Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Tomcsi33 válasza blueT (#4650) üzenetére


Tomcsi33
tag

Igen, ez a 3-4 hét pontosan azóta van, amióta átvették a Rubicomtól. Nálunk már vagy 6-szor voltak kint, ha nem többször.
Megmondom őszintén, nem értek a technikai részéhez, de az hogy coaxon jön minden, az szerintem igenis rossz.
Utána fogok annak is nézni hogy szabályos-e hogy csak két szolgáltató van Gödöllőn, mert a rubicom még mindig itt van, de csak valami mikro netet adnak.
Megint csak a pénzről szól az egész, az előfizetők meg le vannak szarva :(

(#4652) HofiZoli válasza Tomcsi33 (#4644) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Azért ezt így nem jelenteném ki.. 120 Mb, éjjel-nappal...

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4653) Intruder2k5 válasza STC Speed (#4649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát én elhiszem,hogy a rubicomosok miatt lett leterhelve,de akkor minek erőltetik az átállást,ha nincsenek készek.

Ez így nem lehet igaz, mert a RubiCom-nak is volt x sávszélessége a bix-ről, ami a felvásárlással, az előfizetőkkel együtt a UPC-hez került, vagyis sávszélességet is kaptak velünk együtt! Amúgy nálunk is nagyon sokszor sz@r a net (meg a tv és a telefon is), de most a napokban kivételesen jó... (kipp-kopp)

[ Szerkesztve ]

(#4654) Tomcsi33 válasza HofiZoli (#4652) üzenetére


Tomcsi33
tag

Nem 120, hanem 80/80. És ha hiszed, ha nem, nem volt velük gond. se éjjel, se nappal. A 3 év alatt egyszer volt rossz, és akkor felhívtak hogy elvágtak egy kábelt, ezért nincs net. Hát a UPC-től eddig egyszer sem hívtak fel hogy miért nincs net.

Intruder2k5, Te hol laksz hogy ennyire szar a Rubicom ?

(#4655) Tomcsi33 válasza Intruder2k5 (#4653) üzenetére


Tomcsi33
tag

Bocsika, félreértettem, nálad is a UPC a rossz. Bocsi. :U

(#4656) Intruder2k5 válasza Tomcsi33 (#4654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki mondott itt olyat, hogy sz@r (volt) a RubiCom? Én a UPC-ről beszéltem! Mivel RubiCom már sehol nincs, így természetesen én is átkerültem a UPC-hez!

(#4657) Tomcsi33 válasza Intruder2k5 (#4656) üzenetére


Tomcsi33
tag

Igen, közben rájöttem, írtam is hogy bocsi :)

(#4658) Intruder2k5 válasza Tomcsi33 (#4657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg láttam is, csak én is közben írtam a hsz-t! Na de mindegy, ezt már ne ragozzuk tovább... :)

Ment egy PÜ is közben!

(#4659) georges1001 válasza Tomcsi33 (#4640) üzenetére


georges1001
csendes tag

Ugyanez a hiba jelentkezett nálam is. Bejelentésemre egy korrekt UPC-s szerelő sikeresen behatárolta a hibát és javította, azóta rendben.
Az ok: A hálózatot a fibernet építette ki (Bp XXII), az oszlopon beltéri lelazult F csatival. A hiba általában nedves időben kezdődött és ahogy kezdett száradni, úgy javult a két csatorna.Szkópon jól kivehető volt a zavarjel, ami a két csatornát szétzilálta.
A javítás egy krimpelt kültéri F csati volt.
Sok sikert!

(#4660) HofiZoli válasza Tomcsi33 (#4654) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Te ezt állítottad: A UPC 100 éves technikát használ, és szar !!!!!!!!!!!!!!!!
Én meg azt, hogy nálam hibátlan és éjjel nappal max sebesség 7ms körüli pingekkel.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4661) blueT válasza Tomcsi33 (#4651) üzenetére


blueT
csendes tag

Nálunk meg az RTL klub tegnap este 20-23 között nézve időnként megint kockásodott, ciccent. Volt, hogy bejött a kék képernyő, amin arra szólít fel, hogy nézzem meg a csatlakozásokat.
Most reggel meg eddig teljesen jó a kép, hang az RTL-en. Lakáson belül, lépcsőházban senki, semmihez nem nyúlt. Az én bekötésemet már korábban ellenőrizték, csavaros csatikat meghúzták.

Net is szakadt (index.hu-t pingettem):
2012/09/18 22:16:24-22:29:40

Ma reggelre a modem Transmit Power Level felment 51-ről 57 dBmV-re, vagyis határon van. Amúgy épp a szerelőt várom...

(#4662) kabelmania27 válasza blueT (#4661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mennyi a modem vételi szintje?
A koax milyen osztókkal van elosztva?
Nézd meg a box jelszintjét, menü 1789, ezután nyomd meg egymásután többször a page downt, ha kész a frekivizsgálat a down up gombokkal tudod az eredményt megnézni, kilépés up/menü/upc/back gomb.

[ Szerkesztve ]

(#4663) blueT válasza kabelmania27 (#4662) üzenetére


blueT
csendes tag

1 db TELESTE márkájú kettes splitter van rajta, amit az UPC a csomagban küldött.

(#4664) kabelmania27 válasza blueT (#4663) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az jófajta splitter azzal nincs probléma.
Lehet, hogy az erősítőn kellene feljebb tekerni a visszirányt.

[ Szerkesztve ]

(#4665) blueT válasza kabelmania27 (#4662) üzenetére


blueT
csendes tag

Receive Power Level: 1.7 dBmV
Transmit Power Level: 57.0 dBmV
Signal to Noise Ratio: 36.3 dBmV

A MediaBox jelminősége 16 TSID-ből változó db számúnál mutat 100%-t (általában 2-4 db, ezek TSID-je sem mindig ugyanaz). Elég neki, ha egy TSID 100%-on van? Ha egyet használ, honnan tudom, melyiket?

(#4666) kabelmania27 válasza blueT (#4665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha az a freki gyenge, amelyiken pl az Rtl Klub van probléma lesz a vétellel.
Itt meg tudod nézni melyik frekin melyik adások jönnek.
Modem jelszintjét így nézd meg:
http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználó név admin, jelszó W2402 ok gomb, majd ugyanezeket beírod acces level maxérték ok, utána 192.168.100.1 signal fül

(#4667) blueT válasza kabelmania27 (#4666) üzenetére


blueT
csendes tag

Köszi, megvan az RTL Klub: 354 MHz. Viszont a frekvenciavizsgálatnál csak a TSID van feltüntetve, ott láttam a korábban írt minőségi értékeket, frekvencia ott nincs kiírva. Magáról a csatornáról szerintem csak ez után ír (QAM-csatorna státusz), ott jelenleg a jel-zaj arány 39mdB.

Nekem EPC2203 modemem van, a Signal fülön csak azok a dBmV-k vannak, amit már #4665-ben is írtam.

(#4668) kabelmania27 válasza blueT (#4667) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos nem frekit ír ki, de így is meg lehet állapítani kb milyen a jelszint a boxnál.
Ha feljebb tekerik az erősítőt a lépcsőházban csökkenni fog az adási szint és így nem fog megszakadni a net.

[ Szerkesztve ]

(#4669) kabelmania27 válasza blueT (#4667) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Volt nálad szerelő?

(#4670) blueT válasza kabelmania27 (#4669) üzenetére


blueT
csendes tag

Volt modemcsere és szerintem az erősítőn (ami egy másik lépcsőházban van) is állítva lett valami. Még lesz F csati csere is a lépcsőházi dobozban. Érdekes, hogy most teljesen másik GW-re kerültem. Ezt 8-11 ms körül tudom pingetni terhelés nélkül. Az esti műsor még nem tudom mi lesz :)

Model: Cisco EPC3208

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 7.1 dBmV 39.0 dB
Channel 2: 4.7 dBmV 38.2 dB
Channel 3: 5.7 dBmV 38.2 dB
Channel 4: 6.8 dBmV 38.3 dB
Channel 5: 7.5 dBmV 38.9 dB
Channel 6: 7.3 dBmV 38.7 dB
Channel 7: 7.1 dBmV 38.4 dB
Channel 8: 6.5 dBmV 38.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 39.5 dBmV
Channel 2: 38.8 dBmV
Channel 3: 44.0 dBmV
Channel 4: 40.5 dBmV

(#4671) kabelmania27 válasza blueT (#4670) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tökéletesek az értékek, a digitális adásoknak is jól kellene menniük.
Nézd meg változtak e a délelőtti értékekhez képest jelszint értékek a boxnál

[ Szerkesztve ]

(#4672) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, pár napja furcsa az analóg kábeltv adása, a kép minden csatornán csíkos, de nem a rossz vétel féle csíkos, hanem inkább olyan, mintha interferencia lenne.

A háromból két tv-n jelentkezik (a harmadik most nincs a lakásban, szóval azon nem tudom megnézni, a leágazás az olyan, hogy bejárati ajtó, kettes, amiből az egyik a harmadik tv, a másik pedig elmegy a modemig, majd onnan egy tv-be, onnan pedig a másik tvbe).

Net és telefonnal minden rendben.

Ami változás volt a napokban, hogy egy nagy szekrénysor lett szanálva, ami mögé volt bedobva a koaxkábel (második szál, ajtó és modem közötti rész), viszont direkt vigyáztam bontáskor, hogy a kábelnak ne legyen baja, illetve most meg is néztem, és nincsen rajta törés.

Itt egy kép, amin úgy ahogy látszik a dolog (élőben zavaróbb).

Itt egy mostani jelszint, és összehasonlításképpen egy márciusi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4673) Intruder2k5 válasza Zirowe (#4672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A le irányú jelszinted valamelyest csökkent, de tűréshatáron belül van még vastagon... A visszirány viszont nagyon magas, eléggé erőlködik a modem, hogy fenntartsa a kapcsolatot!

(#4674) Zirowe válasza Intruder2k5 (#4673) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig mondom, a nettel semmi baj, 2,8-2,9-el megy a 25ös kapcsolatom.

Amikor bekötötték a harmadik tv-t, már akkor mondták, hogy alacsony szint, de kb nem csinált vele semmit a srác.

Egyedül ami problémás most, az a tv.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4675) Intruder2k5 válasza Zirowe (#4674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szerintem sem jelszint probléma, analóg tv esetén, inkább interferencia! Rendezkedéskor nem lett véletlenül 220-as hosszabbítóval összetekerve, vagy egymásra dobva a koax kábel?

(#4676) Zirowe válasza Intruder2k5 (#4675) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A már meglévő elrendezésen kb nem változott semmi, úgy van, hogy a bejárati ajtótól a modemig kb három szobán keresztül megy a kábel, a változás az első szobában történt, de ott eddig sem volt semmi más kábel, most sincs (főleg, mert az a rész most üres, várja az új szekrényt).

Ami volt eddig mellette: egy "halott" coax, fiú csatlakozóval, ami csak úgy lifegett a semmibe+egy áram hosszabbító, ami évek óta nem volt használva és a konnektorba se bedugva.
Ezek is szanálva lettek, kábelhez azon a részen semmi sem ér, és törés sincs rajta.

Mindjárt megnézem megint jobban. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4677) Zirowe válasza Zirowe (#4676) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, most megpróbáltam az is, hogy az összes fogyasztót lekapcsoltam, ami a modemtől a tv-ig van, és amivel találkozhat a kábel (ezek eddig is itt voltak), és változatlan.

Amire még esetleg gondolni tudok, hogy a csatlakozó, amire a modem dugva van le lett cserélve egy túlfeszültség és villámvédőre, de nem hinném, hogy ez bezavarhatna, vagy mégis?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4678) Intruder2k5 válasza Zirowe (#4677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én sem hiszem... Sajnos egyéb ötletem azonban nincs! Azt tudom javasolni, ha megoldható, hogy fogd meg a legkisebb tv-t, vidd a bejárati ajtóhoz, és az első osztó elé kösd be egy próbára, tehát közvetlenül a bejövő kábelre! Ehhez kell egy F toldó, meg gondolom 1-2 méter kábel, és kész! Ha így is rossz, akkor 1221, ha meg nem, akkor "a hiba az Ön készülékében van!"

[ Szerkesztve ]

(#4679) Zirowe válasza Intruder2k5 (#4678) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A legkisebb a harmadik lenne, az hétvégén jön fel, viszont, mint írtam, neki saját elágazása van, nem elég azt tesztelni?

És amúgy az alacsony jelszínt ellen nem tudnak csinálni vmit?
Ez hosszabb távon nálam észrevehetően miben nyilvánulhat meg, ha marad így?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4680) Intruder2k5 válasza Zirowe (#4679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már ott is jó lesz a kép, akkor elég ott is tesztelni, mert akkor tudod, hogy a hiba a másik ágban van! Viszont, ha ott is jelentkezik a csíkozódás, akkor ebből még nem tudhatod 100% biztonsággal, hogy az első osztó előtt, közvetlenül a belépésnél is rossz lenne-e vajon...?! Egy próbát tehát megér az is...

A jelszintért meg elnézést kell kérnem, benéztem a két képet (mostani és márciusi)! Bár akkor sem volt gyenge a jel, csak az adás volt túl erős (57dBmV), de mostanra ez is jó lett, a 49 már normális!

(#4681) Zirowe válasza Intruder2k5 (#4680) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Értem, akkor ez mindenképpen vagy belső vagy lakáson kívül probléma.
Majd a másik tv-vel okosabb leszek kicsit.

Köszi szépen a segítséget. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4682) Intruder2k5 válasza Zirowe (#4681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és másképp sajnos nem fogod tudni behatárolni...

Szívesen!

(#4683) STC Speed


STC Speed
őstag

Ma jöttek a lépcsőhűázba csinálnia netet maguktól!

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -0.1 dBmV 39.3 dB
Channel 2: 0.9 dBmV 40.0 dB
Channel 3: 0.9 dBmV 39.7 dB
Channel 4: 0.9 dBmV 39.4 dB
Channel 5: 1.0 dBmV 39.9 dB
Channel 6: 0.3 dBmV 39.7 dB
Channel 7: 0.1 dBmV 39.5 dB
Channel 8: 0.4 dBmV 39.7 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 44.0 dBmV
Channel 2: 38.9 dBmV
Channel 3: 40.7 dBmV
Channel 4: 39.4 dBmV

Ez jónak számít?:D
Most a net 100 mb ot tud a speedtest.net szerint.

(#4684) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Problémám a következő:

Hibaüzenet: a smart kártyához rendelt ország nem egyezik a beállítottal.

Ezért Humax HD beltéri egységem állandóan frissíti magát és Czeh, FREESAT-ra áll be alapból.
Én rámegyek gyári beállítások visszaállítására ( kód 0000) újraindul, beállítom országnak: magyar,majd másnap megint frissül automatikusan és czeh-re áll be. Telefonba ügyintéző5x igérte frissítik: jó lesz.
Semmi változás. Erre a gyári beállítás visszaállítására is magamtól jöttem rá, meg a négy 0-ra. Már gondolkoztam rajta hogy panaszt teszek aztán visszamondom az egészet a *csába. Pénteken szerelték be, 1db beltéri van, végül azt mondták keressek fel szerelőt. ÉN? hát én bejelentem a hibát, oldják meg. Még annyit fogok jelezni hogy a számlázást onnétt indítsák, amikortól normálisan működik a rendszer.

Arra tudok gondolni hogy a smart kártya nem jó ? czeh ??

(#4685) STC Speed


STC Speed
őstag

Mostmár 120 at tud a net!!

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 2.6 dBmV 39.5 dB
Channel 2: 3.6 dBmV 39.6 dB
Channel 3: 3.7 dBmV 39.8 dB
Channel 4: 3.6 dBmV 39.5 dB
Channel 5: 3.5 dBmV 39.9 dB
Channel 6: 2.9 dBmV 39.6 dB
Channel 7: 2.8 dBmV 39.4 dB
Channel 8: 3.0 dBmV 39.5 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 45.2 dBmV
Channel 2: 44.9 dBmV
Channel 3: 50.2 dBmV
Channel 4: 46.2 dBmV

(#4686) kabelmania27 válasza STC Speed (#4685) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dejó:)
Jók az értékek.

(#4687) Tomcsi33 válasza HofiZoli (#4660) üzenetére


Tomcsi33
tag

Hát akkor Te egy szerencsés ember vagy :)
Nálunk tegnap voltak kint megint, mert a tv-adás továbbra sem jó.
Természetesen ismét nem tudták megcsinálni.
Ha nem a technikájuk a szar, akkor viszont a szerelők nem éretenek hozzá, ez a két változat lehetséges csak akkor.
Ugyanis Rubicomnál ilyen nem volt soha.

(#4688) Tomcsi33


Tomcsi33
tag

Még annyi, a tegnapi szerelő azt mondta, azért kockásodik az adás, mert a box digitális és túl érzékeny, a másikon meg azért jó, mert az analóg :)
Nevetséges :))
Akkor kirakok egy sima antennát a ház tetéjere és minden jó, nem kell ilyen digitális szar :)
Ezek hülyének nézik az embert.
Azért rossz, mert a box túl érzékeny :)))

(#4689) Gubek-Einste válasza #81556480 (#4684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a kábeles UPC topicja, a műholdast ITT találod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4690) STC Speed


STC Speed
őstag

Egész nap csinálták a netet:
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 7.9 dBmV 40.3 dB
Channel 2: 8.2 dBmV 39.9 dB
Channel 3: 8.2 dBmV 39.9 dB
Channel 4: 8.2 dBmV 39.9 dB
Channel 5: 7.9 dBmV 39.8 dB
Channel 6: 7.6 dBmV 39.9 dB
Channel 7: 7.5 dBmV 39.8 dB
Channel 8: 7.3 dBmV 39.6 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 47.5 dBmV
Channel 2: 45.7 dBmV
Channel 3: 48.2 dBmV
Channel 4: 46.4 dBmV
:C

(#4691) Gubek-Einste válasza STC Speed (#4690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szép erős jelszintek és az SNR is kiváló.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4692) kabelmania27 válasza STC Speed (#4690) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók a jelszint értékek.

(#4693) STC Speed válasza kabelmania27 (#4692) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi!

(#4694) HofiZoli válasza Tomcsi33 (#4687) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Sajnálom hogy nálad ilyen trágya, csak azt szerettem volna érzékeltetni hogy nem mindenhol rossz.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4695) blueT válasza Tomcsi33 (#4688) üzenetére


blueT
csendes tag

A változatosság kedvéért tegnap este óta stabilan nincs nálunk Internet (modem scanning státuszban), a digit TV használhatatlan (a jelminőség 30%, jelerősség 80% körüli), az analóg TV csupa csík. Legalább most stabilan rossz, gondolom ezt könnyű javítani :) Szerelőre várva...

(#4696) Intruder2k5 válasza blueT (#4695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valahol nagyon nagy gebasz van a UPC-nél, mert rengeteg a probléma!

(#4697) blueT válasza Intruder2k5 (#4696) üzenetére


blueT
csendes tag

Még nem jött a szerelő, de már magától visszajött az Internet és a digit TV is kezd éledezni:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 11.1 dBmV 34.9 dB
Channel 2: 9.3 dBmV 34.0 dB
Channel 3: 9.4 dBmV 33.8 dB
Channel 4: 10.7 dBmV 34.5 dB
Channel 5: 11.5 dBmV 35.5 dB
Channel 6: 11.2 dBmV 34.8 dB
Channel 7: 11.2 dBmV 34.9 dB
Channel 8: 10.7 dBmV 34.6 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.3 dBmV
Channel 2: 42.0 dBmV
Channel 3: 46.3 dBmV
Channel 4: 43.0 dBmV

Az SNR 30-körülről indult. Pingetés közben váltakozva vannak 10 és 400 ms körüli értékek.

A digit TV minősége reggel 30% körülről 50-60% körülre tornázta fel magát.

Ötlet? Nagyon gyanús, hogy hőmérséklettel, lecsapódott párával is kapcsolatos lehet a probléma. Az erősítőnk a másik lépcsőházban van, tetőn is körbe kell valószínűleg nézni. Valaki tudja, hogy egy 4 emeletes lakótelepen kb. hány házra jut 1 üveg? Milyen topológiát használnak?

[ Szerkesztve ]

(#4698) #81556480 válasza Gubek-Einste (#4689) üzenetére


#81556480
törölt tag

:R Köszi, nem tudtam.

(#4699) kabelmania27 válasza blueT (#4697) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet zajos a hálózat, ilyen vételi szint mellett lehetne 40 az SNR, azért jobb a digitális, mert erősebb a jelszint.
Négy emeletes házban voltam albérletbe, közel volt a fejállomás, házról házra ment a koax, változó hány előfizetőre jut egy nod. Pár utcával odébb családi házas övezetben lehet látni optikai kábelt. Amikor bevezették a fiberpower csomagokat közelebb vitték az optikát az előfizetőkhöz.

[ Szerkesztve ]

(#4700) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Sziasztok!

A havidíjamat növelték 6100Ft-ról 6340-re. Ezzel nincs is probléma, lejárt a határozott idejű hűségem. Idézem: "Jelenleg határozatlan idejű szerződés keretében biztosítjuk Önnek a fiber power 120 internet szolgáltatátást, továbbra is kedvezményes, 6339,84 Ft-os havidíjért."

Ha én szeretném továbbra is határozott idejű hűségben igénybe venni a netet(egyelőre nincs jobb alternatíva), akkor egyrészt visszaugrik az amúgy "kedvezményes" havidíjam 6100Ft-ra? Illetve ezt interneten lehet intézni vagy feltétlen telefon(1221) vagy személyesen kell?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.