Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) hesszan


hesszan
aktív tag

Kaptam emailt:

A hűség hatalmas érték. Különösen ma, e csábításokkal teli, színes világban. Ön hűségesen kitart a UPC mellett, amit mi igen nagyra értékelünk – és amit díjazunk, UPC módra.

Fogadja el "köszönetnyilvánító" kedvezményünket!

12 hónapos határozott idejű szerződéssel

Az ár 47fttal drágább mint hűség nélkül! no comment.

----
Egyébként most nézem hogy a legkisebb csomagnál (10/1) eltörölte az 5gb határt? Akkor ott is az ászf-es 300gb a limit? elgondolkoztató.

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#8102) club1 válasza #74774528 (#8100) üzenetére


club1
veterán

Nem lakáson belül helyezik el a szűrőt...

(#8103) club1 válasza hesszan (#8101) üzenetére


club1
veterán

"A csomagban foglalt havi 5 GB adatforgalmi korlát alkalmazásától eltekintünk, amely a promóció visszavonásáig érvényes."

(#8104) balage25 válasza #74774528 (#8097) üzenetére


balage25
senior tag

Ha vidékre leviszed, akkor kell csinálnod egy gyári beállítás visszaállítást a boxon, utána beütöd a város kódját, és már megy is. Persze vidéken is minimum analóg bronz csomagodnak kell lenni.

(#8105) Csabee. válasza TeeJay (#8098) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi szépen, ezt nem ismertem! :)

Üdv: Csabee.

(#8106) KEViN007 válasza kabelmania27 (#7978) üzenetére


KEViN007
tag

Meguntam a kockásodást neki álltam az osztók cseréjének, itt az eredmény: :)

[ Szerkesztve ]

(#8107) blakey válasza KEViN007 (#8106) üzenetére


blakey
titán

A bejövő 2-es splittert cseréld 3-asra, még jobb lesz, a net okés, de a tv elég gyenge, mondjuk az enyémhez tudom hasonlítani, 92%-os jelerősség és 100% jelminőség. Egy másik tv-nél, 2 osztás után, 1X árnyékolású kábel mellett, 74%-os jelerősség és 100%-os jelminőség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8108) KEViN007 válasza blakey (#8107) üzenetére


KEViN007
tag

Egy másik osztóval volt eddig használva, sajnos azzal se volt sokkal erősebb a TV jelszint, viszont problémám annyi volt csak, hogy 1-2 csatorna néha kockásodott. Most egyelőre ezzel próbálgatom, hátha az osztók cseréjével megszűnt...

[ Szerkesztve ]

(#8109) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Most végzett a csávó a bekötéssel, de van 1-2 fura dolog, nem tudom hogy ezzel mi a teendő. segítenétek?

1, 2 tv-hez kértem hd boxot, ez a 2 tv 1 elosztóról megy, tehát elvileg ugyan az jön. (Egyik Tap-re kötve, másik Outra.) Az out-ból belemegy egy másik elosztóba, amit most hozott a csávó. abból koax modembe, és koax a hd boxba. ezen a tv-n, jön m1 hd, m2hd, duna hd is. (meg persze több is.) a másik tv-n, nem jön be az m1hd, m2hd, se duna hd. A beállításokban azt írja hogy nincs se kábelmodem ip cím, se mediabox ip sem.

2, Az rtlklub hd, ilyen nyomorított 4:3-ban jön be, akármit állítok, ugyan olyan.

3, a videótár sem jön be azon a tv-n ahol az m1 stb hd sem.

mi lehet a gond?

(#8110) kabelmania27 válasza Slyer (#8109) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a -8dB tapba kötött tévén van gond, ki kell cserélni egy kettes splitterre. Modem jelszintet nézd meg a 192.168.100.1 címen.

[ Szerkesztve ]

(#8111) KEViN007 válasza blakey (#8107) üzenetére


KEViN007
tag

Ha véletlenül kockásodnék változatlanul, akkor szerinted a 3-as splitter megoldaná a gondot?

(#8112) kabelmania27 válasza KEViN007 (#8111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modem vissziránya miatt, olyan hármas osztót célszerű venni, amelynek egyik ága -3,5 másik kettő -7es
3,6+3,5=7,1dB csillapítást kapnak a tévék az új osztóval 0,4dBvel kevesebb lenne a jel.

[ Szerkesztve ]

(#8113) KEViN007 válasza kabelmania27 (#8112) üzenetére


KEViN007
tag

3.6 dB ez megy a másik splitterre és 4.0 dB ága a modemre.

[ Szerkesztve ]

(#8114) kabelmania27 válasza KEViN007 (#8113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jófajtának tűnik az új osztó, jó a bekötés, rendben van a modem jelszint. Lehet, hogy az osztók cseréjével meg fog szűnni a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8115) KEViN007 válasza kabelmania27 (#8114) üzenetére


KEViN007
tag

1x megakadt már kicsit a Lifenetwork, konkrétan a hang, de még tesztelgetem...

[ Szerkesztve ]

(#8116) kabelmania27 válasza KEViN007 (#8115) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, ha a hang akad meg az lehet központi probléma, analóg ktv-s vételnél sokszor elmegy egy pillenatre a hang, azt is csinálhatod, hogy az osztók sorrendjét felcseréled, és az új osztó 3,6kimenetére kötöd a boxot.

[ Szerkesztve ]

(#8117) Slyer válasza kabelmania27 (#8110) üzenetére


Slyer
senior tag

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -6.1 dBmV 39.5 dB
Channel 2: -6.2 dBmV 39.8 dB
Channel 3: -6.0 dBmV 39.5 dB
Channel 4: -5.7 dBmV 39.9 dB
Channel 5: -6.7 dBmV 39.5 dB
Channel 6: -6.2 dBmV 39.5 dB
Channel 7: -6.2 dBmV 39.7 dB
Channel 8: -5.7 dBmV 40.1 dB

Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 51.0 dBmV
Channel 3: 51.0 dBmV
Channel 4: 51.0 dBmV

ilyenek.

amúgy igen, a tapbe kötöttnél van gond.

[ Szerkesztve ]

(#8118) kabelmania27 válasza Slyer (#8117) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A hármas splittert ki kell cserélni olyanra, amelynek egyik kimenete -3,5 másik kettő -7, a 3,5be kellene a második osztót kötni, a leágazót ki kell cserélni kettes splitterre. A modem előtt lévő osztó milyen?

[ Szerkesztve ]

(#8119) KEViN007 válasza kabelmania27 (#8116) üzenetére


KEViN007
tag

Rendben, köszi a tanácsokat! Ha végképp szar marad, akkor megpróbálom a 3-as splittert, ha az se oldja meg, akkor passzolom, max. hívok szerelőt, akik majd azt mondják rá most jó az, aztán elmennek.... :D

(#8120) Slyer válasza kabelmania27 (#8118) üzenetére


Slyer
senior tag

és akkor elvileg lesz ott is ip cím, és menni fog minden adó?

[ Szerkesztve ]

(#8121) kabelmania27 válasza Slyer (#8120) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A problémás boxnál nézd meg a jelszintet menü 1789 page down többször, frekivizsgálat után kilépés back/menbü/upc gomb. Milyen osztót hozott a technikus a modem elé?
KEViN007: Osztó vásárlás előtt írj.

[ Szerkesztve ]

(#8122) Slyer válasza kabelmania27 (#8121) üzenetére


Slyer
senior tag


az elosztó és a problémás box

(#8123) kabelmania27 válasza Slyer (#8122) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs, nem írtam az előbb, hogy freki vizsgálat után page down/up gombokkal lehet lapozni. Másik oldalt is nézd meg.

(#8124) Slyer válasza kabelmania27 (#8123) üzenetére


Slyer
senior tag

TSID: 12
Minőség: 100%
Erősség: 52%

csak ez az egy van a másik oldalon.

de miután lefutott nem is jött be semmi adó, full feketeség. kikapcsoltam hátulján, majd vissza, akkor volt adás, lefuttattam még egyszer, nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#8125) kabelmania27 válasza Slyer (#8124) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A padláson lévő hármast cseréld ki erre -3,5 ös kimenetre kösd a második osztót (leágazó), amit erre cserélj. A problémás box kb 6,8dB-vel erősebb jelet fog kapni, második box/modem kb annyit mint most.

[ Szerkesztve ]

(#8126) Slyer válasza kabelmania27 (#8125) üzenetére


Slyer
senior tag

egyébként szarok ezek az értékek? az elosztócserékkel jobbra számíthatok?

(#8127) kabelmania27 válasza Slyer (#8126) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

HD-s boxnál jobbnak kellene lenni, nekem az egyik szerelő azt mondta tilos tapba boxot modemet kötni.
Arra tippelek ekkora jelszint növekedés elég lesz hogy ez a pár adás működjön, másik box pár dB-vel több jelet kap, nincs gond, az elsőnél is meg kell szűnni a problémáknak az osztócsere után.

[ Szerkesztve ]

(#8128) kabelmania27 válasza Slyer (#8126) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A boxnak nincs vissziránya, azért nem kap ipcímet. Osztó csere után működnie kell a videótárnak. Ha kicseréled a két boxot, ugyan ez lesz a hibajelenség. Tudnál képet készíteni a leágazóról?

[ Szerkesztve ]

(#8129) blakey válasza Slyer (#8126) üzenetére


blakey
titán

Úgy fogalmaznék, hogy nem jók. :) Nálam semmilyen kockásodás nincs, jelminőség minden tv-n 100%, jelerősség változó, egyiken 92% másikon 74%.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8130) Slyer válasza blakey (#8129) üzenetére


Slyer
senior tag

hát most a problémás boxnál ugye ilyenek:

az én szobámban teljesen nézhető, vállalható. ilyenek:

ja és a router amit kaptam.. hát nagyon harmatos :D most csak modemként üzemel, s régi cfw-s ciscom üzemel tovább rendületlenül :)

blakey: most nézem hozzád képest lószarok az én számaim.. :( remélem valamit sikerül javítani a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#8131) blakey válasza Slyer (#8130) üzenetére


blakey
titán

Én azt mondom hogy gyenge, de ez a saját véleményem. Egy biztos, ennél jobb is lehet.

Az a router nem egy HGW? Cisco 3925? Na, az első nekem is gyenge volt, mint útólag kiderült többféle van, a második amit kaptam erősebb, dualbandes és jobb. Egyelőre lutri, hogy ki melyiket kapja. A második nekem eddig tökéletesen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8132) Slyer válasza blakey (#8131) üzenetére


Slyer
senior tag

Dede, 3925-ös. Lehet hogy csak az en elvarasaim nagyok, es semmi baja nincs, de a WRT160N-nem sokkal jobbat teljesit, igaz azon nem gyari fw van. De ez igy most jo megoldas, van net mindenhol kiralyul :)

(#8133) kabelmania27 válasza Slyer (#8130) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kicseréled a hármast és a leágazót, a linkeltekre megoldódik a probléma, a modem visszirány miatt fontos a hármast is kicserélni (bekötéskor ilyet kellet volna használniuk,lehet nem volt náluk), így 2,3dBvel lesz erősebb a jel az osztók felé, ránézésre ez kis szám, de ahhoz elég lesz hogy 55alatt maradjon a modem adási szintje és ne szakadjon meg a net.

[ Szerkesztve ]

(#8134) blakey válasza Slyer (#8132) üzenetére


blakey
titán

Elvileg nem rossz az a HGW, persze egy router azért jobb, de nekem volt külön egy routerem aztán 1 hét után számúztem, nekem tökéletesen megfelel és minden működik. :) Mint írtam többféle van, nálam most az erősebb változat van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8135) KEViN007 válasza kabelmania27 (#8121) üzenetére


KEViN007
tag

Megpróbálkozok a 3-mas osztóval. Melyiket érdemes megvenni?

(#8136) Slyer válasza kabelmania27 (#8133) üzenetére


Slyer
senior tag

okés, ahogy lesz úgy időm elugrom értük :)

blakey: nem mondtam hogy rossz az enyém, csak lehet hogy az én elvárásom nagy, és más sem tudná ezt a távot :D

(#8137) kabelmania27 válasza KEViN007 (#8135) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Slyer: Fontos a hármasnál hogy a linkelt típusokat vedd meg
Mielőtt veszel hármast pár dolgot próbálj ki: Első kőrben cseréld meg a két osztót. Bejövőre első osztónak 3,5ös, második osztónak az új ennek 3,6os ága menjen a boxba 4,0 analóg.

[ Szerkesztve ]

(#8138) blakey válasza Slyer (#8136) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy nálad a gyengébbik van, akkor az "rossz". :) Amúgy meg bármi lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8139) Slyer válasza kabelmania27 (#8137) üzenetére


Slyer
senior tag

Nem tudom hogy az egész üzenetet nekem szántad e, de holnap úgyis járok arra elvileg, megveszem mint a kettőt. nem olyan nagy tétel, úgyis arra járok, ha ezen múlik akkor megér ennyit :)

(#8140) kabelmania27 válasza Slyer (#8139) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt szántam neked, hogy pontosan ezt a két típust vedd meg. Arra ügyelj, hogy a padláson a hármasnál a -3,5-be kösd a második osztót, ha jól látom balról az első négyzettel jelölt kimenet, leágazó helyére mehet a kettes splitter.
KEViN007: Teszteld kicsit ahogy leírtam, ha nem jó írom a következő variációt, ha az sem jó akkor jöhet a hármas osztó.

[ Szerkesztve ]

(#8141) Slyer válasza kabelmania27 (#8140) üzenetére


Slyer
senior tag

okés, ha meg lesz, jelentkezem!

még ennyi kérdés hogy: eddig analógban úgy állítottam dolgokat ahogy akartam, nagyon fura nekem ez az összevisszaság. Láttam olyan menüpontot hogy kedvencek, de nem nagyon sikeredett bedobálnom a cuccokat. Csak én bénázok, vagy ez tényleg lehetetlen küldetés? :D

Ha összekötöm a boxot az erősítővel rca-val, akkor hogy kell átváltani? beállításokban nem találtam ilyen menüpontot.

Ja és egy utolsó: A boxon és a modemen miért van usb csati? modemen kék színű, ami elvileg usb3?!

(#8142) KEViN007 válasza kabelmania27 (#8140) üzenetére


KEViN007
tag

Közbe lett 2. box is, ott viszont elég gyenge a jelszint most, hogy cseréltem az osztókat, a régivel erősebb volt.

(#8143) kabelmania27 válasza Slyer (#8141) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, majd írd meg a box és a modem jelszinteket. USB port a UPC-s eszközökön használaton kívűl van, lámpát ráköthetsz, feszültség van rajta. Kedvenceket még nem rendeztem, ha össze van kötve a hifivel az rca, a boxon semmit sem kell állítani, hifin válaszd ki a műsorforrást aztán működni fog, ha van a hifinek digitális hangbemenete és tudja a dolby digitált akkor kitudod ezt is használni.

[ Szerkesztve ]

(#8144) Slyer válasza kabelmania27 (#8143) üzenetére


Slyer
senior tag

értem, köszönöm.hát összedugtam erősítővel, rá is raktam a forrásra, de nem nagyon történik semmi :(

(#8145) kabelmania27 válasza Slyer (#8144) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos ebben nincs gyakorlatom, ha valakinek van legyen szíves írja meg a teendőket. Digitális műholdas vételnél kiadja az rca-ra a vevő a hangot, ha dolby digitálos az adás akkor csak a digitális kimeneten van hang, ennyi tapasztalatom van.

(#8146) blakey válasza Slyer (#8144) üzenetére


blakey
titán

Minden hang kijön a digitálison is meg az analógon is. Az erősítő bemenetét állítsd be rendesen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8147) kabelmania27 válasza KEViN007 (#8142) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a gond hogy gyenge a bejövő jelerősség, ex Rubicom területen sajnos előfordul. Hármasból kétfajta van az egyiknek mindhárom kimenetén egyforma a csillapítás, a másiknak az egyik kimenetén -3,5 a másik kettőn -7,5 a csillapítás, UPC-nél használatban van ez a típus (PCT típusút használnak 3,5be modem másik két kimenetbe box/tv),a modem irányában a visszirány miatt fontos a minimális csillapítás, ezért neked is ezt ajánlom, UPC szerelő mondta, hogy ilyet kell használni, net és két tv esetén, másik fajtával is 50alatti lenne az adási, de bármilyen ok (nyár,lejjebb veszik az erősítőnél a visszirányt) miatt 50felett lesz az adási, akkor megint ki kell cserélni az osztót.

[ Szerkesztve ]

(#8148) Slyer válasza blakey (#8146) üzenetére


Slyer
senior tag

beállítottam, de nem nagyon akar hang kijönni egyik adón sem. tutira jó van bedugva, több kimeneten is megpróbáltam. lehet nálam van a hiba, sőt :D

ja meg annyi hogy. egy full alap digital bronze csomagot rendeletem ugye hd adókkal, de nagyon fullosat kapok, pedig nem is rendeltem. van hbo-k, cinemaxok, filmboxok, világ csomag, európa csomag.
ezeket most így ajándékba kapok és majd kilövik, vagy majd szépen kiszámlázzák annak ellenére hogy a megrendelésben szó sem volt ilyenről?

[ Szerkesztve ]

(#8149) kabelmania27 válasza Slyer (#8148) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Promócióként kapod a fullos csomagot, később már csak az előfizetett adásokat fogod látni.
KEViN007: Az előző hsz-ban linkelt típus esetén 0,1dBvel lesz több a boxoknak. Ha nem válik be, megpróbálhatod az egyforma csillapítású hármas splittert vagy bejelented újra és megkéred az ügyintézőt hogy olyan technikust küldjenek aki hajlandó feljebb tekerni az erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#8150) kabelmania27 válasza KEViN007 (#8135) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vagy egyforma csillapítású hármassal próbálkozol ha 50feletti adási miatt gond (nyáron gond lehet vagy ha az erősítőnél lejjebb tekerik a visszirányt) lesz cseréled vagy bejelented és a technikus cseréli. Vagy bejelented és/vagy kérsz egy pct hármas osztót a technikustól (ha szerencséd van lesz nála mindkét típus így lehet kísérletezni, több ötletem nincs.) és pár dB-el erősebb bejövő jelerősséget is, vagy nem nézed a life network műsorát, több javaslatom nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.