Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) Flashget válasza whatnot (#69788) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel a száraz tényekre kérdeztél rá.
Jobb elektronika meg a 6500-tól van, nem véletlen, hogy a garancia is attól a tipustól nő 1+2 évre és nem 1+1 (amikor nincs akció mint most az 5 évvel okt. 19-ig)

Realme GT Master Edition

(#69802) m47rules


m47rules
tag

Sziasztok!

Van egy LE40C650 tv-m és szeretnék rajta sw-t frissíteni. Magától nem találja a készülék, neten meg én nem találom, nem mai darab már. Privátban tudnátok tippeket adni, honnan tudom letölteni, egyáltalán érdemes vele próbálkozni?

Köszi előre is!

Üdv,

(#69803) Silent77 válasza m47rules (#69802) üzenetére


Silent77
veterán

Ha nincs gond vele, akkor felesleges.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#69804) nasinas


nasinas
tag

Sziasztok!

Használom a pár hetes 48H6400-asom, és felmerült a kérdés:
tulajdonképpen mit takar technikailag a Motion Plus beállításnál a

Ki (ekkor van 100Hz natív frissítés? )
Tiszta (ekkor mi van? mitől tiszta a normálhoz képest? )
Normál ( és ekkor? )
Szemkímélő ( ez miért szemkímélő és ekkor mekkora a frissítés? )
Egyedi ( hát ez? ez lenne a legerősebb vagy a szemkímélő ? )

Tudja valaki? :F
Tévénézéshez melyiket válasszam?
És PC-ről lejátszott HD mkv mozihoz? ( 720p és 1080p mikor melyik )

Köszi! :R

Ami ami, az az !

(#69805) m47rules válasza Silent77 (#69803) üzenetére


m47rules
tag

Nincs gond.
A saját mediaplayerét használom, és hiányzik mkv alatt a felirat. Nem tudom, hogy egy frissítés tudná -e ezt.

Be kellene már szerezni egy jó media playert... :K

[ Szerkesztve ]

(#69806) #94529552 válasza Flashget (#69801) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez most komoly, hogy egy komplikáltabb felépítésű és több részegységet, alkatrészt, kötést, stb. tartalmazó elektronika kevésbé hibásodik meg, mint egy alap tv minimál egysége? Én inkább fordítva gondolnám, és csak a marketing miatt kap 1+2 évet a drágább cucc.
dethroner Szerintem ezt buktad, mert Samunál a mobil üzletág vesztesége miatt a takarékoskodás éve van tudtommal, ezért is lehet a kevesebb app.

[ Szerkesztve ]

(#69807) ada19 válasza nasinas (#69804) üzenetére


ada19
senior tag

Ugyanilyen TV van nekem érkezőben, és most olvastam végig a HDTVtest tesztjét: http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h6400-201405023756.htm

A Motion rész kapcsolódik ide. Filmezéshez mindenképp a Ki ajánlott.

Kíváncsi vagyok hogy TV, játék (Xbox 360), vagy DLNA filmezésnél bármilyen különbség lesz-e az 50 és 100 Hz között, akár rossz, akár jó értelemben.

Mégsenem

(#69808) bolgar89


bolgar89
csendes tag

Sziasztok!

Max. 300 ezer Ft-os értékben milyen 40"-50" colos TV-t tudtok ajánlani? Az nem baj, ha inkább a kisebb felé hajlik, lévén nincs egy nagy szobám, viszont a válaszidő nagyon fontos, mivel elsősorban játékra venném.

Köszi!

(#69809) gukker1 válasza m47rules (#69805) üzenetére


gukker1
tag

A tévében lévő lejátszó nem jeleníti meg az mkv-ben a feliratot, subtitle edit programmal kitudod szedni, mellérakni azonos néven, a frissítés nem oldja meg a feliratos mkv lejátszását.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#69810) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Van egy ősrégi Samsung LCD tv-m.

Model: LE32A330J1NXXc

Verzio: AA01

Monitorként használom főleg, ezért DVI-HDMI kábellel volt összekötve.

Az a jelenség jött elő, hogy kicsi piros pontozódások vibrálnak rajta, random szerűen a képernyőn, néha pillanatokra el is tűnik a kép. Fekete részeken jobban észlelhető.

A upc mediaboxból, kölcsön vettem a HDMI-HDMI kábelt, azzal kevésbé csinálja, de azzal sem teljesen tökéletes.

Mediaboxal a TV adások hibátlanok, ott nincsenek ilyen problémák.

Lehet, hogy már a TV -nek ez a képessége kezd döglődni?
Vagy vegyek egy jobb minőségű kábelt?

Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm.

:R

[ Szerkesztve ]

(#69811) PuMbA válasza nasinas (#69804) üzenetére


PuMbA
titán

Ki (nem birizgálja az eredetileg kapott képet) 50Hz, a többi mind "100Hz"
Tiszta (ha az egyedi Motion Plus beállításba bemész találsz olyan opciókat benne, hogy elmosódás, torzítás csökkentés és LED képtisztaság; a tiszta az betesz 5 elmosódáscsökkentést a 0-10-es skálán)
Normál (5 elmosódáscsökkentés és 5 torzításcsökkentés)
Szemkímélő (5 torzításcsökkentés)
Egyedi (egyedi)

:)

A 0-10-es skála egyébként csak az algoritmus durvaságát jelzi.

Én TV nézéshez Tisztát ajánlom vagy egyedi-n, ha a képhibák annyira zavaróak (én megállapodtam 1 elmosódáscsökkentésen és 0 torzításmentesítésen, mert néha olyan pacákat tud beszúrni erdős kamerarángatós jelenetben, hogy ihaj, de ezen a beállításon eljött a boldogság, hogy nem csinál ilyen hülyeségeket :DDD ) A LED képtisztaság is javasolt, csak nekem nem kapcsol be, azért nem használom, de még jobban növeli a mozgásfelbontást, fekete képek beszúrásával).

[ Szerkesztve ]

(#69812) PuMbA válasza tomcat74 (#69799) üzenetére


PuMbA
titán

A szemednél is így van, ami fókuszban van az éles, a többi meg elmosott. A kamera sem viselkedik másképp :)

[ Szerkesztve ]

(#69813) dobko válasza Flashget (#69767) üzenetére


dobko
csendes tag

Az Allshare-t feldobtam, frankón megy, egyenlőre nem tapasztaltam akadást, WIFIN is szépen megy.
Még gépről is indíthatom a filmet, stb, elégedett vagyok, köszi ! :R

Lehet a H széria és hozzá adott 4 magos processzor miatt, de nekem viszonylag gyorsan pufferel, beletekerésnél is szinte azonnal vált képet hálózatról is a masina.
Egyenlőre elégedett vagyok a h6500-el.

Bár pont megvettem, aztán látom az euronicsben a H66** olcsóbb is akcióban... :W , De sebaj...

[ Szerkesztve ]

(#69814) ada19 válasza dobko (#69813) üzenetére


ada19
senior tag

Az enyém 2 magos (F5300), és ott is instant teker bármibe. Tesztek alapján nekem úgy tűnik a 4 mag inkább a Smart rendszert befolyásolja.

Egyébként csak a próba kedvéért, megnéznéd hogy Mátrix 720p v. 1080p magyar DD hangsávval (angol DTS nem) nálad is audio out of syncet produkál?

Mégsenem

(#69815) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Üdv urak.

Adott egy F6500 + egy BD3D képes media player, amit itt Ph-n vettem. Az eladó videóval bizonyította a BD3D alkalmasságot, nálam azonban sehogy sem akar összejönni. Már 4db High Speed HDMi-vel próbáltam, mindegyik HDMI aljzatban, de csak 2D jön össze.

Az eladó szerint a tv a ludas. ( :DDD ) Próbált már valaki ilyen tv-n hasonló dolgot?

(#69816) Silent77 válasza MunezXBK (#69815) üzenetére


Silent77
veterán

Mi a média lejátszó típusa? Abból gondolom rögtön kiderül, alkalmas-e.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#69817) MunezXBK válasza Silent77 (#69816) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Alkalmas ( bár szerintem nem, de kaptam róla videót is) , de nálam nem jön össze. Megy a vita és a tv-re akarja fogni.

Azért kérdeztem, hogy valaki próbálta-e ilyen tv-n?

(#69818) devil-k válasza MunezXBK (#69817) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi a lejátszó típusa? A TV megjeleníti a BD 3D anyagokat.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69819) MunezXBK válasza devil-k (#69818) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#69820) devil-k válasza MunezXBK (#69819) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennek pedig elviekben vinnie kellene, a specifikációknál is fel van sorolva. Az más kérdés, hogy mennyire lehet ezt a gyártót komolyan venni azok után, hogy "Bluerayt" írt többször is.

ISO-t próbáltál elindítani?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69821) MunezXBK válasza devil-k (#69820) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Persze, indítja is. Nem mentünk már át off-ba? :B

(#69822) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy 40h6500-as tv-t, elég jónak tűnik, van valakinek ilyen tévéje? Nem igazán ismerem a lcd tv-ket, mert most veszek ilyet először, ha van valami tanácsotok azt szívesen venném.

Előre is köszönöm!

(#69823) PuMbA válasza MunezXBK (#69821) üzenetére


PuMbA
titán

Amelyik gyártó a honlapján nem bírja helyesen leírni, hogy Blu-ray, attól nem kell sokat várni :DDD Csak 2-szer van elírva a honlapon, amit egy érettségiző gyerek készített alapszintű html-lel :DDD Szapulás off, muszáj volt :DDD

devil-k: Nem olvastam a hsz-edet csak éppen most, de akkor neked is feltűnt :)

[ Szerkesztve ]

(#69824) sandró60 válasza Zolix (#69822) üzenetére


sandró60
addikt

A keresőbe.OTT fent beirod a tipusszámot és kiad több száz hozzászólást a kérdéses tipushoz.

(#69825) devil-k válasza PuMbA (#69823) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem akartam gonoszkodni annyira. :D Szép, napos idő van ma. :DDD

- mozi bolondéria -

(#69826) ÉNERGIE


ÉNERGIE
tag

Sziasztok, Samsung UE-40HU6900 TV-ről szeretném a véleményeket tapasztalatokat kérni, ahogy elnéztem ez a legolcsóbb Samsung UHD TV, van-e valami hátránya az olcsóságának? Paramétereit tekintve nekem jónak tűnik...főleg monitor funkciót töltene be, néha film nézés :) M87-es 6éves Samut váltaná le.

(#69827) devil-k válasza ÉNERGIE (#69826) üzenetére


devil-k
nagyúr

Monitornak nem biztos, hogy a legjobb választás. TV-nek, 4K filmekhez (majd) igen karcsú lesz ez a méret.

- mozi bolondéria -

(#69828) ÉNERGIE válasza devil-k (#69827) üzenetére


ÉNERGIE
tag

Tv-m és Monotirom "azonos", ezért kell középutat választanom ami mind a kettőre alkalmas...eredtileg 40" környéki 6500-as szériát akartam de néztem hogy van már UHD és csak 185pénz....elgondolkoztam.

(#69829) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Nagyon fasza a samsung mostani 5 éves garancia akciója, csak az a bibi vele, hogy mindenhol csak jövőhétre igérik az 55h6400-as tv beérkezését........addigra meg lejár a promóció........

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69830) ada19 válasza Vhiktor (#69829) üzenetére


ada19
senior tag

Ha van ismerős, számláztasd ki előre. :)

Nekem úgy tűnik, itt még van raktáron: http://www.euronics.hu/SAMSUNG-UE55H6400AWXXH-p37483

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#69831) devil-k válasza ada19 (#69830) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak az azért nem jó, mert ha van bármilyen probléma a TV-vel, akkor hogy viszi vissza mondjuk 3 napon belül?

Pl.:

Október 15-én kifizeti a TV-t és csak október 22-én jön meg.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69832) ada19 válasza ÉNERGIE (#69828) üzenetére


ada19
senior tag

Azt azért vedd figyelembe hogy az általam olvasott Samsung UHD TV-s tesztek alapján az input lag elég siralmas, ami monitorként való használat esetén nem éppen szerencsés.

Mégsenem

(#69833) ada19 válasza devil-k (#69831) üzenetére


ada19
senior tag

Teljesen jogos, 2 vs. 5 év miatt ez most egy kompromisszum.

Mégsenem

(#69834) Vhiktor válasza ada19 (#69830) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, csak budakalász tőlem messze van. Házhozszállítás nem tudom hogy megoldható-e.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69835) Vhiktor


Vhiktor
veterán

a H6410 talpai ugye nem variálhatóak? Nem ehlyezhetők át máshova?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69836) ada19 válasza Vhiktor (#69834) üzenetére


ada19
senior tag

http://www.euronics.hu/szallitasi_informacio

Azt a TV-t egyébként ingyenes szállítják.

Mégsenem

(#69837) Flashget


Flashget
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69838) Flashget válasza Vhiktor (#69835) üzenetére


Flashget
félisten

nem

Realme GT Master Edition

(#69839) #94529552


#94529552
törölt tag

Jó vétel Euronics-ban 339 999 Ft-ért 55H6400? Ott a UE55H6650 is annyiba kerül most.

(#69840) Flashget válasza #94529552 (#69839) üzenetére


Flashget
félisten

nem
a másik többet tud, miért vennél ugyanannyiért kevesebbet tudó készüléket?

Realme GT Master Edition

(#69841) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Lehet lecserélem a TV-m.

32-es

Ami fontos: PC-vel használom. Ennek legyen a lehető legszebb képe vele. Lehetőleg valós 100hz-es legyen (ha van 120 hz-es akkor az, bár lehet tv-ben ilyen nincs). Itt máris egy kérdés: PC-vel tv-n elérhető valós 100 hz egyáltalán?

2. kérdés: Mely webshopban kapható gyári garanciával a legjobb áron Samsung Tv-k? A legtöbb boltban tavalyi szériák vannak csak.

220 voltban találtam 2-t. Egyik elvben minden igényt kielégít, a másik olcsó:

32" H6200 3D Smart TV és 32" H5500 LED TV.

Előbbi 125K míg utóbbi 97K.

(#69842) ÉNERGIE válasza ada19 (#69832) üzenetére


ÉNERGIE
tag

köszi, tényleg 31ms, ezt nem is néztem...bár nem tudom a 6éves Samu M87BD-nek hány ms-e van de gyanítom ez is kb hasonló lehet...egyedül WOT-ozni szoktam heti 3-4órát, ott sokat nem oszt nem szoroz...átgondolom azért köszi...egy sima Samsung full hd 6500-as jobb választás akkor?

(#69843) blakey válasza Mate (#69841) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt a valós 100Hz-es LCD tv-nek nevezzük azokat a tv-ket amelyekben van interpoláció vagy/és BFI és ki/be kapcsolható. Ilyen szempontból van valós 120Hz-es tv is, de azok nem EU modellek. PC használathoz pont nem feltétel az interpoláció, mert ott ki kell kapcsolni.
Nem feltétlenül baj, hogy tavalyi modell, lehet, hogy jobb bizonyos szempontból. legfontosabb, hogy mennyi a max kereted és ahhoz mérten fogsz kapni ajánlatokat, de PC-hez, mostanság, a Sonyk a legjobbak, alacsony input lag, jó kép, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69844) Mate válasza blakey (#69843) üzenetére


Mate
nagyúr

A keret 130 körül van.

32 colos kell és pc-hez. Jó lenne ha 60Hz-nél többel tudnám használni, 100 körüli érték jó lenne. Játékra is használva lesz.

Előny: DVB-S, tunner, de ez nem fontos.
Illetve falra lesz szerelve, így a csatlakozók nem mindegy merre néznek. Sajnos samut nézve a dvi-os hdmi-t sikeresen hátrafele rakták és nem oldalra.... Talán 90°-os átalakítóval össze tudnám hozni, de passzentos lenne.

Samut azért néztem, mert jó tapasztalataim vannak vele. Sonyval nincs tapasztalatom, de nem zárkózom el tőle. Samunak szeretem a gariztatását, hogy ha gond van 1-2 órán túl nem kell nélkülöznöm a tv-t, míg többi cég elviszi és várhatok, míg megcsinálják.

Bár kicsit off itt a sony, de ajánlatot abból is elfogadok szívesen :)

(#69845) PuMbA válasza Mate (#69844) üzenetére


PuMbA
titán

" Sajnos samut nézve a dvi-os hdmi-t sikeresen hátrafele rakták"

F6100-on nem :)

"Jó lenne ha 60Hz-nél többel tudnám használni"

Olyan TV nem létezik, ami a bemeneten többet tud 60Hz-nél.

(#69846) Mate válasza PuMbA (#69845) üzenetére


Mate
nagyúr

Nézegettem külföldi fórumokat és jó pár helyen láttam tv+pc hdmi-n keresztül 120Hz-el menni. Vagy benéztem valamit?

[ Szerkesztve ]

(#69847) PuMbA válasza Mate (#69846) üzenetére


PuMbA
titán

Benézted :)

(#69848) Mate válasza PuMbA (#69847) üzenetére


Mate
nagyúr

(#69849) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok! Van egy 40H6200-as tv-m. Lehet fellelni hozzá valahol "ajánlott beállításokat"? Tudom hogy az nem az igazi, de gondolom egy kiindulási alapnak megteszi.

Renault Megane IV Limited

(#69850) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Erre valaki esetleg? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.