Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sajnos mint mindenre erre is igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve.
Aki ismeretlen forrásból származó tv-t vesz putri kereskedőktől, akik bármikor megszünhetnek az meg is érdemli, ha beszívja sajnos.
Ki tudjja, hogy milyen szart kap, ami akár már 5ször is javítva volt és eladják újként.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69302) Knapp


Knapp
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan lehetőségről (trükkről, kiegészítőről), amellyel egy UE32EH5300 tévéhez tudnám használni a VG-KBD1500 típusú vezeték nélküli billentyűzetet?

A családban "keletkezett" egy felesleges billentyűzet, s bár olvastam, hogy nem kompatibilis, azért kipróbáltam. A ki-be kapcsolás funkció él is vele, a többi sajnos nem. :)

(#69303) bala6120


bala6120
senior tag

Most voltam a Tescoban, 70000 ft az UE32EH6030. Jobb választás, mint az UE32H5000?

(#69304) vilag


vilag
tag

Esetleg tudja valaki, hogy a Huawei típusú Telekom interaktív Set Top Box párosítható a Samsun UE40F6320 típusú Samsung tv-vel?

Jó lenne ha nem kellene két távirányítót használnom, mert ráadásul a Set Top Box távirányítója egy rakás kaki.

(#69305) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tudnátok esetleg olyan oldalt mondani ahol tv-hez vannak optimális képbeállítások? Samsung UE40H6400 tv-ből szeretném a maximumot kihozni, és ehhez szeretnék segítséget kérni.

Köszönöm előre is :R

iPhone 13 Pro Max

(#69306) vilag válasza vilag (#69304) üzenetére


vilag
tag

Ha a manü/rendszer/eszközkezelő/univerzális távvezérlő-beállító részből akarom beállítani a távvezérlőt, akkor ez a hibaüzenet jön:

"Jelentkezzen be újból Samsung-fiókjával.
(-9210)"

Van valakinek ötlete?

(#69307) Bubunya válasza bala6120 (#69303) üzenetére


Bubunya
csendes tag

Vajon honnan került elő ez a 2012-es tv?
Ha kell a 3D akkor nem kérdés.

(#69308) bala6120 válasza Bubunya (#69307) üzenetére


bala6120
senior tag

3D nem kell, akkor is?

(#69309) PuMbA válasza jozsi252 (#69305) üzenetére


PuMbA
titán

Általánosan mindenféle Eco módok, dinamikus kontraszt kikapcsolva. Képnél Film mód Meleg 1 vagy Meleg 2 színtónussal (90 körüli kontraszt és 45 körüli fényerő - 9-12-es háttérvilágítás, de ez megint tőled függ), 0 élesség. Legfeketébb fekete tónus. TV műsorhoz ezen felül Motion Plus Egyedi: 5-ös elmosódáscsökkentés (bár én feljebb nem tenném, mert a gazella futása közben a lábai összegabalyodnak a rossz képfeldolgozó algoritmus miatt), 0 torzításcsökkentés, LED képtisztaság be, de egyébként úgy állítod be ahogy neked tetszik az csúszkákat :) Ja és a képméretet a képernyőhöz igazítva beállítással kapod meg a TV skálázása nélkül a megjelenítendő képet.

[ Szerkesztve ]

(#69310) BBéci válasza jozsi252 (#69305) üzenetére


BBéci
titán

Ha lennének olyan képbeállítások, akkor a gyárból miért nem azzal jönnek ki a tévék? :U

Elárulom, nem létezik olyan beállítás csomag, amelyik akárcsak két egyforma típusszámú tévén színhelyes képet adna.
Amennyiben tényleg ki akarod hozni a maximumot a tévédből - ami elismerésre méltó - akkor azt kizárólag műszeres kalibrálással tudod elérni.

(#69307) Bubunya
Tegyük hozzá, hogy az ES6030 3D-ben felezi a felbontást és 2D-ben sem valami jó a képminősége. Messze elmarad a többi 6-os szériás modelltől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69311) Flashget válasza bala6120 (#69308) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor is jobb egy belépőszintű 5-ös sorozattól.
Viszont messze elmarad már egy F vagy H6100-tól ami belépőszint a 6-os sorozatnál.
Na meg 2 éves fejlesztés ahogy korábban írták.

Viszont ha játékra kell akkor a legrosszabb választás az EH6030, abban bármelyik 5-ös széria jobb.

Realme GT Master Edition

(#69312) bala6120 válasza Flashget (#69311) üzenetére


bala6120
senior tag

Nem játékra kell, TV műsorok, filmnézés néha.

(#69313) mobal


mobal
MODERÁTOR

Tegnap meglett a H6400. Nagyon tetszik, jó kis tévé. Olyannal találkozom viszont, hogy minden bekapcsolás után felvillan, hogy "Nincs CI+ kártya behejezve", majd rögtön jön a kódolt adás. Ez betudható az adapter hibájának? Tegnap elsőre nem is sikerült beüzemelnem, valami szoftverfrissítést küldött a UPC nekem utólag.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#69314) Mate válasza Mate (#69268) üzenetére


Mate
nagyúr

Na ma hívtak a szervizből. Berendelték az alkatrészeket.

Mennyi idő szokott lenni míg megérkezik az alkatrész?

Kicsit furcsálltam, hogy ki se jönnek megnézni, hogy tényleg rossz vagy csak ügyfél hülye. Mindenesetre megpróbál egyszerre 2 hibát megcsinálni, de lehet egyelőre csak egyet fog tudni.

Ha kijelzőt cserél miként változik a garancia lejárta?

(#69315) Batib válasza Bubunya (#69307) üzenetére


Batib
őstag

"Vajon honnan került elő ez a 2012-es tv?"

Még idén tavasszal is gyártották.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#69316) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Egy barátom kért tőlem segítséget mert nem ért a TV-hez és mivel nekem Samsung van, azt hiszi én értek hozzá. Inkább titeket kérdeznélek meg, mielőtt hülyeségeket tanácsolok.
Fejébe vette, hogy Samsung UE55HU8200 vagy UE55HU8500 szériát választana.
Én eddig jutottam: 8200-8500 összehasonlítása, ami nem sokat árul el a különbségekről.
Aztán leveleztem a saját MySamsungon keresztül a supporttal, de ők is vagy hülyeségeket (fenti összehasonlításnak ellentmódókat) írtak, vagy nem válaszoltak a lényegre.

Konkrét kérdésem a barátom nevében: UE8200-at be tudná szerezni kb. 600eFt-ért, az UE8500-at kb. 850eFt-ért.
Mivel tudhat többet a 8500? (Azon túl, hogy van benne beépített kamera amit a 8200-höz meg lehet venni 100$-ért)?

Más benne a panel, és ezáltal jobb a képminőség?

Ok, látom, hogy a 8500-ban a proci jobb, de gondolom ez normál és 3D TV-nél nem játszik túl sok szerepet.
Egyébként miben játszik be a proci?

Tudtok segíteni, hogy tanácsot adjak a (gazdag) barátomnak?
Ti miben látjátok a 2 típus lényegi különbségét?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69317) PuMbA válasza VGYke (#69316) üzenetére


PuMbA
titán

És mit néz rajta 4K-ban? :) Teljesen felesleges ilyen TV-t venni, mert nincsenek 4K anyagok és mivel most kezdődött az egész tele van gyerekbetegségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#69318) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Egy UE40H6200-as tv-hez keresek kamerát, illetve szemüveget. Nem tudom van-e Samsunghoz alternatív megoldás. Ha van ötlet szívesen meghallgatom. A szüleim jól bevásároltak ezzel a tv-vel, semmit nem kaptak hozzá. Bár állítólag nem volt drága. 200km-re vannak tőlem, és kérték, ha megyek haza vigyek hozzá kiegészítőket.

Még nem nagyon néztem körül, nem vagyok jártas a témában így inkább először kérdezek.

Még valami: Egy 37D550-es van itthon, amihez elvileg van frissített szoftver, de nem engedi felrakni, mert azt írja, hogy újabb van a tv-n. 2011 novemberében vettük azóta szolgál de örülnék, ha nem válogatna ennyit az mkv-k között... A Samu oldalán ez az újabb : All OS, 32.25 MB, exe, MULTI LANGUAGE Version : 1029.0 2013.12.1

A netről sem tölti le, pedig soha nem volt frissítve

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#69319) gboszi válasza Flashget (#69230) üzenetére


gboszi
senior tag

S2-es tuner is van a 6410-ben..az eladó sem tudta:) Sajna nekem nem jött be a fehér, ezért lett a 6400, pedig jó lett volna az az s tuner..

"If you're good at something, never do it for free!"

(#69320) gboszi válasza PuMbA (#69309) üzenetére


gboszi
senior tag

Ha a led képtisztaság be, akkor nem lehet állítani az egyedit, elvesznek a csuszkák. Legalábbis nálam. Viszont nekem az is alapból szappanopera :S :O

"If you're good at something, never do it for free!"

(#69321) devil-k válasza VGYke (#69316) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább vetítsen a barátod, jobban jár vele. ;)

- mozi bolondéria -

(#69322) PuMbA válasza gboszi (#69320) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez érdekes, nekem F szérián megy együtt a kettő, mert a Motion Plus menüben van benne a LED képtisztaság és nem külön, tehát muszáj bekapcsolva lennie a Motion Plusnak a LED képtisztasághoz :) Ha előtte tényleg kikapcsolod kézzel a Motion Plust és benyomod a LED képtisztaságot, akkor is szappanoperás lesz? Ezek szerint a LED képtisztaság beállításba a H szériában egyúttal képinterpolációt is tettek, az nem szép húzás vagy még a firmware nem 100%-os és tele van hibával.

[ Szerkesztve ]

(#69323) nasinas válasza jozsi252 (#69305) üzenetére


nasinas
tag

Szia!

Én is most vettem meg egy napja, itt van egy ajánlott beállítás.

Én azt mondom, az a jó beállítás, amit te, a te szemeddel állítasz be olyanra ,amilyenre szeretnéd.
Lehet kalibrálni is, aztán az vagy tetszik vagy nem.

De ha nem tudod vagy nem akarod kalibrálni, akkor - szerintem - ülj le és próbálgasd.
Én a normál módot állítgattam, azzal fogom a tévét nézni, a film módot is állítgattam, azzal pedig PC-ről a filmeket.

Nem tudományos, csak praktikus - és persze: szerintem.
:R

Ami ami, az az !

(#69324) devil-k válasza nasinas (#69323) üzenetére


devil-k
nagyúr

Félelmetes, hogy az 50-es élességet ajánlják... :N

- mozi bolondéria -

(#69325) nismoka válasza devil-k (#69324) üzenetére


nismoka
addikt

Az lényegében a 0 állás mert alatta minuszba mész, felette pluszba.

(#69326) devil-k válasza nismoka (#69325) üzenetére


devil-k
nagyúr

Viccelsz? :D

Hogy lenne "nulla"? Nekem F7000-m van, a menü abszolút ugyanez.

- mozi bolondéria -

(#69327) nasinas válasza devil-k (#69324) üzenetére


nasinas
tag

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ezek az ajánlások nem vehetők komolyan.
Ízlés kérdése, inkább csak komolykodik a "szakújságíró" amikor eltologatja a potikat.

Én több napig állítgattam a régebbi Samut, amit most cseréltem le, és így lett valóban überfasza képe, ami másnak is tetszett egyébként.

Hm. Ezt az élességet megnézem én is....
:Y

Ami ami, az az !

(#69328) devil-k válasza nasinas (#69327) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szemre nem lehet pontosan beállítani a TV-t, ez fix. Van egy pont, ameddig el lehet menni saját kútfőből is, de aztán kell a műszer.

- mozi bolondéria -

(#69329) nasinas válasza devil-k (#69328) üzenetére


nasinas
tag

Kérdés, elég-e az a pont ameddig eljutunk, vagy többre vágyunk.... ;)

Ami ami, az az !

(#69330) nismoka válasza devil-k (#69326) üzenetére


nismoka
addikt

Nem viccelek. A natív 0 állás az 50-es ezen a skálán.

[ Szerkesztve ]

(#69331) PuMbA válasza nismoka (#69330) üzenetére


PuMbA
titán

Ha PC-ről 60Hz-et nyomok, akkor tényleg 50 a közép állás, de TV és minden más esetén a 0, mert nem lesz a kép homályos, míg amikor az 50 a középállás, akkor 0-n már tiszta homály minden :)

[ Szerkesztve ]

(#69332) nismoka válasza PuMbA (#69331) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, ennyiben is maradhatunk. :) Mivel a kalibrácíót is külső bemeneten végzik nem tv műsorral ezért van 50-en.

[ Szerkesztve ]

(#69333) puszta123


puszta123
tag

Sziasztok, egy 40F6100 vásárlását tervezem, az lenne kérdésem, hogy ugye van neki audio digital out csatlakozója (és ugye azzal tudom összekötni olyan házimozival, amin nincs HDMI? :) ) Még egy kérdés, csak úgy az eszembe jutott, hátha...a talpát le lehet utólag cserélni valami másmilyenre? Ez a karácsonyfa talp annyira nem jön be...

Köszike!

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#69334) superg válasza nismoka (#69332) üzenetére


superg
senior tag

Sony-n van az amit mondasz.Samu az más,ott már a gyári filmmód beállítása is élesség 20.HD tartalomnál kikapcsolt zajszűrés mellett élesség 0-val is épp elég éles.Sony-n azért feljebb kell tolni

(#69335) whatnot válasza Flashget (#69215) üzenetére


whatnot
őstag

Az U az elején azt jelenti, hogy LED TV.

(#69336) BBéci válasza nismoka (#69332) üzenetére


BBéci
titán

Nulla (0) az alapállás, amikor nem nyúl bele az elektronika a képbe, és nincs mű élesítés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69337) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

A H6650 mennyivel add jobb képet mint a 6400? Most egész jó áro van EU-ban.
Tudom hogy +200 Hz meg van benne micro dimming. De ez mennyit jelent a képminőségben?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69338) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Sziasztok

Lehetséges, hogy elszállt a tuner a papám 4000-res LED Tvjében.. Honnan lehetne szerezni olyan tunert, esetleg olyan nyákot kompletten?

40-00254a

típusú van benne.. Remélem a szerelő meg tudja csinálni, és akkor a kérdésem semmis :)

(#69339) sandró60 válasza A-l-i-e-N (#69338) üzenetére


sandró60
addikt

Itt TV hiba fórumok.Hamarabb kapsz érdemi választ a problémádra. :K

(#69340) A-l-i-e-N válasza sandró60 (#69339) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

Elnézést kérek, és köszi :)

(#69341) PuMbA válasza Vhiktor (#69337) üzenetére


PuMbA
titán

Ha ad is nem sokkal lehet jobb, mert egy szériából származnak, a micro dimming pedig a legbutább pár zónás változat. +200Hz meg nincsen, mert jelenleg 240Hz-nél gyorsabb panel nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#69342) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van különbség hogy egy 3D filmet pendrive, külső winyó, vagy NAS-ról küldök tv-re? Értem ezalatt hogy gondolom a tv ugyanúgy jeleníti meg a 3D filmet, tehát a 3D miatt nincs semmi extra elvárás? UE40H6400 lenne a tv.

iPhone 13 Pro Max

(#69343) Flashget válasza Vhiktor (#69337) üzenetére


Flashget
félisten

Tedd egymás mellé a két tévét és akkor kiderül :)
ha van rá cash akkor a H6650-t vedd.

Realme GT Master Edition

(#69344) Flashget válasza jozsi252 (#69342) üzenetére


Flashget
félisten

Tv beépített média lejátszója kb a 0 és a semmi értelme-t jelenti nálam egy céleszköz vásárlása után.
Ergo ilyen filmeket valamilyen külső lejátszóról kell nézni (PC,MP,BD) hogy meglegyen a 24p kandencia helyes lejátszás.

Aztán van az mkv-ba tuszkolt felezett felbontású (néha még szellemképes is igazi szemrontásra való) 3D meg az 50GB-os 3D film.

Realme GT Master Edition

(#69345) jozsi252 válasza Flashget (#69344) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor szimplán pc-n indítsam el a 3D filmet, majd a képernyőm terjesszem ki a TV-re, és szimplán húzzam át a videót a tv-re, aztán ennyi? BD lejátszóm nincsen. Synology NAS-om van, de DLNA-n keresztül ugyanúgy a TV médialejátszóját használja nem?

Közbe nézem, de ha TV-n rámegyek a NAS-ra, fel sem ismeri a médialejátszó az .mkv-t.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#69346) Vhiktor válasza Flashget (#69343) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha lesz rá lehetőségem akkor megteszem :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69347) VGYke válasza PuMbA (#69317) üzenetére


VGYke
addikt

Na jó! De ki tudna információt adni arról, hogy z UE8200 és UE8500 panel között mi lehet a különbség?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69348) BBéci válasza VGYke (#69347) üzenetére


BBéci
titán

Csak olyan valaki, aki szétszedte mindkettőt, vagy a gyárban dolgozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69349) littlerock


littlerock
aktív tag

esetleg valaki tud ezzel mit kezdeni: [link]

Illetve milyen 3D szemüveget érdemes venni a Samsung kínálatából? 5000 huf/2db -től majdnem 30.000 huf a kínálat nagy része...

korábbi szériás tv-khez jó szemüvegek kompatibilisek a H szériával?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#69350) littlerock


littlerock
aktív tag

esetleg ez jó valamire:3D Szemüveg Samsung SSG-5100GB ??

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.