Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) Flashget válasza GeGexx (#69645) üzenetére


Flashget
félisten

anno 4db-ot adott az edigital a 32D6500-hoz. 2db járt alapból 2db volt + ajándék.
most ezeket használjuk az F6640-hez.

Realme GT Master Edition

(#69652) Flashget válasza Vhiktor (#69649) üzenetére


Flashget
félisten

nincs ha csak samsungról beszélünk.

Realme GT Master Edition

(#69653) Flashget válasza GeGexx (#69645) üzenetére


Flashget
félisten

aprón is árulják. [link]

Realme GT Master Edition

(#69654) BBéci válasza bzoley (#69647) üzenetére


BBéci
titán

A CRT tévék bántották a szemet töksötétben, azért volt szokás egy gyenge fényű lámpát helyezni a készülék mögé. LCD esetén kizárt a szemkárosító hatás és az nem méretfüggő.
Viszont a jelek szerint abban egyetértünk, hogy 3D-hez kell a sötét környezet.

(#69649) Vhiktor
Van különbség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69655) taxi válasza RudY (#69646) üzenetére


taxi
aktív tag

Akkor én nyertem! 180 cm. magos vagyok. :DDD

Hakuna matata

(#69656) dethroner válasza BBéci (#69654) üzenetére


dethroner
veterán

Nem a crt szembántó hatásán van a lényeg. Már ha szembántó egyáltalán. Én ha játszok a pc-n, akkor is vagy a mennyezeti lámpa, vagy az asztali olvasó ég. Arról van szó hogy ha csak 1 db fénypontra koncentrálsz, ami néha világos, néha meg épp csak alig ad valami fényt, a szemed alig pislog, a pupillád kitágul, a szemed a kevés könnytől kiszárad és károsodik. De ha van egy másik fényforrás a tévén kívül, akkor az mindig ad annyi fényt, hogy megnyugszik tőle a szem. Jó példa, volt egy tizenéves ismerősöm, aki elég nagy gamer volt, persze kizárólag monitor fénynél fél napokat kockult a gép előtt. Egy idő múlva észrevehető volt nála egy amolyan hülye, összeszorítós pislogás. Nem tudom ezt jobban leírni, aki látott már ilyet, az tudja miről beszélek. És persze a szeme folyamatosan vörös volt nagyon. Szóval 3D kivételével mindig legyen egy olyan fényforrás a tévén kívül, ami mellett lehetne újságot olvasni!

Link

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69657) #94529552 válasza BBéci (#69654) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bántották? Azt mondanám inkább, hogy nem tesz jót a szemnek amikor órákig egy fényforrást bámulunk mozdulatlanul. Mert teljes sötétben, nem is tudunk máshová nézni. Nincs szemmozgás, fókuszálás.

[ Szerkesztve ]

(#69658) BBéci válasza #94529552 (#69657) üzenetére


BBéci
titán

Hogy a csudába ne lenne szemmozgás? Csak a TV egy bizonyos pontját nézed órákig? :Y

(#69656) dethroner
Mi a helyzet a mozikkal? Ott nem káros a sötétség? Hidd el, hogy a CRT szemkárosító hatásáról rengeteget beszéltek és írtak az orvosok úgy 15-25 évvel ezelőtt. Annak csökkentésére találták ki a magasabb frekvencián üzemelő minitorokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69659) #94529552 válasza BBéci (#69658) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnálatos, ha 20-25" CRT képét 4-5 méterről nem látja át valaki. Majd biztosan a sarkok között cikázik a szeme feszt.

(#69660) bzoley válasza BBéci (#69654) üzenetére


bzoley
veterán

Ennek semmi köze a crt-hez. Csak a sötéthez, és a fényhez.

(#69661) superg válasza bzoley (#69660) üzenetére


superg
senior tag

Igen igazad van az LCD-kkel kapcsolatban.Nyilván itt nincs káros sugárzás meg képfrissitésből adódó villogás,de jót tesz egy kis derítés.
Viszont a derítés is csak javít ezen valamelyest,a mozihatást meg csökkenti és a tv-t még sem nézi az ember olyan sokáig jó esetben mint pl a monitort.
Van egy másik dolog ami idetartozikhogy a mozgásjavító funkciók szintén villogtatják a háttérfény ezt is bánthatja az arra érzékenyek szemét.
Elég benézni a monitoros topicban mostanában divatba jöttek a pwm free monitorok,mert sokan panaszkodtak arra hogy a monitorok háttérfény vezérlése pwm szabályozású vagyis bizonyos frekin ki be kapcsol,így csökkentik a háttérvilágítást,és ez sokakat zavart.Erre egyre több gyártó kihagyta ezt és lineáris háttérfényszabályozást alkalmaz,már a monitor tesztekben is kitérnek erre.
Ez úgy jön a tv-khez hogy itt is ez a helyzet csak itt nem panaszkodnak a userek mert nyilván nem nézik a tv-t olyan közelről és sokáig mint a monitort.Viszont saját tapasztalat alapján pl a samu, lg pwm-el szabályozza a hátérvilágítást,pl a sony meg nem,legalábbis amennyire én meg tudom állapítani,én pl érzékeny vagyok erre ezért is vettem sony-t.Persze itt is csak ha kikapcsoljuk a mozgásjavító led villogtatást akkor igaz ez.

(#69662) GeGexx válasza Flashget (#69653) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Tudok szerezni egy párat 7ezerért. Ez jó ár akkor gondolom. H6200-hoz passzol, ugye?

(#69663) MunezXBK válasza GeGexx (#69662) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem szeretnél inkább akksisat? Sokkal kényelmesebb.

(#69664) BBéci válasza #94529552 (#69659) üzenetére


BBéci
titán

Ki beszélt 20-25 colos CRT-ről? És ki nézett akkorát 4-5 méterről? Teljesen életszerűtlen és értelmetlen dolgokat írsz.

(#69660) bzoley
De bizony a CRT tévék és monitorok villogása bántotta az emberek szemét, ezért fejlesztették ki a 100 hertzes tévéket és az ötvennél magasabb képfrissítésű monitorokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69665) #94529552


#94529552
törölt tag

A tv senkit nem bántott és ezt most sem teszi. :o

(#69666) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Tegnap óta nem működik a Samsung Link szolgáltatás a Samsung smart TV-m és a laptopom között.
A következő hibaüzenet fogad, mikor meg szeretném nyitni azt, amit nézni szeretnék: " A kérés nem teljesíthető. A MEDIA PLAY visszatér a főképernyőre."
Ez előtt sosem volt vele gondom, mindig működött, most azonban a webes felületen sem tölti be a képeimet. Gondolkodik, majd kiírja, hogy a hálózattal vagy a szerverrel valami hiba lépett fel, és próbáljam újra.
A TV-n is egy ideig kiírja, hogy "Betöltés", majd a fentebb említett hibaüzenet fogad. Máskor rögtön, kb. 2 másodperc alatt betöltött mindent.

Mi lehet a hiba?

Valaszokat elore is koszonom!

(#69667) bzoley válasza BBéci (#69664) üzenetére


bzoley
veterán

Csak tudnám miért rugózol egyfolytában a crt-ken. Igen, nem volt túl jó, tudjuk. De itt senki nem beszélt róla rajtad kívül. A sötétben tévézésről volt szó. És arról, hogy egy sötét szoba, és egy kisebb tévé fénye között túl nagy a kontraszt, ami nem jó a szemnek, ezért ajánlott némi "hangulat világítással" csökkenteni ezt a kontrasztot. Ha már annyira bele akarod vonni a crt-ket igen, azokra is érvényes a villogáson felül. És ide sorolhatók még a táblák, telefonok is.
Ezért említettem a nagyobb képátlójú tévéket. Azok talán adnak annyival több fényt, hogy egy kisebb szobát bevilágítanak. Nálam 5m legszalag mindig terít valami indirekt fényt.
Nem tudom érted-e a lényeget. 3d-nél zavaró, ha mást is látsz e tévén kívül, plusz a vibrálás, ott szükséges a sötét, de jellemzően max. két óráról van szó, nem folyamatos, egész estés terhelésről(már akinél).

[ Szerkesztve ]

(#69668) Tom5


Tom5
addikt

Ilyent próbált már valaki Samu okostévén? (F6500)

[ Szerkesztve ]

(#69669) GeGexx válasza MunezXBK (#69663) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Akksisból melyiket érdemes? Nagyon tanácstalan vagyok. :F

(#69670) BBéci válasza bzoley (#69667) üzenetére


BBéci
titán

Értem a lényeget. De azért örülnék annak, ha néhány orvosok által írt cikket linkelnél, amik bizonyítják az állításodat: "hogy egy sötét szoba, és egy kisebb tévé fénye között túl nagy a kontraszt, ami nem jó a szemnek". Statisztikát is mellékelhetsz, hány olyan esetet jegyeztek fel, amelyekben a fenti szituáció okozott szemkárosodást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69671) devil-k válasza BBéci (#69670) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nemrég olvastam egy optikus weboldalon, ami azt javasolja, hogy az átmérő (legalább) ötszörösének a távolságából kell nézni.

Pl.: 46", 116 cm. 5.80 méterről kell nézni.

Vicc!!! :N :DDD

- mozi bolondéria -

(#69672) zeusz55 válasza devil-k (#69671) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ácsi... ami 50hznél jobb képfrissítésű, ott a közelség mindegy nem??? Nemhiába volt régen 5 óra Duke Nukemezés után 2 nap fejfájás a 14es crt, ma meg egész nap gép előtt melóba és sose fáj a fejem, és a látásom se romlott... az új tv monitor esetében 2 centiről is bámulhatnám órákig (a ha a lent leírt szemmozgási problémát nem vesszük figyelembe) Nemde???? :U

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#69673) devil-k válasza zeusz55 (#69672) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most ez a weboldal vagy optikus cég azt gondolta, hogy valami nagyon okos dolgot ír... Nem tudok erre mit mondani. A régi idők mozija itt nem játszik (CRT)...

LCD, LED TV stb. amiről érdemes beszélni, de nem hiszem el, hogy van olyan ember, aki ennek hatására betartja az ötszörös nézési távolságot...

- mozi bolondéria -

(#69674) nismoka válasza zeusz55 (#69672) üzenetére


nismoka
addikt

Az LCD tévéknél az 50Hz nél nagyobbat nem azért használják mert vibrálna az 50Hz, az LCD 50Hz-en sem vibrál. A CRT-n viszont a vibrálás megszüntetése miatt használtak pld 100Hz-et.

(#69675) zeusz55 válasza nismoka (#69674) üzenetére


zeusz55
senior tag

ok lényeg a lényeg a távolság a képkibocsájtás miatt volt szükséges régen ami azóta változott igy a nézési távot ez már nem befolyásolja!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#69676) bzoley válasza BBéci (#69670) üzenetére


bzoley
veterán

Nem szándékozom bizonygatni semmit. Leírtam, hogy én mihez tartom magam, és hogy miért. Másokra nézve nem betartandó. Ha érdekel a dolog, magad is utána nézhetsz.
Sok éjszakát töltöttem monitor előtt ülve, apró sorokat mazsolázva. Elég időm volt kitapasztalni, mi az, ami nem jó a szememnek.

(#69677) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Lehet láma kérdés, de a Samsung led tévéken milyen oprendszer van? Android?

Köszi

(#69678) dethroner válasza BBéci (#69658) üzenetére


dethroner
veterán

Azért ne keverd a mozit a tévével. Moziba milyen gyakran jársz? És tévét mennyit nézel tök sötétben, mondjuk havi szinten? De nem akarok neked jót, úgy teszed tönkre az egészséged ahogy neked tetszik :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69679) nismoka válasza drmotto (#69677) üzenetére


nismoka
addikt

Nem. Saját samsung smart tv platform.

(#69680) zeusz55 válasza drmotto (#69677) üzenetére


zeusz55
senior tag

Linux jó is lenne ha android lenne...

[link]

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#69681) drmotto válasza zeusz55 (#69680) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi

(#69682) athomi


athomi
veterán

Az mit jelent hogy "hivatalos magyarországi garanciával"? Ez most rendes Samsung garanciát takar vagy bolti garanciát?
Hallottam valami olyat, hogy az online boltokból rendelt TV-ket nem lehet a hivatalos Samsung honlapon regelni. De 48H64000-at meg nem is találtam rendes boltban. :F

(#69683) kali válasza athomi (#69682) üzenetére


kali
legenda

kérdezz rá, mert nem mindegy, hogy hivatalos magyarországi, vagy hivatalos magyarországi samsung jótállás, a regisztrációhoz és a kiterjesztett hazai samsung jótálláshoz utóbbi kell, és hivatalos samsung jótállási kegyet kell kapni, ami ilyesmi; link
a bolti jótállási jegy, legyen az bármilyen is, ha nem samsung, nem lesz okés a regisztráció és az az által nyújtott többlet.

(#69684) #94529552 válasza bzoley (#69667) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha ezt nem érti meg, akkor mit? Lehet, hogy belenevelték egyesekbe, hogy: "Ne ülj közel a tévéhez fiam, mert elromlik a szemed! Ha véletlenül tényleg romlott a látása: Hát nem megmondtam, fiam!"

"Régóta elterjedt ugyanis az a nézet, miszerint egészségtelen túl közel ülni a bekapcsolt tévékészülékhez, és elsősorban a kisgyermekek szeme fog károsodni emiatt. Ez a hiedelem akkor terjedt el, amikor az 1960-as években a General Electric néhány olyan új színes tévékészüléket is eladott, melyek sugárzása sokszorosan meghaladta az egészségügyi határértéket.

Ez a sugárzás az úgynevezett ionizáló röntgensugárzás, mely a képcsőben felgyorsított elektronok képernyőbe csapódásakor keletkezik. Ebben az esetben túl sok lett belőle. A gyártó gyorsan bevonta és kijavította a hibás készülékeket, de a megbélyegzés a mai napig megmaradt. Az 1970 óta gyártott tévékészülékek nagyfrekvenciájú (röntgen) sugárzása gyengébb a kozmikus háttérsugárzásnál.

A tévékészülékek elektronikus kibocsátásától az alacsony sugárzású képcsövek, az LCD-s és a lapos képernyős plazmatévék korában ugyan már nem kell tartanunk, a kérdés azonban továbbra is időszerű: ártalmas-e a szemnek a tévénézés? Dr. Lee Duffner, az Amerikai Szemészeti Akadémia orvosa szerint a televízió képernyőjének nézése közelről sem okoz fizikai károsodást a szemben. A sok tévénézés azonban megerőlteti és kifárasztja a szemet, különösen akkor, ha nagyon közel ülünk, és/vagy a furcsa szögből nézzük a tévét. "A tévé kikapcsolása és némi pihenés, vagy egy jó éjszakai alvás regenerálja a fáradt szemet" - mondja a professzor."

(#69685) dethroner válasza athomi (#69682) üzenetére


dethroner
veterán

"Rendes" boltokat hagyd a francba.
Ha "rendes" boltban veszed, akkor a regisztráció után van 1+1=2 év garanciád.
Ha itt veszed, mindenféle regisztrálás nélkül van 3 év. És bárhogy nézem a 3>2 :K És az árán is nyersz a nagy boltokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69686) MunezXBK válasza GeGexx (#69669) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Holnap megnézem milyen van nekem.

(#69687) Flashget válasza dethroner (#69685) üzenetére


Flashget
félisten

azért ez atom LOL, mert több garanciát ad mint maga a gyártó 6400-es típusra. :D

Realme GT Master Edition

(#69688) dethroner válasza Flashget (#69687) üzenetére


dethroner
veterán

Ugye hogy ugye :K A webshop beszállítója jobban megbízik a termék rendeltetésszerű működésében, mint maga a gyártó magyarországi forgalmazója. Le a "viszonteladók" uralmával :C
És nem csak a 6400-ra ad ennyit a bolt, hanem nagyon sok samura alapból adja a 3 évet. Amire meg nem, pl kisebb méretű, vagy alacsonyabb sorozatúak, azokra is adnak 2 évet, ergo semmivel sem rosszabb mint a regisztrációs boltok, sőt, sokszor még több is a garancia.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69689) kali válasza dethroner (#69688) üzenetére


kali
legenda

inkább csak kockáztatnak, aztán ha lesz valami probléma, akkor intézik, ahogy tudják/akarják...
igaz, nem tv, de mobiltelefon...stb kapcsán találsz problémás ügyintézést tartalmazó hozzászólásokat adott üzlet kapcsán ezen fórumon is, nem egy ember írta le, hogy onnan nem kér többet semmit.

[ Szerkesztve ]

(#69690) dethroner válasza kali (#69689) üzenetére


dethroner
veterán

Miért, melyik boltra nem találsz? Egy boltot mondj ami több éve működik és soha egy rossz szó sem volt róla itt, vagy más fórumokon?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69691) kali válasza dethroner (#69690) üzenetére


kali
legenda

biztos nincs olyan, vagy nagyítóval kell keresni, de a bolti garancia akkor sem gyártói jótállás...

(#69692) dethroner válasza kali (#69691) üzenetére


dethroner
veterán

Na ezt azért fejtsd ki bővebben! Miben rosszabb? Talán nem belevaló alkatrészeket tesznek bele?
Azért pár héten keresztül volt itt egy fórumtárs, akit eléggé oda-vissza szívatott a hivatalos samsung szerviz. Látatlanban kijelenteni, sejtetni hogy rosszabb, nem hinném hogy bölcs dolog.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69693) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Van egy UE32F4510AW TV. Bekapcsolás után, mikor be akartam lépni a Smart HUBba, megjelentek az appok ikonjai, de az egész kép ki volt szürkülve, kivéve fent egy "Saját tartalom" felirat ill. egy balra mutató nyíl. Innen nem lehetett továbblépni, a Smart gomb megnyomására se lépett ki, csak pl. search, e-manual gombokkal.

Csak a Smart Hubbal volt gond, a TV adás és egyéb funciók működtek.

A TV menüjében nyomtam egy Smart Hub visszaállítása opciót, kicsit dolgozott, kiírta, hogy kész. Istmét indítva a Smart Hubot el kellett végezni pár beállítást.

Most működik ismét, viszont a Hubban csak Alkalmazások ill. Műsorajűnló oldalak vannak. A többi mind hiányzik (pl. saját tartalmak). Ezeket hogyan tudnám visszahozni?
De pl. Műsorajánló eddig nem is volt.

Köszi előre is.

Üdv.

(#69694) kali válasza dethroner (#69692) üzenetére


kali
legenda

nem is akarok bölcs lenni, de azt rengetegszer megtapasztaltam már sok termék kapcsán, hogy a boltok jellemzően nem a legjobb, hanem az olcsóbb szervizekkel szerződnek, aminek ára van, sokkal kompromisszumosabb, akár a cserealkatrészek minőségét - nyilván azon alkatrészekre értendő, ahol sok alternatíva van, mert csak bizonyos paramétereket kell figyelembe venni -, akár a elvégzett javítások technikai kivitelezését tekintve.
sokszor a hozzáállás sem mindegy, amit a gyártói szerviz benyel jótállás vagy méltányossági díjmentes javítás keretében, azt a bolti garanciában lehetőség szerint lepasszolják, de legalábbis erősen megpróbálják.
sok jótállási/szavatossági ügyet megfuttatok magánszemélyek és cégek megbízásából, és nem csak tv, hanem minden más termék, illetve minden gyártó esetén azt mondom, hogy a bolti garancia kerülendő, de legalábbis erősen csak saját felelősségre.

[ Szerkesztve ]

(#69695) Flashget válasza dethroner (#69688) üzenetére


Flashget
félisten

Azért én felhívnám őket mégis pontosan milyen garancia ez.
A másik dolog mikor a samsung 5 napig tartó akcióban bármilyen samsung tv-re 5 év garit adott, akkor ez a webshop 2-ről felemelte 3 évre a garanciát. még írtunk is róla akkoriban.
Mivel webshop az 1 év általános gari amivel a samsung foglalkozik a többi 2 év kapcsán érdekelne ha elromlik a tv mégis hova viszik javítani.

Realme GT Master Edition

(#69696) Flashget válasza dethroner (#69692) üzenetére


Flashget
félisten

múlthéten egyszerre ketten is írtak nekem privit, hogy megkapták a csereutalványt akiket a samsung szerviz majd a samsung szivatott. pont úgy mint engem, de mindenkinek hivatalos samsung gari papírja volt anélkül semmit sem kaptunk volna. Nekem konkrétan pont garancia lejárt volna ha 2 éves webshopos lett volna.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69697) Flashget válasza tPedro_ (#69693) üzenetére


Flashget
félisten

Ez egy szoftveres hiba nekem is volt zsír új tv-nél. Távjavítás (ha van a tévédben) megoldja 15 perc alatt a gondot.

Realme GT Master Edition

(#69698) LaptopSystem

sziasztok

megéri szerintetek UHD-s TV-t venni FULL HD-s helyett?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69699) Mate


Mate
nagyúr

D5000-nél nem tudjátok hogy lehet letiltani pár forrást?

Elég idegesítő, hogy sokszor tv-n kell nyomkodnom és a 2 használt forráson kívül van még 3, csomót kell nyomkodni. DVB-C-t, pc-t stb. simán letiltanám.

Menüben és szervizmenüben nem találtam rá lehetőséget.

(#69700) LaptopSystem

tudnátok ajánlani 55"-os TV-ben valami jót?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.