Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) blakey válasza MunezXBK (#69599) üzenetére


blakey
titán

Teljesen jól írtam, menüben is van állíthatóság a 3D-re, nem értem, nem ismered a tv-d menüjét? Mikor 3D-ről beszélünk akkor bennem fel sem merül a Half SBS/OU, mert az nem 3D, az egy "csalás" a 3D-hez, tehát a tv azt nem ismeri fel automatikusan. Tudom, nehéz felfogni, de az csak egy amítás, nézd meg az Avatart Half SBS/OU-ban majjd Full HD 3D-ben és mindjárt kiderül számodra, hogy melyik is 3D. Nem kell elnézést kérned, hogy SBS/OU-t nézel, ettől még az nem igazi 3D. Ha így kezded a mondadódat akkor ez a beszélgetés nem jön létre, mert ahhoz manuálisan kell állítani a tv-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69602) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

200k körül milyen led tv az ajánlott vétel 40-48"-ban? Fontos lenne, hogy upc mediacard-al működjön. Igaz nem samsung, de hasonló kategória érdekelne mint ez vagy a 42"-os változata. 3d-t nem tartom annyira fontosnak. Nem akarok háborút a 2 márka közt, de mivel jelenleg samsungom van így kíváncsi lennék mi ennek a samsungos "megfelelője".

Előre is köszönöm a segítséget.

(#69603) Flashget válasza bozsozso (#69602) üzenetére


Flashget
félisten

Ilyen árba már nem nagyon úszod meg a 3D-t. legfeljebb nem nézed.
[link]

Realme GT Master Edition

(#69604) MunezXBK válasza Flashget (#69600) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Előbb volt media playerem, mint 3D tv-m, így maradt a rosszabbik verzió.

(#69605) Flashget válasza MunezXBK (#69604) üzenetére


Flashget
félisten

cseréld le 3D-s Mede8er MED600X3D-re ha sok 3D filmet nézel.

Realme GT Master Edition

(#69606) MunezXBK válasza Flashget (#69605) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gondoltam már rá.

(#69607) codec


codec
senior tag

Üdv!

Kérdésem lenne Samsung UE40H6650SL típusú tv-vel kapcsolatban.
Mekkora sebességre képes hálózatban, mert digi 200/50-es nettel rámérve eléggé elmaradnak az értékek. Ez mitől lehet?
Digi saját oldalán mérve ezek az értékek: [link]
Speedtest.net-en mérve pedig ezek: [link]
Mi okozhat ekkora eltérést?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#69608) devil-k válasza codec (#69607) üzenetére


devil-k
nagyúr

A TV nem internetállomás, nem egy PC. Nincs olyan hálózati hardverrel felszerelve, mint mondjuk egy laptop vagy PC.

- mozi bolondéria -

(#69609) bozsozso válasza Flashget (#69603) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#69610) Norby86 válasza Flashget (#69598) üzenetére


Norby86
őstag

Problémám szerencsére nincs, csak gondolom valami nagyobb újdonság lehet benne ha ekkora verziószámot ugrottak. Ezért is érdekelne hogy pontosan miben más mint a jelenlegi, szóval milyen újdonságokat tartalmaz. Annyit sikerült kihámoznom különböző fórumokat kutatva az infókból hogy állítólag gyorsabb a smarthubban és a programokban történő navigálás. Ez mondjuk önmagában is ha így van egy jó hír lenne,mert ez sajnos elég lassú sok programban (pl. Fuso).

-Norbi-

(#69611) Tamás34 válasza Norby86 (#69610) üzenetére


Tamás34
senior tag

Letöltöttem jó pár napja! Gyorsabb lett! Negatívum eddig nincs!
Furcsállom, hogy senki sem mond semmit, pedig biztos, hogy jó páran letöltötték már!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#69612) Flashget válasza codec (#69607) üzenetére


Flashget
félisten

mi okozza? régebbi modellekben 54 megás cucc volt csak.
de lehet sokan használnak 2.4Ghz-es wifit a közeledben vagy a tv van messze a routertől
wifin mérted? kösd össze kábellel, de ott sem lesz sokkal több csak stabilabb a sebesség.
egyébként meg mezei gyártói parasztvakítás a "netezz a tv-n"

Realme GT Master Edition

(#69613) Flashget válasza Norby86 (#69610) üzenetére


Flashget
félisten

azt tanuld meg a samsung kiadott fw-től nem kap a tévéd új funkciókat.
ha jól működik nem kell frissíteni csak azért mert újabb fw van. más eszközöknél kellhet, de itt akár az is bekövetkezik, hogy ami addig jó volt fw frissítés után már nem lesz az és nincs lehetőség korábbi fw visszarakására! és ha a samygos srácok valamit kitalálnak azt azonnal tíltja a samsung ergo nem javítást ad ki csak. ezért nincs changelog kiadva.
csak akkor frissíts, ha valami nem oké a tv működésében, mert utána lehet gond. keress vissza rá többen így jártak és megbánták.

Realme GT Master Edition

(#69614) vinszentvega válasza Flashget (#69613) üzenetére


vinszentvega
csendes tag

Igazat meg valva, a TV-n szerintem még a gyári firmware van telepítve. Elképezhető, hogy a 2014.09 havi frissítéssel megoldódhat a codec bajom, legalább is addig amíg nem szerzek be egy mediplayert?

(#69615) picur10


picur10
aktív tag

Nem sikerült rendes összehasonlítást találnom, valaki pár sorban leírná, mi a különbség a F6400, F6500, H6500 típusok között? Az tudom, hogy a H széria idei, de tartalmi eltérés? Köszi! :R

(#69616) ada19 válasza vinszentvega (#69614) üzenetére


ada19
senior tag

Nem fog megoldódni, én is mindig ebben bízva frissítek, és semmilyen változás nem történt eddig. Sajnos.

Mégsenem

(#69617) zeusz55 válasza vinszentvega (#69586) üzenetére


zeusz55
senior tag

Külső lejátszó, vagy használd IGY! :DDD :DD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#69618) Flashget válasza picur10 (#69615) üzenetére


Flashget
félisten

leglényegesebb, hogy a H6500 4 magos procit kapott.
ismerve a samsung üzletpolitikáját, ha ezt adta valamit elvett..de nem tudom mit ;)

Realme GT Master Edition

(#69619) devil-k válasza zeusz55 (#69617) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egérmozi. ;]

- mozi bolondéria -

(#69620) Vhiktor


Vhiktor
veterán

6650 mennyivel jobb mint a 6400? 55 colos méretben érdekelne.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69621) zeusz55 válasza devil-k (#69619) üzenetére


zeusz55
senior tag

:P Babzsákból kb 1-1,3 ra tolom szóval az én pofámat beteríti! :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#69622) devil-k válasza zeusz55 (#69621) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak gonoszkodtam. :)

- mozi bolondéria -

(#69623) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Ilyet használ valaki? Vélemény?

(#69624) devil-k válasza GeGexx (#69623) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmi extra. Ez jár a Samsung TV-khez. 1 pár itthon kb. 5.000 Ft.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69625) Flashget válasza GeGexx (#69623) üzenetére


Flashget
félisten

ultra gagyi ehhez képest...gondolok a viselésére elsősorban (az orrod végén űl a szemüveg) na meg az, hogy oldalsó írányból nincs védve a szem zavaró fényeknek.
az olcsósítás jegyében ezzel a vacakkal állt elő a gyártó...
mivel nekem mindkét típus van saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69626) picur10 válasza Flashget (#69618) üzenetére


picur10
aktív tag

:D
Tehát, ha nem tervezek médialejátszót, csak simán külső vinyóról, NAS-ról akarok lejátszani filmet, akkor jobban járok a H6500-tel ezek szerint.

más: az megoldható, hogy a gyerek csak bizonyos könyvtárakat érjen el a NAS-on? A többihez esetleg jelszóval lehessen hozzáférni?

(#69627) Flashget válasza picur10 (#69626) üzenetére


Flashget
félisten

Inkább a smart ezen belül a netezés, appok használata lehet jobb tőle.
A tv beépített médialejátszója pont annyit ér négy magos procival, mint a kettővel.

akkor jobban járok a H6500-tel ezek szerint.
Talán kérdezd meg ezt az eladót, ő úgy látszik keni vágja. :D

Media Marktban megkérdeztem egy eladót, és azt állította, hogy a H6500 gyengébb modell mint az F6500. Ilyen létezik?? [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#69628) RudY válasza Flashget (#69627) üzenetére


RudY
addikt

Szerencsére a cseresznye még nem négymagos, pedig akkor talán kevesebb lenne benne a kukac :DDD

(#69629) picur10 válasza Flashget (#69627) üzenetére


picur10
aktív tag

Talán kérdezd meg ezt az eladót, ő úgy látszik keni vágja.
Tőle valószínűleg csak az tudom meg, hogy a főnöke melyik bennragadt típus eladását sürgeti. :P

(#69630) kranyo


kranyo
csendes tag

Tudja valaki, hogy mit javítottak a T-NVTF6DEUC_1031-es firmware-ban?
Köszi!

(#69631) BBéci válasza Flashget (#69625) üzenetére


BBéci
titán

2D filmet is töksötétben a legjobb nézni, 3D esetén pedig kötelező, tehát nincs, nem lehet oldalról jövő fény. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69632) R3nts válasza RudY (#69628) üzenetére


R3nts
senior tag

:C :R :DD

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#69633) GeGexx válasza Flashget (#69625) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Akkor inkább nem spórolok rajta és veszek normálisat, köszi!

(#69634) Flashget válasza BBéci (#69631) üzenetére


Flashget
félisten

Melyik lakásban van tök sötét, ahol él 3-4 ember? ;)

Realme GT Master Edition

(#69635) BBéci válasza Flashget (#69634) üzenetére


BBéci
titán

Bármelyikben. Csak a filmnézés idejére, de olyankor szigorúan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69636) #94529552 válasza BBéci (#69635) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyedül könnyű.

(#69637) BBéci válasza #94529552 (#69636) üzenetére


BBéci
titán

Feleségem is töksötétben szeret filmet nézni. Mint a moziban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69638) R3nts válasza BBéci (#69637) üzenetére


R3nts
senior tag

:R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#69639) dobko


dobko
csendes tag

Sziasztok !

Szeretnék egy Samsung 40 F6500 vagy 40 H6500-ös TV-t vásárolni.

Szerintetek megéri e a 2014-es H modellt plusz 20e Ft-ért megvennem, van e érdemi különbség az F és H széria között ?
A samsung oldalán összehasonlítva a hangzásban lehet némi különbség és a fogyasztásban, valamivel kevesebbel is beéri állítólag. Az F ezüst, a H fekete keretű.
Esetleg valahol tudok részletesebben olvasni a szériák közötti különbségről, mert én nem találtam ilyen cikket ?

Köszi előre is ! :R

(#69640) Flashget válasza BBéci (#69637) üzenetére


Flashget
félisten

Az én felesegem tök sötétben mást szeret csinálni, mint a tévézés. :D

Realme GT Master Edition

(#69641) devil-k válasza Flashget (#69640) üzenetére


devil-k
nagyúr

De most ez egy szakmai topik, nem szex tanácsok klubja. :D Különben is, csak sötétbe lehet? ;] Ajaj, ott már régen nagy a baj. Hahhahaha

Ha a UPC megy, nem érdekel a fény, viszont mozinál vaksötét, nincs mese.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69642) BBéci válasza Flashget (#69640) üzenetére


BBéci
titán

Biztos voltam abban, hogy valaki erre fog asszociálni. Nálunk más a helyzet, töksötétben csak alvás és filmnézés történhet. Szexről szó sem lehet, mert mindketten vizuálisak vagyunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69643) #94529552 válasza BBéci (#69637) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt úgy általában értettem, 4-5-6 fős családhoz képest.

(#69644) BBéci válasza #94529552 (#69643) üzenetére


BBéci
titán

Azzal nincs tapasztalatom, ezért passz! De ha én lennék egy olyan család feje, akkor sötét lenne, mint a pokolban. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69645) GeGexx válasza Flashget (#69625) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Te a 3100GB-t mennyiért szerezted?

(#69646) RudY


RudY
addikt

ahha, úgy látom a magos téma némileg más irányt vett, bár én csak két"magos" vagyok, de maximálisan optamalizált a teljesítményem...asszem :DDD

(#69647) bzoley válasza BBéci (#69644) üzenetére


bzoley
veterán

Az elsők között volt, hogy betiltottam a sötétben tévézést. Gyenge háttérfénynek lennie kell. Még jó a szemem, és szeretném, ha ez minél tovább így maradna. Egyedül egy 3d-s film idejéig van sötét. Mondjuk egy 55"-es méret lehet, hogy már annyira nem káros.

(#69648) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Engem a H6200-as smart része érdekelne, hogy van-e szolgáltatásban különbség a H6400 és felette levőkhöz képest?
Tehát nem a távirányító, hanem a szolgáltatásban.
Plex jól fut rajta?
Szerintem én vagyok az egyetlen akinek ez fontosabb mint a képminőség :) , de csak mesefilmek meg sat tv menne rajta és néha egy egy 720p-s sorozat. A 3D-re meg a filmekre ott a fhd projektor.

A kanál a gyengék villája

(#69649) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Érdekes kérdés lesz.
Aktív 3D-s szemüvegek között van különbség? Képminőségre gondolok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69650) bbmt válasza Vhiktor (#69649) üzenetére


bbmt
senior tag

A projektoromhoz 2 különböző gyártótól van szemüvegem, van köztük különbség. Szerintem a tv-nél is van.

A kanál a gyengék villája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.