Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) HofiZoli válasza galmat (#4398) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Amennyiben XP-d van, gondolom az optimalizáló progit felraktad.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4402) galmat válasza kabelmania27 (#4400) üzenetére


galmat
aktív tag

windows 7 és gigabites.
mi az a model jelszint? A router oldalán kéne megnéznem?

[ Szerkesztve ]

(#4403) kabelmania27 válasza galmat (#4402) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszinted milyen?

(#4404) galmat válasza kabelmania27 (#4403) üzenetére


galmat
aktív tag

Nem tudom ezt kérdezted-e, de ezt látom:

router

[ Szerkesztve ]

(#4405) kabelmania27 válasza galmat (#4404) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egyik frekin alacsony az SNR.
Koax kábel milyen osztókkal van elosztva a modem előtt?

(#4406) galmat válasza kabelmania27 (#4405) üzenetére


galmat
aktív tag

Milyen osztókkal? Ennyire sajnos nem értek hozzá. Behúzta a koax kábelt a falon és ennyi. Az megy a modembe.
Én tudok tenni valamit, vagy ki kell hívni a szerelőt?

[ Szerkesztve ]

(#4407) kabelmania27 válasza galmat (#4406) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csak net előfizetésed van?
Nincs a modem F csatlakozójánál csillapító?

(#4408) Hunter2 válasza jerry311 (#4380) üzenetére


Hunter2
addikt

szuper csak ezen nincsenek frekvenciák.

(#4409) jerry311 válasza winterr1 (#4391) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ilyen eloelettel nem biztos, hogy versenyezni fognak erted a cegek... :U

Lehet probalkozni, de egy ugyfelert egyik sem fog sietni. Hidd el, hogy azt az embert, aki ugyfellevelet max a 3 forward utan lat, ugyfelhivast meg nem hall soha, na azt nem erdekli 1 ember panasza, foleg ha ranez a naptarra es latja, hogy boven az ASzF es/vagy torvenyi hataridokon belul van.

(#4410) galmat válasza kabelmania27 (#4407) üzenetére


galmat
aktív tag

A modem hátulról így néz ki.
A koax kábel csatlakozóján a címkén az van írva, hogy Cablecon 4.9 (nem tudom ennek van-e jelentősége).
Amúgy meg a kábel a lakásban tovább csak koax, tehát más nincs beiktatva, elosztók, vagy ilyesmi.
Net+telefon előfizetés van.

[ Szerkesztve ]

(#4411) kabelmania27 válasza galmat (#4410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az F csatlakozó és a modem csatlakozója között ezek szerint nincs semmi, így néz ki a helyzet.
Cablecon 4.9 az F csatlakozó típusa.
Húzd meg az F csatlakozót a modemnél
Toldás sincs a koaxon?

[ Szerkesztve ]

(#4412) galmat válasza kabelmania27 (#4411) üzenetére


galmat
aktív tag

A szerelő említett valami toldást, de azt hiszem azt kinn.

(#4413) kabelmania27 válasza galmat (#4412) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejárati ajtón kívül lesz az, de nem azzal lesz a gond.
Modem újraindítás nem segít?

(#4414) galmat válasza kabelmania27 (#4413) üzenetére


galmat
aktív tag

nem. Már többször újraindítottam.
De érdekes, mert ritkán, de mérek 50 mbit-et. De általában 20-30.

(#4415) kabelmania27 válasza galmat (#4414) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet túl van terhelve az a környék.
Karbantartás után rendbe fog jönni szerintem a helyzet.
Melyik városban vagy?

[ Szerkesztve ]

(#4416) STC Speed válasza kabelmania27 (#4415) üzenetére


STC Speed
őstag

Hali!

Nemrég én is írtam,hogy az internet rosszalkodik kb óránként elkezd lassulni az internet majd megszakad, és a weboldalakat is alig tudja betölteni.
A upc honlapján frissen beiktattak egy csomó karbantartási napot,és egy olyan napot is h "kapacitás bővítés" GÖDÖLLŐRE
Lehet túl van terhelve a hálózat? Mert ma egész nap jó volt az internet,most kezd este fele szórakozni.

Írtam a UPC-nek is... meglátjuk mit válaszolnak!

(#4417) galmat válasza kabelmania27 (#4415) üzenetére


galmat
aktív tag

Falun. :D
Volt rubicom-os terület. Vác környéke, nem rég lettünk UPC.
Akkor kivárok pár napot, hátha.
Köszi a segítséget! :)

(#4418) kabelmania27 válasza galmat (#4417) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg fog javulni. Ha néha eléri az 50Megabitet nincs komoly aggodalomra okod.

[ Szerkesztve ]

(#4419) Intruder2k5 válasza galmat (#4417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nagy általánosságban megvan az 50Mbps sebesség, és a többi környékbeli se nagyon szokott panaszkodni, pedig vagyunk egy páran a másik topikban, a környékről, ahonnan Te is írsz! Jelenleg így néz ki, plusz megy 100k-s feltöltés...

[ Szerkesztve ]

(#4420) kabelmania27 válasza STC Speed (#4416) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet hogy túl van terhelve, karbantartás után jobb lesz a net.

(#4421) kabelmania27 válasza galmat (#4412) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A házba öntartó fekete színű légkábel jön be egy F toldó után beltéri fehér 4x árnyékolású kábel megy be a modemhez. Comscope felirat van koax kábelen?

(#4422) Tomcsi33 válasza kabelmania27 (#4420) üzenetére


Tomcsi33
tag

Hát lehet hogy túl van terhelve, de nekik ezt tudni kellett volna, mielőtt ennyi rubicom ügyfelet átvesznek. Előtte kellett volna fejleszetni, nem utána. Valaki megint jól keresett ezzel, az ügyfelek meg szívnak. Tegnap este szinbtén nem volt, illetve nagyon lassú, a modem is nagyon sokára állt helyre újraindítás után :( Most már egy hete ez van, 14 ezerért, de ha még csak 6ezer lenne, akkor sem lenne rendben így. A szerződésben nem volt benne hogy minden nap szakadni fog a net.

(#4423) Intruder2k5 válasza Tomcsi33 (#4422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

14k? Miért nem kötöd újra? Akkor talán valamivel olcsóbb lenne...

(#4424) Tomcsi33 válasza Intruder2k5 (#4423) üzenetére


Tomcsi33
tag

Miért kötném újra, hiszen többször is elmondták, az ár nem változik. Nem fogok hűséget aláírni, amig ilyen marad a net.

(#4425) Intruder2k5 válasza Tomcsi33 (#4424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezt valóban elmondták, mi több le is volt írva az értesítésben amit váltás előtt kaptunk, és nekem például nem is változott! Viszont mivel a UPC-s árak akkor is jobbak, én inkább aláírtam, így most a Rubis 11500-ból lett 9200, de jött még hozzá a digital gold tv csomag, vagyis olcsóbban kapok több szolgáltatást... Nálam is vannak vele gondok, de amíg nincs jobb, addig úgysem tudsz mit tenni! Ha jönne mondjuk a DIGI, akkor lépnék én is, mert azoknak még jobb áraik vannak, gyorsabb netük, stb... De egyelőre még vagy 15km-re vannak tőlünk!

(#4426) Tomcsi33 válasza Intruder2k5 (#4425) üzenetére


Tomcsi33
tag

Hát igen, a digi, az jöhetne :) Én írtam nekik hogy mikor jönnek gödöllőre, de semmi válasz :(

(#4427) Intruder2k5 válasza Tomcsi33 (#4426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem Gödöllőn már ott vannak, csak kérdés Te melyik részen vagy! Keresd meg poli27-et, hátha tud mondani Neked konkrétumot ez ügyben...

(#4428) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

valaki meg tudja nekem mondani, hogy a társasházi kedvezmény az mi is pontosan?

elvileg van a panelnak ilyen kedvezménye ahol van albi, és gondolkoztam, h lecserélem a DIGIt (CI kártya végett) de alap esetben drágább az UPC...

más: olyat lehet, hogy van egy előfizetésem egyik városban, és a másikban is akarom, és az egyikben lévő CImet elviszem a másikba?
remélem érthető voltam :))

(#4429) club1 válasza CoolBoy323 (#4428) üzenetére


club1
veterán

Szűretlen, kártya nélküli rendszert akarsz lecserélni szűrt kártyásra. Ez miért is jó neked azon kívül hogy sokkal többet kell a két helyen fizessél?

(#4430) CoolBoy323 válasza club1 (#4429) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mit szűrök?? :o ezt nem értem...

én úgy gondoltam, h most itthon CI van a TVben... na és én ezt ha felvinném, akkor annyit fizetnék érte, mint most (1000HUF kb azt hiszem) mert már van egy STB

szal az 1k olcsóbb lenne mint a DIGI ami most van...

(#4431) club1 válasza CoolBoy323 (#4430) üzenetére


club1
veterán

1000 Ft a HD havidíja, de az mellé még fizetni kell a havidíjakat is. Azaz a másik városban is kell legyen egy x ezer Ft-os upc előfizetésednek lennie ahhoz, hogy CI kártyáról beszélj. Önmagában az 1000 Ft-os HD előfizetés nem érhető el, az opciós díj.

[ Szerkesztve ]

(#4432) CoolBoy323 válasza club1 (#4431) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

írok privit, és leírom magyarul :)

:R

(#4433) HofiZoli válasza Tomcsi33 (#4422) üzenetére


HofiZoli
senior tag

14K?? Érdekes.. 120-as net, Digital Gold+HD-s kártya+HBO maxpak+európa csomag sincs ennyi.. Valamit benéztél.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4434) STC Speed


STC Speed
őstag

Ma jó volt a net,egész nap,lehet javítgattak valamit,mára is volt karbantartás.
Lesz még több....

(#4435) Tomcsi33 válasza STC Speed (#4434) üzenetére


Tomcsi33
tag

Ma nálam is jó volt, kint volt a szerelő, de mivel nem talált hibát, el is ment.

Igen, 14 k a net, mondták is, hogy valami tévedés lehet. Várom a válaszukat.

(#4436) Acheron válasza HofiZoli (#4433) üzenetére


Acheron
őstag

Jah, FP120 + DG + HD Box + SD card +Tel silver, na ez pont 14. Egy sima net nem lehet ennyi, biztos benézés.

Más:
Kicserélték a modemet Cisco EPC 3925 -re (Eddig Cisco EPC 3212 + Netgear N-300, VNR 2000 voltak).
A 120 -as net sebessége ezzel az eddigi 70 - 74 Mbps -ról 84 Mbps -ra emelkedet.
Ez jobb, mint eddig, de azért elég messze van a 120 -tól... :((
A wifit még ellenőriznem kell, hogy nőtt -e a hatótávolsága.

(#4437) Tomcsi33 válasza Acheron (#4436) üzenetére


Tomcsi33
tag

Mint már írtam, nem néztem be :) Azért olvasni még tudok :) De azt is írtam hogy valószinűleg ők tévedtek, sőt biztos. Ne írjátok nekem megint hogy benéztem :DD

(#4438) Acheron válasza Tomcsi33 (#4437) üzenetére


Acheron
őstag

Nem is arra gondoltam, hogy te nézted be :DDD :N :R

(#4439) Tomcsi33


Tomcsi33
tag

Na most megint meszakadt, és ezek voltak az értékek, amikor épp nem volt net, ez vajon jó ?

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 1.5 dBmV 40.6 dB
Channel 2: 0.1 dBmV 40.3 dB
Channel 3: 0.9 dBmV 40.0 dB
Channel 4: 1.2 dBmV 39.9 dB
Channel 5: 1.7 dBmV 40.3 dB
Channel 6: 1.4 dBmV 40.3 dB
Channel 7: 1.3 dBmV 39.9 dB
Channel 8: 0.9 dBmV 39.9 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 49.3 dBmV
Channel 2: 48.3 dBmV
Channel 3: 51.0 dBmV
Channel 4: 49.3 dBmV

(#4440) Tomcsi33 válasza Acheron (#4438) üzenetére


Tomcsi33
tag

Akkor jó :) úgy értettem hogy Én néztem be :) Akkor bocsika :)

(#4441) kabelmania27 válasza Tomcsi33 (#4439) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók a jelszint értékek.

(#4442) Tomcsi33 válasza kabelmania27 (#4441) üzenetére


Tomcsi33
tag

Köszi. De akkor miért szakad meg ? És miért nem volt net ? Ez számomra kicsit nehzen érthető :(

(#4443) kabelmania27 válasza Tomcsi33 (#4442) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet túlterhelt az a körzet modem próbál kevésbé terhelt frekikre átállni, ezért veszed észre a szakadást. Karbantartás után jobb lesz a net azon a környéken.

(#4444) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, létezik arra logikus és érhető magyarázat, hogy esetenként, mint pl. ma este is - miért tudok 2-3 MB/s-el letölteni, viszont mindemellett csak kurva lassan böngészni?

Nem, nem vagyok ostoba, a letöltés csak pár percig ment, a böngészés viszont órák óta alig vonszolja magát bármilyen oldalt néznék.

[ Szerkesztve ]

(#4445) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg az eltelt mintegy fél év alatt, erről nincs valakinek valami újabb infója?

(#4446) Acheron válasza Acheron (#4436) üzenetére


Acheron
őstag

Wifi hatótáv nem lett nagyobb, mint korábban a Netgear routerrel, de a modem sebesség határozottan nőtt a cserével, már belefutott a 90 Mbps tartományba.
A szerelő szerint 120 sose lesz, és valószínűleg az lesz a UPC válasza, ha panaszkodom, hogy a garantált sebesség bőven megvan. :Y

Elgondolkodtam, hogy ha a hirdetett sebesség 120, de a garantált 30, akkor ajánlhatom -e a UPC -nek, hogy bár elfogadom a hirdetett árat (6100 HUF), de garantálni csak 1525 kifizetését tudom havonta... :DDD

(#4440) Tomcsi33: :R

(#4447) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#4445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyenlőre se híre, se havnva az emelésnek de ha lesz valami akkor az pár órán belül úgy is be lesz linkelve.
T-Home-os topic-ban állandóan téma az emelés de eddig még soha nem lett belőle semmi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4448) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#4447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már a honlapon megjelenik, akkor igen, nyilván be lesz ide linkelve, de én inkább úgy értettem a kérdésem, hogy valami belső, nem hivatalos infója esetleg ha van róla valakinek! Bár tisztában vagyok vele, hogy erre kicsi az esély, mert még ha olvassa is ilyen ember, nem valószínű, hogy közzéteszi, de azért megkérdeztem, ki tudja... :)

(#4449) modi


modi
tag

Indul a UPC világmegváltó tévés projektje

"Hosszú várakozást követően bevezeti kínálatába a Horizon médiaelosztót kínálatába a UPC. A cég a héten jelenti be a szolgáltatás rajtját, Magyarországra azonban idén biztos nem érkezik meg a teljesen megújult kezelőfelülettel és számos új szolgáltatással kecsegtető eszköz."

(#4450) galmat válasza kabelmania27 (#4421) üzenetére


galmat
aktív tag

Ma helyreállt az 50 Mbit. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.