Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) whiskey válasza kabelmania27 (#7100) üzenetére


whiskey
tag

Kiszedtem....
ez lett az eredménye:

Downstream Channels
Channel 1:
Channel ID: 8
Downstream Frequency: 466000000 Hz
Modulation: 256 QAM
Power Level: -3.6 dBmV
Signal to Noise Ratio: 39.1 dB
Channel 2:
Channel ID: Not used
Downstream Frequency: 0
Modulation: unknown
Power Level: 0.0 dBmv
Signal to Noise Ratio: 0.0 dBmv
Channel 3:
Channel ID: Not used
Downstream Frequency: 0
Modulation: unknown
Power Level: 0.0 dBmv
Signal to Noise Ratio: 0.0 dBmv
Channel 4:
Channel ID: Not used
Downstream Frequency: 0
Modulation: unknown
Power Level: 0.0 dBmv
Signal to Noise Ratio: 0.0 dBmv
Channel 5:
Channel ID: Not used
Downstream Frequency: 0
Modulation: unknown
Power Level: 0.0 dBmv
Signal to Noise Ratio: 0.0 dBmv
Channel 6:
Channel ID: Not used
Downstream Frequency: 0
Modulation: unknown
Power Level: 0.0 dBmv
Signal to Noise Ratio: 0.0 dBmv
Channel 7:
Channel ID: Not used
Downstream Frequency: 0
Modulation: unknown
Power Level: 0.0 dBmv
Signal to Noise Ratio: 0.0 dBmv
Channel 8:
Channel ID: Not used
Downstream Frequency: 0
Modulation: unknown
Power Level: 0.0 dBmv
Signal to Noise Ratio: 0.0 dBmv

Upstream Channels
Channel 1:

Channel ID: Not used
Upstream Frequency: 0 Hz
Modulation: 0 QAM
Bit Rate: 0 kBits/sec
Power Level: 0.0 dBmV
Channel 2:

Channel ID: Not used
Upstream Frequency: 0 Hz
Modulation: 0 QAM
Bit Rate: 0 kBits/sec
Power Level: 0.0 dBmV
Channel 3:

Channel ID: Not used
Upstream Frequency: 0 Hz
Modulation: 0 QAM
Bit Rate: 0 kBits/sec
Power Level: 0.0 dBmV
Channel 4:

Channel ID: Not used
Upstream Frequency: 0 Hz
Modulation: 0 QAM
Bit Rate: 0 kBits/sec
Power Level: 0.0 dBmV

(#7102) kabelmania27 válasza whiskey (#7101) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem szinkronizál a modem, egy letöltési frekit megtalált. Kérdezd meg a szomszédoktól, hogy van e náluk net. Csak net előfizetésed van?

(#7103) Latency válasza Dani82 (#7096) üzenetére


Latency
senior tag

A pdf számlán szürkével kiemelve le van írva hogy, ha hónap közben rendelsz, akkor mit számláznak. Sőt nekem még egy e-mailt is küldtek, amiben volt egy link a upc honlapjára, ahol egy névre szóló videó magyarázta el miért annyi az első számla amennyi (de amúgy csak tényleg a dátumokat kell megnézni, hogy mire számláztak).

(#7104) Intruder2k5 válasza whiskey (#7101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint nem véletlenül volt az ott! Szerintem tedd vissza nyugodtan...

(#7105) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, volt Rubicom területen van most valakinek net-problámája? Én épp most néztem rá, és az 50/5 netből 2/3 lett mára :-(
Godolom a lehullott fél méter hónak semmi köze hozzá :U

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#7106) kabelmania27 válasza Memora (#7105) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen.

[ Szerkesztve ]

(#7107) whiskey válasza kabelmania27 (#7102) üzenetére


whiskey
tag

Igen csak NET előfizetésem van. A házban sokan lépek a tréhómhoz, egy valaki van akiről tudom, hogy UPC-s, de az természetesen nincs itthon. :-(
Próbáltam lenyomni a padláson az elosztó biztijét, akkor az 1-es csatin is 0,0dB lesz és a ferki elmegy valahova 750Mhz környékére. Felnyomtam a biztit, akkor visszaállt az előző állapot.
aszem itt lassan véget ér a kísérletezések lehetősége, próbálom elérni őket, és várom hátha reagálnak az e-mailre..
Milyen a normális jelszint?

Köszi a segítséget...

(#7108) Intruder2k5 válasza Memora (#7105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kevesebb mint kellene, de eddig fel sem tűnt... 35/4

[ Szerkesztve ]

(#7109) kabelmania27 válasza whiskey (#7107) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csillapító nélküli vételi jelszinted elfogadható. Modem fajtától függ hogy milyen tartomány közötti vételi jelerősséggel működik. Elméletben -10 és +10 jó a vételi szint, gyakorlatban jobb ha pozitív 0 és 10között, de -5ig még elfogadható, így -3,6os érték elfogadható. A koax kábel direktbe osztás nélkül megy most a modembe?

[ Szerkesztve ]

(#7110) Memora válasza kabelmania27 (#7106) üzenetére


Memora
senior tag

Beírtam a címet a böngészőbe és bejött egy oldal (gondolom a modem adatlapja...bocs, nem nagyon értek hozzá :B ), különböző adatokkal, ill. egy "log in" lehetőséggel. Ez a modem típusa: Cisco EPC3208

Cable Modem State

DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -2.5 dBmV 39.5 dB
Channel 2: -5.4 dBmV 38.0 dB
Channel 3: -4.5 dBmV 38.7 dB
Channel 4: -3.4 dBmV 38.9 dB
Channel 5: -2.6 dBmV 39.8 dB
Channel 6: -2.8 dBmV 39.4 dB
Channel 7: -2.5 dBmV 40.0 dB
Channel 8: -3.5 dBmV 39.6 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 47.8 dBmV
Channel 2: 47.8 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Fancy quote placeholder

(#7111) kabelmania27 válasza Memora (#7110) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elfogadhatóak az értékek, ez egy jófajta modem. Milyen osztóval van van elosztva a koax? Modemen vagy az osztón található csillapító?

(#7112) Memora válasza Intruder2k5 (#7108) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi a visszajelzést, akkor -ahogy sejtettem- nem csak nálam van sávszélesség-csökkenés. Bár az enyém valóban jelentős mértékű...
Érdemes a modemet újraindítani, vagy inkább hagyjam (nehogy még ez a 2 mega is elmenjen)?

Fancy quote placeholder

(#7113) Memora válasza kabelmania27 (#7111) üzenetére


Memora
senior tag

Ezt sem tudom pontosan, hogy micsoda, de arra tippelek hogy a padláson lévő kis dobozban lehet...
Van egy kisebb doboz felcsavarozva a falra, egyik oldalán 3 koax kábel csatlakozik, másik oldalon 1, ami elvezet egy kicsivel nagyobb dobozhoz, amiből 2 másik kábel jön ki... :F
1 nethez és 2 analóg TV adáshoz (lehet hogy TV kábel 3 van, de a 3-ik TV nem üzemel)

Fancy quote placeholder

(#7114) drugbaron1 válasza kaszaf (#7092) üzenetére


drugbaron1
tag

50/5 netnél, ezek szerint mindenkinek ilyen, gondolom az időjárás miatt... :(((

[ Szerkesztve ]

(#7115) warpsw


warpsw
csendes tag

Valaki fel tud homályosítani esetleg, hogy miért rettentő szar ma a UPC net Egerben? Általában müxik normálisan, de most gyér a ping és a sávszélesség is a tizede a szokásosnak. Történt vmi technikai probléma, vagy csak az ünnep meg az időjárás miatt mindenki otthon ül és zabálja el előlem az amúgy is szűkös UPC kapacitást?

Where others see chance, I see cost. / Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé.

(#7116) forrest85 válasza warpsw (#7115) üzenetére


forrest85
senior tag

elfútta a szél

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7117) Memora


Memora
senior tag

Ha valaki esetleg újraindítja a modemet Heves megye/Eger/Miskolc/stb környéken, legyen szíves már majd megosztani it, hogy segített e vagy rontott a helyzeten...

Fancy quote placeholder

(#7118) drugbaron1 válasza forrest85 (#7116) üzenetére


drugbaron1
tag

Az biztos, de a weboldalon valami tájékoztatást ezzel kapcsolatban kitehetnének (vagy csak én nem találom?), megkönnyítve a rengetek telefonos bejelentéstől saját magukat és minket megnyugtatva, hogy csak átmeneti a hiba... :(((

(#7119) kabelmania27 válasza Memora (#7113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A bejövő kábel van először elosztva modemre és a másik hármas osztóra?
Ha lesz rá lehetőséged majd nézd meg milyen osztó, mert ha nyáron felmegy az adási szint 50felé szakadhat a net. Ha csak két tévé van használva egy ilyen osztó elég lenne. 3,5 kimenet megy a modembe a két 7es kimenet pedig a tévékbe. Vagy két kettes splittert is használhatsz, az első egyik ága mehet a modembe a másik ág megy a másik kettesbe, kettesből pedig mehet a kábel a két tévébe. De azt is csinálhatod, hogy ha gond lesz nyáron a nettel bejelented, kimegy a technikus és kicseréli az osztót.

[ Szerkesztve ]

(#7120) drugbaron1 válasza Memora (#7117) üzenetére


drugbaron1
tag

most történt meg nálam és semmi javulás (Gyöngyös)

(#7121) Memora válasza drugbaron1 (#7120) üzenetére


Memora
senior tag

Ok, kösz az infót, akkor én már nem indítom újra fölöslegesen...

Fancy quote placeholder

(#7122) whiskey válasza kabelmania27 (#7109) üzenetére


whiskey
tag

Igen, osztás nélkül megy a modembe, csak az a csillapító volt elé téve.
Nekem csak aza furcsa, hogy az 1-es csatitn, ahogy mondod megfelelő a jelszint, de a többin totáln 0,0 ezért gondoltam valami beállítási problémára. Azt gondolnám, ha valami kábel beázás, rossz kötés, vagy fejerősítő hiba miatt esik le a jelszint, akkor az közel azonos mértékbe jelentkezik minden csatin. :F :F

(#7123) Memora válasza kabelmania27 (#7119) üzenetére


Memora
senior tag

Ahhoz nagyon hasonló (vagy pont ugyanolyan) osztó van a padláson, mint amilyen a belinkelt képen látható. Sajna kicsit sötét van fent, nem látom pontosan, de ma még megnézem, és megpróbálom kisilabizálni melyik kábel honnan jön és hová tart. A nyári időszakból sajnos még nincs tapasztalatom, mert kb: egy hónapja volt sávszélesség-növelés. Mindenesetre a speedtest szokott 51-51.5 mega netet mérni.

Fancy quote placeholder

(#7124) kabelmania27 válasza whiskey (#7122) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy az erősítő vissziránya nem működik.
Memora: A bejövő kábelen lehet ilyen dobozba van egy ilyenosztó, egyik kábel modembe másik a hármas splitterbe. Nem fontos ilyen rossz időben felmenni, ráérsz később is.

[ Szerkesztve ]

(#7125) whiskey válasza kabelmania27 (#7124) üzenetére


whiskey
tag

Helyre állt a szolgáltatás :-)
ilyenek az értékek:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 16.4 dBmV 42.6 dB
Channel 2: 15.6 dBmV 42.8 dB
Channel 3: 17.0 dBmV 43.2 dB
Channel 4: 17.5 dBmV 43.0 dB
Channel 5: 18.2 dBmV 42.8 dB
Channel 6: 18.3 dBmV 42.7 dB
Channel 7: 18.1 dBmV 43.2 dB
Channel 8: 17.9 dBmV 43.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 35.8 dBmV
Channel 2: 34.8 dBmV
Channel 3: 35.0 dBmV
Channel 4: 35.0 dBmV

Gondolom nem ártana visszatenni a csillapítást... :F

(#7126) Intruder2k5 válasza whiskey (#7125) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen... Nem ártana!

(#7127) kabelmania27 válasza whiskey (#7125) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC-nél -6 és +6között elfogadott a vételi jelszint, ha +6felett van a vételi csillapítót használnak bekötéskor, az egyik szerelő mondta hogy 20ig nem kell csillapítani. Ha nem wifis a modem és nincs sebesség csökkenés és packet loss maradhat csillapító nélkül. 43-as az SNR, nem zajos a hálózat.Nézz egy speedtest.net mérést csillapító nélkül, ismerősnél kettes és hármas splitter után ugyan ilyen magas vételi nem okoz problémát.

[ Szerkesztve ]

(#7128) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

A Facebook-os UPC oldalra már tegnap kikerült, hogy az időjárás miatt vannak gondok ország szerte.

kabelmania27 Inkább tegye vissza, nem véletlenül volt bent.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7129) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#7127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért 18+ előre irány meglehetősen erős! Még ha ezután az következik is, hogy ismerősnél, és/vagy havernál megy 25-el is!

(#7130) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#7129) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, 12 felett van. Érdekes Invitelnél ha csak netbekötés van nem használnak csillapítót 10-20közötti vételinél nincs sebesség/ping pakett loss probléma, nálam splitter után a vételi szint évszak/napszak függő, egy hete lement 9,5-re.

[ Szerkesztve ]

(#7131) whiskey válasza kabelmania27 (#7127) üzenetére


whiskey
tag

Speedtest teljesen jó, szokásos értékeket ad.
Azért lehet, ha felmászok a modemhez betekerem a csillapítót, azzal se volt rosszabb...

Köszi a segítségeket.... :R :R :R :R

természetesen a többieknek is.... :R :R :R

(#7132) drugbaron1


drugbaron1
tag

Na végre helyre állt a szolgáltatás :)

(#7133) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát amiket mutattak most a híradóba, nem csoda, ha itt-ott bajok vannak a nettel is!

(#7134) Memora


Memora
senior tag

Nekem (is) közben visszaállt az 50/5 net, úgy néz ki, nem okoz csalódást a UPC (legalább is az eddigi kb: 1év használat óta) :)

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#7135) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#7133) üzenetére


Tommy1982
tag

Nálam is nagyon sz@r a net most, bix nem pingel, más oldalakra meg ping loss, az oldalak alig jönnek be, modemet és a routert már párszor újraindítottam, de továbbra is rossz :(((

(#7136) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#7133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tegnap este nyolc után elment a jel, délután jött vissza, szerencsére az áram csak pár percig ment el.
whiskey: Visszateheted, úgyis jó lesz, ez a modem működik -10 és +20közötti vételi jelszinttel is. Ha 50felett lesz az adási vedd ki a csillapítót, különben szakadhat a net.
Tommy1982: Milyen nálad a jelszint?

[ Szerkesztve ]

(#7137) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#7135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam egész jól megy... Legalábbis ahhoz képest, hogy mi van máshol!

(#7138) maxpayne


maxpayne
csendes tag

Sziasztok!
Nalam is egesz szepen behalt a net. Mar eddig is problema volt neha ha kicsit nagyobb szel volt (mert ugye legvonalban kell vinni azt a q*va koax kabelt...) de most vegleg megadta magat. Amugy 120/10-es, az ertekek is teljesen normalisak, egy Cisco EPC3212-es modemem van altalaban 4dBmV koruli jelszinttel es - jelenleg - 40dB-es SNR-rel. Most - igazabol nem tudom miert, remelem csak az idojaras miatt - felment a jelszint 6,2dBmV-re... A modemen folyamatosan villog az US allapotat jelzo LED. A kerdesem a kovetkezo (csak mert csinaltam egy hard resetet a modemen idokozben es nem vagyok most biztos egy dologban...): a modem webes beallitasi oldalan a "channel selection"-on belul az upstream channel erteke jo nullan? Elore is koszi a valaszokat, es bocs hogy ekezetek nelkul irtam a kisregenyt, de sajnos telefonrol meg mindig nem szeretek annyira potyogni.:) Amugy meg csak netem van a UPC-tol (lehet szamit vmit a feltoltesi csatorna megadasanal, bar ketlem)!

(#7139) kabelmania27 válasza maxpayne (#7138) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mit tudsz választani channel selection-nél?
Lehet, hogy nincs visszirány. 6,2es vételi szint nem okozhat problémát, ez a modem elmegy 20as power levellel is. Csillapító van a modem előtt?

[ Szerkesztve ]

(#7140) maxpayne válasza kabelmania27 (#7139) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Igen van egy 10dB-s attenuator elotte. Igazabol valasztani nem lehet, en irhatok be sajatkezuleg vmilyen erteket (alapjaraton ugye 0 volt). A modemnek a "DOCSIS WAN" oldalan van egy "upstream channels" resz ahol 1-4-ig fel vannak sorolva. Ki is probaltam ezekkel a szamokkal de nem tortent semmi... visszairtam 0-ra az erteket es varok a csodara vagy hogy normalizalodjon az idojaras.:)

(#7141) kabelmania27 válasza maxpayne (#7140) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mennyi szokott lenni az adási szint?

(#7142) Lavidaloka


Lavidaloka
aktív tag

Gondoltam ebbe a sz@r időbe felmegyek kicsit játszani...de csak figyelgettem,hogy Ping:130ms aztán meg pocket lost.....rgr :W

Nesze neked 25 megás internet.... :W

ホンダシビッククーペ

(#7143) maxpayne válasza kabelmania27 (#7141) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Ez egy jo kerdes, nagyon reg ellenoriztem. De ha jol emlekszem 1,9 dBmV lehetett az RX.

(#7144) kabelmania27 válasza maxpayne (#7143) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annál többnek kell lennie 25-30 között lehet a modem adási szintje, megpróbálhatod ( egy próbát megér) hogy csillapító nélkül hátha hajlandó szinkronizálni, de lehetséges hogy hatástalan mint whiskey-nél,

[ Szerkesztve ]

(#7145) maxpayne válasza kabelmania27 (#7144) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Imába foglalom a neved! Hogy ez eszembe se jutott...:O Köszi szépen!
Amúgy ennyit számít szinkronizációnál a csillapítás? Nem gondoltam volna, mindig tanul vmi újat az ember!:) Szinkronizált, utána kikapcsoltam a modemet, majd visszatettem a kábel végére a csillapítót, és most tökéletesen működik! Ilyen értékeket produkál:

ui.: ezek az értékek már csillapítóval vannak most. Neked nem tűnik egy kicsit soknak? Vagy csak az időjárás miatt ennyi amennyi?

[ Szerkesztve ]

(#7146) kabelmania27 válasza maxpayne (#7145) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Időjárás miatt kicsit több az érték. Nem kell aggódni a magas vételi miatt, ez a típusú modem 20-as vételivel is fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#7147) maxpayne válasza kabelmania27 (#7146) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Channel 1: 45,2 dBmV
Channel 2: 45 dBmV
Channel 3: 44,5 dBmV
Channel 4: 44,2 dBmV

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7148) kabelmania27 válasza maxpayne (#7147) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a linket, elfogadhatóak az adási szintek. Jól húzd meg a csillapító és a koax F csatlakozóját. Ha az adási szint nyáron eléri vagy meghaladja az 50-et vedd ki a csillapítót, így csökkenteni tudod az adási szintet.

[ Szerkesztve ]

(#7149) maxpayne válasza kabelmania27 (#7148) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Én köszönöm a segítséget!
ui.: a 7143-as hozzászólásomban a mondat végén az "RX" helyett "TX" akart lenni, mert ugye adási jelszintet kérdeztél. Csak telefonon pötyögni... : )
Még 1X köszönöm a segítséget! :R

(#7150) maxpayne válasza kabelmania27 (#7148) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Rendben!
Az SNR normális amúgy? Elég zajosnak tűnik nekem... Vagy kábelnél ez normális?!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.