Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) Flashget válasza windlord (#69149) üzenetére


Flashget
félisten

allshare, serviio (utóbbi online tartalmak megosztására is jó)

pc lejátszónak jó az XBMC is, de csak 2D-hez.
3D-hez Powerdvd 11 a 12-től már tartalmazza a cinavia védelmet.

Realme GT Master Edition

(#69152) Flashget válasza nines (#69150) üzenetére


Flashget
félisten

autóversenyt itt szoktam nézni, tv böngészőjével van ott foci is: [link]

Realme GT Master Edition

(#69153) blakey válasza windlord (#69149) üzenetére


blakey
titán

Szerintem ezt próbáld ki, bármit próbálok ki, mindig arra jutok, hogy ez a legstabilabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69154) jozsi252 válasza windlord (#69149) üzenetére


jozsi252
veterán

Ameddig nem vettem Synology NAS-t, addig az AllShare-t használtam. Nem volt vele semmi gondom, hibátlan volt.

iPhone 13 Pro Max

(#69155) Szabyka_


Szabyka_
tag

Tvről lementett videot milyen progival lehet dekodolni ? F6400 a tv, sajna amit a Destroi csinál ts állományt nem olvassa semmi ... Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#69156) #94529552 válasza Flashget (#69152) üzenetére


#94529552
törölt tag

HD minőségben adják a versenyt?

(#69157) hursi


hursi
csendes tag

Sziasztok. Ehez a Samsung Tv-hez (UE40HU6900) én még nem találok magyar tesztet. Az árra már elég jól lement. Szerintettek jó lenne Blu-ray-hez és Ps4-hez?

(#69158) #94529552 válasza hursi (#69157) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azokhoz mindegyik tévé jó lenne. Pl. a H6400, H6500 is.

(#69159) ada19 válasza hursi (#69157) üzenetére


ada19
senior tag

Mindkettőhöz teljesen felesleges az 4K. A PS4 szinte biztos, hogy sosem fog natív 4K-ban menni, a full HD-val is küzdenek, a BR lemezek pedig a méretük miatt limitáltak.

Egyébként itt van egy review ehhez a TV-hez (csak 55"-ban): http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu6900-201405233782.htm

Szerintem túlhypeolt a 4K, jelenleg borzasztó kevés tartalom van, amivel ki lehet használni. És ez jópár évig nem nagyon fog változni.

Mégsenem

(#69160) devil-k válasza hursi (#69157) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ebben a méretben semmi értelme a 4K-nak.

- mozi bolondéria -

(#69161) ada19 válasza devil-k (#69160) üzenetére


ada19
senior tag

Én simán el tudnám képzelni az asztalomon mint monitort. :) Grafikusok álma, főleg ha színhű is.

Mégsenem

(#69162) nightshadow válasza hursi (#69157) üzenetére


nightshadow
veterán

Felejtős a tévé mivel Blu-rayhez szeretnéd használni és a tv nem tudja a 24p-t.

(#69163) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Érdemes a mai tévéknek belenyúlni a szerviz menüjébe?Van egy két dolog amibe szívesen belepiszkálnék manuálisan.

(#69164) zsoltttt válasza ada19 (#69159) üzenetére


zsoltttt
csendes tag

Az xbox one-nak vannak problémái a full hd felbontással:D

(#69165) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok.
D szerias samura valakinek sikerult felvarazsolni a HBO GO-t?
Mik a tapasztalatok, felmegy ra?
:R

(#69166) devil-k válasza zsoltttt (#69163) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért, mit akarsz ott csinálni? Szervizes vagy? Értesz hozzá? Szerintem nem, ha megkérdezted, hogy érdemes-e belenyúlni. Viszont könnyen csinálhatsz téglát a TV-ből. Szóval, ha gondolod... "Just do it".

- mozi bolondéria -

(#69167) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Hát például fixálnám azt a dolgot hogy game mode-ban ne csak film üzemmódban adjon ki hangot hanem normális üzemmódban is.Az előző tévémen már állitgattam a szervíz menüben anélkül hogy tégla lett volna belőle.Persze ott is rákérdezéssel,utánajárással piszkálgattam dolgokat mert nem vagyok "szervízes".

(#69168) ada19 válasza zsoltttt (#69167) üzenetére


ada19
senior tag

Hát például fixálnám azt a dolgot hogy game mode-ban ne csak film üzemmódban adjon ki hangot hanem normális üzemmódban is.

Elég érdekes jelenség, nem vagyok benne biztos, hogy ennek így kellene lennie...

Mégsenem

(#69169) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
A samsung weboldalán nem találok 50''-os H-szériás televíziót, a webshopokban azonban kapni.
Mi ennek az oka?
Köszönöm.

(#69170) ada19 válasza jambiyya (#69169) üzenetére


ada19
senior tag

Más országokban eltérő lehet a kínálat. Pl. UE40F5300-at vettem (edigitaltól, hivatalos 2 év garanciával), viszont a magyar oldalon csak 39" és 42" modell volt. A 40" UK stb. Samsung oldalán volt megjelenítve.

Mégsenem

(#69171) gyuri798


gyuri798
csendes tag

Hali. Segítséget szeretnék kérni! 3 éve vettem egy UE 32D5500 Smart led tv-t. Gondoltam most már érdemes lenne szoftvert frissíteni. (Bár semmi baja nincs, de gondoltam, hogy ha van rá új verzió, akkor az csak használhat)
Felhívtam a samsungot, rákérdeztem, és azt a választ kaptam, hogy ha nincs baja a tv.nek, akkor ők nem ajánlják!!! Csak azt nem értem, hogy miért nem? Ha van új (pedig van) akkor az javított, tehát elvileg kellene cserélni! Vagy nem így van?? Mivel ebben a tv-ben "csak " korlátozott net van, vagy is csak alkalmazások, böngésző az nincs, elképzelhető, hogy a frissítésben az is benne van? Illetve elméletileg több mindennel bővülhetne a "menü, és a smart funkció is"?!?!
Ha esetleg valaki ért ezekhez, annak meg köszönném, ha némi infóval látna el!
előre is köszi!
Üdv: Gyuri.

(#69172) Flashget válasza gyuri798 (#69171) üzenetére


Flashget
félisten

Ha semmi baja a tévének, ne frissíts! Főleg D szériánál mert annál jobbára csak tíltásokat adtak ki samygo ellen.

Realme GT Master Edition

(#69173) gyuri798 válasza Flashget (#69172) üzenetére


gyuri798
csendes tag

Először is köszi a gyors választ! :-)
Az konkrétan mit is jelent? Ahogy látom, elég alapszinten vagyok a témában! :-(
Itt olvastam a D6500-asnál kisebb modellekre is lehet Böngészőt "varázsolni"!

logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/melyviz.html

Mit kell ehhez tennem??? Root-olni kell?? Vagy inkább ne küzdjek vele ennyire minimális "hozzáértéssel"??? :-D

[ Szerkesztve ]

(#69174) Flashget válasza gyuri798 (#69173) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel ebben a tv-ben "csak " korlátozott net van, vagy is csak alkalmazások, böngésző az nincs, elképzelhető, hogy a frissítésben az is benne van? Illetve elméletileg több mindennel bővülhetne a "menü, és a smart funkció is"?!?!

Nos ezeket nem kapod meg egy fw frissítéssel, hanem anno több pénzért pl. egy D6500-al. ez a samsung elve, ha kell fizess többet.
viszont a samygos srácok meg heckelték a tévét és minden olyan funkciót előhoztak a D szériás tévékből bizonyos tipusoknál, amit a samsung csak pénzért adott.
Erre válaszul kiadta az újabb fw-t ami letíltotta a samígot (becsukta a kiskapukat) de hamarosan ezt is elintézték a samygosok és ez a csikicsuki ment az E széria kiadásáig. Utána a samsung már lényegében nem foglalkozott vele. Volt egy fasza kis samygos program mindenféle hack nélkül a tv által felvett felvételből .ts fájlt lehetett könnyedén konvertálni ami azután bármilyen eszközön lejátszhatóvá vált.
F szériánál már nem működik ez a cucc samsung miatt.
Mivel szervizmenüben is kell matatni nem ajánlom, hogy csináld.

Realme GT Master Edition

(#69175) jozsi252


jozsi252
veterán

Közbe én meg nézelődtem, és sajnos rájöttem hogy hivatalos Magyar Samsung garival, nem fogom tudni megvenni normális áron az UE40H6400-as tv-t. Így inkább maradok a 220Volt-nál. Elég megbízhatóak úgy vélem, vásároltam már náluk. +30-40k-t meg nekem nem ér már meg, hogy hivatalos garival legyen a tv.

iPhone 13 Pro Max

(#69176) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Tv vásárláson töröm a fejem. Jelenleg egy Samsung c530-asom van, ezt kellene leváltanom. Nem szeretnék 3D-t, de pl a fullHD jó lenne ha maradna. Amire használom, az dvd-zés, gépről néha egy-egy mkv film megnézése, játék szinte egyáltalán nincs. Mit javasoltok ami tudásban kb annyit tudhat, mint a mostani? LED vagy LCD? Méretben azt hiszem elég a max. 102cm.

Renault Megane IV Limited

(#69177) Angel2014 válasza Jaded (#69176) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Az F és G és a H szériás tv -k nagyon jók.....De milyen árarányban?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69178) blakey válasza Angel2014 (#69177) üzenetére


blakey
titán

Az F és G és a H szériás tv -k nagyon jók.....

:Y G? - Az valami más, Angyalom. :)
Az, hogy nagyon jó szintén túlzás. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69179) Jaded válasza Angel2014 (#69177) üzenetére


Jaded
senior tag

120-130k maximum. Nincsenek nagy elvárásaim, teljesen átlagos felhasználásra lenne. Mennyit érhet a C530?

Renault Megane IV Limited

(#69180) gyuri798 válasza Flashget (#69174) üzenetére


gyuri798
csendes tag

Akkor nem erőltetem a dolgot! Köszi a felvilágosítást! :-)

(#69181) Flashget válasza Angel2014 (#69177) üzenetére


Flashget
félisten

melyik G szériás tévét ajánlod, mert lehet lecserélem arra az F6640-t ;]

Realme GT Master Edition

(#69182) Flashget válasza blakey (#69178) üzenetére


Flashget
félisten

én nem találtam hivatalos infót róla, de erős a gyanúm a Galaxy miatt nem lett G szériának nevezve a mostani H.
sokszor csak Samsung G-nek írják ezt a mobilt lehet a pr és marketing miatt ne keveredjen az emberek fejében a G így inkább kihagyták.

Realme GT Master Edition

(#69183) Angel2014 válasza Jaded (#69179) üzenetére


Angel2014
addikt

nem tudom .....mennyiért szeretnéd adni édesanyámnak átveszem ha olcsó

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69184) Jaded válasza Jaded (#69179) üzenetére


Jaded
senior tag

Most nézegettem a Samsung honlapját, amit talán meg tudnék fizetni, az az 5-ös széria. Viszont ez tudásban kb ugyanazt tudja mint a jelenlegi (nyilván ez régebbi, de kb ugyanazt tudja). És azok is 32"-esek. Lehet hogy le kell tennem róla, így szerintem nem éri meg váltani.

Angel2014: Min. 45k.

Renault Megane IV Limited

(#69185) mario g


mario g
csendes tag

Sziasztok!

A Plex Media server le tud játszani feliratos filmeket?
pl. avi + srt, vagy mkv + srt

Nekem sehogy nem akar működni...

(#69186) Angel2014 válasza Jaded (#69184) üzenetére


Angel2014
addikt

Van egy navon n760 gps em ha elmegy, vagy ha tudsz esetleg rá te is valakit..... megveszem egyből :K ha már árulod írj rám légyszíves :K

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69187) Jaded válasza Angel2014 (#69186) üzenetére


Jaded
senior tag

Egyenlőre nem tudom mi lesz,jelenleg ahogy az előbb írtam csak a méret miatt nem érné meg lecserélni, ha az új kb "ugyanazt" tudja.

Renault Megane IV Limited

(#69189) Jaded


Jaded
senior tag

Nem hagy nyugodni teljesen a dolog, ezek találtam:
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezek közül mit ajánlanátok? Nekem az 1. és a 3. tűnik szimpatikusnak elsőre.

Renault Megane IV Limited

(#69190) ada19 válasza mario g (#69185) üzenetére


ada19
senior tag

Habár én még nem használtam, itt találsz róla egy leírást: https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/200471133-Adding-Local-Subtitles-to-Your-Media

Mégsenem

(#69191) mhmpista válasza mhmpista (#69165) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Erre senki?
D szériára valaki feltudta tenni a HBO GOt?
Azt írják lehet de az appok között nem találom...

(#69192) Silent77 válasza mario g (#69185) üzenetére


Silent77
veterán

Servioo nem jó?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#69195) dethroner válasza Dani Pécs (#69194) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem amíg van ugyanolyan típus, köteles vagy az első felajánlott cserét elfogadni.
De erről bővebben itt .

(#69162) nightshadow Akkor melyik tévé való külső forrásból való filmnézésre a 24p miatt?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69196) kali válasza dethroner (#69195) üzenetére


kali
legenda

így igaz, a sorrend; kijavítás < kicserélés < árleszállítás < elállás

(#69197) dethroner válasza kali (#69196) üzenetére


dethroner
veterán

Mondjuk az árleszállítást én nem fogadnám el, szerintem a törvény sem rendelkezik arról hogy olcsóbban a szart is el kell fogadnod :N

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69198) kali válasza dethroner (#69197) üzenetére


kali
legenda

az összegről nem rendelkezik semmilyen formában, így nem is feltétlenül muszáj, de ha olyan a hiba, ami nem feltétlenül zavaró, akkor sok embernél van az az összeg, amire rábólint.

(#69199) taxi


taxi
aktív tag

Egy kérdés: F6400 külső vinyóról a képeket lassan tölti be. Tudtok erre valami megoldást?
Allshare sokkal gyorsabb, no de az archiv képeim nem a telón vannak. :F :W

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#69200) Flashget válasza Dani Pécs (#69194) üzenetére


Flashget
félisten

ki lett fizetve a készülék vagy volt még részlet rá? ill. ha van ugyanaz a tipus akkor olyanra cserélik ki.
anno mi is cetelemre vettük az ediginél, de ki volt már fizetve az ára mikor a csereutalványt megkaptam és vissza adták a vételárat, igaz D6500 már 2 éve nem kapható.
samsung levélben ennek kell lenni amit kaptál:

szeretnénk Önnek felajánlani, melyet a vásárlás helyén válthat be, vagy annak jogutódjánál, azonos vagy más típusú készülékre, amennyiben ez már nem kapható, árkülönbözet esetén másik készülékre válthat be, a vásárlás helyén értékegyeztetéssel, vagy, ha ez nem lehetséges, visszakérheti a vételárat.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.