Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) Tamás34 válasza Flashget (#69550) üzenetére


Tamás34
senior tag

Oksa! Hívni fogom! Köszi!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#69552) Tamás34 válasza Flashget (#69550) üzenetére


Tamás34
senior tag

Szolgáltató függő ez a dolog? Nekem UPC van!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#69553) szuperbusz


szuperbusz
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Van itthon egy Samsung UE32EH5300 smart TV. Szóval a kérdés a következő lenne. Van valamekkora esélyem, hogy ezzel a készülékkel tudjak rögzíteni műsorokat külső HDD-re? Olvasgattam a neten ezzel kapcsolatban, és elméletileg nem támogatja a PVR funkciót. Ez gyakorlatilag is így van? A válaszokat előre is köszönöm.

(#69554) Flashget válasza Tamás34 (#69552) üzenetére


Flashget
félisten

Igen.
Mindigtv-n és Digikábelen van.
UPC-t nem tudom.

Realme GT Master Edition

(#69555) Flashget válasza szuperbusz (#69553) üzenetére


Flashget
félisten

Azzal a készülékkel nem, de PC-s tunerrel vagy asztali stb-vel igen. Bár ez attól is függ ki a szolgáltatód.

Realme GT Master Edition

(#69556) szuperbusz válasza Flashget (#69555) üzenetére


szuperbusz
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. A Digi a szolgáltató. És még egy kérdés. Mivel nincs tapasztalatom ilyen téren, ezért még azt kérdezném,hogy akkor tunerrel mit és hogyan kellene összerakni/beállítani, hogy tudjak majd rögzíteni?

[ Szerkesztve ]

(#69557) Knapp válasza szuperbusz (#69556) üzenetére


Knapp
csendes tag

Elvileg bizonyos digi boxokhoz is tudsz közvetlenül külső merevlemezt és pendrive-ot csatlakoztatni és ezekre rögzíteni...
Nekem sincs PVR funkció a tévén, de nem is volt fontos szempont a vásárlásnál, aztán mikor HD boxra cseréltünk, akkor olvastam erről.
De azóta sem próbáltam ki ezt a lehetőséget...

(másrészt ezen a fórumon is említettek szerintem korábban olyan "trükközést", amivel az EH5300-as is "okosítható" és képessé válik a PVR-re, de már meg nem találnám...
Rémlik, hogy valamilyen garanciavesztéssel járó "frissítésről" volt szó. :) )

[ Szerkesztve ]

(#69558) szuperbusz válasza Knapp (#69557) üzenetére


szuperbusz
csendes tag

Nálunk nincs semmi box a TV-hez. Közben nézegettem pár tunert, és az kérdezném, hogy a követezők megfelelnek-e annak, hogy pl. a Sport1-et tudjam majd gépen nézni/rögzíteni.
Ezekről lenne szó. Nem szeretnék sokat költeni rá. Amúgy a tévében nem szeretnék semmit sem állítani, nem akarom, hogy valamit elrontsak így. Bár régebben én is olvastam valahol, hogy valahogy lehet engedélyezni, de ezt nem próbáltam ki.

(#69559) sandró60 válasza szuperbusz (#69553) üzenetére


sandró60
addikt

Annó valamikor 2012-körűl volt róla szó,hogy elő lehet csalogatni a PVR-funkciót a szerviz menűből.Próbáld beirni a keresőbe ott jobra fent.Esetleg,ha tudsz angolul akkor ITT nézd

(#69560) Flashget válasza szuperbusz (#69558) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem meg ezt vedd meg amíg még lehet kapni.

Realme GT Master Edition

(#69561) bence1990


bence1990
csendes tag

Sziasztok,

Jelenleg egy 40" F6500-as TV-m van, viszont nagyobbat szeretnék.

Media Marktból venném mindenképp, a következő opciók maradtak a végére:

50" H6200 - 215.000 ft

48" H6500 - 250.000 ft

Megéri a pluszt a H6500? Magic remote / voice control nem igazán érdekelnek, számít valamit az a +200 hz ami ugye csak szoftveres? Ezen kívül ugye bár nem sokat számít de 2 collal kisebb is a 6500-as.

Másik: Media Marktban megkérdeztem egy eladót, és azt állította, hogy a H6500 gyengébb modell mint az F6500. Ilyen létezik??

Köszönöm a segítséget előre is!

(#69562) sandró60 válasza szuperbusz (#69553) üzenetére


sandró60
addikt

Találtam még ezt a pvr bekapcsolása.tudástár

(#69563) BBéci válasza Jaded (#69543) üzenetére


BBéci
titán

Pioneer BDP-450.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69564) Tamás34 válasza Flashget (#69554) üzenetére


Tamás34
senior tag

Sajna UPC a HbbTV-t a közeljövőben nem tervezi! Kár ! :( Akkor erről ennyit!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#69565) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy ma vettem egy Samsung 3D smart tv-t, pontosabban ezt a típust: UE40H6200
A kép szép, a net jó, usb-ről játszik filmet, viszont a 3D-t sehogy sem sikerült beüzemelni.
Kibontottam a szemcsit, levettem róla a fóliákat, elemet beleraktam és az utasítás szerint odamentem a tv-hez közel, nyomtam a bekapcsoló gombot pár mp-ig, ki is írta a tv hogy 3d szemüveg bekapcsolva. Viszont ennek ellenére nem láttam semmit sem máshogy, mint szemüveg nélkül, próbáltam csatornát váltani, távolságokkal variálni, bármilyen apró 3D-s részletet kiszúrni, de sehogy sem volt jó. Letöltöttem egy sample videót (samsung moments) m2ts formátumban, ráraktam pendrivera, rádugtam, elindítottam, szemüveget megint párosítottam a tv-vel, de megint semmi. Elvileg az úgy jó, hogy két képet látok és mikor felveszem a szemüveget, akkor már csak egyet látok térhatásban. De nem

Valami ötlet, hogy mit rontottam el, mit kellene csinálnom, hogy 3D tartalmat lássak?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69566) littlerock válasza hentes555 (#69565) üzenetére


littlerock
aktív tag

Menü gomb a távkapcsolón, ott a képi beállításokban megkeresed a 3D menüpontot, azt kiválasztod,és ott lesz a megoldás... be kell kapcsolni a 3D üzemmódot...

Mondjuk én azért kapok idegbajt, hogy nincs gyorsabb vagy rövidebb útja a 3D üzemmód bekapcsolásának...

Jelezz vissza, ha megtaláltad...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#69567) blakey válasza hentes555 (#69565) üzenetére


blakey
titán

A 3D akkor kapcsol be ha 3D-s jelet kap vagy manuálisan kapcsolod be (bár ennek semmi értelme). Csak a szemüveg párosítása nem elég.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69568) littlerock válasza blakey (#69567) üzenetére


littlerock
aktív tag

Minden filmnél be kell kapcsolnom ezen a TV-n a 3D-t... hogy miért nem tudtak erre egy gombot elhelyezni a távkapcsolón... A vicc az, hogy a user manual azt mondja: használjam a 3D gombot.... no az meg nincs...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#69569) doc válasza littlerock (#69568) üzenetére


doc
nagyúr

de van.
ke'k ;)

(#69570) hentes555 válasza littlerock (#69566) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszönöm a választ, sikerült megtalálni! :)

Csak én ahogy nézegettem videókat, sehol nem állítják be így, hanem van egy 3D gomb a távirányítón és azzal, de ezen ugye nincs, így nem találtam. Kerestem volna az Explore 3d nevű alkalmazást is, de sajnos nem találtam meg azt sem. De mindegy, most kipróbáltam, nagyon jó minden.

Még annyi kérdésem lenne, hogy a szemüveget használat után ki kell kapcsolni valahogy vagy csak leveszem és lerakom a polcra aztán annyi?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69571) blakey válasza littlerock (#69568) üzenetére


blakey
titán

Amikor 3D-s anyagot küldök a tv-re akkor az egy üzenetet dob fel, hogy váltsak. Menüben be kell állítani, hogy 3D esetén bekapcsoljon. Így volt a samun, lg-n, toshibán. 2d-s jelet eszembe sem jutna 3d-re konvertálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69572) Jaded válasza BBéci (#69563) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi,majd ránézek.

Renault Megane IV Limited

(#69573) MunezXBK válasza blakey (#69571) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt hol találom meg? Eddig mindig külön kapcsolgattam.

(#69574) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung Smart tv-m, 2 évvel ezelőtti modell.
Napokban azt csinálja hogy nem lehet kikapcsolni, nem lehet átkapcsolni kb semmire nem reagál csak ha kihúzom a falból. Ez normális? Mi lehet a gond?
Kihúzás után ha visszadugom akkor is bekapcsol ugyanarra a csatornára, de nem lehet átkapcsolni sehova, meg néha villog az a piros led elől.

(#69575) sandró60 válasza maglew (#69574) üzenetére


sandró60
addikt

ITT tv hiba előbb kapsz választ :K

(#69576) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Lehetséges, hogy a digitalkő áruház, hovatalos magayar garanciajegyet ad?
Mert ők emailben ezt állítják.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69577) kali válasza Vhiktor (#69576) üzenetére


kali
legenda

lehetséges, csak aztán hivatalos samsung jótállási jegy is legyen az, ne pedig csak hivatalos magyar, mert nem mindegy...
ilyesmi; link

(#69578) Vhiktor válasza kali (#69577) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na azt hittem, hogy az ugyanaz.....

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69579) blakey válasza MunezXBK (#69573) üzenetére


blakey
titán

Régen volt Samsungom, de a beállítások között szerepelnie kell 3D-re vonatkozó beállításnak ill. amikor volt akkor automatikusan elindult a 3D, mondjuk csak FHD3D-t nézek, semmilyen más alternatív 3D nem érdekel, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69580) PuMbA


PuMbA
titán

Minél jobban ismerem a TV-t, annál nagyobb bughalmaz az egész. Egyáltalán nem működik a TV-men a LED képtisztaság, mert ha kikapcsolom a TV-t és bekapcsolom, akkor elfejeti és be kell mennem az Egyedi Motion Plus beállításokba, hogy berakja. Ha ilyen programokat írnék a cégnél akkor nem tudom, hogy mi lenne velem... :DDD A Samsungnál új programozógárdát kell felvenni :C

[ Szerkesztve ]

(#69581) Vhiktor válasza Vhiktor (#69578) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na kiborúlt a szar a zsákból, nem lehet regisztrálni nagy nehezen leírták, de előtte meg váltig állították.......
az az üzlet amelyik így áll hozzá, azal nagyon vigyázni kell, innentől kezdve szerintem senki ne vegyen tőlük semmit....

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69582) #94529552 válasza Vhiktor (#69576) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az lehetséges, hogy aki így előre megkérdezi csak annak jár, és 2 évre szól.

(#69583) MunezXBK válasza blakey (#69579) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De nincs, pont ezért kérdeztem.

Nekem kell kiválasztanom, hogy SBS vagy OU, utána illeszti össze.

(#69584) blakey válasza MunezXBK (#69583) üzenetére


blakey
titán

SBS, OU számomra nem 3D, ahhoz nem kell 3D-s lejátszó csak megjelenítő amiben ilyenkor valóban be kell kapcsolni ill. állítani, hogy milyen az a 3D. Én a Full HD 3D-ről beszélek ami Blu-ray-en található és azt automatikusan fel kell ismerje a tv.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69585) BBéci válasza PuMbA (#69580) üzenetére


BBéci
titán

Sok Samsung TV volt nálam tesztelés céljából, 90 %-át több hétig használtam és egyik sem felejtette el a LED képtisztaság beállítást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69586) vinszentvega


vinszentvega
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem kerestem vissza a több 100 üzenet között, ezért előre is elnézést.
A kérdésem az, hogy van egy 2013 Samusung U32f5000-es készülékem.
Maga a készülék az hibátlan, csillagos ötös!
A problémám a magyar szinkronos(*MKV) kiterjesztésű filmek lejátszásakor keletkeznek.
Szemben az angol anyanyelvűekkel, a magyar szinkronos filmek szinkronja, valahogy mindig 'hamarabbra' van időzítve. Vagyis hamarabb dörren egy pityu mint ahogy az a képen látszódik. Ez a jelenség, mint ahogy azt leírtam, az angol nyelvű, feliratos filmeknél nincs egyáltalán.
Szóval a kérdésem, hogy ez valami codec probléma? Frissítési problémák?
Várom az ötleteket, amik segíthetnek...
Köszönöm szépen előre!!!!

(#69587) vinszentvega


vinszentvega
csendes tag

egészen pontosan: UE32F5300AWXZH

(#69588) MunezXBK válasza blakey (#69584) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most akkor a menüben be kell állítani vagy felismeri automatikusan?

(#69589) ada19 válasza vinszentvega (#69586) üzenetére


ada19
senior tag

Codec probléma, én eddig egyetlen filmnél tapasztaltam ilyet csak, az a Mátrix, és csak a magyar AC3 hangsávnál. Az angol DTS-t hiba nélkül játszotta. Szerintem csak egy biztos megoldás létezik: külső media player használata. Mint workaround az előre hátra-tekerés vagy a pause és play sokszor megoldást jelent az ilyen problémákra.

Mégsenem

(#69590) devil-k válasza ada19 (#69589) üzenetére


devil-k
nagyúr

Régóta erről szól a fáma, csak a sok "TV-s médialejátszó" szakértő nem hiszi ezt el.

- mozi bolondéria -

(#69591) blakey válasza MunezXBK (#69588) üzenetére


blakey
titán

Mit nem értesz? Leírtam, Full HD 3D esetén a menüben kéne lennie olyan opciónak, hogy ha 3D jelet kap mi csináljon. Nincs samum, de emlékeim szerint ott sem volt másként, amint Full HD 3D anyagot kapott, kiírta, hogy tegyem fel a szem,üveget, stb. Half SBS, OU számomra nem 3D, egyébként sem, tehát ha ilyen jelet kap akkor valószínűleg külön kell aktiválnod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69592) Tutu7030 válasza PuMbA (#69580) üzenetére


Tutu7030
veterán

A sony is pont ilyen szinten áll. :D Egyszerűen az is egy hulladék, sw szempontjából. Inkább vettem volna megint samut, vagy akár lg-t a sony helyett. :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#69593) ada19 válasza devil-k (#69590) üzenetére


ada19
senior tag

Egyelőre én is a TV-t nyúzom ilyen téren, mert kényelmesebb, még nem okozott annyi kellemetlenséget, hogy váltsak. :) De biztos eljön az az idő is.. + ugye egy normális lejátszó egyáltalán nem olcsó.

Mégsenem

(#69594) #94529552 válasza vinszentvega (#69586) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lehet a hang késleltetést beállítani rajta? Mintha valaki írt volna hasonlót. Nekem meg az nem tetszik mikor a technikusok a felvételkor hamarabb robbantanak, mint az autó ütközik, pl. Cobra 11. Vagy hatalmasat robban egy diesel motoros autó.

(#69595) ada19 válasza #94529552 (#69594) üzenetére


ada19
senior tag

Be lehet állítani csak semmi értelme mert mert nem konstans a késleltetés. Minden leállítás és indítás után meg játszon vele akinek van rá ideje. :)

Mégsenem

(#69596) Norby86


Norby86
őstag

Próbálta esetleg valaki a legfrissebb 2101-es firmware verziót? Mert nem tudom érdemes lenne e frissítenem a jelenleg használt 1120 verziószámút a frissebb 2101 verzióra. Ha van esetleg valakinek tapasztalata, írja meg mindenképpen! A neten nem találok infót erről a legújabb verzióról hogy miben rosszabb vagy jobb a 1120-nál.

-Norbi-

(#69597) Flashget válasza Vhiktor (#69581) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

amelyik boltnak nem MM, Tesco, Euronics, Edigital, Auchan áron adja a tévét biztos lehetsz benne, hogy nem viszonteladó ergó nem fogod tudni regisztrálni.
Nem azt kell kérdezni a boltoktól, hogy magyar garinciát ad, hanem azt, hogy hivatalos samsung gari papírt!

Realme GT Master Edition

(#69598) Flashget válasza Norby86 (#69596) üzenetére


Flashget
félisten

Van problémád a tévével?

Realme GT Master Edition

(#69599) MunezXBK válasza blakey (#69591) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt, hogy 1x azt írtad, hogy menüben kell beállítani, 1x pedig azt, hogy automatikusan felismeri. Persze ugyanarra vonatkozóan. Ja és elnézést kérek, hogy SBS/OU-t nézek, de még egyelőre kapok levegőt így is.

Norby86: Én felraktam, semmi különbséget nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#69600) Flashget válasza MunezXBK (#69599) üzenetére


Flashget
félisten

bár abban igaza volt az ilyen "3D-s" mkv fájlok szemrontásra valók, de ezeknél lehet állítani mindent a 3D menűben.
ekte 3D film külső lejátszóról történő lejátszásnál valóban automatikusan megy minden.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.