.

csak az urban legend feelinghez ami kezdett kicsit érződni az off-okból ez még kellett... :)

(De azért leírom, hogy az utókornak is tiszta legyen.

Az én esetemben egyértelműen látszik, hogy ez nem korlátozás a UPC részéről!)

[ Szerkesztve ]

(#8853) Intruder2k5 válasza club1 (#8851) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kell egy másik modem is, és máris sínen van a dolog! :)

Nekem van is egy itthon tartalékban! Ráadásul, ha jól tudom, modem csere esetén a reg után nullázódik a mért havi adatforgalom is! :)

(#8854) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#8853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modem csere esetén nullázódik az elszámolt adatforgalom.

Én személy szerint lecserélném a Linksys WRT54GL-t, nem való az 50-es net alá. Egyből gigabites érdemes már venni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8855) P00By válasza kabelmania27 (#8746) üzenetére


P00By
nagyúr

410,418,426,434,442,450,458,466

Egyikkel sem lett jobb a helyzet! :(

Egyéb ötlet?

(#8856) kabelmania27 válasza P00By (#8855) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérj ed3 modemet.

[ Szerkesztve ]

(#8857) P00By válasza kabelmania27 (#8856) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem adnak! Ehhez a csomaghoz nem jár és kész :(

Ha pár nappal ezelőttig minden rendben volt, akkor egy sima modemcsere megoldaná a problémámat?

(#8858) Intruder2k5 válasza P00By (#8857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néha előfordul itt a hardverapro-n is CISCO EPC3925! Én láttam már 1500HUF-ért is, de átlagban azért 5-6k-t elkérnek érte...

(#8859) P00By válasza Intruder2k5 (#8858) üzenetére


P00By
nagyúr

Jó ötlet, de kizártnak tartom, h ezt a problémát megoldaná a modemcsere! :(

(#8860) HaPZi válasza kabelmania27 (#8827) üzenetére


HaPZi
csendes tag

A TV blokkosodás időszakos, nem mindig lép fel, néha simán mehet a net mellette és nincs semmi zavar.
Azt hiszem már csak emiatt sem lehet gond a házon belül. Egyébként UPC-s Teleste 2-es osztó -3.5dB, utána a net ág kb. 10m RG6 és egy toldó után érkezik a modembe. A TV ágon van még egy tap ami -2.4dB-el megy a "digitális" TV-hez és a másik irány az "analóg" TV-hez.

Egyébként a szakadás is visszajött, kb. de. 10 óta nem bír visszacsatlakozni a modem, azaz nem a cserélt vonali erősítő hibája volt a valós ok. A ticket-et újranyittattam, kértem, hogy a node-ot is nézzék meg. Tipikus jelenség, hogy amikor még jó a net az upstream jelszint szépen felkúszik a négy csatornán 51dBmV-re majd elkezd szakadni. Néha még visszajön, 1-2 sávot befog a többin 0dBmV az US jel (küzd a Docsis3 bonding) aztán vége. A modem ilyenkor valóban beenged a diag menübe, legalábbis többet enged látni, Pl.:

82000500 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
82000200 Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=24:76:7d:1e...
82000400 Critical (3) Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
82000500 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
84000100 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...

Szóval véletlenszerűen de az elmúlt hetekben egyre gyakrabban és hosszabb időre(alkalmanként 1-5 óra) szakadás. Amikor megy akkor minden rendben. A zavar 100%, hogy kint van. A dühítő az, hogy a UPC tech egy feltételezett problémás pontot kiszúr (oszlop leágazás, vonali erősítő) cserél majd lezárja a munkalapot és elmegy mondván most minden OK mivel jó eséllyel pont akkor van ott amikor nincs is szakadás. Nekem kell hétről, hétre újranyittatni és baxogatni őket, hogy lépjenek tovább. Három hónap xarakodás után végig kéne már menni a modemtől a node bekötési pontjáig és rámérni, cserélni minden elemet. Sőt folyamatosan monitorozni kéne a vonalat, mert még az is lehet, hogy egy kedves szomszéd rondít bele a vonalba időszakosan.

Azon a ponton vagyok, hogy ha a nyáron nem bírják megoldani akkor visszafizettem velük az első bejelentéstől a befizetett havi díjakat és felmondom a szerződést. Inkább fizetek többet mobil netre az legalább stabilan megy.

(#8861) kabelmania27 válasza HaPZi (#8860) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, akkor a bejövőn van a kettes splitter egyik ág modem, másik ág -6dB tap way out megy a boxhoz, tap az analóg tévéhez. Mennyi az SNR? A dtv mux és a modem ds jelszint megegyezik a modem által kiírt 0=60decibel ebből lejön 3,5 aztán 2,5-3 (frekitől függően) 59,5öt kapok, lehet a problémás frekin gyengébb a jel. Analóg tv adások(alsófrekisek mtv duna tv2, viasat3 rtlklub) milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#8862) japy válasza kabelmania27 (#8841) üzenetére


japy
őstag

Ez rendben is lenne nem a nettel van gond hanem a TV jelerősséggel! Ha ezt kiveszem a jelerősség 58-ról felmegy 74-re.

(#8863) kabelmania27 válasza japy (#8862) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mondani kell a telefonba amikor bejelented a hibát, hogy olyan technikust küldjenek ki aki hajlandó feljebb tekerni az erősítőt. Ha a két osztót kiveszed 3,5+3=6,5dB Valami gond van a környéken, előfordul többeknél hogy több osztó után van a box és nincs gond kettes után négyes, vagy hármas és két kettes.

[ Szerkesztve ]

(#8864) japy válasza kabelmania27 (#8863) üzenetére


japy
őstag

Arra gondolsz ami a lépcsőházban van elosztó doboz?

(#8865) kabelmania27 válasza japy (#8864) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ő családi házas övezetből ír, ott inkább az oszlopon lehet beázás, emiatt az alacsony frekin keletkezhet zavar, vagy zajbetörés van.

(#8866) P00By válasza kabelmania27 (#8865) üzenetére


P00By
nagyúr

Tényleg nálam nem lehetne az elosztóban mahinálni vmit? Megpróbálom elérni, h adjanak modemet.

(#8867) kabelmania27 válasza P00By (#8866) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A szekrényben nincs semmi különös. Milyen tévé csomag van nálad előfizetve?

(#8868) P00By válasza kabelmania27 (#8867) üzenetére


P00By
nagyúr

Digital bronze.

(#8869) kabelmania27 válasza P00By (#8868) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg adások közül bejönnek az sylver csomag adói?

(#8870) japy válasza kabelmania27 (#8865) üzenetére


japy
őstag

Én az én problémámra gondoltam!

(#8871) kabelmania27 válasza japy (#8870) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs. Fel kell őket hívni és bejelenteni ha gond van, a házerősítőnél ha lehet fog állítani a technikus.

(#8872) japy válasza kabelmania27 (#8871) üzenetére


japy
őstag

Igen de én attól félek ,hogy jönnek a dumával hogy ez így jó és kifizettetik a kiszállást! Mert ugye nekem nehéz bebizonyítani az ellenkezőjét!

(#8873) kabelmania27 válasza japy (#8872) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mi a gond a tévével? A box jelszintje tájékoztató jellegű, műszerrel lehet a pontos értéket megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#8874) japy válasza kabelmania27 (#8873) üzenetére


japy
őstag

Mediacard van benne! Amikor betették 62-volt a jelerősség. Szóltam a szerelőnek csináljon ha lehet egy kicsivel nagyobb jelet.Sikerült neki most már csak 58! :W Kicserélt 2 osztót és amit feltettem képet azt tette be. Jól sikerült! :F 8837

(#8875) kabelmania27 válasza japy (#8874) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van olyan adás amelyik kockásodik vagy akad?

(#8876) P00By válasza kabelmania27 (#8869) üzenetére


P00By
nagyúr

Öhm, keresztkérdésekre nem vagyok felkészülve :D

(#8877) P00By válasza kabelmania27 (#8869) üzenetére


P00By
nagyúr

A hálóban a TV-nél nincsen box, ott elvileg az HBO-n kívül minden bejön ami a boxon. Csak alig van vmi beprokramozva :B

(#8878) japy válasza kabelmania27 (#8875) üzenetére


japy
őstag

Néha csatornaváltáskor,de nem sűrűen!

(#8879) kabelmania27 válasza P00By (#8877) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nincs szűrő. Analóg HBO már nincs.
japy: Ha nincs bekötve osztó akkor is csinálja ezt? Legfrissebb szoftver van a tévén?

[ Szerkesztve ]

(#8880) HaPZi válasza kabelmania27 (#8861) üzenetére


HaPZi
csendes tag

Most éppen megy a modem, este tért magához. Viszont a DTV bizonyos csatornái továbbra is szétesnek. Az analóg adásokon kb. 1/10 magasságú horizontális "mákos" de még áttetsző csíkok ugrálnak.

Jelenleg ezek az értékek:

Downstream Channels:
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -2.5 dBmV 37.4 dB
Channel 2: -4.7 dBmV 36.3 dB
Channel 3: -3.3 dBmV 36.6 dB
Channel 4: -3.0 dBmV 36.5 dB
Channel 5: -2.9 dBmV 36.3 dB
Channel 6: -3.0 dBmV 36.7 dB
Channel 7: -2.7 dBmV 36.9 dB
Channel 8: -3.8 dBmV 37.1 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 50.3 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#8881) japy válasza kabelmania27 (#8879) üzenetére


japy
őstag

A válasszal átmentem ide!

[ Szerkesztve ]

(#8882) kabelmania27 válasza HaPZi (#8880) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet gyengélkedik az egyik erősítő vagy beázás van valahol vagy zajbetörés. Ex Rubicomos területről írsz?

[ Szerkesztve ]

(#8883) HaPZi válasza kabelmania27 (#8882) üzenetére


HaPZi
csendes tag

Kispest kertváros, ex-Fibernet.
Most reggelre jó a TV, sehol blokkosodás, megy a modem is. Kíváncsi vagyok meddig.

[ Szerkesztve ]

(#8884) kabelmania27 válasza HaPZi (#8883) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet azért jó most, mert a koax kábel ellenállása a hőmérséklet emelkedésével arányosan nő.

(#8885) wmati válasza kabelmania27 (#8884) üzenetére


wmati
addikt

Ez szerintem erősítő szokott lenni ilyen hibájuk hogy le föl megy a jelszint azt beadják a kulcsot , hőmérséklet ingás ilyen hibákat nem okozhatna

[ Szerkesztve ]

(#8886) P00By


P00By
nagyúr

[link]

És lehet a modemet is kicserélik!

(#8887) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Lehet hogy volt már, de a következőt tapasztalom:
Új albiba költöztünk, korábban itt már volt upc net, és a tulaj rendelt nekünk saját telepítésű 5mbos netet.
Meg is érkezett a csomag, amiben csak egy "így néz ki a modem, és erre jó " típusu papírka, és valami műszaki kisokos.
a http://pcreg.upc.hu cím nem működik, pedig a gp és a modem között a kapcsolat "nem azoosított -ként feláll, a modem ledek tanusága szerint van netkapcsolat.
Szükség lesz felhasználónévre, és jelszóra majd? Ha igen honnan esz ilyenem? Ha nem, akkor elvileg az előbbi oldalon regelés után nem ppoe alapú net azonnal létesül?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8888) Intruder2k5 válasza Arlekim (#8887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

5Mbps? Nincs is ilyen csomagja a UPC-nek! Milyen modemet kaptál? A http://192.168.100.1 cím bejön? Milyenek a jelszintek amiket ott látsz?

(#8889) Arlekim válasza Intruder2k5 (#8888) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Bocsánat, 10 Mbitps
Az ip címen nem jön be semmi.
Cisco EPC 3212.
Az online led világít, a win7 korlátozott hálózatot jelez, azaz csak lan van közöttük.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8890) wmati válasza Arlekim (#8889) üzenetére


wmati
addikt

192.168.0.1 :F

(#8891) Gubek-Einste válasza wmati (#8890) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez valamilyen router-é lesz, a modem-é 192.168.100.1

#8887 Arlekim Kell a modem regisztrációhoz a user/pass páros amit kapott papíron kellene rajta lenni és a upcmail.hu-s e-mail cím @ előtti rész + annak a jelszava.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8892) Arlekim válasza Gubek-Einste (#8891) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Közben azt sikerült megszerezni, megkaptuk emailban.
Legutóbb mikor próbáltam w7 alatt chrome-ban az adott ipre a csatlakozást, nem ment, nem talált eszközt.
Tette ezt úgy hogy korlátozott kapcsolat már élt.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8893) Arlekim válasza Arlekim (#8892) üzenetére


Arlekim
aktív tag

651-es hiba okozta a gondokat, amit legoogliztunk, és megoldottunk :)
Köszönöm a segítséget!

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8894) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Mostmár nagyon elegem van. :W :((( Soha de soha nem szívtam még ennyit egy nyavajás ppoe kapcsolattal.
Elmondom milyen dolgok vannak itt, és mik a hibák, hátha valaki megírja a lehetséges okokat, vag a helyes sorrendet. Túl vagyok a hibák googlizásán, nem ez lesz az első internetbeállításom, de úgy látszik ez most kifogott rajtam, vagy csak egy sz*r modemet kaptam.

Modem: Cisco EPC3012
Router: ZyXel P-334V/T EE (eddig működött!)
Gép 1: W7 ultimate, lenovo T60
Gép 2: W7 ultimate, MSI
Net: UPC 10Mbit, 14. kerület

Az MSI-vel a router regisztrációját nem tudtam elvégezni, a párom a lenovoval ezt sikeresen megtette, de ezután a 651-es hibakód miatt nem tudott csatlakozni. A rasppoe.sys cseréjével ezt orvosolni tudta, létesült net. Ugyanezt a fájt az msin nem tudom módosítani, hiába vagyok rendszergazdája a rendszernek, ha a system32 mappának a jogosultságait akarom módosítani, azt sem engedi.
Szerettem volna a lenovo segítségével belőni a netet a routerre.
Clónoztam a mac címét, hogy hátha ez a probléma, létrehoztam a ppoe kapcsolatot, dinamikusra állítottam a kapcsolatot, de a wan státusznál semmi. PPTP, és PPP over Ethernet módban is.
Esetleg a felhasználói név mögé e-mail címhez hasonlatosan domain + .hu is kell, mint a telekomnál, a router esetében?
Természetesen a kábelek, és hasonlók rendben vannak.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8895) Gubek-Einste válasza Arlekim (#8894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC-s nethez nem kell user/pass páros, össze kell csak dugni és működni fog, a router-en MAC klón kelhet de más semmit nem kell állítani a kapcsolathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8896) Arlekim válasza Gubek-Einste (#8895) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszönöm. Akor minek adnak jelszó / felhasználó párost? :W

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8897) wmati válasza Arlekim (#8896) üzenetére


wmati
addikt

Gondolom hogy a modemet be tud regisztrálni Modem regisztráció

(#8898) Gubek-Einste válasza Arlekim (#8896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

E-mail, adatforgalmi és információs oldalhoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8899) Arlekim válasza Gubek-Einste (#8898) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Így érthetőbb :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#8900) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Eddig nagyon nem foglalkoztam vele, de most már idegesít, hogy a nap bármely szakában 2.5-2,6mb/s helyett maximum 1,8-1,9-el tudok letölteni. Telefonáltam egyszer, azt mondta a kolléga nem látnak semmiféle hibát, próbáljam a nap másik szakában is. Akkor se békültem ki igazán ezzel a tanáccsal, mivel régebb jól ment s ahonnan jön többnyire az adat ott elég nagy a sebesség. Merevlemezem rendben van.

Mit tanácsoltok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.