Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) radi8tor válasza pjen (#26181) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi van akkor, ha valaki a jogsértő tevékenységét a te IP címedről intézi?
Mivel érvelnél a hatóságok előtt? Mondjuk úgy hogy azt se tudod a szolgáltató free wifit csinált nálad?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26202) Tido válasza DS39 (#26183) üzenetére


Tido
aktív tag

Nem hiszem hogy a gyerekeknek is mind van UPC előfizetése, és meg is kapták a kódot. más tartományból oszt ki IP címet, hálózatodhoz nem férnek hozzá.. Mondjuk a bevezetés módja nekem sem tetszik. Főleg az a része, ha szülőknél szándékosan kikapcsoltam a Wifit, akkor ne indítsák már újra,csak úgy...
Azt mondjuk hozzáteszem, hogy tényleg úgy van értelme, hogyha 1 bites Marikanéninél is bekapcsolják automatikusan hogy legyen lefedettség, de ezt mondjuk egy hónappal korábban körbe kellett volna hirdetni, vagy számla hátoldalára ráírni, és azt is, hogy itt és itt lehet kikapcsolni.. Nem csak bevezetni, és szólni, hogy nesze itt van..

[ Módosította: radi8tor ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#26203) devil-k válasza radi8tor (#26201) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont ezért van a MAC cím kitalálva. Az interneten való névtelenség nem olyan erős, mint sokan gondolják vagy hiszik.

DS39

Ha egy hacker be akar jutni, nem kell neki a free wifi a UPC-től.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#26204) Mate válasza pjen (#26199) üzenetére


Mate
nagyúr

Továbbra se sikerült felfognod, hogy nekem mivel volt/van bajom....

(#26205) DS39 válasza Tido (#26202) üzenetére


DS39
nagyúr

tegyük fel otthon van ilyen hozzáférésük, vagy lopták, vagy csak feltörik. mert azt ugye látja mindenki hogy ez csak egy egyszeres authentikációs azonosítás, ami egy hackernek kisujj gyakorlat kijátszani.

club1: elsőre IP alapján azonosítanak be, mire leesik vkinek hogy hoppá lehet ennél a marhánál van hotspot a TEK rád is törte az ajtót..

[ Szerkesztve ]

(#26206) club1 válasza radi8tor (#26201) üzenetére


club1
veterán

A UPC ilyenkor nem az előfizető, hanem a felhasználó adatait fogja a hatóságnak kiadni. Azaz az adott helyen előfizetőt nem érinti semmilyen módon a jogsértés.

(#26207) Tido válasza DS39 (#26205) üzenetére


Tido
aktív tag

Hátha a gyerek feltöri a kódot, akkor részemről nyugodtan ólálkodjon ott, mert az azt jelenti, hogy jó helyre ment az oktatásra a pénz, hogy már ilyen kis zseniket nevelünk, és lehet előtte jövőkép: pl programozó :D

[ Módosította: radi8tor ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#26208) radi8tor válasza club1 (#26206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy legyen.
Amúgy a fon jó dolog, de nem kéne kötelezni rá mindenkit.

Tido: kerüld a rasszista megnyilvánulásokat!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26209) pjen válasza Mate (#26204) üzenetére


pjen
félisten

De azt hiszem sikerült.Még mindig ott tartasz,hogy Téged vagy Titeket nem kérdeztek meg.tehát nem a szolgáltatással van bajod,hanem az elvekkel.Mi lenne ha egyszer felül emelkednél ezeken.

(#26210) Intruder2k5 válasza radi8tor (#26208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Wi-Free kliensek más IP címet kapnak, ezt tegnap, tegnap előtt már átbeszéltük itt, tehát nem a Te IP-dről garázdálkodik...

Mondom ezt úgy, hogy eszemben sincs védeni ezt az egészet, mert a megvalósítása miatt rohadtul ellenzem!

(#26211) DS39 válasza Tido (#26207) üzenetére


DS39
nagyúr

azt már nem feltétlen rájuk értettem, de minek adnak kiskaput az embereknek?
szép dolog leírni hogy teljesen elkülönül a kettő wifi, de vajon mikor jelenik meg az első HWSW cikk arról hogy a UPC nyilvános hotspotjain keresztül feltörték egy felhasználó gépét?

pjen: sokszor az elv a sértőbb, nem a tett.

[ Szerkesztve ]

(#26212) Rolko85


Rolko85
újonc

Sziasztok!

Pár hete nekem is megérkezett az új UPC modem, méghozzá egy Ubee wifis modem.
Nekem kábelen csatlakozik a PC-re és itt kezdődtek a gondok.
Azóta a böngészés szinte használhatatlan. Kipróbáltam 3 különbözőt de nincs különbség, malware , vírusírtás megvolt, nincs találat.
Mindeközben a letöltés tökéletes sebességet produkál, netes multyplayer hibátlanul fut, de a böngészők pocsékak.
Van valami tippetek mi lehet a probléma? UPCnek adtam fel hibajegyet, persze egyből lezárták h a kapcsolat sebessége kiváló.

Előre is köszi!

(#26213) Intruder2k5 válasza Rolko85 (#26212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáltad esetleg custom DNS-el? Lehetőleg közvetlenül a PC-ben beállítva...

8.8.8.8
8.8.4.4

(#26214) Mate válasza Rolko85 (#26212) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, van tippem. Ubee...

Rakd bridge módba és használj saját routert. Nálam is ezt csinálta.

Esetleg whitebox mérőműszer, bár gyanítom azzal nem rendelkezel.

[ Szerkesztve ]

(#26215) club1 válasza Rolko85 (#26212) üzenetére


club1
veterán

Alternatív dns kiszolgálót próbáltál már használni? Pl: 208.67.222.222, 208.67.220.220 vagy 8.8.8.8, 8.8.4.4

(#26216) fireproof válasza kabelmania27 (#26184) üzenetére


fireproof
őstag

Nabakker.... mindegy már reseteltem az egészet. A jelerősséggel úgysem tudtam mit kezdeni...sehol sem viszi át a 7megabyte-ot...

(#26217) tomp


tomp
félisten

Megjött a wi-free levél. A végén írják, hogy azonosítás után az 1-es menüpontban mondható le. Upc számról hivogatom az ügyfélszolgálatot de az 1-es pontban nem hozza fel a wi-free-t. Ügyes! :-(

[ Szerkesztve ]

(#26218) DS39 válasza tomp (#26217) üzenetére


DS39
nagyúr

ezzel nem írtak valótlant, csak nem automatás a lemondás.

(#26219) tomp válasza DS39 (#26218) üzenetére


tomp
félisten

...azonosítást követően az 1-es menüpontban automatán, vagy azonosítás nélkül az ügyintézőnél az 1-es menüpontban.
Azaz a levél szerint lehet automatán. Valójában nem lehet. Azaz valótlant írtak!

(#26220) DS39 válasza tomp (#26219) üzenetére


DS39
nagyúr

így már más, de nem pont ezt írtad először. :B

[ Szerkesztve ]

(#26221) HofiZoli válasza tomp (#26217) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nekem nem írják a levél végén..

Így már egész más. Tehát az első info valótlan volt :D

1:1

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26222) Intruder2k5 válasza HofiZoli (#26221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#26223) HofiZoli válasza Intruder2k5 (#26222) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ezt a verziót kaptam én is. Bár én nem is akarom lemondani.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26224) bozsozso válasza Intruder2k5 (#26222) üzenetére


bozsozso
őstag

Nálam is ez van úgyhogy nekem sincs semmi info róla.

(#26225) tomp


tomp
félisten

Nekem a név és jelszó után a következő szerepel:
Természetesen Önnek lehetősége van arra, hogy a kábelmodemén bekapcsolt UPC Wi-Free hálózatot bármikor kikapcsolja. Azonban a UPC Wi-Free hálózat a felhasználók kölcsönösségén alapul, ezért a hálózat kikapcsolása esetén az Ön felhasználói lehetőségét is felfüggesztjük, így Ön sem fogja tudni használni máshol a UPC Wi-Free hálózatot. Kérjük, először mindenképpen próbálja ki díjmentes kényelmi szolgáltatásunkat és csak azt követően döntsön az esetleges kikapcsolásról. A szolgáltatás kikapcsolását a 1221-es ügyfélkapcsolati telefonszámunkon kezdeményezheti: azonosítást követően az 1-es menüpontban automatán, vagy azonosítás nélkül az ügyintézőnél az 1-es menüpontban.

(#26226) Mate


Mate
nagyúr

Nekem ezt írták:

"

"

[ Szerkesztve ]

(#26227) Gubek-Einste válasza Hawk1979 (#26136) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma mi is megkaptuk ezt a levelet pedig már az indulás napján lemondtam az aktivált szolgáltatást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26228) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#26227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ki is kapcsolták már? Neked még mindig EPC3925-öd van ugye?

(#26229) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#26228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen még az nap megtörtént a kikapcsolás is. Igen még mindig a jó öreg Cisco EPC3925-t nyúzom.

Azért kapcsoltattam ki mert rettentő módon ingadozott a torrent feltöltésem + a sima netezéssel is gondok voltak. Kikapcsolás után helyre állt a rend.

Ha eszembe lesz akkor meló közben majd keresek Wi-Free lehetőséget és kipróbálom enged-e csatlakozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26230) caverinha


caverinha
aktív tag

Nah,elvileg sikerült upc portbeállítás segédlet alapján megcsinálnom, sebesség kalauzt lefuttatva megkaptam a két zöld pipát és hogy nyitva a port. Úgyh elvileg most már mindennek jónak kell lennie.

(#26231) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Na, hazaértem. Útközben a panelrengetegben szinte mindenhol jelezte a telóm a UPC Wi-Free -t, de a jelerősség csak 1 egységet mutatott. Egyetlen helyen tudtam kapcsolódni, de ott sem sikerült betölteni weboldalakat. Remélem, ennél már csak jobb lehet.

(#26232) htc07 válasza Mate (#26226) üzenetére


htc07
addikt

"Azon UPC kábel- vagy mobilinternet ügyfeleinknek, akik 2014. november 5-én már My UPC regisztrációval rendelkeztek, legkésőbb november 16-áig automatikusan elküldjük a UPC Wi-Free jelszavukat e-mailben." via http://www.upc.hu/kabel-internet/wi-free/

Nem kell aggódj :P

Egyébként reggel útközben találkoztam pár ilyen hotspottal, a hitelesítésnél mindig megakadtak, pedig 'kontrolcékontrolvé' módszerrel illesztettem be a jelszót.

(#26233) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Ha megírják előre a számlához mellékelve a free wifi-t,azt se olvasta volna el 100-ból 80.
Lásd analóg lekapcsolás...

(#26234) handrash válasza Apollo17hu (#26231) üzenetére


handrash
őstag

Ezeket is beállítottad?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#26235) Mate válasza Zitronensaft (#26233) üzenetére


Mate
nagyúr

1. Akkor egyértelműen az elofizeto hibája.
2. Fossák magukból a reklám emaileket. Kiküldhitték volna.

(#26236) Apollo17hu válasza handrash (#26234) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igen, úgy emlékszem, alapból ezt a beállítást ajánlotta. Utána elfogadtam a tanúsítványt, és kész.
Lehet, hogy a vastag falak nagyon árnyékolnak, és az utcára már gyengül a jel.

Itthon full jelerősséget mutat, de ha lekapcsolom a modemet, meg is szűnik a Wi-Free - tehát egyelőre csak én szórom, szomszéd még nem.

(#26237) gduck válasza nyirzoz (#26153) üzenetére


gduck
addikt

És neteztél is folyamatosan? Mert én a városban is -90-es jelszinttel láttam, amivel nem működik. A lépcsőházak meg zártak, nem úgy mint a cucializmusban :D

(#26238) NRG


NRG
tag

Sziasztok!

Valaki tud valamit az új meadiabox érkezéséről, mikor várható?
A Philipsemnek kezd zúgni a HDD-je de nem akarom lecseréltetni arra ami csak 1 felvételt bír egyszerre.

(#26239) gduck válasza NRG (#26238) üzenetére


gduck
addikt

Horizonra gondolsz? Nincs róla semmi hír :(

(#26240) caverinha


caverinha
aktív tag

Most már tényleg nem tudom mi lehet ezzel a fos TC 7200-assal a baj,mindent tökéletesen pöccre beállítottam ,port nyitvát jelez a kliens és volt,h egyik torrentnél felmászott 1Megára a feltöltés,de aztán szépen fokozatosan vissza is esett a 0-ra,pedig azt hittem,h végre jó, most már tényleg nem tudom mit csináljak vele :W

Szerk:

Újra lefuttatva már megint azt írja,h nincs nyitva a port,hol ott előtte még jónak látta :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#26241) spider80 válasza caverinha (#26240) üzenetére


spider80
őstag

Ha a port teszt zöldet jelez,akkor jó ez így. El kell fogadnod,hogy torrentnél nem csak te vagy,akitől tölteni tudnak,így a legeslegújabb torrentek kivételével sokszor alig van feltöltés. Erre semmi garancia nincs,hogy mikor hogy megy. Ha speedtesten megvan a feltöltésed,akkor okés a kapcsolat. Előtte milyen neted volt?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#26242) donmackó válasza caverinha (#26240) üzenetére


donmackó
őstag

Használj cfosspeed-et. Nálam stabilan bírja az össz 2.8 MB/s feltöltést (ami 22.4 Mb/s-et jelent). Ez volt a max amit kibírtam torrentel pörgetni a pc-n. És mellette még böngészni is lehet.

Release the cable hounds!

(#26243) caverinha válasza spider80 (#26241) üzenetére


caverinha
aktív tag

most megint futtattam egy tesztet,de már csak a felső zöld pipát kaptam meg,alul már nem zöld,hanem megint a sárga nincs nyitva port pipa, ezelőtt vmi ősrégi invitel netünk volt, amúgy olyan torrent-nél próbálkozom,amit rengetegen szednek is és töltik is, peerek-hez 67van meg 46,meg ilyenek,de mind1iknél 0hoz vagyok kapcsolódva, nagy ritkán elkezd vmit molyolni 1-2 kBps feltöltést, de volt már 30-500 és 1Mega is,de szépen gyorsan vissza is estek a semmire,szóval kellene,h menjen a folyamatos feltöltés,de nem megy :( visszakeresve a fórumon láttam,h nagyon sokan szívtak ezzel a 7200as modellel,ami beállítás náluk megjavította a problémát,azt mind megcsináltam és beállítottam,de ezek ellenére sem akar működni. :W

Ráadásul most az elmúlt órában olyan is volt,h fogta magát és random 4-5x újraindította magát a box- knight rider módjára elkezdet villogni a csík és ezt bejátszotta 4x-5x, ilyen problémát is láttam az előző hozzászólásokba,elképzelhető,h ezzel a dobozzal van most baj,mert egyik fórumozó az újraindítások végett vmi 3x -4x cseréltette,de nem találtam meg,h mi lett a végkifejlete

(#26244) caverinha válasza donmackó (#26242) üzenetére


caverinha
aktív tag

ennek adok egy esélyt, ugyan sok reményt nem fűzök hozzá, de mást sem tudok csinálni,szóval miért is ne?

(#26245) spider80 válasza caverinha (#26243) üzenetére


spider80
őstag

Nincs több ötletem. Talán ha bejelented,hogy állandóan újraindul,akkor cserélik. De aztért tuti nem,hogy a torrenten nem megy a feltöltés,mert speedtesten meg megvan a megfelelő feltöltés.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#26246) donmackó válasza caverinha (#26243) üzenetére


donmackó
őstag

Eléggé problémás a random újraindulás. Én már lassan 1.5 éve nyúzom ugyan azt a TC-t. Egyszer kellett adaptert cserélni mert, behalt. A maszek cserélni akarta az egész hgw-t Ubee-ra, de mondtam neki hogy elég lesz egy adapter csere is. Jó még ez a hgw. Egyébként a titkosítás hogy van beállítva?

Release the cable hounds!

(#26247) caverinha válasza spider80 (#26245) üzenetére


caverinha
aktív tag

Trio M csomagunk van 4hónapig ennek kellene lennie a sebességnek: 240/20 Mbit/s

mérésnél ezt kapom:

ennek is kellene lennie? :F

(#26248) AtHoS válasza caverinha (#26243) üzenetére


AtHoS
nagyúr

- A torrent kliens ugye nem használ minden indításnál új véletlenszerűen kiválasztott portot?
- FIX IP címet beállítottad win alatt a hálókártya beállításainál, amire átirányítottál a UPC modem-routerben?

read-only mode on the forum

(#26249) spider80 válasza caverinha (#26247) üzenetére


spider80
őstag

Feltöltés tökéletes, a letöltésre meg már írtam,hogy valószínűleg azért ennyi,mert 100 mbites hálókártyád van. Gigabitessel jó lenne az is.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#26250) blakey válasza caverinha (#26247) üzenetére


blakey
titán

Addig amig a géped a szűk keresztmetszet, még a 120-as netet sem tudod kihasználni, tehát 100-as hálókártyával felesleges "túlvállalkozni". A "gép takarója eddig" ér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.