Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#7549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megszűnik a DOCSIS 2, akkor itt sem lesz már ilyen modem...

[ Szerkesztve ]

(#7552) Intruder2k5 válasza TeeJay (#7550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az én Thomson THG540-es modemem csak egy éves volt, amikor a UPC lecserélte! Ez ott a kutyát sem érdekli... Pedig ezt is elkérhették volna, nyilván a modemek is benne voltak az árban, amit a RubiCom-ért fizettek!

[ Szerkesztve ]

(#7553) kabelmania27 válasza descence (#7514) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#7554) descence válasza kabelmania27 (#7553) üzenetére


descence
tag

Passz. Mint már írtam, a padlásról jön le a kábel. Most ha nem gond, nem mászok föl, de gondolom olyan klasszikus elosztóval van megoldva. :))

(#7555) kabelmania27 válasza descence (#7554) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valamikor majd nézd meg. Lehetséges, hogy osztócserével lehet nyerni pár decibelt, így elfogadhatóbb lesz a jelszint.

(#7556) TeeJay válasza kabelmania27 (#7555) üzenetére


TeeJay
félisten

fel ne küldd már szerencsétlent a padlásra pár dB miatt ember :D
szerintem már túlságosan rabja lettél ennek az elosztó és dB párosnak, hidd el nincs ennyi hiba mint amit te itt kihozol a topikban. ha van egy normális elosztója amin eddig ment a szolgáltatás és 1x össze lett tekerve annak ott nem nagyon kell hogy baja legyen, 1-2dB meg simán van ingadozás a hálózatban enélkül is, otthon amúgy se veszed észre ezt a jel/zaj arány növekedést csökkenést csak ha UPC-s szerelő vagy és van olyan LCD-s vonal teszter kütyüd és rá vagy izgulva hogy éppen hány dB-el jön feléd az áldás

tessék már leszokni erről a hány dB és milyen osztó témáról :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7557) descence válasza TeeJay (#7556) üzenetére


descence
tag

Főleg, mivel ha az elosztóval lenne a hiba, akkor már a Rubicom idején is szar lett volna, ami nem igaz. Amióta bekötötték a upc-t, azóta sz@r...

(#7558) kabelmania27 válasza descence (#7557) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért mert ed3 as modem van nálad, és ed3as modem egyszerre nem tud négy frekin adni 4frekin 50felett..
TeeJay: Akár 10dB-s ingadozás is lehet családi házas övezetben... Nem mindegy milyen fajta osztóval van a koax elosztva és a koax minősége sem elhanyagolható tényező... Ha pl -8as tapba van a modem, lehet nyerni pár dB-t ami látszólag nem sok, de arra elég hogy 50alá kerüljön az adási így kicsit javul a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#7559) kabelmania27 válasza TeeJay (#7556) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért kérdeztem rá az osztóra, mert korábban Rubicom topicban hasonló probléma volt leágazó -10dB tapba és egy kettes splitterbe volt a modem, leágazó splitterre történő cseréje után megoldódott a probléma és arra gondoltam hátha most is megoldódna a probléma... Több ismerősnél osztócsere után megszűnt a net/digitális tv szakadás. Társasházban földkábeles bekötésnél kisebb téli és nyári jelszint értékek közötti különbség, mint légkábeles családi házas övezetben. UPC szerelő mondta, hogy nem mindegy milyen az osztó, a nem jó fajta problémákat is okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#7560) TeeJay válasza kabelmania27 (#7558) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom 40dB körül van a célérték
akinek alatta van annak ráteker a modem akinek meg felette azt visszaveszik mert azzal másoknak is bezavarna. nekem legalábbis ilyet mondtak a szerelők mikor nálunk voltak, miután bevágott a gömbvillám 2 házzal lentebb nálunk és az egész utcában kampó lett UPC-nek jöttek és cserélték az osztókat meg a modemeket és később még 1x jönniük kellett mert nálam 56dB körül volt a vissza oldal ezért eldobta mindig a modem a kapcsolatot

beállították kint a földből kiálló totemben és azóta is tökéletes
38-40dB körül van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7561) nyaki01


nyaki01
tag

Üdv!
Valaki megtudná nekem mondani, hogy egy Motorola UPC-s modemet hogyan tudnám újraindítani a számítógépről? A modem nehezen hozzáférhető helyen van és a hálózati fesz állandó lekapcsolgatása problémás egyes esetekben.
Köszi

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7562) nyaki01


nyaki01
tag

Bocs, de most néztem meg ez egy WebSTAR EPX2203 típusú modem.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7563) TeeJay válasza nyaki01 (#7562) üzenetére


TeeJay
félisten

http://192.168.100.1/gscan.asp

a frekvenciát csak akkor változtasd ha értesz hozzá
általban 410 és 466 MHz közt vannak DS sávok 8MHz-es lépésekkel
tehát 410-418-426-434-442-450-458-466
itt ezen az oldalon lehet a modemet kényszeríteni hogy újrainduljon és az általad beírt DS sávra álljon fel
(P2P esetén hasznos ha az épp aktuális sávon lassú a fájlcsere)

bár ha neked csak restart miatt kell akkor csak bökj a gombra lent és kész is
:K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7564) cAby


cAby
tag

Hali!

FiberPower bekötéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Albérletbe költözök 2 hét múlva és oda be van vezetve T-home-os kábel TV. Mindenképp szeretnék netet is, de nem a T-től, hanem UPC-től.

Lehet, hogy tök hülyeséget kérdezek, de:
A már behúzott kábelre rá tudják kötni a modemet a UPC-sek és házon kívüli részen is szétosztják valahogy, avagy mindenképp egy új kábelt kell behúzniuk?

Érekel, hogy mi vár rám.. mert ha be kell vezetni és fúrni, faragni kell, akkor lehet a bérbeadó nem fog örülni. :D

Köszi!

(#7565) Criton válasza cAby (#7564) üzenetére


Criton
veterán

A bérbeadó beleegyezése nélkül a szerelő nem is fúrhat, kábelezhet. Szerintem a T-vel semmi gond nincsen.
Nálam most UPC van, de elég sok velük a szívás, szóval ha a T már bent van a lakásban akkor szerintem azt a plusz szívást nem éri meg a UPC.

(#7566) Gubek-Einste válasza cAby (#7564) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már ki van építve a vezeték akkor majd a UPC szerelő szép arra ráköti és így nem kell semmit sem újra kábelezni, feltéve, hogy megfelelő a jelenlegi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7567) MR!! válasza TeeJay (#7530) üzenetére


MR!!
aktív tag

Voltam ma bent a UPC-nél és megkérdeztem, hogy milyen modemre fogják cserélni jelenlegi EPC 2203-at. Az ügyfeles nő megmutatta: Cisco EPC3208.

Azt mondta, majd küldenek levelet, hogy menjek be érte (gondolom szereld magad lesz) és a régivel mi legyen. Egyenlőre ők is csak ennyit tudnak.

Nekünk is évek óta Fiber 30 as van csomagban 7.500 fizetünk Digital Bronz + Teló és a HD box (DCR 7111/06)

miszter

(#7568) cAby válasza Criton (#7565) üzenetére


cAby
tag

Csak az a problémám a T-vel, hogy sokkal drágább a net náluk..

Tényleg, egyébként UPC-nél lehet hűség nélkül köttetni?
Csak mert látom, hogy mindegyik netnél ott van, hogy 12 hónap hűség, de olyat nem találok, hogy mennyi hűség nélkül.

(#7569) cAby válasza Gubek-Einste (#7566) üzenetére


cAby
tag

Köszi az infót!

Az remek lenne, ha pikk-pakk meg tudnák oldani. :)

(#7570) Gubek-Einste válasza cAby (#7568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hűség nélkül csak lista áron lehet ami többszöröse a hűséges árnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7571) cAby válasza Gubek-Einste (#7570) üzenetére


cAby
tag

Ismételten köszi!

Közben még pár kérdés felmerült:
Ha 1 év hűséggel veszem és közben el kellene költöznöm onnan, akkor át lehet vinni a szolgáltatást másik lakásba gond nélkül (persze gondolom vmennyit perkálni kell), ugye?

Egyébként, ha elküldöm a megrendelést, akkor hány nap múlva kötik be kb? Ill. meg lehet adni, hogy melyik nap hányra jöjjenek, vagy ez olyan, hogy egyszer csak felbukkannak, amikor a kedvük tartja? :D

(#7572) Gubek-Einste válasza cAby (#7571) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen megvalósítható a költözés de ennek a menetéről nem tudok semmit se.
Ha jó tudom törvény szerint 30 nap a határidő, hogy valójában mennyi lesz az attól függ mennyi munka van a területen, hogyan érnek rá az emberek.
Előre lesz egyeztetve a nap és egy 4 órás intervallum a bekötésre de változás lehetősége nincsen kizárva. Ha jól tudom a következő időpontok vannak: 8-12, 12-16, 16-20 de ez nem biztos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7573) cAby válasza Gubek-Einste (#7572) üzenetére


cAby
tag

Értem, köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! :R

(#7574) nyaki01 válasza TeeJay (#7563) üzenetére


nyaki01
tag

Hali!
Ezek szerint ha csak simán újra akarom restartolni, akkor "Starting frequency" sorba nem kell írni semmit, csupán katt a restart gomra és mindenki boldog?
Köszi

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7575) hucsikoi válasza cAby (#7571) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Minden további nélkül át lehet vinni. Ha jól emlékszem 5000 pénzt kellett fizetnem. Előre lebeszéltem a költözés időpontját és így nem volt gond. Még a költöztető brigád nem is végzett, de már jött is a szerelő.

(#7576) pjen válasza cAby (#7564) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem akarlak elkeseríteni,de upc nem köt a t kábelére,simán behúz egy másikat. :((Ha T.tv jét meg akarod tartani,ha nem,csak upc net akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#7577) blakey válasza cAby (#7571) üzenetére


blakey
titán

Természetesen át lehet vinni, 2X költőztem és mind a 2X ingyen átvitték, a T kért pár ezret.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7578) hucsikoi válasza pjen (#7576) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Már pedig nekünk simán rákötött. Azt mondta a szerelő, hogy mindegy ki húzta be a kábelt, ha az jó minőségű.

(#7579) cAby válasza pjen (#7576) üzenetére


cAby
tag

Hmm.. ennek így nem örülnék :(
Bár, ha nem fúrnak össze-vissza, akkor nekem8 :D

(#7580) havri1 válasza hucsikoi (#7578) üzenetére


havri1
félisten

Szerelőtől függ ám ez, nagyon is.
Anyósoméknál egy UPC formaruhás, laptopos úriember jött bekötni a csomagot. Ő bizony nem kérdezett semmit, vágta le a régit, és húzta az újat. Nálam egy alvállalkozó volt, megnézte mi ez a lógó kábel a falból, mondom neki, régi KTV koax. Azt mondta teszt, ha jó, marad. Nem volt jó, felment a szekrényhez (társasház), vágott, toldott, és azóta is az van bent.. (nekem mondjuk csak telefon van, anyóséknál minden, de sztem teljesen mind1..modem ugyanaz mind2 helyen)

[ Szerkesztve ]

havri

(#7581) hucsikoi válasza havri1 (#7580) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én is ezt gyanítom. Amikor jött bekötni, megnézte a kábeleket és közölte, hogy semmi gond vele. Nem is volt semmi gondom a minőséggel. Költözés után ugyan az a szerelő jött áthelyezni és akkor sem cserélte ki a kábeleket. Most sincs semmi gondom, a tv és a net is tökéletes.

(#7582) TeeJay


TeeJay
félisten

tudtommal UPC csak triple shielded coax kábelre enged bekötést magyarul normális minőségű háromszoros árnyékolásúnak kell lenni a kábelnek... szóval ilyen 5forintos madzagra nem biztos hogy engedik
de ha van náluk műszer és rámérnek a kábelre kiderül úgyis
nálunk pl a társasházban sima 1x árnyékolású vékony szar koax van a lifttől a fali elosztóig ami olyan 20-25méter lehet de mikor itt bent a lakásban modemhiba esetén azért rámértek kidobta hogy gyönyörű a vonal.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7583) TeeJay válasza MR!! (#7567) üzenetére


TeeJay
félisten

ez jó mert én az ügyfélszolgálatot hívtam fel és el is kérték a mobilszámomat hogy futárral küldik és majd ott fognak értesíteni mikor jön mikor tudom átvenni. a régit meg be kell vinni bármelyik UPC pontba
7ezer körül fizetünk mi is digitális bronz + rögzítős beltéri + 30/3-as net
most annyi lesz a változás hogy 50/5 lesz
tökéletes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7584) havri1 válasza TeeJay (#7582) üzenetére


havri1
félisten

Én nem értek ennyire hozzá, sőt, semennyire se, de itt kb 10 éves lehet a koax a falban, és ezt tutira nem cserélték, mert be is van vakolva az ajtónál szakszerűen..észrevettem volna a cserét:)
Csatlakozókat lecserélte, ez tény.

havri

(#7585) hucsikoi válasza TeeJay (#7582) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én is így tudom. Az új lakásunkban is azzal van kábelezve, azért nem cserélte a szerelő.

(#7586) pjen


pjen
félisten

Ha pontosan emlékszem,az eredeti az volt hogy a t.s kábelre amin megmarad a t.s tv.rákötik az upc net et.Hát ezt nem tudom elképzelni.Ha üres kábel van akkor simán rákötnek,mért is ne.Nekem 15 éves 2x árnyékolt koax van a falban,és a teszt kiváló kapcsolatot mutat.

(#7587) blakey


blakey
titán

Nálam egy 22 éves kiépített koax hálózat van, 1X árnyékolású, mondanom sem kell, hogy nem akartam újra kábelezni a lakást, hiába van kábelcsatonába azért az elég kemény menet lenne, minden csatlakozott kicseréltettem, összekötöttem a cuccokat, 3 tv, telefon, net, a bejövő jel egy 3-as osztóval van tovább osztva, egy tv, egy modem a harmadik tovább 2 tv-re, az első tv-n a jelerősség 92%-os, a jelminőség 100, a 2. és 3. tv-n 68%-os jelerősség és 80-100% jelminőség, modem DS 4,8-7,6 dBmV, SNR 38,6-40,5 dB, US 45,6-47,2 dBmV, szóval eddig nekem jó az 1X árnyékolású, ha netán gond lesz akkor valószínű cserélni fogom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7588) pjen válasza blakey (#7587) üzenetére


pjen
félisten

nincs is ezzel gond,bár mindenki azt mondja,hogy a dielektrikum öregszik,de ha jó a jel,nincsen gond.enyém koax még a boldogult kódolatlanAM mikró korszakban lett behúzva,és most upc hd beltérivel kiválóan müxik.

[ Szerkesztve ]

(#7589) Sera26


Sera26
aktív tag

Hello!

Másnak is lassult a net? Tegnap óta a 20M-s jó ha 1M-al hajlandó csordogálni...Egyedi hiba vagy szokjak hozzá?

(#7590) club1 válasza Sera26 (#7589) üzenetére


club1
veterán

Helyi/egyedi probléma lesz.

(#7591) kabelmania27 válasza Sera26 (#7589) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen. Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#7592) Sera26 válasza kabelmania27 (#7591) üzenetére


Sera26
aktív tag

Őszintén szólva ennyire nem vagyok benne a dolgokban, így ezt az osztós dolgot passzolom :B
A jelszinteknél látok 8 csatornát Power Level és Signal to Noise Radio adatokkal. Mi a jó érték?

(#7593) pjen válasza Sera26 (#7589) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak 1 napja van a hiba akkor bármi lehet,de én leginkább átnézném a csatikat,egy nagyobbtakarítás után hihetetlen hibák lehetnek.Szomszédot is megkérdezném Nála milyen?

(#7594) kabelmania27 válasza Sera26 (#7592) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Másold be az értékeket, aztán akkor meg lehet mondani rendben vannak e.

(#7595) Sera26 válasza kabelmania27 (#7594) üzenetére


Sera26
aktív tag

Downstream Channels:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 3.9 dBmV 43.2 dB
Channel 2: 4.0 dBmV 42.0 dB
Channel 3: 3.0 dBmV 43.2 dB
Channel 4: 2.4 dBmV 42.6 dB
Channel 5: 2.7 dBmV 42.5 dB
Channel 6: 2.5 dBmV 42.5 dB
Channel 7: 2.3 dBmV 43.2 dB
Channel 8: 2.4 dBmV 42.3 dB

Upstream Channels:

Power Level:
Channel 1: 44.2 dBmV
Channel 2: 43.0 dBmV
Channel 3: 40.5 dBmV
Channel 4: 43.2 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#7596) kabelmania27 válasza Sera26 (#7595) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek. Húzd meg a modemnél az osztóknál (ha van toldás akkor ott is) az F csatlakozókat.

(#7597) Sera26 válasza kabelmania27 (#7596) üzenetére


Sera26
aktív tag

Aztaa..elértük a 10M-át :C
Köszi!

(#7598) kabelmania27 válasza Sera26 (#7597) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax hátha feljebb tornászható a letöltési sebesség.

(#7599) pjen válasza Sera26 (#7592) üzenetére


pjen
félisten

Ha eddig jó volt valszeg nem az osztóval van a gond,főleg ha némi csati igazítás után már 10 megásra javult.Én még próbálgatnám az érintkezéseket.Mekkora neted van mert pl:25 ösnél csak 8 mega a garantált.Azonkívül kabelmania27 is irja.hogy az értékeid rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7600) Sera26 válasza pjen (#7599) üzenetére


Sera26
aktív tag

Kb. 1,5 éve megy stabil 20 - 25 M-val, nem nagyon vettem észre hogy lassult volna. Egyébként a 20-as csomagunk van. A fura, hogy a speedtest 10M-t hoz jelenleg, de a torrent az istennek sem megy 1M fölé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.