Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) busaattila


busaattila
csendes tag

Sziasztok!

Samsung 40H6200-asom van és ezekhez a típusokhoz létezik egy külön CI kártya illesztő modul, amit a TV hátlapjára kell felilleszteni. A lényeg az, hogy az én dobozomból ezt kihagyták és nagy szükségem lenne rá. Így arra kérlek titeket, ha esetleg valakinek van ilyen alkatrésze otthon elfekvőben, akkor jelezzen és megvenném azt. Köszönöm!

A keresett alkatrész így néz ki:

Üdv! Attila.

(#69902) ada19 válasza busaattila (#69901) üzenetére


ada19
senior tag

Én megpróbálnám a Samsung chatet (magyar nyelvű) a helyedben, mondd el hogy mi történt és milyen lehetőségeid vannak. Sok cég ilyenkor simán küld neked egyet.

Mégsenem

(#69903) gyeniko válasza PuMbA (#69896) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem kizárólag költség-, illetve szabvány-egyeztetés oka van, hogy csak lassan fog megtörténni az átállás, de kétségem sincs, hogy megtörténik kevesebb, mint 10 éven belül.

A 24 fps egy 80 évvel ezelőtti technológiai korlát megkövült fosszíliája, ha valaki szereti is, annak oka inkább a megszokás lehet. Kell majd néhány év, mire a közönség szeme átáll a min. 48 fps-re, de 20 év múlva nevetség tárgya lesz a 24 fps ugyanúgy, mint a plazma és lcd TV-k. :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#69904) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Mit kell Power DVD-ben beállítani, hogy a BD50/BD25-ös 3D-s filmek 3D-ben jelenjenek meg?
A PC High Speed HDMI-vel van összekötve 1.4-es a kártya (GTX 670). A TV HDMI porjta PC-re van állítva, hogy 1:1-ben jelenjenek meg a pixelek.
Mikor manuálisan be akartam állítani a 3D típusát kiírta, hogy ha lehet csak a 3D-t támogató eszköz legyen csatlakoztatva (mivel a monitor is csatlakoztatva volt).

A TV 55H6400

(#69905) bolgar89


bolgar89
csendes tag

Sziasztok!

Max. 300 ezer Ft-os értékben milyen 40"-50" colos TV-t tudtok ajánlani? Az nem baj, ha inkább a kisebb felé hajlik, lévén nincs egy nagy szobám, viszont a válaszidő nagyon fontos, mivel elsősorban játékra venném.

UE48H6800 Curved TV-ről tudtok esetleg véleményt mondani?

Köszi!

(#69906) ada19 válasza bolgar89 (#69905) üzenetére


ada19
senior tag

Ha a válaszidő kritikus (10-20ms) akkor vagy Sony, vagy UE48H5500 (nem 3D), ha nem annyira (tehát 35-40ms is elfogadható, ami szinte észrevehtetetlen), akkor akár UE48H6400 vagy ettől feljebb (6500 stb.)

Mégsenem

(#69907) blakey válasza ada19 (#69906) üzenetére


blakey
titán

Válaszidő? :Y Valamit nagyon keversz, a mai LCD tv-k válaszideje 5-8 ms, 10, 20, stb. neked honnan jön?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69908) nightshadow válasza bolgar89 (#69905) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony 50W829 [link]

[ Szerkesztve ]

(#69909) PuMbA válasza Fr3eWar (#69904) üzenetére


PuMbA
titán

3D engedélyezve van a Windows képernyő beállításoknál? PowerDVD-t áthúztad a TV képernyőjére?

(#69910) ada19 válasza blakey (#69907) üzenetére


ada19
senior tag

Elnézést, input lagot akartam írni.

Mégsenem

(#69911) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Még egy kérdés ezzel van valakinek tapasztalata? Vagy hasonló haverjaival?

(#69912) sandró60 válasza kicsigeri (#69911) üzenetére


sandró60
addikt

Fentebb már ajánlottam egy hasonló "márkásabb" Logitech K400 [link] ez biztos működik a tévével.
Több év tapasztalat :K

[ Szerkesztve ]

(#69913) kicsigeri válasza sandró60 (#69912) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Rendben, köszi szépen :R

(#69914) nasinas válasza Fr3eWar (#69904) üzenetére


nasinas
tag

Nekem akkor lett Power DVD-ről lejátszott Bluray ISO esetében 3D, ha a HDMI-t pont nem PC-re neveztem hanem Bluray-re, de a PC-nek szánt lukba van bedugva.
Ekkor automatikusan felismeri a 3D-t a tévé, ha a Poweren is be van nyomva a 3D ott alul.

Ilyenkor nem sbs meg top-bottom féle 3D lesz hanem "igazi", azaz nem két félképes.

H6400-esem van.
Ja az ISO persze mountolt a bárányos programmal, de gondolom más mountoló is jó (vagy mi ).

Ami ami, az az !

(#69915) dethroner válasza busaattila (#69901) üzenetére


dethroner
veterán

Könnyen lehet hogy nem kihagyták, kifelejtették a tévéd csomagjából a kártyaadaptert, nem is jár hozzá. 6200-as egy viszonylag költséghatékony készülék, kevesebb tartozékkal pl nincs 3d szemüveg, nincs smart távkapcsoló, szóval könnyen lehet hogy az adaptert is külön kell megvásárolni. De mindenképp kérdezz rá a boltban, vagy a gyártónál!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69916) bbmt válasza dethroner (#69915) üzenetére


bbmt
senior tag

Nekem is H6200 van, az adapter és az infra vevő jár hozzá!

A kanál a gyengék villája

(#69917) dethroner válasza bbmt (#69916) üzenetére


dethroner
veterán

Ezért írtam hogy lehetséges hogy jár, lehet hogy nem. Utána kell járni hová lett ha volt benne.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69918) Flashget válasza dethroner (#69915) üzenetére


Flashget
félisten

Azért az érdekes lenne, hogy a TV-nek van CI része és nem adnák hozzá az adaptert (ami csak 1 fajta van független a tipustól) itt egyszerűen trehányak voltak a csomagolásnál, ha nem valahol kivették a dobozból.
Ha minden kötél szakad a szerviz tud adni de gondolom csak pénzért.
Nekem már nincs meg mert elvitték a tévével együtt (különben oda adnám) cserébe minden más megmaradt nálam. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69919) enonlui válasza PuMbA (#69896) üzenetére


enonlui
tag

Köszi a választ.
Az ilyen kifejtős magyarázatokat dijazom, nem a fikázást.
Csoda hogy vannak még a fórum oldalakon olyan személyek akik türelemmel és empátiával viszonyulnak olyanokhoz akik nincsenek tisztában a számítástechnika mélységével.
Biztos vagyok benne hogy sokan tennének fel olyan alap kérdéseket és kifejtős magyarázatot várnának, de helyette csak cinkelést és fikázást mert esetleg aaz adott egyén nem olyan tájékozott.
Mégegyszer köszi.
És biztos hogy fogok olyan kérdést fel tenni ami másnak tök alap, de nekem nem......
Thank's mindenkinek

(#69920) dethroner válasza Flashget (#69918) üzenetére


dethroner
veterán

Miért ne lehetne akár ez is különvásárlós tartozék? 3D-re is képes a 6200, mégsem adnak hozzá szemüveget.
Ettől függetlenül nem vonom kétségbe hogy tartalmaznia kellett volna a csomagnak.

Hú, 3 szinten üzengetünk egymásnak :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69921) Flashget válasza enonlui (#69919) üzenetére


Flashget
félisten

És biztos hogy fogok olyan kérdést fel tenni ami másnak tök alap, de nekem nem......

Mindenki jár ilyen cipőben..én pl. totál nem vagyok naprakész a mobilok terén (aláírásod látva) de vennék a jelenlegi Xperia Tipo helyett egy nagyobb kijelzőjűt a netezés miatt, lehetőleg kártyafüggetlent és nem aranyárban. Prestigio 5504 megfelelne nekem? A kisebb kijelzőjű, de minden másban tök ugyanaz 5453-ról jókat írnak.

Realme GT Master Edition

(#69922) Flashget válasza dethroner (#69920) üzenetére


Flashget
félisten

Ez a samsung döntése, hogy egy bizonyos szolgáltatást csak adapterrel lehet használni. Miért nem úgy készítik a tévét mint a tuneres monitort, hogy ne kelljen az adapter? Nem mellesleg csak egy + hibaforrás is.
A szemüveg nem alaptartozék csak bizonyos típusoktól. Adaptert nem is tudom árulnak egyáltalán olyan boltokban ahol szemüveget igen.

Realme GT Master Edition

(#69923) Flashget válasza busaattila (#69901) üzenetére


Flashget
félisten

kerestem unboxing videót és egy ismerősre akadtam aki bemutatja a H6200-at. :)
[link]

Realme GT Master Edition

(#69924) enonlui válasza Flashget (#69921) üzenetére


enonlui
tag

Gondolom az ár miatt nézegeted ezt a telefon.
Viszont ha keresel akkor úgy keress, hogy azt vedd figyelembe hogy az androidnak nagyon fontos a Ram nagysága. Amit kinéztél annak 1G ram-ja van, ez szerény véleményem szerint kevés. Elképzelhető hogy szaggatni fog, nem lesz gördülékeny.
A másik hogy a kijelző egy 5'' colosnál azért alap az 1280x720p, de mégjobb a full hd. Ez mellett kihangsujozom hogy ehez megint fontos hogy tuti processzor legyen ez esetben azért legyen egy 4magos
Tehát azt mondom hogy:
- 5'' colos hd vagy full Hd
- 2Gb ram minimum
- 4 magos proci
Ezek a paraméterek elengedhetetlen ma már.
Most speciel nem tudok típusokat ajánlani de nézd meg a huawei, samsung, alcatel, lenovo, xiaomi stb.

(#69925) m47rules válasza gukker1 (#69809) üzenetére


m47rules
tag

Köszi a tippet, akkor nem erőltetem a frissítést.

(#69926) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, f6400 vásárlásán gondolkodom az 5éves akció miatt

Szüleimnek anno 6100 vettünk, annál eléggé megfigyelhető a felhősődés, full fekete képnél meg főleg nem egyenletes a fekete

6400 ugyanilyen szintű ? Vagy esetleg inkább lekéne mondanom a 3dről és sonyban gondolkodni ebben a kategoriában (150k) 40" ?

(#69927) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv!

Tv-t szeretnék venni max 350e Ft-ig.

Szeretnék legalább 55"-at de ha a minőséggel kell kompromisszumot kötnöm akkor jó lesz az 50"-os is.
-LED, OLED
-3D szükséges
-Többnyire Tv adások és 3D-s filmek nézésére lenne (néha gépre/konzolra kötve)

(#69928) ada19 válasza Etzel (#69927) üzenetére


ada19
senior tag

(#69929) ada19 válasza Peddy789 (#69926) üzenetére


ada19
senior tag

Nem H6400-re gondoltál? (Az F tavalyi széria.)

Tegnap vettem UE48H6400-at, felhősödés egyáltalán nincs, felül 3 kicsi helyen és alul 1 pici helyen minimális backlight bleeding észlelhető, de csak sötétben, fekete kép esetén, és csak oldalról és felülről nézve.

Az F6100 egy csöppet más kategória volt mint a 6400-as pl.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#69930) Etzel válasza ada19 (#69928) üzenetére


Etzel
aktív tag

Köszi, utána nézek :R

(#69931) Flashget válasza enonlui (#69924) üzenetére


Flashget
félisten

Thx.
xaomit néztem már, de az drágább és kisebb.

Realme GT Master Edition

(#69932) Vhiktor válasza ada19 (#69929) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha minden jól megy, holnap már meglesz nekem is az 55 colos változata :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69933) ada19 válasza Vhiktor (#69932) üzenetére


ada19
senior tag

Nagyon meg vagyok elégedve vele. Ég és föld az F5300-hoz képest, az input lagja kb 10ms-el rosszabb, de nem lehet észrevenni egyáltalán, sőt Halo4-ben talán sose voltam ilyen jó. :)

Ami meglepetésként ért, hogy eddig összesen 2 filmet találtam, amivel nem boldogult az F5300 (Mátrix és Oblivion, audio out of sync), viszont H6400-nál tökéletes, akárhogy tekerem oda-vissza.

A Smart Touch remote pedig hatalmas, a hagyományosat el is raktam.

Mégsenem

(#69934) ada19 válasza Etzel (#69930) üzenetére


ada19
senior tag

FYI, ha a héten sikerül még megvenned, H6400 esetében 2, H6500-nál 3 év helyett 5 év gyári garanciát kapsz.

Mégsenem

(#69935) Peddy789 válasza ada19 (#69929) üzenetére


Peddy789
őstag

de igen bocsi, erre gondoltam, ue40h6400

(#69936) PuMbA válasza ada19 (#69929) üzenetére


PuMbA
titán

"Az F6100 egy csöppet más kategória volt mint a 6400-as pl."

Ugyanaz a két TV, csak a 6400-as SMART :)

(#69937) M@rdel válasza PuMbA (#69936) üzenetére


M@rdel
őstag

Nem azt írta valaki, hogy a 6100-ban nem samsung alaplap van?
Vagy az a 6200?

[ Szerkesztve ]

(#69938) Fr3eWar válasza nasinas (#69914) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Melyik a PC-nek szánt lyuk?
Én most oldalt az STB feletti csatlakozást használom.
Mindegy hogy Blu-Ray vagy PC a neve, nem volt 3D a kép. Mindent automatikusan hagytam (Power DVD14) és lent benyomtam a 3D gombot. Kiterjesztett asztal, a TV-n fullscreenben.
Ha jól tudom nem kell a kép beállítások 3D menüpontban állítgatni, hanem magától kellene tudnia ha olyan jel jön, vagy nem?

(#69939) PuMbA válasza M@rdel (#69937) üzenetére


PuMbA
titán

Hát nem tudom, de azt tudom, hogy az enyémben a szervíz menü alapján a legjobb panel van: Samsung és mivel ennél jobb panellel nem szerelnek Samsung TV-ket így az F6400-ban sem lehet jobb, sőt más panel sem lehet, mivel a technikai paraméterekben meg tökre megegyeznek és nem gyártanak minden TV-hez külön panelt, mert nem hülyék annyira ott se :)

[ Szerkesztve ]

(#69940) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

14.-én vettem a h6500-at és a samsung oldalán regisztráltam, de nem engedi a garancia hosszabítást.
Azt írták ez a ternék nem jogosult vagy valami ilyesmit, menjek be a ügyfélszolgálatra...

Ma kiderül.

A tv tökéletes nagyon gyorsan beolvasta a kölső 1 terás vinyót és mindent lejátszott ami csak akartam.
A 3d nagyon állat nem fájt se a szemem se a fejem és figyeltem direkt, de nem láttam villogást.
Arra még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet beleugrani egy filmbe, hogy ne keljen az elejétől végigtekerni.

(#69941) Flashget válasza M@rdel (#69937) üzenetére


Flashget
félisten

az alaplapot mainboard-nak nevezik és mindbe ugyanaz a gyártóé van. :)
amire te kérdezel az a kijelző? az is már mind samsung. régebben volt pl. D szériánál a 37" tuti nem samsung volt.

6200 esetében annyi merült fel, hogy a 32" az valós 50Hz 40"-tól valós 100Hz. erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69942) Flashget válasza Zolix (#69940) üzenetére


Flashget
félisten

1. hol vetted a tévét? ha nem viszonteladónál (MM, Euronics, Tesco, Edigital, Auchan pl.) nem fog regisztrálni a + évekre
2. regisztrációhoz szükséges kódsort a tv hátulján találod, onnan írtad ki? ami a dobozon van hiányos, biztonsági okokból és akkor is ezt dobja ki a rendszer mint neked.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69943) PuMbA válasza Flashget (#69941) üzenetére


PuMbA
titán

65EH6000 - MHXX - AU Optronics A-MVA
65EH6000 - YHXX - AU Optronics A-MVA - 65L in service menu
65FH6001 - MHXX - AU Optronics A-MVA
65F6350 - MSXX - AU Optronics A-MVA
65F6300 - MSXX - AU Optronics A-MVA - 65L in service menu
65F8000 - MDXX -
65F8000 - TDXX - Samsung S-PVA

Minél nagyobb a képátló, annál esélyesebb, hogy nem Samsung panel van benne, mert nagyobb számban a Samsung csak 32, 40, 42 colos panelokat gyárt úgy olvastam :) Egyébként az AU Optronics panel nagyon közel van a Samsungéhoz, lehet, hogy észrevehetetlen a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#69944) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv! Volna egy kérdésem hozzátok. Másolom, amit a UPC-s fórumba írtam, mert itt esetleg több útmutatást kaphatok:

Volt kint nálam a szerelősrác a UPC-től tegnap.Kértem még pénteken, hogy küldjenek ki valakit, mert mióta megbolygatták a Mhz-eket, vacakolt a TV. Ugye úja kellett kerestetnem a TV-vel a csatikat, azóta volt jó párszor olyan, hogy az adók elkezdtek kockásodni, majd még jobban, azután annyira szar lett a kép, hogy átment diavetítésbe és kis idő múltán kiírta a TV- hogy nincs jel. Ezt majdnem minden csatornával megcsinálta mux-tól függetlenül. Szóval kijött a srác meghúzott ő is minden csatit, amit kértem azt lecserélte, kiment az elosztót is rendbe rakta, szóval korrekt módon mindent elintézett. Működött is a dolog szépen, míg el nem köszönt. Majd rá 5 percre megint behalt. Direkt nem nyúltam semmihez, nehogy megjavuljon a kontakt hiba (mert arra gyanakodtam még mindig). Szóval digitális adásoknál gyenge vagy nincs jel üzenet a tvből, anaólg adás meg olyan, mint a 80-évek végi kis szobaantennával fogott szlovák 1. Zajos, zavaros, csíkozódott stb. Aztán 2 perc múlva megjavult magától, és onnan megint visszajöttek a digitális adók is. Azóta nem tapasztaltam ezt a hibát.

Nem lehet a hiba oka esetleg az, hogy a TV-mben (LE40C550) haldoklik a tuner, és emiatt szakad meg olykor az adás?
Egyébként mediacarddal megy a TV, jelerősség 80-90% közötti, bithibaarány normál esetben 0-2 között csatornánként váltakozva, ha gond van, akkor meg 2000 is lehet.
Esetleg az okozhatott-e valami gixert, hogy eddig szlovákra volt állítva a régiókód, de az újrakereséskor átraktam észtre?

(#69945) enonlui


enonlui
tag

Mi a véleményetek a 48H6400?
Film nézéshez, illetve laptop rákötve játszáshoz?

(#69946) Zolix válasza Flashget (#69942) üzenetére


Zolix
tag

A MM-nél vettem, de hívtam a samsungot és ott mondták, hogy van egy 15.-ik számjegy a tévé hátulján én csak 14-et ütöttem, ezért nem volt jó. Ok1 10-19-ig ha vásárol valaki és 31-ig regisztrál 5 év lesz a garancia.

Köszi az infókat!

(#69947) Peddy789 válasza Zolix (#69946) üzenetére


Peddy789
őstag

Szerintetek karácsonykor lesznek még ehez ahsonló akciók? Előző években voltak?

(#69948) nightshadow válasza Peddy789 (#69947) üzenetére


nightshadow
veterán

Szoktak lenni.

(#69949) PuMbA válasza enonlui (#69945) üzenetére


PuMbA
titán

Filmre nagyon jó, játékra közepes a késleltetési ideje miatt :)

(#69950) ada19 válasza PuMbA (#69949) üzenetére


ada19
senior tag

Ezt picit megcáfolnám, az előzőm F5300 aminek Leo Bodnarral mérve (de ez ugye több, mint a tényleges) 28ms, a H6400-nek 42ms. Főként online játszok Xbox 360-on (GTA Online, Halo 4, Halo Reach), és számomra észrevehetetlen a különbség - egyszer sem éreztem hogy nem azt és nem akkor csinálja, amit én akarok (csak zárójelben, hogy nem a score list végén szoktam végezni... :DDD ), pedig a Halo 4 a legpörgősebb FPS-ek között van.

Szerk.: mielőtt megvettem ettől az egytől tartottam csak, hogy az online játékélményt ne rontsa el. Az F5300-at kifejezetten az alacsony input lag miatt vettem (utóbbi pár évben Samsungok között a legjobb) - tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.