Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Drakenet007


Drakenet007
csendes tag

Sziasztok,
Míg Fiber Power 25-öm volt a http://192.168.100.1/gscan.asp oldalon keresztül távolról restartolni tudtam a modemem, felmentem Fiber Power 50-re és kaptam egy Cisco EPC 3208 modemet, ha belpek a konfig felületre üres login/pwd párossal nem tudok restartolni. Van rá lehetőség?

Drakenet

(#4152) Iginotus


Iginotus
őstag

Nu eljött az este pingek az összes frekik szarok :(

És még a skype is ledobál és akad!
Budapest 11. kerület Galamboc utca...
Jelenleg keresek valami LAN szolgáltatót a környéken.

Kíváncsiságból megnéztem a végét:

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4153) Gubek-Einste válasza Drakenet007 (#4151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs, ha kértél volna HGW-t (EPC3925) akkor abban lenne restart lehetőség.
Miért akarod restartolni a modemet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4154) Handball94


Handball94
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemsokára beköttetem a digitális tévét én is, azonban falon van az a tévé, amire kötném rá a boxot, viszont oldalán van usb és HDMI csatlakozó, az utóbbi a lényegesebb. Hallottam már HDMI-s boxokról, lehet ilyet kérni a UPC-től? Számolnak érte fel valamilyen plusz bérleti költséget? Mik a tapasztalatok ?

(#4155) Gubek-Einste válasza Handball94 (#4154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz, hogy HDMI-s box-ot kapjál elő kell fizetned HD csomagra is, van lehetőség DVR funkció mellett is igénybe venni a HD csomagot. A HD csomag ára havi +1k, ha kérsz még DVR-t is akkor +2k.
Pontosan mit értesz tapasztalat alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4156) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#4155) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyszer valaki írta, hogy lehet hdmi-s boxot kérni csak nincs reklámozva.
Ha Invitelnél lehet kérni UPC-nél is lehet hogy még van ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#4157) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#4156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az régen volt de akkor is havi +1k volt de amióta lehet kérni DVR nélkül is HD-t azóta nincs külön SD HDMI box.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4158) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#4157) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hd képes készülék megléte esetén érdemes kérni a hd csomagot.:)

[ Szerkesztve ]

(#4159) Handball94


Handball94
aktív tag

Értem, tehát +1 ezres a HDMI-s box, érdekes.
A digi bezzeg miután megbüntették észbekapott és lecserélte mindenkiét aki kérte.. :)
http://www.hwsw.hu/hirek/45939/digi-kft-digitalis-muhold-teve-gazdasagi-versenyhivatal.html

(#4160) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#4155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ha szerencséje van, akkor lehet most ingyen kap, én is a múlt héten rendeltem, és kaptam meg, de SD helyett HD BOX-ot kaptam, ingyen és bérmentve, készlethiányra való hivatkozással! Persze HD adások nélkül...

(#4161) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#4160) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én csak a hivatalosan eddig kiadott box/csomag párosokat ismerem, természetesen lehet ettől eltérés.
Én kezdet kezdetén először kaptam egy Pace-t (akkor még nem volt belőle HD változat, anno 2008) majd egy hét után váltottam SD DVR-ra és jött a szürke Thomson (fekete még nem volt). Három évi megfeszített munka után a box úgy döntött nyugdíjba meg és jött helyette egy fekete Thomson, még aznap kapott munkatárs gyanánt egy Cisco-t is (sajnos a pasasnál nem volt Philips pedig inkább azt szerettem volna).

Amiket én ismerek:
SD (Bronz vagy Gold): Pace SD
SD DVR: szürke vagy fekete Thomson
HD: Pace HD
HD DVR: Cisco vagy Philips

Kipróbáltad már a Videótárat amióta meg van a box? Ha még nem akkor tedd meg, sok az ingyenes tartalom.
Tudnál dobni egy képet a box-ról?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4162) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#4161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a box, amit Te is linkeltél!

Nem próbáltam a videótárat, de jelenleg nem is vágyom rá, TV-t is alig nézek! Majd este híradót talán...

(#4163) Iginotus válasza kabelmania27 (#4124) üzenetére


Iginotus
őstag

Mi történt, ha most ezt az oldalt nem érem el? Így nem tudom állítani a frekiket.. Valamit hegesztenek a háttérben de még mindig szar a ping.
Vazze és frissítették a firmware verzióját is..
Hardware version 1.1 lett.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4164) Intruder2k5 válasza Iginotus (#4163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Nekem 1.0. Lehet reboot-olni kellene a modemet! Majd később megpróbálom, most még gyerek is netezik.

(#4165) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Történt valami a hálózaton? Most össze vissza villog a modemen több led is. Eddig csak egy csinálta. :F Most egy idő után helyreállt de kicsit furcsa...

(#4166) Iginotus


Iginotus
őstag

Kihúztam bedugtam és visszament minden a régire 1.0 ásra ez normális? :D

Plug and Pray... :)

(#4167) Intruder2k5 válasza Iginotus (#4166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor már nem töröm magam az újraindítással... :)

[ Szerkesztve ]

(#4168) khorvat válasza Handball94 (#4154) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha van CI+ foglalat a TV-den én kipróbálnám a mediacardot a helyedben, esetleg írd be a TV-d pontos típusát lehet vki már próbálta!
Amit a mediacarddal buksz az a videótár, amit nyersz az több hely kevesebb távirányító a lakásban és kevesebb áramfogyasztó!

(#4169) Intruder2k5 válasza khorvat (#4168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy 70cm-es CRT TV-m van, se Media Card, se egyéb csilivili nincs, és nem is érdekel! Nagyon keveset TV-zek, és erre nekem az analóg TV is teljesen megteszi, csak és kizárólag azért van digitális csomagom (is), mert így tudtam némileg csökkenteni a RubiCom-tól megörökölt havidíjat! Ebből kifolyólag ugyanúgy nem hoz lázba a médiatár sem, ha van valami jó film a TV-be, akkor megnézem ott, ha konkrétan érdekel valami akkor letöltöm, de ez is ritka mint a fehér holló... A TV-ben én híradót nézek, barátok köztöt, a boxot párom használja néha, a "női csatik" miatt! Sorozat plus, story 5, stb...

[ Szerkesztve ]

(#4170) khorvat válasza Intruder2k5 (#4169) üzenetére


khorvat
senior tag

Értem én amiket írsz, de nem is a te hsz-edre írtam a mediacardot!:)

De szépen levezetted neked miért is nem lesz mediacardod.
Késő van már én is csak pislogtam, hogy akkor ez most az UPC vagy az Asus fóruma, mert utóbbiban voltál inkább ismerős guru!

(#4171) Intruder2k5 válasza khorvat (#4170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhh, valóban! Tényleg késő volt, már én is alig láttam ki a fejemből, sorry! :)

Mivel a UPC májusban felvásárolta az eddigi kábelszolgáltatónkat, a RubiCom-ot, így most már itt is előfordulok.

(#4172) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

50/5

[ Szerkesztve ]

(#4173) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#4172) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mérési hiba! Nekem nem oly régen, egyik este ilyeneket dobált...

(#4174) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#4173) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda


(#4175) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#4173) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda


Itt csak egy feltöltési frekit használ a modem, korábban négy letöltési volt használatban egy ideje nyolc:)

(#4176) modi


modi
tag

Mobilszolgáltatást indít a UPC Magyarországon!

"Ismét bővülhet a magyar mobilpiac, a kábeles szolgáltatásokkal rendelkező UPC rövidesen piacra lép saját mobilszolgáltatásával. A konkrét részletekről várhatóan a jövő héten számol be a szolgáltató."

forrás Hwsw

(#4177) Handball94 válasza khorvat (#4168) üzenetére


Handball94
aktív tag

LG 50PJ550 a tv-m típusa

(#4178) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok. Őrbottyánban analógon megint mért van csak hangja a Historynak?? :O :O Szerda óta..

(#4179) Intruder2k5 válasza funkygee (#4178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem csak Őrbottyánban van így! Bár én nem nézem azt a csatornát, de most meglestem, és nálam még hang sincs, csak sima fekete kép! De az MTV ugyancsak fekete...

(#4180) Handball94 válasza Handball94 (#4177) üzenetére


Handball94
aktív tag

Valaki tud segíteni? Vajon kompatibilis a UPC- mediacard ezzel a tv típussal? (LG 50PJ550)

(#4181) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Cisco 8685dvb (UPC) dekóderem 2 kártyával, de bármelyiket is rakom bele, nem fogadja el. Van megoldás arra, hogy átugorjam a kártyaellenőrzést és használhasam pl. multimédia lejátszóként?

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#4182) Gubek-Einste válasza ScrapUnit (#4181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A STB a szolgáltató tulajdona
2; Nincs lehetőség másra használni mint amire a szolgáltató adta

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4183) khorvat válasza Handball94 (#4180) üzenetére


khorvat
senior tag

Mindenhol azt találom hogy CI a foglalatod az UPC kártya számára sajnos ez papíron nem jó, de egy próbát megér!
Minden esetre így a nem megy vele felé billen a mérlegnyelve!

(#4184) modi


modi
tag

Mobilinternet-szolgáltatást indít ma a UPC

Eldőlt: egyelőre csak mobilinternet szolgáltatást indít a UPC

"Betzalel Kenigsztein elmondta: a mobilpiacon első lépésként az adatszolgáltatással indít a cég, de a későbbiekben a hangszolgáltatással is megjelenik."

(#4185) Intruder2k5 válasza modi (#4184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor remélhetőleg a legközelebbi két hetes hiba idejére majd kipostáznak egyet valami futárral...

(#4186) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#4185) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reménykedni lehet de nem tartom valószínűnek, hogy kapni fogsz egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4187) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#4186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sem! Ezt csak úgy mondtam... Pedig igazán megtehetnék, amikor a másik szolgáltatás tartósan rossz! Valahogy úgy, mint régen amikor az Invitel azt mondta, hogy ha nem működik az ADSL szolgáltatás, akkor arra az időre díjmentesen lehetett használni a betárcsázós netet! :)

(#4188) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#4187) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem ugyan az kettő, betárcsázós net is ugyan azon dróton jött amin a xDSL így könnyű volt az alternatíva ajánlása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4189) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#4188) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez már nem az én bajom, hanem a szolgáltatóé! Tőlem aztán ajánlhat ugyanazon a dróton is másikat, csak működjön... :)

[ Szerkesztve ]

(#4190) oreganyad


oreganyad
csendes tag

Üdv!
Körülbelül 5-6 éve vagyok upc előfizető. Jelenleg 7500-at fizetek havonta a bronze csomagért, ami az új előfizetőknek már csak 6000. Hogy van az, hogy ilyenkor nem lesz nekem is olcsóbb? Kérni kell? Egyáltalán hagyják? Vagy mondjam fel, majd kössem be újra? Megjegyzem, amennyit most fizetek az még majdnem ugyanannyi mint a jelenlegi eggyel magasabb csomag ára (ami 7700 Ft). Vagy váltsak felfele?
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4191) Jim74 válasza oreganyad (#4190) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem válts felfelé.

(#4192) Iginotus


Iginotus
őstag

A pinges problémára itten volt a szerelő, és azt mondta, hogy ez bizony ez vacak hiba de volt már rá precedens. Ha egy hibás eszközt mediabox vagy modem akár egy hibás tv ami nem jól van müködik visszafelé zavart küld annak ez a következménye. már csak meg kéne találni, hogy ki az.
Erre annyit mondott, hogy ha zavar van felhívni őket telefonon, kérni a technikusokat, akiket meg kell kérni, hogy nézzék már meg a környéken a többi eszközt is ezt nagyon szépen kell kérni és vissza kell menni a zavart keltő eszközhöz.
Ezt fogom tenni ha kövire kijön a hiba.
Pl egy egész ház 10-18 ig nem tudod netezni mert egy hibás modem volt a hálózaton az egyik földszinti boltban ami 10-18 ig volt nyitva :)
Tehát vannak ilyenek, de iszonyat nehéz ezt kiszűrni. Viszont ami öröm ebben, hogy az illetőnek akinek rossz az eszköze annak is rossz a netje vagy a tvje és idővel ö is be fogja jelenteni ha észreveszi, ha nem akkor csak abban bízhatunk, hogy a szerelők kicserélik neki az eszközt bejelentés nélkül az én bejelentésemre.
Hamarosan felhívom őket a hibabakjelentéssel, ha megint előjön, mert éjjel nappal van ügyeletes technikus.
És ha így nézzük megoldhatja a problémát a felfelé váltás mert akkor egy jobb modemet kapok ami talán nem ennyire zajérzékeny :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4193) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Üdv urak!

Kérdésem az lenne,hogy másnak is szakadozik-e 15-20 percenként a net és pár másodperc után vissza is jön ??

Helyileg Szombathelyen vagyok,csak érdekelne,hogy esetleg más is tapasztalta-e ezt a hibajelenséget a mai napon.

A Trillian folyamatosan kijelentkezik és vissza, illetve a weboldalak betöltése is abbamarad nyilván mikor megszakad a net.

A válaszokat előre is megköszönöm,,,

:R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4194) Intruder2k5 válasza I.T.E.M (#4193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- A modem is reboot-ol?
- Nem lehet, hogy a PC a hibás?
- Esetleg vírus?
- Router hiba?

(#4195) I.T.E.M válasza Intruder2k5 (#4194) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Üdv!

Nem rebootol a modem,a belső hálózat megy,a gépek kommunikálnak egymással (ftp/samba/cifs) ami alatt a net egyszer csak eltűnik meg visszajön.

Nincs vírus sem,folyamatosan fut a KIS (kaspersky internet security) Friss adatbázissal és átvizsgált rendszerrel. Ma kezdte,eddig nem volt semmilyen ehhez hasonló hiba.

Ezért kérdezttem,hogy másnak is előfordult-e mert én hálózati hibára gyanakszom. Persze ez ugye nem biztos,hogy jelentkezik minden városban,ezért is írtam oda,hogy én Szombathelyi vagyok.

Egyébként a haver is fent van MSN-en (trillian kliens) és Ő is el eltűnik egyik pillanatról a másikra,viszont a többi ismerős nem lép ki. Ezután kb 30 sec múlva az én kliensem is kijelentkezik.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4196) Intruder2k5 válasza I.T.E.M (#4195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben viszont javaslom mielőbb hívd a 1221-et, vagy ÍRJ az ügyfélszolgálatnak, hogy induljon az a 72 óra...

(#4197) I.T.E.M válasza Intruder2k5 (#4196) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ja,az lesz. Köszönöm! :R

Most ért haza egy volt kollégám is, neki is UPC-s nete van és Ő is megkérdezett most,hogy nekem is szarakodik-e ,ezek szerint tényleg hálózati hiba lesz. Már csak az a kérdés,hogy ez a hiba kizárólag itt Szhelyen van-e vagy több városban is rosszalkodik?!

Aki tapasztalta még az írhatna,hogy honnan van.. :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4198) departure


departure
csendes tag

Azt írták fakebookon, hogy már a volt Rubicomos hálózat is átált a FiberPowerre (nekem elvileg jár a 25) de modem, router újraindítás után is maradt a 8/1.
Valakinek erről bővebb infója (Tápiószele, Cegléd, Farmos környékén) ?

Üdv,
Á

üff kafa leyla

(#4199) Intruder2k5 válasza departure (#4198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig többeknek átállt, ez így igaz! Bővebben a (volt) RubiCom topikban! Ma írták többen is... Mondjuk én is volt Rubis vagyok, nálunk már május 3.-a óta, azaz a váltás napjától van FP!

[ Szerkesztve ]

(#4200) kabelmania27 válasza I.T.E.M (#4193) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a modem jelszinted? 192.168.100.1 Koax kábelezés hogy van kialakítva a lakásban? Milyen osztók vannak a modem előtt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.