Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7902) Criton


Criton
veterán

(#7903) harry


harry
veterán

Megvan a cucc, valóban nem STB, hanem egy Cisco router, EPC3208, nem wifis. Mindenesetre úgy nézem működik, feltöltésben megvan az 5Mb/s, letöltést még nem tudtam megnézni, de rendben lesz. Mondjuk lehet rákérdezek azért a wifis modemre.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7904) Intruder2k5 válasza harry (#7903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3208 nem router, csak modem!

(#7905) TeeJay válasza Criton (#7902) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem húzz bele az még elég harmatos :)
ez az enyém 30/3-as csomaggal, holnaptól 50/5 lesz
1TB ahogy kalkulálom elég lesz, így kb. 2napi forgalmat fogok egy hónapban alkotni, nem mondanám hú de nagy hálózatnyúzásnak

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7906) Criton válasza TeeJay (#7905) üzenetére


Criton
veterán

azért annyira nem harmatos szerintem....nekem az uploadom majdnem annyi, mint neked a download :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7907) TeeJay válasza Criton (#7906) üzenetére


TeeJay
félisten

ja bocs benéztem csak a letöltést néztem azon a 3 havin :D
szerintem ne szégyelld magad, csak kihasználod amiért fizetsz
50megás csomaggal havi 16TB-ot lehet alkotni
feltöltésre meg 1,6 TB, ott viszont masszívan tolod ahogy látom :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7908) harry


harry
veterán

Ha kérnék wifi opciót is, akkor kicserélik a mostani 3208-as modemet egy wifis cuccra (EPC3925), vagy csak kiküldenek egy Netgear wifis routert? Így már kell fizetni eszközcsere adminisztrációs díjat?

Mondjuk nem lepne meg, ha ebben most nem tudtok segíteni :D Tipikusan olyan, hogy az ügyfélszolgálat megmondja, csak gondoltam, ha valaki mostanság eszközölt ilyet, esetleg tudja.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7909) TeeJay válasza harry (#7908) üzenetére


TeeJay
félisten

hidd el jobb neked ha modemed van és mellé veszel saját routert
egy TP-Link WR841NDV8.x sokkal többet tud mint amit UPC-től kapnál
ott egyetlen előny lenne csak hogy 2 eszköz helyett csak 1 van, de az minden hátrányával
beépített antenna sem nyerő, kevés beállítás szintén, hidd el jobb az a modem ne akarj még fizetni egy sz@rabb cuccért :D az általam előbb említett router 6ezer körül van
ha UPC havonta elkér tőled 500-at wifis cucc bérléséért akkor kerek 1év alatt behozta az árát a saját router amire 5év gari van szóval még csak rosszul sem jártál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7910) blakey válasza TeeJay (#7909) üzenetére


blakey
titán

egy TP-Link WR841NDV8.x
Na ebben nem lennék biztos, a 941-et eladtam, mert a cisco vígan hozza a tudását, viszont többféle cisco 3925-ös van így nem biztos, hogy a jobbikat kapja az ember, nekem szerencsém volt, az első 3 hónap után hibákat produkált amit a szerelő előtt is tett, így kaptam egy újat ami jobb, dualbandes, erősebb stabilabb. Amúgy nekem ingyen van, viszont ha külön kéri valaki akkor fizetni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7911) harry válasza TeeJay (#7909) üzenetére


harry
veterán

Van egy nem tudom milyen TP-Link routerem, csak gondoltam ha lehet, inkább csak egy eszközöm legyen (helyigény, fogyasztás, villogó szutykok számának csökkentése miatt). Már persze akkor, ha ingyen tudok hozzájutni (amire szerintem van lehetőség, csak nem vagyok benne biztos).
Családi házban az említett Cisco wifis router van, azzal nincs különösebben gond. Jobban mondva ki tudja, mert valami nem stimmel a hálózatban egy ideje, szóval végül is... de mindenesetre ott a beállítási lehetőségekkel semmi bajom nem volt, nem tudom, mire gondolsz kevés alatt. Beépített antenna sem gond, legfeljebb 4 méterre vagyok a cucctól, de javarészt 1.

(Néha szemcsés TV adás, meg-megáll, nézhetetlen - de máskor meg semmi gond. Néha nincs telefon, nem hall a másik fél. Netnél ez annyira nem látszódik, ott nem tudom, van-e valami gubanc. Ez lehet a cisco cucc miatt? Igazából beszéltem is már ügyfélszolgálattal, meg is állapítottak egy hibát, csak aztán nem nagyon produkált semmi egy ideig, én nem tudtam otthon maradni szerelő miatt, így egyelőre ennyiben maradt).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7912) TeeJay válasza blakey (#7910) üzenetére


TeeJay
félisten

külső antennával szemben a Cisco beépített antennája nem tudom mit érhet
a 841NDV8.x-ben elég combos proci van, lehet rá DD-WRT-t tenni, azzal meg úgy testre szabhatod
ahogy a cisco-t sosem fogod. 5év garancia is van, ráadásul mint írtam olyan olcsó hogy 1év után behozza az árát amit UPC-nek fizetsz ki bérleti díjban...

a villogó eszköz problémát megoldottam 2 darab fekete szigetelő szalaggal :D
modem és router elejét is leragasztottam nekem ne villogjon :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7913) harry válasza TeeJay (#7912) üzenetére


harry
veterán

Azt mondjuk továbbra sem látom, mit kéne szétkonfigolni egy routeren :F De ugye kinek-mi. Legyen wifi megfelelő titkosítással, állítható dhcp / belső hálós címtartomány, port forward, és... hirtelen ezek jutnak eszembe, amit használok. Esetleg valami mac filter, tűzfal, dyn dns, de ezek mindegyike van már jóformán minden cuccban.
Beépített antennát nem feltétlenül becsülném le... mobiltelefonokban is csak ilyen van, hogy egy közeli példát hozzak. Lehet a külső teljesítménye is gyenge. No de mindenesetre egy átlag lakásba elég.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7914) blakey válasza TeeJay (#7912) üzenetére


blakey
titán

Majd próbáld ki és megtudod, mint írtam eladtam, mert feleslegesnek éreztem. Nem vagyok hardcore user, nekem csak a netet biztosítsa 7 készülékre (havi 200 GB átlagban), mégpedig stabilan, na ezt a cisco tudja, ellenben a TP-Link 941-em nem tudta, így megváltam tőle. Ha nagyon kell valami miatt egy router akkor asust fogok venni. Amit még elfelejtettem megemlíteni, a HGW gigabites. Az "antennája" nekem elegendő (90nm) és mint minden másra erre is vonatkozik a felhasználás módja. Nem felel meg mindenkinek, nálam hibátlan, eddig.

Mint írtam, nekem ingyen van. :) Ha fizetni kéne akkor nekem sem kéne, ingyen jöhet, semmi bajom vele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7915) kabelmania27 válasza harry (#7908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A wifis modem érzékenyebb a gyenge/erős vételi jelszintre, jobban jársz ha modem+saját routert használsz, több beállítási lehetőséged lesz így.

(#7916) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Szokott ide kommentelni UPC-s illetekes?

UPC profil regisztracioval van problemam. Nem letszukseg, de jo lenne elintezni.
Minekutan jo 10 percet varakoztam telefonon, irtam nekik egy emailt, amire a valasz az volt, hogy majd a telefonos ugyfelszolgalaton segitenek. Nekem viszont nincs kedvem ujabb x szaz forintot elkolteni.

(#7917) TeeJay


TeeJay
félisten

megjött a modem
Cisco EPC 3212-t kaptam, kicsit vaskos :D
megjegyzem az MPL futár csak a mi társasházunkba 5 darabot hozott, mert elsőn lakom és hozzám jött először. tehát csak ennyi 30megás előfizető volt itt a 8emelet 32lakásában összesen
vajon mennyi lehet a 10-25 megás illetve azok akik már amúgy is 50-60-120megabiten lógtak
komoly :D

beizzítottam, ezek lettek az eredmények :)
na tökéletes? nagyméretben

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7918) forrest85 válasza TeeJay (#7917) üzenetére


forrest85
senior tag

Tökéletes.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7919) kabelmania27 válasza TeeJay (#7917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, tökéletesek az értékek, minden freki használatban van, 40SNR (majdnem 41) értékeket is lehet látni négy frekinél:) Ez egy jófajta modem nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#7920) blakey válasza TeeJay (#7917) üzenetére


blakey
titán

Hasonlítanak az enyémhez, csak nálam EPC 3925 van és egyszeres árnyékolású kábel. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7921) mackosajt


mackosajt
addikt

Ha már itt tartunk, nekem ilyen a 3212:
Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -3.3 dBmV 40.9 dB
Channel 2: -3.1 dBmV 41.0 dB
Channel 3: -3.4 dBmV 40.8 dB
Channel 4: -3.2 dBmV 40.9 dB
Channel 5: -2.8 dBmV 41.5 dB
Channel 6: -3.6 dBmV 40.9 dB
Channel 7: -4.1 dBmV 40.7 dB
Channel 8: -4.1 dBmV 40.9 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 50.9 dBmV
Channel 3: 50.9 dBmV
Channel 4: 50.9 dBmV

Ez is jó ugye?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#7922) kabelmania27 válasza mackosajt (#7921) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Most még jó, de az adási elérte az 50-et, 55nél szakadni fog a net. Milyen osztóval van elosztva a koax? Van csillapító a modemnél vagy az osztónál?

[ Szerkesztve ]

(#7923) mackosajt válasza kabelmania27 (#7922) üzenetére


mackosajt
addikt

2 csillapító is van betéve, egy 6-os meg egy 3-as.
UPC szakemberei rakták be, amikor anno sokat bacogattam őket, hogy csinálják meg.
Csak a net van rákötve a kábelre. Semmi elosztó

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#7924) blakey válasza mackosajt (#7923) üzenetére


blakey
titán

Vedd ki a hatost, szerintem jobb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7925) TeeJay


TeeJay
félisten

elég jól tolja, lefelé 6,2Megabájt felfelé 600kilobájt
tökéletes lesz torrentre, és végre nem lesz az hogy elfogy az US stream este mert itt 4-ből gazdálkodik
eddig jól suhan, érezhetően jobban pörögnek a weblapok is
meg minden letölthetős cucc :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7926) mackosajt válasza blakey (#7924) üzenetére


mackosajt
addikt

mások szerint is jobb lesz?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#7927) kabelmania27 válasza mackosajt (#7926) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, próbáld meg hatos nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7928) harry


harry
veterán

Ha már jelszintek, otthon T-Home alatt ilyeneket produkál, elsőre úgy látom, nincs gond... [link]
Itt a modem előtt van egy splitter, analóg TV miatt. Elvileg más megszakítás / csillapítás nincs.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7929) kabelmania27 válasza harry (#7928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor lesz gond ha feljebb megy az adási. Ha kettes splitter van a modem előtt, és szakadni fog a net be kell jelenteni, aztán feljebb csavarják az erősítő visszirányát. Családiból vagy társasból írsz?

[ Szerkesztve ]

(#7930) szallasi007


szallasi007
őstag

Kértétek az adatokat:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.8 dBmV 40.3 dB
Channel 2: 3.7 dBmV 39.0 dB
Channel 3: 3.8 dBmV 39.1 dB
Channel 4: 4.0 dBmV 39.4 dB
Channel 5: 3.3 dBmV 39.4 dB
Channel 6: 4.5 dBmV 39.9 dB
Channel 7: 4.4 dBmV 39.7 dB
Channel 8: 4.7 dBmV 40.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 41.2 dBmV
Channel 2: 44.4 dBmV
Channel 3: 41.9 dBmV
Channel 4: 40.9 dBmV

Ma még nem néztem, de szombat és a vasárnap gyalázat volt a net már 10%-os volt a elveszett csomagok száma. Tegnap este 10 után próbáltam netezni, akkor olyan 6% volt ha jól rémlik.

Ma betelefonáltam azt mondták, hogy nem látnak semmi hibát :(

(#7931) harry válasza kabelmania27 (#7929) üzenetére


harry
veterán

Most nem a családnál vagyok, máshol (társasház, V.ker), itt UPC van, csak net, eddig nem igazán voltak gondok.
A kép a családtól volt (XVII. ker, T-home, triple-play), itt néha vannak gondok, amiket korábban írtam. Majd valamikor megpróbálom rávenni őket, hogy nézessék meg.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7932) T_D


T_D
csendes tag

Hamarosan lejár a hűségidőm. Hogyan tudok jobb feltételeket kiharcolni?
Üszin vagy neten keresztül, esetleg egyéb megoldás? ;)

(#7933) kabelmania27 válasza T_D (#7932) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen csomagba vagy?
Hívd a 1221-et válaszd a lemondás gombot.

(#7934) T_D válasza kabelmania27 (#7933) üzenetére


T_D
csendes tag

Fordulónappal mondjam le az egészet és kössem újra másnap?

(#7935) Gubek-Einste válasza T_D (#7934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, akkor 3 hónapig nem kaphatsz új előfizetős árat, csak lista árat. Általában a fenyegetés hatására felajánlanak egy nem publikus árat ami alacsonyabb is lehet mint a mostani, ennek egyik feltétele a konkurencia megléte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7936) kabelmania27 válasza T_D (#7934) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem, válaszd a lemondás gombot és mondd el az ügyintéződnek hogy lejár a hűség és szeretnéd továbbra is kedvező ár mellett igénybe venni.

(#7937) T_D


T_D
csendes tag

Köszi szépen, meglátjuk mit sikerül intézni.

(#7938) mackosajt válasza kabelmania27 (#7936) üzenetére


mackosajt
addikt

na erre kíváncsi vagyok, mert 23-án nekem is lejár a hűség

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#7939) gaborba81


gaborba81
tag

Sziasztok!

A társasházi kedvezmény mit takar mennyi kedvezményt ad?
Válaszokat köszönöm! :R

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#7940) harry válasza mackosajt (#7938) üzenetére


harry
veterán

Nálam lejárat után évekkel is ugyanannyi volt a havidíj.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7941) KEViN007


KEViN007
tag

Sziasztok!

Nekem ilyen értékeim vannak:

Megfelelő-e vagy sem? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7942) Intruder2k5 válasza KEViN007 (#7941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Teljesen jó!

(#7943) Sera26


Sera26
aktív tag

Korábban valami hibára gyanakodtam, amit ide is posztoltam, de közben csak kezd beigazolódni, hogy a netünk sávszélessége gyakorlatilag óramű pontossággal minden pénteken délután kb. harmadára esik vissza, majd úgy hétfő kora estétől újra helyreáll minden.
Most komoly, hogy minden előfizető hétvégén egyszerre leül és nekilát töltögetni ezerrel? :D

[ Szerkesztve ]

(#7944) horush


horush
addikt

na vajon lesz meg valamikor szolgaltatas? :)
vegulis csak tegnap delutan ota nincs semmi (raadasul addig sem volt folyamatos, elotte tegnap mar vagy 2x elment fel-egy orara)... hivtam oket 2x mar, elvileg a kollegaik dolgoznak a probleman, de alsajnos nem tudja meddig. kivancsi lennek mi lehet a baj, amit 1 nap alatt sem sikerult megoldani. majd lassan mar vmi penzvisszateritest fogok kerni, mert ez nonszensz. (vachartyan)

[ Szerkesztve ]

(#7945) Intruder2k5 válasza horush (#7944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fantasztikus! Jellemző rájuk...

(#7946) horush válasza Intruder2k5 (#7945) üzenetére


horush
addikt

Tovabbra se mukodik semmi...

(#7947) Intruder2k5 válasza horush (#7946) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7948) KEViN007


KEViN007
tag

Nálam már kezdetek óta kockásodik a kép néha. Most RTL Klub HD ritkán, de a Lifenetwork rendszeresen. Ki is hívtam a szerelőket, megnézték, de szerintük jó (akkor épp nem kockásodott), levágtak a koaxból pár centit, új csatlakozót tettek rá, mert szerintük ez volt a baj. Persze miután elmentek 1-2 nap után megint kockásodott. A mediabox értékeit honnan tudnám kiolvasni?

[ Szerkesztve ]

(#7949) Intruder2k5 válasza KEViN007 (#7948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, ez a csatlakozó csere a mániájuk, ezt nálam is mindig megejtik, de ez a szarnak egy pofon, hogy ősi magyar mondással éljünk! Ez csak arra jó, hogy a témához totál hülye ügyfelet megszédítsék, hogy ők a profik, és rögtön megtalálták a hibát! Itt írd alá, és már mentek is...

STB jelszintek: MENÜ -> 1789 -> PgDown

Minél melegebb az idő, annál rosszabbak a jelszintek, mert nő a koax ellenállása! Minden bizonnyal kifogták a hűvösebb időt, amikor kijöttek, akkor és utána egy ideig ezért nem kockásodott!

[ Szerkesztve ]

(#7950) KEViN007 válasza Intruder2k5 (#7949) üzenetére


KEViN007
tag

Köszi a választ! Megtaláltam a frekvenciavizsgálatot, ahol a jelminőséget és a jelerősséget méri. Hány %-tól megfelelőek az értékek? Vagy inkább másoljam be?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.