Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) #94529552 válasza whatnot (#69100) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt azt írják. [link]
Kompatibilitás:
LED TV. Minden 2011, 2012 és 2013 Samsung D, E és F sorozatú 3D TV

(#69102) Flashget válasza Gaben06 (#69099) üzenetére


Flashget
félisten

Idióták azt kell mondjam...egyik "szerelő" adta a szakvéleményt a samsungnak az én tévémről és 100%-ban azt írta le nekem a samsung okként miért nem kapok csereutalványt, én meg visszaírtam nekik egy rövid választ és jött a csereutalvány. ;)
ezek nem szerelők csak annyit értenek hozzá, hogy alaplap ki másik be a helyére...van itt a fórumon olyan samsung szaki akinek a kisújjában több van a samsung tévéről mint az összes szerelőnek a szervizben együtt véve.
Ne hagyd magad, mert ez nem normális üzem mód, nem jelentkeznek tömegével az emberek ilyen hibára hivatkozva.

Realme GT Master Edition

(#69103) Flashget válasza whatnot (#69100) üzenetére


Flashget
félisten

F szériás tévéhez a D széria szemüvegélt használom, minden gond nélkül. Ergo a te esetedben sem lesz másként.

Realme GT Master Edition

(#69104) Gaben06 válasza Flashget (#69102) üzenetére


Gaben06
tag

Egyetértek. Nem hagyom magam, már kíváncsian várom a Samsung válaszát.

(#69105) Flashget válasza Gaben06 (#69104) üzenetére


Flashget
félisten

Ennyi alaplap vagy kijelző csere után nem normális jelenség, hogy harcolni kell az ember igazáért. Tőlünk nyugatabbra már a második eset után szó nélkül cserélik..sajna nem meghatározó kis piac vagyunk.
Neked meg kitartást és járj sikerrel.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69106) Gaben06 válasza Flashget (#69105) üzenetére


Gaben06
tag

Köszi. Majd meg írom, hogyan zárult az ügy.

(#69107) PuMbA


PuMbA
titán

Samu support: "Az Ön által tapasztalt jelenséget több tényező is okozhatja, ezért arra kérjük, hogy első lépésként legyen szíves mindent lecsatlakoztatni a készülékről, majd ismét visszacsatlakoztatni, ugyanis több bemenet esetén előfordulhat, hogy a beállítások "összeakadnak"

Woooooooooooooooooow, jó a szoftver :DDD Minden szart belepakolunk SMART stb. meg hogy még kenyeret is pirítson aztán csodálkozunk, hogy teli van hibával. Csak az a baj, hogy TV-t én csak TV-t nézni vettem. Na megnézzük, mert a firmware frissítés után tényleg nem hülyeség egy ilyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69108) dethroner


dethroner
veterán

Csak egy gyors megjegyzés.
Aki szerint az Elektrolimit Vöröskő kft bolt és ezért gyári samu garanciát ad, mivel magyarázza ezt ? Ugye erre a készülékre a regisztráció után +2év garancia jár, tehát ki lesz olyan hülye hogy náluk vesz pénzért +2évet? Az meg hogy olvasható hogy hivatalos magyarországi garanciával semmi többet nem jelent, mint hogy a samsung 1 évig samsung szervizeli, mivel eu-ban vett termék. Pont ahogy az én digitalko-s esetemben, ott is kaptam volna 1 év magyar samsung garanciát aztán csókolom.
Vagy nem jól gondolom?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69109) nincskedvem


nincskedvem
aktív tag

Üdv!

Lenne pár kérdésem egy Samsung LE22B450 TV-vel kapcsolatban. Most vettem használtam itt hardverapron. Következő lenne a problémám. Vettem HDMI kábelt 1.4 aranyozott, rádugom az xbox-ot és teljesen kékes minden szín, laptoppal ugyan ez a helyzet. TV-n minden beállitást alapértelmezettbe vissza állítottam, de maradt ugyanúgy. Próbáltam sima VGA kábelt a laptoppal, ott minden szín a valóságot tükrözte. Na most a kábellel van gond,vagy a TV-vel? Előre is köszi! :R

(#69110) Batib válasza nincskedvem (#69109) üzenetére


Batib
őstag

Két lehetőséged van. Vagy elviszed a kábelt valakihez kiprobálni, vagy szerzel egy másik kábel, akár próbára is. Szerintem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#69111) kungzi


kungzi
veterán

A samsung tv-mhez szeretnék venni egy külső stereo hangfalat, később az új lakásba lesz majd egy komolyabb 5.1 rendszer, csak az most nem férne el. De addig jó lenne valami.
A hangfal topikba dicsérik a Genius 1250b hangfalat, azt vennék, de kell hozzá egy dac, mert a TV-n csak optikai out van. Én kinéztem egy ilyen kütyüt ebay-n, de ez csak pcm-t tud(stereo-t). Én a filmeket úgy nézem tv-n, hogy lan kábelen van megosztva a film és a tv saját lejátszójával nézem. Na most ha a filmen csak dolby digital és dts hang van, de a tv hangbeállításainál az spdif-nél pcm-re rakom a hangot, akkor a tv lekeveri az 5.1-t a pcm és így már a dac felismeri a hangot és fog működni a hangfalon?

és tudnátok ajánlani 60-70 között egy elfogadható 5.1-es rendszert?

előre is köszönöm a segítséget, ha valami nem lenne világos az írásomban kérlek kérdezzetek rá

köszi szépen

(#69112) nincskedvem válasza Batib (#69110) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

Vissza vittem az Edigitalba a kábelt, kicserélték mindenféle kérdés nélkül, viszont továbbra is fenn áll ez a kékes szín. Valami ötlet?

(#69113) coolrob


coolrob
aktív tag

Na srácok vagy nekem nincs szerencsém, vagy a Samsung minőségbe ilyen, még nem telt el 3 hét és kiment egy vízszintes ledcsík a TV-men. A TV egy UE48H6200.

Aqua ból van, a 2 hét is pont lejárt vagy 3 napja, és most kapcsolom be és vízszintesen egy csíknak annyi.

Van vmi tapasztalat, hogy ez garanciális probléma e vagy ilyesmi? Javítani lehet vagy cserélek, vagy mi lesz ilyenkor?

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69114) dethroner válasza coolrob (#69113) üzenetére


dethroner
veterán

Egyik ismerősnek kb 2 nappal a vásárlás után volt egy függőleges, gyufaszál vastagságú vörös csík. Visszaküldte, nem tudták se javítani se cserélni. Visszakapta az árát, de előtte azért sokáig tököltek egy szó nélkül a szervizben rajta.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69115) #94529552 válasza coolrob (#69113) üzenetére


#94529552
törölt tag

Meghibásodásnál csak 3 nap van. Utána már a szerviz a következő lépés. 14 nap elállás erre nem vonatkozik. Jelentsd be a szervizbe, vagy a boltba.

(#69116) Silent77 válasza nincskedvem (#69112) üzenetére


Silent77
veterán

Esetleg hibás a tv?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#69117) Batib válasza nincskedvem (#69112) üzenetére


Batib
őstag

Ugy tünik kiszűrted, hogy a tv-ben van a hiba. Azon belül mi lehet azt sajna nem tudom.

coolrob: pontosan mi a jelenség?

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#69118) coolrob válasza Batib (#69117) üzenetére


coolrob
aktív tag

Jobban megfigyeltem. Egy ledcsík elszállt vízszintesen, de ahogy nézem függőlegesen is, csak ott kevésbé látszik, és a kereszteződésnél vagy 4 piros pixel is keletkezett.

próbáltam lerajzolni, kb így nézhet ki: [link]

Egyedül attól félek nehogy ráfogják hogy külső behatás vagy vmi és ne cseréljék, mert ugye ezt javítani 100% hogy nem lehet, ergo csak cserélhetik.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69119) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok!

Monitorként szeretném használni a Samsung UE40HU6900 típusú tv-t.
Kérdés: Ha a(z) (msi 7790) vga-m displayportját alakítom át hdmi-vé és úgy kötöm össze a tv-t(hdmi-n keresztül) akkor lesz 60hz-em?( a tv tud hdmi 2.0-t)
Ugye ha direkt hdmi-n kötöm össze akkor sajna 30hz lesz...
(Természetesen 4k-ban szeretném használni. :) )

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69120) #94529552 válasza coolrob (#69118) üzenetére


#94529552
törölt tag

Inkább fényképezd le. Ha nincs külső behatásnak nyoma akkor nem mondhatják rá.

(#69121) coolrob válasza #94529552 (#69120) üzenetére


coolrob
aktív tag

nincs fényképezőgépem, de majd G2 vel lefotózom, de sztem nem lehet majd nagyon látni vele.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69122) Batib válasza coolrob (#69118) üzenetére


Batib
őstag

Akkor itt nem a ledcsík szállt el. Erre itt azt hiszem pixelcsík a helyes kifejezés. Szinte biztos hogy kijelző csere, esetleg T-con de az nem valószínű. Garanciában az egész kijelzőmodult kell cserélni, szinte csak a hátlap és a panelek (main és power ) maradnak a régiek.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#69123) coolrob válasza Batib (#69122) üzenetére


coolrob
aktív tag

de ez ugye garanciális dolog?

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69124) Batib válasza coolrob (#69123) üzenetére


Batib
őstag

Igen. Szerintem egyértelmüen garis hiba.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#69125) coolrob


coolrob
aktív tag

Közbe csináltam képeket ha vkit érdekel:
[link]
[link]
[link]
[link]

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69126) Flashget válasza coolrob (#69118) üzenetére


Flashget
félisten

Aqua bolti garis, tehát oda kell visszajuttatnod a tévét.
Mivel ez egy nagy méretű készülék kötetelesek ők elszállítani (törvényi rendelet van rá). Hívd fel őket hétfőn.

Realme GT Master Edition

(#69127) coolrob válasza Flashget (#69126) üzenetére


coolrob
aktív tag

igen már ma is telefonáltam, de azt mondták hétfőn jelentsem be.
Ilyenkor csak az idegesít nehogy belekössenek vmibe, hogy mondjuk külső hatás és ne garizzák, de csak nem lesz gond.
Mondjuk az biztos hogy ezek után utólag veszek vmi + garanciát hozzá..

[ Szerkesztve ]

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69128) Flashget válasza coolrob (#69127) üzenetére


Flashget
félisten

A külső hatásnak nyoma van. Ez sima led hiba és cserélik.
Az egy másik kérdés mennyi időbe fog telni.
Javaslom készíts fényképet a készülékről elejéről, hátuljáról, talpáról, hogy sérülés és karc mentesen adod át.
Mondjuk a legjobb az lenne ha nálad cserélnék ki a kijelzőt.

Realme GT Master Edition

(#69129) coolrob válasza Flashget (#69128) üzenetére


coolrob
aktív tag

Hát sajna ez esélytelen, mivel hozzájuk kell visszaküldenem, futár jön majd érte ha jól olvastam.
Sztem nem is cserélik a képernyőt, csak adnak egy újat..

[ Szerkesztve ]

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69130) Flashget válasza coolrob (#69129) üzenetére


Flashget
félisten

Ők elviszik abba a nagykerbe ahonnan hozták ők nem javítják. És majd a nagyker intézi a többit elvileg kijelzőcserés ami kb. 1 órás művelet, ha azzal orvosolható a probléma. Anno írta is valaki, hogy kimentek hozzá az oktogon szervizből (viszonteladónál vett készülék volt) kicserélték a kijelzőt kb. 1 óra alatt és kész.

Realme GT Master Edition

(#69131) coolrob válasza Flashget (#69130) üzenetére


coolrob
aktív tag

ja oks akkor reméljük a legjobbakat.
Ilyenkor csak attól félek hogy kifogok egy pixelhibásat, és már el sem állhatok a dologtól :( Pedig most láttam végre mennyire idegesítő egy pixelhiba is .

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69132) Flashget válasza coolrob (#69131) üzenetére


Flashget
félisten

még el sem vitték és már félsz :) ne gondolj rá.
pont a pixel hiba ami ritka ezeknél a tévéknél már..a clouding ami inkább jelen van.

Realme GT Master Edition

(#69133) Rockland


Rockland
tag

Heló.
Bocsi ha hülyeséget kérdezek, annyi lenne hogy hdmi kábellel a tv-t és a gépet összekötni csak annyi hogy bedugom a 2végét és lesz kép, vagy átkell állítani a tulajdonságokba hogy más képetmutasson vagy hogy van ez?:D

(#69134) coolrob válasza Rockland (#69133) üzenetére


coolrob
aktív tag

win7 esetén jobb click az asztalra, utána képernyőfelbontás és ott kell kiválasztani a megjelenítőt.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#69135) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy régebbi C650 tévéhez melyik hivatalos samsung távirányító android app való?
A kereső miliót kiad, de mindegyik olyan home-made jellegű.

Tudnátok adni egy linket a play áruházba ?

(#69136) GeGexx válasza Flashget (#69130) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Én is aqua-ban vettem ugyanezt a TV-t és rákérdeztem hogy működik a gari, azt mondták hogy viszik a Samuba ők is.

(#69137) Flashget válasza ImI87 (#69135) üzenetére


Flashget
félisten

Én nem hivatalost hanem samygosat használok, mert csak ez kompatibilis a mobilommal.
D szériához ez volt a jó nem tudom nálad is jó lenne. [link]

Realme GT Master Edition

(#69138) Gicz válasza Flashget (#69128) üzenetére


Gicz
addikt

Mármint úgy érted pixelhiba.
A ledek tökéletesnek tűnnek a képen:)

(#69139) Szabyka_


Szabyka_
tag

F6400 telónak melyik az idei megfelelője ? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69140) csazso1


csazso1
újonc

Sziasztok, aki most akar Samu tv-t venni: az Expert-ben az UE40H6670 , és 48h6670 akciós, teljes magyar garanciával. Én a 48-as megvettem, és sikerült a +2 év garanciát megszereznem regisztráció után. Azt hogy beszerzési áron adják tovább, mert készletkifuttatást csinálnak a 2015-ös modellek miatt / sok van nekik raktáron /, vagy csak valaki nagyon elnézett valamit amikor betették akcióba , nem tudom. Az biztos, hogy a legolcsóbb webshopban is 276 ezertől kezdődik a 48 colos, nyilván nem magyar garanciával.
http://www.expertelectro.hu/Termek/samsung-ue48h6670slxxh-p142541.html
Nagyon király tv.
Sokat olvasgattam a topikot, sok hasznos dolgot olvastam itt nálatok. Ezért gondoltam, hogy megosztom veletek az infót. ue48h6500-at akartam venni eredetileg, de ahogy megláttam az akciót, nem gondolkoztam rajta, ugyanannyi pénzért / 250ezer médiamarkt webshop 48h6500 / inkább vettem a nagyobb tudásút . Ez már 600Hz-s, többek közt.
A 40 colos, 199 ezer forint. :)

(#69141) Flashget válasza csazso1 (#69140) üzenetére


Flashget
félisten

Azt hogy beszerzési áron adják tovább, mert készletkifuttatást csinálnak a 2015-ös modellek miatt

az még kicsit korai lenne, majd februárban. :)

mindegy az ok te jól jártál és ez a lényeg.
250K az MM-ben a 48H6500
a 40F6640 200K..júniusban 180K volt már nagyon nem éri megvenni.

Realme GT Master Edition

(#69142) #94529552 válasza csazso1 (#69140) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az mivel jobb egy H6400-nál? Mert a dupla tunertől eltekintek, és a + 200HZ-es képjavítóért se adnék többet.

(#69143) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Most tervezem a vásárlását egy Samsung UE40H6400 tv-nek. És az lenne a kérdésem, hogy mennyire kell arra hajtani hogy hivatalos garival vegyem meg a tv-t? Általában ahol hivatalos gari van, ott jóval drágább az adott tv. Ha megbízható webáruházban vásárolom meg, mint pl az AV-Planet vagy 220 volt, vagy ilyen nevesebben boltokba, akkor gondolom nyugodtan meg lehet venni hivatalos gari nélkül is.

Mert ahogy látom, igazából akkor kockázatos a tv vásárlás ha nem hivatalos a gari, amikor egy noname újonnan nyitott boltról van szó, és nagy esély van rá hogy x időn belül befuccsol, és ilyenkor ugye a szervizeltetés is gázos.

iPhone 13 Pro Max

(#69144) gabross válasza #94529552 (#69142) üzenetére


gabross
tag

Rendes talpa van, nem az a rusnya csirkeláb. :)

(#69145) Flashget válasza #94529552 (#69142) üzenetére


Flashget
félisten

micro dimming is van a 66xx-be.

Realme GT Master Edition

(#69146) #94529552 válasza gabross (#69144) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne sértegesd, az karácsonyfatalp, nem csirkeláb. :N
Flashget, Használod is, vagy csak úgy van?

[ Szerkesztve ]

(#69147) Flashget válasza #94529552 (#69146) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-ba is volt, ebben is van miért ne használnám?

Realme GT Master Edition

(#69148) donjohnson válasza Szabyka_ (#69139) üzenetére


donjohnson
addikt

a H6400-as "telefon".

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#69149) windlord


windlord
őstag

Meg van a 48h6400 :)

Mondanátok pár progit, melyekkel tudok a tévének megosztás csinálni pc közt?!

Ti milyen progikat használtok?

MKV és BD tartalmak pc -ről való megjelenítésére milyen lejátszót használtok?
Nekem jelenleg vlc -m van, de számtalanszor olvastam, hogy MPHC az ajánlott.

Ha valaki tud, lőne egy beállítási sémát hozzá, hogy frankó legyen?!
PLS!

[ Szerkesztve ]

(#69150) nines válasza windlord (#69149) üzenetére


nines
csendes tag

Plex media servert ajánlom.

Valaki H6203-as tv-hez tud jó képbeállítást, amit szerintetek a legszebb képet adja?

Más: valaki tud olyan online streamet vagy applikációt amivel lehet nézni focit a tv-n? Akár fizetős is lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.