Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) blakey


blakey
titán

Holnap jön a technikus beállítani a jelszinteket, sajnos valami történhetett az elmúlt 1,5 hétben, mert a modem elkezdett ingadózni (bejövő) másodpercről másodpercre, szerencsére az ügyfélszolgálat is látta, így remélem, hogy valóban sikerül eltalálni a megfelelő beállításokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7302) STC Speed


STC Speed
őstag

Na úgy látszik,azt tapasztaltam kb 2-3 hét alatt,hogy ha a power levelek felmennek 7 dBmV felé akkor kezd el szakadozni,lassulni a net.
Reggel és délelőtt 6 dBmV körül van,olyankor jó.
Régen amikor toppon volt a net 3-4 körül volt.
Létezik,hogy valóban ez a hiba?

(#7303) kondás


kondás
tag

Ezt az üzenetet kapom rendszeresen a upc levél fiókomra 'ATTENTION: Bounced Message Notification, total bytes stored.' Hol kéne törölni a leveleket? Mert a levelező kliensbe nekem csak kb. 10 megányi levél van, szóval nem értem.

(#7304) kabelmania27 válasza STC Speed (#7302) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen tipusú modem van nálad?

(#7305) STC Speed válasza kabelmania27 (#7304) üzenetére


STC Speed
őstag

Cisco epc3925

(#7306) Gubek-Einste válasza kondás (#7303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Menj fel a webmail-ben és nézd meg ott mi a helyzet, ha kell ott törölhetsz is. Múlt héten írták a Facebook-on, hogy a héten 5 GB-ra növelik a e-mail fiókok méretét.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7307) kabelmania27 válasza STC Speed (#7305) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az elég érzékeny a 10feletti vételi jelszintre, de 7es vételivel még jól kellene mennie, 10felett előfordulhat packett loss és lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#7308) STC Speed válasza kabelmania27 (#7307) üzenetére


STC Speed
őstag

Remelem upc-s szakemberek tudnak javitani rajta,multkor is ez volt a helyzet valamit allitottak a lepcsohazba es jo lett:) bocsi az ekezetert mobilrol toltam :)

(#7309) Rolesz92


Rolesz92
tag

Kis Update a helyzetemről (azóta 2szer hívtam a UPC-t) a probléma röviden: pingingadozás az esti órákban másfél hete folyamatosan.

Telefonba közölték délben, hogy épp semmi baja most és hívjam őket este, ha jelentkezik a probléma.
Hát jelentkezett is, hívtam is őket, majd a telefonba elmondta az ügyintéző, hogy ugyanúgy látja a problémát mint én(néhány másodpercig jó értékek, majd megint össze-vissza értékek, és így tovább), majd azt mondta, hogy kiküldhet egy szerelőt helyszínre, de ha nem talál a sávszélességben problémát, a ping-et meg állítólag nem tudja garantálni, akkor kifizettetnek velem x ezer forintot. Aztán úgy tettem le, hogy azt mondta húzzam ki a modemből az utp kábelt majd az áramból a modemet, várjak 5 percig, és így a belső memóriája is törlődik, akkor lehet jó lesz, természetesen nem lett az.

Mi tévő legyek? Másik szolgáltató? Vagy hívjam ki az emberüket házról (akiről finoman elmondta az ügyintéző, hogy nem fog hozzá érteni annyira hogy ezt lássa), továbbá a saját tesztoldalukhoz fog ragaszkodni (amibe van egy olyan érzésem, hogy 3-4 értékből kiválasztja a legjobbat, és azt írja ki, ugyanis 20 mérésből egyszer nem mutatott 20ms felett). Az, hogy a saját tesztoldalukat kell használnom azt meg had ne kommentáljam...

Samsung Galaxy S

(#7310) tombar


tombar
senior tag

hali!
7ik kerületben van vmilyen p2p seed korlátozás? mert kb 1,5 hónapja van meg a beígért leech sebesség, de ezzel párhuzamosan a feltöltés kegyetlen kicsi. sajnos többet vagyok zárva, mint nyitva, de nyitott port esetén is 0 a seed transzferem.
előre is köszi a helpet.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7311) Gubek-Einste válasza tombar (#7310) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Titkosítás erőltetve-re van állítva? Ha igen akkor elvileg mennie kellene, nálam megy max sebességgel felfelé. Nem tudok róla, hogy lenne korlátozás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7312) club1 válasza tombar (#7310) üzenetére


club1
veterán

Az pedig hogy nyitva van-e a portod, az csak a te oldaladtól (tűzfal és router beállítás) függ.

(#7313) blakey válasza Rolesz92 (#7309) üzenetére


blakey
titán

2 hete nálam is ingadózik ill. a telefon is rossz. Felhívtam őket a rossz telefonról, hallotta, hogy akadozik, mondta viszahív mobilon, majd megnézte a vonalat és híbásnak itélte, azonnal munkalapot írt és mondta, hogy megy a szerelő, mert valóban a jelszinttel van a gond. Mivel hiba volt náluk is ezért még meg sem említette a pénzt, hogy netán fizetni kéne, egyértelműen odaírta, hogy a jelszinttel van a gond. Remélem ma rendesen beállítják, bár most tökéletes a net. Kérdeztem, hogy nem a környéken lévő karbantartás az oka, mert pont két hete kezdték, de mondta, hogy nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7314) kondás válasza Gubek-Einste (#7306) üzenetére


kondás
tag

Köszi, akkor ha növelik nem is foglalkozok vele, majd legfeljebb 4.9 gigánál:)

(#7315) tombar válasza club1 (#7312) üzenetére


tombar
senior tag

portot külön nyitottam, de még így is össze vissza váltakozik. otthon inviteles net mellett (igaz más modemmel és routerrel) folyamatosan aktív vagyok. a titkosítást hol kell erőltetni?

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7316) mlinus válasza Rolesz92 (#7309) üzenetére


mlinus
őstag

A 80-90ms ping ingadozás nem számit hibának. Ez még a sávszélt nem nagyon befolyásolja, és a játékokon kivül igazából mindenre tökéletes, még a voip is teljesen jó, csak néha reccen meg, de annyi. Ha tényleg nincs semmi gond (jelszint, koax, visszirány zaj) akkor egész egyszerüen terhelt a környék (ami végülis logikus, mivel csak csúcsidőben jelentkezik, ha jól rémlik)

ezesetben csak várni lehet, amig nagyobb lesz a terhelés... amint elér egy bizonyos szintet, fejleszteni fognak, de addig kétlem.

(#7317) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#7314 kondás Pont ma aktiválták be az 5 GB-t.
Kaptunk hozzá egy új webmail-t is, elég profinak tűnik a felület, van sok minden, csak az a kérdés, hogy mennyire használható és mennyin használják. A régi felület is használható ha valakinek nem jönne be az új.
Az már érdekes, hogy egy szolgáltató 5 GB-s fiókot ad az előfizetőinek és ráadásul nagyobb csomaghoz több cím is jár, elégé versenyképes az ingyenes mail szolgáltatók szemben ez a méret és a felület sem fapados.

Nekem volt már egy kis incidensem az új rendszerrel:
Jelenleg 3 szolgáltatói címet használok és az egyik, a másodiknak regisztrált, fiók esetén az új felület angolul jelent meg és nem is lehetett magyarra állítani, Ráadásul még a nagyon régen használt 10 MB-os mérete volt a fióknak, eddig 200 MB volt a fiók méret. Írtam nekik a Facebook-on és kb 1 órával később fel is hívtak, hogy megbeszéljük/leteszteljük, hogy mi is a helyzet. Negyedóráig próbálkozott a pasas telefonon keresztül kommunikálva de nem jött össze a megoldás, végül azt, hogy mondta küldjek egy képernyőképet a hibás fiókról amin látszik a kis fiók méret és angol nyelvű felület azért, hogy továbbíthassa az illetékeseknek. Elküldtem a képet és majd újabb egy óra múlva megint hívtak azzal, hogy valamit matattak, nézzem meg, hogy most már jó-e, jó volt így le is lett zárva a hibajegy. Gratula a gyors ügyintézésért.

#7315 tombar uTorrent - Beállítások/Beállítások/BitTorrent - Protokoll titkosítás - Kimenő: Erőltetve/Forced

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7318) tombar válasza Gubek-Einste (#7317) üzenetére


tombar
senior tag

köszi :R

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7319) kabelmania27 válasza tombar (#7318) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen Milyen osztóval van elosztva a koax? Modemnél vagy osztónál van csillapító?

[ Szerkesztve ]

(#7320) tombar válasza kabelmania27 (#7319) üzenetére


tombar
senior tag

szia!
csak a systemet látom, a jelre státuszra stb. nincs jogosultságom. viszont a koaxot meg a csillapítót nem tudom megmondani, sajnos nem vágom h mit kell nézni. annyit tudok, h a modembe futó koax csatlakozójára pct-drs 6l-nt van ráírva az elosztón meg rajta van a kábel tv is, de ennél többet sajnos nem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7321) kabelmania27 válasza tombar (#7320) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználó név admin jelszó W2402 ok, utána ugyan ezeket írd be acces level max érték ok, kiírja hogy set succes, utána 192.168.100.1 signal fülről tartalmát mentsd el és töltsd fel
Az elosztóról (vagy splitter vagy tap way) légy szíves olvasd le a feliratot, ha tap way írd le out vagy tap megy a modem felé.

[ Szerkesztve ]

(#7322) tombar válasza kabelmania27 (#7321) üzenetére


tombar
senior tag

belépni nem tudok, bemásoltam őket, de nem enged tovább.
flomatik it1w-6 one way tap 5-1000 mhz tap- 6dB és ha jól értelmezem a tap megy a modem felé.
közben sikerült belépni.

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7323) tombar válasza tombar (#7322) üzenetére


tombar
senior tag

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7324) kabelmania27 válasza tombar (#7323) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, megfelelőek az értékek.
Erőltetett kimenő titkosítással javult a feltöltés?

[ Szerkesztve ]

(#7325) tombar válasza kabelmania27 (#7324) üzenetére


tombar
senior tag

nem sajna.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7326) kabelmania27 válasza tombar (#7325) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

speedtestnél meg van a feltöltési sebesség?

(#7327) tombar válasza kabelmania27 (#7326) üzenetére


tombar
senior tag

persze, ott megy rendesen.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#7328) Travelos


Travelos
őstag

Régebben volt valami olyasmi, hogy ha UPC netnél elérted a havi 300GB adatforgalom 80%-át, akkor kaptál figyelmeztető mailt.
Mostanában én nem kaptam.
Szerintetek van még korlátozás?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#7329) kabelmania27 válasza Travelos (#7328) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Már régóta nincs korlátozás.

(#7330) kali válasza Travelos (#7328) üzenetére


kali
legenda

Réges-rég, egy messzi galaxisban... :)

(#7331) Travelos válasza kabelmania27 (#7329) üzenetére


Travelos
őstag

Köszi, bár akkor nem tudom minek van adatforgalom mérő a UPC website-ján? :F

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#7332) Intruder2k5 válasza Travelos (#7331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én most kaptam nem régen, e-miatt! :)

Végül is az ÁSZF-ben ott van, tehát bármikor élhetnek vele!

[ Szerkesztve ]

(#7333) Travelos válasza Intruder2k5 (#7332) üzenetére


Travelos
őstag

Úgy látom neked a fel -és letöltésed külön-külön elérte a 300GB-ot, nekem összesen 300GB közelében van. Az ÁSZF szövegéből nem egyértelmű, hogy akkor most ezt hogy kell érteni. :F

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#7334) Intruder2k5 válasza Travelos (#7333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ÁSZF szerint a teljes forgalom számít, nem csak a feltöltés! A 100%-os még nem jött, pedig azóta már...

[ Szerkesztve ]

(#7335) Travelos válasza Intruder2k5 (#7334) üzenetére


Travelos
őstag

:D

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#7336) Criton válasza Intruder2k5 (#7332) üzenetére


Criton
veterán

ez mit jelent? én most tartok ebben a hónapban 2TB forgalomnál...eddig még semmi ilyet nem kaptam

router szerint meg:

mondjuk volt ,hogy pár napot nem ment a nas, na meg a routeren is volt reset.

[ Szerkesztve ]

(#7337) Intruder2k5 válasza Criton (#7336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan nem tudom, hogy a UPC is hogyan mér... Nem realtime, az biztos! A router viszont 2 percenként frissíti a statisztikát! Mondjuk menteni csak 24 óránként menti, minden nap 0 órakor, de ha mondjuk este 10 körül lefagy, vagy újraindul magától, akkor az aznapi forgalom nem kerül mentésre! Persze normál újraindítás során igen!

Levelet meg van akinek küldenek, van akinek nem! Nekem is ez az első, pedig amint látható, azért eddig is volt forgalmam...

[ Szerkesztve ]

(#7338) Criton válasza Intruder2k5 (#7337) üzenetére


Criton
veterán

a két napos pihit, meg amikor frissítettem a router 108asra teljesen reális az is amit a upc ír.

(#7339) Intruder2k5 válasza Criton (#7338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem azért nincsenek ilyen eltérések, ahogy nézegettem, ~10GB-on belül van a két érték! Mármint a UPC, és a router által mért adatok közt!

(#7340) Criton válasza Intruder2k5 (#7339) üzenetére


Criton
veterán

a napig 80-100gb feltöltés mellett az nem olyan sok, na meg az is számít, hogy mikor mennyit töltök le.

(#7341) kali válasza Intruder2k5 (#7337) üzenetére


kali
legenda

inkább a sok feltöltés zavarhatja őket...

(#7342) Intruder2k5 válasza kali (#7341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van aki a sokszorosát tölti fel ennek...

(#7343) hesszan válasza kali (#7341) üzenetére


hesszan
aktív tag

Talán attól is függ hogy ki milyen csomagban van.

én 25/1,5 nekem is küldenek, de teljesen logikátlanul, rendszertelenül. Adatforgalmam kb hasonló minden hónapban, (bőven 300 felett) de nem minden hónapban jön értesítő. 1,5 éve folyamatosan ászf korlát felett vagyok és kaptam 4-5 emailt, levelet még soha (pláne nem tértivevényeset) [+ én a upcmailt nem olvasom] Bár nem lassítottak még soha, és én is csak 80%osat kaptam.
Nincs hűségem, de tuti az első lassításra bontanék velük, és váltanék szolgáltatót. (ahol sajnos drágábban kapnám az azonos sebességet, de ténylegesen korlátlant.) Amíg ászfben benne van én nem leszek hűséges ügyfelük, mert ászf alapján akármikor jogosan bonthatnának szerződést velem (sajnos)

Sungdurung

(#7344) andrasrx8


andrasrx8
csendes tag

Hali!

Néhány hete online játékokban elég durván laggolok. Fiberpower 25-ös netem van. Este 150ms fölötti pingem van, miközben ugyan azon a szerveren más Upc-seknek 40ms alatti a pingje. Pár hete kezdődött ez a lag, de most már szinte minden játék után kirúgnak a szerverekről miatta. Szombathelyi vagyok és általában frankfurti szerveren játszom (játszanék). Szeretnék segítséget kérni! Előre is köszönöm!

Freqi

(#7345) mlinus válasza andrasrx8 (#7344) üzenetére


mlinus
őstag

1) csak este jelentkezik?
2) amikor magas a pinged, nézz egy ping www.bix.hu -n 10 -et cmd*-be, milyen értékeket kapsz?

a jelszintek jók . a tippem túlterhelés a hálózaton csúcsidőben.

(#7346) kabelmania27 válasza andrasrx8 (#7344) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges hogy mlinus által említett probléma miatt van gond.
Milyen osztóval van elosztva a koax? Van a modemnél vagy osztónál csillapító?

(#7347) andrasrx8 válasza mlinus (#7345) üzenetére


andrasrx8
csendes tag

Napközben sem az igazi, bár a ping nem tűnik rossznak (50-60ms), de elegge ugral, és általában délután 7 körül lesz nagyon rossz. Hajnalban pedig egész jó.

bix.hu-s értékek winmtr-el 15perc után:

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| catv-89-134-61-254.catv.broadband.hu - 0 | 1995 | 1995 | 9 | 54 | 1738 | 24 |

| catv-89-134-61-254.catv.broadband.hu - 0 | 1995 | 1995 | 10 | 55 | 1721 | 40 |

| catv-89-135-215-157.catv.broadband.hu - 0 | 1998 | 1998 | 7 | 27 | 141 | 31 |

| 84.116.240.161 - 0 | 1998 | 1998 | 8 | 28 | 205 | 15 |

| 84.116.240.62 - 0 | 1998 | 1998 | 11 | 34 | 182 | 36 |

| r1.bix.iszt.hu - 1 | 1993 | 1992 | 12 | 31 | 156 | 73 |

| www.bix.hu - 0 | 1998 | 1998 | 13 | 31 | 157 | 19 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

(#7348) andrasrx8 válasza kabelmania27 (#7346) üzenetére


andrasrx8
csendes tag

Kettő darab ilyen van (gondolom ez az elosztó):

A csillapító hogy néz ki? Ha túlterhelt a hálózat, azzal lehet valamit kezdeni?

(#7349) kabelmania27 válasza andrasrx8 (#7348) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta kettes splitter, csillapító így néz ki, akkor használják ha túl erős a jel, (főként ha nincs tv előfizetés és nincs elosztva a koax), két kettes splitter után ritkán szokták használni. Húzd meg a modemnél és az osztóknál az F csatlakozókat, ha van toldás akkor ott is.

[ Szerkesztve ]

(#7350) kali válasza hesszan (#7343) üzenetére


kali
legenda

lehet, de akár a forgalom milyenségét is nézhetik, a torrent nem a kedvencük!
csak találgatok, de sosem lehet tudni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.